;ls ^ALj Woningaanbod WVS Verdwenen Soest hervonden [Soest 50 jaar geleden re l OP SOEST Volgnummer 4 paginas Provincie steunt Sumatra Internationaal eetcafé start in De Plantage Leken Nichiren-boeddhisme ook actief in Soest apTe"n^mprwtevS Kinderen maken Soest schoon T ÜAGINa 8 WOENSDAG 23 FEBRUARI 2005 ik maken bel dan 55 2 555. Of kijk ial.nl/netwerk. SOESTER COURANT PAGINA 9 WERELDWINKEL Indiaas parfum ENRICO BURLISTO Iedere 2e woensdag van de maand SGI streeft naar meer bekendheid Bingo Inloopmiddag söesterScocrant y Janssen: 'Ik vind jullie kanjers' w i n Vervolg van zie pagina 9 - Üp|f fü y Workshop Avond Katholiek Vrouwengilde Amnesty-collecte 'Geef om vrijheid' Omgaan met lastig gedrag van kinderen Reactienummer 3 den niet in behandeling genomen. Aantal toewijzing acties r geen bijzondere voorwaarden ring van enkele woningen met - karakter. In die gevallen idere voorwaarden voor die ngegeven. Het betreft hier ii'ngen, jongerenwoningen, i/oningen en woningen voor i. Voldoet u niet aan de in de lestelde voorwaarden, dan n zin op de betreffende woning uw verzoek wordt dan niet t er met uw woonbon? ig en juist ingevulde woon- en behandeld. Bovendien wordt d of u aan alle voorwaarden woningzoekende doen nooit e reacties mee. Indien er meer ingezonden worden alleen de neegenomen in de verdeling. i/aarbij alles klopt worden door jorde gezet. Als u bovenaan de jst staat wordt de woning door /erhuurder aan u aangeboden, de woning dan krijgt u via de en huisvestingsvergunning van Soest, waarvoor u leges ad moet betalen. ididaat ;cteerd voor een woning, binnen 5 werkdagen na :n van de reactietermijn )r de verhuurder. Zonder een irief is het niet mogelijk de linnen te bekijken. Het heeft entijds te informeren naar uw U NIET IN AANMERKING MEN VOOR EEN WONING U GEEN BERICHT!!! voningtoewijzing 1 van de woningtoewijzingen gegeven in een overzicht. t aangegeven hoeveel reacties ijng zijn ontvangen en of de ting of aan een voorrangs- toegewezen. "Op internet weergegeven op welke plaats r) men is geëindigd." tingzoekenden evallen is het mogelijk :he of sociale gronden een aring te verkrijgen. Slechts -perkt aantal gevallen zal 2 verklaring, die slechts van voor een flatwoning, worden ormatie hierover kunt u WVS of op de internetsite: mteverdelina.nl. rhoopt een serieuze klacht over de woningtoewijzing, schriftelijk indienen bij s 276, 3760 AG Soest, ter e klachtencommissie. /ragen heeft over het iteem dan kunt u daarvoor /S, of op de internetsite: mteverdelina.nl De ontploffing van het kruithuis b$ Soest. Geniesoldaten zijn bezig, bet mishandelde gebouwtje te onderzoekeu. Iet is verbazingwekkend hoeveel istorische onderwerpen er zijn 'aarover nog niets is geschreven deze rubriek. Steeds weer dui- en er oude tekeningen, toto's of ocunienten op, die voor de ont- ekker zelf een verrassing zijn, laat taan voor degene die uitgerekend D een daaraan gerelateerd onder werp geïnteresseerd is. n deze rubriek zijn al talloze vra- ;en gesteld over en antwoorden cgeven op vragen die de historie an Soest betreffen. Veel is dank- ij de bijdragen van de grote groep ;zers van 'Verdwenen Soest (her- onden)' opgehelderd of in ieder ;cval aangevuld en duidelijker ge worden. Zij leverden belangrijke nformatie die anders waarschijn- ïjk verloren zou zijn gegaan, ter- Vijl die in feite toch een wezenlijke 'ijdrage betekent voor het in stand EEN EjOBVE ZAAK Stccnhoffstraat 9A, tel. 602 8132 In de Wereldwinkel is een grote :ollectie 'De Moeders Geuren' bloemenparfums te koop. Deze parfums zijn samengesteld uit pure ingrediënten van natuurlijke, essentiële oliën die uit struiken, planten en bloemen gewonnen worden (bijv. lavendel, patchouli en sandelhout). Essentiële oliën van bloemen zijn vaak onbetaal baar, maar in India kennen ze de geurcomponenten ervan en stellen ic hetzelfde samen uit goedkopere oliën. Op deze manier komt men tot een aanvaardbare prijs voor de parfums die nauwelijks te onder scheiden zijn van de originele. 'De Moeders Geuren' bloemen parfums bevatten geen alcohol en zijn niet verdund met plantaardige oliën. Voor de geuren zijn veel verschillende parfumverdampers n aromalampjes te koop. Speciaal laarvoor zijn er flesjes verkrijgbaar net een 'druppelaar' of een roller oor gebruik op de huid. <u de aromatherapie in opkomst s, is het mogelijk meer vat te krij- ;en op stemmingen, op het wel bevinden en op de sfeer in huis. /Iet behulp van de geuren kunnen itemmingen en emoties zelfs beïn- loed worden. e Wereldwinkel is op maandag jopen van 13:00 tot 17:00 uur en op dinsdag t/m vrijdag van 9:30 tot 17:00 uur. De winkel is ook |telefonisch bereikbaar op: 6028132. houden van een stukje plaatselijke geschiedenis. Vandaag in Verdwenen Soest een onderwerp dat ook bij ons niet be kend is. In een dagblad van 1911 troffen we een foto aan met slechts een summier bijschrift. Het betreft de ontploffing in een kruithuisje bij Soest. Nu hoeft het natuurlijk niet per se in Soest te hebben ge staan, want ook vroeger was de topografische kennis van de kran tenmensen vaak niet optimaal. Maar omdat Soest toen nog een dorp van geringe omvang was, is het aannemelijk dat het betreffen de kruithuisje niet in bijvoorbeeld Amersfoort heeft gestaan. Wij vragen ons af: heeft het kruit huisje soms op onze wijde Eng ge staan? We zien op een oude foto uit 1920 vanaf de kerktoren van de Oude Kerk, naast wat nu het Chris Uiterwijkpad is, nabij het kerkhof een schuurtje staan waar van we de bestemming niet weten. Weet de oude generatie boeren die jaren de Eng heeft bewerkt mis schien meer? U begrijpt dus wat onze vraag is: wie weet uit verhalen die fami lieleden hebben verteld of is op een andere manier aan informa tie gekomen waar het kruithuisje heeft gestaan. Wat is de oorzaak geweest van de ontploffing; wat is er precies vernield; zijn er slacht offers gevallen; wat is er daarna met het kruithuisje gebeurd? Kort om, allemaal vragen waarop we graag antwoord willen hebben om opnieuw een (onbekend) stukje Soester geschiedenis' vast te leg gen. In ieder geval is duidelijk dat soldaten van een genieonderdeel zijn ingeschakeld om het - althans volgens het bijschrift - vernielde gebouwtje te onderzoeken. De foto van het krantenbericht hebben we aangeleverd gekregen van Jan van Steendelaar van Eem- »land -Pers. Het Kruithuisje te Soest, wie weet er meer van? Iedere informatie, hoe klein ook, is welkom. Deze rubriek wordt namens Mu seum Oud Soest verzorgd door Gijs van Brummelen. Voor reac ties, 6012158. De provincie Utrecht gaat een deel van het geld dat zij beschikbaar heeft gesteld voor concrete we- deropbouvvprojecten in gebieden die door de tsunami zijn getrof fen, besteden aan een project op Sumatra. Het gaat om een bedrag van een half miljoen euro en is be doeld voor een project in noord west Atjeh, het zwaarst getroffen gebied. Daarmee wordt een start gemaakt met het herstellen van drinkwater- en sanitaire voorzie ningen. Het project heet officieel 'Dutch water sector proposal for tsunami affected Sumatra' en is een initia tief van de waterleidingbedrijven in Nederland. Gedeputeerde Joop Binnekamp van water en milieu coördineert de besteding van de provinciale middelen, hij stelt: 'We hebben een project gezocht dat di rect bijdraagt aan verbetering van de omstandigheden van de getrof fen mensen. Schoon drinkwater en sanitaire voorzieningen zijn daar nu van groot belang. Vandaar dat we het project graag steunen'. De provincie Utrecht maakte eerder dit jaar bekend ruim 1,1 miljoen euro aan de getroffen gebieden be schikbaar te stellen. Over de rest van het geld neemt de provincie binnen een halfjaar een besluit. Het project is opgedeeld in twee fasen: een overbruggingsfase om mensen op korte termijn van drinkwater te voorzien en een reconstructiefase om de destijds aanwezige infrastructuur geheel te herstellen. Voor de eerste fase is nu direct 3,5 miljoen euro nodig. Met de bijdrage van de provincie is dat bedrag gegarandeerd. Voor de tweede fase is 13 miljoen euro nodig. In totaal bereikt het project 150.000 tot 200.000 mensen die wonen in de stedelijke gebieden en buitenwijken. In het project wordt samengewerkt met de Indo nesische overheid en de waterlei dingbedrijven op Atjeh. Er wordt zoveel mogelijk gebruik gemaakt van ter plaatse aanwezige exper tise, menskracht en materialen. OC Klaarwater, Wiardi Beckmanstraat 475, tel. 60106 07 Uit de Soester Courant van Dinsdag 22 Februari 1955 ZAL DE SOESTER PYROMAAN ONTMASKEREN. Een telefoongesprek tussen onze redactie en Enrico Burlisto, de Amsterdamse telepaat, die in dit gesprek ook mededeelde, dat hij meende de Soester pyromaan te kunnen ontmaskeren, was oor zaak, dat Burlisto j.l. Zaterdag in Soest arriveerde en ons nog eens zeide er vast van overtuigd te zijn binnen afzienbare tijd het bewijs te kunnen leveren, dat hij zich niet vergist heeft. Wij hebben niet oog in oog ge staan met de sinitere brandstich ter, maar een foto, waarnaar lang is gespeurd, bracht ons het beeld van een man, die Burlisto ons uit voerig beschreven had. Meerdere telefoongesprekken gaven ons aanvankelijk het vage signalement, maar Burlisto cor rigeerde dit en beschreef de man zo duidelijk, dat wij het beeld goed in ons konden opnemen en toen wij geconfronteerd werden met de afbeelding van de man, die ons als de dader aangewezen werd, toen zaten wij toch even te kijken. „Vergist U zich niet", zeide ik. „Nee, ik vergis me niet Dit is één van de twee pyromanen. Over de tweede zullen we het later wel hebben. Ik ga naar Amster dam terug en U hoort spoedig van me". Moet U nog peultjes? Nu begint U natuurlijk verschrik kelijk hard te lachen en U schimpt op die geit van een verslaggever, die bij een en ander tegenwoor dig was en zich zo heerlijk liet beetnemen. Dat is helemaal niet nodig, want niet Uw verslaggever wordt even tueel de dupe, maar Burlisto, die in Maart a.s. naar „Eemland" komt en z'n matjes wel kan op rollen, wanneer onze speurtocht geen succes oplevert. Burlisto zou z'n eigen glazen daarmee in gooien, dus kon het experiment rustig begonnen worden, want Burlisto heeft een reputatie te verliezen. De reputatie van de man, die de K.L.M. en commodore Viruly gewaarschuwd heeft voor de ramp met de „Triton", het K.L.M.- toestel, dat in de Ierse rivier de Shannon neerstortte. K.L.M. en Viruly geven toe, dat Burlisto ge waarschuwd heeft, maar zij acht ten de waarschuwingen te vaag en de K.L.M. moest vliegen. De reputatie van de man, die aan het begin van dit jaar de val van Malenkow voorspelde. De repu tatie van de man, die op 29 No vember 1952 voor radio Bremen de watersnoodramp in ons land voorspelde, waarvan actie. Dit is echter niet één-twee-drie na te gaan. Wél het ongeluk, dat onze vrouwelijke coureur, Joke Maas land, in Zandvoort overkwam en dat door Burlisto voor speld is. Met deze Burlisto hebben wij Soest doorkruist en deze Burlisto heeft frappante bewijzen van zijn kunnen getoond. Wij zullen U niet vervelen met een uitvoerig „reisbeschrijving". Dat kan altijd nog wel als Enrico Burlisto zegt een Tsjech te zijn, die reeds tien jaar in ons land woont. Aanvankelijk trad hij op als steile wand-rijder, maar een ernstige val maakte een eind aan dit gevaarlijke beroep en deze val bracht de paranor male begaafdheid van Burlisto aan het licht. Een begaafdheid, waaraan ook prof. Dr. Tenhaeff, hoogleraar in de Parapsycholo gie te Utrecht, aandacht besteed heeft. Prof. Tenhaeff toont veel reserve, maar wijst Burlisto niet af, omdat de bewijzen van zijn kunnen te duidelijk zijn. Naast meerdere vergissingen, die de te lepaat gaarne toegeeft, zijn daar een vliegtuigramp, die aan 36 personen het leven kostte, een vulkaanuitbarsting en de ramp met de „Triton". En dan niet te vergeten Malenkow, die wij reeds vermeldden. Burlisto bracht ons in rozenrode stemming door te verklaren, dat er de eerste 25 jaar geen wereld oorlog komt. Dat is tenminste vast meegenomen voor het geval, dat hij straks de door de Soester Onderlinge Brandverzekering uit geloofde 500 gulden opstrijkt en niet genoeg van gedachtenlezen afweet om te constateren, dat ik de helft wel wil hebben. Noteert U verder, dat Mc. Carthy, de Amerikaanse Communistenja ger, dit jaar sterft, dat Eisenhou- wer aftreedt, dat Adenauer van het politieke toneel verdwijnt, dat Japan en China een pact sluiten, dat Soekarno zijn eisen inzake Nieuw-Guinea spoedig zal laten rusten, omdat hij tot over zijn oren in andere moeilijkheden komt en Amerikaanse troepen met succes zullen optreden bij landingspogingen van Chinese troepen op Formosa. Ook het bewijs zal geleverd wor den, dat de oude Dominici, de Franse boer, die verdacht wordt van de drievoudige moord, on schuldig is, en een 16-jarige kleinzoon zal een zware pijp te roken krijgen. Dr. O., de Berkelse arts is onschuldig en... nee, nee, ik kijk even uit, want wat schiet ik er mee op, wanneer ik straks een btJangrijke getuige in dat proces word. Je kunt nooit weten... Soest wacht, Enrico Burlisto! Op woensdag 9 maart wordt voor het eerst een Internationaal eetcafé in De Plantage georganiseerd. De Plantage bevindt zich midden in Smitsveen, een multiculturele wijk in Soest. Vanwege al deze verschil lende culturen kwamen Stichting Balans en Stichting Vluchtelingen werk op het idee om één keer per maand een internationaal eetcafé te organiseren. Iedere maand koken er vrijwilli gers uit een ander land. Behalve voor de gerechten zorgen de ama teurkoks ook voor muziek en attri buten uit hun land. Op 9 maart zal er gekookt worden door Turkse vrijwilligers. Er is plaats voor zo'n 0 vijfentwintig eters. De organisa toren durfden aanvankelijk nau welijks te vragen aan vrijwilligers of ze voor zoveel mensen wilden koken. Toen het aantal ter sprake kwam zei een Turkse: 'Twintig mensen? Geen probleem, ik vind koken erg leuk en ik heb thuis ook wekelijks twintig eters over de vloer'. Voor iedereen Het eetcafé is voor iedereen, on geacht de nationaliteit. Het wordt een gezellige avond met medebe woners waarbij men ondertussen kennis kan maken met andere cul turen. Grijp die kans en kom op woensdagavond 9 maart naar De Plantage, Smitsweg 311. ledereen is welkom vanaf 18:00 uur. Kom vroeg, dan is er nog even gelegen heid om mee te kijken in de keu ken. Om 18:30 uur gaan de gasten aan tafel. Voor het diner betaalt men 6,50, inclusief koffie en thee na afloop. Al het vlees is overigens afkomstig van een islamitische slager. In ver band met inkoop en voorbereiding graag uiterlijk vrijdag 4 maart aan melden via 035-60.99.255. Andere avonden die gepland staan: woensdag 13 april, eten uit Marokko; woensdag 11 mei, ge rechten uit Irak; woensdag 8 juni, de Afghaanse keuken. Voor 55-plussers staat er in ont moetingscentrum Klaarwater weer een bingoavond op het pro gramma. Deze wordt gehouden op vrijdag 25 februari en begint om 19:30 uur. De zaal aan de Wiardi Beckmanstraat, onder Honsber- gen, gaat een half uur van te voren open. Een speelkaart kost 3,50 en daarvoor doet men gratis mee aan de loterij. Ook voor het eerste kopje koffie/thee hoeven de bin goliefhebbers niet te betalen. Disco en bingo zijn woensdag 2 maart de ingrediënten van de in loopmiddag van kinderboerderij De Veenweide. Kinderen van 4 tot en met 12 jaar kunnen van 14:00 tot 16:00 uur dansen en prijzen winnen op het terrein aan het Ve- delaarpad. De inloopmiddag is wekelijks, maar het programma wisselt steeds. Deelname kost 1,00. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per half jaar! tel. (035) 6014152 Wie vergelijkt leest de Soester Courant De SGI (Soka Gakkai Internati onaal) - wat 'waarde creërende organisatie' betekent - is een in ternationale organisatie die het als haar hoofddoel en levenstaak ziet een bijdrage te leveren aan vrede, cultuur en onderwijs. Dat gebeurt op basis van de filosofie en idealen van het boeddhisme van Nichiren Daishonin. In Soest wordt deze vorm van het boeddhisme gepropageerd door Frank Willebeek Le Mair. De SGI bestaat uit 76 organisaties met meer dan 20 miljoen leden, ver spreid over 191 landen en gebie den. Ten behoeve van haar leden en van de samenleving als geheel organiseert de SGI activiteiten waarin de ontwikkeling centraal staat van de positieve kwaliteiten in de mens, die nodig zijn voor in dividueel geluk, wereldvrede en voorspoed. Gebaseerd op Nichi- rens filosofie, die uitgaat van het leven zelf, zijn de leden diep be trokken bij vrede, cultuur en on derwijs. Hoewel de omvang en aard van de activiteiten per land verschillen komen ze voort uit het gedeelde besef dat individueel ge luk, vrede en voorspoed onver brekelijk met elkaar verbonden zijn. In Nederland zijn er op dit moment ongeveer 1.000 leden. Het boeddhisme van Nichiren (1222-1282) legt de hoogste na druk op de onschendbaarheid van het leven. De leden streven er o.a. naar bij te dragen aan het welzijn van vrienden, familiele den en hun omgeving. Volgens de leerstellingen van Nichiren bezit ten alle mensen het vermogen om een waardevol en creatief leven te ontwikkelen - om een verlichte levensstaat te bereiken. Verder leert het boeddhisme dat blijvende vrede uiteindelijk alleen bereikt kan worden door de innerlijke im pulsen van haat en geweld die wij Warme maaltijd Champignonsoep, hachee, ge- dat het water al in zijn mond loopt, kan zich voor deze warme maaltijd opgeven in de bar van Klaarwater. Deze wordt geserveerd op dinsdag 15 maart, om 12:30 uur. De kos ten bedragen 4,00 per persoon. Reactienummer 0504103 Soesterberg Woningtype flat met lift Aantal kamers Opp.woonkamer Vijfde etage Dorpsplein 100 Beschikbaar per15-03-2005 Netto huur €409,81 Bruto huur 574,00 Subsidiab. huur 425,81 Servicekosten 164,19 Voorwaarden Leeftijd minimaal 59 jaar. Bijzonderheden CV, lift, alarmering, huismeester, zonnig balkon. Recreatiemogelijk heden, rondom aangelegde tuin. Verhuurder De Drie Eiken Dorpsplein 31 Reactienummer 0504102 Wijk Soesterberg Woningtype flat met lift Aantal kamers 2 Opp.woonkamer28 Etage Eerste etage Beschikbaar per: 15-03-2005 Netto huur 409,91 Bruto huur 574,00 Subsidiab. huur 425,81 Servicekosten 164,19 Voorwaarden Leeftijd minimaal 59 jaar. Bijzonderheden CV, lift, alarmering, huismeester, zonnig balkon. Recreatiemogelijk heden, rondom aangelegde tuin. Verhuurder De Drie Eiken Kamperfoeliestr. 143 Reactienummer 0504114 Wijk Smitsveen Woningtype flat met lift Aantal kamers 4 Opp.woonkamer26 Etage Tweede etage Beschikbaar per: 12-03-2005 Netto huur 423,83 Bruto huur 442,04 Subsidiab. huur 439,52 Servicekosten 18,21 Voorwaarden Leeftijd minimaal 50 jaar. Bijzonderheden c.v., lift, balkon, beheerder leef omgeving, dichtbij winkels Verhuurder Portaal Eemland -c- -VP'-- gei Burgemeester Koos Janssen had het maar druk vorige week. Een opening hier, een vergadering daar én vijf leerlingen van de Waterink- scliool een handje helpen met de stoep schoon te maken bij de AH aan de Smitsweg. Om 12:00 uur stonden Reyno, Emily, Bas en Hila onder veel (mcdia)belangstelling klaar om hun eerste schoonmaakactie te beginnen. De burgemeester (met ketting) sprak de kinderen toe. 'Ik vind jullie geweldig! Het is fantas tisch dat jullie je hebben aange meld om delen van Soest schoon te maken en dat jullie daarmee bij dragen aan het feit dat de gemeen te misschien wel de schoonste van Nederland wordt. Jullie zijn kan jers'. De juf van de kinderen was ook aanwezig en de burgemeester beloofde haar een keer langs te komen op school, zodat hij met iedereen kon praten over hoe be langrijk een schone gemeente is. Na deze stimulerende woorden overhandigde Janssen hen de prik kers waarmee vuil van de grond gehaald kan worden, maar niet voordat hij zelf een demonstratie gaf hoe de prikstokken werkten. Een omstander vond dat blijkbaar een leuk gezicht en gooide een pa piertje op de grond, zodat de bur gemeester deze ook kon oprapen. Daarna gingen de kinderen (nog wel met hulp van Janssen) zelf aan de slag. Ze konden hun 'werk' niet helemaal ongehinderd doen; om de zoveel meter moesten ze poseren voor de camera's van de kranten of van de ouders. Rob Stol, de vader van Reyno, vertelde dat de kinderen lid zijn van Greenpeace en dat de organi satie een oproep had gedaan naar kinderen om zelf een clubje te be ginnen en initiatief te nemen om Nederland schoon te houden. De kinderen vonden dat een goed idee De Klarinet 7/ allen in ons hebben - het boed dhisme noemt dat 'de fundamen tele duisternis van het leven' - te weerstaan en te overwinnen. Dit dynamische proces van zelfverbe tering, van angst naar vertrouwen, van vernietiging naar creativiteit, van haat naar medeleven, en het positieve effect daarvan op de maatschappij, vormt de kern van de visie van de SGI op een vreed zame wereld. De bijeenkomsten worden bij de leden thuis gehouden, waarbij ge oefend, gestudeerd en gediscus sieerd wordt over de praktijk van het Nichiren-boeddhisme. Wie meer wil weten kan kijken op de website www.sgin.org of in con tact komen met één van de beoe fenaars in deze regio. Voor meer informatie over bijeenkomsten kan men bellen met Frank Le Mair, 06-43.17.01.61. Op dinsdag 1 maart vindt de avond van het Katholiek Vrou wengilde plaats in de raadzaal van het gemeentehuis. Daar zal iedereen ontvangen worden door burgemeester Koos Janssen en gemeenteraadsgriffier Rien van Vliet. Zij zullen de sprekers van de avond zijn en o.a. vertellen over de verhouding/ rolverdeling tussen de burgemeester, het College van burgemeester en wethouders en de gemeenteraad. Ook komt het werk van de griffier en de gemeen teraadssecretaris aan bod. Daarna is er gelegenheid voor het stellen van vragen. De avond begint om 19:30 uur met een kopje koffie of thee en van 20:00 tot 22:00 uur zijn de sprekers aan het woord. Introducés zijn van harte welkom en kunnen gratis naar binnen. Burgemeester Koos Janssen helpt Greensavers Reyno, Hila, Bas en Emily een handje op weg. Foto: Herman van Dam en kwamen met de naam Green savers. Na een rondleiding van Greenpeace door een oude boot van hen en wat uitleg, werden de kinderen officieel beëdigd. Laurien is het vijfde lid van de club, maar was niet aanwezig. De Greensavers zullen van tijd tot tijd stukken van Soest schoonma ken en Greenpeace daarvan op de hoogte houden. Vader Rob bege leidt de kinderen, wegens veilig heidsoverwegingen moet er altijd een volwassene mee op pad. De elub is de komende tijd in ieder geval duidelijk herkenbaar aan de prikkers, maar ook aan de offici-. ele T-shirts en petten van Green peace. Op creatieve wijze kaarten maken. Dat kunnen ouderen leren tijdens workshops in De Klarinet. Deze zijn op de donderdagen 24 febru ari en 10 en 24 maart, telkens van 14:00 tot 16:00 uur. Belangstel lenden kunnen zo binnenlopen en meedoen. Deelname per keer kost 4,00 inclusief materiaal voor twee kaarten. Country Line In het ontmoetingscentrum aan de Klarinet is er op zaterdag 26 februari een dansmiddag: coun try line voor 55-plussers. De be zoekers kunnen meedoen of ge woon kijken. De entree is gratis. Bij country line heeft men geen danspartner nodig, omdat er in een groep op lijn wordt gedanst. De dansmiddag is van 13:30 tot 16:00 uur. Creatief haken Een snelle techniek, randjes rond kleedjes, kralen en naaldkantste- ken. Dat allemaal kunnen ouderen leren tijdens de workshop creatief haken. Die wordt gegeven op vrij dag 4 maart, van 9:45 tot 11:45 uur. De deelnemers dienen zelf haaknaalden, garen en schaar mee te nemen. Deelname kost 5,00 exclusief materiaal. Belangstellen den kunnen zich inschrijven aan de bar van het ontmoetingscentrum. In de week van 20 tot en met 26 februari houdt Amnesty Interna tional voor de derde maal haar lan delijke collecte. Onder het motto 'Geef om vrijheid' gaan duizenden collectanten op stap. Onze vrij heid is zo vanzelfsprekend dat we er nauwelijks meer bij stil staan. In veel landen is die vrijheid niet vanzelfsprekend; overal ter wereld worden de rechten van de mensen geschonden. Geslacht, godsdienst, afkomst, seksuele geaardheid, po litieke overtuiging; in veel landen zijn het nog steeds redenen om mensen te vervolgen. Amnesty probeert waar mogelijk schendingen van mensenrechten te voorkomen en zet zich in voor de slachtoffers van die schendingen. Er is daarin al veel bereikt, maar er moet nog veel meer gebeuren. Met het collectegeld steunt men Amnesty in de strijd tegen de schendingen van de mensenrech ten overal ter wereld. Ook in Soest collecteert de werk groep Amnesty. Op zaterdag 26 februari staan de collectanten bij de verschillende winkelcentra in Soest: Soest -Zuid; Smitshof; Hoogvliet en de AH-Burg. Gro- thestraat, van 10:30 tot 12:00 uur en van 13:00 tot 14:30 uur. Wie om anderen geeft, geeft om vrij heid. Veel ouders lopen wel eens aan te gen kleine of grote moeilijkheden in de opvoeding: niet willen eten, woedeaanvallen, niet naar bed of school willen, niet willen spelen bij vriend(innet)jes, niet kunnen afleren van gewoonten zoals duim- zuigen, haarplukken of veel snoe pen, buik- of hoofdpijn zonder lichamelijke oorzaak, gebrek aan concentratie of antisociaal gedrag als liegen of stelen. Op donderdag 3 maart is er in de Emmakerk vanaf 20:00 uur een avond over 'Lastig gedrag van uw kinderen? Hoe gaat u daarmee om?' door Lonneke Weusten, een integratieve kindertherapeute met een eigen praktijk in Soest. Ze zal ingaan op manieren om met lastige situaties om te Ieren gaan. Integra tieve kindertherapie helpt het ge drag van kinderen, dat vaak lastig is voor henzelf en hun omgeving, te veranderen. Doel is dat het kind zich op een gezonde manier kan ontwikkelen en goed in zijn/haar vel zit, zowel voor zichzelf als voor zijn/haar omgeving. Er zal uitgebreid ruimte zijn om vragen te stellen, opmerkingen te plaatsen en ervaringen uit te wisselen. Wie geïnteresseerd is hoeft geen kind te hebben dat aan therapie toe is, maar kan tips krijgen die het op voeden kunnen vergemakkelijken. De bijeenkomst is bedoeld voor ouders met kinderen in de leeftijd 4-12 jaar. Waarom houdt de Emmakerk een avond met zo'n thema? Omdat het belangrijk is ouders te helpen/on dersteunen bij het (christelijk) opvoeden van hun kinderen. In tegratieve kindertherapie is geen christelijke therapie, maar stelt het kind centraal en gaat uit van het unieke van ieder mens. Belang stellenden zijn welkom in de Em makerk, Regentesselaan 2B vanaf 19:45 uur; de bijeenkomst duurt van 20:00 tot ongeveer 22:00 uur. De toegang is vrij; aan het einde wordt een collecte gehouden om de kosten te dekken. Informatie: Janke Holman, 64.68.370, arie. janke@hetnet.nl. Alcohol en drugs Op maandagavond 25 april vanaf 20:00 uur vindt in de Emmakerk een avond plaats over alcohol en drugs: Waar zit het gevaar en hoe kunnen we ons als ouder en kind daar tegen wapenen? Deze avond is zowel voor de ouders als voor kinderen geschikt. De doelgroep zijn kinderen van ongeveer 11 tot 16 jaar.

Soester Courant | 2005 | | pagina 9