ytz DEZE WEEK OP RADIO SOEST rijpen Medische dienst RADIO KERKDIENSTEN Paranormale bijeenkomst Mahatma in Soesterberg PAGINA 16 IVOENSDAG 16 FEBRUARI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 17 antelzorgers Wat is een nantelzorger? O - SOEST ANKEN KLAMPEN Kerkstraat 7 Soest fel: 602 30 22 <amilie- ipstellingen in iet Horusoog Dierenlief Dierenleed I Genealogie-lezing (nutselmiddag oor kinderen n vakantieweek De lopers van de week tandtechnisch laboratorium SCHRAVEMADE B.V. ^Burgerlijkestandj Meezing-dagen bij Soester Kinderkoor Wie vergelijkt leest de Soester Courant Bloemenseance Engelse passiemuziek Concertkoor Baarn In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden 'Inspiratie uit eigen bron' in THHA www.rabobankomine.com Klaverjassen bij Vriendschap DataDidact )oe jij ook niet an politiek? Klassiek op zondagmiddag Aarzel dan niet 035 6093851 stichting welzijn ouderen soest NUMMER 9 mputer krijgt u inzage gevens. a computer met inter- uiting? Dan zou u na het volgende kunnen een internetcafé gaan elf uw gegevens te loaden; nroepen van een fami- dat een computer met letaansluiting heeft; inroepen van de be- gdeskundigen van uw renbond ANBO. KBO :OB; inroepen van de SWOS- renvoorlichters, S 035- 1.681, of via info@swos. Redactie SeniorenVaria lgende editie verschijnt woensdag 16 maart. Kopij uiterlijk op 2 maart 2005 aanleveren bij de groep Seniorennieuws al weg 6, 3762 SP Soest, ij de Stichting Welzijn eren Soest (SWOS) of e-mail swos@pIanet.nl domsverschijnselen, en zij t op dinsdag 15 maart a.s. als mantelzorger om kan met woorden en gebaren niet meer begrijpt, met en of boosheid. Vanuit irenlange praktijkervaring zij een aantal handreikin- lie mantelzorgers (kinde- jartner, buren, familie) in stellen om in te spelen op ve of bijzondere situaties, •ijeenkomst vindt plaats mersfoort, Gerfkamer op ppelmarkt 15, van 13:30 6:00 uur. Het is fijn als u even aanmeldt: 033- 33300. Redactie SeniorenVaria ereen die zorgt voor een ïandicapte of chronisch ke vader of moeder, kind, nilielid, partner, buur of end wordt 'mantelzorger' loemd. De zorg die ge- zen wordt draait meestal huishoudelijke hulp, ad- nistratie, hulp bij het naar iten gaan, boodschap- n doen, hulp bij school werk, emotionele steun, lp bij dagelijkse levenshe lften en verpleegkundige ilp. CEEN ,25 per halfjaar! 1152 Kerkstraat 7 3761 CR Soest Tel.: 035 - 602 30 22 truiners 10 x €48,00 per keer 5,90 bruiners 10 x€ 61,00 per keer €7,30 10 x€ 84,00 per keer 9,60 10 x€ 96,00 per keer 10,80 OOP VAN 09.30 uur tot 22.00 uur 09.30 uur tot 18.00 uur Vrijwilligers Terminale Zorg Vrijwillige Terminale Zorg Een activiteit van het Nederlandse Rode Kruis Afdeling Soest-Soesterberg Bel voor informatie of hulp 0630189317 )p donderdag 17 februari is er in 'entrum het Horusoog, Birkstraat OlA, een lezing over familieop- lellingen met als titel 'Verstrikt verbonden'. Deze lezing is ter itroductie van de 1-daagse work- hops die regelmatig worden ge- .ïuden. Familieopstellingen geeft izicht in de verborgen relaties jet de familie. Onbewust zijn ie als kind vaak verstrikt geraakt iet het lot van een huidig of vroe- er familielid: een broer of zus, oroot)ouder, oom of tante, etc., ie dader of slachtoffer is geweest an een ingrijpend voorval. De erstrikking houdt in dat we een ist zijn gaan dragen die niet bij ns hoort en die ons belemmert m ons leven in vrijheid vorm te even en voldoening te vinden in nze relaties. Aan de hand van oncrete praktijkgevallen tullen nkele korte familieopstellingen •orden gemaakt. De bijeenkomst tart om 20:00 uur en duurt tot irca 22:30 uur. De kosten voor lezing zijn 5,00. Informa- ie: Hans Grabandt, @033- .31.779. Amivedi, 035-6015493 VERMIST Poes, wit, 5 maanden, Koningin- nelaan. Kater, cypers, grijs/bruin, Kerk straat. GEVONDEN Kater, zwart, Soesterberg Voor informatie: Lieze van de Pol, tel. 6015493,1.v.d.pol@hetnet.nl De afdeling Amersfoort e.o. van de Ned. Genealogisch Vereniging organiseert op maandag 21 februa ri een lezing voor fijnproevers over 'Vererving van de familienaam in vrouwelijke lijn'. Spreker is ir. R.A.J. Dix uit Arnhem. Eén van de dode punten, waar een genea loog in zijn onderzoek tegenaan loopt is dat in een bepaalde plaats of gebied de gezochte familienaam wel voorkomt, maar dat er om on verklaarbare redenen huwelijken of dopen niet worden gevonden. Of er komen meer familieleden voor die 'ineens' verdwenen blij ken te zijn. Ir. Dix laat aan de hand van voor beelden zien dat vaker dan men denkt de familienaam in vrou welijke lijn is doorgegeven. Men zoekt dan bijvoorbeeld vergeefs naar de doop van de echtgenoot onder de gezochte familienaam! Het verschijnsel doet zich op vele plaatsen voor. De bijeenkomst wordt gehouden in het Conferentiecentrum Onze Lie ve Vrouwe ter Eem, Daam Focke- malaan 22, Amersfoort. Aanvang: 20.00 uur. Toegang vrij. jnderen van 4 tot en met 12 jaar unnen woensdag 23 februari in >e Plantage knutselen. Stichting lalans heeft daarvoor in haar icelpunt aan de Smitsweg diverse ïaterialen klaarliggen. Deze va- antieactiviteit is van 14:00 tot 6:00 uur. Er is plaats voor twintig inderen. Deelname kost 1,00 )e speelgoed-uitleen van Balans an het Saenredamplantsoen 101 dinsdag 22 februari speciaal ge pend in verband met de voor- larsvakantie. Tussen 14:00 en 6:00 uur kunnen kinderen (4-12 ar) er gratis speelgoed lenen. Inmiddels zijn de 'lopers van de week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal zonder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer en wind, winter en zomer. De Soester Courant is met recht trots op "deze jongens en meis jes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgen de volgende bezorgers een bonus: Mark Verwoerd Joënne Garcia Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode: 3 februari t/m 9 februari 2005. GEBOREN: Bram Wouter, zoon van E.R. Bos huizen en A. Tiel. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAPSREG.: Paul Odijk en Suzanne Tatjana Carree. - Johannes Engelbregt Oranje en Maria Helena Kleijer. - Jeroen Sébastian van Ginkel en Angélique Gisela Genser. HUWELIJK EN GEREG. PARTNERSCHAP: Arend Jan de Vree en Ienske Han- neke Heederik. OVERLEDEN: Berendina Maria Staring, wed. van P. Huigen. - Gerarda Grift, wed. van C.L.J. Alders. - Jan Smit, echtgen. van M.W. Pronk. - Adri- ana Antonia van der Veen, wed. van P. van Houten. - Gerardina Petronella Maria van Opheusden, echtgen. van H.C. van Maarse- veen. - Gerrit Rietveld, wed. van A.C. Landzaat. - Aaltje Jonker, echtgen. van K. Brouwer. - Hen drik Diederik Wareman, echtgen. van K.M. Thomsen. - Cornelis Alexander van der Hucht, echt gen. van J.W. Hengefeld. Tussen de voorjaarsvakantie en de paasvakantie houdt het Soes ter Kinderkoor vier maandagen achter elkaar open huis! Hou je van zingen, kom dan meedoen, of misschien eerst even meekij ken en luisteren. Je mag al bij ons komen zingen als je 6 jaar bent, het geeft helemaal niet of je nog niet zo snel kan lezen, want we herhalen de liedjes die we zingen heel vaak en dan leer je ze gewoon uit je hoofd. Onze dirigent heet Jim Berben en hij geeft heel leuk les, we mogen bij een heleboel liedjes allerlei be wegingen maken, en als je blok fluit, gitaar, piano of een ander instrument bespeelt mag je dat altijd laten horen en dat vinden we allemaal super! Wij treden ook regelmatig op en geven concerten. Dat is echt tof, want na zo'n optre den klappen de mensen voor je en dat is echt leuk, joh! Wij repeteren in het Gildehuis, elke maandag van 16:00 tot 17:15 uur. Tussendoor hebben we dan even pauze, drinken dan wat en krijgen iets lekkers. Elke eerste maandag van de maand mag je sa men met je ouders bij ons komen kijken en als je wilt al gezellig met ons meezingen. Tijdens de school vakanties repeteren wij niet. Kom je gauw langs? Inlichtingen, 60.16.497. Wie maandag 21 februari de bij eenkomst van PASO bijwoont, kan van huis bloemen meenemen, llly Klimmert gaat dan aan de hand van deze bloemen waarnemingen verrichten. Het medium uit Hoorn begint daarmee om 20:00 uur in het clubgebouw van De Vriend schap aan de Mezcnhof, waarvan de deur een half uur eerder open gaat. De entree bedraagt 2,00 voor leden en 4,50 voor andere bezoekers. De tijd voor Pasen is voor veel mensen een tijd van bezinning. Concertkoor Baarn speelt daar op in met het concert dat wordt gegeven op vrijdag 11 maart in de Nicolaaskerk te Baarn. Op het programma staat 'The Cruxifici- on' van John Stainer, een Engelse componist uit de 19e eeuw, over het lijden en sterven van Christus. Na de pauze volgt 'Requiem' van de hedendaagse Engelse compo nist John Rutter. Solisten zijn: El len Schuring (sopraan), Sebasti- aan Brouwer (tenor) en Charles van Tassel (bas). Muzikale bege leiding: Het Helios Ensemble en Wybe Kooijmans (orgel). Algehele leiding: Thijs Kramer. Aanvang: 20:00 uur. Kaarten zijn in Soest verkrijgbaar bij De Gou den Snaar en de VW, bij de leden en 's avonds aan de kerk. Van tijd tot tijd bereiken ons via de e-mail persberichten en aankondigingen waarvan de tekst ook foto's of andere plaatjes bevat. In het algemeen is het lastig, soms zelfs onmo gelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leve ranciers' is dan ook om foto's/ plaatjes (bij voorkeur in jpg- formaat) voortaan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als losse bijlage mee te sturen. Wij rekenen graag op ieders medewerking. Redactie Zaterdag 19 februari zondag 20 februari Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): 0900- 33.11.233. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen): Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): 033- 43.28.500. Tandarts, vrijdag 13:00 maandag 08:00 uur: Tandartspraktijk Soestdijk, 0900-15.15. Amant thuiszorg en Amant christelijke thuiszorg (voorheen Thuis zorg Eemland) Huishoudelijke verzorging, verzorging en verpleging, gespeciali seerde verpleging, overbruggingszorg, personenalarmering. U bent 24 uur per dag beschermd. 033-42.20.500; ook voor spoedei sende situaties tussen 17:00 en 08:00 uur en in de weekeinden. Amant uitleenservice Voor het lenen van hulpmiddelen en verpleegartikelen. Voor spoedeisende situaties 's avonds en in het weekeinde: 033- 461.91.91. Christelijke Thuiszorg: Voor alle aanvragen: 033-29.94.669; dag en nacht bereik baar. Een op Een Thuiszorg: AWBZ- en particuliere thuiszorg Soest e.o., 24 uur per dag huishoudelijke verzorging, verzorging en verpleging, 035- 54.12.016; buiten kantoortijden voor spoedeisende gevallen: 06-51.54.03.73. Dierenarts, vrijdag 20:00 maandag 07:30 uur: Via het antwoordapparaat van de dierenartsen hoort men wie er weekenddienst heeft: drs. J.M.L. Broeckman-van Hall, 60.19.633; drs. E. Klein-Benes: 60.14.211; drs. J.H.J. en drs. W.J. Meursing, 60.15.215. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., 06-54.33.74.07. Telefonische hulpdienst SOS Telefonische hulpdienst Eemland, 't Gooi, Z.O. Flevoland. Altijd tijd voor een vertrouwelijk gesprek. Dag en nacht bereik baar op 035-62.45.555 (lokaal tarief) of het landelijke nummer 0900-07.67 0,05 p/m). Op dinsdag 22 februari vindt van 13:30 tot 15:30 uur de workshop 'Inspiratie uit eigen bron' plaats in het Toon Hermans Huis Amers foort. Geïnspireerd door innerlijke beelden wordt er geschilderd met acrylverf. Het Toon Hermans Huis Amersfoort is een inloophuis voor mensen met kanker en hun naas ten. Het is gevestigd aan de Re- gentesselaan 39, direct tegenover het station. De eigen bijdrage voor de workshop is 5,00 (inclusief koffie/thee en al het benodigde materiaal). Aanmelden: 033- 46.55.227 ofinfo@thha.nl. Op maandag 28 februari wordt in dorpshuis Burgstede aan het Dorpsplein in Soesterberg de tweede van een serie openbare paranormale bijeenkomsten ge houden op initiatief van Maria en Charles Vrugt van het spiritueel Reiki-centrum 'Mahatma'. De bij eenkomst begint om 20:00 uur. De paranormale bijeenkomsten - worden op iedere laatste maan dag van de maand gehouden, met uitzondering van de vakantieperi ode juli en augustus en de feest maand december. Op deze avon den verrichten op uitnodiging van het echtpaar Vrugt paragnosten of mediums helderziende waar nemingen. Zij doen dat op een manier waarmee degene die een boodschap ontvangt er zijn voor deel mee kan doen. De boodschap heeft als doel het bewustwordings proces te vergroten. Op maandag 28 februari is Ria Verhoeks te gast in Soesterberg. Zij doet aan de hand van foto's van overleden personen helder ziende waarnemingen. Verder staan bij 'Mahatma' ver schillende cursussen op het pro gramma, zoals intuïtieve ontwik keling, intuïtief tekenen en schil deren, alsmede mediteren, alle gegeven door Maria Vrugt, en de cursussen intuïtieve gespreks therapie, en numerologie, ook voor gevorderden, door Charles Vrugt. Van de nieuwe cursussen astrologie en tarot is de ervaren tarotlegster Marianne Nicolaas de cursusleidster. Voor zondag 13 maart staat de workshop magnetiseren op het programma, van 10:00 tot 16:00 uur in het dorpshuis Burgstede. Het Reiki-centrum heeft nog meèr activiteiten op het programma staan. Hiervoor kan men contact opnemen met 'Mahatma', tele foon 0346-331113, of via e-mail >c. vrugt@freeler.nl Zaterdag 19 februari Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 communieviering (parochianen); mannenkoor Zondag 20 februari Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor H. v.d. Scbepop; eucharistieviering; samenzang Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastor F. Overbeek; communieviering; samenzang Rooms-katholiek, H. Famtliekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 communieviering (parochianen); cantores Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 communieviering (L. Weusten); parochiekoor Prot. Kerk in Ned., Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P. van Winden; schrift tafel Prot. Kerk in Ned., De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. G.H. Olsman; schrift tafel Prot. Kerk in Ned., Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. R. van Horsnveld Prot. Kerk in Ned. (oec. wijkgemeente), Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. H.P. de Roest, Amersfoort; schrift tafel Prot. Kerk in Ned. (buitengewone wijkgemeente), Heeskapel, Insin- gerstraat 15:00 ds. J. de Vreugd, Amersfoort Hersteld hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 en 17:00 ds. R. van Kooten; avondmaal Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. W. Kok Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 en 17:00 ds. R. ter Beek; avondmaal Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 19:00 ds. G. Beens Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 C. Cup, Lochem Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 H. Dijkhuizen Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Gerard Lock Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. F.R. v.d. Meulen, Amsterdam Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 dr. C.J. Barth; avondmaal Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. R.H. de Vos Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Meander MC, locatie Lichtenberg, Utrechtseweg 160 09:45 ds. D. Soeteman Meander MC, locatie Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 09:45 ds. M. van de Pol Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestcrcourant.nl In het clubgebouw aan de Me- zenhof schudt De Vriendschap donderdag 17 februari weer de kaarten. Aan deze maandelijkse klaverjasavond (ditmaal dus op een donderdag!) kunnen ook niet- leden meedoen. De zaal gaat om 19:30 uur open en een half uur later wordt begonnen. computeropleidingen Word, Excel, PowerPoint, Access, FrontPage, Windows, internet/e-mail, fotobewerking, introductiecursussen, typen, kindercursussen tel. 035 - 6022826 internet: www.datadidact.nl at vind jij eigenlijk van politiek? ie, ikke? Man, da's niks voor j. Dat heb toch geen nut want doen toch gewoon waar ze zin hebben, ie, ze? die mensen in de gemeenteraad, denken dat als ze gekozen dat ze dan de wijsheid in :ht hebben om dan nog maar zwijgen van die lui die in het lege zitten, niet dan? u, nou, je bent zeker t helemaal in orde. liet in orde? Je zal de politiek loeien. Die zijn niet in orde. hebben toch lak aan iedereen. :m nou die kinderen van ons. !en graag gaan trouwen, maar ir moeten ze wonen? 't Is erger dan toen wij moesten iwen. isten trouwen? je was midden twintig en dan st je trouwen, vonden ze is. Én dan ging je inwonen. :t je nog wat dat is, inwonen? kreeg je bij een oude dame ivenverdieping, die mocht je iuren en daar zat je dan, twee :rtjes en een klein kamertje en zelf geknutselde keuken in igenlijk de badkamer was. ik ken dat. Maar wat heeft dat ui met politiek te maken? les, alles man. Allemaal zeggen itfBDartiien dat er voor jongeren, leten geen jongeren meer, nee leten starters, bij een beetje [urant krijg je ook een starter, heet dat dan amuse, dat er fouwd moet worden. Maar iwen? Ho maar. Hou toch op Jé weet je dat allemaal ;?.Ik luister naar de radio terwijl ;it te puzzelen. Dan hoor je eens wat. En dan zijn er een 1 partijen die graag iets willen iwen voor die 'starters' en dan len die anderen dat weer niks. :t je wat ik zo gek vind? n idee. iu, kijk als de oppositie iets flprstelt wordt het bijna altijd Weggehoond, verworpen heet dan. Zijn die mensen van de Positie nou zo dom of zijn die leren nou zo slim? weet ik niet maar Ju, ik ga donderdagavond lekker jzzelen en effe luisteren naar fèt verslag op Radio Soest van gemeente raadsvergadering, enieuwd wat ze nou weer lebben. donderdagavond jm 19.00 uur DONDERDAG 17 FEBRUARI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soes terberg, presentatie Ruud van Zomeren 10.00 Cultuur in de regio h Nieuws en tips uit theater, museum en galerie, samen stelling Ad van Wijngaarden, presentatie Lonneke Meijer 11.00 Even Uitblazen Muziekprogramma, presen tatie Loes Moraal 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presenta tie Ruud van Zomeren 13.00 Nederlandse Hits Presentatie Thari Schröder 14.00 Operetteland Guiditta. Deze operette speelt in ZuidEuropa. Daar ontmoet legerkapitein Oc- tavio voor de eerste keer Guiditta. De liefdesbliksem slaat bij beiden in, het is een hartstochtelijke liefde op het eerste gezicht. Helaas moet na verloop van tijd Octa- vio weer vertrekken naar Navarra en moet hij haar achterlaten. Guiditta werkt als danseres in een gelegen heid van zeer twijfelachtige naam. Op een dag ziet hij Guiditta aan de arm van een rijke hertog binnenkomen. Bij haar ontvlamt de liefde opnieuw, maar Octavia die zoveel teleurstellingen heeft moeten verwerken, moet he laas bekennen dat zijn liefde volledig is uitgeblust. Presentatie Paul Sparnaaij, techniek Ben Verschoor. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De Soester en haar muziek. De bekende Soester zange res Suzanne Veldmeijer heeft zich tijdens het carnaval van haar beste zijde laten zien; zij zong het hoogste lied op diverse feesten, zoals het ou- derencarnaval op maandag 7 februari in het Ontmoe tingscentrum De Klarinet. Ria Hilhorst praat met haar en uiteraard zal Suzanne ook haar muziekkeuze laten ho ren. Presentatie Lonneke Meijer. 18.00 Radio Soest Non-Stop 19.00 Actueel Voorbeschouwing op de raadsvergadering met de griffier van Soest, Rien van Vliet, aansluitend een ver slag van de raadsven presentatie Werner Paans 22.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur VRIJDAG 18 FEBRUARI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Dirk-Jan Arnold 10.00 Rondje om de kerk. Pittig discussieprogramma waarin bijna zelcer de vol gende onderwerpen de revue zullen passeren: de moslim religie past niet in een demo cratie?, waarom mag de paus niet met pensioen gaan?, de agenda, is er leven na de dood?, wat houdt de fusie van katholieke parochies in Soest in?, is er nog iets aar digs te lezen over religie? Het vaste onderwerp waar mee begonnen wordt is de vraag: wat is je opgevallen in het nieuws van de laatste tijd? Presentatie Eit Algra 11.00 Soest 55+ Nieuws voor senioren, pre sentatie Karin de Lange 12.00 Lunchroom Middag Magazine. Een hom mage aan de grote kleine zanger Willy Alberti die 20 jaar geleden stierf. Carel Verbrugge -zoals hij werke lijk heette- werd geboren in de Jordaan te Amsterdam op 14 oktober 1926. Hij begon al op vroege leeftijd met zin gen met o.a. zijn neef Joh- nny Jordaan. Mensen die in de Jordaan zijn geboren en getogen zijn met alleen senti menteel, maar ook muzikaal, aldus een gevleugelde uit drukking van Willy die een geweldig repertoire had van levenslied tot opera. Bernd Berndsen gedenkt Willy Al berti in een special over de zanger die de harten van ie dereen verwarmde met zijn mooie stem. 13.00 Ontmoeting met (zie dinsdag 22 februari 10.00 uur) Presentatie Lonneke Meijer, techniek Marcel van Blari- cum 14.00 Radio Soest Non-stop 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Blues uit Artishock Presentatie Ab van Schaik 18.00 Het Sportcafé Actueel sportprogramma, presentatie Jouke Sjaar- aema 19.00 Jazz uit Artishock Presentatie Rosamint Faas Semmy Prinsen 20.00 Radio M. tot zaterdag 08.00 uur ZATERDAG 19 FEBRUARI 08.00 Goedemorgen Soest 09.00 Oud Goud De beste muziek uit de jaren zestig en zeventig, gepre senteerd door Ap Kruitbos 12.00 Radio M. tot zondag 08.00 uur Het 40-ste concert in de serie "het Soester huisconcert". Harry Schram, pianist en Wanda Koopmans, fagottiste, treden op in een bijzonder en door het repertoire technisch moeilijk concert. Wanda studeerde fagot bij Frans Baan, zij volgde de theoretische vakken aan de Schumann Akademie. Momenteel studeert zij bij Dymphna van Doorenmaal. Hans Schram studeerde aan het Utrechts Conservatorium en aan de Hochschule fur Musik in Berlijn. Zijn leraren voor de piano waren o.a. Herman Uhlhorn en Henk Broekstra. Vanmiddag hebben zij werken gekozen van Mickail Clinca, Alexandre Tansman en Paul Hindemith. De solowerken bij de piano zijn van Brahms, Debussy en Chausson. Van de Finse componist Jean Sibelius hebben wij zo'n vijf uur pianomuziek liggen en maar heel summier gedocumenteerd. Hij werd geboren in 1865 en overleed in 1957 op 92-jarige leeftijd. We weten maar weinig van Sibelius, behalve dat hij de Zwaan van Tuonella en Finlandia, een vioolconcert heeft geschreven. Mede door een jaarlijks stipendium van de Finse regering werden Sibelius levensomstandigheden zo gunstig dat hij zijn functie als leraar kon opgeven en zich geheel aan het componeren kon wijden. In 1904 betrok hij met zijn gezin een landhuis in de bosrijke omgeving van Helsinki, waar hij tot zijn dood verbleef. Vanmiddag laten wij u ruiken aan pianowerken van Sibelius die eigenlijk concertjes in miniatuurvorm zijn. Later wijden wij er nog een uurtje aan. Samenstelling en produktie Jacques van de Griendt; presentatie Inske den Duik. zondagmiddag 14.00 ZONDAG 20 FEBRUARI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie Maria Drost, techniek Rob van Es 10.00 Ommetje natuur en milieu. Wat voor een schade richten vossen aan in de bossen en zijn er op het moment wer kelijk zoveel vossen? Ton van Galen beantwoordt deze vragen. Presentatie Ina Aangeen- brug. 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeentehuis met o.a Het Soestgevoel, de column van de burgemees ter. 12.00 De vrijwilligers Presentatie Nel Pelzer 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, ver zameld en gepresenteerd door Karin de Lange, tech niek Lida van Steendelaar. 14.00 Klassiek op zondag Presentatie Inske den Duik. Zie toelichting hiernaast. 16.00 Het praattheater. In het praattheater gaat het vandaag over paard en wa gen. Gerard Hilhorst die een stalhouderij heeft aan de Lange Brinkweg beant woordt vragen van bewoners van "De Malva Hoeve", de Lindenhof, de Mezenhof en andere bezoekers van het Praattheater. Doet het zeer als een paard nieuwe hoefijzers krijgt? Waarom heeft een paard oogklep pen? Hoe wordt een veulen tje geboren? Wat is een Jan Plezier? Gerard heeft overal een antwoord op. De vaste dichteressen Irene en Nora leveren ook deze maand weer gedichten af van onge kende schoonheid, met als thema: de schoonheid van het paard. 17.00 Kerkdienst vanuit de RK Mariakerk. 18.00 Het Boek open Presentatie Herman Spoor 19.00 Radio M tot maandag 08.00 uur MAANDAG 21 FEBRUARI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Kees Vroon 10.00 De Soester en zijn muziek Zie donderdag jl. 17.00 uur 11.00 Radio Soest Non-Stop 12.00 Lunchroom Middagmagazine, presentatie Kees Vroon 13.00 Even uitblazen Een luisterrijk muziekpro gramma Presentatie Loes Moraal 14.00 De jaren 50 en 60 Muzikale wetenswaardighe den uit de jaren 50 en 60 met vandaag o.a.: The Chico's Tom Prairie Pioniers, Fran- kie Laine en Jimmy Boyd, Georgia Gibbs The Yale brothers, Henri Salvador, Caterine Valente, Buddy Holly, Cliff Richard en nog vele,vele andere grootheden uit die jaren. Presentatie Kees Pels, techniek Lida van Steendelaar 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De derde helft Sportm agazine Uitslagen, gesprekken en commentaar, de sport van het afgelopen weekend, pre sentatie Rob Dekker 18.00 radio M tot dinsdag 08.00 uur Radio Soest verzorgt veel informatieve programma's. Daarbij worden regelmatig adressen, telefoonnummers en e-mailadressen genoemd. als u iets heeft gehoord waarover u meer wilt weten, adres, telefoonnummer, e- mailadres? Bel dan met Radio Soest DINSDAG 22 FEBRUARI «orgen Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Dirk Jan Arnold 10.00 Ontmoeting met... Lonneke Mij er ontvangt een echte Soester, namelijk de oud-rietdekker Ben van de Pol. Ben, geboren op de Brink is één van de oudste bewoners van de Kerke- buurt. Binnenkort gaat hij samen met zijn vrouw Gar- da, naar een appartement in Soest. Een periode van 70 jaar wordt afgesloten voor ben Ben en Garda in de Kerkebuurt. Een boeiende man deze Ben van de Pol, waarvoor een uitzending van een uur eigenlijk te kort is. Maar Lonneke maakt er een boeiend programma van. Een aanrader van de eerste orde. Techniek: Marcel van Blaricum. 11.00 Senioren vragen Verzoekplatenprogramma met aanvragen van bewo ners van woon- en verzor gingshuizen in Soest en Soesterberg. Productie: Atie Derksen, presentatie Bernd Berndsen, techniek Lida van Steendelaar. 12.00 Lunchroom Middagmagazine Presentatie: Dirk Jan Arnold 13.00 Radio Soest Non-Stop Muziekprogramma 14.00 Operetteland h Presentatie: Paul Sparnaaij, techniek: Ben Verschoor Zie ook donderdag 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Rondje om de kerk Presentatie: Eit Algra 18.00 Religieus programma met om 18.00 Van Psalm tot pop 18.30 Weg met hobbels 19.00 De verrekijker 19.30 Het kompas 20.00 Het Boek, het binnenstebuiten 20.30 Bijbelverzen. 21.00 Zingendenvijs, aanbiddingsliederen. Thema: bidden helpt Presentatie: Ellie van Tol 21.30 Avondsluiting 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur WOENSDAG 16 FEBRUARI 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soes terberg, 10.00 Ommetje natuur en milieu. Nieuws, wetenswaardigheden en ontwikkelingen betreffen de natuur en milieu. Presentatie: Ina Aangeen- brug 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeentehuis met o.a. Het Soestgevoel, de column van de burgemees ter. 12.00 Lunchroom Actueel middagmagazine 13.00 Over het voetlicht. Deze keer aandacht aan onze Soester inwoner, Herman van Veen. Zijn liedjes, conferen ces zijn veelzijdig en over de gehele wereld bekend. In maart wordt Herman 60 jaar en is hij 40 jaar in het artiestenvak. Radio Soest zal daar nog verder aandacht aan besteden maar in Over het voetlicht alvast een voor proefje. Ook de musicals worden in deze uitzending niet vergeten. Samenstelling: Ad van Wijn gaarden. 14.00 Soest 55+ Nieuws en tips voor senio ren. Presentatie Karin de Lange 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Cultuur in de regio Twee maal per week brengen wij u op de hoogte van alles wat in de regio op cultureel gebied te beleven is. Redactie Ad van Wijngaarden. Presen tatie Lonneke Meijer. 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur FM 102.4 (stereo); ether: FM 102.4.

Soester Courant | 2005 | | pagina 17