1 Open dag Meander druk bezocht jasmijn Dijn Diezijn 7 Wijk j VARIA L Zonder maatregelen is einde van Weidevogels zeer nabij Cafébaas wist niets Van wietkwekerij in zijn huis Taakstraf voor wietkweker Paardenuitje ondanks kou succesvol Meningen .^^^vandezersl Weidevogels (3) WOZ-beschikking Veranderingen verkeerssituaties Schoonmaken en spelen in Smitsveen Zaak wordt aangehouden In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden Helemaal z^s- Nieuw cursusaanbod in de Bereklauw C4 subsidie, Kunststad niet Jongens lopen over auto's 5 dÊKtt u s W PAGINA^ WOENSDAG 2 MAART 2005 maart 2005 SOESTER COURANT Soest licatie 19 34 55 00@soest.nl st.nl NRICHTINGSVERKEER iuders van Soest maken in de in artikel 26 van het Besluit gen inzake het wegverkeer besloten hebben: 1 in de Lijsterbeslaan door arden G5 (erf); r (uitgezonderd fietsers) in te beslaan door plaatsing van de eenrichtingsweg). ainnen tegen dit besluit be- lege van burgemeester en weken na de datum van de waar dient te worden gericht V van Soest, Postbus 2000, bepalingen over bezwaar) en (bijzondere bepalingen over ane wet bestuursrecht zijn van akt kan ook om een voorlopige raagd, als er tijdelijke maatre- ;e niet tot de beslissing op het len gewacht. Het verzoek moet resident van de rechtbank te 3500 DA te Utrecht, t verschuldigd van 136, Don of 273, voor een rechts- Algemene wet bestuursrecht aars OO.-k.k. ooekwoning slaapkamers het zuidwesten Jderi woning! nstraat DO.-k.k. met stenen Tterz. vrij uitzicht laminaatvloer andige garage Bij deze wil ik reageren op de ragezonden brief van de heer feeegers in uw editie van 23 fe bruari. Helaas hanteert de heer jZeegers uitgangspunten die tot linisvattingen kunnen leiden. De heer Zeegers constateert tijdens het fietsen dat in de reservaats- ^ebieden Noorderpolder en Ar kenheem nog genoeg weidevogels zijn. Voor alle duidelijkheid; het Reservaat Noordpolder té Veld ligt in de Eemnesserpolder tussen het Jpemmecr en de open polder en dit gebied heeft voor de vossen uit de Gooise bosgebieden enke le barrières zoals het Eemmeer, De Eem en de A27/A1. Ook zijn daar de wildstandbeheerders alert op het binnendringen van de Vos. Overigens is dit 300 ha grote reservaat ontwikkeld dankzij de door de heer Zeegers verfoeide landinrichting. Volgens de heer Zeegers heeft be heersing van de vossen populatie geen enkele zin want de kemphaan en watersnip zijn verdwenen. Nu zijn de kemphaan en de watersnip de edelherten van de weidevogels en het is nog de vraag of deze vo gels ooit wel in Soest gebroed heb ben. Als we in Soest de biotoop ivoor de 'gewonere' weidevogels zoals de kievit optimaal kunnen jbiaken hebben we kans dat we ook de bedreigde soorten zoals grutto en tureluur erbij kunnen houden want deze vogels houden van dit «gezelschap. Op dezelfde pagina stond een oproep van Landschapsbeheer Utrecht om nieuwe vrijwilligers voor weidevogelbescherming. fi)esastreus voor de motivatie van de huidige en nieuwe vrijwilligers is het wel als je geconfronteerd wordt met meer dan 80% be- oving van de gevonden nesten. Misschien is het verstandiger van landschapsbeheer Utrecht om de Verantwoordelijke autoriteiten op de oorzaken te wijzen en passende maatregelen te treffen. Natuurlijk zal er nestberoving blijven, het zou niet goed zijn om bijv. alle herme lijnen uit te roeien, maar de inten siefste nestrovers, zoals kraaiach- tigen en vossen, zullen beheerst Éioeten worden. Een vos vreet in een nacht rustig 10 nesten keer 4 eieren leeg om de volgende nacht i'opnieuw op zoek te gaan. Wethouder Witte heeft een per soonlijk trauma over jacht, maar als bestuurder van Soest en verant woordelijk voor natuur zal hij tot het uiterste moeten gaan om deze natuur te behouden. Ook als daar populatiebeheersing van de vos noodzakelijk is. Anders krijgen we naast patat-vossen ook kievit-vos sen. Bij de gemeenteraadsverkie zingen volgend jaar moet de heer Witte maar uitleggen waarom er miljoenen euro's aan ontsnippering van natuur besteed worden, terwijl aan de andere kant van Soest de natuurwaarden verdwijnen. Wel volkomen eens ben ik het met de opmerking van de heer Zeegers dat de vos zijn strooptocht niet stopt bij het zien van het bordje 'reservaat' of 'natuurmonumen ten'. Het is te hopen dat de verant- woordelijke beheerders met hun kSpOOFQm maatregelen niet tekort schieten. Ton Hartman (Ingekort door de redactie) De bewoners van deze aanleunwo ningen zijn zestigplussers, ASVZ- ers en ME-ers, met andere woor den de economisch zwakkeren in onze maatschappij. Moet juist deze groep voor een extra aanvulling van de gemeen tekas zorgen? Reijer Schaatsbergen PAGINA 5 Groenstrook Waarom wordt er altijd gesugge reerd, dat wij Nederlanders niet met de Turkse bevolking door één deur kunnen? Zo een soort gelijke uitspraak is al eens eerder gedaan, en nu door Harry Witte, met de mededeling dat de bijeenkomst van 14 februari tot agressief beti teld is in de Soester Courant van 23 februari jl. Wat wordt er eigenlijk verwacht van ons, het gaat er op lijken dat het ons in de mond gelegd gaat worden dat wij op deze manier een hekel moeten gaan krijgen aan de Turkse bevolking! Nou vergeet dat maar, want dat is niet de opzet, had ik zo gedacht en als de hoge heren zelf een beetje met hun volle verstand nadenken, dan gaat het ons niet om de Turkse bevolking maar om de groenstrook op de Vrijheidsweg. Ik zal proberen heel duidelijk te zijn naar de gemeente toe: al was het onze koningin die daar een paleis wilde bouwen, wordt dat ook niet in dank afge nomen en zullen wij net zo goed een protest laten horen en er tegen in gaan. Dus Harry Witte, denk na voor u een uitspraak doet, dat lijkt mij zeer verstandig. Dan jaagt u de Soester bevolking ook niet zo in het harnas. Jane Harinck Naar aanleiding van uw bericht over de WOZ-beschikking in uw blad van 23 februari heb ik de aan slag die vanmorgen bij mij aan de van Goyenlaan 226, de aanleun woningen van het oude Molen schot met een sloopbestemming, vanaf 2000 naast elkaar gelegd. Waardebeschikking 31-12-2000: 75.000 of 34.009 euro. Waardebeschikking 31-12-2004: 118.000 of 53.546 euro. Waardebeschikking 01-01- 2005: 233.200 of 106.000 euro. In procenten uitgerekend zijn de aanleunwoningen met een sloop bestemming in vijf jaar tijd met 300 in 'waarde' gestegen! Ra, ra hoe kan dat? U schrijft in uw blad over een gemiddeld 51 stijging. Bij de aanleunwoningen is dat vergeleken met vorig jaar ruim 100%. Hoe kan een sloop- pand in waarde stijgen? Bij velen is wel bekend dat het weidevogelbestand in de Soester Eempolder de laatste jaren met sprongen achteruit gaat. De eieren die de vogels leggen zijn meestal een paar weken voor ze uitkomen verdwenen, hierdoor is de aanwas van jonge vogels steeds minder. De oorzaak hiervan is het grote aantal predatoren (rovers) die de nesten voortdurend leeg plunde ren. De grootste boosdoeners zijn de kraaien en de vossen. Vanuit de groep weidevogelbe schermers De Wulp wordt al jaren lang gewezen op de achteruitgang van de vogelstand en de noodzaak van maatregelen in het Soester gebied. Het verlies kwam in een stroomversnelling terecht bij het in werking treden van de nieuwe jachtwet in het voorjaar van 2003- Bij vele instanties is er aan de deur geklopt, maar niemand kon of wilde ons helpen. In alle commotie rond het ecoduct en het referendum ontdekte ik dat de gemeente toch wel erg begaan was met de natuur. Tijdens een van de bijeenkomsten heb ik gevraagd: waarom zo weinig aandacht voor weidevogels en wel voor nieuwe onzekere, dure natuur? Na enige discussie merkte de voorzitter op dat we over het voorkeursrecht be zig waren en dat deze vraag niet in de bijeenkomst paste. Het verbaasde mij toen ik een paar weken later een uitnodiging kreeg van de afdeling natuur en milieu beheer. Hierin deelde zij mede dat men had geconstateerd en uit di versen bronnen vernomen, dat het met de weidevogels zeer zorgelijk was. Op 18 januari zou er een ver gadering belegd worden waarbij ook deskundigen op dit gebied uit genodigd waren om dit probleem eens goed aan te pakken. Een pak van mijn hart, eindelijk licht aan de horizon. Op de betreffende avond in het gemeentehuis betrad ik enigszins verbaasd de vergaderzaal, want er waren ook belanghebbenden aan wezig, die niet uitgenodigd waren. Tijdens de vergadering is mij dui delijk geworden waarom niet. Het waren vertegenwoordigers van de Land en Tuinbouw Organisatie (LTO) die dit probleem al eerder zonder succes besproken had den en geen vertrouwen hadden in een goede afloop. Het voorstel van de voorzitter, weer een on derzoek, werd dan ook direct naar de prullenbak verwezen. Het was de hoogste tijd voor maatregelen vonden de vertegenwoordigers van L.T.O. en ondergetekende. Uiteindelijk moest de politiek, dus Wethouder Witte verantwoordelijk voor het buitengebied, uitsluitsel geven. Indien er niets gebeurt, dan betekent dit het einde van de wei devogels in de Soester Eempolder. Het antwoord van de heer Witte was vaag. Maatregelen nemen is volgens hem niet zo eenvoudig, want dan moet er geschoten wor den en het gebied moest toch al als verloren worden beschouwd. Hij wist ook nog te vermelden dat het met de weidevogels aan de overkant van de Eem heel goed ging, dus jammer voor het Soester gebied. We zijn nu een maand ver der en ik heb niets meer gehoord over mogelijke vervolgacties. Ik krijg steeds meer de indruk dat het alleen propaganda was in de aanloop naar het referendum over het ecoduct. Ook besef ik nu dat de vergadering volledig overbodig was omdat de uitslag op voorhand al vast stond: laten zoals het is. De kraaien en vossen zorgen nu voor veel overlast en dit wordt nog erger. De bossen, het oorspron kelijke leefgebied van de vossen, zijn leeggeplunderd. Konijnen, waarvan er honderden waren, zijn een zeldzaamheid en fazanten of houtsnippen zie je al helemaal niet meer Als straks in het voorjaar de vossen weer jongen krijgen, zul len deze toch moeten eten. Dat voedsel zal waarschijnlijk voor een groot deel in de bebouwde kom gevonden moeten worden. Ik hoop dan ook dat, als er ergens weer eens een kippen-, duiven- of ko nijnenhok wordt leeggeplunderd, men er melding van maakt. Dit om een goede indruk te krijgen hoe erg het is gesteld. Als ze het voedsel hier niet vin den, trekken ze onvermijdelijk de Eem over en vinden daar een ge dekte tafel. Ik vrees dat men aan de overkant van de Eem niet blij is met dat slappe gedoe in Soest. Misschien wil of durft men geen beslissingen te nemen uit angst volgend jaar groene stemmen te verliezen. Als er niks gebeurt, be tekent dat het einde van de wei devogels. Nog een korte reactie op weidevo gels 2 in de Soester Courant van 23 februari. In dit artikel geeft de heer Zeegers aan dat de oorzaak van de achter uitgang komt door de verlaagde waterstand. In het vervolg moet deze persoon zich beter laten in formeren alvorens hij zijn mening geeft. De grondwaterstand in de Soester Eempolder is in geen 20 jaar verlaagd. W.A. van den Breemer coördinator De Wulp Soest Graag wil ik even reageren op het project Spoordal van woensdag 23 februari. Onze wethouder Krol is zo trots op het werk wat hij verzet heeft om het plan Spoordal van de grond te krijgen, dat hij het later zelfs ook aan zijn kleinkinderen kan laten zien waar hij aan mee heeft gewerkt. U moest zich schamen. U laat met deze bouw merken dat voor de jeugd geen plaats is in Soest. De jongeren van een jaar of 20 kunnen op geen enkele manier een huis daar kopen, want de goed koopste woning is maar liefst tus sen de 200 en 250 duizend euro. Weten we het nog... 440.000 tot_ 550.000 gulden. De jeugd heeft de toekomst wordt er gezegd, maar met deze prijzen kunnen ze niet aan een toekomst werken. Daarnaast is alles vrij op naam. Dat betekent dat iedereen van bui ten Soest de mogelijkheid heeft om hier te kopen. Dus daar gaat dan weer de ruimte die beschik baar is voor woningbouw in Soest voor Soesters. U zou dat eens als een uitgangspunt moeten gebrui ken, eerst moeten er voor de jeugd van Soest betaalbare woningen gebouwd worden. Want ook het nieuwe systeem voor de woning- verdeling klopt nog steeds niet. Mede daardoor komen jongeren ook al niet gauw aan een goed kope woning. Maar 17 maart is er een discus sieavond over de jongerenhuisves- tirg in Soest, waar u ongetwijfeld bij aanwezig zult zijn, en hopelijk heeft u dan wel goede ideeën wat jongerenhuisvesting betreft. U wilt een ideetje hebben? Zorg dat het oude Molenschot in bezit komt van de gemeente en renoveer dat voor de jeugd van Soest. Stel twee conciërges aan die betaald worden door de huuropbrengst. Waar 300 asielzoekers konden wonen, kunnen ook 150 tot 200 jongeren een dak boven hun hoofd krijgen. Ik weet dat het makkelijker klinkt dan het gedaan kan worden, maar toch ben ik ervan overtuigd dat waar een jongerenhuisvesting wil is, is ook een weg te vinden is voor de jeugd, of niet soms mijnheer Krol? P. Vos Het College van B&W heeft vorige week besloten om met een drietal maatregelen de Eemweg veiliger te maken. Ten eerste wordt er ter hoogte van sportpark Zonnegloren een 30km/u plateau aangelegd. Ook wordt over een lengte van 450 meter de maximumsnelheid 60km/u en als laatste sluit het de uitrit ter hoogte van het dierenasiel af. Aan de maatregelen zitten nog wel wat haken en ogen, die het College een andere keer zal be spreken. Dan wordt er ook nog een ver keersmaatregel ingevoerd bij speeluitleen Jan Huigen. Een ge deelte van de rijbaan voor het ge bouw aan het Saenredamplantsoen wordt op dinsdagmiddag afgeslo ten. Op die dag kunnen kinderen voor een karweitje in de buurt speelgoed lenen. De deur van het pand komt uit op de weg en het College vindt dat geen veilige si tuatie. Omdat er weinig verkeer rijdt, dat ook een andere route kan nemen, heeft het besloten tot af sluiting. Als de speeluitleen vaker opengaat, zal de situatie opnieuw bekeken worden. Kinderen tussen de 4 en 10 jaar uit de wijk Smitsveen kunnen woens dag van 13:00 tot 15:00 uur en vrijdag van 15:30 tot 17:30 uur naar Stichting Balans, Speelpunt Smitsveen. De eerste 45 minuten gaat iedereen op pad om de wijk schoon te maken. Deelnemers krij gen Speelpunten waarmee later speelgoed als skelters en skeelers geleend kunnen worden. De eerste keer is het de bedoeling dat ouders meekomen voor onder tekening van het formulier dat hen aansprakelijk stelt voor beschadi ging, verlies of diefstal van het door hun kind geleende speelgoed. De ouders dienen ook een pasfoto van hun kind mee te nemen, voor het pasje waarmee de kinderen speelgoed kunnen lenen. Speelpunt Smitsveen is gevestigd aan garagebox 212 aan de Smits- weg (hoge nummers) in Soest. De Eng Voor kinderen tussen de 4 en 10 jaar uit de wijk De Eng is er ook de mogelijkheid om schoon te ma ken en daarmee punten te verdie nen voor het lenen van speelgoed. Zij kunnen op dinsdag van 15:30 tot 17:30 uur terecht bij Stichting Balans, Speelpunt De Eng. Voor al het overige geldt hetzelfde als bij Smitsveen. Speelpunt De Eng is gevestigd aan Saenredamplantsoen 101 in Soest. Voor meer informatie over beide speelpunten: Nabahat Cetin 6018136, op dinsdag, woensdag en vrijdag tussen 10:00 en 12:00 uur. Het was een drukte van belang op de open dag van Meander Medisch Centrum, locatie Baarn. Meer dan 500 bezoekers kwamen af op de rondleidingen en de in formatiemarkt. Het ziekenhuis presenteerde zich na de verbou wing aan de inwoners van Baarn, Soest, Bunschoten/Spakenburg en omgeving. Op de begane grond stonden stands van verschillende afdelin gen. Bezoekers konden deelne men aan uitgebreide rondleidin gen door het gebouw. Er was een keur aan informatie, bijvoorbeeld over snurkonderzoek, diabetes en Multiple Sclerose. Mensen lieten onder meer hun bloeddruk en bloedsuikergehalte meten. De be zoekers konden zo zelf zien en er varen wat Meander in Baarn alle maal te bieden heeft en dat leverde voor velen verrassingen op. Veel bezoekers wisten bijvoorbeeld wel dat op locatie Baarn alle specialis men polikliniek houden, maar dat er ook vier operatiekamers zijn, waarvan één speciaal voor oog operaties, was voor veel bezoekers nieuw. Ook was niet bij iedereen bekend dat in Baarn wel degelijk patiënten opgenomen worden voor tal van planbare ingrepen. Ruim voor het moment waarop de open dag van start ging, kwa men de belangstellenden binnen. In het restaurant was het dringen bij de stands met informatie over de verschillende afdelingen. Me dewerkers die de stands beman den stonden geïnteresseerden te woord en gaven uitleg over hun vak. De rondleidingen langs di verse afdelingen volgden elkaar in snel tempo op. Zo kregen be zoekers bij de Recovery informa- Ik ben als een crimineel afge schilderd. Bij wie moet ik de schade verhalen?" De Utrechtse politierechter moest dinsdag het antwoord op deze vraag van een 37-jarige Soester schuldig blijven. Wel besloot de rechter de zaak tegen de man aan te houden. De Soester was beschuldigd van het bezit van een wietkwekerij aan de Koninginnelaan. In juni vorig jaar was een plantage met zo'n 240 hennepplanten aan getroffen in de woning achter een café aan de Koninginnelaan. Om dat de woning toebehoorde aan de eigenaar van het café, was deze man door de politie opgepakt. "Ik ben op de grond gegooid en onmiddellijk in een hok gestopt", vertelde de Soester dinsdag. En dat terwijl hij naar eigen zeggen niets te maken had met de kwe kerij. Hij zou de woning hebben verhuurd aan een kennis. Tegen de politie had hij echter geweigerd om namen te noemen. Dinsdag was de bewuste kennis meegekomen met de Soester, om diens verhaal tegenover de rech ter te bevestigen. Volgens de man klopte het dat hij de kwekerij had opgezet en enkele maanden had uitgebaat, zonder dat zijn huisbaas daar iets van wist. "Ik verhuurde hem dat huis om dat hij in de problemen zat. Dan verwacht je zoiets niet", vertelde de café-eigenaar op zijn beurt aan de rechter. Zijn arrestatie had hem naar eigen zeggen veel schade op geleverd, omdat zijn goede naam door het slijk was gehaald. "Des duivels" was hij dan ook ge weest op zijn kennis. "Maar ik ben wel blij nu dat hij zelf meekomt om te vertellen hoe het zat". Officier van justitie mr Y. Hopman vond dat de zaak verder moest worden uitgezocht voor zij een conclusie wilde trekken. Daarom verzocht zij om aanhouding van de zaak. De rechter bleek het met haar eens. Het is nog niet bekend wan neer de zaak kan worden voort gezet. Bezoekers luisteren aandachtig tijdens de rondleiding op de open dag in Meander Baarn. tie over hoe de voorbereiding en afronding van een operatie in zijn werk gaat. Op de speciale opera tiekamer voor oogingrepen kregen bezoekers uitleg over het plaatsen van een kunstlens en op de afde ling Radiologie werd uitgelegd hoe een MRI-scan werkt. Het was voor veel mensen een gelegenheid bij uitstek om eens een kijkje achter de schermen te nemen van afde lingen waar je normaal gesproken niet zomaar komt, ze waren dan ook enthousiast. In Meander Baarn gebeurt veel, te veel voor één rondleiding. Daarom waren twee routes uitgebet, waar mee overigens nog niet eens het hele ziekenhuis kon worden ge toond: Rondleidingroute 1 voerde langs de afdelingen Dermatologie, La boratorium, Recovery en Holding (voorbereiding en afronding ope ratie), Radiologie, Oogheelkundig Dagcentrum, Operatiekamer, Fy siotherapie. Rondleidingroute 2 voerde langs de afdelingen Radiologie, En- doscopie/chirurgie, Gipskamer, afdeling Dagopname Kinderen en Volwassenen, afdeling voor Longfunctieonderzoek, Urologie, Sportgeneeskunde, Revalidatie- geneeskunde. Omdat hij een wietkwekerij had in een woning aan de Van An- gerenstraat in Soesterberg, is een 40-jarige Soesterberger dinsdag door de Utrechtse politierechter veroordeeld tot 150 uur taakstraf, waarvan de helft voorwaardelijk. De straf was gelijk aan de eis. De politie kreeg in juni vorig jaar een anonieme tip dat er een hen nepplantage was gevestigd in de woning. Tijdens een huiszoeking vonden agenten een kwekerij met zo'n 160 wietplanten. Ook bleek dat de stroom voor de apparaten illegaal werd afgetapt. De Soesterberger bekende dinsdag dat hij de kwekerij, die was geves tigd in de woning van zijn vader, zo'n twintig weken had gehad. Hij zou zijn betrapt bij de tweede oogst. Aan de eerste oogst zou hij niets hebben verdiend, omdat die plantjes door een fout waren doodgegaan. Raadsman mr J. Michels wees er op de agenten tijdens de huiszoe king niet in het bezit waren van de noodzakelijke schriftelijke machtiging. Daarom, stelde de advocaat, moest de vondst van de wietplantjes worden uitgesloten als bewijs en moest zijn cliënt worden vrijgesproken. Maar politierechter Mol geloofde niet dat de Soesterberger de ruim te in de woning van zijn vader had gehuurd. De rechter wees erop dat Van tijd tot tijd bereiken ons via de e-mail persberichten en aankondigingen waarvan de tekst ook foto's of andere plaatjes bevat. In het alge meen is het lastig, soms zelfs onmogelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leveranciers' is dan ook om foto's/plaatjes (bij voorkeur in jpg-formaat) voortaan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als los se bijlage mee te sturen. Wij rekenen graag op ieders me dewerking. Redactie een vaas vol met deze vrolijke gekleurde lentebloemen. Ook ranonkels bij Jasmijn dag in dag uit veilingvers! *tip: zet ranonkels altijd in een klein laagje water bloemenhuis Zuidpromenade 9-11 T 035 - 6016877 Dit voorjaar is er ook weer een uitgebreid aanbod aan cursussen in de Bereklauw. Marianne Kluit geeft de cursus beeldhouwen in speksteen, ser- pentijn en albast op dinsdagmor gen (9:30-12:00 uur) of op een hele zaterdag (10:00-16:00 uur). Info: mevr. M.M. Kluit-Terborgh, 62.16.607 (werkdagen 19:00- 20:00 uur). Erna Lieferinck is de begeleidster van de cursus mandala tekenen Het College van B&W heeft vorige week besloten een eenmalige sub sidie van 480,- toe te kennen aan de interculturele vereniging C4, voor het organiseren van haar eerste bijeenkomst. Het doel van de vereniging is het contact tussen Soesters van diverse culturen en groeperingen verbeteren. Tevens heeft het College besloten geen subsidie te geven aan Kunststad een büreau voor kunstactiviteiten. De reden daarvoor is het winst oogmerk van het bureau. de bescherming tegen ongeoor loofd binnendringen alleen geldt voor bewoners van een woning, en dat was in dit geval niet de ver dachte, aldus de rechter. Daarom vond hij dat de resulta ten van de huiszoeking wel mee konden wegen in het bewijs. Bij zijn vonnis hield de rechter wel rekening met het blanco strafblad van de verdachte. VRIJWILUGERSHULP NODIG? Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg ELKE WEEK EEN .SOESTOÖCöURANT, IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per halfjaar! tel.(035)6014152 Afgelopen zondag omstreeks 5:00 uur hebben getuigen ongeveer zes a acht jongens op de Vosseveld- laan en Van Beuningenlaan over auto's zien lopen. Toen de poli tie arriveerde waren de jongens al vertrokken, maar aan de sporen in de sneeuw was te zien, dat de jongens over bijna alle auto's op de Vosseveldlaan hadden gelopen. Ogenschijnlijk was slechts één dak ingedeukt. De politie van district Eemiand Noord roept getuigen op zich te melden op het nummer: 0900-8844 of op het nummer van Meld Misdaad Anoniem: 0800-7000. Openingstijden kantoor SOGSTERCÖURANT ma. 9.00 - 17.00 uur di. 9.00 - 16.00 uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10.00 - 15.00 uur op donderdagmorgen eens in de veertien dagen (9:30-11:30 uur. Op zaterdagen (9:30-16:00 uur) eens per maand geeft Mieke Fiel- mich de cursus schilderen met ver schillende technieken. Er wordt gewerkt met mineralen en planten- verf n.a.v. een gedicht. De eerst volgende cursus is op zaterdag 5 maart. Gemma Anink is de ontwerpster van seizoenskieden en kransen van sprookjeswol (wol die op een natuurlijke manier geverfd is). Enkele kleden zijn in de winkel te zien. De cursisten kunnen on der haar begeleiding ook zelf zo'n kleed of krans maken op vrijdag of zaterdag (lx per maand). De eerste data zijn 15 en 16 april. Afgelopen najaar heeft Nicole Drontman veel succes gehad met haar workshop transparanten ma ken: lichtdoorlatend tafereel, uit gezaagd uit berkentriplex, verfijnd m.b.v. bijenwas, vlieger- en zijde vloeipapier. De cursus omvat drie maandagavonden (19:30-21:30 uur), de eerstvolgende reeks be gint op 7 maart (vooijaarstafereel). Ook zijn er enkele zaterdagen voor een dagcursus (9:30-16:00 uur). Data: 26 februari en 26 maart. Bij voldoende belangstelling wor den er op woensdagavond (19:30- 21:30 uur) o.l.v. Kim van Veen 'zonnekindpoppen' gemaakt. Op donderdagavond (19:30-21:30) kan men o.l.v. Anke Nienhuis een bloemenpopje maken. Begin: 3 maart. Wolvilten is een oeroude techniek van 3000 jaar geleden. Op 12' maart wordt deze cursus aange boden in de Bereklauw. Van een proeflap kan men mooie verrassin gen maken, zoals een tas, bloemen of een ceintuur. Voorbeelden lig gen in de etalage. Op 11 maart zal Dorothée Hel- mert een workshop bloemen en bloemenremedies verzorgen. Zij is theologe en dans- en bloesemthe rapeute. In haar praktijk in Nijme gen begeleidt zij kinderen en vol wassenen met zuivere remedies uit de natuur. Tijdens haar workshop wordt op een creatieve en intuï tieve manier contact gemaakt met planten, die op dat moment steun kunnen aanbieden in het unieke leerproces van het leven. Er wordt zowel binnen in de tuinkapel als buiten in de tuin gewerkt met le vende planten, bloemendia's en bloesemremedies uit verschillende delen van de wereld. Vrijdag 11 maart is de avondlezing (19:30- 21:30 uur). Via bloemendia's wordt de werking van planten aan den lijve ervaren en bloesemre medies kunnen worden gevoeld en getest. Bezoekers kunnen ook hun eigen bloemenremedies mee nemen. Mijntje de Jong is docente bij de cursus aquarelleren: kleurenleer, naschilderen, compositie, per spectief, vrij intuïtief werken, alle aquarelleertechnieken en het ge bruik van diverse hulpmaterialen. Mijntje is als kunstenares zo gefas cineerd geraakt door de betove rende mogelijkheden van aquarel leren dat zij ook haar cursisten en thousiast wil maken en haar kennis en kunde wil overdragen. Wie interesse heeft in een van de aangeboden cursussen kan zich het beste zo spoedig mogelijk opgeven. Informatie over de ex positie, de cursussen en de data: mevr. W. Hakvoort, 60.19.176. Openingstijden van de winkel: dinsdag-vrijdag 10:00-12:00 en 14:00-17:00 uur; zaterdag de hele Afgelopen vrijdag om half twee 's middags begon het paardenuitje dat georganiseerd werd door VVV Soest. Na een rondrit door het bos in de huifkar van Stalhouderij Klein Middelwijck brachten de deelnemers een bezoek aan 'De Paardenkamp'. Daar kregen ze een rondleiding, bekeken ze een video en dronken een glaasje limonade (zoals op de foto te zien is). Het was koud, maar iedereen heeft met volle teugen genoten. nze nieuwe VDDRJAARSCDLLECTIE ZIJDEN BLOEMEN IS BINNEN! JIM-JON SIA SILKA COLOURS GREEN E.A. cs I «a,* i www.dijn-diezijn.nl Showroom Weteringpad 3D, Soest (t/o Karwei Bouwmarkt) Tel: □35-6D29798 peninestijden eji t/m vrij 9.30 - 1 7.DO UUR

Soester Courant | 2005 | | pagina 5