Raad van Soest vastgelegd in klei reserve BEZORGERS Mobilisatie tegen antennemast Wegwijzer steunt waterput in Bitoutouck-Kameroen Raad schrapt geen surveillant Hartfalenpolikliniek voortaan ook in Meander-Baarn Anita Vreugdenhil boetseert politiek-in-bedrijf Soester (21) spil in twee zaken Verdachte én slachtoffer in afpersing Provinciaal CDA praat in Soest over basisonderwijs De Egelantier wint 'Veilig op de Weg'-les in Soest-Zuid ebruari 2005 WOENSDAG 2 FEBRUARI 2005 SOESTER COURANT lAUIUttLI PAGINA 5 jrcfjiTHdai jECi. .soesterüScourant. Buurt vreest schadelijke gevolgen UMTS Resultaat kerstmarkt: 1950,48 Meander heeft nieuwe nummers Snelheidscontrole GGS schaart zich achter VVD, GL en CU/SGP Oplichters willen slaatje slaan uit gemeentegids Vanavond in De Rank .soesterScourant, De Soester Courant is dringend op zoek naar Soest icatie 9 34 SS )0@soest.nl it.nl MATIEPUNT OVERHEES ithouders van Soest maken be- >bben: de gemeente Soest de volgende n voor de feestelijke opening var Overhees op woensdag J6 fe' I 5.2.3 van de Algemene Plaatse 2000 voor bet innemen van eer jang van supermarkt Cl000 aar 14.1.5 van de Algemene Plaatse 2000 voor het laten spelen var centrum Overhees van 14.00 uui INGEN ethouders van Soest maken be- lebben: 2.1 van de Algemene Plaatse- 2000 vergunning te verlenen en collecte met collectebussen ihoeve van: >nds in de periode van 11 tot en >5 dwondenstichting in de periode itober 2005 n kunnen tegen dit besluit be- Dllege van burgemeester en s weken na de datum van de be daar dient te worden gericht aan an Soest, Postbus 2000, 3760 CA ie bepalingen over bezwaar) en .2 (bijzondere bepalingen over Tiene wet bestuursrecht zijn van ïaakt kan ook om een voorlopige 2vraagd, als er tijdelijke maatre- nee niet tot de beslissing op het irden gewacht. Het verzoek moet president van de rechtbank te 5, 3500 DA te Utrecht, cht verschuldigd van 136, voor i of 273, voor een rechtsper- Algemene wet bestuursrecht is 'ARKEE RVERBOD AAN is een burgerinitiatief met be- jn van een parkeerverbod op n in Soest ingediend. Indien dit iun krijgtzal het worden ge- dsvergadering. Meer informatie i op www.soest.nl/bestuur en A/oners. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per halfjaar! tel. (035) 6014152 Bezoekers van de gemeen teraadsvergadering hebben zich misschien afgevraagd wat ze daar deed: die dame op de perstribune die vrolijk zat te kleien terwijl de politi ci-waarschijnlijk iets min der vrolijk - discussieerden over politiesurveillanten, referendums en wat Soest nog meer aan actueel onheil treft. De politiek-in-bedrijf, zogezegd. Anita Vreugden hil, plaatselijk kunstenares, legde dat alles vast in klei. 'Ëc boetseer graag groepen men sen in bepaalde situaties,' legt ze uit. 'Dit is eigenlijk nog maar een schets, 't Moet allemaal nog een beetje mooier worden. Het blijft wel tamelijk grof van opzet, maar de vorm wordt straks nog een stuk duidelijker.' Van tevoren heeft ze thuis de ruwe vorm van de raads tafel en de tribune al gemaakt. De [oppetjes' - de raadsleden, de trgemeester en de wethouders H[ heeft ze donderdagavond ter plaatse in de raadzaal gecreëerd, waarbij ze geprobeerd heeft de ka rakteristieke houdingen van som mige politici in klei weer te geven. 'De burgemeester komt iets hoger te zitten, denk ik, en bij de anderen kan ik misschien volstaan met een paar standaard-houdingen: de een zit wat achterover, de ander steunt met een elleboog op de tafel en de 'derde leunt voorover, met zijn kin op zijn hand.' Veel instrumentarium jgebruikt ze niet, alleen haar 'stok je': een simpel roerhoutje waaraan ze een punt heeft geslepen. /Over het resultaat was ze aanvan kelijk zelf niet erg te spreken. 'Het lijkt wel een slagveld, dacht ik don derdagavond, en ik zag het al hele- laal niet meer zitten, maar toen ik het vanmorgen weer bekeek vond ik het wel meevallen. Ik maak 'm in het weekend af, denk ik. Als ik dan tevreden ben maak ik 'm nog een keer helemaal opnieuw, maar dan in was. Dan kan ik 'm daarna nog in brons omzetten. Dit is dus alleen maar een prototype, zou je kunnen zeggen, om eens te kijken wat het wordt. Er zit bij elkaar wel zo'n tien kilo klei in. Klei is zachter; dat werkt makkelijker dan was. Het wordt wel zwart. Was is stugger, maar dan blijft het wit.' Nog geen titel Als ze uiteindelijk besluit de ge meenteraad in brons uit te voeren heeft ze nog wel een paar maanden werk voor de boeg. Het wordt dan wel een kostbare onderneming. 'Ik hoop natuurlijk stiekem dat de gemeente 't dan wil aankopen. Het zou mooi passen'in het gemeente huis.' Overigens konden de bezoe kers van de feestelijke uitreiking van de Cultuurprijs afgelopen vrij dagavond een soort 'voorloper' van het kunstwerk bewonderen. In de raadhuishal stond 'De vergade ring'-wel al in brons vereeuwigd - op een sokkel. Voor het nieuwe kunstwerk heeft Anita nog geen titel bedacht. Als autodidact beeldend kunstenaar timmert Anita - die een paar dagen per week het Soester Cultuurpunt in Idea bemant - nog niet al te op vallend aan de weg, maar dat kan natuurlijk zomaar veranderen. Het heeft ook een tijd geduurd voordat ze besloot zich beroepsmatig aan de kunst te wijden, al wilde ze op jeug dige leeftijd wel graag schrijfster worden. 'Ik schreef al vroeg ver- De familie Borra van de Henriëtte Blaekweg mobi liseert buurtbewoners om de plaatsing van een anten nemast op het naastgelegen handbalterrein tegen te gaan. Voornaamste angst is dat de twintig meter mast ook voor UMTS zal worden gebruikt, want dat kan scha delijk zijn voor de gezond heid van omwonenden. Borra baseert die vrees op publi- :aties over een TNO-onderzoek, waaruit zou zijn gebleken dat de straling als gevolg van UMTS-ge- >ruik, schadelijk kan zijn voor de volksgezondheid. De onderzoekers itellen dat onder meer hoofdpijn, vermoeidheid en slecht slapen kun- ïen optreden bij mensen die in de ïabijheid van zo'n zender wonen. Vólgens de gemeente is aanvrager Drange NL NV niet van plan om de nast voor UMTS te benutten, maar slechts voor mobiele telefonie. Dat blijkt volgens een ambtenaar uit de aanvraag. 'UMTS schadelijk? Dat is een lastig vraagstuk. Vol gens TNO kan de straling eventu eel schadelijke gevolgen hebben, maar de methode van het onderzoek wordt niet door alle wetenschap pers erkend.' In dit stadium kijkt de gemeente overigens niet naar de technische, maar naar de planologische aspec ten. De geplande mast zal twintig meter hoog zijn, terwijl op het veld maar tot zes meter mag worden ge bouwd. Het bestemmingsplan biedt echter de mogelijkheid tot vrijstel ling om tot twintig meter te gaan en voor de mast is het college van plan die te verlenen. Burgemeester en wethouders gaan er vooralsnog van uit, dat Orange de mast alleen voor GSM zal ge bruiken. Op het gemeentehuis kan men niet aangeven of voor even tueel UMTS-gebruik een aparte vergunning nodig is. Brieven De familie Borra onderneemt nu al actie. In een straal van honderd meter rond deze locatie heeft de fa milie vorige week bij tweehonderd huishoudens een brief en een voor bedrukt bezwaarschrift in de bus gedeponeerd. Tot gisteren waren er reeds veertig reacties binnen, alle steunbetuigingen aan de initiators. Daarnaast kan het zijn dat andere buurtbewoners een schriftelijke zienswijze (bezwaar) direct indie nen bij de gemeente. Dat kan tot en met uiterlijk woensdag 9 februari. Borra hoopt dat ook buurtgenoten, die buiten de straal van honderd meter wonen, in de pen klimmen. 'Het was onmogelijk om bij ie dereen een brief te bezorgen. Ze kunnen er ook één bij ons afhalen', zegt de Soester die aan de Henriëtte Blaekweg 4 woont. Om de mast van Orange NL nv te mogen plaatsen, is een vrijstelling op het bestemmingsplan nodig. Het college is van plan hieraan mee te werken. Het bouwplan, waarvoor het college een vergunning wil af geven, ligt ter inzage bij de afde ling planologie en bouwzaken, op werkdagen van 8:30 tot 13:00 uur en op donderdagmiddag. voeten of met badstof sokken aan. Houdt uw peuter van bewegen en dansen op muziek? Laat zijn of haar fantasie dan tot leven komen in deze speelse cursus! De kosten voor 15 wekelijkse lessen bedra gen 47,50. Inschrijving is nog mogelijk. Informatie: Idea, Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest,® 035- 60.95.829, www.ideasocst.nl. Enige tijd geleden werd in de krant melding gemaakt van de kerstmarkt die de r.k. ba sisschool de Wegwijzer had georganiseerd. De opbrengst van die markt was bedoeld voor de stichting Brug naar Bitoutouck-Kameroen. In samenwerking met het ICCO wordt geprobeerd geld bijeen te krijgen voor een put voor schoon drinkwater. Het ICCO is een organi satie voor ontwikkelingssamenwer king die zich vooral richt op voed selvoorziening, schoon drinkwater, gezondheidszorg en onderwijs. Via lokale partnerorganisaties en met de mensen in het land zelf werkt het ICCO aan structurele oplossingen. Het ICCO steunt daarom de stich ting Brug naar Bitoutouck-Kame roen in haar streven om geld in te zamelen voor een nieuwe waterput. Immers schoon veilig drinkwater is een eerste levensbehoefte voor iedereen, waar dan ook. Omdat er in Bitoutouck nog steeds gebrek is aan schoon drinkwater heeft de Wegwijzer ervoor geko zen een bijdrage te leveren aan een nieuwe waterput. De opbrengst van de kerstmarkt was zo groot dat - sa men met enkele andere giften en een donatie van het ICCO - nu het geld bij elkaar is voor een nieuwe waterput. Door de verkoop van zelfgemaakte dingen en het hou den van allerlei voordrachten is er op de Wegwijzer door de kinde ren, hun ouders en de leerkrachten 1.950,48 opgehaald - een groots resultaat! De cheque van 1.950,48 is aan de stichting overhandigd tij dens een gezinsviering in de Joan- neskerk. Anita Vreugdenhil aan het werk tijdens de vergadering van de ge meenteraad, vorige week donder- dag. Foto: Soester Courant. haaltjes, bijvoorbeeld over hondjes die allerlei avonturen beleefden.' In haar dagboeken schreef ze vooral over jongens en de liefde, en ze maakte ook gedichten. Ze tekende en schilderde graag en toonde op school al haar talent. 'M'n werk mocht altijd in de vitrine op de gang staan.' Op haar 18e wilde ze ook wel naar de kunstacademie, maar oin een of andere reden kwam het daar toch niet van en ze besloot te gaan wer ken. Na een paar jaar kantoorwerk bij de belastingdienst in Den Haag hield ze 't niet meer uit en vertrok ze naar Leiden om pedagogiek te gaan studeren. Ze werkte ook nog als onderzoeker aan de Universi teit. 'Onderzoek doen vond ik leuk. Vanaf 5 februari heeft Meander Me disch Centrum nieuwe nummers. Voor alle locaties gelden dan twee nummers. Het algemene nummer wordt 033-8505050 en het num mer om afspraken te maken wordt 033-8506070. Meander heeft daarvoor gekozen na een onderzoek naar de bereikbaar heid van het ziekenhuis. Daaruit bleek dat het telefonisch beter kon. De patiënten die bellen worden nu beter doorverbonden en hebben minder last van wachttijden. Tijdens de omschakeling op vrij dagavond 4 februari is het zieken huis beperkt bereikbaar. Er zijn maatregelen genomen zodat de hulpdiensten wel gewoon te be reiken zijn. Meander meldt dat de patiëntenzorg op geen enkel mo ment in gevaar komt. Vorige week woensdag heeft de po litie van 13:30 tot 14:30 uur een snelheidscontrole op de Vrijheids- weg gehouden. Acht bestuurders re den te hard en werden bekeurd. De bestuurder met de meeste haast reed 73 km/u. Er werd ook een bestuur der bekeurd omdat hij zijn rijbewijs niet bij zich had. Mensen observeren in allerlei si tuaties, dat spreekt me nog steeds aan...' Sculptureel Als beeldhouwer heeft ze inmiddels haar draai helemaal gevonden (ze schrijft overigens nog steeds in haar dagboek). Ze heeft veel geleerd van Tom Bouwhuis uit Utrecht, die haar wegwijs maakte in het maken van figuratieve beelden. 'Hij heeft mij op een sculpturele manier leren kij ken, om het zo maar eens te zeg gen'. Haar grote voorbeeld vindt ze in de Italiaanse kunstenaar Manzü, o.a. bekend van de bronzen deuren van de Rotterdamse Laurenskerk, die ook deuren in het Vaticaan heeft gemaakt. Ze maakt ook regelmatig 'portretten' in opdracht. En ze weet al wat haar volgende project is, als ze straks klaar is met de Soester gemeenteraad. 'Binnenkort ga ik naar m'n oma. Ze is al negentig. Van haar ga ik een mooi koppie maken. De 21-jarige zoon van een gezin uit Soest is de spil in twee afpersingszaken die nauw met elkaar zijn ver bonden. In de ene zaak is de zoon een van de verdachten, in de andere zijn hij en zijn ouders het slachtoffer. Bei de zaken kwamen dinsdag voor bij de Utrechtse recht bank. De zoon bekende in de rechtszaal dat hij vorig jaar betrokken was bij de afpersing van een studiegenoot, maar hij zou daartoe zijn gedwon gen door drie leeftijdsgenoten uit Utrecht. Toen bij de studiegenoot geen geld meer te halen viel, zou den de Utrechters zich op hem en zijn ouders in Soest hebben gericht. De mannen eisten 50.000 euro. Het gezin ging in oktober naar de politie nadat ze onder bedreiging van geweld in september 10.000 euro aan de Utrechters hadden betaald en de auto van de moeder hadden moeten afstaan. Ze deden aangifte, maar de zoon verzweeg bij de politie zijn rol bij de afpersing van zijn studiegenoot door hem en de drie Utrechters. Hij wist niet dat er op dat moment al een onderzoek naar hem liep omdat de studiege noot eveneens aangifte had gedaan. Enkele dagen na de aanhouding van de Utrechters werd hij eind oktober zelf ook opgepakt. Het afpersen van zijn studiegenoot begon vorig jaar april met kleine geldbedragen, maar omdat er meer geld moest komen werd er in juni een valse cocaïnedeal voor het slachtoffer in scène gezet. Omdat hij verantwoordelijk zou zijn voor het mislukken van de deal, moest de man met 50.000 euro over de brug komen. Hij slaagde er uiteindelijk in om 25.000 euro te betalen. Mishandeld Volgens de Soester had hij zijn studiegenoot uitgekozen omdat hij door de Utrechters onder druk was gezet om een geschikt slachtoffer te vinden. Hij moest als contactper soon optreden terwijl de Utrechters onzichtbaar op de achtergrond de regie voerden. Uit angst durfde hij niet naar de politie te gaan. Hij zou regelmatig zijn mishandeld om mee te blijven werken. Ook zou hij zijn bedreigd met een pistool en een mes. Officier van justitie mr. D. Ter porten-Hop vond dat twee van de Utrechtse verdachten 21 maanden gevangenisstraf opgelegd moesten krijgen. Tegen de derde Utrechter eiste ze 21 maanden celstraf, waar van zeven maanden voorwaardelijk. Hij zou een minder prominente rol hebben gespeeld in de twee afper singszaken. Tegen de zoon eiste Terporten-Hop anderhalf jaar gevangenisstraf, waarvan een half jaar voorwaar delijk met verplicht reclasserings- contact. Ze geloofde dat de man onder druk was gezet om mee te werken aan de afpersing van zijn studiegenoot, maar volgens de of ficier had de man kunnen stoppen en naar de politie kunnen gaan. De verdachte had bovendien nog geld van zijn studiegenoot geëist nadat de Utrechters op 20 oktober waren opgepakt, zo bleek uit een afgeluis terd telefoongesprek. De raadslieden van de Utrechters veegden de vloer aan met het be wijs tegen hun cliënten. Dat bestaat volgens de advocaten alleen uit de verklaringen van de Soester en die zou niet te vertrouwen zijn. 'Hij liegt en hij liegt', zei raadsman mr. H. Veen. De Utrechters ontkennen elke betrokkenheid bij de twee af persingszaken. 'Leugens' In de visie van de advocaten pro beerde de Soester 'met een lijst van leugens' te verhullen dat hij zijn studiegenoot zelf heeft afgeperst. De aangifte van afpersing door de ouders zou onderdeel uitmaken van een strategie om hun zoon buiten schot te houden, zo suggereerde raadsman mr. J. Dassen. "De ge lederen van de familie hebben zich gesloten." Zijn cliënt was in het bezit geweest van de auto van de moeder, maar die zou hij met contant geld van haar zoon hebben gekocht. De advocaten wezen bovendien op een veroordeling van de Soes ter verdachte in 2003 wegens het afpersen van een schoolgenoot. Die zaak zou nagenoeg identiek zijn aan de huidige. Volgens de Soester is hij echter onschuldig veroordeeld, maar heeft die rechtszaak zijn Utrechtse medeverdachten wel op het idee gebracht voor de huidige afpersingszaak. Hij is tegen het vonnis uit 2003 in hoger beroep gegaan, maar dat moet nog worden Het aantal politiesurveil lanten in Soest blijft ook na dit jaar gehandhaafd op zeven. Met een voor menig een verrassende ommezwaai van GGS werd na twee jaar discussie hiervoor eindelijk een raadsmeerderheid (13- 11) bereikt. VVD, Groen- Links en ChristenUnie/SGP én niet in de laatste plaats burgemeester Koos Janssen en het politiekorps krijgen dus hun zin. De voornaamste reden van GGS om toch voor zeven surveillanten te gaan, schuilt volgens Roder van Arkel in de handreiking die de po litie heeft gedaan. De Regiopolitie is eventueel bereid meer reguliere agenten in te zetten als een gemeen te een doortimmerd veiligheidsplan op tafel kan leggen. GGS legde de afgelopen periode haar oor te luister bij (oud)politiemensen, be keek de cijfers, vergeleek die met omringende gemeenten en ging overstag. Dat GGS kortgeleden nog opteerde voor vijf surveillanten was volgens Van Arkel meer gedaan om het col lege (lees: burgemeester Janssen) onder druk te zetten. De raad had naar zijn zin al veel te lang gewacht op de informatie waarin de nood zaak van zeven surveillanten zou worden aangetoond. Van Arkel: 'De informatie is nog niet helemaal compleet, maar we willen de relatie met de politie nu niet verstoren. Niet overtuigd Vier fracties zijn niet overtuigd. Zelfs collegepartij CDA meent dat de politie minder reguliere agenten inzet, omdat er surveillanten rond lopen of-fietsen. Net als de PvdA en D66 besteedt ze het salaris van twee surveillanten (ca. 120 duizend euro) liever aan projecten die de veiligheid op straat bevorderen. De PvdA vroeg zich af wanneer de Re giopolitie Utrecht nu eens met meer middelen en inzet voor Soest op de proppen komt. Verschillende fracties zijn geschrok ken van het feit dat de politie zelf niet meer surveilleert, maar slechts op meldingen afgaat. Surveilleren behoort volgens het beleid van de politie niet meer tot haar kernta ken. D66: 'We weten niet wat de politie doet.' Nauwelijks heil in de surveillanten ziet Soest 2002 die - puur op ba sis van hun aantal in omringende gemeenten - hooguit voor vier sur veillanten wil betalen. 'Voor alles wat de veiligheid aantoonbaar kan verbeteren, willen wij ons hard ma ken. Maar wordt door de surveil lanten de inzet van agenten juist niet verslechterd?' Volgens woordvoerderTijmen Koe- lewijn levert de inzet van surveil lanten geen extra veiligheid op. Hij somde nog maar eens een aantal re cente voorbeelden van vernielingen en criminaliteit op om het standpunt van zijn fractie gewicht te geven. De politie kan pas effectief werken, aldus Soest 2002, wanneer agenten en surveillanten op bepaalde tijden en op bepaalde locaties worden in gezet. Daar schort het aan, vindt Koelewijn. Hij probeerde de vreugde van de raadsmeerderheid en de Cosbo en de wijkbeheerteams (die hadden gepleit voor behoud van de zeven surveillanten) te temperen. 'We moeten niet de valse verwachting scheppen, dat surveillanten de vei ligheid verbeteren.' Persoonlijk contact Maar de voorstanders, waar on der ook de ouderenbonden en de wijkbeheerteams (die pleitten voor behoud van de zeven formatieplaat sen) zijn van mening dat de surveil lanten wel degelijk belangrijk werk verrichten. Juist het persoonlijk contact met de burgers verhoogt het (sociale) veiligheidsgevoel, stelden ze. Iedereen is het er wel over eens dat Janssen zich bij de politie hard moet maken, dat de gemeente meer. invloed krijgt op de wijze waarop, de surveillanten worden ingezet. Soest betaalt immers hun salaris en mag dus gerust wat in de melk te brokkelen hebben. Janssen zegde toe zijn best te zullen doen. Hij toonde zich blij met het raads besluit. 'Als er blauw op straat is om met mensen in contact te ko men, dan inspireert blauw andere kleuren: de burgers, de bedrijven, de scholen en de horeca. Dat kan ik niet bewijzen in getallen, maar wel voelen in de motivatie van deze groepen om mee te werken. Voortaan kunnen patiënten met hartfalen ook op locatie Baarn van Meander Medisch Centrum terecht op een spe ciaal voor hen ingerichte hart falenpolikliniek. Op locatie Amersfoort Lichtenberg is al jarenlange ervaring met deze zorg. Nu is er in Baarn naast het spreek uur van de cardioloog ook een maal per twee weken - op donder dagmiddag van 13:30 tot 16:30 uur - een speciaal spreekuur voor patiënten met chronisch hartfalen. De polikliniek Hartfalen bevindt zich op de derde etage op de afde ling Cardiologie. Een groot aantal van de patiënten met hartfalen staat onder contro le van een cardioloog. Op de Hart- falenpoli worden patiënten de ene keer gecontroleerd door de cardio loog en de andere keer door de verpleegkundig specialist. Tijdens het hartfalenspreekuur is er altijd een cardioloog aanwezig voor overleg. Doordat een verpleegkun dig specialist een deel van de taken' van de cardioloog overneemt heeft deze meer tijd voor het algemene spreekuur. Opnieuw proberen oplichters geld af te troggelen van bedrijven. Ze doen zich voor als medewerkers van Akse Media bv dat de jaarlijkse gemeentegids van Soest verborgt en daarvoor adverteerders werft. Een aantal ondernemers is bena derd door een bedrijf dat onder valse voorwendselen uit de gids een slaatje probeert te slaan. Het belt bedrijven op die in de vorige gids hebben geadverteerd. De gemeente heeft een waarschuwing doen uit gaan tegen deze oplichters. Er zijn geen gevallen bekend van bedrijven die zich hebben laten misleiden. Wie telefonisch of schriftelijk be naderd wordt voor een advertentie in de gemeentegids, kan meteen achterdochtig zijn. De echte ver tegenwoordigers van Akse Media bv voeren namelijk acquisitie door persoonlijk bij de bedrijven op be zoek te gaan. Bovendien kunnen zij zich legitimeren en een brief laten zien, die is ondertekend door het college van burgemeester en wet houders. Extra zorg gunstig De verpleegkundig specialist heeft een toegevoegde waarde voor pa tiënten met hartfalen. Tijdens het spreekuur bekijkt de verpleegkun dige hoe de patiënt in het dagelijks leven omgaat met hartfalen. Zij kan de hartfalen patiënten begelei den door het geven van leefregels, bijvoorbeeld in de vorm van voe- dings- en bewegingsadviezen. Ella Smink, verpleegkundig specialist hartfalen: 'Het blijkt dat patiënten die extra zorg krijgen op een Hart- falenpoli vijftig procent minder kans hebben op opname in het zie kenhuis en dat ook de sterftekans van mensen met een verminderde pompfunctie met vijftig procent afneemt. De kracht van het hartfa lenspreekuur zit in de samenwer king tussen de cardioloog en de verpleegkundige, waardoor meer lichamelijke controle mogelijk is. Door de extra zorg kunnen we veel signaleren. We proberen te voor komen dat patiënten ontregeld ra- ken, bijvoorbeeld omdat ze vocht vasthouden of kortademig worden; en opgenomen moeten worden in het ziekenhuis. Patiënten zijn door het Hartfalenspreekuur ook beter geïnformeerd.' Afspraken Aanmelden bij de Hartfalenpoli gaat altijd via de cardioloog. Voor afspraken kan men de polikliniek Hartfalen bellen. Op locatie Amersfoort Lichtenberg is er elke woensdag- en vrijdagochtend van 08:30 tot 12:00 uur een speciaal spreekuur voor patiënten met hart falen. Op 8 februari komt een team lesgevers van Trans port en Logistiek Nederland naar basisschool De Egelan tier in de Plantage aan de Smitsweg 311. Daar zullen zij in groep 5 t/m 8 vertel len over vrachtwagens in het i verkeer. De speciale 'Veilig op de Weg'- demonstratie vrachtauto zal daarvoor naar school komen. omgaan met vrachtwagens in het verkeer. Tijdens een theorieles wordt aan de hand van een video en een lesvel lesgegeven. Daarna gaan de kinderen naar buiten voor een praktijkles en kunnen ze in de demonstratiewagen wat ze geleerd hebben in het echt ervaren. Het project is een initiatief van de Kring van Jonge Ondernemers en wordt in samenwerking met 3VO en Transport en Logistiek tot stand gebracht. De Politieke Commissie van de provinciale CDA afdeling Utrecht organiseert met de Onderwijsbond van het CNV in het voorjaar van 2005 een vijftal regionale bijeenkomsten waarbij het basisonderwijs, zowel het reguliere als het speciale onderwijs, onderwerp van gesprek zal zijn. De eerste vindt vanavond plaats in De Rank in Soest. Op basis van de discussies tijdens die bijeenkomsten, waarvoor de besturen, directies en teams en de leden van de MR en OR van alle basisscholen in de Provincie Utrecht worden uitgenodigd, hoopt het CDA tot een inventarisatie te komen van de problematiek (o.a.. wet- en regelgeving) waarvoor het primair onderwijs zich nu en voor de toekomst geplaatst ziet. Iedereen die geïnteresseerd is in het basisonderwijs wordt van harte uitgenodigd. De bezoekers kunnen hun mening geven over de knel punten in het basisonderwijs en de mogelijke oplossingen daarvan. De bijeenkomst vindt vanavond vanaf20:00 uur (woensdag 2 febru ari) plaats in De Rank, Soesterberg- sestraat 18. De avond slaat onder leiding van G. Boeve, voorzitter CDA-Amersfoort. Daarna volgen inleidingen door dr. A. Mosterd, kamerlid CDA, en J. Schellings, voorzitter sector basisonderwijs Onderwijsbond CNV. Na de pauze is er een forumdiscussie onder lei ding van dr. P. Lucas, waarna een inventarisatie wordt opgesteld. De inventarisaties worden in een afsluitende bijeenkomst op dinsdag 17 mei (20:00 uur, AC-restaurant De Meern) voorgelegd aan de mi nister van Onderwijs, mevrouw Van der Hoeven. Elk jaar krijgen 4000 basisscholen informatie van 'Veilig op de Weg' opgestuurd. Scholieren uit groep 7 kunnen meedoen aan een wedstrijd waarmee ze een voorlichtingsdag op hun school kunnen winnen. Tij dens de lessen leren transportonder nemers vuistregels aan kinderen, zodat ze veilig en bewust kunnen ELKE WEEK EEN DE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per halfjaar! tel. (035) 6014152 Bel snel 035-6014152 voor meer informatie.

Soester Courant | 2005 | | pagina 5