ytz Schandelijk en ongelooflijk Wereldoorlog II, 65 jaar na dato Elkaar begrijpen 15 jaar Senioren Varia Denksport doet kwaaltjes vergeten Indrukwekkende start van Stichting Levenskunst ZONNESTUDIO - SOEST WOENSDAG 16 FEBRUARI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 16 /VOENSDAG 16 FEB No claim ziektekosten: Tuinonderhoud Taxatie Onroerende Zaken Senioren en hun hobby (2) VRIJWILLIGERSHULFL NODIG? Seniorenbus: gaan en staan waar u wilt Klusjesdienst voor ouderen Bijeenkomst voor mantelzorgers aniilie- upstellingen in iet Horusoog Cnutselmiddag oor kinderen n vakantieweek Wat is een mantelzorger? u SCHRA> Te veel gedronken adfrelmjM ZONNEBANKEN ZONNEBANKLAMPEN Kerkstraat 7 Soest Tel: 602 30 22 Poe jij ook niet aan politiek? L. f\ SENIORENVARIA soios stichting welzijn ouderen soest 15e JAARGANG, NUMMER 9 Ik ben boos, ik ben kwaad, ik ben woedend, ik ben razend en ik zou, als ik jong genoeg was, naar het Binnenhof in Den Haag willen hollen om de dames en heren op het Binnenhof die voor het belang van ons burgers moe ten opkomen, maar kennelijk niet goed hebben nagdacht, een lesje te leren. Ik zal u uitleggen waarom. In een brief van de ziektekos tenverzekering wordt uit de doeken gedaan, dat de premie per 1 januari met 6,00 om hoog moet, dat is om de no claim regeling ziektekosten te financieren. Als je in een jaar geen gebruik maakt van de verzekering (exclusief huisarts) krijg je aan het eind van het jaar 255,00 terug. Je krijgt dus een gezondheidspremie, mede bekostigd door ook zieke men sen en gehandicapten. Weet u, we hebben in loeder- land het ereteken ingesteld 'kruis voor oorlogsgewonden' (maar ook het draaginsigne ge wonden). Dit om een erkenning uit te drukken voor iets dat je is overkomen in dienst van je land. Moetje echter nog steeds met die verwonding naar een specialist, dan word je per 1 januari beboet.... je krijgt geen 255,00 terug, wantje maakt te veel gebruik van de voor zieningen. we neoben de laatste jaren erkenning gekregen voor ve teranen, die door de Tweede Kamer en de regering waren uitgezonden naar gebieden waar oorlogshandelingen plaatsvon den. Ikzelf ben Indië-veteraan, tweeëenhalf jaar van mijn jeugd werden mij door de neus ge boord. In Indië heb ik 'amoebe dysenterie' opgelopen met het gevolg dat ik mijn verdere leven zeer zwakke darmen heb over gehouden. Moet hiervoor nog regelmatig naar de dokter en dus... per 1 januari loop ik reeds 255,00 mis, want ik verdien geen gezondheidspremie. En dat nadat ik in Indië 56 gulden per maand kreeg. Bij aankomst terug in Rotterdam kreeg ik aan de haven van het Rode Kruis een sinaasappel en bij ontslag uit de dienst kreeg ik een textielbon om een bur gerkloffie te kopen. Verder ben ik uitgemaakt voor moordenaar, voor oorlogsmisdadiger etc. en nu pakken we je lekker weer voor 255,00 per jaar. Naar de Tweede Kamer Maar wat zeggen we over ge handicapten en werkelijk zie ken? Kan iemand er wat aan doen, dat hij of zij suikerpa tiënt is? Kan iemand er wat aan doen, dat hij of zij kanker krijgt? Kan iemand er wat aan doen, dat je wordt overvallen door reuma, verlamming, nier ziekte, leveraandoening, blind heid en noem maar op? En nu bestraffen wij ze vanaf 1 januari met het stelen, confisqueren, kortom het onthouden van 255,00 no-claimkorting, om dat zij veroordeeld zijn door besluiten van een (democrati sche?) overheid tot het niet in aanmerking kunnen komen van een gezondheidspremie. Wanneer komen wij senioren nu werkelijk eens een keertje in opstand? Uiteindelijk maken we voor meer dan 20% deel uit van de stemmers. Stuur een kaartje naar de Twee de Kamer Den Haag: 'no-claim is diefstal'. Dan doen we in ie der geval iets. Louk Nachbahr Redactie SeniorenVaria Vraag Ouderenbonden en plaat selijke politici: Wat doet u aan deze onrechtvaardige regeling 'No claim (is er een Hollands woord?) ziektekos ten'? Het is niet de gewoonte om over onszelf te schrijven, maar de Seniorenpagina bestaat in maart a.s. vijftien jaar. In al die jaren hebben verschillende vrijwilligers gezicht gegeven aan deze pagina, waarvan de taak omschrijving luidt: het geven van informatie over voorzieningen, activiteiten en andere zaken die voor senioren van belang zijn. In 1989 begonnen als Senioren Pagina in de Soester Courant, op initiatief van Joop Hoppen brouwers (f) en Piet Pieren, en onderdak gekregen bij de SWOS. De rubriek komt ge middeld acht keer per jaar uit en wordt samengesteld door senioren en voor senioren. In de afgelopen vijftien jaar is heel wat informatie en andere wetenswaardig nieuws naar de Soester lezers doorgesluisd. Voorafgaand aan elke editie komt het redactieteam bijeen om de ingediende artikelen te bespreken op inhoud, omvang, belangrijkheid en variatie. In 1998 werd de naam gewij zigd in SeniorenNieuws, om dat de beschikbaar gestelde ruimte werd gehalveerd. Begin 2004 werd de naam nogmaals gewijzigd in SeniorenVaria, daarmede aangevend dat een breed terrein bestreken wordt. Na vijftien jaar kunnen wij met tevredenheid terugzien op het resultaat. SeniorenVaria geeft weliswaar geen up-to-date nieuws, maar geeft veel nut tige informatie door, die men dikwijls niet in de dagelijkse media tegenkomt. Van en voor senioren Voor de vulling van deze pagina zijn gemiddeld vijf redactiele den actief. Ieder lid brengt een artikeltje in, dat gezamenlijk wordt besproken. Daarna is het artikel geschikt voor een breed en veelal kritisch lezerspubliek. Ook artikelen van lezers kun nen voor plaatsing in aanmer king komen! SeniorenVaria verschijnt in de huis-aan-huis- edities van de Soester Courant en bereikt daarmee een breed lezerspubliek. Maar nu Het redactieteam is geslonken tot drie leden. Op zich moet dat genoeg zijn, maar twee le den behoren tot de oude garde, Louk Nachbahr (77) en onder getekende (81) zijn zo zoetjes aan aan vervanging toe. Het wordt tijd voor een verjonging van de redactie; ook dames zijn van harte welkom. Veel tijd hoeft het niet te kosten. Acht keer per jaar een artikeltje (meer of minder mag ook). En acht keer per jaar een redactie vergadering van ca. anderhalf uur; deelname hieraan mag wel, maar hoeft niet. TeunDuhen Redactie SeniorenVaria Wie helpt een handje? Wij zouden graag in contact willen komen met enkele dames en heren die willen meewerken aan Senioren Varia. Wilt u eerst nadere informatie? Een gesprekje thuis misschien? Neem dan contact op met Anton Cop- poolse, tel. 0346-35.48.61. Binnenkort start het project 'Tuinonderhoud' weer! Voor sommige ouderen wordt het onderhoud van de tuin een pro bleem, omdat men er fysiek of financieel niet meer toe in staat is. Met pijn in het hart wordt dan over verhuizing nagedacht. Om dat te voorkomen hebben de SWOS en De Lasenberg een project bedacht. En dankzij een subsidie van de Provincie Utrecht kunnen leerlingen van De Lasenberg o.l.v. deskundige docenten, in 2005 het onder houd van een beperkt aantal tuinen verzorgen. Wie belangstelling heeft om aan dit project mee te doen, kan een aanmeldingsformulier aan vragen bij de SWOS, 035- 60.23.681, of via info@swos. nl. Redactie SeniorenVaria Binnenkort ontvangt u van de gemeente de jaarlijkse aanslag WOZ (Waardering Onroerende Zaken). Op deze aanslag (reke ning) is ook de nieuwe waarde ring van uw woning vermeld. In 2003 zijn alle huizen en gebouwen opnieuw getaxeerd. Het spreekt vanzelf dat iedere huiseigenaar wil weten hoe de waardebepaling tot stand is gekomen om eventueel tijdig een bezwaarschrift te kunnen indienen. Nieuw Nieuw is dat u geen aparte brief (beschikking) meer ontvangt over de waarde van uw woning. U wordt geacht zelf actie te on dernemen. Vanaf 1 maart 2005 kunt u via www.soest.nl, optie WOZ-Portaal, het taxatiever- slag van uw woning bekijken en uitprinten. Daarvoor moet u uw Sofi-nummer en uw geboor tedatum bij de hand hebben: zij fungeren als sleutel om uw taxatierapport te vinden. Allécn Tot op heden blijkt het een goede zaak te zijn dat de PCOB (Protestants Christelijke OuderenBond) afd. Soest vijf jaar geleden gestart is met een schaakmiddag. Inmiddels is deze middag uitgegroeid naar een denksportmiddag met meer onderwerpen dan schaken al leen. Er wordt daarnaast een stevig potje gerummicubt, gescrab beld, dammen is ook mogelijk enz., activiteiten waaraan geen dobbelstenen of kaarten te pas komen. Wij spraken met de heer Teeke Glastra, bestuurs lid van bovengenoemde bond, promotor van deze activiteit. 'Het is een open club, zonder vaste leden, zonder contributie en zonder bestuur; elke don derdagmiddag is er een bij eenkomst en we zien wel wie er komen, soms 15 man, soms minder.' Teeke Glastra vervolgt: 'Een serieus gespeeld denkspel be zit een toverkracht die ook op hoge leeftijd nog werkzaam is. Zo vergeet men bij een goed denkspel de reumatische knie en ook andere gebeurtenissen kunnen heel onbelangrijk lijken in vergelijking met de ontstane catastrofe bij welke denksport dan ook.' Onze zegsman benadrukt dat op de middagen van de Denk tank elke 55-plusser uit Soest en Soesterberg hartelijk wel kom is. Voor een oriënterend kennismakingsbezoek zowel als voor directe deelname aan een schaak- of scrabblebord. De locatie is het Soester ont moetingscentrum 'Klaarwater', Wiardi Beckmanstraat 465. Tijd: van 13.30 tot uiterlijk 17 uur. Voor meer informatie staat Bij een goed denkspel vergeet men op het moment van spelen zijn kwaaltjes. dit nummer tot uw beschikking: (035)6019717. Redactie Senioren-Yaria Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Tijdens een symposium in de Oude Kerk werd vorige week de oprichting gevierd van de Stichting Levenskunst Soest. Een zeer goed bezochte bijeenkomst met interes sante en sfeervolle momenten. De bijeenkomst, 'Een spirituele ontmoeting in Soest', werd inge leid door een welkomsttoespraak van Marijke Smit, die terugblikte op de inspiratie vanuit een soort gelijk symposium vijfjaar geleden in de Westerkerk te Amsterdam, die het echtpaar Smit destijds deed besluiten de Spirituele Kring Soest te starten. Tijdens het symposium in de Oude Kerk werd deze kring afgesloten en startte de Stichting Levenskunst Soest. De Hindoe- staanse Pandit, John Raghoebar- sing, gaf in zijn inleiding aan hoe belangrijk het is elkaar met respect voor eigen geloofsbeleving te ont moeten. Theoloog/beeldend kunstenaar Ruud Bartlema, predikant van de Oude Kerk, benadrukte op indrukwekkende wijze zijn eigen weg en ervaring, de directe verbin ding van het hart naar het Hogere. Deze weg werd door Bartlema als volgt verwoord: 'Net als velen van u ben ik opgevoed in de wereld van het westerse Christendom. Maar dat was al in een tijd waarin allerlei vaste meningen en over tuigingen uit het verleden, bezig waren af te brokkelen. De offici ële godsdienstigheid, in de vorm van het instituut kerk en alles wat daarbij hoorde, stond in de tweede helft van de 20e eeuw zwaar onder vuur. Haar leerstelligheden, haar gezag en haar macht over grote groepen mensen, werden gestaag aan afgebroken en heel veel men sen ervoeren dat als een enorme bevrijding. Nu konden ze immers in alle vrijheid uitgedaagd worden om zich een eigen mening te vor men en uit de overgebleven bagage van hun opvoeding en de verwor venheden van de eigen ervaring, een eigen weg te zoeken. Een weg die hen in zeer veel gevallen buiten de kerkmuren bracht. Niet meer wat op gezag van een geloofsinstituut werd aangebo den had geldigheid, maar alleen datgene wat mensen uit eigen er varing op hun zoektocht hadden ontdekt - en alleen dat - vormde de inspiratie voor de tocht door dit leven. Zo gold en geldt dat nog steeds ook voor mij. Van alles wat ik op de zeef van de afgelopen de cennia aan theologische verhalen en leerstelligheden, aan kennis en verzinsels had verzameld, is al leen dat blijven liggen wat ik kon verbinden met mijn diepste eigen ervaringen.' De beide lezingen werden opge luisterd met prachtige klassieke muziek door de musici, Jan Hulst, Martin Slagt, Petra Vriend en Wilhelm Heilweg. Ook de Derde Wereldgroep Soest was tijdens deze middag met een fraaie foto expositie van Mali aanwezig. Na afloop van de bijeenkomst werd er door de belangstellenden onder het genot van een glaasje nog lang nagepraat. De Stichting Levenskunst Soest is opgericht met als doel het organi seren van bijeenkomsten op het gebied van spiritualiteit en cultuur. Daarbij richt de stichting zich op thema's met als raakvlak 'de kunst het leven te leven', maar ook ge richt op 'de kunst en cultuur in het leven'. De volgende bijeenkomst van de Stichting Levenskunst vindt wederom plaats in de Oude Kerk en wel op zondagmiddag 6 maart om 15:00 uur. Het thema is dan: 'De spiritualiteit van de Russisch Orthodoxe Kerk', met een lezing van V. Sergi Merks. Deze mid dag zal het Soester Byzantijns Kleinkoor met een prachtig re pertoire optreden. Inlichtingen: 60.19.815, of stichtinglevensk unstsoest@planet.nl. Het is begonnen met het bom bardement op Rotterdam in 1940. Cees Korevaer was 12 jaar en weet nu, 65 jaar later, alles nog precies. Om dat niet verloren te laten gaan is Cees toen begonnen met het verza melen van alle publicaties over de oorlog die hij in zijn bezit kon krijgen. Te beginnen met het Algemeen Handelsblad uit die dagen. La ter kwamen daar boeken over de oorlog bij, van schrijvers die voor en tegen de nazi's waren. Tot en met de complete 27-de- lige reeks van geschiedschrijver Louis de Jong. Cees Korevaer kan urenlang onderhoudend vertellen over alles wat met Wereldoorlog II te maken heeft. Op zijn boekenplanken staan meer dan 300 boeken, van 'Mein Kampf tot een boek over Mussolini, van het bom- bardement op Amsterdam tot meerdere over de Engeland vaarders. En Cees heeft ze al lemaal gelezen. Sterker nog, hij weet elk onderwerp precies te vinden in het passende boek. Auschwitz Toentertijd leefden er op de hele wereld 11 miljoen joden. Na de oorlog waren er nog 5 miljoen: 3^2 miljoen mensen zijn in concentratiekampen aan hun bittere einde gekomen. Tij dens de oorlog werkte Cees als- jongén verplicht in Duitsland, op een vliegtuigfabriek, Mes-, serschmits maken, 7 dagen per week. Als eenling is hij gevlucht toen de Russen met donder en geweld de bevrijding aankon digden. Na veel omzwervingen is Cees in Noord Nederland te recht gekomen. Na de oorlog is hij nog een keer teruggegaan naar Duitsland en heeft ook Auschwitz bezocht. Nog dit jaar hoopt hij er weer naar toe te gaan. Het was natuurlijk niet alleen in West Europa oorlog. Minder bekend is wat zich in de Oekraï ne afspeelde en waar Stalin ver antwoordelijk was voor de dood van vele miljoenen mensen. Het staat allemaal beschreven in de boeken op Cees' planken. Hij heeft overigens ook daar zelf een bezoek gebracht. Brede oriëntatie Cees is er de man niet naar alles wat gedrukt staat voor zoete koek aan te nemen. Hij wil het oorlogsverhaal graag van twee kanten horen. 'Want', zegt Cees, 'van zoiets ingrijpends moet je de argumenten van beide kan ten kennen, om zelf een goed oordeel te kunnen vormen en de achtergronden, de motieven te kunnen begrijpen.' Daarom staan er tussen de honderden boeken ook boeken van NSB- kinderen en nazi-figuren. Met de opleiding van Cees is het natuurlijk in het begin helemaal i mis gegaan. De lagere school _werd onderbroken, Mulo, Havo en Atheneum kwamen hele maal niet in beeld. Maar Cees leerde veel in de avonduren en na een geslaagde carrière als ac- countant sloot hij op 58-jarige leeftijd een werkzaam leven af als directeur van een internati onaal georiënteerde fabriek. En op dat moment kwam er plotse ling een zee van tijd vrij om één van zijn hobby's, de geschiede nis van de 2e wereldoorlog, nog verder uit te bouwen. Redactie SeniorenVaria De hobby is begonnen met een krant over de meidagen van '40. Een hobby die uitgroeide tot een verzameling van hon derden boeken over Wereld oorlog II. 'JSÉ tLGLMtt\ iATSBtAÜ jfcrierland In oorlof met Duitschland De Seniorenbus wwTv.rabobankonline.com Ook 5 5-plussers willen graag eens op bezoek bij kinderen, vrienden, - kennissen. Of ze moeten naar de bank, de kapper, de dokter, bood schappen doen. Er zijn ook moge lijkheden voor een gezellige maal tijd in Klaarwater, de Klarinet, het seniorenrestaurant in Molenschot. Maar vaak is er een probleem: 'Hoe kom ik daar'? Afhankelijk zijn van kinderen of buren valt niet mee, maar is ook niet nodig. De twee seniorenbus sen rijden speciaal voor deze groep op werkdagen van 9:00 tot 17:00 uur. Met een enkel telefoontje (minimaal een dag tevoren, liever eerder) naar 60.19.190 (van 9:00 tot 16:00 uur) wordt een rit gereserveerd en staat de bus klaar op de afgesproken tijd. De vrij willigers van de Seniorenbus wil len u graag naar uw bestemming brengen! De klusjesdienst voor ouderen is ontstaan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwil ligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schil derij, de cv-ketel vullen, tl-bui- zen en lampen vervangen, stop contacten herstellen, rolgordij nen gangbaar maken en lekken de kranen repareren. Voor een klusje wordt 2,00 in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus 4,00 wor den betaald. Ook eventuele bijkomende ma teriaalkosten worden in reke ning van de aanvrager gebracht. De medewerkers verwijzen de ouderen desgewenst ook door naar hulpverleningsadressen. De Klusjesdienst is een initiatief van de drie ouderenbonden in Soest. N.B. Soesterberg heeft een eigen hulpdienst. Het centrale meldpunt van de Klusjesdienst is de SWOS, 88 6023681. via de computer krijgt u inzage in uw gegevens. Zelf geen computer met inter netaansluiting? Dan zou u na 1 maart het volgende kunnen doen: Naar een internetcafé gaan om zelf uw gegevens te downloaden; Hulp inroepen van een fami lielid dat een computer met internetaansluiting heeft; Hulp inroepen van de be lastingdeskundigen van uw ouderenbond ANBO. KBO of PCOB; Hulp inroepen van de SWOS- seniorenvoorlichters, S 035- 60.23.681, of via info@swos. nl. Redactie SeniorenVaria De volgende editie verschijnt op woensdag 16 maart. Kopij uiterlijk op 2 maart 2005 aanleveren bij de werkgroep Seniorennieuws p/a Dalweg 6, 3762 SP Soest, of bij de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) of per e-mail swos@planet.nl Vrijwilligers Terminale Zorg Vrijwillige Terminale Zorg Een activiteit van het Nederlandse Rode Kruis Afdeling Soest-Soesterberg Bel voor informatie of hulp 0630189317 )p donderdag 17 februari is er ir ;cntrum het Horusoog, Birkstraai 01A, een lezing over familieop tellingen met als titel 'Verstriki if verbonden'. Deze lezing is tei ntroductie van de 1-daagse work- hops die regelmatig worden ge- iouden. Familieopstellingen geefl nzicht in de verborgen relaties net de familie. Onbewust zijn /e als kind vaak verstrikt geraakt net het lot van een huidig of vroe- er familielid: een broer of zus, groot)ouder, oom of tante, etc., lie dader of slachtoffer is geweest an een ingrijpend voorval. De erstrikking houdt in dat we een ast zijn gaan dragen die niet bij ns hoort en die ons belemmert m ons leven in vrijheid vorm te even en voldoening te vinden in nze relaties. Aan de hand van oncrete praktijkgevallen tullen nkele korte familicopstellingen /orden gemaakt. De bijeenkomst tart om 20:00 uur en duurt tot irca 22:30 uur. De kosten voor e lezing zijn 5,00. Informa- e: Hans Grabandt, ©033- 5.31.779. De heer M. te S. maakt zich zorgen. Zijn vrouw lijkt de laatste tijd steeds vaker met haar gedachten ver weg te zijn. En als hij haar iets vraagt, krijgt hij soms een antwoord dat niet helemaal klopt. Vorige week wilde zijn vrouw opeens niet mee naar de verjaardag van een schoonzus. Toen de heer M. na een kwartiertje nog eens voor stelde om naar de verjaardag te gaan, ging ze meteen de jassen halen. En gelukkig werd het een gezellige middag. Een aantal mantelzorgers zal in de bovenstaande situatie iets herkennen van wat zij wel eens meegemaakt hebben. In het begin valt het niet op dat er iets verandert in de manier van omgaan met elkaar. Je hebt immers aan een half woord genoeg als je elkaar al zolang kent? Maar dan toch, op een dag, flitst door je hoofd dat er iets niet helemaal klopt. En als dan de buren of een van de kin deren ook nog vragen 'of het jou ook is opgevallen, dat....?' Dan reageer je daarop met te zeggen dat het best wel meevalt, maar intussen kijk je af en toe met andere ogen naar wat de ander doet en zegt. Bijeenkomst Mevrouw Grijpma is geriater, deskundige op het gebied van ouderdomsverschijnselen, en zij vertelt op dinsdag 15 maart a.s. hoe u als mantelzorger om kan gaan met woorden en gebaren die u niet meer begrijpt, met zwijgen of boosheid. Vanuit een jarenlange praktijkervaring geeft zij een aantal handreikin gen die mantelzorgers (kinde ren, partner, buren, familie) in staat stellen om in te spelen op nieuwe of bijzondere situaties. De bijeenkomst vindt plaats in Amersfoort, Gerfkamer op de Appelmarkt 15, van 13:30 tot 16:00 uur. Het is fijn als u zich even aanmeldt: 033- 46.13.000. Redactie SeniorenVaria inderen van 4 tot en met 12 jaar unnen woensdag 23 februari in >e Plantage knutselen. Stichting alans heeft daarvoor in haar >eelpunt aan de Smitsweg diverse aterialen klaarliggen. Deze va- antieactiviteit is van 14:00 tot 6:00 uur. Er is plaats voor twintig nderen. Deelname kost 1,00 e speelgoed-uitleen van Balans in het Saenredamplantsoen 101 dinsdag 22 februari speciaal ge pend in verband met de voor- arsvakantie. Tussen 14:00 en 5:00 uur kunnen kinderen (4-12 lar) er gratis speelgoed lenen. Iedereen die zorgt voor een gehandicapte of chronisch zieke vader of moeder, kind, familielid, partner, buur of vriend wordt 'mantelzorger' genoemd. De zorg die ge geven wordt draait meestal om huishoudelijke hulp, ad ministratie, hulp bij het naar buiten gaan, boodschap pen doen, hulp bij school en werk, emotionele steun, hulp bij dagelijkse levensbe hoeften en verpleegkundige hulp. tandtechnisch Voor al uw reparat Ook voor ziekenfo CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Vorige week donderdag is een automobilist aangehouden omdat hij te veel gedronken had. Rond 19:35 uur zagen politiemensen dat een automobilist op de Burgemees ter Grothestraat in een auto stapte en vervolgens met veel moeite zijn auto keerde. De automobilist, een 52-jarige man uit Soest, moest een blaastest doen en bleek 2,5 keer de maximaal toegestane hoeveelheid gedronken te hebben. Tegen de verdachte is proces-verbaal opge maakt en hij kreeg een rijverbod van zes uur. Neem een abonnement: 9,25 per half jaar! tel. (035) 6014152 Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk LOODGIETER SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTELLEN Tevens Qqsonckrkfjd Uneto-Vni Q Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035 - 601 24 72 Fax: 035 - 601 11 87 Leuk om weg te geven. Vraag naar de mogelijkheden. Kerkstraat 7 3761 CR Soest Tel.: 035 - 602 30 22 Naam: Zonnebank met 2 gezichtsbruiners 10 x 48,00 per keer 5,90 Snelbruiner met 3 gezichtsbruiners 10 x€ 61,00 per keer 7,30 Jumbo 10 x€ 84,00 per keer 9,60 Mega Jumbo 10 x€ 96,00 per keer €10,80 TEVENS VERKOOP VAN Openingstijden: maandag t/m vrijdag zaterdag 09.30 uur tot 22.00 uur 09.30 uur tot 18.00 uur wat vind jij eigenlijk van politiek? (Vie, ikke? Man, da's niks voor bij. Dat heb toch geen nut want Èdoen toch gewoon waar ze zin hebben. ie,ze? die mensen in de gemeenteraad, 'ie denken dat als ze gekozen :ijn dat ze dan de wijsheid in iacht hebben om dan nog maar zwijgen van die lui die in het illege zitten, niet dan? Fou, nou, je bent zeker Jet helemaal in orde. k niet in orde? Je zal de politiek [edoelen. Die zijn niet in orde. Jie hebben toch lak aan iedereen. *Ieem nou die kinderen van ons. [Villen graag gaan trouwen, maar vaar moeten ze wonen? 't Is log erger dan toen wij moesten rouwen. hoesten trouwen? je was midden twintig en dan noest je trouwen, vonden ze huis. En dan ging je inwonen. Veet je nog wat dat is, inwonen? )an kreeg je bij een oude dame Fe bovenverdieping, die mocht je lan huren en daar zat je dan, twee :amertjes en een klein kamertje iet een zelf geknutselde keuken in /at eigenlijk de badkamer was. a, ik ken dat. Maar wat heeft dat iou met politiek te maken? Üles, alles man. Allemaal zeggen ie partijen dat er voor jongeren, ie heten geen jongeren meer, nee ie heten starters, bij een beetje estaurant krijg je ook een starter, aar heet dat dan amuse, dat er ebouwd moet worden. Maar jouwen? Ho maar. Hou toch op lan. loe weet je dat allemaal ?- k? Ik luister naar de radio terwijl c zit te puzzelen. Dan hoor je og eens wat. En dan zijn er een aar partijen die graag iets willen ouwen voor die 'starters' en dan inden die anderen dat weer niks. Veet je wat ik zo gek vind? Jeen idee. Iou, kijk als de oppositie iets oorstelt wordt het bijna altijd weggehoond, verworpen heet ,at dan. Zijn die mensen van de ppositie nou zo dom of zijn die nderen nou zo slim? dat weet ik niet maar Iou, ik ga donderdagavond lekker uzzelen en effe luisteren naar et verslag op Radio Soest van e gemeenteraadsvergadering, lenieuwd wat ze nou weer ebben. donderdagavond jm 19.00 uur

Soester Courant | 2005 | | pagina 16