1 20.00 EURO H Wij vieren ons 20-jarig bestaan Twee voor 20.00 euro ERPE [Derde theatercursus van PITCH junior in Idea eugdkrakercompetitie: nschrijving is geopend! Korte voorjaarscursus 'DigiDoka' bij Idea Vertellen, mode, muziek en gezamenlijk eten in Klarinet Feestelijk klavecimbel- spektakel in Soest Escher Trio treedt op bij Muziekkring Eemland Voorjaarscursus Digitale Fotografie bij Idea 'En de Soester Cultuur ploeght voort...' Profiteer nu mee: Laatste sale-artikelen nu: PAGINA 10 IWOENSDAG 16 FEBRUARI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 11 idemaker na n b.v. srieurbouw utiliteitsbouw rf^ction in PEST [Acteren én dansen ESvvU/ Bb Foto's bewerken met Photoshop Toch nog gemeld KORTINGEN TOT 50% Zaterdag 19 februari Unieke Zaken: 'Cinema Victoria' Zaterdag 26 februari Extra voorstelling 'Pluk van de Petteflet' Voor iedereen met een digitale camera Taxichauffeur in Soest beroofd Inbraak bedrijf 5 e Cultureel Café op 3 maart 'Scl ;elijk drinkende i. Ze smaken ista's, pizza en ane gerechten. RAAT 44 EST 16012957 '.30 uur hi trein- en bus- aer grote ber- Ind.: entree, gerenoveerde bel en luxe kra- iverdekte bal en, 3 slaapka- i. 375 m2! De steem. Deels dub- rnakelaars.nl binnenafbouw systeemwanden en en particulieren ail: cfonteyn@cfonteyn.nl isite: www.cfonteyn.nl IT STCT» e vetverbrander" Titecabine '9 lingsprogramma) a, Soest 06 - 51140345 op afspraak en onder iiding. asions vindt u op rfkens-soest.nl iï f fiv Vanaf donderdag 10 maart start ttdea weer met een nieuwe groep 'ITCH junior. Deze keer staat het brogramma niet alleen in het teken Kvan een oriëntatie op acteren (o.a. nimiek, improvisatie, spannings boog, stem) ouder begeleiding van Idramadocente Sevil Aydin, maar ■wordt er ook gewerkt met dansdo- jcent Jeffrey Roberts. 'ITCH junior is een theatercursus roor jongeren vanaf 16 jaar met leen multiculturele achtergrond. "ITCH is een initiatief van de fa- ulteit Theater van de Hogeschool an de Kunsten Utrecht en biedt jongeren in samenwerking met Idca een unieke mogelijkheid om in Soest kennis te maken met de vele onderdelen van theatermaken (acteren, zingen, dansen, schrijven n drama) onder begeleiding van professionele docenten. Docent Sevil Aydin is zelf in 2003 afgestudeerd aan de acteursoplei ding van de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht (HKU). Mo menteel geeft Sevil vooral acteer les aan de HKU cn begeleidt zij diverse PITCH junior-cursussen in de provincie Utrecht. Jeffrey Ro- PITCH junior tijdens de eindpre sentatie van'Grenzen'. berts is al 20 jaar professioneel met dans bezig en heeft Solid Ground Movement, de eerste HIPHOP school van Nederland, mede op gericht. Ook kun je Jeffrey ken nen van o.a. Dynamic Rockers, Electric Boogie Man en Alex in the City Group. Sinds september vorig jaar is Jeffrey Roberts als docent Breakdance en Clipdance verbonden aan het kunstencen trum van Idea. De nieuwe PITCH juniorgroep werkt vanaf donderdag 10 maart tien weken achtereen, van 19:00 tot 20:30 uur, in Idea aan de Wil- laertstraat 49. De cursus wordt deze zomer op 6 juni afgesloten met een eindpresentatie in Utrecht. De kosten voor 10 lessen PITCH junior bedragen 40 euro. Ben je geïnteresseerd in PITCH junior, neem dan contact op met Karen Jong van Idea in Soest: 035- 6095829, of stuur een mailtje naar cmichels@cultuurpuntsoest.nl of kijk op www.pitchjunior.nl Vanaf 28 februari buigen zich Weer duizenden 11-12-jarigen over de jeugdkrakercompetitie. Vorig jaar namen 550 teams van groep acht van de basisschool mee aan de zoekwedstrijd op het web. Dc bibliotheken stimuleren het •goeken en vinden van informatie, óf dit nu in boeken is of via het internet. Zo organiseert Idea ook het hele jaar klassenbezoeken, jaarin dc leerlingen leren hoe je ■formatie kan vinden in dc biblio- ncck en via het internet. Een klas- Inbczoek wordt altijd afgesloten pet een kleine internetspeurtocht. #e Jeugdkrakercompetitie is een oitiatief van de Vereniging van Openbare bibliotheken en wordt ptgevoerd in samenwerking met Kennisnet. Het is een zoekwed- ftrijd op internet die gespeeld wordt door de groepen 8 van de asisschool in heel Nederland. De bmpetitie begint op 28 februari In duurt tot 20 mei. Leerlingen Ban groep 8 kunnen zich tot 28 februari inschrijven met de hele pas of met een kleiner team. /ia de wedstrijd leren kinderen Selfstandig te zoeken op het web, vorden ze gestimuleerd om het Enternet te gebruiken als infor- natiebron voor werkstukken en [leren ze digitale vaardigheden als ■het downloaden van plaatjes. Dit ■jaar zijn er enkele wijzigingen in de ■spelregels. Zo kunnen teams die vragen hebben gemist een plaatsje lin de finale terugveroveren en ■kunnen alle teamleden meespelen lin de finale. Idca, kunstencentrum, theater en bibliotheek, start op dinsdag 1 maart, van 20:00 tot 22:30 uur, met de cursus 'DigiDoka, foto's bewerken met Photoshop' o.l.v. Geert-van Tol. De cursus wordt ge geven op het Digitaal Eiland. Daar staan elf computers en is groepsin- structie mogelijk met behulp van een groot scherm. Het fotograferen houdt niet op na het indrukken van de ontspanknop op uw camera. U kunt nog zoveel meer doen met uw (digitale) foto's. In deze cursus worden technieken behandeld als het corrigeren van kleur, contrast en (on)scherpte. Maar ook retouche (niet alleen om rode ogen weg te halen, maar bijvoorbeeld ook onwelgevallige rimpels) en montage komen aan bod. Dat gebeurt aan de hand van concrete opdrachten, zodat u het geleerde meteen in praktijk kunt brengen. Uiteraard worden de re sultaten mooi groot afgedrukt! De cursus is geschikt voor ieder een die digitaal foto's maakt (of ze heeft door foto's of negatie ven in te scannen). In de cursus wordt gewerkt met het programma Adobe-Photoshop CS. Mocht u dit programma zelf niet hebben, dan is er niets aan de hand. Tijdens de openingstijden van Idea staan de computers met dit programma gratis tot uw beschikking. De kosten voor deze cursus van 6 lessen bedragen 142,50. Voor informatie en inschrijving: Idea, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, 60.95.829, www.ideasoest.nl. De komende week is er voor 55- plussers weer van alles te doen in De Klarinet. Een vertelochtend, een modeshow en samen muziek maken staan op het programma. In het ontmoetingscentrum aan de Klarinet komen ouderen om 10:00 uur samen om met elkaar herin neringen van vroeger op te halen. Dan doen ze door verhalen over hun jeugd te vertellen. 'Van vod naar vlot' heet de spe ciale modeshow die vrijdag 18 fe bruari wordt gegeven door Henny Boot. Een oude rok verandert in een modern vest. Van een lap stof is een sjaal te maken. Dat gebruik te kledingstukken een 'heel nieuw leven' kunnen leiden, bewijst de bewoonster van De Vijverhof tus sen 14:00 en 16:00 uur. Ze maakt daarbij gebruik van de moulage techniek (boetseren met stoffen), ontwikkeld door de Franse mo deontwerpster Madame Vionet. Moulage was de specialisatie van Henny Boot tijdens haar studie aan de modeacademie. Met deze manier van werken kan men proportionele vormen van het lichaam accentueren en/of ca moufleren. .Henny Boot toont niet alleen de mode, maar laat ook zien hoe ze van oude kleding nieuwe creaties maakt. Samen met haar man had ze een mode atelier. Ook werkte ze voor Vorige week maandag heeft een automobilist op de Stadhouder slaan een verkeersbord uit de grond gereden om vervolgens door te rijden. Dinsdagochtend heeft de persoon zich alsnog gemeld bij de gemeente. Maandagavond reden agenten over de rotonde op de Stadhou derslaan en de Daalselaan. Ze za gen dat het bord van de 'verplichte rijrichting' omver gereden was en vermoedden dat de dader over de vluchtheuvel was gereden. Op de weg lag ook behoorlijk wat koel vloeistof. Even later meldde een getuige dat een bestuurder van een stationwagen, vermoedelijk een Ford Mondeo, de dader was. De politie deed vervolgens een op roep om getuigen te vinden. Lang hoefde ze niet te wachten; dins dagochtend meldde de verdachte zich bij de gemeente. www.erpezonwering.nl Tel. 0346 - 35 11 79 Sterrenbergweg 15-A, Soesterberg De jeugdkrakercompetitie wordt, op de finale na, gespeeld op een -website. Die is zoals elk jaar een attractie op zich, met onder meer het onderdeel 'In the spotlight' waarin de vele teams zich voor stellen, mr. Web, die de kinderen de fijne kneepjes van het zoeken bijbrengt en het nieuwe onderdeel 'Moby's Krakeijournaal'. Er zijn prachtige geldprijzen voor de teams te verdienen waaron der een hoofdprijs van 500 euro. Naast de prijzen voor goede be antwoording per ronde of beste resultaat gedurende de competitie zijn er ook prijzen voor de leukste presentatie op de Jeugdkrakersite en voor het team dat zich actief opstelt in het forum. Voor het spe len van de finale worden de regels versoepeld zodat alle teamleden kunnen meespelen. Via de publie ke tribune op het forum kunnen de andere teams de finalisten vol gen en kunnen ze ook de vragen oplossen. Een team schrijft zich in door het inschrijfformulier in te vullen op www.jeugdkrakers.bibliotheek.nl en te versturen vóór 28 februari 2005. Dc deelname is niet vrij blijvend en is ook niet gratis. De jeugdkrakercompetitie vraagt €35,00 per team, mede om het prijzengeld te kunnen waarborgen. Het is aan dc school om te beslis sen of groep 8 zich inschrijft als één team of met meerdere teams. Alle informatie is te vinden op dc site www.jeugdkrakers.bibliotheek. nl. Wie de regen- en natte sneeuw buien zondagmiddag trotseerde kon getuige zijn van een voor Soest unieke gebeurtenis in de kerk van de H. Familie aan de St. Willibror- dusstraat. Na een verwarmende en gezellige dronk vooraf begon het eerste concert van de tweede helft van het seizoen 2004-2005 van de Muziekkring 'De Nederlandse Cantorij'. Johann Sebastian Bacli als hofcomponist was de opzet. Bach componeerde feestelijke concerten voor twee en drie kla vecimbels en orkest, die zelden op de concertpodia en zeker niet in Soest te beluisteren zijn. Deze stukken werden geschreven in een periode waarin de retoriek nog volop opgang deed. De muziek veronderstelt een verhaal waarin de spelers met elkaar een gesprek voeren, legde Maarten Kooij het talrijke publiek uit. De klavecinisten Wouter Koele- wijn, Janno den Engelsman en Maarten Kooij werden terzijde *&wUUiul-<9 37» CP SOtST de couturier Frans Molenaar. Be langstellenden zijn welkom, de toegang is gratis. Muziek Op dinsdag 22 februari gaan ou deren weer samen muziek maken tussen 14:00 en 16:00 uur. Ieder een kan zijn eigen instrument cn muziekboeken meenemen, mee zingen of alleen maar kijken en luisteren. Er is een piano aanwezig en de middag staat onder leiding van een van de vrijwilligsters. Vanaf morgen kan men zich opge ven (tel. 6023139 of aan de bar) voor de gezamenlijke maaltijd op dinsdag 15 maart. Voor 4,00 krijgt men die dag kippensoep, reepjes varkensvlees in roomsaus, bloemkool/broccoli en gebakken aardappels en als dessert appel met vanillesaus. de zonnige kant ven de schaduw Raamdecoratie rechtstreeks van de fabriek Sterk in kwaliteit, service en scherpe prijzen 'Cinema Victoria' is een beeldende productie waarbinnen theater, live uitgevoerde muziek én film hand in hand gaan. Het is een komedie over mensen die van de regen in de drup belanden: hoe meer ze hun best doen, hoe meer ze in de problemen raken. De deuren van 'Cinema Victoria', een kleine roodpluchen bioscoop, zwaaien open en het publiek mag naar binnen. Al in de eerste scè ne hapert het filmgeluid en even later is het geluid helemaal ver dwenen. Het bioscooppersoneel haalt overal spullen vandaan om de film live van geluid te voorzien. De onbeholpenheid waarmee ze dit doen leidt tot grote ergernis bij de acteurs op het witte doek. Zij verlaten de film. Hoe nu de avond te redden? De personeelsleden ne men de rollen van de filmacteurs over en spelen verder. En dat is het begin van een reeks catastro fale gebeurtenissen. Aanvang: 16:00 uur. Duur: 60 minuten. Leeftijd: vanaf 6 jaar en ouder(s). Toegang: kinderen 5,50; volwassenen: 6,50 De eerder aangekondigde voor stelling van de film 'Pluk van de Petteflet (voor woensdag 23 fe bruari) is geheel uitverkocht. Het Idea-theater draait daarom een extra voorstelling op zaterdag 26 februari. Op zijn zoektocht naar een nieuwe plek om te wonen komt de acht jarige Pluk met zijn kleine rode kraanwagentje terecht bij de Pet teflet. Er is geen kamer beschik baar, maar in de aangrenzende Torteltuin ontmoet Pluk DoIIie de Duif die hem vertelt dat het toren kamertje op de Petteflet leegstaat. Pluk maakt kennis met een aan tal flatbewoners, zoals mevrouw Helderder en haar dochter Aagje, meneer Pen van het winkeltje on derin de flat en vader Stamper met zijn vijf zoontjes. Op een ochtend schrikt Pluk op van een oorverdo vend lawaai: er wordt een bouw keet in de Torteltuin getakeld. De tuin moet vernietigd worden om plaats te maken voor een vogel museum- Aanvang: 14.00 uur. Duur: 94 mi nuten. Alle leeftijden. Toegang: 4,50. Kaarten reserveren bij het Cultuurpunt in Idea: 60.95.829; dinsdag t/m vrijdag 11:00-17:30 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling. Op maandag zijn het Cultuurpunt en de bibliotheek gesloten. Idea, kunstencentrum, theater en bibliotheek, start op woensdag 2 maart, van 20:00 tot 22.30 uur, met de cursus Digitale Fotografie o.l.y. Geert van Tol. Deze korte ba siscursus is geschikt voor wie met een digitale camera (welke maakt niet uit) fotografeert en daar meer van wil weten. Een 30-jarige Utrechtse taxichauf feur is afgelopen zaterdag om 00:15 uur op de Zandlaan in Soest beroofd van zijn portemonnee. De chauffeur had op de Neude in Utrecht drie mannen opgepikt die naar Soest en Amersfoort ver voerd wilden worden. Na enige omzwervingen kwam de chauffeur met zijn inzittenden terecht op de Zandlaan, waarbij hij plotseling een onbekend wapen in zijn nek gedrukt kreeg. Onder bedreiging van dit wapen moest hij zijn portemonnee afge ven. De verdachten namen enige tientallen Euro's uit de portemon nee en vertrokken lopend. De chauffeur heeft aangifte gedaan en de politie stelt een onderzoek in. 'We behandelen hier zowel de basisbegrippen en technieken uit de digitale (computer)wereld (bijvoorbeeld de verschillende be standsformaten en witbalans), als die van de fotografie (denk aan diafragma en sluitertijd),' aldus Geert van Tol, fotograaf en do cent bij Idea. 'Zowel gezamenlijk tijdens de les als individueel buiten In de nacht van 5 februari is een 32-jarige Utrechter aangehouden wegens inbraak in een bedrijf aan de Soesterbergsestraat. De politie heeft de man ontdekt naar aan leiding van een melding. Daaruit werd duidelijk dat er iemand stond te rommelen aan de zijkant van het pand. De agenten gingen eropaf en zagen dat de deur geforceerd was. Binnen troffen zij de inbreker, met verschillende inbrekerswerktuigen, aan en namen hem mee naar het bureau. De hondenbegeleider van de po litie heeft een diensthond nog la ten zoeken naar eventuele andere verdachten, maar die vond hij niet. Tijdens de fouillering van de man is een mes van 32 cm gevonden, hij had deze in zijn kleren verstopt. De verdachte werd ingesloten en hij kreeg een proces-verbaal. Het mes werd vanzelfsprekend in be slag genomen. Op zondagmiddag 20 februari treedt vanaf 15:00 uur het Escher Trio op bij de Muziekkring Eem land in bet Hilton-hotel in Soest- duinen. Het trio bestaat uit Jeroen Bal (piano), Sonja van Beek (viool) en Johan van lersel (cello). Het Escher Trio heeft met zijn imponerend samenspel, energieke speelstijl en grote individuele mu zikale kwaliteiten een prominente plaats verworven op de nationale en internationale concertpodia. Met 10 jaar intensief samenspel geven Jeroen, Sonja en Johan blijk van een diepgaande belangstelling en liefde voor het genre pianotrio. Dat vertaalt zich in een grote mu zikale ervaring en een repertoire van meer dan 50 pianotrio's. Vrij wel alle belangrijke trio's uit de muziekgeschiedenis van de laatste drie eeuwen zijn door het Escher Trio uitgevoerd, maar zij blijven op zoek naar nieuwe mogelijkhe den en ontwikkelingen. Hedendaagse componisten als Ni- colai Korndorff en Robin de Raaff lieten zich inspireren en/of droe gen composities aan hen op. In de loop van hun bestaan behaalde het trio vele prijzen, o.a. de Europese Muziekprijs, de A. ^Bosboomprijs en de Theodor Rogierprijs op het prestigieuze internationale ARD- concours in München. Het Escher Trio. Internationale erkenning kreeg het Escher Trio door succesvolle tournees in Duitsland, Tsjechië, Noorwegen cn de Verenigde Sta ten. Mastcrclasscs volgde het trio bij Isaac Stern, Mstislav Rostrop- ovitsj en Menahem Presslcr. Nu geven zij zelf masterclasses aan het Conservatorium van Amsterdam om hun kennis en ervaring door te geven aan jonge ensembles. Dc volgende werken zullen wor den uitgevoerd: Ernest Bloch, Three Nocturnes; Charles Ives, Pi anotrio; Robert Schumann, Piano trio no.1 op 63 in d kl.t. Aanvang: 15:00 uur. Entree voor belang stellenden: 15,00, incl. een glas wijn na afloop. Kaarten kunnen besteld worden bij de Klassieke Vakhandel 'De Gouden Snaar', Steenhoffstraat 15, ffi 60.12.132, waar het programma ook verkrijg baar is. Vrienden van de Stichting kunnen met voorrang reserveren bij de bekende rcservcringsadres- sen. Doelstelling van de Stichting Mu ziekkring Eemland is voor haar inmiddels 300 vrienden klassieke muziek van niveau te brengen, waarna er onder het genot van een drankje met elkaar en de musici kan worden nagepraat. de les gaan we aan de slag met dc camera.' De gemaakte foto's wor den besproken, waarbij ook gelet wordt op dingen als inhoud en compositie van de foto. De laatste paar lessen worden gegeven op het Digitaal Eiland. Daar staan elf computers en is groepsinstructie mogelijk met behulp van een groot scherm. 'Daar branden we de fo to's op cd om ze te bewaren en van de beste maken we uiteraard een fraaie afdruk,' aldus Geert. De kosten voor deze cursus van 6 lessen bedragen 107,50. Wie al de nodige ervaring met fotografe ren heeft kan eventueel nog instro men bij de cursus Fotografie voor gevorderden op donderdagavond. Deze cursus is al gestart. Tijdens de cursus komen specifieke the ma's aan bod, zoals landschaps-, portret-, architectuur-, stilleven- of reportagefotografic. Informatie en inschrijving: Idea, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, S 60.95.829, www.ideasoest.nl. ELKE WEEK EEN .SÖESTERÖCOURAMU IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per half jaar! tel. (035) 6014152 Het 5e Cultureel Café van het Cul tuurpunt en het Cultuurplatform wordt gehouden op donderdag avond 3 maart om 20:00 uur in Galerie De Ploegh van het Lan delijk Kunstenaarsgenootschap De Ploegh, Pimpelmees 3 in Soest (ingang de Hazelaar). Het thema is deze keer: 'En de Soester Cultuur ploeght voort'. Er zijn interviews met galeriehoud ster Margot Fretz en met Adriaan Pothuizen, de nieuwe voorzitter Galerie de Ploegh aan de Pim pelmees. Foto: Wilma Luigjcs. van het Cultuurplatform. Jeroen Hermkens, een van de Ploegh- kunstenaars, vertelt iets over zijn werk en Bert Smit heeft het onze toekomstige activiteiten en beant woordt vragen. Marijke te Vaarwerk zingt en speelt gitaar. De toegang is gratis voor elke geïnteresseerde. Informatie: Coco Michels, 60.95.833. gestaan door een uitgelezen en semble van barokstrijkers. Ook in het Vijfde Brandenburgse Concert, dat als laatste onderdeel op het programma stond, heeft het kla vecimbel een bijzonder groot aan deel. Wouter Koelewijn schitterde ook hierin als een virtuoos speler. Bijzonder fraai was het solistische aandeel van Hanneke Provily, tra verso en de violist Franc Polman. Het publiek reageerde enthousiast met een daverend applaus. Op zondagmiddag 13 maart wordt de serie zondagmiddagconcerten in de kerk van H. Familie voort gezet met een uitvoering van het 'Stabat Mater' van G.B. Pergolesi. De aanvang is half vier, waarbij de bezoekers vanaf kwart voor drie kunnen genieten van een kopje koffie of thee. M.W. de Geest Maarten Kooij, Janno de Engels man en Wouter Koelewijn in actie tijdens het concert voor drie clave- cimbels. Leusderweg 198 3817 KS Amersfoort Tel. 033 - 476 68 93 WOMENSWEAR www.f irstlady. nl Soesterbergsestraat 49a 3768 EB Soest Tel. 035 - 602 35 84 ■I

Soester Courant | 2005 | | pagina 11