Conferentie over lokaal sportbeleid met zwakke rechter aan zege DVSB in halve finale tegen ex-wereldkampioen Wiersma Sovoco laat koploper zweten Hees compenseert met inzet Conesco/StamSovoco duikt Play Offs in Drie korte, slechte fases breken basketbalsters op tr nog jarig WOENSDAG 2 MAART 2005 SOESTER COURANT PAGINA 13 Clubs, college, politici en sportoverleg op 22 maart bijeen AUTOSPORT Hoekzema en Van de Vendel nu teamgenoten KORFBAL Beleving ver te zoeken bij uitgeblust KVO DAMMEN 'Fantasie-elftal' Vliegdorp komt duel goed door VOETBAL-zaterdag DUATLON FUTSAL Geen beloning voor goed spel tegen Madjoe: 0-4 Firtina'93 wint VOLLEYBAL VOLLEYBAL FIETSSPORT Eerste toerrit op asfalt van Tempo Toer SEC kansloos tegen Cobu Boys VOETBAL-zaterdag Ook AH'78 geslachtofferd in sterke serie Machiel Ittmann op podium bij start Beneluxtour WATERPOLO BASKETBAL Surprise van Duinkikkers blijft net uit Olympia: ook nog wintertocht e Huishoudbeurs n-maanden-beurs isterdam RAI. Jat van 6 tot en met zoeken, biedt alles e ouders en ouders iden-beurs viert dit iste editie en ook dit r de beursorganisa- en feest. Je vindt op iden-beurs alles op n verzorging voor eind, voeding en lanciën, speelgoed, babykamers en kle- pvoeding, wonen en itgebreid aandacht artje voor de negen- s kost 13,50 en I tot de Huishoud- som. p www.neqen- [enbeurs.nl welkom. ;ten? Kijk dan op: iioudbeurs.nl its, toeristische natie, hotel- en siereserveringen uele informatie kunt u opnemen met de reser- en informatieafdeling nsterdam Toerisme Bureau: 10-4004040 3 p.m.) bereikbaar van <9 t/m vrijdag tijdens uren. reservations@atcb.nl hotelovernachtingen en es zelf ook rechtstreeks ren via de website: nsterdamtourist.nl )ek één van onze atiek antoren: iiatiekantoren van irdam Toerisme es Bureau lijks geopend): ionsplein :nover Centraal Station) et Centraal Station or 2) seplein 1 k Leidsestraat) terdam Airport Schiphol, and Tourist Information komsthal 2) Servicepunten regio: nerend, Koestraat 9 ïdags gesloten) ndam, Zaanse Schans denbeemster, denweg 185 im. Damplein 1 endam, Zeestraat 37 int hier terecht voor: servering van hotels en igementen excursies artjes voor het openbaar >er theater- en concert- tjes museumkaartjes ndvaarten plattegronden gidsen wandelroutes uvenirs telefoonkaarten imsterdam Card ln hoeverre hebben de activiteiten ,n het kader van de Breedtesport ertoe bijgedragen dat mensen zich bij een sportvereniging heb ben aangemeld? Dat is een van Je vraagstukken tijdens de sport- conferentie die dinsdag 22 maart in het gemeentehuis wordt gehou den. Op initiatief van de Sport Federa- lie Soest (SFS) gaan clubmensen, gemeentebestuurders en politici het beleid van de afgelopen vier jaar evalueren en bekijken op welke punten er (concreter) ac tie gewenst is. De SFS hoopt een duidelijk beeld te krijgen van het effect van de sportstimulering. 'De overheid investeert veel in de breedtesport, vanwege de bewe gingsarmoede, die zeker ook in Soest aan de orde is. Je kunt het stimuleren, maar als er geen door loop is, is dat weggegooid geld', zegt Jan^ Paauw, bestuurslid van de SFS. 'We willen graag de ont wikkeling van de sportdeelname zien en daarin ook de knelpunten van de clubs betrekken. De clubs werken mee, maar er moeten ook faciliteiten zijn als ze aanwas krij gen.' Dat en veel meer zaken zullen op 22 maart aan de orde komen. Si- mon Ott van Sportservice Midden- Nederland houdt op uitnodiging een inleiding en deponeert daarbij verschillende statements, waarop de deelnemers kunnen reageren. Robert Meeder, bekend van onder meer Radio 1, presenteert het pro gramma en leidt de discussie. Paauw is blij dat ook het college en de raadsfracties van de partij zullen zijn. Dat biedt de gelegen heid tot een direct gesprek tussen sport en gemeente. Behalve de SFS zelf is ook het Sportplatform Soest uitgenodigd. Overlegstructuur Sinds 2000, toen de Sportraad werd opgeheven, werd het Sport platform door de gemeente in het leven geroepen, met als taak gevraagd en ongevraagd te advi seren. Daarop besloten de vereni gingen zelf de Sport Federatie op te richten, die nu hun belangen behartigt bij de gemeente. Ook deze overlegstructuur kan aan de orde komen tijdens de sportcon- ferentie. Maar ook bijvoorbeeld de door VVD, D66 en GGS ge wenste multifunctionele sportzaal in het Smitsveen, waarvoor op dit moment overigens nog geen geld is vrijgemaakt. De SFS verwacht veel van de dis cussie over het gevoerde sport beleid van de afgelopen jaren en hoe daarmee naar de toekomst moet worden omgegaan. 'Ik hoop dat de politici er op inspringen, en er zal ongetwijfeld een vervolg komen op de conferentie', aldus Paauw. Hij benadrukt dat de con ferentie niet alleen is bestemd voor (sport )bestuurders, maar juist ook voor kaderleden die op het veld actief zijn. Van de veertig tot vijftig sportclubs die lid zijn van de SFS, heeft tot nu toe ongeveer de helft zich aange meld. Opgeven kan deze week nog bij Marianne van Halen, secretaris van de SFS: mariannevh@hccnet. nl V OETBAL-zaterdag Verdediger Walen helpt WZ De Soesters Pim Hoekzema en Kees van de Vendel worden teamgenoten in de Seat Cupra Cup. Teamwork Racing en GMT Seatpoint Racing werkten vorig seizoen nauw samen en hebben besloten om de beide teams samen te smelten. De races in de Seat Cupra Cup be staan uit twee onderdelen, waar onder een endurance race. Twee coureurs wisselen elkaar af achter het stuur. Hoekzema blijft samen rijden met René Oudshoorn. Het tweetal finishte vorig jaar regelma tig bij de eerste vijf en wil dit sei zoen in de top drie eindigen. Van de Vendel, gekoppeld aan Robert Heusel, mikt op een notering bij de beste tien. De racewagens en de teamkleding krijgen een volledig nieuw kleu renschema. De presentatie daar van is op 17 maart. Het seizoen begint tien dagen later. Zelfs de derde plaats in de eind- rangorde kan KVO kennelijk niet meer boeien. Met een kansloze 14-10 nederlaag in de achterzak werd zaterdag de lange terugreis uit Bergentheim aanvaard. De Soesterbergers spelen de laatste weken fantasieloos en zonder zelf vertrouwen, en werken de duels af alsof het verplichte nummertjes zijn. De blessuregolf mag daarvoor geen excuus zijn, vinden de korf ballers zelf. In de laatste vier wed strijden behaalden ze één punt. Tegen de top drie komt de ploeg vooral fysiek en collectief te kort, is de conclusie nadat vijf van deze zes ontmoetingen werden verlo ren. Bij KIOS'45 ging het tot 5-5 gelijk op. Daarna had vooral het weede aanvalsvak van KVO het astig en via 8-5 en 9-7 werd het zelfs 14-7. KVO maakte de stand nog draaglijker. Het was al bekend, maar nu is het zeker. DVSB gaat om pro motie naar de ereklasse spelen. In de halve finale komen de dammers op zaterdag 12 maart uit tegen Engarde. De Tilbur- gers komen met oud-wereld kampioen Harm Wiersma als kopman naarBaarn. 'Qua rating staan ze ver bo ven ons, maar we hoeven niet benauwd voor ze te zijn', zegt coach Evert Davelaar resoluut. Engarde werd in de ereklasse voorlaatste met acht punten. DVSB had de voorkeur voor ADG, de Amersfoortse ploeg die laatste werd met drie pun ten, maar het lot koppelde de Soest-Baarnse combinatie aan Engarde. De winnaar van dit duel speelt daarna tegen de win naar van de andere halve finale met als inzet één plaatsbewijs voor de hoogste vaderlandse damklasse. Twee wedstrijden voor het eind van de competitie was DVSB al verzekerd van deelname aan de nacompetitie. In theorie had de ploeg van Davelaar nog een kans om kampioen te worden. Dan had DVSB zaterdag van Het Noorden moeten winnen en had koploper DUO zich moeten verslikken in Huissen 2. Zover kwam het niet. DUO won en werd ongeslagen kampioen. Te gen DUO leed DVSB de enige nederlaag in drie jaar. Omstandigheden De ploeg kwam zelf niet verder dan een remise tegen Het Noor den. Onder de omstandigheden mocht dat nog als een goed re sultaat worden bijgeschreven. De avond voor de wedstrijd overleed clublid Gerrit Kwaker- naat. Een verzoek tot uitstel van het competitieduel werd door de bond afgewezen. In het Rode Kruisgebouw, waar zaterdag werd gespeeld, was een feestje gepland, maar in verband met het overlijden van Gerrit Kwa- kernaat werd het programma aangepast. De wedstrijd ging van begin af aan gelijk op. De winstpartijen van DVSB werden binnenge haald door Bert Zwart, Eric van Dusseldorp en Harry Claquin. De laatste nam in het eindspel de elfjarige Roel Boomstra te grazen. Dit talent begon ooit bij DVSB en is een pupil van Adri Butzelaar. Met zijn zege kwam Eric van Dusseldorp uit op ze ventien punten uit elf partijen, waarmee hij is terug te vinden op de tweede plaats van de lan delijke topscorerslijst. Het Noorden trok de stand ge lijk doordat Leo van der Laan, Piet Karregat en Klaas Bor ver loren. Paul Sier, Francis Tholel, Andrew Tjon A Ong, en Cees Binnenkade kwamen remise overeen. Het team gaat zich de komende anderhalve week voorbereiden op de halve finale tegen En garde. Dat duel is op 12 maart in het Rode Kruisgebouw aan de Burgemeester Penstraat in Baarn en begint om 12:00 uur. Volgende week blikt Davelaar in deze krant vooruit. Ofschoon zelfs enkele half fitte spelers het veld werden ingestuurd om ten minste een elftal op de been te kunnen brengen, kwam 't Vliegdorp de thuiswedstrijd te gen Eminent Boys ongeschonden door. De nummer drie van de vijf de klasse versloeg de middenmoter met 3-1. Nadat een treffer van de gasten wegens buitenspel was afgekeurd, begon het kwartiertje van Richard van Velzen. Bij afwezigheid van Guido de Klerk was de rechtshalf een linie naar voren geschoven. De man met de meeste trainingsuren mocht aanleggen voor een vrije trap en schoot de bal in het doel. Tien minuten later bepaalde hij de ruststand op 2-0, toen hij op de goede plek stond na een afgeketst schot van Gerard Gerrits. In de tweede helft speelde 't Vlieg dorp onrustiger, maar toch was het invaller Henk Pater die (na een af gekeurde treffer van Joey Knaapen - buitenspel) de stand naar 3-0 tilde. Door gebruik te maken van onoplettendheid redde Eminent Boys daarna nog de eer. Het regende vrijdagavond kansen en tijdstraffen bij Firtina'93. Veel mogelijkheden werden gemist, maar al de tijdelijke verbannin gen ten spijt, werd er toch gewon nen van FC Utrecht. In Spleasure Centrum werd het 5-4 voor de Soesters. Zeki Kurt scoorde twee maal, de andere doelpunten van de subtopper kwamen op naam van Alemdar Kurt, Hakki Gursoy en Fatih Halici. Minimaal één set had StamSovoco verdiend in het duel met Madjoe. Maar de koploper liet zich geen punt of meer afsnoepen. Met een zwaar bevochten 0-4 verlieten de Amsterdammers De Bunt. Ruim twee sets konden de Soesters zich optrekken aan de gedoodverf de kampioen van de derde divisie. Voor Conesco /StamSovoco be ginnen zondag 6 maart de Play Offs. Tegenstander daarin is verliezend bekerfinalist AM VJ en het gaat erom wie het eerst drie duels heeft gewonnen. Normaal gesproken is de Soes- ter formatie volslagen kansloos tegen de Amstelveense top- ploeg. Die mening is trainer/coach Derk de Saegher toegedaan. 'Dat is niet negatief, maar ge woon de realiteit. Een keer winnen van AMVJ lukt al bijna niet, laat staan drie keer. Ik hoop dat we elke wedstrijd een setje kunnen pakken en het zou al mooi zijn als we er een tweede thuiswedstrijd uit slepen. Op basis van de eindstand in de reguliere competitie ontmoe ten de nummers drie en zes van ons land elkaar eerst tweemaal in Amstelveen, op 6 maart en drie dagen later. Dan volgt een wedstrijd in Spleasure Centrum op zaterdag 12 iaaart. Indien nodig krijgt deze kwartfinale van het nationaal kampioen schap op 17 maart in Soest en eventueel op 19 maart in Am stelveen een vervolg. Zover zal het hoogstwaarschijnlijk niet komen. In de spelersgroep van Co- nesco/StamSovoco is Linda Ellenbroek het enige vraag teken. Een blessure aan haar hand houdt haar mogelijk aan de kant. De andere speelsters zijn fit. De overige wedstrijden in de Play Offs zijn Longa'59-Sneek, Martinus-Weert en Sliedrecht Sport-Pollux. Het programma van Conesco/StamSovoco ziet er zo uit: Zondag 6 maart 15:00 AMV-Sovoco Woensdag 9 maart 19:00 AMVJ-Sovoco Zaterdag 12 maart 16:00 Sovoco-AMVJ Donderdag 17 maart Sovoco-AMVJ Zaterdag 19 maart 16:00 AMVJ-Sovoco Indien nodig. In de eerste maakte ze een 16-11- achterstand bijna goed (23-25), in de tweede gooide de scheids rechter na 22-22 met twee verve lende beslissingen de deur op slot (23-25). Halverwege de derde set was de pijp bij StamSovoco leeg en pakte Madjoe de rest van het eten in (21-25, 19-25). 'Maar we hebben echt een goede wedstrijd gespeeld en het ze gi gantisch moeilijk gemaakt', vond Jurjan van Slooten. Richard van Rouwendaal en Björn Schmitz speelden daarbij een belangrijke rol. Ze deden vrijwel niets fout in de passing. 'Als we dit spel kun nen vasthouden, kunnen we nog een leuke serie neerzetten', aldus de trainer/coach. Met zijn spelers is hij zaterdag te gast van Huizen dat de laatste strohalm tracht te grijpen in de strijd tegen degradatie. 'Komen we die wedstrijd goed door, dan zijn we definitief veilig', kijkt Van Slooten vooruit. Hij is inmiddels door één club benaderd met het verzoek om daar volgend seizoen trainer te worden. Onlangs besloot de Soester om in april een punt te zetten achter zijn samenwerking met StamSovoco. Het bestuur is niet tegemoetge komen aan zijn praktische wen sen voor de begeleiding van de herentak en trok zijn conclusies. De club zoekt naar een opvolger. In afwachting daarvan zal waar schijnlijk duidelijk worden of de huidige spelersgroep intact blijft, of dat er (jonge) spelers ingaan op aanbiedingen van andere teams. Van Slooten is bezig aan zijn vijfde seizoen als trainer van StamSovo co. Daarvoor maakte hij als speler deel uit van de selectie die de laat ste twee seizoenen promoveerde. StamSovoco ging tegen Madjoe letterlijk door de knieën. Foto: Foto Bell VOETBAL-zaterdag Typerend voor het spel van VVZ'49. Voor het enige doelpunt van de wedstrijd moest verdediger Johan Walen er aan te pas komen. En hij schoot de bal nog met zijn 'slechte' rechter voet in ook. De Soesters moesten nogal wat hob bels nemen om degradatiekandi daat Candia'66 met een nederlaag naar huis te kunnen sturen. Ronald Heerschop kon om ver schillende redenen niet zijn sterk ste basis opstellen. Dat kwam de wedstrijd niet ten goede. Onrustig, niet scherp, het waren eigenschap pen die op de ploeg van toepassing waren. Candia'66 stelde er een ge zonde dosis werklust tegenover en probeerde af en toe op ongedwon gen wijze de positie op de ranglijst te verbeteren. Dat lukte niet, vooral dankzij de inbreng van Pascal Kamerbeek. De doelverdediger was beter bij de les dan zijn teamgenoten aan het front. Voorzetten kwamen net niet aan, doelpogingen waren tweede- of derderangs. Zelfs een strafschop was niet aan de groen- witten besteed. In de beginfase van de tweede helft wees de scheidsrechter naar de stip en nam Gijs Schaap plaats ach ter de bal. Het buitenkansje was niet aan hem besteed. De keeper keerde zijn inzet en in tweede in stantie was Schaap wederom niet de koelbloedige spits die hij toch al zo vaak was. Stuurloos Inmiddels was ook spelbepaler Patrick Dorrestein uitgevallen en dreigde WZ'49 helemaal stuur loos te worden. Maar er kwam hulp uit onverwachte hoek. Hi- dde Reitsma haalde de achterlijn, gaf de bal voor, waar linker vleu gelverdediger Walen ineens zijn 'rechter' tegen de bal zette: 1-0. In het resterende half uur bleef het voor WZ'49 moeizaam gaan. De ploeg werd nog geholpen door een speler uit Rhenen die tegen zijn tweede gele kaart opliep en alvast de douche van sportpark Zonne gloren mocht opzoeken. De manier waarop werd gewon nen, doet niet meer ter zake. Be langrijk voor VVZ'49 is dat de club blijft meestrijden om promo tie. Er is misschien een wondertje nodig om Montfoort van het kam pioenschap te houden. Zeven pun ten daarachter staan Valleivogels en VVZ'49 die op hun beurt vijf, zes en zeven verliespunten minder hebben dan de vier achtervolgers. VVZ'49 moet de thuiswedstrijd tegen Montfoort nog een keer inhalen en heeft nog vier andere'" partijen voor de boeg. Het heeft er alle schijn van dat de groenwitten aan het einde van de reeks mogen deelnemen aan de nacompetitie. Daarin was WZ'49 in het verle den regelmatig succesvol. Het eerste zaterdagelftal van SEC leek dit jaar de weg naar boven ge vonden te hebben. Maar na twee fikse nederlagen op rij is de ploeg van trainer Cees Kuipers wederom in miheur. Zaterdag vond op de Bosstraat West een dieptepunt plaats voor de Soesters dit seizoen: Cobu Boys droogde de thuisploeg met 7-0 af. Vanaf het beginsignaal speelde het gehavende SEC een kans loze strijd. De overwegend jonge Amersfoorters oogden veel fitter en gretiger en wonnen nagenoeg ieder persoonlijk duel. Daarbij keepte Yahja Dinler bepaald niet zijn beste wedstrijd voor SEC. Voor de rust was het duel al be slist (0-3). Toen spits Zaman Kundi in de tweede helft bij die stand verzuim de de bal in te tikken, nadat hij de Amersfoortse keeper al omspeeld had, was daarmee de enige echte kans voor de thuisploeg verke ken. Cobu Boys liep vervolgens efficiënt en beheerst uit naar de zevenklapper. de zestien meter toch vanaf elf meter mocht gaan trappen. Rick van de Bosch was kansloos, maar hield zijn ploeg in de slotfase op de been. Daarmee maakte hij zijn fouten, een week eerder tegen Eemboys (6-0), helemaal goed. Met zes uit drie doet Hees zelfs mee om de derde periode, maar dat tussenklassement vindt Bos niet van belang. 'Dan leg je alleen maar te veel druk op deze jonge groep. Bovendien spelen we over twee weken tegen de koploper. Maar het moet nu wel heel gek lo pen, willen we nog degraderen. In de laatste wedstrijden kunnen we nog meer jonge jongens inpassen met het oog op volgend seizoen.' 'Je speelt thuis tegen een ploeg die dertien punten meer heeft. Dan moetje er tegenaan, heb ik gezegd. Nou, dat werd goed opgevolgd.' Jan Bos had zaterdag voldoende redenen om zijn manschappen een compliment uit te delen. In zet en karakter vormden de fun dering onder de 2-1-overwinning op AH'78. Na de winterstop heeft het boek van de roodwitten een wending van bijna 180 graden gekregen. Met drie punten uit twaalf duels bivakkeerden de Soesters op de laatste plaats. De vijf wedstrijden in dit kalenderjaar leverden echter vier zeges op. Na 25 gelijkopgaande minuten doorbrak Arab Baskaya de ban. Na een goede actie bediende hij Bas Altena die werd gevloerd, waarna diens broer Rick onberis pelijk de strafschop verzilverde. De Huizer ploeg liet het er niet bij zitten, voetbalde beter, maar moest erkennen dat de werklust van Hees voldoende was om dat te pareren. Tien minuten na rust werd het zelfs 2-0, zij het met iet wat geluk. Robert Schadee storm de naar voren om een verre ingooi van Rick Altena met het hoofd te verlengen, maar hij kon er alleen met zijn voet bij. Van een meter of achttien verdween de bal met een boog over de doelman: 2-0. Terwijl AH'78 vervolgens ging drukken, kreeg Hees de ene na de andere uitgelezen mogelijkheid om de wedstrijd op slot te draai en. Met name Bas Altena nam de verkeerde keuzes. Spannend werd het twaalf minuten voor tijd, toen AH'78 na een overtreding buiten Met de vierde zege in vijf duels nam Hees nog meer afstand van de laatste plaats die het in de winterstop innam. Foto: Foto Bell In de openingswedstrijd van de Xterra Benelux Tour heeft Ma chiel Ittmann van de Schieter met een een podiumplaats opgeëist. De triatleet werd derde in de duatlon van Waalwijk, die ging over 8 ki lometer lopen, 20 kilometer op de ATB en nog eens 4 kilometer lopen. In Amersfoort deden acht club genoten van hem zaterdag mee aan de Amersfoortse Bergcross die meetelt voor het wintercros- scircuit. In de wedstrijdloop over 8,8 kilometer finishte Joost Droge in 34.34. Jan Stehouwer kwam in de pres tatieloop over dezelfde afstand als eerste over de streep in 34.56. Hij werd gevolgd door Frank de Groot (36.33), Huub Stammes (37.37), Ed van Renswouw (38.59), Kees Rietveld (40.24) en Annemarie Akema (43.53). Tempo Toer heeft de verlaten en richt het vizier de ko mende maanden op het asfalt en de klinkers. Het wegseizoen is be gonnen en buiten de wekelijkse rit ten op zondagmorgen organiseert de toervereniging vier tochten. De eerste daarvan is op zondag 6 maart. Bij de Jaap Coermantocht heb ben de deelnemers de keuze uit routes van 40, 80 en 120 kilome ter. Wie de laatste afstand kiest, moet tussen 9:00 en 10:00 uur zijn vertrokken vanaf het clubgebouw aan de Industrieweg. Tussen 9:00 en 11:00 uur is de start voor de 80 kilometer en de fietsers die de korte afstand afleggen, hebben tot 12:00 uur de tijd om op te stap pen. Deelname kost 3,50 tot 4,00, maar leden van de KNWU/ NTFU krijgen een euro korting. Zonder onder anderen topscorer Tessa de Bruin en Simone Kok viel er voor Red Stars geen eer te behalen bij BOB. De ervaren Zuid-Hollandse ploeg bad aan drie korte fases genoeg om de Soesters aan een enigszins geflatteerde 63- 45-nederlaag te helpen. Vanwege de smalle bezetting be gonnen de basketbalsters met een ongebruikelijke zoneverdediging. Drie minuten en vier driepunters later (17-2) koos coach Jan Mul ders weer voor een persoonlijke aanpak. Zijn ploeg knokte zich terug tot 22-18, maar kreeg in de slotfase van de eerste helft een se rie van 10-2 om de oren. Onder aanvoering van de fanatieke Vanessa Vis begon Red Stars aan een 'tweede leven' en het prettige gevolg was dat de achterstand na het derde kwart weer overbrug baar was (44-38). Door het missen van simpele kansen en bij vlagen rommelig en ongeconcentreerd basketbal bleek dat achteraf al lemaal voor niets te zijn geweest. Met een derde tussensprint (57- 40) besliste BOB, waarvan eer der al eens was gewonnen en nipt verloren, het duel. 'Met een beetje meer concentratie en vertrouwen bij sommige speelsters had er meer ingezeten', aldus Mulders. Zijn team speelt nog viermaal thuis en tweemaal uit. Die reeks zal toch een aantal zeges moeten opleveren, wil de ploeg zich hand haven in het rayon. Voor paniek is geen aanleiding, want de onder linge verschillen in de poule zijn uiterst klein. Heren Voor de heren zit het wel snor. Bourgondië is in hun klasse de zwakke broeder en werd zaterdag voor de tweede maal binnen een maand geklopt. Ditmaal werd het in Wijk bij Duurstede 53-68. Het was de derde zege voor het team dat net drie achtereenvolgende ne derlagen had moeten slikken. Oogstrelend basketbal werd er niet gespeeld, maar in de defensie gaven de Soesters geen cadeau tjes weg. Vrij snel in de wedstrijd werd een voorsprong genomen en die kon de ploeg zonder noemens waardige problemen over het laat ste fluitsignaal heen tillen. Met Leiden en Jumpers neemt Red Stars de tweede positie in. Koploper Green Eagles heeft slechts twee punten meer, maar speelde een duel minder. Ondanks dat ze geruime tijd met een man minder speelden, trak teerden de heren van De Duin kikkers thuisploeg Utrecht bijna op een verrassing. Tot anderhalve minuut voor tijd (7-7) hing een surprise vlak boven het water, maar toen sloeg de lijstaanvoerder alsnog toe: 10-7. Nadat de Soesters een 4-1-achter stand hadden uitgewist, kwamen ze met 6-4 achter. Een groot aan tal overtredingen van de Utrech ters was tot dat moment onbestraft gebleven. Toen Vincent van der Vaart daar een opmerking over De Natuurwandcltocht die Olym pia op 28 mei houdt, is niet de laatste wandeling die ze organi seert. Ten onrechte werd vorige week in deze krant gemeld, dat het daarna is afgelopen. In wer kelijkheid volgt er op zaterdag 29 oktober nog een tocht in het ka der van de (regionale) Winterserie. Pas daarna zet Olympia een punt achter de organisatie van wande lingen.

Soester Courant | 2005 | | pagina 13