4.49 2.49 0.59 4 Vakantie vanaf vliegbasis Soesterberg' voor prijs van 20.000 euro Bende wilde 'heel Soesterberg pakken' Myrthe krijgt therapie in Florida Soester 'loverboy' hoort drie jaar celstraf eisen Staatslot uit Soest goed N NIJHOf Heineken Bier Rundergehakt Elstar appels Van de Graaf VERKOOPPLANNEN? WOENSDAG 2 MAART 2005 83e JAARGANG NO. 29 DEZE WEEK u OPEL-©- Voor o.m. dwang tot prostitutie Lobby van adviesbureau Marduc voor burgerluchtvaart Justitie eist forse celstraffen wegens tientallen inbraken Soester Courant overal thuis in Soest en Soesterberg GRATIS luxe badjas van Esprit tw.v, 65,- bij aankoop van een designradiator A. van der Lee Ma MEGAPOOL NU EPsKragtwijk Inzameling en voorbereiding rond Woningmakelaardij -Taxaties Hypotheken - Assurantiën -~2pHol Molenbeek SOESTER KALENDER Winter stempelactie BEL VOOR EEN GRATIS EN DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 COURANT Open dag Meander druk bezocht. Meningen van lezers. Vernieuwde website Cultuurpunt Soest. Familieberichten Cultuur Diverse activiteiten i.k.v. Boekenweek. Voorstelling jeugdtheater- school. Varia Kerk in de krant. Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar 9,25 - Buiten Soest 18,50 - Losse nummers 0,65 Gecontr. oplage 11.900 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Actueel 3 Locatie moskee staat niet ter discussie. Soest snijdt zich in vingers met verwijderen chalets. Uitbreiding gladheidbestrij ding. Column Visser. Op 't Hoogt Actueel Varia 5 Van heidehut tot residence. Soesterberg 11 Soesterberg burgervliegveld. Wostok weer in 't geweer tegen vestiging school. Nieuwe commandant vlieg basis. PvdA: Soesterberg wil ook betaalbare huizen. Sport I 13 Conferentie over lokaal sportbeleid. DVSB in halve finale tegen ex-wereldkampioen Wiersma. Conesco/StamSovoco duikt Play Offs in. Hees compenseert met inzet. Prikbord 15 Medische dienst. Kerkdiensten. Radio Soest. NEFKENS SOEST Wie andefS VOOR NIEUW EN GEBRUIKT AUTOMOBIELBEDRIJF Birkstraat 30 - 3768 HH Soest! Telefoon (035) 601 23 64 j 'Een loverboy', noemde of ficier van justitie L. Reijk de Gracht een 29-jarige Soester donderdag voor de rechtbank in Amsterdam. De man zou twee vriendinnen hebben ge dwongen tot prostitutie en ze hebben mishandeld. Het geld dat de vrouwen verdienden in 1999 en 2000 stak hij in zijn eigen zak. Bovendien heeft de man een groot probleem om zich te be heersen. Hij slaat erop los als het hem niet zint. De officier eiste drie jaar gevangenisstraf tegen de Soester. Op zijn zeventiende vertrok hij naar Thailand om twee jaar later met een vrouw terug te komen. De grootmoeder van de verdachte die zich altijd het lot van haar kleinzoon had aange trokken, nam het stel in huis en zorgde voor ze. Toen de geld stroom opdroogde, omdat de grootmoeder overleed, zou de Thaise zélf hebben voorgesteld om in de prostitutie te gaan werken. Ze wilde naast een in komen haar familie in Thailand onderhouden en daar was extra geld voor nodig. De verdachte die zelf niet werkte, ging volgens zijn eigen verklaring akkoord. Hij bracht zijn vriendin naar Den Haag en hield de boel in de gaten. Het geld zou verdeeld worden tus sen de twee, 'Een typische werkwijze van een loverboy' sprak de officier tijdens haar requisitoir. In veel gevallen zijn het de vrouwen die aanbieden de geldproble men voor de man op te lossen. De vrouw deed uiteindelijk aangifte in 2002. De Soester had al enige tijd tot verdriet van het slachtoffer een nieuwe vriendin, maar dwong de Thaise voor hem te werken. Uit woede gooide hij haar identiteitskaart weg. De vrouw besloot de rela tie te beëindigen. Met de aan gifte heeft de politie destijds om onduidelijke redenen niets gedaan. Ook zijn nieuwe vriendin zat binnen een half jaar in de pros titutie. Om reden van gokschul den ging ook zij als prostitutie werken. Ze begon in Den Haag in dezelfde straat als waar het eerste slachtoffer haar werk deed. Een vriend lichtte de po litie in toen het stel een enorme ruzie had gehad. Hij trof het stel laveloos aan in hun huis dat kort en klein was geslagen. De vrouw deed daarop aangifte van het dwingen tot prostitutie en mishandeling. De officier noemde de man 'buitengewoon asociaal, waar veel agressie en dreiging vanuit gaat'. De verdachte ontkende alle beschuldigingen. Volgens hem wilden de twee zelf in de prostitué werken en was van ge weld al helemaal geen sprake. De advocaat van de verdachte N. Cuvalier vindt dat de offi cier te weinig bewijs heeft te gen haar cliënt. Volgens haar verdienden de relaties die de man had geen schoonheidsprijs. 'Maar daarmee is hij nog geen loverboy.' De rechtbank doet op 10 maart uitspraak. Wordt vliegbasis Soesterberg straks het vertrekpunt voor een vakantie? Volgens het luchtvaartadviesbureau Marduc is dat zo'n gek idee nog niet. Het militaire vliegveld zou prima kunnen fungeren voor de burgerlucht vaart, stelt het bureau in de Amersfoortse Courant. De faciliteiten zijn er, meent een woordvoerder van het bureau. Als er een terminal voor passagiers wordt gebouwd, zou de vliegbasis na de sluiting in 2007 meteen een doorstart kunnen maken voor onder meer charter en zakenvluchten. Marduc vestigt de aandacht op de mogelijkheden van Soesterberg in naam van enkele luchtvaartmaatschappijen, met name die met prijzen willen stunten. Het militaire vliegveld ligt centraal in het land en zou de druk op andere vliegvelden kunnen verlichten. Bovendien zou een burgervliegveld in Soes terberg een enorme impuls geven aan de werkgelegenheid in dit gebied. Lees verder op de Soesterbergse pagina. Op de foto een kijkje in de verkeerstoren op Soesterberg, nu nog bijna uitsluitend voor militaire doeleinden in ge bruik. Foto: Archief Eemland Op een staatslot dat bij Primera Zuid was gekocht, is bij de febru- ari-trekking een prijs van 20.000 euro gevallen. Het is niet de eerste keer dat in deze winkel een win nend nummer is gehaald. Het lotnummer is goed voor 100.000 euro, maar de koper schafte een l/5e lot aan, zodat hij 20 mille tegemoet kan zien. Het is niet de eerste keer dat er een vette prijs valt op een nummer dat door Primera Zuid is verkocht. In het nabije verleden viel er tweemaal een prijs van 100.000 gulden en bij de oudejaarstrekking énkele jaren geleden zelfs eentje van een half miljoen gulden. Vorig jaar kon Ronald de Beer van Primera Zuid iemand verblij den met 5.000 euro, kort daarna met 10.000 euro en daarna ie mand met 20.000 euro. 'Er zit een stijgende lijn in, dus wie weet hoe hoog de volgende prijs is', aldus de winkeleigenaar. De Beer, de medewerkers en fa milie waren vorige week op uit nodiging aanwezig bij de live-uit zending van de Staatsloterij met Carlo Boszhart en Chantal Janssen in Aalsmeer. 'Geluk stond cen traal in de show, misschien heeft dat wel geluk gebracht voor de winnaar van het staatslot. Nee, dat is natuurlijk niet te beïnvloe den, maar de laatste jaren vallen er bij ons wel veel grote prijzen. We hebben hier bovengemiddeld geluk in de verkoop.' De VoetbalKadoBon is een nieuw product van de ticketbox en Pri mera Zuid scoort daar goed mee. Met de bon kan een voetbalwed strijd worden bezocht. Omdat Primera Zuid qua verkoop van deze bon in de landelijke top vijf staat (vierde) heeft de winkel aan de Zuidpromenade drie arrange menten voor de wedstrijd Ajax-De Graafschap gekregen. Die zullen worden verloot onder de kopers van een Staatslot. Overigens had de winnaar van de 20.000 euro zich bij het ter perse gaan van deze krant nog niet ge meld. De Beer: 'Maar er staat al tijd een fles champagne klaar om de winnaar te feliciteren, dus we wachten af.' IVe verzamelden panden. We wilden heel Soesterberg pakken.' Dat vertelde een 21-jarige man uit het dorp aan de politie nadat hij had bekend dat hij vorig jaar ongeveer twintig inbraken in zijn woonplaats had gepleegd. De of ficier van justitie eiste vrijdag drie jaar cel, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen de verdach te vanwege in totaal 24 inbraken in Soesterberg, Huis ter Heide en Amersfoort. in de Nuon shop bouwen woon waren, baam minervaweg 3, tel. 035 54 86 m, www.nijhofbaam.nl. bel voor meer informatie over deze aanbieding met Nuon. telefoon 0800 20 21 of kijk op www.nuon.nl Autobedrijf KT Exclusief-Dealer voor Soest, Baam e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 De verdachte werd opgepakt r hij ergens een vingerafdruk had achtergelaten. In eerste instantie verklaarde hij niet veel, maar later besloot hij schoon schip te maken. Hij bekende met een grote groep jongens maandenlang inbraken te hebben gepleegd. Vijf verdachten moesten vrijdag voor de meervou dige kamer van de rechtbank in Utrecht verschijnen. De officier van justitie beschuldigde hen van het plegen van in totaal 28 inbra ken. Er waren ook de nodige slachtof fers uit Soesterberg op de zitting. Een bewoner van de Aviatik in wiens huis voor de tweede keer in een paar jaar tijd werd ingebroken, toonde zich heel erg vergevingsge- zie advertentie op pagina 10 zind. Dierbare sieraden namen de verdachten mee. Vijfhonderd euro schadevergoeding vorderde de Soesterberger. 'Ik heb geleerd om te vergeven', vertelde het slachtof fer aan de rechters. De man wilde zelfs de verdachte op komen zoe ken in de gevangenis. Ook een bestuurslid van de ten nisvereniging was aanwezig. Het clubhuis aan de Kerklaan wordt al jarenlang geteisterd door inbre kers. De premie is inmiddels zo hoog dat het gebouw helemaal niet meer te verzekeren valt. Volgens de lijst van de officier van justitie bracht de inbrekersbende in april en augustus bezoekjes aan de ten nisclub. De buit bestond uit geld en dure apparatuur. Ook werd er vaak gegeten en gedronken en een grote puinhoop aangericht. In de zelfde nacht werden ook het naast gelegen skicentrum en de korfbal club bezocht. In het skicentrum werd zelfs een slijptol gestolen om elders een kluis open te slijpen. Professioneel De officier van justitie noemde de bende professioneel. Zij zag de 21-jarige Soesterberger als de leider en organisator. Hij voerde vaak de verkenningen uit. De ver dachte gooide dan bijvoorbeeld een steen door de ruit om te zien hoe er daarop werd gereageerd. Hij was ook de specialist met de slijptol die de kluizen opensleep zoals bij het Kontakt der Konti nenten waar zevenduizend euro werd buitgemaakt. De verdachte maakte uit eigen be weging schoon schip. Hij vertelde dat hij jaren geleden onder druk en bedreigingen van een alloch tone jongen is gaan stelen. Vervol gens is hij aan dat stelen verslaafd geraakt, maar nu wil hij naar eigen zeggen een normaal leven op gaan bouwen. De officier betwijfelde openlijk of de verdachte wel geheel schoon schip had gemaakt. Ze vond het vreemd dat hij in december 2001 bij het Kontakt der Kontinenten had ingebroken. Daarna' twee jaar helemaal niets zou hebben gedaan en vervolgens in driekwart jaar zo veel feiten had gepleegd. Maar de verdachte bezwoer dat er verder niets meer boven tafel zou komen. De officier eiste daarom een deel van de straf voorwaardelijk. De verdachte staat, als het aan de offi cier ligt, tijdens het half jaar voor waardelijk wel onder zeer streng toezicht van de reclassering. Een 21-jarige Amersfoorter, een voormalig inwoner van Soester berg, fungeerde vaak als chauf feur volgens de officier van justitie. Deze Amersfoorter zorgde voor het vervoer van de 23 computers die in juli bij een bedrijvencomplex in Huis ter Heide werden buitge maakt. Uit de verklaringen van de andere verdachte leidde de officier af dat de Amersfoorter bij dertien inbraken betrokken is geweest. De verdachte ontkende zelf vrijwel al les, behalve twee inbraken waar hij echt niet omheen kon. Deze houding kon de officier totaal niet waarderen. Ze eiste daarom twee jaar cel, geheel onvoorwaardelijk. Aangehouden Een derde Soesterberger, die zijn aandeel in vijf inbraken had be kend, hoorde negen maanden cel eisen waarvan twee voorwaarde lijk. De officier eiste namens de tennisvereniging en dé bewoner van de Aviatik schadevergoedin gen van enkele honderden euro's. De zaak tegen twee andere ver dachten werd aangehouden tot 25 april. De rest van de bende moet binnenkort voor de kinderrechter verschijnen. Uitspraak 11 maart. Hol Molenbeek Soest Burgemeester Grothestraat 32 -f? Woning- en Assurantiemakelaars www.holenmolenbeek.nl 035 601 13 04 Het is alweer een maand of twee geleden dat Hilbrand Nawijn op bezoek ging bij de Soesterse Myr the Wallet van vier jaar, die toen ze elf maanden was een hersenbe schadiging heeft opgelopen. Hij deed dat om zowel politiek als pu bliek aandacht te krijgen voor het meisje en haar lotgenoten. Een be handeling is namelijk erg kostbaar en alleen mogelijk in Amerika. Er is nu genoeg geld ingezameld voor Myrthe en op 8 maart gaat ze naar Florida voor de Hyperbare Zuur stof Therapie. Na een maandenlange en inten sieve voorbereiding door Stich ting Myrthe vertrekt het meisje met haar ouders en broers naar Lauderdale-by-the-Sea. Dankzij de inzet van duizenden mensen is het mogelijk geworden het aan vankelijk onhaalbare, haalbaar te maken. Er is genoeg geld bijeen gebracht om Myrthe 6 maanden therapie te geven, zo laat de vader van het meisje weten. De therapie houdt in dat ze in een kleine, af gesloten ruimte onder verhoogde druk wordt gebracht. Het is verge lijkbaar met duiken naar de bodem van een zwembad, maar dan veel dieper. Intussen krijgt ze 100% zuurstof, waardoor de 'slapende hersencellen' geactiveerd worden. Ze zal 's morgens en 's middags met haar vader of moeder een uur in de hyperbare kamer zitten. Tus sendoor krijgt ze drie tot vier uur andere, op neurologie gerichte, therapieën die te vergelijken zijn met fysiotherapie, ergotherapie, logopedie en acupunctuur. Er is de mogelijkheid dat zes dagen per week te doen en er blijft dus wei nig tijd over voor andere dingen. Ook haar drie broers zullen niet veel tijd hebben. De ouders van Myrthe zitten allebei in het on derwijs en zullen hun zoons tijdens het verblijf lesgeven. De lessen zul len gegeven worden in het Ronald MacDonald huis in Fort Lauder- dale waar de familie verblijft. Voor meer informatie, donatie of voor het laatste nieuws over Myrthe: www.helpmyrthe.nl. De Soester Kalender biedt vereni gingen en instellingen in Soest ge legenheid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'weekagenda' te melden. Donderdag 3 maart 19:00 Toneelvoorstellingen An- tares, 'Griezelstein' en 'Moord', Idea-theater, Willaertstraat 49 (uitverkocht). 20:00 Lezing Lonneke Weusten over 'Lastig gedrag van kinderen', Emmakerk, Regentesselaan 2. 20:00 Cultureel Café, galerie De Ploegh (de Hazelaar), Pimpel mees 3. 20:15 Toneelvoorstelling Anta- res, 'Friends', Idea-theater, Wil laertstraat 49, 2,50. Vrijdag 4 maart 10:00 Vertelochtend 55+, Klaarwater, Wiardi Beckmanstraat 465. 10:00 Wereldgebedsdag, Groot Engendaal, Boekweitland 103. 13:30 Regionaal klaveijastoer- nooi KBO, De Klarinet, Klarinet 39, 2,50. 15:00 Wereldgebedsdag, Mo lenschot, Dalplein 2. 16:00 Opening expositie 'Soest in de spiegel, de spiegel van Soest', museum Oud Soest,. Steenhoff- straat 46. 18:00 Vastenactiemaaltijd, Vredekerk, Generaal Winkel manstraat, Soesterberg. 18:30 Kinderconcert Muziek school, De Plantage, Smitsweg 311, 2,00 (kinderen gratis). 19:00 Wereldgebedsdag, NPB- kerk, Rembrandtlaan 20. Zaterdag 5 maart 11:00 Creatiefmarkt, De Klari net, Klarinet 39. 15:00 Lezing mr. drs. M. Ver hoeven: 'Kunst en symboliek van de Da Vinei Code', Hilton Royal Pare, Van Weerden Poelmanweg 4-6, 12,50. 19:00 Toneelvoorstellingen Antares: 'De vogel die niet kon vliegen', 'Tik, tik, weg ben ik' en 'Groen', Idea-theater, Willaert straat 49 (uitverkocht). 19:30 Optreden Shantykoor, Klaarwater, Wiardi Beckmanstraat 475. 20:15 Concert Daniël Kwartet, Cenakel, Amersfoortsestraat 18, Soesterberg, 17,00. 20:30 JazzClub en opening ex positie, Artishock, Steenhoffstraat 46A. Zondag 6 maart 14:00 Cabaret 55+, De Klarinet, Klarinet 39. 14:30 Jazzsessie Plus, Artishock, Steenhoffstraat 46A, 4,50. 15:00 Presentatie boek 'Ham- pelman', Boudewijn Paans, Artis hock, Steenhoffstraat 46A. 15:00 Lezing Sergi Merks: 'Spi ritualiteit Russisch-Orthodoxe kerk' St. Levenskunst, Oude Kerk, Torénstraat 1, 8,00. 16:00 Lezing dr. H. Vreekamp: 'Edda, Evangelie en Thora', Open Hof, Veenbesstraat 2. 20:30 Film 'The Motorcycle Di- aries', Artishock, Steenhoffstraat 46A, 3,50/5,00. Maandag 7 maart 20:00 Medium bij Paso, De Vriendschap, Mezenhof 1, 2,00/4,50. 20:30 Film 'The Motorcycle Di- aries', Artishock, Steenhoffstraat 46A, 3,50/5,00. Dinsdag 8 maart 14:00 Internationale Vrou wendag, Vrouwenraad Soest, De Schoof, Molenstraat 142. Woensdag 9 maart 14:00 Inloopmiddag kinder boerderij de Veenweide, Vede- laarpad 53, 1,00. 15:00 Theater Opslag voor Ca cao: 'Geen haar op m'n hoofd', Idea-theater, Willaertstraat 49, 5,00. 18:30 Start Internationaal eet café (Turkse avond), De Plan tage, Smitsweg 311 (opgave: 60.99.255), 6,50. 20:00 Forumavond: 'Wat is onze plaats in de consumptiemaat schappij?', De Rank, Soesterberg- sestraat 18. 20:15 Lezing Ruud Bartlema over Hans Andreus, Artishock, Steenhoffstraat 46A, 8,00. doos 12 flesjes van 6.39 Bij Cl000 Van de Graaf wordt u de komende weken extra verwend. Want bij een volle stempelkaart krijgt u een gratis eierkoker, citruspers of keukenweegschaal en met bijbetaling van slechts 3.50 euro een broodrooster of frituurpan. Bij iedere 10 euro boodschappen krijgt u een stempel. De kaart is vol als u 25 stempels heeft gespaard. De actie loopt van 16 februari t/m 26 maart 20051 Uw volgestempelde kaart is een huishoudelijk apparaat waard! C1000 versvoordeelmarkt Winkelcentrum 'Hartje-Zuid' Geldig t/m zaterdag, druk- en zetfouten voorbehouden. Burg. Grothestraat 13, SOEST BuijsRegiomakelaars.nl QQ Soest@Buijsregiomakelaars.nl kvm UW MAKELAAR IN DE REGIO! (KANTOREN TE SOEST EN AMERSFOORT) REGIOMAKELAARS

Soester Courant | 2005 | | pagina 1