Van de Ven Poëzie, muziek en kunst in zinnenstrelende combinatie NOG 1 WEEK Kunstgeschiedenis komt een stuk dichterbij in Soest aruóhoCK Idea-cursus Fotografie voor gevorderden Cursus 'Zwanger en fit' voor prettige negen maanden WOENSDAG 2 FEBRUARI 2005 SOESTER COURANT tCUL TMJHtt WELZIJN l PAGINA i Gedichtendag met Kopland in Soest Volksuniversiteit Soest Computercursussen Alle opruimingsboeken nu voor de HELFT van de reeds verlaagde prijs 'Voor mensen met oog voor mooie beelden' Bijzondere reeks lezingen in Hilton 'Borstkanker: samen sterker' Zwanger Fit DataDidact Êfd e a Amersfoorter steelt uit school in Soest Soester Courant overal thuis in Soest en Soesterberg Film: 'Pluk van de Petteflet' Unieke Zaken: 'Cinema Victoria' Idea-actie voor scholen in Azië levert 431 op Jazzclub Perron 5B met Stormvogel e.a. Jazzsessie Plus vof H.G. "=3ijkman en zonen H-ooi Openingstijden kantoor SOE5TERC0URANT 'Infernal Affairs II' 'Catherina va in citta' saBtw: SCHRAVEMADE B.V. WOENSDAG 2 FEB Het Wilhelmu! 'Uitgedaagd do de Bijbel' in Emmakerk Intrede pasto Frans Zwart 'Jezus, een meei van spiritualitt Vastenacti< voor Tanzan Wie beweert dat poëzie in Soest slechts wordt gewaar deerd door een relatief klein groepje fijnproevers heeft zonder meer gelijk. Er ko men helaas geen honderden op af en dat verklaart mis schien waarom de SLAS - de Stichting Literaire Ac tiviteiten Soest - ook dit jaar weer naast de Soester Cul tuurprijs heeft gegrepen. Maar er gloort misschien (een beet je) hoop. Want vorige week woens dagmiddag was de raadzaal van het gemeentehuis voor het eerst sinds tijden weer eens 'redelijk' bezet met liefhebbers van én poëzie én muziek én (schilder)kunst - waarin misschien ook de verklaring van het succes schuilt - om op de Natio nale Gedichtendag kennis te nemen van een bijzonder project, geheel 'Soesters' van aard, waarin de drie kunstzinnige disciplines tegelijk Di Lassostaat 65% tel. 6022195 De komende maanden starten bij Volksuniversiteit Soest nog ver schillende computercursussen. Bij alle cursussen ligt de nadruk op zelf doen onder begeleiding en moet er per week ongeveer drie uur thuis gewerkt worden. De eerste is de cursus Word. MS Word is een van de meest gebruikte tekstverwerkingsprogramma's. Het programma kent veel mogelijkhe den om fraai uitziende brieven te maken. In de cursus komen de beginselen van het tekstverwer ken aan bod, zoals tekst opmaken, printen, het toevoegen van kop- en 'voetteksten, tabellen, afbeeldingen en spellingcontrole. Verder worden óok gevorderde mogelijkheden, zo- •als het gebruik van sjablonen en profielen, behandeld. Enige ken nis van Windows en de werking van de muis en het toetsenbord is noodzakelijk voor het volgen van deze cursus. Aanvangsdatum: dinsdag 1 maart, 19:00-21:30 uur, cursusprijs: 98,50 (inclusief lesmateriaal), aantal lessen: 4. Website maken Op dinsdag 29 maart start de cur sus Maak uw eigen website. Daarin leert men een eenvoudige website te maken met behulp van het tekst verwerkingsprogramma MS Word. De cursus wordt gegeven aan de hand van het 'Basisboek websites maken met Word' van Addo Stuur. Dat maakt gebruik van de Visual Footstcps-methode, bekend van andere boeken van Addo Stuur. Benodigde voorkennis: basisken nis Windows en enige ervaring met Internet, e-mail en Word. Cursustijd: 19:00-21:30 uur, cur susprijs: 109,00 (inclusief les materiaal), aantal lessen: 4. Internet en e-mail De cursus Internet en e-mail start op dinsdag 5 april. Internet, hét inter nationale netwerk van computers, is erg populair. Nieuwe woorden hebben hun intrede gedaan in ons spraakgebruik, zoals e-mail, sur fen, chatten, homepages, up- en downloaden, provider en browser. Internet is het communicatie- en informatienetwerk van de toekomst. In deze introductiecursus krijgt men zicht op de (on)mogelijkheden van internet. Enige kennis van de computer is noodzakelijk voor het volgen van deze cursus. Cursustijd: 19:00-21:30 uur, cur susprijs: 73,50 (inclusief lesma teriaal), aantal lessen: 3, Veiligheid Op dinsdag 26 april besteedt-de Volksuniversiteit een avond aan het actuele onderwerp 'Hoe beveilig ik mijn computer?' De laatste tijd zijn er veel onheilspellende berichten in de media geweest over de gevaren van computergebruik. Voornamelijk computers die op het internet zijn aangesloten zijn kwetsbaar. Die geweldige poort naar de buiten wereld blijkt vaak een open deur te zijn voor allerlei kwaadwillen den. Virussen, computerinbreuk, spam, trojaanse paarden, privacy- schendtng - een kleine greep uit de problemen waarmee een heden daagse computergebruiker rekening moet houden. In één avond zullen de verschillende soorten gevaren ;n de te nemen beveiligingsmaatre gelen uiteen gezet worden, waarna nen een duidelijk beeld heeft van de digitale kwetsbaarheden en de e ondernemen stappen. Tijd: 19:00-21:30 uur, kosten voor deelname: 25,00. \anvragen programma en aanmelden: volksuniversiteit Soest, Di Lassostraat 55 3 7 65 EB Soest. 035-60.22.195 inspreken kan altijd), e-mail: vu- ;oes l@csnet.nl. Het programma is ook if te halen bij de VVV, de bibliotheek, iet gemeentehuis, de bockhandels en /crschillende supermarkten. Het pro gramma is ook te zien op internet: www. /olksuniversiteit.nl/soest. op zinnenstrelende wijze werden gecombineerd. En dat is nog eens wat anders dan hoempapa-tsjing- boem... Ruim vijftig kunstlievende Soesters -jawel: hun aantal groeit! - geno ten er van de gedichtencyclus 'Er is leven op de dierenriem', die de Soester dichter/columnist Jan Vis ser heeft geschreven, geïnspireerd door even zoveel (twaalf) muziek stukken van de Soester componist Jacques van de Griendt, vergezeld (dat wil zeggen: op de muur gepro jecteerd) van uiteraard ook weer twaalf prachtige, zeer kleurrijke schilderijen van de Sterrenbeel den van de hand van de Soester predikant en kunstschilder Ruud Bartlema, die de inspiratie daartoe op zijn beurt weer had ontleend aan de gedichten van Visser. Een al leszins vruchtbare samenwerking, zo bleek. Zoals Van de Griendt de uitvoering van zijn twaalf stukken had over gelaten aan pianist Harry Schram - die duidelijk de goedkeuring van de maker oogstte - had Visser de voorlezing van zijn poëzie uitbe steed aan zijn medebestuursleden van de SLAS, op het laatste ('Vis sen') na, dat hij zelf ten gehore bracht. Dat was dan gelijk ook het leukste van de twaalf, want de an dere elf stemden het publiek tot een bijna ademloze stilte, zoals ook de muziek de serene rust in de raadzaal niet verstoorde. Alleen in de schil derijen, per 'beamer' geprojecteerd op de muur van de raadzaal, was uitbundigheid aanwijsbaar. Kopland in Idea Niettemin bleek het concert bijzon der in de smaak te vallen, zoals na afloop uit d e reacties viel op te maken. Daarmee was de literaire 'invulling' van de dag overigens nog geenszins ten einde, want 's avonds verzamelde een groep van zo'n 60 liefhebbers zich in Idea voor een avond met een van de grootste dichters van ons land: Rut- ger Kopland (1934), die de SLAS met gerechtvaardigde trots naar Soest had weten te halen. 'Ik ben een dichter van formulerin gen en geen woordkunstenaar', zei de Groningse dichter vorige week op deze zesde Nationale Gedich tendag. In zijn voordracht legde hij uit te streven naar het maken van verzen 'die ergens over gaan', verstaanbaar zijn en poëtisch. Hij las om te beginnen voor uit een van zijn essays, die handelen over de invloed van collega's, zijn emoties en zijn inspiratie. De gedichten die hij voordroeg voor het aandachti ge publiek gingen vooral over de liefde. Na de pauze, waarin hij talrijke bundels signeerde die boekhandel Van de Ven verkocht, Jas hij voor uit zijn nieuwe bundel 'Een man in de tuin', over 'de behoefte zichzelf te leren kennen en over het verlan gen naar vroeger'. Daarna gaf hij nog enkele prozaïsche impressies over het Groningse land. De bezoe kers vuurden ten slotte nog enkele vragen op hem af en informeerden naar zijn mening over de nieuwe Dichter des Vaderlands. Hij bekende bevriend te zijn met Driek van Wissen (ook uit Gro ningen!) en vond de keuze goed voor de popularisering van de dichtkunst onder het grote publiek. Jan Visser, vice-voorzitter van de SLAS, die de beroemde dichter in- en uitluidde deze avond, was het daar hartgrondig mee oneens. Stemerding, de Groningse student Nederlands die Kopland met de auto uit Glimmen had opgehaald en na afloop om kwart voor elf weer thuisbracht, vertelde een dag later dat hij de rit van zijn leven had ge maakt en met veel genoegen deze dienst had verricht voor de Soester poëzieliefhebbers. Winkelcentrum Hartje-Zuid Soest 035-6012419 www.libris.vandeven.nl email:info.vandeven@libris.nl Idea, kunstencentrum, the ater en bibliotheek, start donderdag 10 februari met de cursus Fotografie voor gevorderden. De deelnemers leggen zich in deze cursus meer toe op specifieke the ma's in de fotografie. Voor beelden: landschaps-, por tret-, architectuur-, stilleven- of reportagefotografie. Met gerichte, persoonlijke oefe ningen verdiepen de cursisten zich in de uitdrukkingsmogelijkheden van de fotografische vormgeving en techniek. De resultaten daar van worden besproken op vorm en inhoud: komt het over wat ze met de foto hebben willen zeg gen? Daarnaast wordt het werk van beroepsfotografen bekeken op fotografische thema's en de manier waarop zij hun ideeën vormgeven. De combinatie van opdrachten en het kijken naar foto's van anderen helpt de cursisten hun eigen thema's en stijl te vinden. Op het techni sche vlak gaat de cursus vooral E is dit voorjaar een unie ke samenwerking tot stand gebracht tussen Kunststad, het Amsterdamse bureau dat kunstactiviteiten or ganiseert (lezingen, kunst reizen etc.), en het Hilton Royal Parc-hotel in Soest- duinen. Voor inwoners van Soest en omgeving, maar natuurlijk ook voor andere geïnteresseerden, vindt er in de prachtige ambiance van het Hilton-hotel een reeks bijzondere lezingen plaats die de kunstgeschiedenis een stuk dichterbij zullen brengen. De lezingencyclus start op maan dag 21 februari en is gewijd aan een reeks Europese steden en hun kunstschatten en architectuur. Ze zijn vooral interessant voor men sen die op bezoek in deze steden iets meer willen dan de 'gebaande paden', legt Judith de Groot uit. Samen met haar collega Marcel Verhoeven is zij het gezicht van Kunststad, dat vier jaar geleden werd opgericht. Marcel is profes sioneel kunsthistoricus en Judith is binnenkort als zodanig afgestu deerd, en ze zijn beiden bijzonder enthousiast om op deze manier de kunstgeschiedenis in de breed ste zin van het woord - aan de geïnteresseerde man of vrouw te brengen, nu dus ook in Soest en omgeving. In acht lezingen, telkens op maan dagavond van 20:00 tot 22:00 uur, komen in Hilton-Soestduinen de volgende steden aan de orde: Ber lijn (21 februari), München (28 februari), Barcelona (7 maart), Venetië 14 maart), Brugge/Gent/ Lille (21 maart), Wenen (28 maart), de Hanzesteden (4 april) en Sint- Petersburg (11 april). De toegang bedraagt voor elke lezing afzon derlijk 12,50 (inclusief koffie/thee). Voor de hele reeks betaalt men 89,00. Capita Selecta Daarnaast organiseert Kunststad, eveneens in Hilton-Soestduinen, een lezingenserie onder de titel 'Capita Selecta'. Voor deze reeks komt een aantal bijzondere gast sprekers over een geliefd onder werp uit hun vakgebied vertellen. Wie in de ban is van de 'Da Vinei Code' mag bijvoorbeeld de lezing over de kunst en symboliek van Le- onardo Da Vinei als achtergrond bij deze aangrijpende bestseller niet missen. Ook de lezing over 'het kwaad' door de conservator van het Tropenmuseum is zeer de moeite waard. De cursus bestaat uit vijf lezin gen, meestal op zondagmiddag van 15:00 tot 17:00 uur. De eerste is 'Kunst en symboliek van de Da Vinei Code' door Marcel Verhoe ven zelf (op zaterdag 5 maart); de tweede is 'Het Kwaad' (naar aan leiding van de tentoonstelling in het Tropenmuseum), door conservator Frits Fontaine op zondag 13 maart. De derde is 'Op zoek naar Utopia', door prof. dr. Kees Bosma (over na oorlogse bouwkunst in Europa) op zondag 27 maart; de vierde is 'De persoonlijke taal van de schilder' door Hanneke Somer op zondag 10 april; en de laatste is gewijd aan 'Het dier als moderne muze' door Ilona Verhoeven op zondag 24 april. Ook deze lezingen kosten afzonderlijk 12,50; voor de hele se rie betaalt men 60,00. Art Nouveau Alle lezingen vinden overigens óók plaats in Amsterdam-Hilton, op an dere dagen uiteraard. Op zaterdag 4 juni organiseert Kunststad een speciale dag, die in het teken staat van Art Nouveau en Jugendstil, in het Van Gogh Museum in Am sterdam. Ook organiseert Kunststad Marcel Verhoeven en Judith de Groot van Kunststad. Zij organi seren de lezingen die dit voorjaar plaatsvinden in Hilton-Soestdui- o.a. dagexcursies in Amsterdam en diverse meerdaagse kunstrei zen (Maastricht, Berlijn, Lille), in samenwerking met Kras-Sterpro- dukties. Voor alle informatie (ook aan melding) kan men terecht op de website: www.kunststad.nl, of 020-4198742. Iedere eerste vrijdag van de maand wordt er in het Toon Hermanshuis, Regentesselaan 39 in Amersfoort, van 10:00 tot 11:30 uur een contac tochtend gehouden voor lotgenoten en hun naasten. Geheel vrijblijvend bent u welkom voor een kopje kof fie, een luisterend oor of ervarin gen uitwisselen met lotgenoten. De eerstvolgende ochtend is op vrijdag 4 februari. Annelies Achterkamp en Marianne Schmetz, beiden fysiotherapeuten en gespeci aliseerd in zwangerschaps begeleiding, starten binnen kort de cursus 'Zwanger en Fit'. Ze zijn allebei werk zaam in de praktijk Fysio therapie en Fysiotraining Soestdijk en concentreren zich op het bekken en de bekkenbodem. Bovendien wordt er in de praktijk al jaren met fitnessapparatuur ge werkt, wat volgens hen een mooie combinatie oplevert: fitness en zwangerschap. Fitness heeft na melijk een positief effect op de doorbloeding en dus ook op de placenta en de baby. Het is een uit stekende vervanging voor sporters die door hun zwangerschap belem merd worden hun huidige sport te beoefenen, maar zorgt ook voor een betere conditie voor iemand die nog nooit gesport heeft. Door fitness is er minder last van gewichtstoename en verlaagt de kans op depressiviteit en dat 'ver moeide gevoel'. Het is dus goed voor moeder en kind. De cursus geeft naast beweging voorlichting over zwangerschap en praktische tips met betrekking tot puffen, hij- Koninginnelaan 37a 3762 DA Soest Tel.: 035-6013814 computeropleidingen Word, Excel, PowerPoint, Access, FrontPage, Windows, internet/e-mail, fotobewerking, introductiecursussen, typen, kindercursussen tel. 035 - 6022826 internet: www.datadidactnl Steenhoffstraat 46, tel. 601 MfcBCsftmt49 3754tussen in op betere opname- en afdruk- technieken. Afgesloten wordt met een overzichtsexpositie van het gemaakte werk. De cursus wordt gegeven door fotograaf /docent Geert van Tol. De 10 lessen worden gegeven op donderdagen van 19:30 tot 22:00 uur. De kosten bedragen 122,50. Informatie/inschrijving: Idea, Wil- laertstraat 49, 035-60.95.829, www.ideasoest.nl. Een 31 -jarige man heeft afgelopen maandag een radio/cd-speler uit ee nschool aan de Paulus Potterlaan gestolen. Toen een leerkracht van de school omstreeks 18:15 uur het ge bouw afsloot, zag hij een vreemde man de school inlopen. De man ver telde hem een aannemelijk verhaal waarna de leraar het pand verliet. Toen de man ervandoor ging, zag de leerkracht dat hij een radio/cd- - speler in zijn handen had, die later van de school bleek te zijn. Aan de hand van een signalement van de verdachte herkende een politieman hem als een veelpleger uit Amers foort. Een aantal agenten ging naar de woning van de verdachte, maar hij was niet thuis. Later op de avond werd hij alsnog in zijn woning aangetroffen en aangehou den. Hij is voor nader onderzoek ingesloten. gen en persen. Bij twijfels over geschiktheid bij voor deelname of voor meer in formatie: Fysiotherapie en Fysio training Soestdijk, Koninginnelaan 37a, 3762 DA Soest, 6013814 of ww.fysiotherapiesoestdijk.nl. Woensdag 9 februari Op zijn zoektocht naar een nieuwe plek om te wonen, komt de achtjari ge Pluk met zijn kleine rode kraan- wagentje terecht bij de Petteflet. Er is geen kamer beschikbaar, maar in de aangrenzende Torteltuin ont moet Pluk Dollie de Duif die hem vertelt dat het torenkamertje op de Petteflet leegstaat. Pluk maakt kennis met een aantal flatbewoners, zoals mevrouw Helderder en haar dochter Aagje, meneer Pen van het winkeltje onderin de flat en vader Stamper met zijn vijf zoontjes. Op een ochtend schrikt Pluk op van een oorverdovend lawaai: er wordt een bouwkeet in de.Torteltuin getakeld. De tuin moet vernietigd worden om plaats te maken voor een vogelmu seum... Aanvang: 14:00 uur. Duur: 94 mi nuten. Alle leeftijden. Toegang: 4,50. Zaterdag 19 februari 'Cinema Victoria' is een beeldende productie waarbinnen theater, live uitgevoerde muziek én film hand in hand gaan. Het is een komedie over mensen die van de regen in de drup belanden: hoe meer ze hun best doen, hoe meer ze in de proble men raken. De deuren van 'Cinema Victoria'een kleine roodpluchen bioscoop, zwaaien open en het publiek mag naar binnen. Al in de eerste scène hapert het filmgeluid en even later is het geluid helemaal verdwenen. Het bioscooppersoneel haalt overal spullen vandaan om de film live van geluid te voorzien. De onbeholpenheid waarmee ze dit doen leidt tot grote ergernis bij de acteurs op het witte doek. Zij ver laten de film. Hoe nu de avond te redden? De personeelsleden nemen de rollen van de filmacteurs over en spelen verder. En dat is het begin van een reeks catastrofale gebeur tenissen. Aanvang: 16:00 uur. Duur: 60 minuten. Leeftijd: vanaf 6 jaar en ouder(s). Toegang: kinderen 5,50; volwassenen 6,50. Kaarten reserveren bij het Cultuurpunt in Idea, 60.95.829; openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 11:00-17:30 uur cn een uur voor aanvang van de voorstel ling. Op maandag zijn het Cultuurpunt en de bibliotheek gesloten. Op woensdag 26 januari, een maand na de zeebeving in Azië, schonk Idea (de bibliotheek) alle boete- gelden van te laat terug gebrachte boeken, cd's, video's en dvd's aan de opbouw van scholen in Azië. De actie is een succes te noemen: 431,00. Veel klanten hebben spe ciaal voor deze actie nog eens goed gezocht naar die boeken die al een tijd terug moesten naar de biblio theek en kwamen naar Idea om ze op die dag in te leveren. Idea wil graag bijdragen aan de opbouw van een school in Azië. Daarom schenkt Idea het totale bedrag aan Z@ppelin voor Azië. Het publieke kindemet Z@ppelin zet zich in om nieuwe scholen te bouwen in India, Sri Lanka, Indo nesië en Thailand. Via de website www.zappeIinvoorazie.nl stort Idea het geld voor dit project. Idea is natuurlijk nauw betrokken bij het onderwijs en draagt graag haar steentje bij aan de opbouw. Via de site kiest Idea voor het bouwen aan een school in Sri Lanka. In Sri Lanka zijn 42 scholen zijn helemaal verwoest, 102 scholen gedeeltelijk. Op 20 januari begonnen de lessen weer in de getroffen gebieden. Er wordt hard meegeholpen aan groot schalig herstel en schoonmaak van scholen in Trincomalee en gezorgd voor leer- en speelmaterialen voor de leerlingen. Op 26 januari stond bij Idea een heerlijk Aziatisch hapje klaar, ge schonken door Chinees- Indone sisch afhaalcentrum Kim On, voor iedereen die een bijdrage leverde aan de actie. De hapjes en de gehele actie zijn een succes gebleken. Zaterdag 5 februari De Jazzclubavonaen zijn altijd op de eerste zaterdag van de maand. De informele sfeer, de gezellige ambiance en de jazzmuziek zijn ingrediënten voor een geslaagde avond. Semmy Prinsen verzamelt voor elk optreden een interessante groep muzikanten om zich heen. Op dezelfde avond vindt de ope- Zondag 6 februari De Jazzsessie-Plus is bedoeld voor muzikanten met wat meer speelervaring (bekend zijn met de structuur van stukken, toonsoorten, opbouw, enz.). Er wordt gespeeld ANNEMINGSBEDRIJF VAN METSELWERKEN GECERTIFICEERD Plasweg 24 - Soest - Tel. 035 - 60 19666 ma. 9.00 - 17.00 uur di. 9.00 - 16.00 uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10.00 - 15.00 uur Stormvogel. ning van de maandelijkse expositie plaats. Bezetting: Semmy Prinsen, tenorsax; Stormvogel, piano; Rico de Jeer, bas; Gunnar Graafmans. drums. Aanvang: 20:30 uur. Toegang gratis. onder leiding van een ervaren ses sieleider. Aanvang: 14:30 uur. Entree: €4,50 (eerste keer gratis). Impressie van een vorige Jazz sessie Plus. Zondag 6 februari Een keiharde, maar voortreffelijk gemaakte misdaadfilm. Het ver haal begint met de moord op een belangrijke maffiabaas. Zijn dood wordt gevolgd door een machts strijd om zijn opvolging, totdat zijn zoon Hau de familiezaken op zich neemt. Hij wordt bijgestaan door zijn rechterhand Sam en het lukt hem om de spanningen tussen de diverse concurrerende families terug te dringen. Dan verschijnen Ming en Yan ten tonele. Ming is een protégee van Sam, die zijn positie in de familie steeds verder weet te versterken. Sam stuurt Ming naar de politieschool. Zijn tegenspeler Yan is een jonge, talentvolle poli tieagent. Hij krijgt van inspecteur Wong, een hoge politieofficier, op dracht om te infiltreren binnen de clans. In de jaren die daarop volgen klimmen Yan en Ming op binnen hun organisaties, brandt een strijd om de macht los en wordt de jacht geopend op inspecteur Wong... In 'Infernal Affairs I' lag de na druk op de innerlijke strijd van de hoofdpersonen en de bikkelharde oorlog tussen de gangsterwereld en de politie. 'Infernal Affairs II' concentreert zich meer op de om geving waarin de hoofdpersonen zich ontwikkelen. Er is veel aan dacht voor de manier waarop de familieclans in elkaar zitten en voor de verhoudingen tussen de families onderling. Ook de overdracht van Hong Kong van Groot-Brittannië naar China speelt een rol. De regie en de overall presentatie zijn weer van zeer hoog niveau. (Hong Kong 2004, kleur, 119 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reserveren: vrij dag en maandag 10:00-13:00 uur, 60.29.367. Zie ook: artishock- soest.nl. Scène uit 'Infernal Affairs II'. Maandag 7 februari De 13-jarige Catherina (Alice Teghil) verhuist met haar ouders vanuit de provincie naar de grote stad Rome. Haar vader, Giancarlo (Sergio Castellitto), is docent boek houden met een niet echt geslaagde carrière. Iedereen behalve hijzelf is hier schuldig aan. Vol met frus traties hoopt hij in Rome wel te vinden wat hij zoekt. De moeder, Agatha (Margherita Buy) is een wat kinderlijke vrouw die haar man overal volgt. Alle hoop is gericht op Catherina die er voor moet zorgen dat haar vader wel het nodige res pect en erkenning gaat krijgen. De verlegen Catherina komt in contact met linkse en rechtse subgroepen op school. Dat levert de nodige ver warring bij haar op. Vragen als 'wie ben ik nou eigenlijk?' en 'waar hoor ik bij?' spelen op. De frustraties van de zoekende vader en de gevoelens van de onzekere Catherina spelen door elkaar in de film, waarin de vader alle aandacht naar zich toe trekt. In snelle en beweeglijke beel den laat de regisseur Paolo Virzi zien hoe men worstelt met eigen gevoelens en onzekerheden. Waar Catherina uiteindelijk de stap heeft genomen naar volwassenheid, laat de vader het afweten. Regisseur Paolo Virzi heeft een gezinsdrama geplaatst binnen het politieke en maatschappelijk kli maat in Italië. (Italië 2003, 107 minuten.) Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reserveren: vrij dag en maandag 10:00-13:00 uur, 60.29.367. Zie ook: artishock- soest.nl. Scène uit 'Catherina va in cit- tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Redactie-adres (voor bericht en/of tips): Gerrit van c Veenstraat 93, 3762 XK Soe e-mail: w. vd. dool@planet. i S602.06.31. Wat mij betreft behoort het Wil mus niet meer in de kerk te woi gezongen. Scheiding van ken staat. Als prinses Juliana overi of prins Bernhard. dan is dat zaak van de familie. Niet van Nederland. Prinses Juliana denk ik. een heel lief mens da, hardstikke moeilijk heeft gehad ze een kindje met een oogafwij kreeg. En toen van alles heef] probeerd om dat kind te gent Tot aan een gebedsgenezeres Prins Bernhard was een schi marcheerden overspelig en een vivant. Een vreemde 'match Dal prinses Juliana en prins B hard zo lang hebben geleefd, he, ze te danken aan hun geld en positie, lees: hun macht. Mijn ouders hebben, net als Jut en Bernhard, vier dochters gc met alle zorgen van dien. Toen ouders later ziek werden, w er geen particuliere verpleeg voorhanden. Althans -voorkeu handelingen konden ze niet bet Mijn ouders hebben zich echte een slag in de rondte gewerk Nederland na de oorlog weer bouwen. Willem-Alexander, onze troono gei: heeft een slim meisje gein met een foute vader. Ze hebben, geboorte en niet door verdit geld en macht. Moeten we dat ons allen het Wilhelmus gaan z, als ook hun volgende kindje t gedoopt? Alsof ze door God u koren zijn? Afschaffen dat Willn en die verering voor het koning - zeker in de kerk. Olga Duijm, sociaal diaken Deze week is de expositie 'U daagd door de Bijbel' voor het open: tijdens de lezingen op 3 februari en op zondag 6 feb vanaf 14:00 uur tot aan de li met poëzie en muziek om 1 uur: 'Vrouwen van het bc Zowel de expositie als de lezi zijn vrij toegankelijk, wel wo een collecte gehouden. Inforn Annie Donker, 60.12.531 eke Witvliet, 69.43.322; J Holman, 64.68.370 of janke@hetnet.nl. Zaterdag 5 februari zal de r benoemde rk pastor Frans Z worden voorgesteld tijden: dienst in de Maria Koningi te Baarn (Maatkampweg 18) vang 19:00 uur. Pastor Zwarts is per 1 januar bonden aan het Parochieve Eemland dat Soest, Baam, Sc berg en Eemnes omvat. De a pen achttien jaar was hij dekt het dekenaat 't Sticht. Zijn sp aandachtsveld in Eemland i menwerking en oecumene'. In de dienst zaterdagavond 2 ken H. Bloem de benoeming voorlezen en pastor Zwarts ol verwelkomen. Aansluitend is kennismakingsreceptie. De samenwerkende prote: en rooms-katholieke werkgi vorming en toerusting orgar drie avonden over het ondc 'Jezus, een meester van sp liteit'. De avonden worden ven door pastor Wil Veldl De Rank (naast Wilhelmir aan de Soesterbergsestraat. Veldhuis wil duidelijk mak actueel Jezus' boodschap is rijk de christelijke geloofsi aan spiritualiteit. Dc data februari, 10 maart en 7 api 20:00 tot 22:00 uur. Tijdens de vastentijd die i woensdag 9 februari begint de rk MOV-groep (Missie-C keling-Vrede) in Soest aa voor de drinkwatervoor; van het Maasai-volk in Ta (Afrika). De Maasai (veehc komen door het toerisme er schalige landbouw steeds t de problemen. Gebrek aan drinkwater is daar een van. I aanleg van pijpleidingen v; waterbronnen naar de dorp het probleem worden opge krijgen dc Maasai weer zichi leefbare toekomst, een en a het kader van de Millennium acht concrete doclstellingei bereiken voor het jaar 20 strijding van honger cn ar volledig basisonderwijs, kansen voor meisjes en j» vermindering van kindcr- e dersterfte, tegengaan van 3 halt toeroepen aan verlies lijke hulpbronnen cn fin; economische ontwikkeling (Secretariaat MOV-groep Bembardlaan 46, Soest 35.99.67.787, giro 35.80.1 Op de avond van Aswoenst len in de parochiekerken c worden gehouden; de laat: is in Soest de traditie gegr. ook protestanten hieraan men.

Soester Courant | 2005 | | pagina 8