'Tik, tik, weg ben ik' in Idea Met Ja 'Kun je nog zingen? Zing dan mee!' aruóhoch CULTUUR L Ruud Bartlema over Hans Andreus: 'Echo's van licht' 'En de Soester Cultuur ploeght voort...' 'Soest in de spiegel, de spiegel van Soest' Spiegelende expo van tekenclub Artishock Thera Coppens: 'Dageraad van Oranje-Nassau' Lezing Wim de Kam over de Ewijckshoeve Kinderconcerten bij SidK WOENSDAG 2 MAART 2005 SOESTER COURANT PAGINA 8 Jeugdtheaterschool Antares presenteert: 1u~i Volksuniversiteit Soest Hoeden maken Boekenweek 2005 Meezingavond in Artishock Morgenavond in de Ploegh Expositie in Museum Oud Soest Boekenweekthema inspireert Lezing Boekenweek 2005 DataDidact Klaverjassen KBO 3 o Boekenweek 2005 Van Santen: 'Het tinnen soldaatje' NMMK brengt 'Via Crucis' van Liszt in Pauluskerk Baarn Trog maken JazzClub met Perron 5B 'The Motorcycle Diaries' (2x) Jazzsessie-plus AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! AUTOSCHADE STALENHOEF SOEST WOENSDAG 2 MA Alleen op de wereld Oude Kerk 's zomers op» Zes klassen van jeugdtheater- school Antares geven deze week een korte voorstelling in het eigen theater van Idea. Op donderdag avond 3 maart zijn twee toneel klassen 3 en een toneelklas 2 aan de beurt. Op zaterdagavond 5 maart staan toneelklas 1,2 en 3 op het podium. De voorstellingen zijn zeer uiteenlopend en gebaseerd op ideeën van de kinderen zelf. Jeugdtheaterschool Antares is vier jaar geleden opgezet door docente Carine Davelaar. Afgelopen jaar is Antares samengegaan met Idea. Deze 'fusie' heeft een enorme uit breiding tot gevolg gehad. Ruim zeventig leerlingen, verdeeld over 7 klassen, werken al vanaf sep tember onder leiding van Carine aan hun theaterkunsten. Met het uitgangspunt: 'Iedereen is een ster en alle sterren kunnen stralen op het podium' hoog in het vaandel, is ook dit jaar weer naar een uitge breide presentatie toegewerkt. Carine vindt het belangrijk dat leerlingen zich ontwikkelen in hun spel. Het ontwikkelen van creativiteit is een belangrijk pro ces. Onderzoeken, vormgeven en Di Lassostaat 65% tel. 6022195 verbeelden nemen een belangrijke plaats in de ontwikkeling van kin deren in. Uitzoeken van wat je durft en wat je kunt, iedere keer weer een stapje verder komen en uiteindelijk jezelf laten zien op het podium. Met de juiste stimulans en uitdaging is iedereen een ster! Voorstellingen De belangstelling voor de voor stellingen is groot. Die van zater dagavond is helemaal uitverkocht en voor de donderdagavond zijn alleen voor het tweede deel nog kaarten verkrijgbaar. Deze voor stelling van toneelklas 3 begint om 20:15 uur. Kaarten kosten 2,50 en zijn verkrijgbaar bij het CultuurPuntSoest in Idea. Op donderdagavond 3 maart spelen achtereenvolgens de voorstellingen 'Griezelstein', 'Moord?' (beide aanvang 19:00 uur) en 'Friends?!' (aanvang 20:15 uur). Op zater dagavond 5 maart komen 'De vo gel die niet kon vliegen', Tik, tik, weg ben iK' en 'Groen' voorbij. Naast de toneelklassen 1 tot en met 3 kinderen van 6 tot 12 jaar) heeft Antares ook een theaterklas voor jongeren van 12 tot 14 jaar Een optreden van één van de to-> neelklassen tijdens het Cultuurfesti val van vorig jaar. Hoedenontwerpster Herma de Jong (genomineerd voor de Ne derlandse Hoedenprijs 2002 en geselecteerd voor een mondiale hoedenwedstrijd in de Keuken hof 2004) verzorgt voor Volks universiteit Soest op zaterdag 19 maart, van 10:00 tot 16:00 uur, een workshop 'Hoeden maken'. Zij ontwerpt in haar atelier in Baarn zeer draagbare tot bijzon dere en exclusieve hoeden van o.a. vilt en sisal, maar ook van stof. De deelnemers aan de workshop maken met behulp van de docente een eigen hoed. Voor de zomer kunnen ze een hoed maken van o.a. linnen, gegarneerd met sisal, en kiezen'uit diverse draagbare en originele modellen, zoals een baret, pet of hoed. De cursusprijs is 60,00, inclusief koffie/thee en lunch. Materiaal is te koop bij de docente. Zonnestraal Op woensdag 23 maart is er een mogelijkheid deel te nemen aan een excursie naar het gerestau reerde Zonnestraal in Hilversum. In 1928 opende Zonnestraal zijn deuren als sanatorium voor tbc- patiënten. Het door de architecten Jan Duikers en Bernard Bijvoet ontworpen sanatorium werd ge bouwd in opdracht van de Dia- mantwerkersbond. Het is een zui ver voorbeeld van functionalistisch bouwen: elk muurtje en raampje heeft een betekenis, niets is puur ter decoratie. Het hoofdgebouw van Zonnestraal toont op onover troffen wijze het licht-, lucht- en ruimteprincipe van Het Nieuwe Bouwen in Nederland, maar is ook een monument voor de soci aal-democratie. In de jaren vijftig werd Zonnestraal een algemeen ziekenhuis. Daarna heeft een deel van de gebouwen jaren leegge- staan. Na jarenlange voorbereiding is in 2003 de restauratie van het hoofdgebouw afgerond. Tijdens de excursie maakt u een wandeling over het landgoed, een aantal ge bouwen wordt bekeken en de gids vertelt over de geschiedenis van Zonnestraal, de architectuur en de restauratie. Tijd van de excur sie: 10.:0-12:00 uur, kosten voor deelname: 10,00. Aanmelden en programma: Volksuni versiteit Soest. Dr Lassostraat 65, 3765 EB Soest, ©602.21.95 (inspreken kan altijd), e-mail: vu-soesl@csnet.nl; maandag t/m donderdag 9:00-12:00 uur. Het programma is ook af te halen bij de VVV en de bibliotheken, het gemeentehuis en bij boekhandels en verschillende supermarkten. Het pro gramma is te zien op internet: www. volksuniversiteit.nl/soest. 'Echo's van licht' is de titel van de lezing, die. de theoloog/beeldend kunstenaar Ruud Bartlema in de komende Boekenweek houdt over het leven en dichtkunst van Hans Andreus (1926-1977). Samen met de jazzpianist Peter Schmidt ver tolkt hij' een aantal van Andreus' gedichten op woensdagavond 9 maart in Artishock. Andreus wordt wel de dichter van het licht genoemd, het licht als le vensprincipe, als verlangen naar heelheid of als metafoor voor de zingeving van het leven. Hij werd als Johan Wilhelm v.d. Zant in Amsterdam geboren, leidde een tomeloos leven en schreef poëzie waarin hij zichzelf probeerde terug te vinden. In 1995 verscheen er een magi strale biografie over Andreus van de hand van Jan van der Vegt, waaruit een bijzonder beeld oprijst van een van Nederlands grootste 'moderne' dichters, die daarnaast ook een begenadigde schrijver was van kinderboeken en hoorspelen. De lezing wordt georganiseerd Hans Andreus door Artishock Literair, in samen werking met de Stichting Levens kunst Soest. Aanvang: 20:15 uur. Toegang: 8,00 (leden en 65+ 7,00) met inbegrip van een gra tis drankje. Reserveren is aan te bevelen bij boekhandel Van de Ven 60.12.419). Op vrijdag 11 maart wordt in Ar tishock een historische en nostal gische meezingavond gehouden waar iedereen die zingen wil, welkom is. Twee begeleidende groepen staan borg voor een heel gevarieerd programma in het ka der van de Boekenweek 2005, die als thema de historie heeft. Liedjes als 'Wie is Loesje?', 'Als op Capri de rozentuinen bloeien', 'Dag Schatteboutje', 'Weetje nog wel, die avond in de regen?' en nog veel meer, zullen gespeeld worden door een groep enthou siaste Soester muzikanten van een van de Artishock Jazz-sessies. Het zijn vooral beroemde swinglied jes uit de jaren '30 tot '50 van de vorige eeuw. Een gelegenheids- koortje, van Artishockleden van PodiumPlus en Chorus Line, met accordeonist Dick van der Eist en celliste Sarah Haynes, bege leiden echte historische liedjes als 'De Zilvervloot' en 'In een blauw geruite kiel', maar ook recentere nostalgie als 'Op een mooie Pink sterdag', 'Kom mee naar buiten allemaal', 'Ik heb je voor het eerst ontmoet, daar bij de waterkant,' Ik hou van Holland' en liedjes uit 'Ja zuster, nee zuster'. Er is speciaal voor de gelegenheid een Soester variant geschreven op 'Daar bij de molen' met als re frein: ELKE WEEK EEN soestekScourant, IN DE BUS? Neem een abonnement: €9,25 per halfjaar! tel. (035) 6014152 Het 5e Cultureel Café van het Cultuurpunt en het Cultuur- platform wordt morgenavond - donderdag 3 maart - vanaf 20:00 uur gehouden in Galerie De Ploegh van het Landelijk Kunstenaarsgenootschap De Ploegh, Pimpelmees 3 (ingang de Hazelaar). Het thema is deze keer: 'En de Soester Cultuur ploeght voort'. Er zijn interviews met galerie- houdster Margot Fretz en met Adriaan Pothuizen, de nieuwe voorzitter van het Cultuurplat form. Jeroen Hermkens, een van de Ploegh-kunstenaars, vertelt iets over zijn werk. Bert Smit spreekt over de toekom stige activiteiten van het Cul tuurplatform en beantwoordt vragen. Marijke te Vaarwerk zingt en speelt gitaar. De toe gang is gratis voor elke geïnte resseerde. brugklas). In de theaterklas wordt gewerkt aan een eigen pro ductie, gebaseerd op Midsummer- nightsdream van Shakespeare, die op woensdagavond 13 april in het theater van Idea zal worden ge speeld. Het nieuwe seizoen Zoals elk jaar kunnen kinderen zich tijdens de presentatieavonden meteen opgeven voor het volgende seizoen. Inschrijfformulieren liggen klaar en kunnen ter plaatse wor den ingevuld. Gezien de enorme belangstelling is het raadzaam er snel bij te zijn om volgend seizoen mee te kunnen doen. De jonge renafdeling breidt volgend jaar uit met een theaterklas 2 voor jonge ren van 14 tot 17 jaar. Voor informatie en reservering: Idea, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, 035-60.95.829 dinsdag/ vrijdag 11:00-18:00 uur, www. ideasoest.nl. De boekenweek heeft dit jaar als titel 'De spiegel der Lage Landen'. Voor de medewerkers van Muse um Oud Soest en Historische Ver eniging Soest aanleiding om bij de komende wisseltentoonstelling in het museum 'Soest in de spiegel de spiegel van Soest', de ontstaans geschiedenis van Soest naar voren te brengen. Op bijzondere wijze wordt de be zoekers de spiegel voorgehouden met betrekking tot verleden, heden en (met een knipoog) de toekomst van Soest. De expositiezaal wordt tot spiegelzaal getransformeerd, er is een plaggenhut te bezichtigen en de Eem stroomt langs uw voeten. Museum Flehite geeft authentie ke vuurstenen - afkomstig uit de Soester duinen - in bruikleen en de originele gildeboeken van het Groot Gaesbeekergilde zijn geëx poseerd in de vitrines. De Eng is er in drie fases te zien: van pre historie tot en met de toekomst. En wat te denken van het lezen van spiegelschrift? Kom naar het museum en laat u verrassen! De expositie wordt gehouden van 5 maart tot 28 april. Het ligt in de bedoeling in de daarop volgende maanden steeds wisselende aspec ten van de historie van Soest te bespiegelen. In de maand mei zal bijvoorbeeld de viering van 60 jaar bevrijding worden belicht. Op vrijdag 4 maart om 16:00 uur zal de officiële opening worden verricht door de heer K.H.W. Spiegel. Museum Oud Soest is gevestigd aan de Steenhoffstraat 46. Het museum is geopend op zaterdag- en zondagmiddag van 13:30 tot 17:00 uur. Er komt een molen, Daar in het koren, Vervangt de Windhond, Zo smartelijk gesloopt. Die mooie molen, Op 't hoogste plekje Zal hij weer draaien. De parel van den Eng. Oude tijden zullen dus herleven en herinneringen zullen worden opgehaald. Maar jongeren zullen ontdekken, dat je snel kunt mee doen. Met name de historische Ne derlandstalige Swingnummers zijn van een verfrissende schoonheid en vrijwel direct mee te zingen. Alle Soesters worden uitgenodigd om mee te komen zingen. Maar let wel op: vol is vol! Aanvang: 20:30 uur. Toegang: 2,00. Reserveren: (035) 6024951, (035) 6026452, (035) 6019577. Artishocks maart-expositie wordt verzorgd door de eigen tekenclub van de culturele vereniging. Even als vorig jaar laten de deelnemers zich inspireren door het Boeken weekthema: 'Spiegel van de lage landen - boeken over onze ge schiedenis'. Om een te statische verbeelding te vermijden hebben de deelne mers zichzelf de druk opgelegd hun werk in één zondagmiddag te produceren. De expositie zal de avond vóór de officiële opening ook het decor vormen voor het (besloten) 'Bal Historiael' voor de actieve leden van Artishock. De expositie bestaat uit ca. twintig schilderingen van bekende figuren uit de vaderlandse geschiedenis. Aangezien deze figuren van kruin tot middel verticaal gespiegeld zijn weergegeven, roepen ze op het eerste gezicht associaties op met speelkaarten als schoppenheer of hartenvrouw. Bij nadere beschou wing ontdekt de toeschouwer echter dat er eerder sprake is van een literaire dan een realistische weerspiegeling. Wellicht zullen sommigen zelfs aan werk van de zestiende-eeuwse schilder Arcim- boldo denken. De schilderingen worden aangebracht op standaard panelen van twee meter hoog en 60 cm breed. Om de feestelijke en literaire aanleiding te onder strepen wordt op alle panelen aan de onder- en bovenrand golvende strookjes papier geschilderd. De feestelijke opening van de expositie is op zaterdag 5 maart om 20:00 uur in het verenigings gebouw, Steenhoffstraat 46a. De opening wordt - zoals altijd - gecombineerd met Artishocks JazzClub, waarin het huisensem ble Perron 5B speelt. De expositie loopt t/m 22 maart en is op dins- De Baarnse schrijfster Thera Cop pens (1947) houdt op zondagmid dag 13 maart in de .Filmzaal van Artishock om 15.00 uur een lezing met dia's over de eerste prinsen van Oranje Nassau: Willem, Mau- rifs en Frederik Hendrik. In Soest zal zij het verhaal door trekken tot de kleinzoon van Fre derik Hendrik: stadhouder Willem III die de eerste vorstelijke bewo ner van Soestdijk werd. Hij kocht het huis aan de dijk naar Soest om het schitterend te laten verbouwen en er jachtpartijen te organiseren. De Oranjes hebben ruim driehon derd jaar - met korte onderbre kingen - in het paleis gewoond, dat nu leeg staat en aan het ver vallen is. Thera Coppens schreef naast 'Da geraad van Oranje Nassau' (waar in ook haar boeken 'De vrouwen van Willem van Oranje', 'Maurits zoon van de Zwijger' en 'Frederik Hendrik en Amalia van Solms" zijn opgenomen) tal van histo rische boeken zoals het recente 'Marie Cornelie, dagboek van de reis naar het hof in St. Petersburg 1824 -1825'. Aanvang: 15:00 uur. Toegang: 7,50; leden en 65+ 5,00. Reser veren wordt dringend aanbevolen bij boekhandel Van de Ven 60.12.419). computeropleidingen Al 121/2 jaar specialist in flexibele computercursussen. Feestactie: win een cursus of krijg 12,5% korting! tel.: 035 - 6022826 internet: www.datadidact.nl 'De bibliothecarisdoor Giuseppe Arcimboldo (1527-1593). dag-, woensdag- en vrijdagoch tenden van 10:00 tot 12:00 uur te bezichtigen, evenals op film huisavonden, zondag en maandag van 21:30 tot 22:30 uur. Iedereen is welkom. De toegang is gratis. Informatie: Semmy Prinsen, huis meester, 035-60.19.577. Elk jaar houdt de Katholieke Bond van en voor Ouderen (KBO) een regionaal klaverjastoernooi Op vrijdag 4 maart gebeurt dat weer in ontmoetingscentrum De Kla rinet in Overhees. Diverse afde lingen van de KBO sturen een afvaardiging naar Soest om deel te nemen. Een wisselbeker en an dere prijzen staan te wachten op de beste deelnemers. Deelname kost 2,50 inclusief een kop kof fie/thee. De zaal aan De Klarinet gaat om 13:00 uur open en een half uur later wordt er begonnen. BLOEI X O Maatschappij Afd. SOEST Thera Coppens. Wim de Kam, voorzitter van de Historische .Vereniging Soest, houdt op dinsdagavond 15 maart in de filmzaal van het Artishock- gebouw een lezing onder de titel: 'Spiegel aan de rand van Soest'. Die lezing gaat over de Ewijcks hoeve, een landgoed dat in de jaren tachtig van de negentiende eeuw een ontmoetingspunt was voor kunstenaars die later bekend zijn geworden onder de naam Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 Woensdag 9 maart Opslag voor Cacao: 'Geen haar op mijn hoofd' Als je flessen inlevert krijg je sta tiegeld terug. Vuilnis kun je eens per week buiten zetten. Maar kin deren... Die komen ze niet halen. Die kun je nergens inleveren. Die moet je houden, ook als ze niet bevallen. De moeders Thea en Mies vinden hun kinderen maar lastpakken. Is er geen plek waar je zulke lastpakken kunt inleveren? Thea heeft wel eens gehoord van het Kalekoppenhuis, een streng heropvoedingstehuis waar een man de baas is. Een man met haar tot op zijn enkels, die bij aankomst iedereen kaal knipt omdat hij nie mand anders zijn mooie haar gunt. Bestond zoiets maar echt...! Maar als er plots een harige man uit de heg opduikt gaat alles mis en belanden de moeders zelf in het tehuis dat ze voor hun kinderen hadden bedacht. Aanvang: 15:00 uur. Duur: 50 minuten. Leeftijd: vanaf 6 jaar. Toegang: 5,00. Zondag 20 maart 'Het tinnen soldaatje' is een vrije bewerking van één van de mooi ste sprookjes van Hans Christian Andersen: 'De standvastige tin nen soldaat'. In deze uitvoering van Theater Van Santen is 'Het tinnen soldaatje' een muzikale fa milievoorstelling met dans, liedjes en live muziek. Het verhaal gaat over een éénbenige soldaatje, zijn liefde voor een danseresje, de band met zijn speelgoedkameraden, de kleine jongen, zijn reis met een papieren bootje en het verbazing wekkende slot. Een voorstelling over standvastigheid, verliefdheid, trouw, vijandschap en kameraad schap. Met veel humor en fantasie worden de avonturen van 'Het tin nen soldaatje' tot leven gebracht. Aanvang: 16:00 uur. Duur: 60 minuten. Leeftijd: vanaf 6 jaar en ouder(s). Toegang: kinderen 5,50; volwassenen: 6,50. Kaarten reserveren bij het Cul tuurpunt in Idea, 60.95.829, dinsdag t/m vrijdag 11:00-17:30 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling. Op zondagmiddag 20 maart geeft het Nederlands Motet en Madri gaalkoor uit Soest een concert in de Pauluskerk aan de Brink in Baarn. Uitgevoerd wordt 'Via Crucis' van Franz Liszt. Het koor staat onder leiding van Stephan van de Wijgert. Organist is Cees van de Poel. De bas/bariton Ernst Vermeulen zingt de solopartij. Het concert begint om 14:30 uur. De toegang is gratis. Na afloop van het concert wordt aan de uitgang gecollecteerd. Groei Bloei geeft donderdag 10 maart een workshop trog maken. Met be hulp van een mal leren de deelne mers hoe ze een betonnen trog kunnen fabrice ren. Voor materiaal wordt gezorgd. Het eindproduct kan vervolgens worden gevuld met plantjes en een plaatsje in de tuin krijgen. Deelname kost 17,50 voor leden van Groei en Bloei en 20,00 voor anderen. Voor opgave: Mechteld de Jong, tel. 6015408 (na 19:00 uur) of e-mail: dejong-epping@planet.nl Zaterdag 5 maart Perron 5B, o.I.v. Semmy Prinsen, is de vaste band op de JazzClub- avonden. Door de gezellige, on gedwongen sfeer is de JazzClub een aanrader voor iedere jazzlief hebber. Naast de bekende jazz- standards is er ruimte voor avon tuur en vrije improvisaties. Bezet ting: Semmy Prinsen, tenorsax; Mare van den Bosch, trompet; Zondag 6 maart en maandag 7 maart Jaren later zou hij - samen met Fidel Castro - Cuba door een revolutionaire omwenteling sle pen, en zou zijn silhouet met baret ontelbare T-shirts sieren, maar in 1952 is medicijnenstudent Ernesto Guevara de la Serna nog maar 23 jaar. In dat jaar stapt Ernesto sa men met zijn vriend Alberto Gra- nado op een afgeleefde motorfiets om een reis door Zuid-Amcrika te maken. Ze zullen een half jaar wegblijven, waarin ze achtduizend kilometer afleggen. Van Argenti nië gaat de reis naar Chili, vervol gens naar Peru, om te eindigen in Venezuela. De arme oude Norton 500 haalt het einde niet, zodat een groot deel van de reis liftend wordt afgelegd. De joviale Granado ziet de reis als een vrolijk intermezzo in zijn leven. Voor Guevara echter wordt het een sociale initiatie. Afkomstig uit de gegoede middenklasse vallen hem onderweg de schellen van de ogen. Voor het eerst ziet hij mee dogenloze uitbuiting: van hun land Arthur Rombout, piano; Martijn Derrix, bas; Mathijs Arts, drums. Aanvang: 20:30 uur. Entree: gra tis. Zondag 6 maart Muzikanten met wat meer speeler- varing (bekend zijn met de struc tuur van stukken, toonsoorten, opbouw, ritme en 'feel') kunnen meedoen op de Sessie-Plus. Er wordt gespeeld onder leiding van een ervaren sessieleider. Publiek is van harte welkom en de entree is gratis! Aanvang: 14:30 uur. Entree: 4,50 (eerste keer gratis). verjaagde boeren en mijnarbeiders die als slaven worden behandeld. Ook het leed in een leprakolonie maakt diepe indruk op hem. Het zorgt voor een intense woede, die het vuur in hem ontsteekt. 'The Motorcycle Diaries' is een road movie door het Zuid-Ame rikaanse landschap, zoals regisseur Walter Sallas ze al vaker gemaakt heeft. En ook deze is adembe nemend. De beelden van Zuid- Amerika zijn van een haast pijn lijke schoonheid. Maar ook zijn we getuige van de gebeurtenissen die een verlegen medicijnenstudent doen veranderen in een vastbe raden man met een revolutionaire missie. Bewonderenswaardig is de ingetogenheid waarmee Gacl Garcia Bernal de figuur van 'Che' Guevara neerzet. Bernal bevestigt hiermee dat hij een van de meest getalenteerde acteurs van dit mo ment is. (USA/Argentinië 2004, kleur, 126 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+ 3,50. Reser veren: vrijdag en maandag 10:00- 13:00 uur, 60.29.367. Zie ook: artishock-soest.nl. Scène uit 'The Motorcycle Dia ries'. Woensdag 9 maart Ruud Bartlema over Hans Andreus De Soester kunstenaar/theoloog Ruud Bartlema houdt op woens dagavond 9 maart om 20:15 uur in Artishock een lezing over de Ne derlandse dichter Hans Andreus. Op uitnodiging van Artishock Li terair en de Stichting Levenskunst Soest vertelt hij, muzikaal omlijst, over het leven en werk van deze experimentele poëet, die leefde van 1926 tot 1977. Hij debuteer de met de bundel 'Muziek voor kijkdieren', waarvan de gedichten zich door een zekere losheid van het traditionele vers onderscheid den. 'De Sonnetten van de kleine waanzin' zijn de neerslag van een proces van afrekening, van afba kening tegenover het verleden, een moeizame terugkeer tot het heden. Dat schreef Adriaan Morriën over hem, die aangeeft dat de dichter onder woorden trachtte te bren gen 'het conflict van de menselijke eenzaamheid, het onvermogen om de menselijke begrensdheid te ver breken en zch mede te delen aan de ander, het andere'. Gastheer: Jan Visser. Aanvang: 20:15 uur. Toegang: 8,00 (gratis drankje). Reserve ren bij boekhandel Van de Ven, Zuidpromenade 1, 60.12.419. Meer informatie op internet: artis- hock-soest.nl. Het concert duurt ongeveer een uur en is geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar en hun ouder(s) of begeleider(s). De toegang be draagt 2,00 voor volwassenen; voor kinderen wordt geen toegang geheven. De kinderconcerten vin den plaats op: Vrijdag 4 maart, 18:30 uur, De Plantage, Smitsweg 311, Soest; Zaterdag 5 maart, 15:15 uur, Johanneskerk, Westsingel 30, Amersfoort; Zondag 6 maart, 12:00 uur, partycentrum 't Hoogh Landt, Kerklaan 1, Hoogland. De jaarlijkse kinderconcerten van Scholen in de Kunst vinden binnenkort weer plaats. Dit keer gaan er hele mooie maar ook span nende dingen gebeuren in 'Circus Piccolini en de Bange Ballerina'. Docenten en jonge leerlingen van de Muziekschool zullen de ver schillende muziekinstrumenten la ten zien en natuurlijk vooral laten horen. De muzikanten zuilen hun uiterste best doen om zó mooi te spelen dat ze de bange ballerina verleiden om toch te gaan dan sen. De ballerina is een cursist van de Dansschool van Scholen in de Kunst. Deze concerten zijn speci aal bedoeld voor kinderen in de basisschoolleeftijd om nader met de verschillende instrumenten ken nis te maken. Maar natuurlijk zijn alle kinderen ook heel nieuwsgie rig om de avonturen van de Bange Ballerina in Circus Piccolini mee te maken. ELKE WEEK EEN SOÏSTER&OURIWL IN DE BUS? Neem een abonnement: €9,25 per halfjaar! tel. (035) 6014152 Tachtigers'. Tot hen behoorden Jac. van Looy en Herman Gorter. Wim de Kam vertelt over de ont moetingen die daar plaatsvonden, over de zelfmoord van een dochter des huizes (zie de roman 'Bleeke Levens' uit 1899 van Frans Coe- nen) en over de inspiratie die daar uit voortvloeide voor dichters. Aanvang: 20:00 uur. Toegang: 7,50; leden en 65+: 5,00. Reserveren is aan te bevelen bij Artishock 60.19.577). stalenhoef als één aanspreekpunt voor alle verzekeringen en schade-afwikkelingen. vervangende auto direkt inzetbaar. y veilig en vakkundig autoschadeherstel, met 4 volle jaren schriftelijke Focwa top erstel garantie. GARANTIEBEDRIJF REPARATEUR erkende y nieuwste technieken spotrepair/ uitdeuken zonder spuiten. (nd. terr. Nieuwegracht 29 3763 LP Soest Tel. (035) 602 27 44 Fax (035) 602 74 56 Redactie-adres 'Kerk in de kr (voor berichten en/of tit Gerrit van der Veenstraat 3762 XK Soest, e-mail: w dool@planet.nl, 60.20.6: 'Hij denkt zeker dat hij allee de wereld is.Toen ik die woc een tijdje geleden hoorde dac meteen: daar moet mijn vol& column over gaan. Ik wacht iemand die mij een lift zou gev die kwam later dan was af ge. ken. Ik stapte in en hij viel m met de deur in huis. lemana zich asociaal gedragen in het ve en daarom was hij wat verlaat 'Je bent toch niet alleen op d> reld. 'Alsof ie alleen op de wereld ii 'Denkt zeker dat hij alleen i wereld is. Drie variaties op hetzelfde th Ik hoor dit soms en betrap t zelf ook op dat ik dat denk o Ik vraag me dan af: waarom gen we dat tegenwoordig zo We denken vast niet aan dat z jongetje dat 'alleen op de m was', de kleine Rerni in het van Hector Malot, die van d narigheid in de andere viel. H wees geworden, opgevoed dot grootmoeder, die ook overlet toen had hij helemaal geen ft meer, totdat ten slotte de rotu kende artiest Vitalis hem zijn hoede nam, als ik het nu herinner. Het boek zie ik noj me, stuk gelezen, met bruine k gouden krulletters. Het is nu moeilijk om je v> stellen hoe het is om alleen wereld te zijn. Wij hebben ei last van dat we met zoveel t kluitje wonen. Dat we in file i dat we in lange rijen voor d sa 's staan, dat we lang op onzt moeten wachten in de pretp> Soms denk ik in een winkel: is niets, maar afrekenen, da kunst. Even terug naar het begin. D van zielig naar negatief verse- Kennelijk zijn er mensen die drag vertonen waar we ons a> ren en waar we ons van distat Ze gedragen zich alsof zij ht delpunt van de wereld zijn, h het zeggen hebben of aan eet geen boodschap hebben Wat dan zo dwars? Een paar mc heden: we voelen ons mach worden boos, ergeren ons, zij want je weet maar nooit...) En toch wordt de zin uitgesj alsof het iets begerenswaar Alleen op de wereld zijn. V dan kun je altijd doen waar zin in hebt Hij wel, ik niet - wij niet. Zei Kaïn al niet tot hem vroeg waar zijn broe was: Ben ik mijns broeders I En hoe ALLEEN was hij de wereld! Jantien I Dc Oude Kerk in Soest zal ze van experiment in de kc zomervakantie geopend z maandag 4 juli tot en met z 13 augustus tussen 11:00 c uur. De kerkenraad heeft d ten en de Stichting Kerk tuur heeft aangeboden om die weken een expositie in in te richten. Mogelijk wor meer activiteiten georgat De bezoekers kunnen dan bloeiende kerktuin bewc die afgelopen jaar is aangé de zuidkant van de kerk. Door in het kader van dt van 60 jaar bevrijding o dacht te besteden aan d< van de Indische Nederlai hun komst naar Soest, w» het Java Hotel (later hei Hotel) aan de Burgemee? thestraat in de herinnerii geroepen. Het was, net Trier bijvoorbeeld, schui over paleis Soestdijk op van Soest en Baarn, in zijl luxe accommodatie. De meeste Soesters hel vooral als Oranje Hotel Net als Trier in 1964 is kante gebouw in 1985 grond gelijk gemaakt c appartementen voor in gekomen. Het is moeili geven wat het grootste geweest. Trier was in recht-toe-recht-aan gebo 'Van Heidehut tot Resid ccn gewaardeerde, twecv verschijnende rubriek. De 5 Jan van Stccndclaar, bcsc over een omvangrijk archic hij gegevens kan putten. D bezoekt hij archieven in So ook daarbuiten. Verder le\ sprekken en bijdragen v* interessante verhalen op. E probeert dc schrijver waar ccn link tc leggen naar dc tcit. Hiervoor zijn tips, gc artikelen, boeken, tijdschii sichten en foto- of andci ticmatcriaal uiterst wclkoi aard worden desgewenst d na reproductie onbcscha dc eigenaar gerctourncc tact met dc schrijver is mc telefoon 06-22450173 eempers@wanadoo.nl

Soester Courant | 2005 | | pagina 8