Voormalig deken Frans Zwarts komt naar Soest Bach als hofcomponist bij Nederlandse Cantorij Ds. Jaap Huisman neemt afscheid Jeugdzondag op 6 februari in de Open Hof HATHA-YOGA LESSEN Het Wilhelmus 'Uitgedaagd door de Bijbel' in Emmakerk Intrede pastor Frans Zwarts 'Jezus, een meester van spiritualiteit' Vastenactie voor Tanzania Nieuwe pastor heeft duidelijke doelen Buitengewone wijkgemeente van bijzondere aard Franciscus van Assisi Onterecht verdachte bedreigt agent NPB-koor Soest Zondag 13 februari in Soest-Zuid actief in Baarn Lezingen in de Emmakerk In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden Kinderen SKK doen oproep God liefhebben is de beste levensverzekering Soest en Soesterberg wilt missen TAPIJTTEGELS €4,95 PIET VAN HEUGTEN Daelhoven zoekt vrijwilligers Bijeenkomst ^Rozenkruizers 035 - 602 13 97 WOENSDAG 2 FEBRUARI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 9 Redactie-adres voor berichten en /of tips): G er rit van der Veenstraat 93, 3762 XK Soest, e-mail: w. vd. dool@planet. nl, &602.06.31. Wat mij betreft behoort het Wilhel mus niet meer in de kerk te worden gezongen. Scheiding van kerk en staat. Als prinses Juliana overlijdt, of prins Bernhard, dan is dat een zaak van de familie. Niet van heel Nederland. Prinses Juliana was, denk ik. een heel lief mens dat het hardst ikke moeilijk heeft gehad toen ze een kindje met een oogafvijking kreeg. En toen van alles heeft ge probeerd om dat kind te genezen. Tot aan een gebedsgenezeres toe. Prins Bernhard was een schuins marcheerder, overspelig en een bon vivant. Een vreemde 'match Dat prinses Juliana en prins Bern hard zo lang hebben geleefd, hebben ze te danken aan hun geld en hun positie, lees: hun macht. Mijn ouders hebben, net als Juliana en Bernhard, vier dochters gehad, met alle zorgen van dien. Toen mijn ouders later ziek werden, waren er geen particuliere verpleegsters voorhanden. Althans -voorkeursbe handelingen konden ze niet betalen. Mijn ouders hebben zich echter wel een slag in de rondte gewerkt om Nederland na de oorlog weer op te bouwen. Willem-Alexander, onze troonopvol ger, heeft een slim meisje getrouwd met een foute vader. Ze hebben, door geboorte en niet door verdienste, geld en macht. Moeten we dan met ons allen het Wilhelmus gaan zingen als ook hun volgende kindje wordt gedoopt? Alsof ze door God uitver koren zijn? A fschaffen dat Wilhelmus en die verering voor het koningshuis - zeker in de kerk. Olga Duijm, sociaal diaken PKN Deze week is de expositie 'Uitge daagd door de Bijbel' voor het laatst open: tijdens de lezingen op 2 en 3 februari en op zondag 6 februari vanaf 14:00 uur tot aan de lezing met poëzie en muziek om 15:30 uur: 'Vrouwen van het begin'. Zowel de expositie als de lezingen zijn vrij toegankelijk, wel wordt er een collecte gehouden. Informatie: Annie Donker, 60.12.531; In eke Witvliet, ts 69.43.322; Janke Holman, 64.68.370 of arie. janke@hetnet.nl. Zaterdag 5 februari zal de nieuw benoemde rk pastor Frans Zwarts worden voorgesteld tijdens een dienst in de Maria Koninginkerk te Baam (Maatkampweg 18), aan vang 19:00 uur. Pastor Zwarts is per I januari ver bonden aan het Parochieverband Eemland dat Soest, Baam, Soester- bcrg en Eemnes omvat. De afgelo pen achttien jaar was hij deken van het dekenaat 't Sticht. Zijn speciale aandachtsveld in Eemland is 'sa menwerking en oecumene'. In de dienst zaterdagavond zal de ken H. Bloem de benoemingsbrief voorlezen en pastor Zwarts officieel verwelkomen. Aansluitend is er een kennismakingsreceptie. De samenwerkende protestantse en rooms-katholieke werkgroepen vorming en toerusting organiseren drie avonden over het onderwerp 'Jezus, een meester van spiritua liteit'. De avonden worden gege ven door pastor Wil Veldhuis in De Rank (naast Wilhelminakerk) aan de Soesterbergsestraat. Pastor Veldhuis wil duidelijk maken hoe actueel Jezus' boodschap is en hoe rijk de christelijke geloofstraditie aan spiritualiteit. De data zijn 10 februari, 10 maart en 7 april, van 20:00 tot 22:00 uur. Tijdens de vastentijd die op As woensdag 9 februari begint vraagt de rk MOV-groep (Missie-Ontwik- keling-Vrede) in Soest aandacht voor de drinkwatervoorziening van het Maasai-volk in Tanzania (Afrika). De Maasai (veehouders) komen door het toerisme en groot schalige landbouw steeds meer in de problemen. Gebrek aan schoon drinkwater is daar een van. Door de aanleg van pijpleidingen vanaf de waterbronnen naar de dorpen kan het probleem worden opgelost en krijgen de Maasai weer zicht op een leefbare toekomst, een en ander in het kader van de. Millenniumdoelen, acht concrete doelstellingen om te bereiken voor het jaar 2015 (be strijding van honger en armoede, volledig basisonderwijs, gelijke kansen voor meisjes en jongens, vermindering van kinder- en moe- dersterfte, tegengaan van ziekten, halt toeroepen aan verlies natuur lijke hulpbronnen en financieel- cconomische ontwikkeling). (Secretariaat MOV-groep: Prins Bernhardlaan 46, Soest, bank 35.99.67.787, giro 35.80.168) Op de avond van Aswoensdag zul len in de parochiekerken diensten worden gehouden; de laatste jaren is in Soest de traditie gegroeid dat ook protestanten hieraan deelne men. SOEST Deze rubriek verschijnt eens per twee weken onder verantwoordelijkheid van de Raad van Kerken Soest. Frans Zwarts komt uit een 'op een gezonde manier' ker kelijk betrokken en vroom gezin uit Apeldoorn. Vanaf zijn elfde weet hij al dat hij verder wil in het katholieke geloof en gaat naar het klein seminarie. Na o.a. gods dienstleraar, bouwpastor en priester te zijn geweest komt hij op een pensioengerech tigde leeftijd naar Soest. Tot 1 januari 2005 was Frans Zwarts deken van het voormalige Dekenaat Amersfoort dat sinds 1994 't Sticht heet. Doordat een aantal dekenaten van de provincie Utrecht werd samengevoegd, moest een van de twee dekens vertrekken. Hij besloot ruimte te maken voor zijn opvolger, mede doordat zijn termijn bijna zou aflopen. Toch was hij nog niet klaar om het pastorschap te laten voor wat het is. Toen hij dan ook de uitnodiging kreeg om in Soest zijn werk voort te zetten, twijfelde hij geen moment. De duidelijke visie die hij zijn hele loopbaan heeft gehad, is hij van plan te blijven houden in Soest. Andere culturen en geloven en de communicatie daartussen hebben duidelijk zijn interesse. Zijn lid maatschap aan de Katholieke Raad voor Israël is daar een voorbeeld van. Hij wil communiceren met de kerkgangers over de actualiteit en ze informeren over bijvoorbeeld de andere culturen. Hij hoopt dat de botsingen vandaag de dag tussen verschillende geloven uiteindelijk verdwijnen, hij vertrouwt op het gezond verstand van de mens. Bovendien wil hij graag klaarstaan voorde mensen die hem nodig heb ben of met vragen zitten. Die twij felen aan het geloof, door rampen als de tsunami in Azië bijvoorbeeld. Maar ook voor de dagelijkse pro blemen staat hij paraat. Ramp Drie weken geleden spraken ker ken en gemeente over de rol van de kerken tijdens een ramp. Wat hij daarvan vindt? Hij glimlacht, want het komt hem bekend voor. In de provinciale Raad van Ker ken heeft hij het daar samen met de commissaris van de koningin en verscheidene burgemeesters al over gehad. Dat naar aanleiding van een werkbezoek aan Barneveld tijdens Pastor Frans Zwarts. Foto: Foto Bell. Op zondag 23 januari jl. kwam in de Oude Kerk te Soest de Buitengewone Wijkgemeente van bijzon dere aard in de Protestantse Kerk in Nederland bijeen. In deze kerkdienst ging de consulent, ds. A.D. Goijert uit Bunschoten-Spakenburg, voor. Door het breed mode- ramen van de Hervormde classis Amersfoort was een zgn. interimkerkenraad sa mengesteld, die bestaat uit een consulent en ambtsdra gers uit omliggende gemeen ten. Verheugend was de grote belang stelling voor deze dienst, die be zocht werd door bijna negentig be langstellenden. Bemoedigend was ook, dat enkele oud-predikanten van de vroegere Hervormde Bui tengewone Wijkgemeente 'Ichthus- kerk' zich hadden geschaard onder de kerkgangers. Zoals bekend heeft de kerkenraad van de Hervormde Buitengewone Wijkgemeente 'Ichthuskerk' una niem besloten niet mee te gaan met de gefuseerde Protestantse Kerk in Nederland, maar zich aan te sluiten bij de Hersteld Hervormde Kerk. Een deel van de gemeenteleden kon zich echter niet verenigen met dit kerkenraadsbesluit en wendde zich tot het breed moderamen van de Hervormde classis Amersfoort, dat in overleg met de Commissie Bijzondere Zorg voor Hervormde Gemeenten en de Algemene Ker kenraad van Soest enkele bijeen komsten belegde. Tijdens deze bij eenkomsten bleek, dat er behoefte bestond de Buitengewone Wijk- Pastor Bart Ticman gaat in vier avonden zijn favoriete heilige be lichten: Franciscus van Assisi. Op gegroeid in een welvarend milieu koos Franciscus voor een leven in armoede uit liefde tot God en de schepping. Hij stichtte een orde die het geloof bij de gewone mensen terugbracht en Europa en de kerk veranderde. Op de eerste avond, 15 februari, vertelt pastor Tieman over het leven van deze middeleeuwse minderbroeder. Op de volgende avonden, 15 maart, 19 april en 17 mei, worden teksten gelezen waarin Franciscus geloven cn leven prak tisch met elkaar verbindt. Plaats: zaal Petrus en Pauluskerk, 20:00- 22:00 uur. gemeente binnen de Protestantse Kerk niet op te heffen, maar voort te zetten, hetgeen geresulteerd heeft in de kerkdienst van zondag 23 ja nuari jl. Eén van de taken van de interim- kerkenraad zal bestaan uit het zo spoedig mogelijk uitschrijven van verkiezingen voor ambtsdragers, zodat de gemeente weer een eigen kerkenraad heeft. Het ligt voorlo pig in de bedoeling kerkdiensten te houden in de Heeskapel, Insin- gerstraat 53. De eerstkomende zondagen zul len de kerkdiensten aanvangen om 15:00 uur, maar zo spoedig moge lijk zal worden overgegaan tot het houden van morgen- en middag- /avonddiensten. de vogelpest. Hij vindt het leuk om te zien dat de gesprekken doorwer king hebben gehad. Frans Zwarts heeft zin om in Soest door te gaan met werken. 80% van zijn tijd zal hij daar doorbrengen en is hij pastor (met één o). Voor de overige 20% is hij te vinden in Bilthovën, waar hij een 77-jarige priester vervangt en is hij pastoor (met dubbel o). Eergisteren is een politieman door een 31-jarige Soester bedreigd. Naar aanleiding van informatie over een hennepkwekerij in een woning aan het Saenredamplant- soen, zijn politieagenten op on derzoek uitgegaan. De 31-jarige eigenaar reageerde verbaal zeer agressief, weigerde de agenten in eerste instantie binnen te laten en dreigde vervolgens verbaal een politieman van vier hoog naar beneden te gooien. Toen de man werd aangehouden, verzette hij zich hevig en werd hij met de nodige moeite geboeid. De hennepkweke rij, waarvoor de agenten kwamen, is niet aangetroffen. Op zondag 6 februari zal ds. Jaap Huisman afscheid nemen van de Wilhelmi nakerk in Soest-Zuid. Hij treedt vervroegd uit nadat hij het afgelopen jaar niet meer als predikant heeft kunnen functioneren. Ds. Huisman werd in mei 1991 verbonden aan de Gereformeerde Kerk van Soest; daarvóór was hij predikant in Baam. Hij heeft veel betekend voor de opbouw van de Wilhelminakerk-gemeente. Ook zijn inspanningen voor samen werking met de rooms-katholieke parochies in Zuid leidden tot re sultaat. Een minder gelukkig verloop had de beoogde federatie met de her vormde wijkgemeente van de Oude Kerk. Ondanks allerlei vormen van samenwerking mislukte een aantal jaren geleden de federatie-overeen komst. Het plan tót verkoop van de Wilhelminakerk en de bouw van een gezamenlijke wijkaccommo- datie naast de Oude kerk werd door een meerderheid van de kerkleden afgestemd. Een frustrerende erva ring voor ds. Huisman die uiteinde lijk heeft geleid tot zijn afhaken. Ds. Huisman had ook de bestuur lijke basis gelegd voor een fusie tussen de hervormde en gerefor meerde kerkenraden in Soest. Maar ook deze is tot nu toe niet van de grond gekomen. Zolang de Wilhel minakerk vasthoudt aan een eigen zelfstandige positie is de fusie in protestants Soest nog altijd een 'brug te ver'. De gang van zaken destijds met de Wilhelminakerk isI volgens ds. Pieter van Winden van de Emmakerk toe te schrijven aan 'angst voor tegenstrijdige financiële belangen, incompetente besluitvor mers en een grillige procesbegelei ding door de Kerkenraad Algemene Zaken'. Raad van Kerken Ook buiten de Wilhelminakerk was ds. Huisman actief. Zo was hij ou- derenpastor in de Open Hof-wijk, zette hij zich in voor het overleg met collega-predikanten en be kleedde hij het voorzitterschap van de Raad van Kerken Soest, die hij leidde naar een actieve rol in de plaatselijke samenleving. Ook nam hij het initiatief tot de oecumeni sche vespers in De Open Hof. Zijn echtgenote Wia bekwaamde zich in het icoonschilderen en het resultaat daarvan was te zien op een exposi tie in de Oude kerk. Ds. Pieter van Winden van de Em makerk spreekt bij dit afscheid over gemengde gevoelens: 'Zeker niet ten aanzien van het zeer gewaar deerde predikantsechtpaar Jaap en Wia Huisman. Maar wél ten aanzien van de omstandigheden waaronder dit afscheid onafwendbaar werd.' Als predikant van de Wilhelmina kerk is sinds enige tijd drs. Mirjam Koole werkzaam. Op zondag 30 januari ging een wens in vervulling. Het was al eni gejaren geleden dat het NPB-koor Soest een dienst van de NPB-Baam omlijstte. Beide partijen waren dan ook erg gelukkig dat het deze zon dag gelukt is. Ondanks dat het heel kort na het optreden bij de kerst dienst in Soest was, is het kleine, gezellige koor er weer in geslaagd zich goed te presenteren. Onder de bezielende leiding van de dirigente Ada Timmers zetten de koorleden hun beste beentje voor. Dienst en liederen sloten goed bij elkaar aan en vormden een mooi geheel. Het publiek genoot zichtbaar en daar genoten de koorleden op hun beurt weer van. Na afloop gaf het koor nog een toegift, natuurlijk passend bij al het voorgaande. De toegift leverde een welgemeend applaus op van de aanwezigen. De dirigente werd bedankt met een bloemetje en de koorleden met wijn om een keer samen van te genieten. Het koor kan terugkijken op een ge slaagd optreden. Het prijst zich ook zeer gelukkig dat een tweetal men sen zich heeft aangemeld als lid en het koor de afgelopen maanden met hun stem zijn komen versterken. De eigenheid van het koor draagt in be langrijke mate ertoe bij dat de leden tot op hoge leeftijd lid blijven en ook blijven zingen. Deze eigenheid is voelbaar op de dinsdagavonden, als er geoefend wordt, en ook bij de optredens (gemiddeld vier keer per jaar), zowel bij de koorleden als bij de toehoorders. Vanaf nu wordt er weer druk en met plezier geoe fend voor het volgende optreden in maart. Op zondag 13 februari staat het concert van de Neder landse Cantorij in het teken van Bach als hofcomponist. Het programma in de mo numentale kerk van de H. Familie aan de St. Willi- brordusstraat omvat het 5e Brandenburgs concert (BWV 1050) en Concerten voor twee en drie klavecim bels met orkest. De werken worden uitgevoerd door Kees Hülsmann, barokviool; Hanneke Provily, traverso; Wouter Koelewijn, Janno den Engelsman; Maarten Kooij, klavecimbel en Ba- rokorkest van de Muziekkring De Nederlandse Cantorij o.l.v. Maar ten Kooij. De Nederlandse Cantorij opent op deze manier de tweede helft van het seizoen met feestelijke orkestmuziek. Bach vereerde in 1721 - hij was toen Hofkapel me is ter te Köthen - Christian Ludwig, Markgraaf van Brandenburg met 'Six Con- certs avec plusieurs instruments', die later beroemd zijn geworden als de zes Brandenburgse concerten. Ze worden gekenmerkt door hun geva rieerde instrumentale bezetting. In het vijfde Brandenburgse Concert BWV 1050 in D dur vormen de solo-violist, de solo-fluitist en de klavecinist het stralend middelpunt. Ze wedijveren in virtuositeit met elkaar en met het orkest. Tijdens dit feestelijke Bachconcert worden te vens de concerten voor twee en drie klavecimbels en orkest (resp. in c mol, BWV 1062 en in c dur, BWV 1064) uitgevoerd. Het Barokorkest bespeelt originele 18e-eeuwse in strumenten of kopieën daarvan. De solisten zijn topmusici van het Nederlandse concertpodium. Het concert begint om 15:30 uur. Voorafgaande aan het concert, vanaf drie uur, is er koffie/thee. Toegang naar draagkracht. In de Emmakerk worden komende dagen nog enkele lezingen gehou den in het kader van het jaarthema 'Uitgedaagd door de Bijbel'. Tij dens de lezingen kunnen ook het tentoongestelde materiaal en de schilderijen van Roeli Willekes worden bekeken. Henri Nouwen-lezing, woensdag 2 februari 20:00 uur: een kennisma king met de spiritualiteit van Henri J.M. Nouwen (1932-1996). Nouwen was katholiek priester, theoloog en docent pastoraalpsychologie aan verschillende theologische insti tuten en universiteiten in Europa en de Verenigde Staten. Hij was een inspirerend denker, en publiceerde vele succesvolle werken, waaron der 'Eindelijk thuis', gedachten bij Rembrandts 'De terugkeer van de verloren zoon'. Vanuit zijn persoon lijke betrokkenheid en levenserva ring schetst Henri Nouwen in dit boek de ervaringen en gevoelens van de vader, de oudere zoon en de jonge zoon. Zijn jongere broer Laurent Nouwen belicht met behulp van videomateriaal de spiritualiteit van Henri. Centraal staan Nouwens meditatieve gedachten bij 'Einde lijk thuis'. De Nieuwe Bijbelvertaling, don derdagavond 3 februari 20:00 uur: Nelleke de Jong- van den Berg over de totstandkoming van de NBV. Na de feestelijke presentatie eind ok tober 2004 ligt deze vertaling in de boekhandel. Een vertaling in hedendaags Nederlands voor ge bruik in kerken en synagogen, op scholen, voor bijbelstudie en me ditatie, en ook als boek dat materi aal biedt voor polemiek, inspiratie voor muziek en beeldende kunst, geciteerd in de krant en de litera tuur. Nelleke de Jong-van den Berg was als vertaler betrokken bij het project. Aansluitend aan de lezing is er gelegenheid tot het stellen van vragen. 'Vrouwen van het begin', zon dagmiddag 6 februari 15:30 uur: lezing met poëzie door Bettine Siertsema bij de schilderijen van de Haagse kunstenares Roeli Wil lekes. Deze schilderijen verbeelden vrouwen uit het Oude Testament. Bettine Siertsema is neerlandica en werkzaam bij het Blaise Pascal In stituut van de Vrije Universiteit in Amsterdam dat zich bezig houdt met de relatie tussen levensbe- - schouwing en wetenschap. De po- ezie is ontleend aan een veelheid van met name vrouwelijke dichters. De combinatie van de gedichten en de schilderijen zorgt ervoor dat de vrouwen uit het Oude Testament meer tot leven komen en brengt hen dichter bij ons zelf. Wie vergelijkt leest de Soester Courant ELKE WEEK EEN SOESTERScOÜRAMTy INDE BUS? Van tijd tot tijd bereiken ons via de e-mail persberichten en aankondigingen waarvan de tekst ook foto's of andere plaatjes bevat. In het alge meen is het lastig, soms zelfs onmogelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leveranciers' is dan ook om foto's/plaatjes (bij voorkeur in jpg-formaat) voortaan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als los se bijlage mee te sturen. Wij rekenen graag op ieders me dewerking. Redactie Op zondag 6 februari wordt er om 10:00 uur een jeugd dienst gehouden in 'De Open Hof' aan de Veenbesstraat, met als thema 'Uitstra ling'. Mensen met uitstraling vallen op. Ze worden gezien en gehoord. Mensen met uitstraling doen je iets. Soms zijn ze een lichtend voor beeld. Mensen die iets uitstralen van wat hen ten diepste bezighoudt en beweegt laten je niet onberoerd. Ze hebben iets krachtigs in zich, stevige idealen of een sterk geloof. Ze zijn inspirerend. Ze maken in druk, zeker als ze hun kracht ge bruiken om anderen te helpen. Eén van de belangrijkste dingen in het geloof is een licht te zijn voor an deren. Licht en warmte te brengen waar het donker en koud is. Wie dat doet straalt iets uit. Iets van God. Zondag 6 februari is een bijzon dere zondag voor de jeugd in De Open Hof. Jeugdkerk 'De Zijdeur' bestaat 20 jaar. Reden genoeg voor een feestje, waar huidige en vroe gere bezoekers en gespreksleiders van de jeugdkerk elkaar kunnen ontmoeten. Aansluitend op de jeugddienst is er gelegenheid voor jongeren die nu of vroeger naar 'De Wij - Hagar, Marese, Ay- lin, Relinde, Chantal, Jorit, Angeniet, Freerk, Jet, Char- lotte, Rozemarijn, Claudia, Selina en Syntyche - zouden het heel erg leuk vinden als er nog meer kinderen bij het Soester Kinderkoor komen zingen. Je mag al bij ons komen zingen als je 6 jaar bent, het geeft helemaal niet of je nog niet zo snel kan lezen want we herhalen de liedjes die we zingen heel vaak en dan leer je ze gewoon uitje hoofd. Onze dirigent heet Jim Berben en hij geeft heel leuk les, we mogen bij een heleboel liedjes allerlei be wegingen maken, en als je blokfluit, gitaar, piano of een ander instru ment bespeelt mag je dat altijd laten horen en dat vinden we allemaal super! Wij treden ook regelmatig op en geven concerten. Dat is echt tof Een brief van bijna tweeduizend jaar oud: kan die nog actueel zijn? Johannes, een van Jezus' volgelin gen, schreef 'm aan ouders, tieners en kinderen in zijn tijd om hen te waarschuwen en te bemoedigen. Ds. R. Timmerman uit Hoogland leest er zondagmorgen een gedeelte uit voor. In dat stukje gaat het om de oproep om de wereld en slechte dingen niet lief te hebben, want de wereld gaat voorbij. Maar als je de wil van God doet, blijf je tot in eeu wigheid. Ds. Timmerman laat horen hoe je ook nu nog met deze oproep en belofte uit de voeten kunt. Ook de tien geboden die God aan de mensen gaf, geven nu nog be scherming. Ze zijn goed voor alle mensen in alle tijden en op alle plaatsen. Ds. R. ter Beek behandelt zondagmiddag het zesde gebod: je zult niet stelen. En dan blijkt dat gebod meer te bedoelen dan alleen een feitelijke diefstal. De predikan ten gaan voor in diensten van de gereformeerde kerk (vrijgemaakt) om 10:00 en 17:00 uur. Het adres van de kerk is Parallelweg 1Info: 60.25.234. want na zo'n optreden klappen de mensen voor je en dat is echt leuk joh! Wij repeteren in het Gildehuis, elke maandag vanaf 16:00 uur tot 17:15 uur, tussendoor hebben we dan even pauze, drinken wat en krijgen iets lekkers. Elke eerste maandag van de maand mag je samen met je ou ders bij ons komen kijken en als je wilt al gezellig met ons meezingen. Tijdens de schoolvakanties repete ren wij niet. Kom je gauw eens bij ons luisteren of meedoen? Voor inlichtingen: 035- 60.16.497. Als u niets van v.soestercourant.nl Van Weed,estraat 227 3761 CD Soest Telefoon (035)601 41 52 E-mail: soestcrK@wanadoo.nl HOOGPOLIGE UIT EIGEN TAPIJTFABRIEK kl. o.a. wil. camel, blauw, zwart, cognac tijdelijk p.t. 50 x 50 cm ZOON V.D. UITVINDER VAN HEUGA 1APIJTUGUS Utrechtseweg 4, RENSWOUDE 1000 m2 tapijttegelshowroom Méér dan 560 kleuren en dessins ciick www.vanheugten.nl Tel: 0318-571225 Altijd benzinekosten vergoeding binnen Nederland zorgpalet Baarn-Soest Zijdeur' kwamen om elkaar weer te ontmoeten. Ook de huidige en oud-gespreksleiders zullen van de partij zijn. Ook is er gelegenheid om samen oude foto's en video's te bekijken. Eén en ander vindt uiter aard plaats onder het genot van een hapje en een drankje. Jeugdkerk 'De Zijdeur' startte be gin 1984 als een reactie op het feit dat steeds minder jongeren op zon dag naar de kerk kwamen. Tot de leeftijd van 12 jaar konden jongeren naar de kindernevendienst, maar daarna viel een gat. 'De Zijdeur' sprong hierop in door met jongeren in hun eigen ruimte en in hun eigen taal te praten over het onderwerp dat ook in de gewone dienst aan de orde kwam. Dat deze benadering in goede aarde viel, blijkt wel uit het feit dat de jeugdkerk ook 20 jaar later nog steeds jongeren trekt. Alle jongeren die vroeger 'De Zij deur' bezochten - of dat nu nog doen - zijn van harte uitgenodigd om op 6 februari het 20-jarig be staan mee te vieren. Hetzelfde geldt voor de vroegere en huidige gespreksleiders. In verband met de voorbereidingen wordt het op prijs gesteld als men zijn of haar komst even meldt bij Aat Liefbroer (a.c.liefbroer@hccnet.nl). Verpleeghuis Daelhoven (van Zorgpalet Soest-Baam) is een kleinschalig verpleeghuis, waarin huiselijkheid, herkenbaarheid en privacy een belangrijke rol spelen. De bewoners wonen in woningen van 6 personen, waar zo gewoon mogelijk wordt geleefd: er wordt eten gekookt, gewassen, gestreken, kortom alles vergelijkbaar met een gewoon huishouden. Wie nog iets kan en wil doen, helpt mee. Door de week kunnen de bewoners naar verenigingen gaan die aansluiten bij hun interesse en/of hobby. In de woningen of bij de verenigin gen wordt de hulp van vrijwilligers bijzonder gewaardeerd. üp het ogenblik is behoefte aan: Een gastheer/gastvrouw op de dagbehandeling somatiek. Op de dagbehandeling komen bezoekers met lichamelijke beperkingen een a twee dagen in de week; ze krijgen dan een gestructureerd dag/activi teitenprogramma aangeboden. Doel daarvan is dat ze zo lang mogelijk thuis kunnen blijven wonen. Het thuisfront wordt op deze wijze wat ontlast. Iemand die het aanwezige personeel zou kunnen helpen bij het scheppen van een goede sfeer hulp bieden bij een spel, de krant lezen, koffie en thee serveren, as sisteren hij de warme maaltijd - is zeer welkom op de vrijdagochtend van 9:00 tot 13:00 uur, eenmaal per 14 dagen. Een bezoeker voor een oudere heer, die nog thuis woont en door de medewerkers van 'Zorg aan huis' verzorgd wordt. Meneer is licht dementerend, nog mobiel en houdt van een gezellig praatje, sa men de krant lezen, kopje koffie of thee drinken en af en toe een wan- delingetje. Kortom: een lichtpuntje om naar uit te kijken. Een bczoek(st)er voor een tra ditioneel rooms-katholiek gelovige bewoonster van het wijkverpleeg- huis de Wiekslag, die eens een praatje zou kunnen maken, mis schien samen naar 'Marialiedjes' luisteren of bij mooi weer een wandelingetje naar buiten maken. Mevrouw heeft lange tijd in Lim burg gewoond en is dementerend. Haar familie woont hier niet in de huurt. Vrijwilligers die willen begelei den bij het zwemmen. Eenmaal per drie weken op een maandag gaan twee bewoners met lichamelijke beperkingen naar het zwembad (bij de Sterrenberg). Als begelei ding gaan er dan een verzorgende en twee vrijwilligers mee. Met het vervoer erbij zijn de vrijwilligers er van 11:30 tot 13:30 uur mee bezig. Assistentie bij vereniging 'In de roos'. Daarbij worden activiteiten aangeboden aan diep demente bewoners, veelal individueel, en vooral gericht op zintuigbeleving: voelen, horen, zien en ruiken. De vrijwillig(sl)er assisteert daarbij één van de activiteitenbegeleiders op dinsdagochtend van 10:30 tot 11:30 uur. Wilt u reageren? Graag! Bel Erica Stanton (coördinator vrijwilligers) op donderdag tussen 13:00 en 17:00 uur, 035-60.36.300. 'De bevrijdende kracht van Aqua- rius' is het onderwerp van een be zinningsbijeenkomst die de Inter nationale School van het Gouden Rozenkruis op woensdag 16 febru ari houdt in de tempel te Hilversum. Voor deze samenkomst zijn rust en innerlijke stilte essentieel. De bij eenkomst begint om 20:00 uur en duurt drie kwartier. De toegang is vrij. Informatie: @036-52.26.235 of www.rozenkruis.nl. Voor meer: - energie - - evenwicht - - ontspanning - Inl.: Michaël Hermans - Marga Klaassen Kerkstraat 45 3764 CS Soest

Soester Courant | 2005 | | pagina 9