Zondag 6 februari open Goedkoper plan voor sportpark Nieuwe website van museum Les show- en twirlteam op radio Soest schiet nieuwbouw van Wethouder de Haanschool voor 'Een goede plek voor Niels in Soesterberg' ERPÉ Middelman KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST Workshops en cursus in dorpshuis Burgstede Vernieler (16) auto's uit Soesterberg aangehouden Geen complete nieuwbouw, maar uitbreiding Kerklaan WOENSDAG 2 FEBRUARI 2005 'Op grondige wijze aangepast en verbeterd' Soester vernielt wachthokje in Overvecht KORTINGEN TOT 50% Eerste stap herinrichtingsplan Dorpsplein van 11:00 tot 17:00 uur is middelmon m2 meubelplezier op de Woonpassage fe Soest Groei Bloei start cursussen SOESTERBERGSE COURANT Reductie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: lussen 18:30 en 19:30 uur C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 -602 18 41 Uit kostenoverwegingen heeft de gemeente het plan voor sportpark Kerklaan ge wijzigd. De huidige gebrui kers krijgen geen nieuwe accommodaties, wel zal het terrein worden uitgebreid met drie velden en een club- en kleedaccommodatie voor voetbalvereniging 't Vlieg dorp. Als ook KVO, LTV Soesterberg en de skischool van Zoetelief nieuw bouw zouden krijgen, kost dat volgens wethouder Harry Witte ten minste vijf miljoen euro. Te duur, vindt het college. 'Daar begin ik. niet aan. Ik weet wat wel en niet haalbaar is bij de raad.' Het nieuwe plan is zeker de helft goedkoper, stelt hij. De voetbalclub krijgt dan een stukje van het huidige KVO-terTein tot haar beschikking en kan zich verder in de richting van de A28 ontwikkelen. Langs de snelweg is de kinderboerderij van Abrona ge pland. Deze voorziening is volgens Witte de eerste die de instelling wil verwezenlijken. De nieuwe locatie van de boerderij ligt nu braak en met de verplaatsing creëert Abro na alvast ruimte voor onder meer woningbouw op het terrein aan de Sterrenbergweg. Om 't Vliegdorp in te passen aan de Kerklaan, is grondruil nodig met Abrona. Ook een klein deel van de kunstlanglaufbaan van Zoetelief moet erbij worden getrokken. Witte zegt dat beide partijen bereid zijn medewerking te verlenen. Deze week is er overleg met Abrona, maar de wethouder doet geen voorspelling over de termijn, waarbinnen de uitbreiding van het sportpark gerealiseerd kan worden. 'Met Abrona komen we er wel uit. Maar als het over het tijdpad gaat, hou ik m'n kaken op elkaar. Alles wat ik daarover zeg, kan dan tegen me gebruikt worden.' Zodra de 'deal' met Abrona is be klonken, komt de gemeente Zeist om de hoek, kijken. De geplande uitbreiding ligt binnen diens gren zen dus moet Zeist de procedures voeren om het bestemmingsplan te kunnen wijzigen. Zeist zal niet dwarsliggen, verwacht Witte, maar Soest blijft afhankelijk van de buur gemeente. 't Vliegdorp en de Sportfedera tie Soest, de belangenvereniging ciële verhaal. We denken dat nier iets moois uitkomt.' Hij hoopt vóór de buitengewone ledenvergadering op 24 maart meer informatie van de gemeente te heb ben om ook de leden tevreden te kunnen stemmen. Deze extra bijeenkomst van de voetballers werd in het najaar be legd. 'We hadden toen de gemeente om een helder standpunt gevraagd, maar die bleef toen vaag. Nu is het concreter en dat is gunstig naar ons (potentieel) kader toe. Er zijn best mensen die iets voor de club wil len betekenen, maar onder de voor waarde dat er toekomst in de club zit. Dit moet gaan lukken, want een Zaterdag 5 februari zondag 6 februari Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Vrijdag 14:30 pastor G. Claassens,viering in De Heybergh Zondag 10:30 pastor W. Veldhuis; eucharistieviering; herenkoor Prot. Kerk in Ned., Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. M.A.A. Nawijn Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church (info locatie: 88 0346-35.04.58) 10:30 H.D. Gosseth van sportclubs, hebben er bij de andere plaats is er niet voor ons in gemeente op aangedrongen om Soesterberg.' zo snel mogelijk een tussenop lossing te creëren, zodat in ieder geval de jeugd al (vaker) aan de Kerklaan terecht kan. Als KVO een kunstgrasveld krijgt, kunnen alle wedstrijden en trainingen van de korfballers daarop plaatsvinden. Zodoende ontstaat er alvast ruimte voor één voetbalveld. Witte vindt dat een prima idee, maar wacht met de uitvoering, totdat zeker is dat het totaalplan haalbaar is. De Sportfederatie is content met de nieuwe ontwikkelingen. Jan Paauw, die de voetbalclubs in Soest en Soesterberg vertegenwoordigt: 'We hebben het idee dat er nu bin nen de gemeente gewerkt wordt aan oplossingen, zij het in fases. Want het zal allemaal niet in augustus 2005 zijn gerealiseerd.' Hoewel de gemeente nog geen ga ranties kan geven over de termijn, is bij voorzitter Henk Timmerman van 't Vliegdorp de goede hoop op een eigen accommodatie terugge keerd. 'Het college heeft een keus bepaald en staat achter het finan- De huidige omstandigheden, waar onder 't Vliegdorp moet werken, zijn niet veel langer te handhaven, weet Timmerman. Met name de jeugdafdeling groeit nog steeds, maar als er niet gauw iets veran derd, zullen veel vrijwilligers afha ken. 'Die hebben tot nu toe steeds het gevoel gehad met een kluitje in het riet te worden gestuurd. De eerste reacties zijn nu: laat er eerst maar iets gebeuren.' Als voor iedereen duidelijk is dat er ontwikkelingen zijn en dat er gebouwd wordt, kan men het in de huidige situatie nog wel even uitzingen, verwacht Timmerman. Belangrijk daarom is dat ook de tussenoplossing bij KVO op korte termijn gerealiseerd wordt, 't Vliegdorp heeft nu al minimaal twee velden nodig, maar beseft dat er in ieder geval in de eerste helft van volgend seizoen nog geen nieuwe accommodatie staat. Indien nodig kan de club met een aantal teams waarschijnlijk uitwijken naar de complexen van andere clubs. Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, §8 0900- 43.01.430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, 88 030-69.95.952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, 88 35.24.67; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Amant thuiszorg en Amant christelijke thuiszorg (voorheen Thuiszorg Eemland) Huishoudelijke verzorging, verzorging en verpleging, gespecialiseer de verpleging, overbruggingszorg, personenalarmering. U bent 24 uur per dag beschermd. 88 033-42.20.500; ook voor spoedeisende situaties tussen 17:00 en 08:00 uur en in de weekeinden. Amant uitleenservice Voor het lenen van hulpmiddelen en verpleegartikelen. Voor spoed eisende situaties 's avonds en in het weekeinde: 88 033-46.19.191. Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen: 88 033-29.94.669; dag en nacht bereikbaar. Eén op Eén Thuiszorg AWBZ- en particuliere thuiszorg Soest e.o., 24 uur per dag huishou delijke verzorging, verzorging en verpleging, 035-54.12.016; bui ten kantoortijden voor spoedeisende gevallen: SS 06-51.54.03.73. Het landelijk bekende show en twirlteam Soesterberg, dat in de loop der jaren tal van successen heeft geboekt, onder meer door het beha len van nationale titels, is door Radio M uitgenodigd om deel te nemen aan een uitzending. Iedere donderdagmiddag zendt de omroep tussen 12:00 en 12:30 uur het programma 'Een les met.uit. Hierin krijgt de verslaggeefster een half uur les in een hobby en doet daar verslag van in de uitzending. Morgen, donderdag 3 februari, geeft de instructrice van het show en twirlteam, Woutéra Susebeek aan de. verslaggeefster en enkele leden een les in het dorpshuis Burg- mriiïiiif stede te Soesterberg. Het verslag is te beluisteren op Radio M op 91.9 MHz op de kabel en 93.1 MHz in de ether. Woutére Susebeek. instructrice van het Show- en Twirlteam Soes terberg. geeft een aantal leden in structie. Foto: Eemland Pers Eergisteren is een 22-jarige man uit soest aangehouden voor vernieling yan een ruit van een wachthokje >p station Overvecht. Rond 11:30 tur is de man door een conductrice angehouden, wegens het niet in lezit zijn van een vervoersbewijs :n moest op station Overvecht de rein verlaten. Uit frustratie ver- ielde de Soester het wachthokje. 'e conductrice heeft de man over- edragen aan de politie, die hem ïeenam om hem de schade te laten etalen. De politie in Amersfoort heeft in de nacht van zater dag op zondag een 16-jarige jongen uit Soesterberg aan gehouden die van diverse au to's de spiegels had vernield. Daarnaast had hij meerdere auto's bekrast. Rond 01:30 uur kreeg de politie een melding dat iemand op de Utrechtseweg in de keistad een auto zou vernielen. Daar aangekomen troffen agenten de verdachte uit Soesterberg aan met een bebloede hand. Hij gaf echter aan van niets te weten. De politie stelde een onderzoek in en heeft met behulp van een getuige schade aan meer dere auto's geconstateerd. In totaal werden in de richting van het cen trum acht auto's aangetroffen, die onder andere bekrast waren of die schade hadden aan buitenspiegels. De verdachte werd meegenomen naar het politiebureau en ingesloten voor verhoor. De politie verwacht dat de gedu peerden aangifte zullen doen bij de politie district Eemland zuid. Het dorpshuis Burgstede aan het Dorpsplein biedt een grote variatie aan cursussen en workshops aan. De eerste gaat op dinsdag 8 februari van start. Voor wie altijd maar op zoek is naar een zo origineel mogelijk cadeau of wie zichzelf eens wil verrassen, is er de workshop sieraden maken. Hier leert men aan de hand van verschillende technieken op een voudige wijze een originele ketting maken van basismaterialen zoals slotjes, rijgdraad en knijpkraaltjes. De workshop op 8 februari is van 19:30 tot 22:30 uur. De docente is Angela Steginga, en de kosten bedragen 15 euro per persoon, ex clusief kralen. Wie wil weten welke sterke punten in het gezicht te benadrukken zijn en welke kleuren het beste passen bij ogen, mond en huid, kan mee doen aan de cursus visagie look ing good. In zes avonden leert men onder andere hoe men bij zichzelf make-up kan aanbrengen, welke punten men wel of niet moet be nadrukken. Ook wordt aandacht besteed aan productkennis (o.a. aan de hand van uw eigen make- up producten). Deze cursus staat onder leiding van Monica Heger, professioneel visagiste. Wie eraan meedoet, kan verzekerd zijn van persoonlijk advies. Start van de cursus is op maandag 14 februari, van 19:30 tot 21:30 uur (op maandag). De kosten bedragen €150. Ten slotte is er de workshop mo zaïek. Wie de techniek van het mozaïeken eenmaal onder de knie heeft, kan allerlei objecten versieren tot ware kunststukken. Tijdens deze workshop leert men deze techniek toe te passen op een schaal of spiegel. Met behulp van diverse wandtegels, tegellijm en gereedschappen maakt men een prachtig werkstuk. Deze workshop is op woensdag 16 februari, van 19:30 uur tot 22:30 uur. Deelname kost 34 per per soon, inclusief materialen. Docente is Constanze Cromwell. Voor deelname aan zowel beide workshops als aan de cursus kan men zich opgeven bij dorpshuis Burgstede, tel. 0346-351975 de zonnige kent yen de schaduw Raamdecoratie rechtstreeks van de fabriek Sterk in kwaliteit, service en scherpe prijzen www.erpezonwering.nl Tel. 0346-35 11 79 Sterrenbergweg 15-A, Soesterberg 'Voor wie op het Internet surft en op zoek is naar websites van musea, gaat er een wereld open. Er komt een stroom van informatie overdracht en technieken los. Rijp en groen door el kaar, maar in alle gevallen is een dergelijke oefening voor iedereen leerzaam. Je verder ontwikkelen en ei gen maken van informatie zal alleen lukken wanneer je geconcentreerde aandacht aan deze materie kunt blij ven besteden.' Dit zei de directeur van het Mili taire Luchtvaart Museum (MLM) in Soesterberg, dr. L.A.M.M. Jans sen, bij de lancering van de nieuwe website van het museum. 'Steeds weer moet je bedacht zijn op de kwaliteit en het zinvol zijn van de verkregen informatie op Internet. Ook moet je je bewust zijn van de wijze waarop je de verkregen in formatie als leermeester het beste aan derden kunt overbrengen. Nog niet zo lang geleden heeft profes sor Rijsenbrij, hoogleraar infor matiesystemen architectuur aan de Radboud Universiteit van Nijmegen zijn inaugurale rede gehouden. Hij stipte daarin aan dat het bij het ma ken en onderhouden van websites in de kem om drie dingen gaat: De technische structuur van de site: de site moet logisch in elkaar zitten en het moet goed werken. De in houdelijkheid: de informatie moet functioneel zijn, gegeven het doel datje nastreeft. De esthetische kant van de zaak: de site moet goed ogen en stimuleren om er kennis van te nemen. Deze uitgangspunten bieden een mooi perspectief voor de manier waarop je gestructureerd naar je ei gen site zou moeten kijken. Binnen het Militaire Luchtvaart Museum (MLM) zal het personeel in de toe komst daar meer en meer aandacht aan besteden,' aldus museumdirec teur Janssen. Voorbereidingen De afgelopen maanden hebben Christel Rongen, Joshua Lindeman en Ireen Mast zich beziggehou den met de voorbereidingen voor de nieuwe site van het Militaire Luchtvaart Museum. Die is inmid dels officieel gelanceerd. Volgens Ireen Mast, hoofd afdeling Publiek, is de website op grondige wijze aangepast en uitgebreid. Aan de website is een aantal nieuwe func ties toegevoegd, en de informatie is op een aantal punten aangepast en uitgebreid. Zo heeft de website een aantrekkelijker vormgeving ge kregen, de opmaak van de website is verbeterd, de navigatiestructuur is aangepast, eenzoekfunctie is aan de website toegevoegd en de menubalk is aangepast. Door zelf een trefwoord in te vullen, kunnen belangstellenden iets opzoeken op de website. Dankzij deze vernieuwingen en aanpassingen is de gebruiksvrien delijkheid van de website verhoogd. Daarnaast zijn er meer leer- en fimmogelijkheden voor kinderen ingebouwd. Zo kunnen bezoekers van het deel van de nieuwe website dat speciaal voor kinderen is toe gevoegd, een kijkje in de cockpit van een F-16 of een Alouette III helikopter nemen. Verder kunnen kinderen door het zelfdoenblokje dat is toegevoegd vliegtuigplaten downloaden. Aan het geheel is ook een pagina onderwijs toegevoegd omdat met ingang van maart het Militaire Luchtvaart Museum start met een educatief programma over de Koude Oorlogsperiode voor leer lingen uit drie HAVO/VWO. Het materiaal van dit programma sluit aan bij de lesstof voor het vak ge schiedenis, zoals die in deze klassen wordt behandeld. Het programma gaat dieper in op de invloed van de internationale verhoudingen op de Nederlandse samenleving en de j$.i' Tel:035 - 601 10 04 www.middelmanwonen.nl e-mail: info@middelmanwonen.nl Tel:035-603 70 33 www.voordeelkeukenssoest.nl e-mail: info@voordeelkeukenssoest.nl Tel: 035-601 34 03 www.prontosoest.nl e-mail: info@prontosoest.nl Birkstraat 99 en 101 aan de doorgaande weg Amersfoort/Soest (N221- 5 minuten rijden vanaf de snelweg A1 .Vrijdag koopavond. Soest gaat de nieuwbouw van de Wethouder de Haan- school en de tijdelijke huis vesting van peuterspeelzaal De Pruttelpot voorfinancie ren. De gemeenteraad ging donderdagavond akkoord met een krediet van 2,5 mil joen euro. Dat bedrag zal later terugvloeien in de gemeentekas en afkomstig zijn uit de grondexploitatie van het Dorpsplein. Het vertrek van de school aan de Professor Lo- rentzlaan en de peuterspeelzaal aan de Van Angerenstraat is de eerste stap in het plan Herontwikkeling Dorpsplein Soesterberg. De school en de peuteropvang moeten eerst plaatsmaken, voordat woningbouw op die plekken mo gelijk is en de grondverkoop geld oplevert. Vandaar dat de gemeente de financiering van de nieuwbouw nu voorschiet. In een later stadium zullen ook andere gebouwen op het Dorpsplein wijken voor de verdere uitvoering van het herinrichtings-r plan. In Wostok krijgt de Wethouder de Haanschool de beschikking over een nieuw gebouw. Voor De Prut telpot is nog geen permanente lo catie gevonden. Daarom zullen de peuters en de begeleiders straks voorlopig worden ondergebracht in het nieuwe schoolgebouw. Dat is volgens de gemeente de goedkoop ste tussenoplossing. Zodra De Prut telpot een eigen onderkomen heeft, kan de Wethouder de Haanschool de vrijgekomen ruimte gebruiken om eventuele groei van het aantal basisscholieren op te vangen. Zes van de acht fracties stemden vorige week in met het krediet. Soest 2002 verbond er (nogmaals) de uitdrukkelijke voorwaarde aan, dat het - zoals bij De Plantage in Soest-niet steeds iets duurder mag worden omdat plotseling 'dit of dat' er nog bij moet. D66 onthield zijn steun. Wim Roest pleitte voor uitstel totdat de leerlingenprognose duidelijker is. 'Als Soesterberg groeit, komt er een vierde school bij. Wij zien veel heil in clustering. De infor matie die ik wil, komt vrij snel op ons af. We kunnen beter even wachten in plaats van het plan voor het Dorpsplein snel door te voeren. De Postiljon wordt nu bijvoorbeeld helemaal niet genoemd.' Volgens onderwijswethouder Harry Witte is het in dit stadium moei lijk een betrouwbare prognose te maken, omdat die mede afhanke lijk is van de mate waarin en de snelheid waarmee er woningen worden gebouwd. Hij herinnerde Roest eraan, dat de gemeenteraad pasgeleden heeft vastgesteld nu geen heil te zien in veranderingen bij De Postiljon, ook al staat vast dat dit in de toekomst onontkoom baar zal zijn. Behalve D66 stemde Witte's partij GGS ook tegen. Het vindt het eve nemententerrein aan de Kampweg een betere locatie voor de Wet houder de Haanschool. Maar met negentien tegen vijf zette de raad het licht op groen voor de voorfi nanciering. Zowel geïnteresseerd als gé- spannen kijken de bezoekers naar 7 het verschijnen van de vernieuwde website van het Militaire Luchtvaart - Museum in Soesterbeig. rol van de Koninklijke Luchtmacht" tijdens de Koude Oorlog. Op de website is ook aangegeven, dat de collectiebeheerder van hét'. MLM geen documentatiemateriaal meer uitleent aan derden. Omdat het museum altijd veel telefoontjes over het vieren van verjaardagsfeestjes krijgt is ook de informatie over deze feestjes sterk uitgebreid. Via een fotoalbum krijgen de bezoekers I een goede indruk hoe een dergelijk verjaardagsfeestje er in de praktijk uitziet. Omdat er veel vraag is naar het vieren van een dergelijk feestje is, is de wachtlijst erg groot en de wachttijd erg lang. Met deze vernieuwde site gaat de.t geschiedenis van de website van"* het Militaire Luchtvaart Museum" zijn derde fase in. In 1997 werd de eerste website gelanceerd. De^ financiële middelen daarvoor wer--, den gefourneerd door de Stichting Vrienden van het MLM. Vanaf eind 2000 is de oorspronkelijke site ver nieuwd. Inmiddels is de derde site gelanceerd. De openingstijden van het museum zijn dinsdag tot en met vrijdag van 10:00 uur tot 16:30 uur en op zon dag van 12:00 uur tot 16L:30 uur. Het telefoonnummer: 0346-356002; e-mail: info@mlm.af.dnet.mindef. nl Voor meer informatie is er de" - vernieuwde website www.mil itai- reluchtvaartmuseum.nl ...I Op 15 maart start Groei Bloei Soest om 20:00 uur de workshop waarin oude bin nenbanden van- een fiets omgeto- verd worden tot iets moois. Er kan I bijvoorbeeld, in combinatie met een ijzeren frame, een wandmand gemaakt worden. Deze manden worden op verschil lende manieren gevuld met planten en kunnen ook buiten opgehangen worden. De workshop duurt tot 22:00 uur en wordt gegeven door Corrie Kuiper. Kosten bedragen voor leden 20,- en voor niet-le- den 25,-. Op donderdag 17 maart start de cursus 'Maak van je T-shirt een tuinbeeld', die bestaat uit drie avon- j den. Docente Petri van Stein is zeer gedreven en deskundig in het ma ken van de beelden. In deze cursus -v wordt een zittend figuur gemaakt, A' dat zowel binnen als buiten uitste- -v kend tot zijn recht komt. Leden be- q j talen 60,- voor de bijeenkomsten, niet-leden betalen 75,-. Voor. meer informatie en opgave: Mechteld de Jong, ©6015408 (na 19:00 uur) of via de e-mail: dejong- epping@planet.nl. BLOEI r.onir.lhikr liihappii Afd. SOEST Niels Graber is 4 jaar oud en komt uit Amersfoort. Het is voor zijn ouders, Martine en Ron, niet gemakkelijk om hem op te voeden. Hij heeft namelijk ontwikkelings problemen door een autis tische stoornis en daardoor wat meer hulp en structuur nodig, in dit geval bij dag behandeling in het medisch kleuterdagverblij f Bethanië in Soesterberg, onderdeel van Trajectum. Eigenlijk zou hij tot de zomer op een plekje moeten wachten. Maar de wachtlijsten zijn korter gewor den. Door extra financiering, vanuit het Rijk en de provincie, kon hij vandaag worden verwelkomd bij Trajectum, op de Amersfoortse- straatweg II9 in Soesterberg. Ge deputeerde Kamp was één van de belangstellenden die hem en zijn ouders begroette. Wachtlijsten in de jeugdzorg zijn onaanvaardbaar. Jongeren die hulp nodig hebben, moeten snel en goed geholpen worden. Vandaar dat Ge deputeerde Staten in 2004 ruim 3.000.000 extra hebben geïnves teerd in de jeugdzorg. Met dit geld verminderen de wachtlijsten in de jeugdzorg, waaronder bij de dagbe handeling. De eerste extra plaatsen zijn nu gecreëerd. Onder anderen voor Niels. Gedeputeerde Kamp: 'Het is lastig om de wachtlijsten binnen de re sidentiële zorg en de dagbehande ling te verminderen. Het zijn dure trajecten en het is moeilijk om snel nieuwe plekken te creëren. Gewel dig dat het Trajectum lukt om op korte termijn 30 kinderen extra te helpen. En natuurlijk is het vooral fijn voor Niels en zijn ouders dat hij veel sneller geholpen wordt.'

Soester Courant | 2005 | | pagina 11