Visser 'Niet dansen, maar serieus discussiëren' Referendum krijgt staart(je) Krol hoeft niet te wachten met slopen aan Birkstraat 'Sociaal, belangstellend en grote bijdrage aan wandelsport' Yrijheidsweg eindpunt van lange procedures Bedreiging met neppistool WOENSDAG 16 FEBRUARI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 3 Emotie en vraag om begrip op informatiebijeenkomst moskeelocatie Veroordeelde begrijpt z'n daad niet Stilte over de Eem-fietsbrug Commissie geeft 'groen licht' Nu gekissebis over procedure bezwaren tegen uitslag ELKE WEEK EEN Tot 9 maart bezwaar maken tegen uitslag Burenruzie Hampelnian Fiets even kwijt Bedreiging Tronipetonderwijs Amnestylaan 52 INBOUW APPARATEN ALLE MERKEN Gert Dazelaar koninklijk onderscheiden De gebruikers van de HDV Fa- (ih moskee moeten het oude ge bouw aan de Parallelweg verla ten om plaats te maken voor de ontwikkeling van Spoordal. Dat is een project van ongeveer 150 woningen en een nieuw gebouw voor de Montessorischool. Om dat plan te kunnen reali seren, paste de gemeente eind jaren negentig de wet voor keursrecht toe op dit gebied. Het bood haar het eerste koop recht op de benodigde gronden. Met twee bedrijven en verschil lende verenigingen werd over eenstemming bereikt, maar niet met sportschool Budo Ryu en het moskeebestuur. Daarop startte de gemeente drie jaar geleden een onteige ningsprocedure. Daarna werd alsnog een akkoord gesloten met Budo Ryu die binnenkort een geheel nieuw pand aan de Soestcr Engweg betrekt. In het geval van de moskee werd de procedure voortgezet tot de rechtbank die de gemeente in het gelijk stelde. Eind 2002 stelde de gemeente het moskeebestuur voor een locatie aan de Soester Engweg te betrekken. Die optie werd geweigerd, omdat daar vlakbij een andere moskee staat, die in tegenstelling tot de HDV Fatih niet tot de Turkse staat behoort. Nu is het moskeebestuur, aldus de gemeente, met het plan voor de Vrijheidsweg gekomen. Een woordvoerder van het natio naal bestuur van de Islamitische Stichting Nederland zei maan dag tijdens een informatiebij eenkomst dat Soest de keuze bood uit de Vrijheidsweg en de Albert Cuyplaan, maar dat de omgeving van die laatste plek niet goed is. Een bestuurslid van de Soestbr moskee zei dat er ook naar andere locaties is gekeken, dat de genoemde twee overbleven, en daarop unaniem is gekozen voor de Vrijheids weg. Gemeente en moskeebe stuur hopen dat het beoogde gebedshuis begin 2007 in ge bruik kan worden genomen. 'Ik ben normaal nooit zo', ver zuchtte een 19-jarige Soester don derdag in het verdachtenbankje in de Utrechtse rechtszaal. De jon geman moest zich bij de politie rechter verantwoorden voor het bedreigen van een vriend met een neppistool. De Soester zette het wapen in de nacht van 18 juli tegen het hoofd van zijn vriend. Dat gebeurde buiten een woning aan de Troel- strastraat in Soest. Hij zou volgens getuigen ook de trekker hebben overgehaald. Ze hadden dat horen gebeuren. De Soester eiste geld terug van zijn vriend. De verdachte had geen echte ver klaring voor zijn gedrag. 'Ik ben er ook erg van geschrokken', al dus de man in de rechtszaal. In zijn zoektocht naar een verklaring was hij zelfs naar een psychiater geweest, maar die constateerde dat er psychisch niks mis is met de Soester en dat er sprake moet zijn geweest van een samenloop van omstandigheden. Volgens de gedragsdeskundige moet de oorzaak worden gezocht in een combinatie van stress, alco hol en woede richting het slachtof fer. De verdachte ergerde zich al langere tijd aan het drugsgebruik door het slachtoffer. Hij vond dat zijn vriend afgleed in het drugs circuit. De verdachte kwam zelf op de zit ting met nog een mogelijke verkla ring naar voren. Hij sloot niet uit dat iemand iets in zijn drank had gedaan tijdens een kroegbezoek eerder op de avond. Volgens zijn advocaat was ook het slachtoffer deze mening toegedaan en was dit Het blijft angstig stil rondom de toekomstige fietsbrug over de Eem. Het VVD-raadslid Peter Hoebee voelde in de raadscom missie Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Milieu vorige week fietsbrug-wethouder Harry Witte aan de tand over de voortgang van deze oeververbinding, waarvoor Witte zich altijd zo sterk heeft ge maakt. Soest heeft er bij de be groting drie ton voor uitgetrok ken, maar volgens Hoebee is er nog altijd geen convenant met de gemeente Amersfoort en de pro vincie Utrecht, die immers hun medewerking moeten geven. En Witte belooft dat al maanden. Het schiet allemaal niet op. De wethouder liet weten dat de afspraken met Amersfoort en de provincie wel gemaakt zijn, maar dat ze formeel nog beklonken moeten worden. Er ligt ook al een concept-opzet voor de aanbeste ding. Hij hoopte dat hij volgende maand meer duidelijkheid kon verschaffen. 'De zaken lopen heus wel, maar niet zo snel als wanneer we het allemaal zelf in eigen hand zouden hebben,' aldus Witte.... Hoebee mopperde nog wel dat het antwoord van Witte nergens naar leek, maar moest het er toch mee doen. de reden waarom het slachtoffer geen aangifte had gedaan tegen de Soester. De twee vrienden hebben de zaak uitgepraat. Politierechter E. Akkermans ver moedde dat alcohol die nacht een rol had gespeeld, maar ze geloofde niet dat de verdachte tot zijn daad was gekomen door een onbekend goedje in zijn drankje. Daarvoor waren geen aanwijzingen, aldus de rechter. Ze veroordeelde de Soester overeenkomstig de eis van de officier van justitie tot 60 uur werkstraf en een maand voor waardelijke gevangenisstraf. De man moet bovendien een leerstraf agressiebeheersing gaan volgen voor de duur van 26 uur. De Soes ter had een blanco strafblad. (Vervolg van voorpagina) De toon is meteen gezet. Met de hakken in het zand praten sommige buurtbewoners van de Vrijheidsweg voor hun beurt. Discussieleidster Samirah Abos, ingehuurd door de gemeente en het bestuur van de Fatih moskee, krijgt nauwelijks de gelegenheid het programma van de informa tiebijeenkomst uit de doeken te doen. 'We zijn hier niet om te dansen, maar om serieus te discussiëren', roept iemand. De geplande de monstratie van de Turkse gemeen schap wordt snel van de agenda geschrapt. Een buurtbewoonster wil eventu ele misverstanden uit de wereld helpen. 'Als de gemeente in de krant zegt, dat de mensen bang zijn voor islamitisering, dan moet ze dat maar eens uitleggen. Het gaat ons niet om de islam, maar om een gebouw dat wij niet willen hebben. Dans hoeft nu niet. Wij hebben in veertig jaar al kennis gemaakt met de Turkse gemeen schap. We willen nu praten.' In de volle kantine van het ge meentehuis vuren bezoekers de vragen af, die al een week op het puntje van hun tong liggen. Tijdens het eerste, korte vragen- rondje moet Samirah Abbos haar microfoon soms met twee handen vasthouden en voortdurend een beroep doen op de aanwezigen om vooral naar elkaar te luisteren en als volwassenen te discussiëren. Terwijl de één via de geluidsinstal latie zijn zegje doet, roept een an der van achter uit de zaal iets on verstaanbaars en loopt een derde op de gespreksleidster af om het woord te eisen. Een vrouw wil een verhaal voorlezen vanaf een pa piertje. Dat mag niet. Abos houdt voet bij stuk. Als stedenbouwkundige Martijn de Boer heeft uitgelegd, waarom de gemeente de hoek van de Vrijheidsweg en de Koningsweg geschikt acht voor een moskee, Tijdens de ingelaste pauze proeven bezoekers van de zoete en hartige lekkernijen die de Turkse gemeenschap in Soest heeft bereid. De informatiebijeenkomst over de nieuwe locatie voor de Fatih moskee verliep maandag avond niet zonder emotie. Door de bevolking nu al in de discussie te betrekken, hoopt de gemeente dat er op creatieve wijze en met wederzijds begrip goed overleg mogelijk is. Foto: Foto Bell wordt een pauze ingelast. Een verstandige keuze. Het denkbeel dige wolkendek in de benauwde kantine, trekt iets open. De sfeer, tot dan toe door kritische burgers van een bijna grimmig etiket voor zien, verzacht enigszins. Sommigen proeven van de zoete en hartige lekkernijen die de Turkse gemeen schap heeft klaargezet. Gedwongen Na de hervatting spreekt N. Calikci van de nieuwbouwcom- missie van de moskee de hoop uit, dat de (toekomstige) buren begrip kunnen opbrengen voor de mos lims die door de gemeente en een gerechtelijke uitspraak gedwon gen zijn de Parallelweg te verlaten. 'We zullen onze uiterste best doen u geen overlast te bezorgen.' Burgemeester Koos Janssen en wethouder Bart Krol benadrukken dat er nog geen besluit is gevallen. Normaal behandelt de gemeente bouwaanvragen en wordt - bij een positief besluit - het plan gepubli ceerd, waarna het in de (juridische) procedure terechtkomt. 'Dat komt pas later. Wij willen juist eerst pra ten en luisteren', aldus Krol. Janssen probeert een lans te breken voor de Turkse gemeenschap die al veertig jaar zonder problemen in Soest woont. 'Sommigen zijn hier zelfs geboren. Je mag deze mensen niet wegstoppen. Ze zijn op zoek naar een nieuwe locatie.' Een aantal aanwezigen komt met alternatieve locaties op de prop pen. De moskee zou in een van de wijken moeten staan, waar veel mensen van Turkse afkomst wonen. 'Ik hoor niets over de Foekenlaan en de Plasweg', roept iemand. Afgezien van de meest gehoorde bezwaren (parkeer- en geluidsoverlast en het kappen van bomen) vindt menigeen de infor matie over de locatiekeuze sum mier. Als een ambtenaar stelt dat de locatie aan de Albert Cuyplaan te klein is, reageert een vrouw: 'waarom zei u dan tegen mij dat de buurtbewoners er tegen zijn. Zijn wij geen buurtbewoners?' Toch wordt de stemming ietwat vriendelijker naarmate de avond vordert. £alikci nodigt iedereen uit eens in de moskee binnen te lopen om te kijken wat zich daar allemaal afspeelt. Behalve dat er vijfmaal daags een gebed is, dient de moskee ook als multicultureel gebouw, waarin kinderen gods dienstonderricht krijgen, maar bijvoorbeeld ook met computers aan de slag kunnen. 'Zodat ze niet over straat lopen', aldus Calikci. Vertrouwen Wethouder Krol drukt de mensen op het hart om toch vooral in te gaan op de uitnodiging. 'Ik weet dat de mensen van de moskee u graag ontvangen en rondleiden. Het geeft meer vertrouwen als je een beter beeld hebt van wat er gebeurt.' Een buurtbewoner dankt de Turkse Soesters voor de gastvrije ontvangst met lekkere hapjes, en de gemeente voor het feit dat de bevolking vroegtijdig bij het plan is betrokken. Vice-voorzitter Petra Thomas van de Soester Zaken- kring trekt een positieve conclusie: 'In de werkgroep (zie voorpagi na-red.) kunnen we oplossingen bedenken. Ik stel voor dat we de werkgroep meteen samenstellen.' Volgens Janssen is de aanloop naar de informatiebijeenkomst voor ve len niet gemakkelijk geweest. 'Dit is een gevoelig, ingewikkeld on derwerp. Toch moet je beginnen met een avond als deze. Waar het om gaat is, dat de gemeente en moskeebestuur hun ogen en oren open hebben. Ik hoop dat we met veel creativiteit tot een bouwplan komen, dat ook haalbaar is.' Tolerantie De uitsmijter is, zij het eerder uit gesproken, voor Eit Algra: 'De enige geluidshinder op religieus gebied vormen de klokkengelui- den van de kerken, die met alge mene welwillendheid worden aan gehoord. Dus wat de moskee met de gebedsoproep betreft, vraag ik om dezelfde welwillendheid en tolerantie. En tegen de mensen die toch Turkse dans willen zien, zou ik zeggen: kom zaterdag om twee uur naar De Plantage voor de eerste bijeenkomst van de nieuwe interculturele vereniging C4. Met onder meer bekende Turkse dan sen!' Ondanks aandringen van de frac ties van Soest 2002. PvdA en GroenLinks hoeft het College van B. en W. - in de persoon van wet houder Bart Krol - niet te wach ten met de aangekondigde sloop van de illegale woning en andere opstallen van Birkstraat-bewoner Anton van Hofslot. De afbraak werd vorige week afgeblazen om in de raadscommissie Ruimtelij ke Ordening (dinsdagavond) nog een - 'principiële' - discussie te Naar alle waarschijnlijkheid zal de sloop deze week toch doorgang vinden. Volgens bronnen in het gemeentehuis zou er gisteren al vast een begin worden gemaakt. De hele operatie zou zich dan over de komende weken gaan uitstrek ken. Daarmee wordt dan uitein delijk, na jarenlang touwtrekken tussen Van Hofslot en het ge meentebestuur, een streep gezet onder de affaire die begon nadat Van Hofslot het woonhuis van de boerderij aan de Birkstraat 133 had verkocht, maar in het over gebleven deel alsnog - tegen de regels van het bestemmingsplan in - een woonhuis voor zichzelf creëerde. De drie oppositiefracties vonden dat Soest, nu de zaak (voor de zoveelste keer) bij de Raad van State speelt - Van Hofslot heeft trouwens opnieuw een bouwver gunning aangevraagd - nog best een paar maanden kon wachten tot het voor de volle 100% zeker zou zijn dat Van Hofslot moet bui gen. De overige fracties voelden daar weinig of niets voor. 'Er moet récht gedaan worden,' vatte Ton van Schaik (CU-SGP) zijn oordeel kernachtig samen. 'Wie willens en weten door rood licht rijdt wordt ook gestraft.' Eerder had de hui dige bewoner van het huis, A. de Kruif, de commissie al gevraagd nu eens een einde te maken aan het 'burenleed'. 'Het moet nou toch eens afgelopen zijn, aldus de getergde bewoner, die nog meldde dat het illegale woonhuis achter het zijne niet alleen bewoond werd maar ook nog verhuurd- Bemiddeling? Ans Mann (GroenLinks) lichtte het standpunt van de oppositiefracties nog eens toe ('het rechtssysteem is er niet voor niets') en pleitte zelfs nog voor bemiddeling tussen Van Hofslot en De Kruif. Dat maakte echter weinig indruk op de tegen standers en al helemaal niet op Krol, die duidelijk maakte dat de gemeente volledig in haar rechts staat en nu zelfs gehouden is tot sloop over te gaan. 'Van Hofslot is bewust tegen alle regels in gegaan. Hij kan echt niet zeggen: 'ik wist niet dat 't niet mocht...' Volgens hem is er geen schijn van kans dat de Raad van State Van Hofslot ook maar een millimeter tegemoet zal komen. De andere fracties - met uitzon dering van de WD die bij monde van Peter Hoebee toch nog wel voor enig uitstel leek te voelen - vonden dat de gemeente onmo gelijk het 'slechte gedrag' van Van Hofslot kon belonen door de sloop nu weer uit te stellen. 'De koek is op,' aldus Rolf-Jan Sielcken van D66. Ook voor bemiddeling was geen plaats, omdat de gemeente moeilijk twee burgers kan uitnodi gen om in gezamenlijk overleg de wet te overtreden. En over de wet mag de Soester raad helemaal niet praten. 'Stel je voor; we kunnen hier wel tot de slotsom komen dat één plus één drie is...' vond Pe ter Lucas (CDA). Volgens Krol is het misschien dan wel wijs om met slopen te wachten tot de Raad van State een uitspraak heeft gedaan als het om een definitie-kwestie gaat, maar dat is hier zeker niet aan de orde. De Raad van State heeft juist gezegd dat de gemeente moet optreden. Gruwel Na uitvoerig heen en weer gepraat sprak ook Gerrit van Dorp (Soest 2002) zich uiteindelijk voor 'hand having' uit, zoals de gemeente be oogt. Commissievoorzitter Teun Middelkoop - van dezelfde partij - kon tenslotte niet anders conclu deren dan dat er geen meerderheid voor uitstel te vinden was. Een dis cussie in de raad, zoals sommigen nog wilden, werd door Krol ten stelligste afgeraden. Een 'politieke schorsing of voorlopige voorzie ning' - waar zo'n uitspraak van de raad dan op neer zou komen - was volgens hem staatsrechte lijk een gruwel. 'Wat bij de Raad van State mislukt zou dan in de gemeenteraad alsnog toegestaan worden. Dat staat de wet niet toe,' aldus Krol. Het referendum ligt vier weken achter ons, maar het zal nog een poos duren, voordat het gekis sebis tussen gemeente en actie comité Gebukt onder Ecoduct is weggestorven. Nu gaat het over de procedure voor bezwaren tegeri de uitslag. De gemeente heeft onjuiste voor lichting gegeven, door te melden dat bezwaren tegen het referen dum, dan wel de uitslag, binnen zes weken moesten worden inge diend bij de Raad van State. De Kroon liet vorige week echter we ten, dat deze bij de voorzitter van het centraal stembureau moeten worden gedeponeerd, en dat is burgemeester Koos Janssen. 'De Raad van State vindt dat de gemeente de burgers op het ver keerde spoor heeft gezet', luidde de conclusie die het comité trok. Feitelijk klopt dat, maar wethou der Harry Witte bestrijdt in alle toonaarden, dat de gemeente de burgers doelbewust heeft misleid. 'Dat is echt onterecht en onge past.' De gemeente heeft, aldus Witte, voortdurend met de personen ach- IN DE BUS? Neem een abonnement: 6 9,25 per halfjaar! tel. (035) 6014152 Tot 9 maart kan bezwaar wor den gemaakt tegen de uitslag van het referendum. Bezwaren moeten worden ingediend bij het centraal stembureau. Dat is vlak voor het ter perse gaan van deze krant bekend geworden. De officiële publicatie hierover van de gemeente is te lezen in 'Op 't Hoogt', het gemeente lijk informatiemagazine van de gemeente Soest. Die is deze week als bijlage, maar onder verantwoordelijkheid van het gemeentebestuur, in de Soester Courant gevoegd. ter de Kieswet overleg gehad. Die hebben nooit aangegeven, dat de gemeente fout zat. De wethouder spreekt van een pijnlijke situatie die bepaald niet in het voordeel is van de gemeente. 'Geloof me, als er een smoes was geweest, hadden we die allang gebruikt.' Het referendum krijgt dus een staart(je). Het bezwaar van het actiecomité richt zich op vier onregelmatigheden die het heeft vastgesteld: een onevenwichtige informatievoorziening, het ten on rechte oproepen van burgers die niet kiesgerechtigd waren, het niet duidelijk aanwezig zijn van een blanco knop op de stemmachines en het gebrek aan neutraliteit van de gemeente. De Raad van State wil nu dat de gemeente de uitslag van het refe rendum opnieuw publiceert. Het actiecomité zal zeker zijn be zwaar opnieuw indienen, maar dan bij het centraal stembureau. Het comité zal verzoeken de uitslag ongeldig te verklaren. 'Het gaat ons niet om een lang durig juridisch proces. Liever niet Afgelopen maandag hebben twee buurvrouwen met elkaar gevoch ten. De politie moest eraan te pas komen. Rond 16:00 uur kreeg de politie een melding dat twee vrouwen op de galerij van een flat aan de Smitsweg aan het vechten waren. Het ging om een 28-jarige vrouw en één van 33 jaar, beiden afkomstig uit Soest. De 33-jarige vrouw heeft bij de vechtpartij let sel aan haar hoofd, knie en hand opgelopen en deed aangifte van mishandeling. De ruzie was ont staan naar aanleiding van een al langer lopend conflict tussen bei den. De 28-jarige verdachte is aangehouden en naar het politie bureau overgebracht. De politie stelt een onderzoek in De roman 'Humpelinan' van onze oud-plaatsgenoot Boudewijn Panns (1943), dat deze maand verscheen bij Meulenholf, speelt zich grotendeels af in Soest. 'Ham- pelinan' is een heftig boek, dat je in een keer uitleest. De bedoeling was zondag in Artishock in aan wezigheid van de auteur het boek te presenteren, maar dat gaat niet door in verband niet ziekte van Boudewijn. We proberen het later nog een keer. Hij was ooit journalist bij Het Vrije Volk, copywriter bij o.a. Nijgh Van Ditmar en Moussault, colum nist bij de Volkskrant en hoofdre dacteur van de VPRO Gids. Daar naast was hij de onvermoeibare motor achter de Juinense Cou rant en andere ledenwerfacties van de VPRO. Hij kreeg als kind zijn eerste typemachine van prins Bernhard, die waarschijnlijk nooit heeft kunnen vermoeden welke wilde acties en ideeën er nog eens zouden voortkomen uit het zoon tje van de w aarnemend chef van de paleisgarage in Soestdijk. Boude wijn is namelijk spastisch. 'Hampelman' (opgedragen aan zijn broer Werner) is het tragiko mische verhaal van een half Ne derlands, half Duits gezin dat na, de oorlog van Haarlem naar Soest verhuist om daar een fatsoenlijk bestaan op te bouwen. De vader organiseert feestavonden in res taurant Eemland en de moeder,, die ooit als Duits dienstmeisje' naar Nederland kwam, probeert het leven van haar drie zoons in goede banen te leiden. Dat laatste is niet eenvoudig. Met de oudste lukt het nog wel, maar de middelste zoon trekt algauw langs bordelen en homobars totdat hij stevig met de politie in aanraking komt. En dan is er nog de jongste zoon, die tot overmaat van ramp invalide blijkt te zijn. Hadden ze hem wel in leven moeten laten? Boudewijn Paans' 'Hampelman' gaat over de competitie tussen mensen. Wie is de beste, de mooi ste, de rijkste? 'Bij mij thuis waren ze niet zo goed uitgerust om aan die competitie mee te doen. Toch deden ze het, met alle gevolgen van dien'. De prachtige foto op de voorzijde van het omslag is van Oscar van Alphen. Het is een boek om met een aan te schaffen. zelfs', stelt Cor Brinkers van Ge bukt onder Ecoduct. Het comité wil evenmin een nieuw referen dum afdwingen. Integendeel. Het gaat het comité om een breed en gedegen onderzoek naar opti male afweging van de ecologische en economische aspecten van be oogd ecoduct. Een beperkt on derzoek binnen het gebied van het voorkeursrecht is volstrekt onvol doende en onaanvaardbaar, aldus het comité. 'Wij geven er nog steeds de voor keur aan om als actiecomité met de gemeente rond de tafel te gaan zit ten en te komen tot een opdracht formulering voor een onafhanke lijk ecologisch onderzoek', aldus Brinkers. Maar als de gemeente de deur dicht houdt, zal het comité het niet schuwen om alle juridische wapens ter hand te nemen. 'En zo'n proces kan nog jaren slepen', waarschuwt Brinkers. Een 17-jarige Soester raakte op 5 februari kort zijn fiets kwijt. Hij had deze rond middernacht ge stald bij een horecagelegenheid aan de Prins Hendriklaan en ging naar binnen. Toen hij na een tijdje de gelegenheid uitkwam bleek zijn fiets weg te zijn. De jongen ging zelf op onderzoek uit en vond zijn rijwiel terug bij een andere uitgaanstent. Daar stond het met een ander slot vast. De Soester waarschuwde het horecakoppel van de politie, die samen met de eigenaar vervolgens bleven pos ten. Drie kwartier later kwamen twee mannen naar buiten die de fiets van het slot haalden en weg wilden rijden. De politie hield hen aan. Het bleek te gaan om een 22- jarige en 25-jarige uit Baarn. Ze werden meegenomen naar het bu reau en kregen een proces-verbaal. De fiets is inmiddels terug bij de rechtmatige eigenaar. i Afgelopen zondag is een 46-ja- rige Soester aangehouden wegens bedreiging met een steekwapen. Rond 23:15 uur was een 18- jarige man uit Oostzaan in een horecagelegenheid aan de Dillen- burglaan. Plotseling en kennelijk zonder enige aanleiding werd hij door de Soester met een mes be dreigd. De man verdween onmid dellijk en de jongen schakelde de politie in. Aan de hand van het signalement herkende de politie de man en heeft hem rond 2:30 uur bij zijn woning aangehouden. De Soester is voor nader onder zoek ingesloten. Het College van B&W heeft vo rige week dinsdag besloten de be woners van Amnestylaan 52 toe stemming te geven uit te bouwen. De extra ruimte zal gebruikt gaan worden voor trompetonderwijs en adem- en ontspanningstherapie. Inbouwspecialist •GRATIS INMETEN •GRATIS MONTAGE •SNELLE LEVERING Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 m VOLKSUNIVERSITEIT SOEST Di Lassostraat 65,3766 EB Soest, tel. 035 6022195, vu-socsl@csnel.nl, www.volksunivcrsitcit.nl/soest Er zijn nog enkele plaatsen vrij op onderstaande cursussen en workshops die komende weken van start gaan. U kunt zich nog inschrijven. Cursus/workshop/lezing Startdatum Aantal lessen Spaans op reis 10 februari 10 lessen Klein Vaarbewijs 1 17 februari 6 lessen Word 1 maart 4 lessen Paasei maken 9 maart 1 workshop Colour me beautiful 10 maart 1- workshop De kunst van het onthaasten 11 maart 1 workshop Salsadansen voor beginners 13 maart 1 workshop Salsadansen voor gevorderden 13 maart 1 workshop Matthaus Passion 16 maart 1 lezing Informatie cn inschrijving: kantoor Volksuniversiteit Soest, maandag t/m donderdag van 9.00-12.00 uur of bel ons telefoonnummer (24 uur inspreken). 'Burgemeester Janssen? Ik dacht: wat moet die nou hier? Maar toen ik achterom keek en mijn kinderen ook zag staan, begon het te dagen.' Blij verrast en vereerd was Gert Dazelaar toen hij zaterdag werd benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Dat gebeurde tijdens de Jaar lijkse Algemene Vergadering van de Sticht Gooische Wandelsport Bond (SGWB), waarvan de Soes ter sinds 1991 lid van verdienste is. Speciaal voor de gelegenheid was burgemeester Koos Janssen naar Leusden gekomen om de ver sierselen van de koninklijke onder scheiding te overhandigen. Hij roemde de sociale opstelling van Dazelaar en diens belangstel ling voor mensen. Daardoor heeft u velen weten te motiveren en te stimuleren. Dat is de wandelsport en daarmee ook de maatschappij ten goede gekomen.' Dazelaar was bij de SGWB meer dan tien jaar lid van een commissie die wandeltochten organiseerde en acht jaar lang bestuurslid. Hij werkte acht jaar lang mee aan de Jeugdvierdaagse van de bond in Putten en in Soest was hij twaalf jaar secretaris van de plaatselijke regelingcommissie avondvier- Ondanks dat zijn gezondheid in die periode aandacht vroeg, blies Dazelaar de avondvierdaagse van Laren begin jaren negentig nieuw leven in. Hij leidde die lokale com missie tot vorig jaar. Sinds 1988 is de onderscheiden wandelsportlief hebber en bestuurder voorzitter l van het wandelcomité Jacob van Gaesbeek. In die hoedanigheid brengt hij elke dinsdagavond van de jaarlijkse gildeweek honderden mensen op de been. Janssen: 'U heeft de afgelopen kwart eeuw ontelbare jonge, maar ook oudere mensen in beweging gezet; het wandelen mogelijk ge maakt. Als al die mensen nu zou den langstrekken (stelt u zich dat eens voor), in een waar eerbetoon aan u, dan zou de SGWB de zaal van vanmiddag wellicht vele dagen moeten afhuren om dat te kunnen aanschouwen.' Dazelaar: 'De koninklijke onder scheiding heb ik gekregen, omdat ik meer dan 25 jaar zowel in uit voerende als in bestuurlijke zin werk heb verricht. Dat vind ik mooi.' Burgemeester Koos Janssen toont de versierselen van de trotse Gert Dazelaar Foto: Foto Bell

Soester Courant | 2005 | | pagina 3