izrandshha ijVoor de Rabobank niets nieuws deelnemers aan Sahara-loop Brandsma Verf en Wand steunt ZlMÊJflïUc Bouwreis naar Guatemala Nieuw: yogalessen bij Irene Kimman Nieuwe computerzaak aan Soesterbergsestraat Rabobank: gemiddelde huisprijs stijgt met 2% Car Cleaning Soest maakt auto's weer als nieuw Rabobank SLAGZIN DESERT RUN GEMAAKT?????? BALLONVAART QmyttvusiviJi sponsort Deze bon kunt u inleveren bij: Braridsma Verf Wand. WOENSDAG 16 FEBRUARI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 7 Ook voor kinderen en zwangere vrouwen Vierde Eagle Hi-Tech Center Banenmarkt in DierenPark In pand tegenover Karwei Spleasure Centrum vaker open RUNNIIM 120KM 1HROUAH THE SAHARA Kijk op www.desertrun.nl Lever hem in bij Brandsma Behang en Verf want alleen dan maak je kans op het winnen van een Ook nu weer in hoger sferen met uw adres voor woonideeën!!!!!!!! Soesterbergsestraat 52, 3768 EJ Soest telefoon (035) 603 72 46, www.verf-wand.nl tdaging is dit halfvrijstaand woonhuis Jteuil genieten van de woonkamer of 'elen in de diepe, zonnige achtertuin, iet jaar en uw huis geeft u de ruimte •al te genieten. Wilt u fijn wilt wonen el in een woning met potentie? Vraagprijs 269.500,- k.k. sthestraat 3 volle 3-kamerhoekappartement is tellige locatie. Wie wil op loopafstand ste winkelstraat van Soest, en vanuit kijken over de winkelstraat en de anden? Vraagprijs 189.500,-k.k. - vrijstaande woonboerderij en. gelegen op ca. 6.000 m2 grond, mer kijkt u uit over rivier de Eem en natuurgebied. Een unieke kans, op Vraagprijs 1.159.000,- k.k. 'tige is deze woonboerderij met anboerderij is in 1990 grondig loop der jaren verder verbeterd, tevens over een geheel zelfstandig Jheel is gelegen op ca 2.500 nr Vraagprijs 1.950.000,- k.k. u natuurlijk als u zelf n harte welkom! 8 035-6012557 ndgoed.nl Naam:_ Adres: Postcode: Telefoon: E-mail: Woonplaats: Geboortedatum:. Bedrag: Tenaamstelling: Woonplaats: I Handtekening: Rekeningnr: I Hierbij verklaar ik bovenstaande gegevens naar waarheid te hebben ingevuld. Ik machtig éénmalig en onherroepelijk de Stichting Desert Run het ingevulde bedrag van mijn rekening af te schrijven ten gunste van rekeningnummer 61.33.74.185 ten name van Stichting Desert Run, Soesterberg. De volledige opbrengst van deze actie komt ten goede aan War Cbild. Alle kosten in verband met deze actie worden door Martijn en Hans zelf betaald. Doe mee met de prijsvraag Je kunt fantastische prijzen winnen! Dus maak de slagzin op een originele manier af. Voorwaarde is dat je 18 jaar of ouder bent. Kijk voor het volledige prijzenpakket en de overige voorwaarden op Maak de volgende slagzin af: Ja, ik steun deze actie van Hans en Martijn Zonder sponsoring zouden ze hun project Desert Run (zie ook de Soesterbergse pagina) waarschijn lijk niet van de grond hebben ge kregen. Maar nu grote landelijke bedrijven en ketens zich achter hun opzet hebben geschaard, is voor Hans van Ee (44) uit Soes terberg en Martijn van Rijn (27) uit Amersfoort de realisatie van twee geweldige uitdagingen een stuk eenvoudiger geworden. Die uitdagingen zijn: van 11 tot en met 14 maart meedoen aan een internationale hardloopwedstrijd over 120 kilometer door de Sahara én zoveel mogelijk geld inzame len voor War Child. Niet minder verheugd zijn ze met de steun van een plaatselijk bedrijf, Brandsma Verf en Wand aan de Soesterberg sestraat. De winkel aan de Soesterbergse straat komt voor een deel in het te ken te staan van Desert Run, zoals beide lopers hun project hebben genoemd. Brandsma, specialist in kleur en decoratie, zal met behulp van zand en andere attributen pro beren de sfeer van de woestijn tot leven te brengen. Voor wie nog niet helemaal door heeft waar het om gaat, helpen posters hem uit de droom. Door de hiernaast afgedrukte bon in te vullen kan men meedoen aan de prijsvraag. Er zijn waardevolle prijzen te winnen, waaronder een notebook PC en een vliegreis naar Tunesië (kijk voor meer informatie op www.desertrun.nl). Lever de bon vervolgens in bij Brandsma en maak daarmee kans op de ex tra prijs: een ballon vlucht voor tw:ee personen, beschikbaar ge steld door Dutch Ballooning uit Amersfoort. Van Ee en Van Rijn, de enige deelnemers uit Nederland aan de Saharaloop, rekenen erop dat hun project een flink bedrag oplevert voor War Child. Voor de Rabobank is het niet nieuw dat u persoonlijk contact op prijsstelt. Daarom zijn wij (al acht jaar) ZES dagen per week, dus OOK op zaterdag, geopend. Van 09.00 tot 12.00 uur en Smitsweg van 10.00 tot 17.00 uur. Rabobank Soest Baarn Eemnes Al vanaf 2001 gaan enkele Soes- ters jaarlijks met Habitat for Hu- manity mee naar het buitenland. Dit jaar heeft een groep van zes mensen uit Soest het initiatief ge nomen om de komende drie a vijf jaar onder begeleiding van Habitat een 'bouwreis' te organiseren. Van vrijdag 9 t/m zondag 18 september zullen Wim de Beer, Henk van der Pol, Jan Camper, Ben Kuijer, Fred Meeder en Jan Bodewes hulp bieden in Guatema la. Die week zullen ze het gebied verkennen, kennis maken met de bevolking en natuurlijk werken. Aan het eind van de week is de klus geklaard en zal de oplevering zijn. De RABO-bank Soest Baarn Eemnes heeft de bouwreizen de afgelopen jaren gesteund en heeft ook aangegeven dat de komen de jaren te blijven doen. Hooyer Bouw en Techniek zal de reis naar Sri Lanka, die in maart zal plaats vinden, naar Sri Lanka steunen en stelt ook de komende reizen gereedschap beschikbaar. Naast de groep van zes hebben 15 personen al interesse getoond in de reis. Toch zijn ze nog op zoek naar mensen die graag hun steentje bijdragen en mee willen gaan naar Guatemala. Woensdag 2 maart zal er bij Bouwbedrijf van de Grift aan de Kerkstraat 83a om 19:45 uur een bijeenkomst zijn waarin o.a. gesproken wordt over de voorbereiding, het project en er wordt een video getoond met beelden van vorige reizen. De totale kosten van de reis zijn per deelnemer ongeveer 2100,-, waarvan 1500,- is voor de reis- en verblijfkosten en 600,- voor de kosten van Habitat, de bijdrage aan bouwmaterialen en locale ar beid door sponsering geworven. Vraagprijs 218.000,,u lijke locatie gelegen hoekwonin, ca 90 m! is gelegen op 455 m' achtig aangelegde tuin met Kouten berging maakt deze wonin, waard. 'Reparatie en assemblage terwijl u wacht', zo luidt het motto van het bedrijf Eagle Hi-Tech Center aan de Soesterbergsestraat 10. Daar heeft Memhet Kartal sinds begin januari zijn tweede vestiging ge opend. Memhet heeft al zo'n 12 jaar er varing in deze branche. Hij heeft onder andere als leidinggevende gewerkt bij HP/Packerd. Al een tijd wilde hij zijn eigen bedrijf be ginnen, maar vond het risico te groot om zijn goede baan voor op te geven. Toen hij wegens bezui nigingen werd ontslagen, was het de perfecte kans om zijn idee uit te werken. Memhet begon een Eagle Hi-Tech Center in Baarn waar hij al snel een vaste klantenkring opbouw de. Onder andere van die klanten kreeg hij te horen dat in Soest een aantal computerzaken wegging en mede daarom besloot hij een win kel te openen in Soest. Naast de zaken in Soest en Baarn, zijn er ook nog twee zaken in Am sterdam en Kampen. Deze dragen dezelfde naam, maar worden niet door hem gerund. Kennissen van Memhet wilden'graag een zaak be ginnen onder deze naam, zij zijn zelf verantwoordelijk voor de in- en verkoop en voor de opzet. 'Al leen als mijn naam op een slechte manier gebruikt wordt, grijp ik in. Als er bijvoorbeeld een slechte service wordt gegeven, dan spreekt dat zich door en dat is niet de be doeling'. Ondernemers uit Nijkerk, Amersfoort en Leerdam hebben hun interesse ook al laten blijken. Maar Memhet wilt ze niet pushen. 'Ze moeten er zelf helemaal achter staan en als ze het echt willen, help ik ze graag'. Memhet levert snelle en goede hulp. 'Als mensen hun compu ter van een gerenommeerd merk kopen, krijgen ze garantie. Als ze daar dan gebruik van willen ma ken, moeten ze de computer op sturen en zijn ze deze zeker een week of zes kwijt. Bij mij kom je langs en drink je een kopje koffie terwijl je op de reparatie wacht. Als het niet meteen gemaakt kan worden duurt het maximaal drie dagen voordat de computer weer opgehaald kan worden'. tel.: 035-6015356 06-20675555 irenekimman@hetnet.nl locatie cursus: Valeriaanstraat 118 Soest Ter ere van de opening heeft Memhet een speciale aanbieding: bij een T-mobile abonnement wordt gratis een PC geleverd of, met 285,- bijleggen, wordt een laptop geleverd. Voor iedereen een op maat gebouwde computer wil die later makkelijk kan worden geüpgraded of uitgebreid, is Eagle Hi-Tech Center ook een uitste kende keuze. Irene Kimman lid van de vereniging van yogaleerkrachten Eigenaar van Eagle Hi-Tech, Memhet Kartal, staat achter de plek waar klanten rustig een kopje koffie kunnen drinken en laat één van zijn laptops uit de winkel zien. Foto: Herman van Dam Voor 2005 verwacht de Rabobank een toename van de gemiddelde prijs van koopwoningen met circa 2%. De conjunctuur zal met het verwachte economische herstel dit jaar steeds meer van een rem mende naar een ondersteunende factor omslaan. Voor wat betreft de nieuwbouw- productie verwachten de econo men van de Rabobank eveneens een gematigd herstel. Dit zal ech ter onvoldoende krachtig zijn om tegemoet te komen aan de vraag naar (nieuwbouw)woningen, waar door het woningtekort in 2005 op nieuw verder zal oplopen. Ook de kapitaalmarktrente kan in het ko mende jaar wat gaan oplopen. Dit zal echter niet veel zijn, waardoor het zeer lage niveau van de rente ondersteunend zal blijven voor het prijsniveau van koopwoningen. De gemiddelde verkooptijden, het aantal onvrijwillige verkopen en het aantal te koop staande wonin gen in de bestaande woningvoor-' raad zullen in de loop van het jaar naar verwachting weer geleidelijk teruglopen. Voor de regio Soest Baarn con stateert de plaatselijke Rabobank dat ondanks een sterk toegeno men aanbod het aantal aan- en verkooptransacties goed op peil blijft. Daarbij scoren woningen in het middensegment 250.000,-/ 300.000,--) het best. In de goed kopere prijsklasse staan veel ap partementen te koop, terwijl in de nieuwbouw het aanbod van appartementen erg ruim is. In de duurdere prijsklasse staan wonin gen lang te koop en is het aantal transacties enigszins afgenomen. De verwachting is dat ondanks het zeer hoge prijsniveau het aantal op peil zal blijven. Er blijft namelijk een consumentenvoorkeur voor het wonen in ruime en volgroei de woonwijken en het wonen op nieuwbouwlocaties wordt wat min der op prijs gesteld. Mustafa Unlueen van de eige naren van Car Cleaning, poetst een auto in de-garage van het nieuwe bedrijf. Foto: Herman van Dam de verkoop van nieuwe computers, laptops en componenten. Kwaliteit staat voorop Mustafa Unlu is een ervaren auto poetser. Hij is belast met de kwa liteitsbewaking terwijl zijn zaken partner Recep Soysal zich vooral richt op het werven van klanten en het ontwikkelen van reclame campagnes. Zijn slogan 'Het klikt altijd' is natuurlijk ook van toepas sing op zijn nieuwe bedrijf, maar voor Car Cleaning Soest heeft hij een nieuw motto gekozen: 'Kwa liteit staat voorop'. Het nieuwe bedrijf heeft de ruim te: 275 m2. De verbouwing van het pand is nog niet helemaal af gerond. Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan de ver bouwing van het kantoor, maar de auto's kunnen al wel stevig onderhanden worden genomen. Car Cleaning Soest werkt met hy permoderne apparatuur in com binatie met het aloude handwerk. Het poetsen van de automobielen en het schoonmaken van het in terieur gebeurt met de hand. Op die manier kunnen ook oude, verfomfaaide auto's een grondige verjongingskuur ondergaan. De kosten van zo'n 'kuur' bedragen exact 100.-. Recep Soysal: 'We zijn nog maar net bezig, maar de start is veel belovend. In onze onmiddellijke omgeving zitten een aantal ga ragebedrijven en enkele daarvan hebben al interesse getoond. In de afgelopen weken hebben we voor zowel handelaren als particulie ren een aantal auto's gecleand en gepoetst'. Het sterke punt van Car Cleaning Soest is volgens Recep Soysal het feit dat het accent duidelijk op de kwaliteit wordt gelegd. 'Bij ons is het 'Kwaliteit staat voorop' geen holle frase. Wij zijn zo van die kwaliteit overtuigd dat we niet mee hoeven te doen aan prijscon currentie'. De ingang van Car Cleaning Soest bevindt zich via het Weteringpad naast Karwei. De verhouding met buurman Karwei is uitstekend. Recep Soysal: 'We zijn van plan om samen acties te ondernemen. Bovendien is het voor klanten van Karwei aantrekkelijk om hun auto - terwijl zij shoppen bij Karwei - door Car Cleaning Soest te laten wassen en poetsen'. rijstaande woonhuis (438 m2) met -n nieuwe liefhebber! Of het nu gaat 1 de seizoenen in bos of duinen met ;zellig winkelen in de omgeving, u zit loud 380 m3. Vraagprijs 379.950,- k.k. 2a rvolle 2-onder-1 kapwoning met een :uin (205 m2) en ruime garage. De ïoog vt wonen-gehalte! Door de vele deze woning op elk uur van de dag ■val. Vraagprijs 275.000,- k.k. Op vrijdag 18 februari en 8 april organiseert DierenPark Amers foort van 15:00 tot 19:00 uur een banenmarkt om flexmedewerkers te werven voor het seizoen 2005. De markt is uniek omdat er di rect sollicitatiegesprekken gevoerd worden. Geschikte sollicitanten verlaten het park met een vakan- tiebaan op zak. DierenPark Amersfoort heeft seizoensmedewerkers nodig van minimaal 16 jaar voor de periode van maart tot en met oktober. Gedurende deze drukke maanden worden de nieuwe medewerkers ingezet bij de afdelingen horeca, kassa's, winkels, facilitaire dienst, feesten partijen of fotografie. Het park is niet alleen op zoek naar studenten en scholieren. De banenmarkt wordt gehouden in Parkrestaurant 'De Olifant'. Daar staan informatiestandjes waar de verschillende afdelingen vertegen woordigd zijn. Als de belangstel lende zijn of haar keuze gemaakt heeft voor een bepaalde afdeling, wordt meteen een sollicitatiege sprek gevoerd. Is de sollicitant geschikt, dan hoort hij of zij dit direct en verlaat het dierenpark met een vakantiebaan op zak. DierenPark Amersfoort houdt de banenmarkt dit jaar voor de vierde keer. De animo voor vakantiewerk in het dierenpark is groot. Vorig jaar hebben 600 geïnteresseerden de markt bezocht. De groep is begaan met de mensen die getroffen zijn door de tsunami. Op dit moment is er, behalve de groep in maart, nog geen zicht op eventuele bouwreizen naar dat ge bied, maar tot maart/april kan er in overleg met Habitat nog over wogen worden het reisdoel aan te passen. Voor meer informatie over de reis, het geld of de groep kan er contact opgenomen worden met: Jan Bodewes, 6018464 of 06- 53892570. Meer informatie is ook te vinden op www.habitat.nl. Van maandag 21 februari tot en met zondag 27 februari is het voorjaarsvakantie in Soest. Het Spleasure Centrum is dan vaker open en heeft een aantal activitei ten voor de jeugd georganiseerd. Op dinsdag en donderdag vanaf 13:30 uur staan onder andere Stuiverduiken, een Loopmatten Race, een Voorjaarsbloemen Race en het Voorjaarsonderwaterduik Spel op het programma. Snelheid, zwemvaardigheid, balans en be hendigheid zijn eigenschappen die goed van pas kunnen komen bij de spelen. Het bad is in de vakantie dagelijks geopend vanaf 12:00 uur en op zaterdag vanaf 10:00 uur. Medio februari is in Soest een bij zonder bedrijf van start gegaan: Car Cleaning Soest dat zijn dien sten aanbiedt aan garages, hande laren en particulieren. De jonge onderneming is gevestigd in een pand aan de Koningsweg, recht te genover Karwei. Een strategische locatie. Als kennismakingsactie kunnen automobilisten hun wagen van buiten en binnen laten cleanen voor maar €25,-. Car Cleaning Soest is een initia tief van Mustafa Unlu en Recep Soysal. De laatste is een jonge, en thousiaste ondernemer die sinds 2000 in Amersfoort Klik Auto matisering runt. De zaken verlie pen zo voortvarend dat hij besloot een filiaal in Soest te openen. Dat is in hetzelfde pand gevestigd, waarin ook de medewerkers van Car Cleaning Soest auto's een me tamorfose laten ondergaan. Klik Automatisering houdt zich bezig met het aanleggen en beheren van netwerken, webdesign, het assem bleren van alle soorten kabels en Bladen zijn er zat... maar er is slechts één Soester Courant m in Soest-Zuid vindt u dit charmante >onhuis. Dit woonhuis (340 m3) met berging en garage is gelegen op danks de naburige bedrijven is de Jin een oase van rust. Vraagprijs 295.000,- k.k. Donatie voor Desert Run Hans en Martijn rekenen op jouw steun. Daarom vragen ze je om een donatie voor Desert Run. Hans van Ee en Martijn van Rijn rennen zwoegend door het zand van de Soester duinen als voorbe reiding op de 120 kilometer lange wedstrijdloop door de Sahara. tuit u het gevoel hebben dat het drive-in woning gaat. Een duidelijk raagt zorg voor een strak doch I Ruimte en licht en design gaan en creëren een sfeer van leven, lligheid! Vraagprijs 249.000,- k.k. goed onderhouden is de beste onv (voorheen 4) kamerapparte-ment I :n u van harte uit om zelf te ervaren I tot een van de meest populaire akt. Deze woning draagt daar zeker Vraagprijs 156.000,- k.k. iet garage op 920 m2 grond. De verlengstuk van het nabij gelegen villa heeft zeker nog wat aandacht die bereid is deze inspanningen n ook beloond worden met een lat! Vraagprijs 535.000,- k.k. jime halfvrijstaande woning met jonoppervlakte van ca 170 m2 en een tuin (317 m2). Dit woonhuis straalt Het autoluwe straatje staat garant •iendelijkheid. Vraagprijs 549.000,- k.k. Toen ze van haar derde kind in Verwachting was, kwam ze voor het eerst in aanraking met yoga. Het beviel Irene Kimman zo goed dat ze na haar zwangerschap nog twee jaar les nam om vervolgens aan de erkende opleiding voor yoga, Samsara in Bilthoven, te be ginnen. T egenw oordig geeft ze zelf lessen en cursussen. Irene is naast Soest pok actief in Houten. De praktijk is nog in een ópbouwstadium, vandaar dat ze nu alleen nog op dinsdag lesgeeft. Later zal ze dat uitbreiden, dan gaat ze ook yoga geven bij sport school Budo Ryu, in de buurt van Spleasure Centrum Soest dan de Dalweg. Ze zal daar waarschijnlijk in maart starten. Voordat ze voor zichzelf begon, gaf ze de hoogste klassen van de Havo en VWO van het Eemland College Amersfoort yogales. Het is: volgens haar belangrijk dat de jeugd een goede houding aanleert en goed leert omgaan met hun lijf: daarbij gaat het om zowel staan als zitten liggen, lopen. Ze behan delt ook mensen die 'klaar' zijn bij de fysiotherapeut en toch nog klachten hebben. In veel gevallen gaat het om RSI bijvoorbeeld een 'muisarm'. Yoga is niet alleen om klachten tegen te gaan, het is ook een goede manier om energieker en fitter te worden. Bovendien maakt het je lichaam stevig, soepel en bevor dert het de bloedsomloop. Door ademhalingsoefeningen is yoga een uitstekende manier om te ontspannen. Zwangere vrouwen Irene heeft zich gespecialiseerd in yoga voor zwangere vrouwen. De bedoeling daarvan is de ver bondenheid met de ongeborenen optimaal te ervaren en een goede voorbereiding te hebben voor een ontspannen bevalling. Ook wordt er tijdens de lessen aandacht be steedt aan de drie fasen van de zwangerschap: de zwangerschap zelf, de bevalling en de na-zwan gerschap. Er wordt dan gewerkt met zowel praktijk yoga als medi sche kennis. Irene vindt het fijn en zinvol om mensen iets te geven waardoor ze zichzelf beter leren kennen, klach ten kunnen verminderen of zich Yogalerares Irene Kimman doet een yogaoefening voor tijdens één van de lessen. Foto: Herman van Dam bewust te maken van die klachten, zodat ze de juiste stappen kunnen ondernemen. Ze vindt het leuk dat yoga voor iedereen toegankelijk is en dat deelnemers niet per uitstek lenig hoeven te zijn. De lessen zijn op dinsdag van 9:00 tot 10:00 uur en van 21:00 tot 22:00 uur. Inschrijvingen gaan per semester (ongeveer vijftien lessen) en een les kost 7,-. De yogalessen voor zwangere vrou wen zijn op dinsdag van 19:30 tot 20:30 uur en kosten ook 7,- per les (voor partneravonden 10,-). Meedoen kan vanaf drie maan den zwangerschap. Voor de 'ge wone' yogalessen geldt een maxi mum van tien deelnemers, voor de lessen voor zwangere vrouwen is acht het maximum. Voor meer informatie: Irene Kimman, 6015356 of 06-20675555. Er is ook informatie te krijgen via de mail: irenekimman@hetnet.nl of te lezen op www.yoga-soest.nl.

Soester Courant | 2005 | | pagina 7