expert SCHOEMAKER AUDIO - VIDEO - WASAUTOMATEN STOFZUIGERS OPRUIMING expert LAATSTE WEEK schoemaker OP OP ALLES MOET WEG OP OP arbij u euro 3t een euro ran 16 aantal 9t u te /an 25 I Soest 50 jaar geleden Fierhuis 5.000 euro 1-1 Bik-party aan de Birkstraat Meander vrij van MRSA Bridgers steunen Bentinckbus Egelantier wint 'Veilig-op-Weg'-les PAGINA a IWOENSDAG 16 FEBRUARI 2005 SOESTER COURANT PAGINA 9 'g 504 DeVfeenwelde|^' Inloopniiddag, kookclub en Hawaïmiddag [Monumentale schaapskooi komt terug Verpleeghuis Lichtenberg getroffen söesterSscourant, Drive Rotary Soest-Baarn levert ruim 10.000 op MENINGEN VAN ONZE LEZERS. Teamlid: 'Groep 7 is een slimme klas' De voormalige Stichting Vrienden pan Molendael heeft vrijdagmid- lag 5.000 euro geschonken aan nd zaterdag dcerij at 161 i site of bel ons: OPRUIMING Uit de Soester Courant van Dinsdag 15 Februari 1955 e wijze geld inzamelen en besteden al Bureau Fondsenwerving, euro geschonken aan lichting 't Fierhuis. De overhan- iging vónd plaats in restaurant e Soester Duinen. De 'reuzen- werd uitgereikt door ex- enningmeester W. Hilhorst en x-bestuurslid G.YV. van Eijk aan t Fierhuis-voorzitter C. Boerkoel n bestuurslid F. Klinkhamer. 't Fierhuis bouwt een gezinsver vangend woonhuis aan de Os- sendamweg in Soest voor verstan delijk gehandicapte kinderen van twaalf ouderparen. Het woonhuis wordt over een aantal maanden opgeleverd. Stichting Vrienden van Molendael hield vorig jaar januari weliswaar op te bestaan, maar had nog 18.000 euro in kas. Besloten werd dit bedrag in delen beschikbaar te stellen voor diverse projecten in Soest, Baarn en Bun schoten. Zo werd er 3.000 euro geschonken ten behoeve van de Seniorenbus en ontving de Stich ting Bric in Bunschoten 5.000 euro. Vrijdag ontving dus ook 't Fierhuis een bedrag. Vrienden van Molendael werd in 1994 opgericht om gelden binnen ite halen voor projecten binnen het jziekenhuis Molendael, waarvoor de overheid geen subsidie verleen de. Dank zij de stichting werden vier hotelkamers ingericht om fa milieleden van langdurig zieke pa tiënten de mogelijkheid te bieden te blijven logeren. Er kwam een MRI-voorziening en de kinderaf delingen werd hulp geboden. De stichting heeft ruime financi ële steun gehad van het bedrijfsle ven in Soest, Baarn en Bunscho ten/Spakenburg. Voorts had de stichting 600 donateurs. Na de Voormalig bestuursleden Van Eijck (l.) en Hilhorst (2e van r.) overhandigen de cheque aan Boer koel (2e van len Klinkhamer. Foto: Herman van Dam. oprichting werd binnen een jaar 1 miljoen gulden binnengehaald. Na de fusie met 't Meander had de stichting weinig binding meer met het ziekenhuis en werd besloten tot het opheffen van de stichting. iBalans Kinderboerderij Vedelaarpad 53, tel. 601 81 36 Kinderboerderij De Veenweide houdt op dinsdag 22 en vrijdag 25 februari een Hawaïmiddag. Deze vakantieactiviteit aan het Vede laarpad is bestemd voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar. Deel name kost 3,00. Op dinsdag 1 maart start de Kook club voor kinderen van 4 tot en met 6 jaar. Zij komen vier dinsdag middagen bijeen van kwart voor vier tot kwart voor zes. Er worden zowel zootc als hartige lekkernij en gemaakt. De kosten bedragen 16,00 inclusief de ingrEdiënten. Opgeven voor de Kookclub kan tot 21 februari. De wekelijkse inloopmiddag staat op 16 februari in het teken van allerlei spelletjes. Twister, fopbal en nog veel kan er tussen twee en vier uur worden gedaan door kin deren van 4 tot en met 12 jaar. Deelname: 1,00. Voor opgave of informatie: tel. 6018136 (werkdagen tussen 9:00 en 11:00 uru) of e-mail: veenwei de@stichtingbalans. nl Wie vergelijkt leest de Soester Courant De 36ste verjaardag van stoelmasseuse Corine Wan- \tenaar-van Bottenburg is dit jaar gevierd met een bik- barty. Familie en vrienden waren uitgenodigd de stenen jvan de afgebroken schaapskooi aan de Birkstraat te komen afbikken. De opkomst was groot: 35 volwas henen hebben tussen elf uur 's morgens en halfzeven 's Iavonds ruim 1800 stenen ontdaan van cement. Onder- 1 tussen vermaakte hun kroost zich elders op het erf. Na ruim 1,5 jaar overleg en vergaderen met gemeente en provincie zijn alle vergunningen rond en staat niets de herbouw van de monumentale schaapskooi in de weg. Deineen vrolijke sfeer af gebikte stenen zullen worden hergebruikt in de schaapskooi waarin een thee- en kof fiehuis en massageruimte worden gevestigd. Joop en Corine hopen de deuren nog dit jaar te kunnen ope- De werkplaats voor min- dervalide arbeidskrachten te Soest in 1954. In de „goede oude tijd" moesten de mensen, die door omstandig heden tot minder-validen wer den, het zelf maar uitzoeken en in het gunstigste geval was een schamele steun hun deel. Dat is gelukkig verandering in gekomen en in Soest kent men sinds 11 Jan. 1954 een werkplaats voor minder-valide arbeidskrach ten, waar mensen, die in het vrije bedrijf minder gunstige kansen hebben, volwaardige arbeid kun nen verrichten. Het was niet zo eenvoudig hier mee te beginnen, want er moes ten opdrachtgevers gevonden worden, die de producten afna men, maar de heer Swart kon tenslotte als leider van 9 man in „De Wigwam" beginnen. Spoedig werkten er 15 man en daarmee kwamen er moeilijk heden met de plaatsruimte. De Nijverheidsschool aan de Molen straat werd nu als werkplaats ruimte. De Nijverheidsschool aan de aangewezen, maar ook hier kwam al spoedig plaatsgebrek, daar niet het gehele gebouw ge bruikt kon worden. Er werd contact opgenomen met Baarn en Eemnes, teneinde de exploitatie van een gezamenlijke werkplaats te overwegen. Deze besprekingen zijn nog gaande, zodat Soest nog niet tot uitbrei ding over kan gaan en ook vrou wen tewerk stellen,,zoals in de bedoeling ligt. De heer Swart nam in April af scheid als leider en de heer Tar- juul werd tot werkmeester be noemd. Dit bleek al spoedig een gelukkige keuze te zijn. In 1954 bedroeg het aantal ge: plaatsten vrijwel steeds 15 perso nen, maar er kwamen betrekke lijk teveel mutaties voor, doordat het Gewestelijk Arbeidsbureau 14 personen naar het vrije bedrijf wist af te voeren. Een deel hier van kwam terug en door Maat schappelijk Hulpbetoon werden ondersteunden aangewezen voor de Werkplaats, zodat het aantal deelnemers weer op 15 kwam. De commissie, die de gemeente van advies dient, waar het de werkplaats betreft, en die be staat uit de heren Bast, Brons en Hilhorst vertegenwoordigers van de drie vakcentrales, en ver tegenwoordigers van het Minis terie van Sociale Zaken en het Arbeidsbureau, kwam in 1954 zesmaal bijeen. Het aantal opdrachten was niet voldoende gebleken, maar het tekort op de exploitatierekening zal door een subsidie van het Ministerie van Sociale Zaken ver kleind worden of verdwijnen. Het juiste subsidiebedrag staat echter i nog niet vast. De quarantaine die in Meander Medisch Centrum Amersfoort vanwege de MRSA-bacterie was ingesteld, is opgeheven. Het zie kenhuis is op dit moment MRSA- vrij. Wel zijn er in verpleeghuis De Lichtenberg een aantal nieuwe gevallen ontdekt, aldus woord voerder van Meander, Jeroen Hurkens. De nieuwe gevallen in De Lich tenberg houden vrijwel zeker ver band met het ziekenhuis. Volgens Hurkens werken de twee nauw sa men. Patiënten worden behandeld in Meander en gaan vervolgens terug naar het verpleeghuis, maar ook vice versa. Waar de patiënten de bacterie hebben opgelopen is dan ook niet duidelijk. Daarvoor is eerst een onderzoek naar de stam men van dé nieuwe ontdekkingen nodig. Ondanks het feit dat het zieken huis in Amersfoort weer 'goed gebied' is, zijn de specialisten nog niet klaar. Ze zullen het verpleeg huis o.a. helpen met het geïsoleerd verplegen van de patiënten en het voorkomen van infecties. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnemenf: €9,25 per halfjaar! tel. (035) 6014152 Geachte Redactie. Met belangstelling heb ik de be spreking in onze raad gevolgd wat betreft de „schuldvraag" over de gebrekkige acoustiek in de nieuwe school te Soesterberg. Zonder een duidelijk oordeel te dun/en uitspreken, meen ik het volgende naar voren te mogen brengen en eventueel voor na der beraad dienstbaar te maken. Drie „schuldigen" worden in het verslag genoemd. 1 e. De Gemeentelijke controle; 2e. het schoolbestuur; 3e. de architect. 1 e. De acoustische constructieve of aesthetische mogelijkheden of eisen worden in onze Bouwver ordening niet nader genoemd, noch direct noch indirect. De artikelen 27, 33, 34, 38 en 80 hebben er geen betrekking op. M.i. ven/alt daarmede de verant woordelijkheid voor de Gemeen te-controle op dit onderdeel van het betreffende bouwwerk. In het onderhavige geval, waarde Gemeente ten dele financier is, had natuurlijk wel een „overleg" plaats kunnen vinden. 2e. Het schoolbestuur had ze ker ook het voorstel aan de ad viesbureau, voor haar kosten, te raadplegen. Zou dit door de architect geweigerd zijn, dan zou de architect meer rechtstreeks verantwoordelijk zijn. Het raadplegen van een specialist op dit terrein is meer gebruike lijk, want niet enkel in Soest stelt de acoustiek haar eisen. Immers op uitgebreide schaal heeft de leer van een speciaal vak en mag van een Schoolbestuur veronder steld worden hiermede bekend te zijn. 3e. Wat de architect betreft had deze, bij gebreke van een nadere opdracht van het schoolbestuur, bovengenoemd advies minstens eigener beweging kunnen voor stellen. Hier is de verhouding van dokter en specialist. Tenslotte: Men moge bedenken, dat ook waar specialistenkennis op acoustisch terrein geraad pleegd werd, toch nog fouten voorkomen. Ook bij een ander, kort geleden voltooid gebouw alhier, niet door de eerste de beste ontworpen, komt dit mankement voor. Volledige zekerheid betreffende een goed geslaagde acoutiek berust naast kennis ook nog op een gelukkige toevalligheid en kan men zich gelukkig prijzen als deze is geslaagd. Hoogachtend, W. van der Leek. De bridgedrive van de Rotary Soest-Baarn heeft ruim tiendui zend euro opgeleverd voor de Bentinckbus. Dit vervoermiddel voor gehandicapten en ouderen wordt al geruime tijd gesponsord door deze club van ondernemers. Het bedrag werd bijeengebracht door geldschieters, de deelnemers en uit de opbrengst van de loterij. Meer dan honderd paren verza melden zich zaterdagavond in de tennishal van LTC Soestdijk om voor het goede doel te spelen, zo dat in dubbel opzicht sprake was van een groot succes. De bridgedrive was tevens een voorronde voor de halve finale van het Nederlands kampioen schap bridge. Zo kon het gebeu ren dat niet alleen thuisbridgers deelnamen, maar onder anderen ook Marion Machielse. Zij is nati onaal kampioen viertallen mixed. Trainer Chris Barn van het Neder lands jeugdteam schoof eveneens aan, terwijl ook Soester Ar mand Trippaers, voorzitter van de Ne derlandse Bridge Bond, van de partij was. Het was de derde keer dat de Ro tary Soest-Baarn een bridgedrive voor het goede doel op touw had gezet. Ditmaal was de opbrengst vooraf al toegekend aan de Ben tinckbus. Die is toe aan een flinke financiële injectie. Het geld is no dig voor onder meer onderhoud aan de bus die dagelijks ouderen en gehandicapten naar hun be stemming en weer naar huis rijdt. Meer dan honderd paren schoven aan voorde bridgedrive. Dat en de giften van de bedrijven leverden ruim tienduizend euro op voor de Bentinckbus. Foto: Foto Bell Dankzij de drive kan de bus blij ven rijden. Veel bedrijven droegen een steen tje bij door geld over te maken en door prijzen beschikbaar te stel len voor de drive en de loterij. Na afloop werden wedstrijdleider Van Hall en organisator Henk van Asch in het zonnetje gezet. Van Asch zet volgend jaar weer zijn schouders eronder, maar voor 2007 zal Rotary-preses Fred van Keken op zoek moeten naar een opvolger van de organisator. Groep 6 van basisschool de Ege lantier rent enthousiast op de vrachtwagen af die op hun school plein staat. Ze zullen zo een praktijkuitleg krijgen over veilig omgaan niet vrachtauto's op de weg. Ze staan te springen om in de wagen te klimmen. Groep 7 is nog niet zover, zij krijgen eerst een theorieles voordat ze naar buiten mogen. Vorig jaar heeft de toenmalige groep 7 een wedstrijd gewon nen van 'Veilig-op-Weg'. Elk jaar stuurt deze organisatie naar ongeveer 4000 basisscholen in Nederland informatie en een wedstrijdformulier op. Uit de juiste inzendingen wordt een aan tal scholen getrokken waar het 'Veilig-op-Weg'-team op bezoek komt. De Egelantier is één van de gelukkige. De praktijkles is begonnen. De kinderen van groep 7 kijken adem- j loos naar het filmpje dat is opgezet. Daarin worden de vier vuistregels voor het veilig omgaan met grote voertuigen verteld én er wordt een speciale vuistregelclip opgenomen, zodat de leerlingen al zingend de regels kunnen onthouden. Even worden de kinderen afgeleid als de Poolse minister van transport het schoolplein oploopt, maar als er 'helemaal niet aan hem is te zien dat hij belangrijk is' nemen ze alle maal weer rustig plaats. Daarna is het tijd voor een test. Wie heeft er goed opgelet en wie niet? Volgens een teamlid van 'Veilig-op-Weg' is dit een erg slimme klas, want van de acht vragen is er geen één fout beantwoord en dus krijgen alle 'cursisten' een 'Veilig-op-Weg'- diploma. Praktijkles Nu de dames en heren de theorie les met succes hebben afgesloten, zijn ze klaar voor de praktijkles. Buiten worden ze opgewacht door Kees Naber en Siebe Huisman van Transport en Logistiek Nederland (TLN). Zij geven de buitenles. De groep wordt in tweeën gesplitst, één groep gaat met Kees naar de Kees Naber van Transport en Lo gistiek Nederland legt de leerlingen van groep 7 uit waar een vrachtwa genchauffeur voetgangers, fietsers en auto's niet kan zien. Foto: Herman van Dam voorkant van de wagen en mag zelfs achter het stuur zitten, de an dere groep gaat in het vrachtruim en krijgt daar les. Na een tijdje wisselen de groepen. De vriendinnen Ebru, Zeynep en Ilknur vinden het leuk dat ze in de vrachtwagen mogen zitten en dat ze kunnen zien op welke plekken de chauffeur het verkeer niet ziet. Ze wisten niet dat grote voertuigen op bepaalde plekken een blinde hoek hebben en dat vinden ze dan ook het meest leerzaam. Meester Kees Versluis vindt dé les 'een buitenkansje' en 'een voorrecht'. Hij denkt ook dat de boodschap veel beter overkomt dan dat het verteld wordt. Ondanks de kou blijven de kinderen nog een tijd vrolijk meedoen. En de minister Die hebben ze niet meer gezien.

Soester Courant | 2005 | | pagina 9