1.39 2.95 Patiëntenplatform steunt huisartsen Vijf gewonden bij zware aanrijding Huurtarieven en koopsommen te hoog voor meeste jongeren GRATIS Belastingaanslag gemeente nog deze maand in bus Deelnemers gezocht voor nieuw cliëntenoverleg NIJHOf Krenten-rozijnen brood Kip-krokant schnitzels Jonagold appels Van de Graaf VERKOOPPLANNEN? WOENSDAG 23 FEBRUARI 2005 83e JAARGANG NO. 28 DEZE WEEK Voor gesubsidieerde rechtsbijstand Juridisch Loket heeft nu ook een vestiging in Amersfoort Nieuwe acties in Eemland tegen regeringsbeleid aangekondigd Over sociale zekerheid OPEL6 Rijverbod van vijf uur NU NAAR NIJHOf 15% korting op alle binnendeuren' 15% korting op alle kasten' Discussieavond PvdA over jongerenhuisvesting Woningmakelaardij -Taxaties Hypotheken - Assurantiën jp Hol Molenbeek Bloedproef afgenomen van veroorzaker uit Soest SOESTER KALENDER Werkloosheid stijgt met bijna vier procent Winter stempelactie Bij aankoop van 2 sixpacks Coca-cola SIERKAARS BEL VOOR EEN GRATIS EN DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 SOESTE COUR Actueel Fysieke fase Spoordal breekt aan. Zwembad als schoolplein. Wethouder Witte opent WIP Overhees Op 4t Hoogt Actueel 4 Actueel 5 Meander Baarn houd open De belastingaanslag van de ge meente kan elk moment in de bus of op de deurmat neerplof fen. Nog deze maand krijgen alle huishoudens net als vorig jaar een gecombineerde reke ning voor de lokale tarieven. Op de aanslag staat ook de WOZ-waarde van onroerend goed vermeld. De waarde hier van is bij de laatste taxatie met gemiddeld 51 procent gestegen. Om de burgers niet op kosten te jagen, zijn de tarieven om laag geschroefd. Iedereen zal niettemin aan OZB 4,5 procent meer kwijt zijn dan vorig jaar. Dat komt door de inflatie (2%) en een extra verhoging van 2,5 procent die de gemeenteraad heeft in gevoerd om de inkomsten van de gemeente te verhogen. Soest int ongeveer 8,5 miljoen aan OZB die daarmee een belang rijke inkomstenbron voor de gemeente is. Doordat de zogenoemde Zalmsnip (€45,38) is verval len, zal de afvalstoffenheffing hoger uitvallen: 234 euro voor huishoudens van twee of meer personen en 171 euro voor mensen die alleen wonen. Het reinigingsrecht (voor inwo ners die afvalcontainers van de gemeente gebruiken) is vast gesteld op €264,00, het riool recht bedraagt 98,40 per 500 kuub water. Wie een hond heeft, moet daar voor 60 euro betalen, voor elke volgende hond zelfs 90 euro. C4 feestelijk uit startblokken. Jarige maakt ritje op poepzui- ger Familieberichten 6 Op Soest 9 Verdwenen Soest Kinderen maken Soest schoon. Cultuur 10 Cursisten exposeren in Idea. Artishock Soesterberg Van sommige voertuigen bleef na het ongeluk en de hulpverlening niet veel over. De Biltseweg was gedeeltelijk urenlang afgesloten. Tijdens de ochtendspits leverde dat lange files op. Medewerkers van ondermeerde Brandweer Soest bevrijdden een van de slachtoffers die bekneld was geraakt. De hulpverlenende diensten rukten met groot materieel uit. In Amersfoort wordt morgen het Juridisch Loket officieel geopend. Dit is een nieuwe landelijke pu blieksvoorziening in het kader van de gesubsidieerde rechtsbijstand die voor een belangrijk deel de taken overneemt van het Bureau Rechtshulp. De vestiging in Amersfoort (sinds begin januari actief) is de zesde in ons land, nadat de regering in 2003 besloot tot deze wijziging van het huidige stelsel van gesub sidieerde rechtsbijstand. Er komen er nog 24 bij. Burgers die in aanmerking komen voor gesubsidieerde rechtsbijstand kunnen bij het Loket terecht om snel en direct informatie te krijgen over mogelijke oplossingen van ju ridische problemen. Dat kan met vragen op het gebied van arbeidsconflicten, familie kwesties, sociale zekerheid (uit keringen), huur- en woonrecht, vreemdelingenzaken en proble men met producten of diensten. Ook voor juridische gevallen als strafzaken, burenkwesties, vergun ningen, rijbewijzen en huursubsi dies kan men het Juridisch Loket inschakelen, mits men recht heeft op deze juridische bijstand. De Amersfoortse vestiging is te vinden aan de Van Asch van Wij- ckstraat 2-4. Telefonisch is het Lo ket te bereiken op 0900-8020 (10 cent per minuut). Een medewerker probeert dan meteen informatie te geven. Lukt dat niet, dan is het eventueel mogelijk een afspraak te maken voor een gesprek. Vra gen kunnen ook gemaild worden. Hiervoor kan men surfen naar www.hetjl.nl. Vier Soesters zijn donderdag naar het ziekenhuis vervoerd, nadat ze gewond waren geraakt bij een zware aanrijding op de Biltseweg. Daarbij ontstond grote materiële schade, maar volgens de politie geen levensbedreigend letsel. De weg werd gedeeltelijk lange tijd afgesloten voor verkeer. Van de veroorzaker, een 48-jarige Soester, is een bloedproef afgeno men, omdat de politie vermoedde dat hij onder invloed van alcohol verkeerde. De uitslag van deze test is nog niet bekend. De man reed rond kwart voor ze ven in de richting van De Bilt. Tus sen de Koningsweg en de Wiekslo- terweg haalde hij een vrachtwagen in. Tijdens die manoeuvre botste hij tegen de auto van een 22-jarige tegenligger uit Soest. Vervolgens schoof de 48-jarige Soester met zijn wagen tegen de zijkant van de vrachtwagen en meteen daarna tegen de auto van een 23-jarige Soesterse die eveneens vanuit de andere richting kwam. Zij raakte bekneld en moest door de brandweer uit haar benarde situatie worden bevrijd. Daarna werd ze met been- en gelaatlet sel naar het ziekenhuis gebracht. Een 24-jarige man, die bij haar in de auto zat, werd opgenomen met heupletsel. Ook de 48-jarige man raakte gewond (aan benen en gelaat), net als een inzittende van hem. Een 22-jarige Soester, wiens auto als eerste werd geraakt, liet zich onder behandeling van een huisarts stellen. Hij had licht hoofdletsel overgehouden aan de botsing. De hulpdiensten rukten donder dagmorgen met groot materieel uit. Ook het Mobiel Medisch Team kwam ter plaatse. De Bilt seweg werd tussen de Wieksloter- weg en de Koningsweg afgesloten. Dat had tijdens de ochtendspits lange files en vertraging voor het autoverkeer tot gevolg. Pas uren later werd de provinciale weg weer opengesteld. De Regionale Verkeersdienst heeft een onderzoek ingesteld naar het ongeluk. Brandweer redt beknelde ree bok uit benarde positie. Sport Knokkend Soest verrast koplo per DWS. Prikbord Medische diensten. Kerkdiensten. Radio Soest. 17 M§W NEFKENS SOEST Wie anders VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon (035) 601 23 64 De gemeente Soest is op zoek naar mensen die zitting willen nemen in een nieuw op te starten cliënten- overleg sociale zekerheid. Dat cli- entenoverleg kan het College van B. W. gevraagd en ongevraagd adviseren over zaken die de Wet werk en bijstand betreffen, zoals het beleid voor de verstrekking van bijzondere bijstand. Cliënten van de sociale dienst BBS en het gemeentelijk Uitstroom- en Activeringscentrum (UAC) kun nen meedoen in het cliëntenover leg, net als vertegenwoordigers van maatschappelijke organisaties. In totaal bestaat het overleg uit maxi maal 9 leden. Het cliëntenoverleg wordt ingesteld omdat de gemeen te er veel waarde aan hecht advies te krijgen over de voorbereiding, vaststelling, uitvoering en evaluatie van het gemeentelijk beleid, maar ook over de dienstverlening en de communicatie. Op donderdag 3 maart vanaf 20:00 uur wordt er in het gemeen tehuis in Soest een voorlichtings bijeenkomst georganiseerd over het cliëntenoverleg. Na een inlei ding van wethouder A.F.M. Krij ger volgt concrete informatie over de manier van werken van het overleg. Inwoners/cliënten van de gemeente Soest en vertegenwoor digers van een maatschappelijke organisatie worden van harte uit genodigd deze voorlichtingsavond bij te wonen. (inct. glas en hang- en sluitwerk) zondag 20 februari open van 10 tot 17 uur bouw en woonwaren. baarn minervaweg 3, tel. 035 54 86 111, www.nijhofbaarn.nl In de nacht van vrijdag op zater dag heeft de politie een 53-jarige Soester aangehouden wegens het rijden onder invloed. De man reed rond 01:00 uur een stukje voor uit en toen weer achteruit op de parkeerplaats aan de Parallelweg. De politie vond dat verdacht en hield hem aan voor een blaastest. De man bleek ruim twee keer de maximaal toegestane hoeveelheid te hebben gedronken en kreeg een proces-verbaal. Ook mocht hij vijf uur niet rijden. 'Het is fijn dat het patiëntenplat form zich solidair heeft verklaard met de huisartsen, dat geeft ons oneindig veel mogelijkheden', zo vertelt Jacob Mus, huisarts en woordvoerder van Eemlandse Collega's. Hij is positief over de bijeenkomst die 17 februari in Nijkerk is gehouden, waarin de resultaten van de acties de afge lopen maanden zijn gehouden, werden besproken. Nieuwe acties staan op de planning. Als een van de belangrijkste re sultaten noemt Mus het Provin ciaal Patiënten Consumenten Platform Utrecht (PP/CPU), dat zich geschaard heeft achter de ac tievoerende huisartsen. Het heeft de artsen uitgenodigd voor een gesprek om over de (vorm van) de acties en welke rol het daarin kan gaan spelen. Als tweede positief punt noemt Mus zorgverzekeraar Agis. Deze heeft toegezegd de praktijkonder steuning van artsen te blijven ver goeden, wat op nationaal niveau niet gebeurt. Ook zegt Agis ach ter het standpunt te staan, dat in schrijvingen op naam de kwaliteit van de zorg niet ten goede komt. Patiënten kunnen gaan rondkijken en zo lopen artsen inkomsten mis. De inschrijving op naam is een es sentieel punt voor de Landelijke Huisartsenvereniging. Mus is blij met de toezeggingen, maar ook terughoudend. 'Agis gaat op dit moment niet zo goed. Er moet ge keken worden of alles financieel haalbaar is en dat we niet straks een sigaar uit eigen doos pakken. Maar qua inhoud zitten we in ie der geval op één lijn'. Volgens de woordvoerder staan de huisartsen sterker nu deze 'bond genootschappen' zijn gevormd. De reactie van het ministerie van volksgezondheid laat op zich wachten, maar de Tweede Kamer heeft minister Hoogervorst al op de vingers getikt dat het zo niet gaat. De Kamer heeft de minister gezegd dat hij moet overleggen en met een oplossing moet komen. Een CD A-kamerlid uit Zeeland heeft zelf een kijkje genomen in een aantal praktijken in Zeeuws- Vlaanderen en gemeld dat er daar echt niets te halen valt en niets te bezuinigen is. Mus verwacht wei nig van het VWS en vestigt zijn hoop op de Tweede Kamer. Soester huisarts W. Bavinck was ook bij de bijeenkomst aanwezig en beschouwde deze tevens als positief. 'De opkomst was enorm. Er waren 120 artsen aanwezig uit Eemland en Noordwest Veluwe, dat is ongeveer de helft. Als je na gaat dat een aantal artsen op hun post moest blijven, is de opkomst echt groot'. Volgens Bavinck heb ben de acties wel degelijk zin, er zijn nu zaken bespreekbaar die dat voorheen niet waren. Korte geschiedenis Op 16 december 2004 startten de huisartsen in omgeving Eemland acties, in navolging van hun col lega's uit Twente, Den Haag en Kennemerland. De reden daar van waren de plannen van minis ter Hoogervorst om praktijkon dersteuning te weigeren en geen benodigde investeringen in de praktijken te doen. Ook zou hij zijn beloftes om de huisartsenzorg te innoveren niet zijn nagekomen. De artsen verwezen patiënten sneller door naar een specialist, waardoor de ziekenfondskosten zouden oplopen en het ministerie aan het nadenken gezet zou wor den. Patiënten treffen was niet het doel. Op 20 januari 2005 bleek op een landelijke bijeenkomst dat de ac ties en de samenhangende publi citeit 'gelukkig barsten heeft doen ontstaan in het tot voor kort ge sloten front van VWS'. Er werd afgesproken dat de huisartsen op 17 februari weer bijeen zouden komen. De bijeenkomst was dus een suc ces, maar er is wel besloten met de acties door te gaan. Deze zullen Volgens Mus zelfs worden aan gevuld. 'Er komt een tandje bij'. Het is nog steeds niet de bedoeling dat patiënten hierdoor getroffen worden. Sterker nog, in de plan ning van de Landelijke Huisart senvereniging en PP/ CP Utrecht staat dat de patiënten zelfs zullen gaan deelnemen door bijvoorbeeld het schrijven van een brief of het bijwonen van manifestaties. Toch zegt zowel Mus als Bavinck dat als er geen enkele toezegging van het ministerie komt, ze er niet aan ontkomen patiënten te benadelen. Wel wordt dat gezien als de aller laatste mogelijkheid. De betrokken organisaties voeren deze week overleg. Morgen is er waarschijnlijk meer duidelijkheid over het aantal en de aard van de nieuwe acties. Hol Molenbeek Soest Burgemeester Grothestraat 32 J/ Woning- en Assurantiemakelaars www.holenmolenbeek.nl 035 601 13 04 Discussiëren over jongerenhuis- vesting. Politici doen het de laat ste tijd in toenemende frequentie. Maar op donderdag 17 maart komen de jongeren zelf aan het woord tijdens een bijeenkomst van de PvdA Soest/Soesterberg. In De Plantage aan de Smitsweg, vanaf 19:30 uur. Bij de PvdA staat betaalbare jongerenhuisvesting hoog op de politieke agenda. De voltallige gemeenteraad onderschrijft het belang, maar komt meestal niet verder dan de conclusie dat hij weinig invloed kan uitoefenen op nieuwbouwprojecten. Alleen als de betreffende grond van de ge meente is, kan Soest voorwaarden scheppen en/of eisen stellen, zo als op de plek van de (gesloten) openbare basisschool De Klimop aan de Weegbreestraat. Daar staan volgend jaar ongeveer dertig huur woningen voor jongeren. Bij de kwalificatie 'betaalbaar' moet gedacht worden aan maand- huur van maximaal 400 euro, hoe wel een groot deel niet meer dan 300 euro kan of wil neertellen. Op het prijskaartje van koopwoningen zou 150 duizend euro de limiet moeten zijn. Dat blijkt uit een rapport van Os man Suna. Hij is lid van de PvdA- werkgroep Beter Betaalbaar Wo nen en hield vorig jaar spontaan een onderzoek onder honderd jongeren van 18 tot 30 jaar. Van hen reageerden er veertien autoch tonen en 27 allochtonen. Onge veer 6.500 Soesters vallen in deze leeftijdsgroep. Zeven op de tien ondervraagden wonen langer dan tien jaar in Soest. En bijna de helft is al mi nimaal een jaar op zoek naar een geschikte woning. Omdat de koop prijzen boven het budget liggen, geeft 88 procent de voorkeur aan een huurwoning. Van zestien on dervraagden is het netto maandin komen minder dan duizend euro, de rest verdient tussen de 1000 en 1500 euro. Veel van de deelnemers aan het onderzoek volgen nog een op leiding. De meesten wonen thuis bij de familie, maar willen een ei gen woning. Ze geven aan graag in Soest te blijven, onder meer vanwege familie, sociale of maat schappelijke binding en werk. Op de 'vrije markt' gaan de vraag prijzen boven hun pet, zodat ze afhankelijk zijn van het woning toewijzingsysteem dat sinds januari vorig jaar via inschrijving en verlo ting geschiedt. Van de 41 onder vraagden waren achttien jongeren niet op de hoogte van dit systeem. De 23 anderen reageren twee- tot zesmaal per kwartaal op de pu blicaties over vrije huurwoningen. Volgens Suna is slechts een en keling tevreden met dit systeem. Zeven zeggen dat het beter kan, vijftien jongeren zijn er niet tevre den over. Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar 9,25 - Buiten Soest 18,50 - Losse nummers 0,65 Gecontr. oplage 11.900 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG De Soester Kalender biedt vereni gingen en instellingen in Soest ge legenheid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'weekagenda' te melden. Donderdag 24 februari 09:30 'Giselle' van Adam, Soester Luisterkring, NPB-kerk (ingang Pieter de Hooghlaan), 4,00. 13:30 Vakantieactiviteiten Spleasurecentrum, Dalweg 181, 3,45/4,10. 14:00 Hawaiimiddag kinder boerderij Veen weide, Vedelaarpad 53, 3,00. 14:00 Workshop creatief met kaarten, De Klarinet, Klarinet 39, 4,00. 20:00 Lezing auteur Tomas Lieske, SLAS, Idea-theater, Wil- laertstraat 49, 5,00/7,50. Vrijdag 25 februari 13:30 Vakantieactiviteiten Spleasurecentrum, Dalweg 181, 3,45/4,10. 19:30 Bingo 55+, Klaarwater, Wiardi Beckmanstraat 475, 3,50. Zaterdag 26 februari 13:30 Country Line-dans 55+, De Klarinet, Klarinet 39. 13:30 Vakantieactiviteiten Spleasurecentrum, Dalweg 181, 3,45/4,10. 14:00 Extra voorstelling film 'Pluk van de Petteflet', Idea-thea ter, Willaertstraat 49, 4,50. 20:00 Bingo w.v. 'Overhees', De Klarinet, 3,50/7,00. 22:00 Bluesnight: The Loeff Berchmaker Bluesband, Artishock, Steenhoffstraat 46A, 10,00. Zondag 27 februari 13:30 Vakantieactiviteiten Spleasurecentrum, Dalweg 181, 3,45/4,10. 15:00 Lezing mr. P. Nouwen: 'Kan God ons wel vinden?', NPB- kerk, Rembrandtlaan 20. 20:30 Film 'The Last Victory', Artishock, Steenhoffstraat 46A, 3,50/5,00. Maandag 28 februari 20:30 Film: 'Der Untergang', Artishock, Steenhoffstraat 46A, 3,50/5,00. Dinsdag 1 maart Geen opgaven. Woensdag 2 maart 10:00 Lezing W. Coenen over requiems, Soester Kring, NPB- kerk (ingang Pieter de Hooghlaan), 3,00. 14:00 Kinderbingo (6-12 jaar), w.v. 'Overhees', De Klarinet, Kla rinet 39, 1,50/3,00. 14:00 Disco/bingomiddag, kin derboerderij Veenweide, Vede laarpad 53, 1,00. 20:00 Lezing J. Siemons over Bachs Matthaus Passion, Emma- kerk, Regentesselaan 2. In januari is de werkloosheid in Soest en Baarn met 3,9 procent ge stegen. Het aantal mensen (zonder baan) dat bij het Centrum Werk en Inkomen staat ingeschreven, bedroeg per 31 januari 2556. Als gevolg van seizoensinvloeden (onder meer de horeca) is er in de eerste maand van het jaar meestal sprake van een toename. De stijging van het vorige kalen derjaar is voor een deel toe te schrijven aan faillissementen in de dienstverlenende sector (ICT e.d.) in de regio Amersfoort en Utrecht. Daarin zijn of waren veel inwo ners van Soest en Baarn werk zaam. Deze branche is langzaam weer aan het opkrabbelen, aldus hetCWI. v V Van Breukelen, vast goed! M.ikd.i.irdij, hypotheken cn assurantiën Autobedrijf A. van der Lee Exclusief-Dealcr voor Soest, B; Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 400 gram 500 gram Bij C1000 Van de Graaf wordt u de komende weken extra verwend. Want bij een volle stempelkaart krijgt u een gratis eierkoker, citruspers of keukenweegschaal en met bijbetaling van slechts 3.50 euro een broodrooster of frituurpan. Bij iedere 10 euro boodschappen krijgt u een stempel. De kaart is vol als u 25 stempels heeft gespaard. De actie loopt van 16 februari t/m 26 maart 2005! Uw volgestempelde kaart is een huishoudelijk apparaat waard! C1000 versvoordeelmarkt Winkelcentrum 'Hartje-Zuid' Geldig t/m zaterdag, druk- en zetfouten voorbehouden. REGI0MAKELAAR5 Burg. Grothestraat 13, SOEST BuijsRegiomakelaars.nl Soest@Bui|sregiomakelaars.nl nvm UW MAKELAAR IN DE REGIO! (KANTOREN TE SOEST EN AMERSFOORT)

Soester Courant | 2005 | | pagina 1