Van Breukelen heeft ze op een rijtje... 'Wat willen we met de Eng?' Wie heeft nog Bugatti-foto's uit het Stam-tijdperk? Winterbuurtfeest in Plantage Brandweer stuit op hennepplantage Onderzoek: Bij Heembouw meest tevreden werknemers )lksongs in iierconcert Koe van Gerda Tupker krijgt speciaal kalf v w Van Breukelen, vast goed! PAGINA WOENSDAG 16 FEBRUARI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 5 Géén maatschappelijke verkenning ri, Vedelaarpad Wie bedenkt een leuke naam? Eigenaar bekend; nog niet opgepakt Meningen j j ^^^vmHezersl Dierenliefde of dierenleed Kees Koster zoekt oud beeldmateriaal Boerenstreek ■Wf Makelaardij, hypotheken en assurantiën 'Gecertificeerd taxateur 04R802scvm Uitgebreide brochures Koninginnelaan 40, Soest Tel. 035 - 60 17 962 info@vanbreukelenvastgoed.nl je is op veel plekken veramKj door het toegevoegde materie n er veel meer parallelvertelh n ontstaan. Het resultaat is h°' een veel logischer film ,s Q^' ian, waar veel meer de nadruk i het verhaal is komen te .n op enkel maar het spektakel j is het verhaal ook begrijpt' worden voor degenen die het tek niet hebben gelezen, nmisbaar voor deze filmisch :leving is het grote doekformj i een geluidsbeeld dat je volie. g omsluit. Dan word je volledig eegezogen door het meeslepende :rhaal en de fabelachtige beel- ;n. Wie van deze sage houdt za] :h graag in Filmhuis Artishock illen komen laven aan dit film. mot en beseffen dat een derge- k beeldenfeest op geen enkel tv- estel volledig tot zijn recht kan )men. Uitleg over de film en de houd is verder overbodig. Kom is kijken naar de tweede drie uur 1 45 minuten van de grootste ooiste en meest indrukwekkende ystieke vertelling die ooit op film :maakt is. anvang: 19:30 uur. Entree- I 4,00; CJP/65+: 2,50. Aan- ing: 20:30 uur. Entree: 5,00- i JP/65+: 3,50. Reserveren' rijdag en maandag 10:00-13:00 ur, 3? 60.29.367. Zie ook: artis- ock-soest.nl. aar eigen, raadselachtige verleden in. Paula van der Oest (Moon- :ht, De nieuwe moeder, De trip an Teetje, Zus Zo, Madame ;anette) vertelt Dorresteins ver aal met de nodige flash backs, let Schotse landschap waar de eschiedenis zich afspeelt, is van ichzelf al adembenemend van ;hoonheid en de beelden die de lm ervan laat zien zijn dat even- ens. Regie: Paula van der Oest; :enario: Tamara Bos; camera: lert Pot; muziek: Fons Merkies; cteurs: Henni Orri, Priscilla Kne- ïmann, Bram van den Hooven, Iunter Bussemaker, e.a. (Neder- ind/GB 2004, 92 min.) Vanvang: 20:30 uur. Entree r s 5,00; CJP/65+: 3,50. Aan- ang: 20:30 uur. Entree: 5,00; I TJP/65+: 3,50. Reserveren: ■rijdag en maandag 10:00-13:00 mr, 60.29.367. Zie ook: artis- iock-soest.nl. i Scène uit 'Verborgen gebreken'. Politiek Soest gaat binnenkort weer eens uitvoerig discussiëren over de toekomst van de (Zui- der) Eng, maar dan niet op basis van een 'maatschappelijke ver kenning'. In de raadscommissie Ruimtelijke Ordening is vorige week afgesproken dat het Col lege daarvoor, zoals gebruikelijk, het voorwerk moet doen met een ambtelijke notitie. De maatschappelijke verkenning is een nieuw bestuurlijk feno meen, waarvoor de raad zelf - of een fractie, of zelfs een individueel raadslid - het initiatief kan nemen. Zo'n verkenning kan worden op getuigd met een heleboel inspraak. Dat was dan ook de reden dat Eng-bewoonster mevrouw Goed hart tijdens het spreekrecht er een warm pleidooi voor hield. Volgens haar zou een gewone 'notitie' geen recht doen aan de problemen op de Eng, 'waar het College alles wil laten zoals het is,' aldus me vrouw Goedhart, behalve dan dat er al een besluit ligt om de molen de Windhond ergens anders neer te zetten. Ze wilde graag weten waar ze aan toe was, vooral om dat het nieuwe bestemmingplan geen rekening lijkt te houden met de moderne ontwikkelingen. Het beschermt de agarische waarden, waardoor de bewoners niet veel kanten op kunnen, terwijl steeds meer boeren stoppen met hun be drijf. 'Het leven gaat toch door,' De meest tevreden medewerkers staan op de loonlijst bij Heem- bouw. Dat blijkt uit een onderzoek van Effectory onder ruim twee honderd organisaties met 100 tot 2500 werknemers. Heembouw, met onder meer een vestiging in Soest, kreeg daarom vorige week de tevredenheidsa- ward uitgereikt. Net als in 2002 boekte ze de hoogste score van vergelijkbare organisaties. De medewerkers van Heen?bouw kenden hun werkgever gemiddeld een 7,9 toe, een score die aanzien lij je hoger ligt dan de zogenoemde Nationale Tcvredenheidsindex (7,3). Met name voor de ontwik kelingsmogelijkheden, de veilig heid en het nut van het werk gaven de werknemers hoge cijfers. Het onderzoek bij Heembouw werd verricht op verzoek van het be drijf zelf. Onderdeel van Heembouw is Heembouw Higler aan de Steen- hoffstraat. Hier werken 21 mensen. De organisatie telt vier vestigin gen, ondersteund door Heembouw Vastgoed en het eigen architecten bureau Habeon, met in totaal 230 medewerkers. De omzet bedraagt ruim 75 miljoen euro. Ondanks de matige economische omstandigheden maakt Heem bouw volgens een woordvoerder van het hoofdkantoor een duur zame groei door. De rendemen ten zijn, aldus de woordvoerder, gemiddeld tweemaal hoger dan bij andere bouwondernemingen. 'Deze goede resultaten hebben een directe relatie met betrokkenheid, want tevreden en gemotiveerde medewerkers vormen de basis voor het succes van de onderneming. aldus mevrouw Goedhart. Gezien het gesteggel over de be stemming van de Eng - de vraag of er ook gras mag groeien of al leen akkergewassen (maar ja, die verschrikkelijke maïs dan...?) en de tot aan de Raad van State uit gevochten kwestie of er paarden mogen lopen - ligt het onderwerp best gevoelig, vond de commissie. Alleen Ans Mann (GroenLinks) en Peter Lucas (CDA) zagen wel brood in een maatschappelijke ver kenning. Nu dat instrument toch beschikbaar is vond Mann het juist een mooi onderwerp, ook al 'om de raadsleden eens flink aan het werk te zetten', maar andere frac ties wilden zo ver niet gaan. Peter van der Weij (WD) dacht dat de bewoners in een 'klankbordgroep' ook hun invloed al zouden kun nen laten gelden en René Corbeij (GGS) meende dat er nog wel ge schiktere onderwerpen te beden ken waren om maatschappelijk te verkennen. Gevoelig Mann vond het allemaal angstha zerij. 'Ligt het dan zó gevoelig dat we er maar helemaal niet aan dur ven te beginnen?' Volgens wethou der Bart Krol is er, althans bij het College, geen sprake van kramp achtigheid of angst om de discussie 'met de samenleving' aan te gaan. En mevrouw Goedhart was niet helemaal gerust over de manier waarop er met de Eng wordt om gegaan,- ook als er straks volop akkergewassen groeien, zoals het gemeentebestuur graag wil. 'Toen van de zomer de rogge gemaaid moest worden paste de combine niet op het historische landweg getje. Dat kostte ons een hek van honderd jaar oud...' ^Vorige week woensdag is in het zelfde pand tegelijk een brand geblust én een hennepplantage ontdekt. Het gaat om een bedrijfs verzamelgebouw aan de De Beau- fortlaan in Soestduinen, waarin ^voorheen Kodak gevestigd was. Rond 19:00 uur kwam er bij de jbrandweer een melding binnen dover de brand. Eenmaal aangeko men zagen brandweerlieden dat er een rookontwikkeling was ont staan die zich over verschillende bedrijven verspreidde. Door een ■vermoeden dat er gevaarlijke stof fen lagen opgeslagen, werd naast de officier van district Eemland Noord ook de adviseur gevaar- olijke stoffen van Brandweer Regio Utrechts Land (BRUL) ingelicht. De brand kon onmiddellijk geblust ®vorden, maar uit een gedeelte van jbet pand bleef rook komen. Toen de brandweer op onderzoek uit ging, bleek het te gaan om een il- 2 ruimte. Dat constateerde ze doordat er muren stonden die niet op de bouwtekening aanwezig wa ren. Na flink wat speurwerk vond de brandweer een luikje dat leidde naar de hennepplantjes. Even later werd een kast met scharnieren ge vonden, die een deur bleek te zijn. Deze gaf toegang tot een stook- installatie waarachter nog meer stekjes stonden. Om de brand in de illegale ruimte te blussen, moest de brandweer gaten in het dak maken. Rond 23:30 uur werd het gebouw vrij gegeven en overgedragen aan de eigenaar. Bij het blussen van de brand waren ongeveer twintig brandweerlieden aanwezig. Er werd gebruik gemaakt van twee tankspuitauto's, een ladderwagen (alledrie van de brandweer Soest) en een ademluchtcontainer (van Woudenberg). Woordvoerder van de politie, Hans Meuleman, laat weten dat de politie de eigenaar nog niet heeft aangehouden. Ze denkt wel Brandweerlieden aan de slag, nadat ze het vuur in het bedrijfs verzamelgebouw onder controle hebben. Foto: Brandweer te weten wie de man is en waar hij zit. Om hoeveel plantjes het gaat is niet bekend, maar volgens Meuleman wordt er uitgegaan van een vrij grote plantage. De oor zaak van de brand wordt gehou den op kortsluiting; er wordt geen verder onderzoek ingesteld om de precieze aanleiding van de brand te achterhalen. Door de intensieve brand zijn er nauwelijks sporen achtergebleven waar de Techni sche Recherche iets mee kan. Bo vendien wordt de nadruk gelegd op het vinden van de eigenaar, die uiteindelijk de eindverantwoorde lijke is. Hij zal gehoord worden en een proces-verbaal krijgen. Wat er verder met hem gebeuren is vol gens Meuleman aan het bestuur of de strafrechter. Op de boerderij worden natuurlijk vaak dieren geboren en dat is op zichzelf niet zo bijzonder. Bij boe rin Gerda Tupker is dat anders. Vijftien koeien, waarvan er drie binnenkort bevallen, dragen een kalf van stier Nautus. Het kalf zal van het Belgische Blauwwitras zijn en het eerste van in Soest geboren ouders. Voor deze gelegenheid bedacht Gerda iets leuks. Meestal wordt een kalf naar de vader (als het een stier is) of de moeder (als het een koe is) ver noemd, maar Gerda wilde nu iets anders. Vandaar dat ze op het idee kwam om een wedstrijd te organi seren. Iedereen mag twee jongen meisje) namen bedenken voor het dier dat als eerste wordt geboren en deze vóór 1 maart opsturen. De leukste naam wordt aan het kalf gegeven én de winnaar krijgt twee kaartjes voor de dierentuin en een heerlijk stuk rosbief. Bovendien is hij of zij van harte welkom op kraambezoek. Het Belgische Blauwwitras is erg bijzonder. Meer dan een eeuw geleden is het ras ontstaan door Belgisch melkvee te kruisen met Engels Durham-vleesvee. 'Het zijn prachtige beesten, met een mooie vacht, een leuk, eigenzinnig ka rakter en veel vlees. Echte dikbil- len zijn het', zo vertelt de trotse boerin. Nautus zelf heeft een moeder uit Soest en een Belgische vader. Een halfbloedje dus en Gerda kan niet wachten op het volbloed kalf dat begin maart geboren zal worden. Ze heeft hoge verwachtingen van Nautus en hoopt dat hij vader wordt van veel kalfjes. Iedereen die twee leuke namen heeft voor het kalf kan deze vóór 1 maart sturen naar: Gerda Tupker, Insingerstraat 13, 3766 MA, Soest. Mailen kan ook naar gerda@schoonnatuurvlees.nl. 't Is prachtig weer op 15-1-2005, 'dus na de koffie lopen hoor', zeg gen we tegen elkaar en verheu gen ons er al op. Maar helaas, het wordt niet genieten, maar huilen en we raken totaal van streek. Ik ga zowaar met pijn vroeg naar bed. Wat is er gebeurd? We zijn nog geen vijf passen uit de Sparrenlaan het bós in of er komt vanaf de Trimbaan een herder met een zwarte pup er achteraan op ons af en hapt naar Polly (Dwerg Pincher). Jan, mijn man, trekt haar achter zich en roept tegen de mevrouw: 'Wilt u die honden aanlijnen, alstublieft'. Weer komt de hond naar ons toe en hapt. Jan schopt en foetert; 't is niet voor het eerst dat dit gebeurt, tien jaar geleden gebeurde het in Soestdui nen ook, dus Polly is erg bang. En we lopen in 't weekeinde ook nooit hier en nu zijn we automatisch de straat uitgelopen. Jan krijgt Polly eindelijk op de arm. Ze piept tot en met, want er ligt een stuk vel eraf en een stuk hangt er nog aan. De mevrouw wil praten en zegt dat moet ze al hebben gehad, want mijn honden doen dat niet, ze is zeker aan een draad blijven hangen (waar?). De mevrouw is dwars en wil niet haar naam bekend maken. Als wij zeggen dat we wachten tot ze weg rijdt, zegt ze dat we lang kunnen wachten en haar zoontje roept een stuk verder: 'Ma, kom nou'. Heel veel leed eer we bij een die renarts zijn (moesten naar Baarn) en Polly moet blijven en we kun nen haar 's avonds weer ophalen. Een week verder is er een gedeelte open, de kap is te klein en met die rand schuurt ze de wond open, weer hechten. Jeukt ook zo vrouwtje, dus help me toch. Nu 7-2-2005 is Polly klaar bij de arts met veel pijn en leed en pilletjes en overal kussens zodat ze niet kan schuren. Kap nog op voorlopig, want het moet eerst goed dicht zijn. Dus mensen wees gewaarschuwd: houdt u veel van dieren en houdt ze aan de lijn of lijn ze direct aan als u merkt dat een andere hond bang is, zodat een ander ook van het bos kan genieten en niet net als wij ons heil ergens anders moeten zoeken. Mevrouw J. van der Biezen- Hazeleger Gaarne zou ik even willen reage ren op de open brief. d.d. 9 febru ari ('Veenpark waterballetpark') van mevrouw Kuyvenhoven. Het is eigenlijk zeer treurig dat een be woner die er sinds 2 jaar woont, nu tot conclusie moet komen. Sinds 1984, voordat er nog maar iets was gebouwd in het Soester- veen, heb ik de gemeente al her haaldelijk gewaarschuwd over de wateroverlast die zal komen als er in het Soesterveen wordt ge bouwd. Het is veengrond en het werkt dus als een spons. Het is ook het laagst gelegen gebied van Soest, wat toen geen bezwaar was met de weilanden en genoeg sloten die er waren. Maar als er gebouwd zou gaan worden, zou het een heel ander verhaal worden. Toen is er nooit gereageerd of geluisterd. Ik heb mijn huis moe ten slopen daar het zodanig was verslechterd in de afgelopen ja ren door de wateroverlast. Als het twee dagen' regende, stond er 15 centimeter water in m'n huis. Het heeft mij geestelijk en financieel onderuit gehaald! Vooral als je jaren hebt gevochten om gehoord te worden, constant hebt gewezen op oorzaak en ge volg, van de toegenomen druk die de gemeente ging uitoefenen op dit gebied. Nu het eindelijk bijna volgebouwd is, staat er iemand op die nu de feiten constateert. Hoera mevrouw Kuyvenhoven. Zie het gevolg in het Veenpark. Duidelijker kan niet. En ik ben heel benieuwd hoe de fundering van uw woningen er uit ziet. Ik denk dat er wel vol doende water in de kruipruimte staat. Succes ermee. Jannie van Sloten Bugutti! De naam alleen al van dit inmiddels 'historische' automerk doet bij veel liefhebbers het bloed sneller stromen. Eén van hen is Kees Koster uit Soest, zelf eige naar van een Bugatti (type 57S, acht cylinder, niet dubbelboven- liggende nokkeriassen), uit 1933. Hij deed laatst een bijzondere ont dekking. Koster is al jaren lid van de Bu gatti Club Nederland (BCN), die zich toelegt op het bewaren van het Bugatti-erfgoed. Ettore Bu gatti, geboren in Italië - Bugatti was overigens een Frans automerk - was een geniale ontwerper. Aan vankelijk werkte hij bij de autofa- briek van Dietrichs in de Elzas, maar in 1911 verscheen de eerste Bugatti op de weg. Daarna volg den er in de loop der jaren allerlei types, allemaal herkenbaar aan de opvallende, hoefijzervormige radiateur. De productie stopte in 1953, maar in de hele wereld rij den nog ca. 1800 Bugatti's rond. In Nederland zijn er nog zo'n 80 a 100, vermoedt Koster. Er is een levendige handel in. Kees Koster is gek van oude auto's. Hij had eerst een Ferrari, waarmee hij een aantal jaren heeft rondge reden, en later begon hij ook oude Peugeots, van begin vorige eeuw, te 'sparen'. Daarnaast verzamelt hij oude naaimachines en brom fietsen. 'Ik ben nu eenmaal een liefhebber van oude techniek,* legt hij uit. Hij kan met zijn collectie inmiddels een museum vullen. Boekje Bij toeval stuitte hij onlangs, tij dens een speurtocht op de Albert Cuyp in Amsterdam, op een boek je over Bugatti's in Nederland. Tot zijn verbazing trof hij daarin een stempel aan van de firma Stam uit Soestdijk, de huidige Renault- dealer die in de jaren 1920-1933 inderdaad alleen-importeur van Bugatti was. (Het verhaal van de oude Geerlof Stam, die in 1934 een Bugatti totaal in de prak reed, is in Soest vrijwel algemeen be kend). Verder stonden er in het boekje twee foto's die kennelijk bij het bedrijf aan het Nieuwer- hoekplein waren gemaakt. Koster herkende in elk geval de bebou wing van o.a. de Vredehofstraat en het voormalige Mariënburg. Volgens het bijschrift van de foto's waren die gemaakt door fotograaf J. Doeser van de Molenstraat 23, een naam die hij tot dusver niet heeft kunnen achterhalen. 'Schat' Omdat ook de firma Stam niet meer over beeldmateriaal uit het Bugatti-tijdperk beschikt is de vondst van Kees Koster eigenlijk een soort kostbare schat. Bij het bedrijf aan het Nieuwerhoekplein zijn ze dan ook net zo nieuwsgierig als hij. Zijn er misschien in Soest nog meer foto's waarop de Bugat ti's - al dan niet voor de deur bij Stam - staan afgebeeld? De eerste foto die Kees Koster in het boekje aantrof. Hier zijn achter de Bugatti duidelijk de daken van het Nieuwerhoekplein en de Vrede hofstraat te zien. Als iemand die inderdaad nog ergens heeft, wil Koster ze graag scannen, kopiëren en opslaan in de database van de Bugatticlub, waarin het 'leven' van alle Neder landse Bugatti's voor het nage slacht wordt vastgelegd. Hij komt daarvoor graag aan huis met zijn laptop, zodat de bezitters de foto's niet hoeven af te staan. Kees Koster is bereikbaar op 60.30.751 in Soest. Op de tweede foto is het oude Mariënburg herkenbaar op de ach tergrond Na de opening van het Plantagege bouw in Sniitsveen (2004) dienden Gerrie de Rooij en Hernia Hulst een subsidieaanvraag in bij de ge meente voor een winterbuurtfeest. Het doel daarvan was de bewoners van de aanpalende Weegbree- en Ereprijsstraat vertrouwd te ma ken met 'hun' buurtgebouw. De gemeente stemde toe, omdat het feest viel onder de afdeling 'ver broederende gemeente-initiatie ven'. Afgelopen zaterdag was het feest gepland. Vanaf 16:00 uur kon den de buurtbewoners binnenval len voor de activiteiten voor jong en oud. Voor de kleinsten was er een poppenkast, de iets ouderen konden dansen en voor de vol wassenen waren er optredens van ABBA en André Hazes. Boven dien kon iedereen genieten van pannenkoeken en erwtensoep. Het feest was voor, maar ook dóór de buurtbewoners. Vandaar dat er veel talenten, waaronder dj's en zangers, hun capaciteiten lieten zien. Niet alleen volwassenen ble ken voor de gezelligheid te zorgen, maar ook verscheidene kinderen droegen een steentje bij aan de sfeer, door mee te doen aan de playbackshow. Met hun winteract gingen Nicki en Lizzie ervandoor met de wisseltrofee. Degene die niet actief wilden De kok is druk bezig met de erw tensoep die op het winterfeest niet mag ontbreken. En natuurlijk hoort daar roggebrood met spek bij. Foto: Foto Bell meedoen aan de dans-, zang- en spelacts, konden genieten van hun buren, maar ook van de prachtige versieringen. Met kerstbomen, sneeuwguirlandes, ijspegels en vuurschalen werd een decor ge creëerd om van te genieten. Het winterfeest kan volgens initi atiefneemster Gerrie de Rooij als een succes worden gezien: 'Wat ik misschien nog wel het leukst vond, waren de contacten die spontaan op gang kwamen'. Ashik en Shabbir Hussain, met p de achtergrond de godin van de unsten, Saraswati. ^shik en Shabbir zijn telgen uit de amilie van de beroemde tablaspe- srs Ustad Ashraf Khan en Ustac Lehman Khan uit Sikar. Shabbir is >p negen januari nog te beluiste en geweest in het concert dat hij amen met de sarangispeler Alla- akha Kalawant voor een enthou- iast publiek in Artishock gaf. Je tabla is verreweg het meest ;ebruikte slaginstrument in de In- liase klassieke muziek. Het instru- nent bestaat uit twee afzonderlijke rommep, een voor de rechterhand n een voor de linker. De rechter- rom is van hout gemaakt, heeft ■en smalle conische vorm en geeft :en hoog geluid. De linkertrom is ondbuikig, van metaal en produ ceert diepe tonen. Iet concert vind plaats op Vede- aarpad 51 (ingang kinderboerde- ij). Aanvang: 19:30 uur. Entree: 10,00. Reserveren is noodzake- ijk: 60.21.625. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Soest en omstreken Soest kent veel goede taxateurs, maar het kan alleen veel goedkoper! Van Breukelen, vast goed! taxeert uw pand met 60% korting op het standaard tarief! Binnen 2 werkdagen het taxatierapport voor hypotheekverstrekker, bank, verze keringsmaatschappij of pensioenfonds in uw bezit Kornet, Soest Op loopafstand van winkelcentium 'Overhees' rustig gelegen ruime midden woning met carport (4 slaapkamers), ber ging en tuin. Ind.: gang, toilet, m.k., gar- derobekast, L-vormige woonk. met schouw en houtk., plav. vl., luxe keuken en opensl. deuren naar achtertuin. Verdieping: 3 slpk., luxe badkamer en 2e toilet. Zolder: vaste trap, ruimte voor wasm. en droger en 4e slpk. met dakka pel. 239.000,- k.k. Libel, Soest Een prachtige hoekwoning met berging, uitgeb. serre en een schitterend aangel. vrije tuin (360 m'), gel. aan vijverpartij in 'Overhees'. Ind.: entree, m.k., gang, gangk., toilet, woonk. met uitgeb. serre en mod. keuken Verdieping: 3 ruime slpk., badk., 2e toilet. Zolder: vaste trap, ruimte met aansl. wasm. en droger en 4e slpk. 295.000,- k.k. Leeuwerikweg, Soest In een kindvr. woonomgeving (Soestdijk) ligt deze fraaie in 2004 geheel verbouw de hoekwoning met garage, carport en tuin. Ind.: hal, m.k., toilet, woonkamer met erker, parketvl. en opensl. deuren naar tuin, mod. open hoek-keuken. Verdieping: 2 ruime slpk., luxe badkamer, 2e toilet, en wasruimte voor wasm. en droger. Zolder: Vaste trap, voorzolder met werkplek en ruime 3e slpk. met dakka pel. 319.000,- k.k. Beukenlaan, Soest Deze sfeervolle geheel gerenoveerde vrij staande woning met garage en fraaie tuin (600 m!) ligt aan een doorgaande weg in Soestdijk. Ind.: hal, toilet, m.k., I- vormige woonkamer, ruime eetkeuken. Verdieping: 2 ruime slpk luxe badkamer, 2e toilet, wasruimte met aansluiting was machine en droger. Zolder: bergzolder met vlizotrap. 469.000,- k.k. Theo Dobbehof, Soest In leuk en gezellig hofje gelegen, ruime geheel gemoderniseerde middenwoning met 5 slaapkamers, blokhut en vrije tuin (ca. 14-7 m!). Ind.: hal, toilet, ruime woonk. met plav.vloer, open hoekkeu- ken. Verdieping: 3 slpk., luxe badkamer, 2e toilet, gang en werkkast. Zolder: vaste trap, wasruimte voor wasm. en droger en 2 grote slpk. met dakkapel. 259.000,- k.k. Nachtegaalweg, Soest Aan een rustige laan in Soestdijk, staat deze karakteristieke helft van een dubbel woonhuis met berging (bj. ca 1930) en besloten tuin. Ind.: hal, kelderk., m.k,, toilet, L-vormige woonk., v.v. parket vl., ruime eetkeuken. Verdieping: 3 ruime slpk., apart 2e toilet, douchecel met vaste wastafel. Zolder: vaste trap en c.v. opst. met boiler. 329.000,- k.k. Weteringpad, Soest Op modern bedrijventerrein, nabij uitvals wegen, gelegen bedrijfshal (bj. 1998) van 240 m' (beg. grond 120 m' en verdieping 120 m') en 2 parkeerplaatsen. De bedrijfshal is o.a. v.v. krachtstroominstal- latie.toiletgroep met keuken, verlichtings- apparatuur en alarminstallatie. B.T.W. regeling van toepassing. 209.000,- k.k. www.vbo.nl

Soester Courant | 2005 | | pagina 5