Visser Locatie van moskee staat niet ter discussie in werkgroep Weinig ruimte in Lijsterbeslaan 'Vrede kan je leren' Soest snijdt zich in vingers met verwijderen chalets King's Home JACTUEEL L Ambulante nachtzorg in Soest en Baarn WD praat over toekomst vliegveld Soesterberg Op vakantie met Rode Kruis Vernieuwde website van CultuurpuntSoest Nieuwe computercursussen in het voorjaar bij Idea NU NAAR NIJHOf NIJHOf WOENSDAG 2 MAART 2005 SOESTER COURANT Volgende week eerste van vijf bijeenkomsten adviesteam PAGINA 3 Internationale vrouwendag: Zorgpalet en Amerpoort Asvz: Maandag 21 maart, Hilton Royal Pare Bij o.m. bejaardentehuizen en scholen Uitbreiding gladheidbestrijding Dineke en Christien vragen deelnemers INBOUW APPARATEN ALLE MERKEN rjjwvan Zijp M t soesterScouranï^ www. cultuurpuntsoest. nl Twaalf auto's in Soest vernield Vos en vogel 20% korting op alle douchedeuren en badwanden' 20% korting op alle badkamerkranen Ongeveer tien mensen hadden zich tot en met maandagmiddag aangemeld voor de werkgroep die gaat praten over de inpassing van de Fatih moskee op de hoek van de Vrijheids weg en de Konings weg. Begin volgende week komen de leden voor het eerst bijeen. De moskee, het Wijkbeheerteam Klaarwatcr en het bedrijfsleven mogen ieder één persoon naar de werkgroep afvaardigen. Verder is er plek voor vier omwonenden uit de wijk Klaarwater en één verte genwoordiger van alle andere wij ken. De werkgroep wordt gecom pleteerd door de architect, enkele deskundigen van de gemeente en een onafhankelijke procesdeskun- dige. Over de locatie (de groenstrook langs de Vrijheidsweg) en de maximaal bebouwbare opper vlakte (650 vierkante meter) valt niet meer te discussiëren. Dat zijn twee randvoorwaarden, aldus de gemeente. 'Het is niet de bedoe ling om in de werkgroep te gaan zitten en vervolgens te proberen alles te blokkeren. De locatie en het bebouwingsoppervlak zijn maatgevend', aldus een ambtenaar van de gemeente. Wel mag de werkgroep haar me ning geven over bijvoorbeeld de vorm van de moskee en waar deze exact zou moeten komen te staan. Ze kan aangeven of een minaret voor oproep tot gebed gewenst dan wel ongewenst is en mag de komende weken meepraten over het gebruik van de moskee (buiten de gebedsbijeenkomsten om), de parkeervoorziening en het groen op de plek. Na de bijeenkomst van volgende week volgen er nog circa vier vergaderingen. Het advies van de werkgroep moet op 13 april beschikbaar zijn voor zowel het college als het moskeebestuur. Hun reacties zullen worden terug gekoppeld naar de werkgroep die na de evaluatie begin mei zal wor den opgeheven. De volgende stap is dat het defi nitieve bouwplan wordt ingediend bij de gemeente met daarbij het verzoek voor een bouwvergunning. In die procedure krijgt de bevol king de mogelijkheid om eventuele' bezwaren te uiten. Gezien de aan kondiging van verzet uit de buurt mag worden aangenomen, dat er bezwaren (zienswijzen) tegen een bouwvergunning zullen worden ingediend bij de gemeente. Wanneer deze procedure precies begint, is nu nog niet te zeggen volgens de ambtenaar. Het besluit van het college zal tegen die tijd worden gepubliceerd, waarna de bevolking een aantal weken de tijd krijgt om bezwaar in te dienen. Wie er namens de buurtbewoners in de werkgroep gaan zitten, was maandagmiddag nog niet bekend. Gezien het aantal aanmeldingen op dat moment verwachtte de ambtenaar niet dat er een om vangrijke selectieprocedure voor nodig is. Het wordt straks nog voorzichtig schuiven in de Lijsterbeslaan. In deze toekomstige woonstraat wor den momenteel ongeveer twintig woningen gebouwd, maar voor de openbare weg blijft weinig ruimte Als de parkeervakken (onmisbaar volgens de gemeente) zijn aange legd, blijft er op het voormalige Randstadterrein in Soest-Zuid niet meer dan vijf meter breedte over voor de weg, waarvan zowel voet gangers ais overig verkeer gebruik dient te maken. Daarom wil het college er een woonerf van maken met eenrichtingsverkeer. FORTIS FLIEGERCHRONOGRAPH This chronograph has been repeatedly awarded internationally (or it's confirmed Standard status. Automatic, day-/date, 12-hour-stopp-counter (unction hands in colour luminous numerals.-indices and hands allow excellent legibility in the dark. Individually numbered. FORTIS - Official supplier on missions and on board the ISS International Space Station. Dat laatste is niet alleen noodzake lijk vanwege de beperkte ruimte, maar voorkomt tevens dat de Lijs terbeslaan zal worden gebruikt als sluiproute naar NS station Soest- Zuid en het busoverstappunt. De Lijsterbeslaan kronkelt tussen de Eikenlaan en de Schoutenkamp weg. Na opening zal de laan/het woonerf voor gemotoriseerd verkeer bereikbaar zijn vanaf de Tegenover NS station Soest-Zuid, aan de overkant van de Eikenlaan, worden momenteel 22 woningen gebouwd. Voor het verkeer blijft in de Lijsterbeslaan straks hooguit vijf meter wegbreedte over. Foto: Soester Courant Eikenlaan. Voor fietsers zal geen eenrichtingsverkeer gelden. Marlies Tjallingii. De bijeenkomst begint om 14:00 uur. De toegang is gratis. Iedereen is van harte welkom! De Vrouwenraad Soest-Soester- berg organiseert komende dins dag - 8 maart - de Internationale Vrouwendag in Soest. Die wordt gevierd met een middagbijeen komst in de Schoof, Molenstraat 142, en heeft ditmaal als thema 'Vrede kan je Ieren'. Een groot aantal vrouwen gaat zich weer betrokken voelen bij -de viering van de Internationale Vrouwendag. De thema's zijn in de loop der jaren wel wat veran derd, maar de basis blijft toch de gezamenlijke strijd voor vrede en gelijkwaardigheid van mannen en vrouwen. Emancipatie lijkt de laat ste jaren niet meer zo'n hot item. Toch kan niemand eromheen dat de deelname aan de maatschappij van vrouwen en mannen op veel terreinen nog steeds niet gelijk waardig is. Daarom moeten vrou wen verenigd blijven en solidair zijn met de mensen die de belan gen behartigen van vrouwen die in de knel zitten of dreigen te komen, ook al is dat misschien niet direct hun eigen belang. Voor de Soester Vrouwendag hebben de organisatoren Marlies Tjallingii uitgenodigd. Zij zal op een ludieke manier een presentatie houden over dit onderwerp. Na de pauze gaan de deelnemers onder leiding van de heer Beenhakkers op een ontspannen manier met el kaar muziek maken. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door de dames Aartje Knol en Eveline Hilhorst. De bijeenkomst wordt geleid door de voorzitter van de Vrouwenraad, Lia van Veen. In de Vrouwenraad participeren o.m. Vrouwen voor Vrede, het Katholiek Vrouwen gilde, Passage, het Liberaal Vrou wennetwerk, het CDA-vrouwen- beraad, het Centraal Meldpunt Vrijwilligerswerk, het Internatio naal Vrouwencentrum en de Ned. Vereniging van Huisvrouwen. Ook zijn buitenlandse vrouwenorgani saties uitgenodigd. Een unieke samenwerking op het gebied van de nachtzorg: vanaf 3 maart gaan Amerpoort Asvz en Zorgpalet Baarn- Soest samen nachtzorg aan huis leveren in Baarn en Soest. Doelgroepen zijn allereerst de cliënten van beide organisa ties: ouderen en mensen met een verstandelijke beperking. Maar ook nieuwe cliënten of wooncomplexen voor ouderen in de beide gemeenten kunnen gebruik gaan maken van de diensten van de nachtzorg. Morgenmiddag - donderdag 3 maart - heeft de ondertekening van de samenwerkingsovereen komst plaats in Verpleeghuis Daelhoven, onderdeel van Zorgpalet Baarn-Soest, aan de Graanakker in Soest. On dertekenaars en sprekers op deze bijeenkomst zijn de heer Ad Witlox, algemeen directeur Zorgpalet Baarn-Soest, en Ton Caspers, bestuurder van Amer poort Asvz. De nachtzorg wordt georga niseerd vanuit een telefonisch meldpunt in verpleeghuis Dael hoven, dat gedurende de nacht permanent is bezet. Via dit meldpunt wordt een verpleeg kundige naar de cliënt gediri geerd. De verpleegkundige is tussen 22:30 en 08:00 uur be schikbaar voor kleinschalige lo caties of zelfstandige cliënten. De verpleegkundige kan zowel op afroep (alarmoproep) als gepland zorg verlenen. In dat laatste geval kan het gaan om een cliënt die door bijvoorbeeld schouwburgbezoek laat thuis komt en hulp bij het naar bed gaan nodig heeft. Ook kan het bij ziekte prettig zijn dat er 's nachts even een verpleegkun dige langs kan komen. 24-uurszorg Het voordeel voor beide or ganisaties is dat door deze sa menwerking de 24-uurszorg nog vollediger, wordt waardoor de cliënt beter kan worden be diend. Voor de 80 thuiswo nende cliënten van Zorgpalet Baarn Soest betekent dit een kwaliteitsverbetering van de 24-uurszorg. En voor de 200 cliënten met een verstandelijke beperking van Amerpoort Asvz levert deze samenwerking extra uren op voor de ondersteuning overdag. Door gezamenlijk ge bruik te maken van de nacht zorg wordt doelmatiger gewerkt en kan Amerpoort Asvz min der slaapwachten inzetten dan nu het geval is. Zorgpalet Baarn-Soest heeft het hele palet aan (ouderen)zorg in huis: van zorg aan zelfstandige mensen thuis tot volledige ver pleging en verzorging. Daelho ven, De Wiekslag, Santvoorde en Zorg aan Huis horen bij Zorgpalet Baarn-Soest. Amer poort Asvz is een Utrechtse or ganisatie voor dienstverlening aan mensen met een verstan delijke beperking. Op maandag 21 niaart organiseert de WD-Soest/Soesterberg samen met de WD-Zeist een grote infor matieavond over 'De toekomst van het vliegveld Soesterberg'. De bijeenkomst vindt plaats in Hilton Royal Pare te Soestduinen. Aanvang van de avond is 20:00 uur en vanaf 19:30 uur is iedereen van harte welkom, staat de koffie klaar en is de zaal open. Sprekers zijn de fractievoorzitters van de VVD in Zeist en Soest, resp. Pe ter Otten en Karei van Geet. Ge spreksleider is de directeur van de Rabobank Zeist, Jan Berkhoff. Na de opening en introductie van het panel en de gespreks leider door Theo van den Berg (bestuurslid WD-Zeist) worden diverse stellingen besproken. Na de pauze volgt een paneldiscussie en een discussie tussen het panel en de zaal. De bijeenkomst wordt om 22:15 a 22:30 uur afgesloten door Jan Dirk Blaauw en Hans Gerretsen, resp. voorzitter WD- Zeist en voorzitter WD-Soest/ Soesterberg. Beide WD-afdelingen hopen op een grote opkomst, zowel van leden als niet-leden (de avond is vrij toegankelijk voor iedereen) als ook van het bedrijfsleven uit Soest, Soesterberg en Zeist. Het belooft volgens de besturen een uiterst interessante, informatieve avond te worden. Dit winterseizoen heeft de ge meente weer veel complimenten, maar ook klachten gekregen over de gladheidbestrijding. Naar aan leidingvan deze klachten heeft het College van B&W vorige week be sloten de route die de RMN rijdt, bij aanhoudende gladheid langer dan twee dagen, uit te breiden. De extra strooiroutes zijn uitgezet rond (bus)stations (Spoorstraat, Eikenlaan, Koninginnelaan/ Nieuwstraat, Bosstraat), rond bejaardenhuizen (Graanakker, Wiardi Beckmanstraat, Klarinet, Dalplein), bij winkelcentra (Tam- De gemeente Soest is in juli vorig jaar de fout ingegaan met het weg slepen van drie recreatiewoningen en een stacaravan van Pare King's Home aan de Birkstraat. De be stuursrechter in Utrecht stelde vorige week de campingeigenaar in het gelijk die bezwaar had ge maakt tegen het optreden van de gemeente. De bestuursrechter oordeelde dat de juridische basis ontbrak voor dat strenge optreden. De gemeente baseerde haar handelwijze op een inderhaast genomen voorberei- dingsbesluit van de gemeenteraad van 24 juni. Dat werd genomen om de permanente bewoning van recreatieterreinen tegen te gaan, nadat bij een inspectie was geble ken dat ook in Soest recreatiehuis jes te koop werden aangeboden zonder dat daar vergunning voor was. Volgens dat besluit moest voor kampeermiddelen boven een bepaalde afmeting een aanlegver- gunning worden aangevraagd. De ene stacaravan werd verwij derd omdat er niet zo'n aanleg- vergunning voor was verleend. De advocaat van King's Home had al aangevoerd dat die bepaling niet klopte. De rechter was het ermee eens dat de bepaling over de af metingen van kampeermiddelen in strijd is met een artikel in de wet Ruimtelijke Ordening. De rechter schrapte de bepaling uit het besluit en de gemeente moet op zoek naar een nieuwe manier om onwelgevallige stacaravans te laten wegslepen. Ook drie chalets had de gemeente moeten laten staan, vond de rech ter. Rechter R. den Otter is het wel met de gemeente eens dat het gaat om recreatiewoningen en niet om stacaravans, zoals King's Home stelt. Maar de rechter keek niet alleen naar de buitenkant, maar stelde ook vast dat het blijvende bouwwerken zijn die volgens een vaste genummerde indeling wor den geplaatst. Voor die recreatiewoningen is een bouwvergunning vereist, conclu deerde de rechter. Die is er niet en dus was de gemeente in begin sel bevoegd om die drie chalets weg te slepen. Maar de gemeente had ook moeten uitzoeken of de chalets misschien ten tijde van de aankoop van de camping in januari 2004 wel aangeduid konden wor den als caravans, vond de rech ter. De gemeente is verplicht om alle relevante feiten te verzamelen voordat zij over gaat tot vergaan de middelen als bestuursdwang of een bouwstop. En dat heeft de ge meente Soest achterwege gelaten, aldus de rechter. De gemeente moet ook nog de ju ridische kosten van King's Home vergoeden, zo'n 1500 euro. De gemeente en de campingeigenaar kunnen tegen dit vonnis in hoger beroep. Inbouwspecialist •GRATIS INMETEN •GRATIS MONTAGE •SNELLE LEVERING Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 juwelier Van Weedcslraat 145, Soest (035) 602 06 70 ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: €9,25 per halfjaar! tel.(035)6014152 Op vrijdag 4 maart komt de vernieuwde website van het CultuurpuntSoest op internet. De bezoekers van het Cultureel Café op donderdag 3 maart in Galerie de Ploegh kunnen al vast een voorproefje krijgen van de nieuwe site. Die is te vin den op www.cultuurpuntsoest. nl, of vanuit de gemeentelijke website op www.soest.nl/cul- tuurpuntsoest. De nieuwe website van het Cul tuurpuntSoest is tot stand geko men in nauwe samenwerking tussen het CultuurpuntSoest en de gemeente Soest. De site van het Cultuurpunt is onder gebracht bij de gemeentelijke website, maar heeft een her kenbare, eigen kleurstelling. De inhoudelijke verantwoordelijk heid voor de bijbehorende pa gina's ligt bij het Cultuurpunt. Op deze nieuwe website, die nog in ontwikkeling is, hebben al veel culturele organisaties uit Soest een eigen 'galerie'. Het CultuurPunt hoopt natuurlijk dat straks iedereen de weg weet te vinden naar de nieuwe culturele website voor en door Soesters. De nieuwe website geeft alle culturele organisaties de moge lijkheid om zich te presenteren in een eigen pagina die men zelf kan bijhouden. Ook krijgen culturele organisaties de moge lijkheid om zelf activiteiten in de culturele agenda te plaatsen, waardoor iedereen 'on line' de actuele culturele agenda kan raadplegen. Alle informatie over culturele activiteiten in Soest wordt zo voor iedereen in kaart gebracht en toegankelijk gemaakt. Op de speciale nieuw spagina van de website worden door het CultuurPunt actuele nieuwsberichten aangaande cul tuur geplaatst. Op het prikbord kan men oproepjes plaatsen of speciale mededelingen kwijt. In '19x...' staat iedere maand een kort interview met iemand uit het culturele veld. Op de website is ook alle informatie van het Cultuurplatform en het Cultuurfestival te vinden. Le den van het culturele veld die nog geen eigen pagina hebben op de nieuwe website kunnen contact opnemen met het Cul tuurPunt. Voor iedereen die door een handi cap niet op een 'normale' vakantie kan, organiseert het Rode Kruis al jaren geheel verzorgde reizen naar drie plaatsen in Nederland. In Soest en Soesterberg coördine ren Dineke ten Have en Christien Harmsen de speciale vakanties en zij kwamen tot de conclusie dat er de laatste tijd maar weinig aanmel dingen zijn. En dat is zonde, vin den zij, want de reizen zijn echt de moeite waard. Dineke doet het werk sinds twee jaar en is er via Christien ingerold, die het vrijwilligerswerk inmiddels al acht jaar doet. Beide dames gaan bij de mensen langs die zich hebben opgegeven. Daar hebben ze een gesprek waarin precies duidelijk moet worden wat voor verpleging de persoon nodig heeft, zodat deze in de vakantie aanwe zig is. Ook wordt de voorkeur van de plaats besproken. Er zijn twee hotels, in Wezep en Rheden, en er is een boot. 'De meeste mensen willen met de boot mee, terwijl de hotels ook ontzettend luxe zijn en met veel faciliteiten. Mijn moe der is daar naar toe geweest en die wilde er blijven wonen', vertelt Dineke lachend. De vakanties zijn voor jong en oud en dat willen de vrouwen ook graag benadrukken. 'Ouderen zijn nog al eens bang dat ze niet goed verzorgd worden en jongeren dat het niets voor hen is, maar ieder een die van de vakantie terugkomt is laaiend enthousiast', zegt Chris tien. Er zijn speciale weken met Dineke ten Have en Christien Harmsen nemen nog even de ge gevens door van een aankomende gast. Foto: Herman van Dam thema's als klassieke muziek, voor mensen in een sociaal-isolement of voor Marokkaanse en Turkse ou deren, maar er zijn ook 'gewone' vakantieweken. De vakantie duurt van maan dag tot zaterdag en in die week worden alle gasten volledig in de watten gelegd. Het is niet alleen maar zitten en niets doen, maar voor geïnteresseerden worden er verschillende activiteiten georga niseerd. Of het nu om een optre den van Boudewijn de Groot gaat, een avond met live muziek of om (begeleid) zwemmen, het wordt allemaal geregeld. Dineke en Christien hebben vrij wel alleen maar goede ervaringen met de vakanties en vinden het jammer dat weinig mensen zich opgeven of er bekend mee zijn. Uit ervaring weten ze dat de rei zen een groot succes zijn, ook voor mensen die er in het begin sceptisch tegenover staan. Met dit artikel hopen ze toch een beetje aandacht te krijgen voor de week die deze mensen vaak hard nodig hebben. De vakanties worden voor de helft betaald door het Rode Kruis, de andere helft betalen de vakantie gangers zelf. Voor opgave en/of meer informatie: www.rodekruis. nl, Dineke ten Have 5880920 of Christien Harmsen S 6023792. boerijn, Plein van Zuid, Smitsweg, Steenhoffstraat, Dorpsplein), bij sportaccommodaties (Dalweg, Beukendal, Di Lassostraat, Ban- ninghal) en rond scholen (Hilde- brandlaan/Vosseveldlaan, Paulus Potterlaan/Talmalaan, Sweelinck- straat, van Hamelstraat, Chr. Huy- genslaan). De gemeentelijke coördinator gladheidbestrijding overlegt per keer met de RMN en maakt de afweging wanneer er aanvullend gestrooid moet worden. De uit breidingen zullen in het gladheid- bestrijdingplan 2005/2006 worden opgenomen. Vorige week woensdagnacht is een groot aantal auto's vernield. Rond middernacht meldde een getuige dat drie jongens over de Waldeck Pyrmontlaan fietsten en dat één van de hen auto's met een honk balknuppel bewerkte. De politie ging erheen en startte een onderzoek in de omgeving. De verdachten werden niet meer aangetroffen. Wel bleek dat in to taal 12 auto's op de Talmalaan, de Rembrandtlaan, de Prins Bern- hardlaan en de Waldeck Pyrmont laan een raampje misten. Iedereen die iets van de vernielin gen heeft gezien, wordt verzocht contact op te nemen met de poli tie district Eemland op S 0900- 8844. In mijn maandelijkse discussie programma 'De Hangtafel' bij Radio Soest was eind februari de faunabeheerder Ton van Galen te gast. Deze Soester oud-bospo- litieman weet als geen ander hoe de vossenstand is toegenomen en langzamerhand 'uit de klauwen' is gelopen. 'De vos, die een actie radius heeft van zes kilometer is een prachtig, schrander dier, maar het is een moordenaar', zegt Van Galen, die pleit voor pak weg twee vossen op de duizend hectare en voor het met mate en beleid 'weg nemen' van overpopulatie. Tien jaar geleden mocht Reintje nog vrij bejaagd w orden. Vroeger waren de wolf en de lynx zijn na tuurlijke vijanden. Nu alleen nog de mens. Van Galen weet nog hoe het in de bossen w emelde van de konijnen waar de vos achteraan zat. Maar dat is verleden tijd. Nu trekt het slimme beest de polder in om aan voedsel te komen. Daarover sprak ik vorige week een Soester agrariër, die met ingehou den woede constateert hoe de wei devogels, die hij zijn leven lang al tracht te beschermen, verdwijnen uit het landschap achter zijn boer derij aan de A.P. Hilhorstweg. In Friesland zijn de provinciale bestuurders het zat en is vorige week aan de Faunabeheereen- heid ontheffing verleend om tot 1 april onbeperkt op de vos te ja gen. De Friese vos is zijn leven niet meer zeker. Leve de weidevogel! Friesland opent ook de jacht op het damhert, het wilde zwijn, de Canadese gans, de beverrat en de muskusrat. Het is ook bij ons op Soest een pijnlijk onderwerp. Aan een hangtafel kom je er niet uit. Het is wel heel interessant, lijkt mij, voor onze nieuwe, politieke com missie 'Maatschappelijke verken ningen'. Iedereen heeft een me ning, niemand weet de oplossing. Deze commissie heeft inmiddels gekozen voor het bespreken van de toekomst van de Eng. Een on derwerp waaraan de partijen zich geen buil kunnen vallen. Er is toch geen geld. Ik daag Harry Witte uit een pu bliek debat te organiseren tussen hem en het duo Van Galen en Kuijer over het thema: de vos en de vogel. Chris van Vuuren, onze man van Normen en Waarden, wil dit debat wel leiden, vermoed ik. Straks komt er een rondweg door de uitgemergelde polder (geen vo gels en geen koeien meer) en heeft de wethouder spijt als de grijze ha ren op zijn hoofd. Op het Digitaal Eiland van Idea krijgen cursisten met moderne computers les in de basisbeginse len van het computergebruik. Dit voorjaar starten opnieuw drie cur sussen, die los van elkaar gevolgd kunnen worden: 'Kennismaken met de computer', 'Kennismaken met internet' en 'E-mailen met Hotmail'. De tweedelige och tendcursus 'Kennismaken met de computer' start op donderdag 17 maart. Veel mensen vragen zich af wat er nu eigenlijk allemaal mogelijk is met de computer. De cursisten maken kennis met de computer, ze leren uit welke delen een compu ter bestaat en wat er te zien is als de computer wordt opgestart. Stap| voor stap wordt geleerd waar de programma's staan, waar de do cumenten opgeslagen worden en waar informatie van een diskette af gehaald kan worden. Op deze manier wordt de hele indeling van de computer uitgelegd zodat cursisten leren wat er allemaal te vinden is. Tijdens de cursus 'Kennismaken met de computer' leren de cur sisten de beginselen van het com putergebruik. Voor veel startende computergebruikers lijkt de muis een apparaat dat steeds zijn eigen weg kiest, de pijltjes schieten in het begin alle kanten op. De cursisten gaan aan de slag om het klikken, dubbel klikken en slepen onder de knie te krijgen. Met de muis kun nen opdrachten worden gegeven en de cursisten leren wat er gedaan moet worden om iets te openen, aan te klikken of te slepen. Er worden speciale trainingsprogram ma's gebruikt om de muis en het toetsenbord goed in de hand te krijgen. Deze vaardigheden zijn nodig om brieven op te slaan, te openen en een document te vin den of zelfs te verplaatsen. Wie een computer tot zijn of haar beschikking heeft, wil natuurlijk ook brieven schrijven, deze be waren en uitprinten, of opslaan op een diskette. Het logisch or denen van de documenten en het kopiëren naar een diskette komt allemaal aan bod. De cursisten le ren in korte tijd de basisbeginselen die noodzakelijk zijn om plezier te hebben van de computer. Zo kunnen de zij aan het einde van de cursus een document maken en het een dag later ook nog terugvinden in de computer. Wie deze cursus volgt heeft de computer voortaan zelf in de hand! De cursus 'Kennismaken met de computer' is ideaal voor iedereen die inzicht wil krijgen in de moge lijkheden die de computer biedt. Natuurlijk is deze cursus ook een prima opstap om de andere cur sus 'Kennismaken met internet' te volgen. Deze cursus opent de weg naar het gericht vinden van informatie via internet. Wilt u de computer beter leren kennen, schrijf u dan in. Bij de voorjaarscursussen is nog plaats. De cursus 'Kennismaken met de computer' vindt plaats op don derdag 17 maart en op 24 maart van 10:00 tot 11:30 uur. De prijs is 20,00 voor twee lessen van anderhalf uur. De cursus 'Kennis maken met internet' vindt plaats op donderdagochtend 31 maart en 7 april en duurt twee uur, prijs 25,00. Daarna volgt de cursus 'E-mailen met Hotmail' op don derdagochtend 14 en 21 april; deze cursus van anderhalf uur kost 20,00. Informatie en inschrij ving: Idea, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, 035-60.95.829, www.ideasoest.nl. bouwen woonwaren. boom minervaweg 3, tel. 035 54 86 111, www.nijhofbaarn.nl

Soester Courant | 2005 | | pagina 3