99 99 J 49 99 49 I Fysieke fase Spoordal breekt aan gel De Konmgs> SPOID Visser i mvsreis DKOPER! .OR REUS NNE WIJN 1MPOUCE DE LUXE IULTIPACK SAPPELEN ICANDEAU iACTUEEL! NIEUWE BEZORGER Link naar gildehistorie Zwembad als schoolplein Soest mag meepraten over burgerjaarverslag Wethouder Witte opent WIP Overhees diverse soorten pak 12x100 gram Meningen van lezers ensisyaKKen Moskee Weidevogels (2) Dierenleed Koningsvogel: 155 appartementen, herenhuizen en penthouses Overwegen dicht door werkzaamheden www.dekoningsvogel.nl voor wijk 26 Verzet tegen aanhouding Onder invloed en mogelijk illegaal Bijna vijfhonderd leerlingen in water Cursus bescherming van weidevogels Haagse bluf Verbod op huis-aan-huisacties Vluchtpoging mislukt Enquête op gemeentewebsite INBOUW APPARATEN WOENSDAG 23 FEBRUARI 2005 gr. per stuk1 39 SOESTER COURANT ompact, pak 3 kilo ;el, flacon 3 liter of tabs, pak 64 stuks 4 diverse soorten fles 0,75 liter 2.65/ïiter 1' doos 4 stuks 21 2 2.49/kilo net 2 kilo 1 0.75/kilo Als mijn kinderen een hut willen bouwen tussen de rozenstruiken, en ik verbied hen dat, dan doe ik dat niet omdat ik een hekel heb aan mijn kinderen, maar omdat ik vind dat ze hun hut op de ver keerde plek bouwen. Een dergelijk misverstand ligt op de loer bij de discussie over de moskee, die in de groenstrook langs de Vrijheidsweg gebouwd zou moeten worden. Een moskee, of een kerk, is een plek waar mensen even afstand nemen van de dagelijkse beslom meringen, waar ze iets delen van waar het leven eigenlijk om draait. Dat zingen ze uit in liederen en ge beden, dat leren ze hun kinderen, dat leven ze uit door naar elkaar om te zien en elkaar regelmatig te ontmoeten. Een moskee of kerk zou daarom bij voorkeur midden tussen de mensen moeten staan: een ontmoetingsplek, gemakkelijk bereikbaar, open voor de buurt. |En daarom is de hoek Konings weg/Vrijheidsweg geen goede lo catie voor een moskee. Niet alleen omdat hiermee één van de wei nige groene zones die er binnen de bebouwde kom zijn, wordt op geofferd, maar vooral omdat een moskee niet thuis hoort op de rand van een industrieterrein, waar de vrachtwagens de hele week om heen denderen en die ver weg ligt van de wijken waar de meeste be zoekers vandaan komen. Ik begrijp heel goed, dat het niet gemakkelijk is om tussen de be staande bebouwing een plek te vinden voor een moskee. Maar de moskee had een eigen plek, dicht bij de Eng. En daar komen bouwlocaties beschikbaar, omdat bedrijven verplaatst worden. Daar kunnen maar liefst 150 wonin gen worden gebouwd. Daar zou dus ook een plekje vrijgehouden kunnen worden voor een nieuwe moskee. Een paar woningen min der en het is geregeld. Waarom gebeurt dat niet? En waarom mag de vrijgemaakte kerk wél blijven staan? Ik gun het ze graag, maar waarom zij wel en de moskee niet? En waarom geeft het gemeente bestuur geen antwoord op deze vragen? Als het zo is dat de moskee weg moest, omdat een moskee de prijs van de huizen doet dalen, is dat een letterlijk hemeltergend feno meen, waar een gemeentebestuur niet voor opzij had mogen gaan. Ik vind de bouw van de moskee op deze plek dan ook geen goed idee. Niet omdat ik een hekel heb aan moslims. Maar omdat ik vind dat een moskee niet thuishoort op de rand van een industrieterrein in een nu nog gave groenstrook. En omdat niet duidelijk is waarom een betere locatie niet beschikbaar zou kunnen zijn. Alice van Halsema De aandacht die de heer Hartman vraagt voor de vos, leidt af van de werkelijke problemen van de weidevogels in de Eempolder. Wie daar in het voorjaar rondfietst, kan zelf snel vaststellen dat de dichthe den weidevogels in de beschermde reservaten (Noorderpolder, Ar kenheem) veel groter is dan in de cultuursteppe daarbuiten. Dat is evident niet aan de vos toe te schrijven: die blijft echt niet op de paden omdat er een bordje van Natuurmonumenten staat. Het verdwijnen van de kemphaan en watersnip en de sterke achter uitgang van tureluur en grutto is vooral een gevolg van de sterk verlaagde waterstand, dat weer een gevolg is van de lobby uit de landbouw en de daaruit voortge vloeide landverkaveling in de jaren tachtig. Natuurlijk zal een vos wel eens een nest van een grutto plunde ren. Maar boeren en jagers die de schuld van de achteruitgang van weidevogels bij de vos willen leg gen, zijn aan het verkeerde adres. Vooral de jagers spelen dubbel spel: met hun geklaag over de vos hopen ze nieuwe afschotvergun ningen te realiseren. Het is goed dat wethouder Witte hier geen medewerking aan verleent. Theo Zeegers In de Soester Courant las ik weer een ingezonden stuk van een me vrouw die met haar hondje aange lijnd probeerde een stukje te wan delen, die wreed werd verstoord door een loslopende hond waarbij in dit geval de ook loslopende ei genaresse aanwezig was. Graag wil ik hier het volgende over zeg gen: iedere Nederlander weet dat er gebieden zijn waar de hond los mag lopen, daar buiten horen de honden aangelijnd te zijn, een tus senweg is er niet. Deze gebieden worden aangegeven met borden. Het wild heeft hier baat bij, plus de mensen die ongestoord willen wandelen. Wil ik tijdens mijn wan deling niet worden gestoord door loslopende eigenaren van honden (de hond kan er niets aan doen) dan vermijd ik de aangegeven plaatsen waar de hond met zijn eigenaar los mag lopen. Nog steeds zijn er loslopende zo genaamde hondenliefhebbers die hun hond buiten deze gebieden la ten loslopen. De arrogantie straalt er vanaf: altijd het argument van ik heb mijn hond onder controle. En als het dan mis gaat: wat is dit nu vervelend, het is de eerste keer dat hij dit doet. In het gunstigste geval: stuurt u de rekening maar. Daarmee is voor hen het leed PAGINA 3 De fase van plannenmakerij is ver laten. Slopers, grondwerkers en bouwvakkers hebben de komende twee tot drie jaar tussen de Paral lelweg en de Steenlioffstraat hun handen vol aan Spoordal, nu om gedoopt in Koningsvogel. Dat is een project van 155 appartemen ten, herenhuizen en penthouses. In maart gaat het gebouw van Drukkerij Klomp, inmiddels uit geweken naar bedrijventerrein De Isselt in Amersfoort, tegen de vlakte. Haringsma Bouwmateri alen vertrekt uiterlijk 1 juli naar industrieterrein Soestdijk. De EHBO en de Soester Vogelvrien den verhuizen vóór die datum naar de Molenstraat. Sportschool Budo Ryu betrekt eind maart, begin april het nieuwe gebouw aan de Soester Engweg. 'Als het goed is, krijgen we volgende week de sleutel', al dus Lidy van Diermen. De verplaatsing van de Fatih moskee zal aanzienlijk meer tijd vergen. College en moskeebe stuur hopen dat het gebedshuis begin 2007 aan de beoogde loca tie aan de Vrijheidsweg in gebruik kan worden genomen, maar veel buurtbewoners en het bedrijfsle ven verzetten zich tegen dit plan. Realisering Intussen kan Heilijgers Projectont wikkeling wel aan de slag. Omdat er veel grondwerk moet worden verricht, start de onderneming niet eerder dan in het najaar met de realisering van de eerste fase van Koningsvogel, die bestaat uit 85 appartementen, zestien herenhui zen en negen zeer luxe penthouses. De oplevering van deze woningen is gepland eind 2006-begin 2007. Wanneer de uitvoering van de tweede fase begint, is nog niet exact bekend. Het tijdstip hangt mede af van het moment waarop het nieuwe onderkomen van de Montessorischool klaar is. Zodra dat het geval is, kan het huidige gebouw - aan de andere zijde van de Dalweg -plaatsmaken voor fase 2: zeventien herenhuizen, vier penthouses en 24 appartementen. Tijdens een symbolische startbij eenkomst in het leeg achtergelaten pand van Klomp sprak Heilijgers directeur F.P. Lamberts donder- Door onderhoudswerkzaam heden van de gemeente aan het spoor is het noodzakelijk om bepaalde overwegen voor alle verkeer te sluiten op de volgende data en plekken: het Berkenlaantje in baanvak Den Dolder-Baarn met een lengte van 2.4 km in de nacht van maandag 28 februari, de Ko- lonieweg, Veldweg en Molen straat in baanvak Den Dolder- Baarn met een lengte van 5.4, 6.0 en 6.8 km in de nacht van dinsdag 1 maart en de Dalweg en Talmalaan in baanvak Den Dolder-Baarn met 7.7 en 7.4 km in de nacht van woensdag 2 maart. De wegen zijn afgesloten van 23:30 uur tot 06:00 uur. Dat zijn streeftijden, door onvoor ziene omstandigheden kan hier van worden afgeweken en kun nen de werkzaamheden korter of langer duren. 155 ruime appartementen en statige herenhuizen met een grandeur van een landgoed te Soest Scnoemart Vertegenwoordigers van onder meer gemeente en Heilijgers gaven vorige week het symbolische start schot voor de realisering van Spoordal. Het bouwproject van 155 woningen heet nu Konings vogel. Foto: Herman van Dam dagmiddag van een 'mijlpaal'. 'Dit is een heel belangrijk moment, want binnenkort krijgen we uit stekend zicht op hoe dit project er gaat uitzien.' Het is het eerste grote binnen stedelijke project in Soest. In het complexe voortraject moesten veel hobbels worden genomen. Volgens wethouder Bart Krol van ruimtelijke ordening is dat gelukt dankzij de kwaliteit van het plan. Het gebied, afgebakend door de Parallelweg, de Molenstraat, de Steenhoffstraat en de Dalweg, is nu een 'allegaartje, maar zal er straks piekfijn uitzien, is zijn hei lige overtuiging. 'De mensen die het plan hebben gezien, zeggen nu ook: het wordt wel mooi hoor, er komt wel iets te staan', aldus Krol, de sprekende reclameman voor het project. Heilijgers werd in 2000 door het gemeentebestuur gekozen uit vijf bedrijven om het gebied te ontwik kelen. Het ontwerp is van archi tect Berry Dillen. Soest trekt 2,2 miljoen euro uit, voor onder meer grondverwerving. Dat geld komt uit de rijkssubsidie voor stedelijke vernieuwing. In een later stadium zal Krol de uitgaven verantwoor den voor de gemeenteraad. Nog niet bekend is bijvoorbeeld hoe veel geld Soest aan de Fatih mos kee moet betalen. De rechter zal de hoogte ervan bepalen. De herinrichting van het gebied en de infrastructuur zijn voor reke ning en risico van de projectont wikkelaar. Verkoop De toekomstige bewoners van Koningsvogel moeten van goeden huize komen, want de prijzen zijn niet mals. In de eerste fase worden 24 appartementen gebouwd met een prijs van 200.000 tot 250.000 euro. Van de 61 andere loopt de prijs op tot 400 duizend euro. De koopsom van de herenhuizen vari eert van driehonderd- tot zeshon derdduizend euro, die van de zeer luxe penthouses van vijfhonderd tot zevenhonderdduizend. Alles vrij op naam. In april gaan de woningen van de eerste fase in de verkoop bij Schoeman Makelaars en Buijs Regiomakelaars. Indien er meer gegadigden voor een en dezelfde woning zijn, krijgen inwoners van Soest en mensen die economisch zijn gebonden aan Soest voorrang. Dat is contractueel vastgelegd. Het is de taak van de gemeente om te contoleren of dat wordt nage leefd. Wie vergelijkt leest de Soester Courant voorbij, en als er niets gebeurt dan krijg je als antwoord: het is goed voor de sociale contacten van uw hond. Deze mensen die zelf niet weten wat sociaal is, die moeten dan voor mijn hond bepalen wat goed is, realiseren deze mensen wel wat zij de anderen aan doen. Als ik iemand spreek die deze dreiging heeft meegemaakt, maar het heeft kunnen voorkomen door de andere hond een paar rake trappen te geven, dan denk ik bij mezelf: die had de eigenaar moe ten hebben. Dit is ook de reden dat ik vind dat de overheid hier keihard tegen moet optreden. Geen waarschu wing, maar gelijk een boete. Ik ben er dan ook van overtuigd dat iedere liefhebber die van dieren houdt, ook al heeft hij zijn honden goed afgericht, dit met mij eens zal zijn. M.H. Bestman De Soester Courant zoekt een Omg. Pr. Bernhardlaan, Margrietlaan, Talmalaan, Rembrandtlaan Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn van harte welkom. Door het woningbouwproject in Spoordal te dopen in Konings vogel verwijst Heilijgers Project ontwikkeling naar de historie die het Groot Gaesbeeker Gilde heeft in het gebied. Koningsvogcl staat voor het houten blok met kop, staart en vleugels, die elk jaar op de laat ste zondag van augustus door de gildebroeders aan flarden wordt geschoten. Wie het laatste stukje naar beneden haalt, is de nieuwe koning van het gilde. Sinds geruime tijd heeft het gilde in het St. Joseph-gebouw aan de Steenhoffstraat de beschikking over het Gildehuis. De historie van het gilde in het gebied gaat volgens René van Hal echter zeker 150 jaar terug. 'We heb ben er geen landerijen of grond, maar veel gildeleden liggen be graven op de rooms-katholieke begraafplaats. Vroeger had je er ook het oude mannen gebouw en mede door de Petrus en Pau- luskerk was het een centrale plek, waar veel leden bij elkaar kwamen', aldus de ouderman. Vorige week woensdag rond 10:50 uur zag een motoragent een brom fiets met twee personen met hoge snelheid over het fietspad aan de Burgemeester van der Postlaan rijden. De bestuurder kreeg een stopteken en werd gevraagd aan een technisch onderzoek mee te werken. Dat weigerde de 18-jarige jongeman uit Soesterberg, waarop hij werd aangehouden. Toen de agenten hem in een politiewagen probeerden te zetten, ging hij er rennend vandoor. Na een korte sprint werd hij door de politiemen sen achterhaald en geboeid. Toen de politiemensen bij de bromfiets waren teruggekomen, zagen zij de passagier, een 19- jarige jongeman uit Soesterberg, weglopen. Tevens zagen zij dat de bougiedop van de bougiekabcl was getrokken, waardoor de bromfiets niet meer gestart zou kunnen wor den. De agenten gingen achter de jongen aan en hielden hem staan de. Hij zei niets van de bougiedop te weten, maar toen hij werd ge- Vorige week dinsdagnacht is een automobilist uit Polen aange houden wegens het rijden onder invloed. De man reed rond 2:30 uur op de Koningsweg toen hij door de politie werd aangehouden voor controle. De man bleek bijna twee keer de maximaal toegestane hoeveelheid te hebben gedronken en in overleg met de Officier van Justitie kreeg hij een boete van 300,-. De Pool bleek de boete echter niet te kunnen voldoen en zou mogelijk illegaal in Nederland verblijven. Daarom is hij overge dragen aan de Vreemdelingen dienst. fouillecrd, werd de bougiedop in zijn jaszak aangetroffen. Daarop reageerde hij met: 'Hé, hoe komt die daar nou?'. Hij werd aange houden wegens belemmering. De bromfiets werd voor technisch onderzoek in beslag genomen en tegen de beide verdachten werd proces-verbaal opgemaakt. Het voorjaar nadert; over niet al te lange tijd zullen de weidevo gels terugkeren uit warmere oor den om in Nederland te broeden. Tijdens hun jaarlijkse verblijf in de weilanden moeten de weidevo gels kunnen rekenen op bescher ming. Landschapsbeheer Utrecht wil samen met vele vrijwilligers en agrariërs zorgen dat de nesten gespaard blijven bij de dagelijkse werkzaamheden op het boerenbe drijf. De vrijwilligers speuren in het voorjaar, buiten in het boerenland, naar vogels, nesten en kuikens. Ze onderhouden contact met de boer over hun bevindingen, overleggen over beschermingsmaatregelen en voeren deze ook uit. Er is nog altijd veel behoefte aan nieuwe vrijwilligers. Daarom orga niseert Landschapsbeheer Utrecht ook dit jaar weer een cursus vrij willige weidevogelbescherming. Daarin worden vrijwilligers voor bereid op het nieuwe weidevogel seizoen. In drie avonden komen onderwerpen aan bod als de diver se soorten weidevogels, het zoeken en vinden van nesten, bescher mingsmaatregelen, contact tussen boer en vrijwilliger. Na afloop van de cursus worden de vrijwilligers ingedeeld bij de weidevogelgroep in hun directe omgeving en gaan zij met 'collega beschermers' aan de slag. Het wei devogelseizoen loopt van ongeveer half maart tot half juni. De vrijwil ligers gaan één keer per week een paar uurtjes het weidevogelgevoel proeven. Door het opzoeken van de nesten en deze te markeren sa men met de boer zorgen zij ervoor dat de broedsels uitkomen. Regio Eemland Voor de inwoners van Eemnes, Baarn, Soest, Amersfoort en Bunschoten of elders in de re gio vindt de cursus plaats in De Eemlandhoeve, Bisschopsweg 5b, Bunschoten-Spakenburg, op de donderdagen 17, 24 en 31 maart. In het gebied is o.a. de weidevo gelgroep de Wulp (Soest) actief. De cursus kost 15,00. Koffie en thee zijn gratis en alle cursusmate rialen krijgt men tijdens de cursus uitgereikt. Opgeven: secretariaat Landschapsbeheer Utrecht, 030-22.05.534, of algemeen@lan dschapsbeheerutrecht.nl. Voor de groepen zes uit het ba sisonderwijs werd het school plein vorige week verplaatst naar Spleasure Centrum. Daar konden ze een ochtend of een middag meedoen aan de zwemspelendag die is opgezet in het kader van de sportstimulering. Letters opduiken, een sponzen- spel, een estafette, de onvermij delijke glijbaan en nog veel meer onderdelen stonden dinsdag op het programma. In totaal waren 480 kinderen zo'n twee uur actief in het water. Voor degenen die niet kunnen zwemmen, was er een aangepast programma. De zwemspelendag, begeleid door tachtig ouders en leerkrachten, is een samenwerking van het Breed tesportproject van de gemeente en de schoolsportcommissie. Hoewel het vooral om de pret ging, werd er na afloop ook een klassement opgemaakt. De Pro fessor J. Waterinkschool 2 werd tijdens de ochtendsessie eerste, de tweede plaats werd gedeeld door de Van der Hucht Libel 3 en de PWA 2. In de middag won De Werveling 1, gevolgd door het tweede team van dezelfde school dat de tweede plaats deelde met De Wegwijzer 2. Alle winnaars werden gefotogra feerd en kregen het resultaat daar van later op school uitgereikt door de organisatie. Spelen in het water. Bijna vijfhon derd basisscholieren uit de groepen zes namen een duik in Spleasure Centrum. k- Het nieuwe toverwoord bij ons op Soest is: Den Haag! Als hel College van B W geen beslis sing durft te nemen, wordt Den Haag ingeschakeld. Zo willen de echte Soesters onder leiding van Henk Gerth het archief van 975 jaar Soester geschiedenis hier in het dorp houden, inaar wil de pro vincie dat onze kostbare gegevens gaan participeren in een regio nale doofpot in Amersfoort. Met allerlei oneigenlijke argumenten en foute berekeningen proberen anti-Soesters het laatste door te drijven. Burgemeester Koos Jans sen besloot daarom onlangs het hele dossier om advies op te stu ren naar de rijksinspectie in Den Haag. Het zal die ambtenaren een zorg zijn. Deze maand stond een Soester de legatie zwaargewichten met de pet in de hand voor de Raad van State in Den Haag om te vragen of het ecoductreferendum wel goed was gegaan. De Soester ambtenaren werden meteen met de volgende trein weer naar huis gestuurd met de boodschap eerst zelf maar eens te onderzoeken wat er mis is ge gaan. Loco-burgemeester Harry Witte (GGS) verklaarde met tra nen in zijn ogen echt niet geweten te hebben hoe het precies zat. Help! Zo ken ik nog wel enkele dossiers, die schreeuwen om een advies uit de Hofstad. Zonder in details te treden noem ik het verkeersdos- sier, het jeugddossier en de quick- scan van de nieuwe sportzaal. Interessant zijn ook de mogelijke gevaren van de UMTS-zendmas- ten voor de volksgezondheid en het ISV-dossier, waartegen een te leurgestelde Wim Roest (D66) zijn hoofd stootte. En wat denkt u van de ondergelopen Boerenstreek, waar alles dreigt te verzuipen in het veen? Zeer actueel is de Fatih-moskee: voor al uw Turkse hapjes en dans jes. De 'welwillende onverschil ligheid' (deze prachtige uitdruk king is van Eit Algra) waarmee het College de wij/zij-tegenstelling tracht aan te wakkeren inet 'ach, de mensen zijn tegenwoordig bang voor de islam', is stuitend. 'Zeg ge woon dat die moskee er komt aan de Vrijheidsweg', schreef de Gooi en Eemlander, 'en kom niet aan met spiegeltjes en kraaltjes...' Is er een psycholoog in Den Haag? Erger vind ik dat Bart Krol (CDA- wethouder) niet wil zeggen hoe dit moskeedossier financieel in elkaar steekt. De Haagse wet 'openbaar heid van bestuur' moet toch inzicht kunnen verschaffen. De gemeente raad zit erbij en kijkt ernaar. Het dossier Spoordal lijkt me een zinnige klus voor onze nieuwe Rekenkamer. Wist u trouwens dat Krol de naam Spoordal heeft gewijzigd in 'Koningsvogel'? Dat is veel deftiger voor deze toekom stige elitebuurt. Het College van B&W heeft vo rige week besloten geen medewer king te verlenen aan commerciële huis-aan-huisacties in opdracht van derden. Binnenkort zal het dat beleid publiceren. De aanlei ding van de beslissing zijn de bin nengekomen verzoeken om een vergunning voor de verkoop van goederen en diensten aan huis. Het College heeft deze geweigerd en zal dat in de toekomst dus blij ven doen. Afgelopen vrijdagavond heeft de politie een 17-jarige Soester aan gehouden wegens het bezit van een opgevoerde brommer en het proberen weg te komen toen hij aangehouden werd. De jongen was rond 18:45 uur op de Nieu- weweg toen de politie hem met hoge snelheid zag rijden en hem bij de zijwegen niet zag afrem men. Bij de verkeerslichten van de Nieuweweg/Koningsweg moest de Soester wachten en de politie stopte naast hem. Toen ze hem wilde aanspreken, probeerde hij ervandoor te gaan, maar verloor de controle over de bromfiets en viel. De agent die inmiddels uit de auto was gestapt hield hem aan. De jongen kreeg een bekeuring. Op www.soest.nl, de website van de gemeente Soest, is vanaf van daag een enquête te vinden over het burger jaarverslag. Met deze enquête nodigt de gemeente Soest baar inwoners nadrukkelijk uit inee te denken over de vorm en in houd van het burgerjaarverslag. In dit verslag legt de burgemees ter van Soest verantwoording af aan de inwoners. Een belangrijk onderdeel is de kwaliteit van de gemeentelijke dienstverlening. Ook de manieren waarop de in woners van Soest invloed hebben Utggt SU** Het draaiorgel speelt, de cham pagne staat klaar en de burge meester is aanwezig. Oftewel de opening van het Wijk Informa tiepunt (WIP) Overhees kan van start gaan. Het wijkbeheerteam gaat daar zorgen voor actuele in formatie over het schoon, heel en veilig houden van Overhees. Ondanks de kou hebben zo'n der tig mensen zich verzameld voor (en in) de C-1000; de plek waar het informatiepunt wordt onthuld. Voor de ingang staat een stand met informatie over het wijkbeheer team, de bedoeling van het punt en de activiteiten in de buurt. Aan de kinderen (een stuk of twintig) Wethouder Harry Witte (rechts) toost met leden van het wijkbe heerteam op het nieuwe informa tiepunt. Foto: Herman van Dam is ook gedacht, die kunnen een groene ballon krijgen met de tekst 'Wijk Informatiepunt Overhees'. Natuurlijk gaan de ballonnen op het 'moment suprème' de lucht in en zit er eén kaartje aan voor de gene die de ballon vindt, met de vraag dat terug te sturen. Rond 15:40 uur zijn de burge meester, wethouder Harry Witte en de leden van het wijkbeheer team zover om over te gaan tot het officiële gedeelte. Witte houdt een welkomstwoordje en legt nog even in het kort uit waar het in formatiepunt voor dient. Onder tussen wringen klanten zich (soms verbaasd) door de menigte om een karretje te bemachtigen voor de boodschappen. Dan trekt Witte, na uitleg van Frans Bos, het papier van het bord (informatiepunt) af en stijgt er 'ah' en 'oh' op uit het publiek en sommigen klappen. Het grootste gedeelte van de aan wezigen snelt vervolgens naar bui ten, want het is aardig druk in de kleine ruimte van de C-1000 met de winkelende klanten. Dan is het wachten tot de ballonnen de lucht in mogen. De gure wind maakt de wachttijd er niet korter op. Een aantal kwajongens houdt het voor gezien en laten baldadig hun bal lon gaan. Bij een paar kleintjes gaan de ballonnen hun eigen gang en is het huilen geblazen, maar le den van het wijkbeheerteam zor gen al snel voor een nieuwe. De ballonnen mogen los. Als ie dereen voorzien is, telt Witte af en stijgen de ballonnen op, om al snel te vervormen tot kleine, groene puntjes. Een aantal aanwezigen heeft het gehad met de kou en gaat naar huis. Een aantal blijft staan om te praten met buurtbe woners, de burgemeester of leden van het team en trotseren de kou nog even. kunnen uitoefenen op het beleid krijgt ruim aandacht. Het maken van een burgerjaarverslag is een wettelijke verplichting, maar bij het bepalen van de vorm en in houd heeft de burgemeester veel vrijheid. Om het burgerjaarverslag zoveel mogelijk af te stemmen op de wensen van de inwoners van Soest wordt hen nu gevraagd actief mee te denken. Inwoners krijgen een beperkt aan tal vragen voorgelegd, bijvoorbeeld over de informatie die zij in het burgerjaarverslag terug willen zien. Ook wordt gevraagd naar de meest wenselijk vorm, een krant of wel licht een digitale nieuwsbrief? De enquête staat on-line tot en met 6 maart. De resultaten van zullen worden gebruikt bij het totstand komen van het burgerjaarverslag 2004 dat in mei zal verschijnen. Inbouwspeclalist ALLE MERKEN •GRATIS INMETEN •GRATIS MONTAGE •SNELLE LEVERING Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 2005 | | pagina 3