Amsterdam Winter Adventure 2005 Moeder aller beurzen viert zestigste editie 2005 Confer Hotel Arena en Odeon 5 tips Huishoudbeurs van 1 tot en met 10 april in Amsterdam RAI De feesten van de Huishoudbeurs Er is er nóg een jarig De Huishoudbeurs 2005 Wat, waar, wanneer en hoe? Clubs, colle^ Conesci duikt Evenementen: Bruisende folder Amsterdam, Stad aan het water 2005 Via P+R komt u makkelijk in de binnenstad «„^Amsterdam activiteitenkalender Kleurrijke activiteitenkalender Amsterdam werkt aan een bereikbare stad AUTOSPORT Hoekzema en Van de Vendel nu teamgenoten KORFBAL Beleving ver te zoeken bij uitgeblustKVO I— FUTSAL VOLLEYBA t/m 17 april 2005 Marokko - De Nieuwe Kerk - De tentoon stelling is de start van de officiële vie ring van 400 jaar betrekkingen tussen Marokko en Nederland in 2005. De top stukken zijn afkomstig uit Marokkaanse musea uit Rabat, Tanger, Marrakech, de opgraving van Volubilis en de Konin klijke en Nationale bibliotheken. Deze instellingen lenen samen bijna 300 topstukken uit aan De Nieuwe Kerk. t/m 19 juni 2005 Egon Schiele - Van Gogh Museum - Een bijzondere tentoorfstelling over het werk van de Weense Expressionist Egon Schiele (1890 -1918). Er zijn circa 20 schilderijen en 80 aquarellen en teke ningen bijeengebracht. Het is het eer ste Schiele-retrospectief in Nederland. tot 12 september 2005 Het Kwaad - Tropenmuseum - De ten toonstelling voert de bezoeker van de Zondeval der Engelen tot de buiten aardse monsters van Star Wars en Alien, langs heksen als-Eucalypta en de Balinese Rangda, van Kali en Eshu tot Bush en Bin Laden. Dit alles wordt verteld in een combinatie van bizarre scènes, muziek, geluidseffecten en filmbeelden en natuurlijk prachtige voorwerpen. Tot 31 december 2005 De Ontdekking van de Wereld - Nederlands Scheepvaartmuseum Amsterdam - 'De Ontdekking van de Wereld' is een interactieve belevenis voor het hele gezin. Net zo verrassend is de prachtige replica van het V0C- schip 'Amsterdam' waar de bemanning het verleden wel heel dichtbij brengt. Tot zomer 2008 Rijksmuseum, De Meesterwerken - Philipsvleugel van het Rijksmuseum - Alle beroemde hoogtepunten uit de Gouden Eeuw zijn bij elkaar te zien: het mooiste Delfts Blauw, iconen uit de Nederlandse geschiedenis en natuurlijk de schilderijen van Vermeer, Frans Hals en Rembrandt, met als hoogtepunt De Nachtwacht. Het hoofdgebouw van het Rijksmuseum is wegens verbouwing gesloten. Doorlopend Codenaam: DNA - NE MO, ontdekkings reis tussen fantasie en werkelijkheid - U krijgt antwoord op vragen als waar om zie ik er uit, zoals ik er uitzie en waarom lijk ik op mijn ouders? Verder gaat u aan de slag met de principes van genetische modificatie. Bent u bijvoorbeeld in staat een lichtgevend konijn te maken? Tickets, toeristische informatie, hotel- en excursiereserveringen Amsterdam is ook deze winter 'hof. Voor de negende keer biedt Amsterdam Winter Adventure een groot aantal bijzondere exposities waarvan u volop kunt genieten. Enkele bijzondere tentoonstellin gen die u kunt bezoeken zijn: Egon Schiele (t/m 19 juni) in het Van Gogh Museum. In de Nieuwe Kerk is een speciale tentoonstelling te zien met unieke kunstschatten uit Marokko (t/m 17 april). Het Tropenmuseum laat de bezoekers huiveren met een tentoonstelling over de eeuwige worsteling van de mens tegen Het Kwaad (t/m 12 sep tember) en het Nederlands Scheepvaartmuseum biedt u de interactieve tentoonstelling De Ontdekking van de Wereld (tot 31 december). Tot de zomer van 2008 kunt u in de Philipsvleugel van het Rijksmuseum alle beroemde hoogtepunten uit de Gouden Eeuw bewonderen onder de noemer De Meersterwerken. NEM0 presenteert met Codenaam DNA een permanente tentoonstelling over erfelijkheid. Haal de Amsterdam Winter Adventure - brochure bij uw VVV-kantoor voor een compleet overzicht van de ten toonstellingen van Amsterdam Winter Adventure of ga naar: www.amsterdamwinteradventure.nl In 2005 staat Amsterdam geheel in het teken van het themajaar Amsterdam, Stad aan het water. Op initiatief van Amsterdam Toerisme Congres Bureau (ATCB) en de toeristische sector in Amsterdam vindt een groot aantal evenementen plaats op en rond het water. Daarnaast zal er extra aandacht geschonken worden aan permanente attracties op en rond het water. Ter gelegenheid van dit themajaar veelzijdige aanbod in Amsterdam heeft ATCB een folder uitgegeven aan grachten en evenementen op met de hoogtepunten. het water. De folder is gratis ver- Uitgeklapt is de folder een fraaie krijgbaar bij o.a. de informatiekan- poster die aan de hand van acht toren van ATCB en WV-kantoren in grote foto's een beeld geeft van het heel Nederland. Hotel Arena gehuisvest in een prachtig monumentaal pand van een voormalig weeshuis uit 1890, heeft een uitstekende reputatie gekregen als een hip, modern en cultuurgeoriënteerde locatie. In het complex zijn een hotel met 127 kamers (T0STAY), een café/restaurant TODRINK&DINE), een club (TONIGHT) en vergaderzalen (TOMEET) gevestigd. Odeon Amsterdam is recentelijk overgenomen door de eigenaar van Hotel Arena, en na een com plete renovatie zal het gebouw in de lente van 2005 geopend wor den. In het gebouw zijn een café met terras aan de gracht, een cocktail bar, een restaurant en de gereno veerde concertzaal/club gevestigd. Zowel Hotel Arena als Odeon zijn gevestigd aan het water. Ter gele genheid van het themajaar Amsterdam, Stad aan het water 2005 zijn er plannen om op vrij dag- en zaterdagavonden een boot te laten varen tussen de beide venues. Dus diegenen die bijvoorbeeld lekker willen eten in Hotel Arena en daarna een cultu rele voorstelling willen bijwonen of willen gaan stappen in Odeon kunnen per boot reizen. Een romantischere manier om van A naar B te komen is er niet. Voor meer informatie: www.hotelarena.nl of www.odeonamsterdam.nl De organisatie van de Huishoud beurs heeft dit jaar gekozen voor een aantal belevingswerelden, in de vorm van feesten. Zo is er het KookFeest, waar je ant woord krijgt op vragen als: Hoe maak je in 15 minuutjes een feestelijk gerecht? Of: hoe creëer je een overheerlijke (non-) alcoho lische cocktail? Op het KookFeest krijg je ook alle ingrediënten voor een feestelijke maaltijd onder begeleiding van bekende koks. Op het WoonFeest wordt duide lijk hoe je sfeer maakt in huis, welke kleurtinten op dit moment hip zijn voor in het interieur of hoe je met kleine, betaalbare aan passingen een totaal ander inte rieur krijgt. De leuke dingen van het leven tref je aan op het VrijetijdsFeest: Waar ga je naar toe op vakantie? Waar kun je met je gezin naar toe voor een leuk dagje uit in Nederland? Op het BeautyFeest word je op een verrassende manier geïnfor meerd over de beautytrends van de komende periode. Wat is de nieuwste mode? Welke kleding- combinaties kun je maken? Ook kun je hier meedoen met verschil lende workshops en metamorfo ses ondergaan. Al je vragen over je huisdier wor den, natuurlijk door Martin Gaus, beantwoord op het Dieren- Feest: Hoe kun je je huisdier het beste opvoeden, verzorgen, ple zieren en verwennen? Ook zijn hier wervelende shows met échte dieren. Op het CreatiefFeest kun je mee doen aan verschillende work shops. Op het GroenFeest staat de groenbeleving centraal. Hier kun je in een ontspannen sfeer en onder deskundige leiding zelf aan de slag met materialen, bloemen en planten. Het GroenFeest biedt inspiratie en expertise voor thuis en toont de nieuwste tuintrends. Tegelijk met de Huishoudbeurs wordt de negen-maanden-beurs gehouden in Amsterdam RAI. Dit evenement, dat van 6 tot en met 10 april is te bezoeken, biedt alles voor aanstaande ouders en ouders met baby's. De negen-maanden-beurs viert dit jaar haar twintigste editie en ook dit jubileum is voor de beursorganisa- tie reden voor een feest. Je vindt op de negen-maanden-beurs alles op het gebied van verzorging voor moeder en kind, voeding en gezondheid, financiën, speelgoed, kinderkamers, babykamers en kle ding. Ook aan opvoeding, wonen en leven wordt uitgebreid aandacht besteed. Een kaartje voor de negen maanden-beurs kost 13,50 en geeft toegang tot de Huishoud beurs en andersom. Kijk ook op www.negen- maandenbeurs.nl Je bent van harte welkom. En wil je meer weten? Kijk dan op: www.huishoudbeurs.nl Zin in feest en gezelligheid? De Huishoudbeurs in Amsterdam RAI, ook wel de 'Moeder aller beurzen' genoemd, viert van 1 tot en met 10 april 2005 zijn zestig ste editie. Het grootste Nederlandse consumentenevenement in zijn soort grijpt dit jubileum aan om extra feestelijk uit te pakken. De Huishoudbeurs 2005 staat dan ook bol van optredens, shows, bekende artiesten, demonstra ties, culinaire nieuwtjes, de jongste trends op het gebied van huis en tuin en de nieuwste mode. Een toegangskaartje kost 13,50. Op 7 en 8 april viert de Huishoudbeurs extra lang feest. Op deze dagen is het evenement geopend tot 22.00 uur. Een avondkaartje kost 7,50 en bezoekers zijn dan vanaf 18.00 uur van harte welkom! Kinderen tot en met 4 jaar krijgen gratis toegang, kinderen van 5 tot en met 12 jaar betalen 5,50 euro en 65-plussers mogen voor 12 naar binnen. Voor groepen groter dan 20 personen geldt een tarief van 11 per kaartje. Kaarten kunnen onder andere worden besteld via de eigen website van de Huishoudbeurs: www.huishoudbeurs.nl. Hier kunnen bezoekers een voorde lig 'combi-pakket'aanschaffen dat bestaat uit een entreekaart, parkeerkaart en een kopje koffie. In 1950 werd de allereerste Huishoud beurs georganiseerd. Beursmanager Marjo Wolters van Amsterdam RAI:"ln de beginperiode werden meerdere Huis houdbeurzen per jaar gehouden, van daar dat we in 2005 al aan de zestigste editie van het evenement toe zijn." In 1950 trok de beurs 50.000 bezoekers. Noviteiten waren toen onder andere de nylon handschoenen, de schuimrubber matras, de staalwolspons en de syntheti sche vaatdoek. Wolters: "Er moest toen ontheffing aangevraagd worden voor de avondopenstelling en van openstel ling op zondag was überhaupt geen sprake." Inmiddels is de Huishoudbeurs 59 edities en circa 12 miljoen bezoekers verder. Steun en toeverlaat De Huishoudbeurs heeft door de jaren heen een grote verandering ondergaan. In de beginjaren was het evenement de steun en toeverlaat van de vrouw die nog vooral fulltime huisvrouw en moe der was. Nu is het evenement ook aan trekkelijk voor een heel nieuwe genera tie zelfstandige en moderne vrouwen. Zij zoeken naar een balans tussen werk, sociaal leven en kinderen en willen van al die facetten optimaal genieten. Dus is er veel behoefte aan producten die daarbij helpen. Wolters: "De Huishoud beurs is onverminderd de gelegenheid om allerlei nieuws te zien en te probe ren. De producten en diensten op de beurs bestrijken nu, net als het leven van de moderne vrouw, een veel breder gebied. Wonen, koken, vakantie, uitgaan, mode, cosmetica en gezondheid. De Huishoudbeurs gaat hier volop in mee en speelt in op de groeiende behoefte aan plezierig leven." Show en spektakel Een bezoek aan de Huishoudbeurs in Amsterdam RAI is een feestelijk dagje uit. Je doet er tal van ideeën op, je kunt er heerlijk shoppen, er zijn diverse inspire rende theaters en tussendoor is er tijd voor show en spektakel. Marjo Wolters: "De Huishoudbeurs 2005 wordt het grootste verjaardagsfeest van Nederland. En wie jarig is trakteert! We zullen onze bezoekers dus trakteren op spetterende optredens, wervelende shows, de leukste dingetjes om te doen en alles natuurlijk met een feestelijk tintje!" Hoewel de Huishoudbeurs elke dag om 11.00 uur opent, is het vanaf 10.00 uur's ochtends al mogelijk om lekker te relaxen op het Telegraaf Feestplein. Dat bevindt zich in hal 2 (Zuidhal). Hier kun je op je gemak een kopje koffie drinken en genieten van een traktatie, live radio van RTL FM en spetterende optredens! Gezellig funshoppen in Amsterdam RAI. De Huishoudbeurs 2005 staat bol van entertainment. Metamorfoses en workshops op het BeautyFeest. Toegangskaarten zijn voor slechts 10,50 in de voorverkoop verkrijgbaar bij de winkels van Scapino en Marskramer en via dagblad De Telegraaf. Op het Feestplein wordt dagelijks vanaf landse artiesten. Toppers als Xander de 15.30 uur het SterrenFeest gehouden Buisonjé, Gordon, René Froger, Rób de met live-optredens van bekende Neder- Nijs, Anita Meijer, Lee Towers, Jan Smit, De Huishoudbeurs wordt van 1 tot en met 10 april 2005 gehouden in Amsterdam RAI. Openingstijden: 11.00 - 18.00 uur, op donderdag 7 en vrij dag 8 april is de beurs tot 22.00 uur geopend. Van 6 tot 10 april is een bezoek gratis te combineren met de negen-maanden-beurs en elke dag is het Feestplein al vanaf 10.00 uur geopend. Wolter Kroes en Gerard Joling maken hun opwachting op het SterrenFeest. Een spetterend optreden van een bij zondere 'Mystery Guest' op zondag 3 april maakt het feest compleet. Een bezoek aan de Huishoudbeurs staat gelijk aan een feestelijk dagje uit. Eigenlijk gebeurt er te veel om in één artikel op te noemen, waardoor er feite lijk maar één remedie is: zélf komen, van 1 tot en met 10 april in Amsterdam RAI. Amsterdam is een stad boordevol sfeer, cultuur en historie. Laat uw zin tuigen prikkelen door de zindering van de grote stad en de ruimschoots aanwezige kunst en cultuur, het veelzijdige winkelaanbod en de restau rants in alle geuren en kleuren. Kortom: elke dag van het jaar is er wel een reden te verzinnen om een bezoek aan Amsterdam te brengen. sterdam. In de kleurrijke activiteitenkalen der vindt u 365 tips voor een bij zondere invulling van uw bezoek aan Amsterdam in 2005. Voor iedere dag biedt de kalender een bijzondere sug gestie, variërend van evenemen- ten, tentoonstel lingen, festivals en concerten tot en met bijzondere winkels en restau rants. Een extra accent ligt dit jaar op het themajaar Amsterdam, Stad aan het water 2005. Niet alleen wordt aandacht besteed aan grote evenementen zoals SAIL Amsterdam van 17 tot en met 21 augustus, maar ook aan minder bekende waterattracties zoals Museum Werf 't Kromhout en de Waterwinkel. Ontdek daarnaast verrassende tips, zoals een bezoek aan het Oranje Voetbal Museum of bloeiende grachtentuinen of neem deel aan het feest ter gelegenheid van het 25-jarig regeringsjubileum van koningin Beatrix op 29 april! Activiteitenkalender Haal de gratis activiteitenkalender bij een van de informatiekantoren van Amsterdam Toerisme Congres Bureau, een VVV-kantoor bij u in de buurt of bestel de activiteitenkalender via: 0900- 4004040 0,40 p.m.) en vul het jaar 2005 actief in! Voor actuele informatie kunt u contact opnemen met de reser- verings- en informatieafdeling van Amsterdam Toerisme Congres Bureau: Tel: 0900-4004040 0,40 p.m.) bereikbaar van maandag t/m vrijdag tijdens kantooruren. E-mail: reservations@atcb.nl U kunt hotelovernachtingen en excursies zelf ook rechtstreeks reserveren via de website: www.amsterdamtourist.nl Of bezoek één van onze informatiekantoren: Informatiekantoren van Amsterdam Toerisme Congres Bureau (dagelijks geopend): Stationsplein (tegenover Centraal Station) In het Centraal Station (spoor 2) Leidseplein 1 (hoek Leidsestraat) Amsterdam Airport Schiphol, Holland Tourist Information (aankomsthal 2) VVV Servicepunten in de regio: Purmerend, Koestraat 9 (zondags gesloten) Zaandam, Zaanse Schans Middenbeemster, Middenweg 185 Edam, Damplein 1 Volendam, Zeestraat 37 U kunt hier terecht voor: reservering van hotels en arrangementen excursies kaartjes voor het openbaar vervoer theater- en concert- kaartjes museumkaartjes rondvaarten plattegronden en gidsen wandelroutes souvenirs telefoonkaarten I amsterdam Card '365 tips voor een dagje Amsterdam 2005' WOENSDAG 2 M In hoeverre hebben de activii in het kader van de Breedte ertoe bijgedragen dat nu zich bij een sportvereniging ben aangemeld? Dat is eei de vraagstukken tijdens dei conferentie die dinsdag 22 i in het gemeentehuis wordt gi den. Op initiatief van de Sport Fe tie Soest (SFS) gaan clubme gemeentebestuurders en pi het beleid van de afgelopei jaar evalueren en bekijkc welke punten er (concrete] tie gewenst is. De SFS hoop duidelijk beeld te krijgen va effect van de sportstimuleriv 'De overheid investeert veel breedtesport, vanwege de 1 gingsarmocde, die zeker o De Soesters Pim Hoek: en Kees van de Vendel wc teamgenoten in de Seat C Cup. Teamwork Racing en i Seatpoint Racing werkten seizoen nauw samen en he besloten om de beide teams s te smelten. De races in de Seat Cupra Ce staan uit twee onderdelen, 1 onder een endurance race. coureurs wisselen elkaar af a het stuur. Hoekzema blijft s rijden met René Oudshoorn tweetal finishte vorig jaar regi tig bij de eerste vijf en wil d zoen in de top drie eindigen 1 de Ven de], gekoppeld aan R Heusel, mikt op een noterii de beste tien. I De racewagens en de teamkl krijgen een volledig nieuw 1 renschema. De presentatie van is op 17 maart. Het se J begint tien dagen later. Zelfs de derde plaats in de rangorde kan KVO kennclij I meer boeien. Met een kar 14-10 nederlaag in de achl werd zaterdag de lange ter uit Bergentheim aanvaari Soestcrbergers spelen de 1 weken fantasieloos en zonde vertrouwen, en werken de af alsof het verplichte numrr zijn. De blessuregolf mag da. geen excuus zijn, vinden de ballers zelf. In de laatste viei strijden behaalden ze één pi Tegen de top drie komt de vooral fysiek en collectief t< is de'conclusie nadat vijf va zes ontmoetingen werden ren. Bij KIOS'45 ging het t gelijk op. Daarna had vooi tweede aanvalsvak van K\ lastig en via 8-5 en 9-7 we zelfs 14-7. KVO maakte de nog draaglijker. Pakt u de auto om een dagje van Amsterdam te gaan genieten? Dan kunt u die het best op een P+R-terrein aan de rand van de stad parkeren om van daaruit met het openbaar vervoer naar de stad te gaan. Want via P+R (Parkeren en Reizen) komt u het makkelijkst in de stad. Ofwel, via P+R Sloterdijk, Olympisch Stadion of Transferium ArenA komt u rechtstreeks en zonder oponthoud op een gezellig terras, in een druk ke winkelstraat of bij een interes sant museum. Daar kunt u zorgeloos genieten. Immers, uw auto staat veilig geparkeerd. En voor de kosten hoeft u het ook niet te laten. Voor slechts 5,50 staat u niet alleen op een parkeerplaats met toezicht, maar krijgt u bovendien twee gratis retourtickets voor het 0V naar de stad. Op www.bereikbaar.amsterdam.nl leest u alles over Parkeren en Reizen en over allerlei andere zaken die bij dragen aan een prettig verblijf in de hoofdstad. Prettige dag! Firtina'93 winf Het regende vrijdagavond en tijdstraffen bij Firtina'9 mogelijkheden werden maar al de tijdelijke vcrï gen ten spijt, werd er toch nen van FC Utrecht. In Sj Centrum werd het 5-4 Soesters. Zeki Kurt scoorc maal, de andere doelpun de subtopper kwamen o Alcmdar Kurt, Hakki Fatih Halici. U kunt de folder ook bestellen via: Amsterdam, Stad aan het water 2005 0900-4004040 0,40 p.m.). Voor kunt u een kijkje nemen op: meer informatie over het themajaar www.amsterdamstadaanhetwater.nl Voor Coneseo /StamSc ginnen zondag 6 maar Offs. Tegenstander d verliezend bekerfinali» en het gaat eroni wie drie duels heeft ge Normaal gesproken is ter formatie volslagen tegen de Amstelveei ploeg. Die mening is trainc Derk de Saegher toe 'Dat is niet negatief, woon de realiteit. E winnen van AMVJ bijna niet, laat staan c Ik hoop dat we elke een setje kunnen pa het zou al mooi zijn een tweede thuiswed slepen.' Op basis van de eindst reguliere competitie ten de nummers drie e ons land elkaar eerst i in Amstelveen, op 6 drie dagen later. Dan wedstrijd in Splcasure P+R Transferium

Soester Courant | 2005 | | pagina 12