DEZE WEEK OP RADIO SOEST RADIO SCHRAVEMADE B.V. komst van ïneducatie? KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST Vesper in Open Hof t Is boeken week! PAGINA 14|^ëNSDAG 9 MAART 2005" SOESTER COURANT tandtechnisch laboratorium IPRIKBORDI PAGINA 15 EK EEN XJURAMT BUS? t gemeente indekt je leven ichting Dierenlief 'Burgerlijke stand' jziek in Domkerk uilieopstellingen Omgaan met stress Creatieve avond voor vrouwen Dierenleed Cursus verder na een beroerte De lopers van de week Krachten opdoen Kerkdienst: 'En nu is het genoeg!?' Balans zoekt computer deskundige www.soestercourant.nl En een Requiem van John Rutter 035 609 38 51 Gerla MVAD-wedstrijd Hilversum. Peter I Dosthof en Henske in 't Hol: 6e deb V latin american; Robin en Margot Ros-| cam: 2e deb. 4 standaard en 4e deb. 4| atin; Henk en Carola Lensink: le deb I standaard en 4e deb. 3 latin; Olivierl le Rooy en Margret Hagen: 3e de. 4fl atin en 4e deb. 4 standaard; Ronald! 3esamusca en Leonie Gerla: 2e deb| I. latin en 4e deb 4. standaard; Eltjol Cats en Janny Heeman: 3e deb. 2 latin; g ?red en Monique Zwiers: 4e deb. 3| itandaard. Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden CE gecertificeerd. [penstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 9,25 per halfjaar! 014152 ;n het ROC Midden Nederlanc im vanuit verschillende hoeker iet rijksbeleid te bekijken. Ewouc /an den Heuvel (co-redacteur var Je VNG-publicatie 'Gemeentelij! participatiebeleid naar afstemming pnderwijs-arbeid') vond vooral dc ;amenwerking tussen onderwijs er irbeidsmarkt erg belangrijk. 'Wat e leert in het onderwijs moet je iok echt kunnen gebruiken op het verk. Als je een opleiding of een] ;ursus volgt is het belangrijk dat jr bij de start al bekend is wat de :ursist al allemaal kan en wat de| loeien zijn. Deze doelen zouden] ;amen met een werkgever kunnen] vorden gevormd. Tot slot schetste Tineke Bedding ïamens het ROC Midden Neder-1 and de ontwikkelingen binnen het] £OC. 'Ons onderwijs ontwikkelt! nee met de maatschappij. Een /oorbeeld daarvan zijn de geïn- ;egreerde trajecten. Het leren van I ie Nederlandse taal tijdens het werken. Je leert op deze manier Je (vak)taal, maar ook de vaardig heden die bij het werk horen!' Bij de afsluiting sprak Harry Witte, wethouder Onderwijs in Soest, zijn waardering uit voor het initiatief van ROC Midden Nederland. 'Door deze avond is er meer inzicht gekomen in dé veranderingen in het educatiebeleid en hebben we de waarde van de volwasseneneduca tie beter kunnen beoordelen. teun de Giro www.nierstichttng.rij NIERSTICHTING ist kan dialyse slechts 10% nierfunctie overnemen en gaat je conditie steeds ichteruit. Zo raken nierpa- langzaamaan hun vrijheid i dreigt een sociaal isole- iet een nierziekte, lijk van giften van t de Nierstichting |iro 88.000 Bussum. se fase een zo optimaal ce ontwikkeling naar de ïnheid door laten maken. stichting subsidieert ook ëntenverenigingen die jvoorbeeld bezighouden genotencontact, informa- iening en belangenbehar- Daarnaast geeft zij ook ele steun en organiseert s met dialyse mogelijkhe- .por al uw verzekeringen - pioenen - hypotheken - locieringen - beleggingen. Krommewes 3A Soest 135-601 60 11 Fax 603 55 74 ft www.korenassurantien.nl •lil: info@korenassurantien.nl Jag 12 maart: Johannespas- van Johann Sebastian Bach ,ïoor en orkest van de Dom- frij o.l.v. Remco de Graas; i. Christine Jansen (sopraan), -jd Kits (alt), Jos van der Vel gnor, evangelist), Hans van (tenor, aria's), Job Boswin- !as, Christus), Jan Hoffmann aria's). Aanvang: 15:30 uur. rage naar draagkracht (graag ifl). ouders hebben een grote in- op ons. Niet alleen lijken taak op hen en delen we be- je eigenschappen, maar ook hun manier van 'opvoeden' :en ze ons. Tussen ouders en jieren, maar ook tussen broers liassen kan er van alles spelen, een familieopstelling te doen onze familieziel zichtbaar en lar. Familieopstellingen is een ahtige en tevens liefdevolle me- le om zichtbaar te maken wat rborgen is. De methode werkt zielsniveau. De ziel heeft vol- is Bert Hellinger, de grondleg van deze methode, niet alleen persoonlijke ziel, maar ook :d familieziel. Tussen ouders en ideren, maar ook tussen broers zussen kan er van alles spelen, hak geven we elkaar of onszelf fe schuld van onvermogens waar :e in het dagelijks leven tegen- lopen. Een opstelling biedt ;n familielid een mogelijkheid ai 'trauma's' .uit het verleden te marmen met liefde. Een fami- :opstelling laat op zielsniveau en waar liefdesstromen blokke- n en laat je zien hoe je je weer unt openen voor deze helende .fdevolle energie. De eerstvol- ende workshops vinden plaats ip zaterdag 19 maart, zondag 17 ipril en zaterdag 25 juni van 10:00 ot 17:00 uur in het gebouw Het lorusoog aan de Birkstraat 10IA. )e kosten bedragen 75 euro, incl. unch. Meer informatie op: www. aurus-bewustwording.nl of men ;an bellen naar Helga Hoebée: 023-54.73.799. Amant Maatschappelijk Werk (voorheen maatschappelijk werk Eemland) biedt van maart t/m juni in samenwerking met fysio therapie een 'Training in het om- gaan met spanningen' aan. Deze training is bedoeld voor mannen en vrouwen die merken dat ze lichamelijk en/of geeste lijk gespannen zijn. Voorbeelden hiervan zijn: een opgejaagd gevoel hebben, zich vermoeid en lusteloos voelen, zich niet kunnen concen treren, het hebben van regelma tig hoofd- en/of spierpijn, over de eigen grens gaan, zich erg ver antwoordelijk voelen voor aller lei zaken. Het doel is om te leren spanningen beter te herkennen, te hanteren en inzicht te ontwik kelen in de achtergrond van het ontstaan van spanningsklachten. Onder leiding van een fysiothera peute wordt gewerkt aan lichame lijke ontspanning en ademhaling. In een groepsgèsprek, #onder lei ding van een maatschappelijk wer ker, worden ervaringen uitgewis seld. Verschillende thema's wor den behandeld, waardoor meer duidelijkheid wordt verkregen over de oorzaak van spannings klachten en hoe hier mee om te gaan. Aan ieder thema zijn huis werkopdrachten verbonden en er wordt schriftelijk materiaal meege- geven.Er zijn tien bijeenkomsten van twee uur op woensdagavond van 19:15 tot 21:15 uur met acht deelnemers op de Nieuweweg 14 in Soest. Van tevoren zijn er ken nismakingsgesprekken. Als deel nemer heb je een verwijzing van de huisarts nodig en een aanvul lende verzekering voor fysiothera pie. Er zijn verder geen kosten aan verbonden. Voor meer informatie en aanmelding kan men terecht bij maatschappelijk werk: 035- 60.36.800 of bij Maatschap voor Fysiotherapie, Prins Bernhardlaan 43, 035-60.19.222 Alle vrouwen die van creativiteit houden worden uitgenodigd voor een creatieve avond op woensdag 16 maart. Het thema is 'Pasen'. De deelnemers aan deze avond maken een attractieve en waar devolle paasdecoratie. De kosten zijn 5,00 inclusief koffie of thee. De bijeenkomst duurt van 20:00 tot circa 22:00 uur en wordt ge houden in de school van Arke- meyde (voorheen het Van Arkel Instituut) Hellingweg 1. Vriendin, moeder, buurvrouw of kennis zijn ook welkom. Deze creatieve ont moeting is een initiatief van chris tenvrouwen uit verschillende ker ken en gemeenten. Informatie en aanmelding: Thea van Arkel, 60.23.318. Amivedi, ?-v 035-6015493 VERMIST Hond, reu, zwart, bruin, wit, Soes- ter duinen. Kater, cypers rood, al half jaar weg, Den Blieklaan. Kater, cypers, blauwe halsband, Schaepmanstraat. Kater, cypers grijs/bruin, dikke zachte vacht. G. v.d. Veenstraat. Kater, cypers donker, halsband, Weegbreestraat. Schildpadpoes, r. voorpoot rood, Weegbreestraat. Kater, zwart met camel, cypers op hoofd, witte borst pootjes, Den Blieklaan. Amant gezondheidsvoorlichting start met een cursus voor part ners, kinderen en mantelzorgers van CVA (Cerebro Vasculair Ac cident) patiënten ofwel mensen die een beroerte hebben gehad. Wanneer iemand een beroerte heeft gehad kan dit ingrijpende gevolgen hebben voor de patiënt zelf, maar ook voor de partner en het gezin. Omdat een beroerte zich afspeelt in de hersenen, heeft de patiënt naast lichamelijke proble men, vaak ook last van emotione le en gedragsmatige veranderingen en geheugenstoornissen. Voor de buitenwereld is dit lang niet altijd zichtbaar. Er wordt dan ook vaak gedacht dat het wel weer redelijk goed gaat met de patiënt en zijn familie. Dit kan het omgaan met de nieuwe situatie extra moeilijk maken. Amant gezondheidsvoorlichting start daarom in april de cursus 'Verder na een beroerte'. Partners, kinderen en mantelzor gers van CVA patiënten in de chronische fase leren in deze cur sus om te gaan met de gevolgen van een beroerte. De cursus wordt gegeven door twee neurologiever- pleegkundigen. Tijdens de cursus komen o.a. de volgende onderwer pen aan bod: hoe is de eerste tijd na een CVA, wat is een CVA, wat zijn de gevolgen voor de partner, wat voor verzorging heeft een pa tiënt die een CVA heeft gehad no dig, hoe om te gaan met stress, etc. Het uitwisselen van tips en erva ringen met lotgenoten vormt hier op een waardevolle aanvulling. De cursus bestaat uit drie bijeen komsten van twee uur en start bij voldoende belangstelling op 5 april van 19:30 tot 21:30 uur op de Ho- geweg 25 a/b in Amersfoort. De kosten van de cursus bedragen 25,- p.p. en 22,50 voor le den van Amant. Dit is inclusief het boek: 'Wegwijzer na een be roerte' en consumpties. De meeste zorgverzekeraars geven korting op de cursussen die Amant gezond heidsvoorlichting organiseert. Een informatieset met aanmeldings formulier kan men aanvragen bij afdeling klantenservice: 033- 46.00.046. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode 24 februari t/m 2 maart 2005. GEBOREN: Geen. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAPSREG.: W.M.E. van Veeren en V.J. Wa- melink. - T. van de Veen en C. Geukes. HUWELIJK EN GEREG. PARTNERSCHAP: M.W. van den Deijssel en I. Plas- meijer. OVERLEDEN: Roland Cornelis Michiel van der Zwaan. Inmiddels zijn de 'lopers van de week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal zonder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer en wind, winter en zomer. De Soester Courant is met recht trots op deze jongens en meis jes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgt de volgende bezorger een bonus: Hanneke Bosloper Op zondagmiddag 13 maart is er weer een oecumenische vesper in De Open Hof aan de Veenbes straat. De werkgroep vespers van de Raad van Kerken en de cantorij onder leiding van Jean Telder heb ben een dienst voorbereid in het teken van de vijfde zondag in de veertigdagentijd: Judica ('Doe mij recht, Heer'). Op de orde van dienst staat een aantal eigentijdse kerkliederen: 'Zo dor en doods...' van Sytze de Vries/Tjalling Roosjen, psalm 42-43 in de vertaling van Ida Gerhardt/Marie van der Zeyde op muziek van Willem Vogel, het lied 'Over de heuvels' van Jan Pe ter Schouten/Tjalling Roosjen, de Lofzang van Maria in een be werking van De Vries/Vogel en de litanie 'Gij eens een bevrijder', ook van laatstgenoemden. Willem Vogel (geb. 1920) geldt als een van de "vaders' van de moderne protestantse kerkmuziek. Hij was jarenlang cantor-organist van de Oude Kerk in Amsterdam; dich- ter-dominee Sytze de Vries is daar voorganger. De vespers in Soest zijn geënt op de vespertraditie in de Oude Kerk te Amsterdam. Aanvang 17:00 uur. De laatste vespers dit seizoen in De Open Hof zijn op zondag 22 mei. Iedereen hartelijk welkom! Zaterdag 12 maart zondag 13 maart Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): 0900- 33.11.233. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen): Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Meander Medisch Centrum, Jocatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): 033- 43.28.500. Tandarts, vrijdag 13:00 - maandag 08:00 uur: H. Oosterveen, 60.14.148. Amant thuiszorg en Amant christelijke thuiszorg (voorheen Thuiszorg Eemland) Huishoudelijke verzorging, verzorging en verpleging, gespeciali seerde verpleging, overbruggingszorg, persooenalarmering. U bent 24 uur per dag beschermd. 033-42.20.500; ook voor spoedeisende situaties tussen 17:00 en 08:00 uur en in de weekeinden. Amant uitleenservice Voor het lenen van hulpmiddelen en verpleegartikelen. Voor spoed eisende situaties 's avonds en in het weekeinde: 033-461.91.91. Christelijke Thuiszorg: Voor alle aanvragen: 033-29.94.669; dag en nacht bereikbaar. Een op Een Thuiszorg: AWBZ- en particuliere thuiszorg Soest e.o., 24 uur per dag huishou delijke verzorging, verzorging en verpleging, 035-54.12.016; buiten kantoortijden voor spoedeisende gevallen: ©06-51.54.03.73. Dierenarts, vrijdag 20:00 - maandag 07:30 uur: Via het antwoordapparaat van de dierenartsen hoort men wie er weekenddienst heeft: drs. J.M.L. Broeckman-van Hall, 60.19.633; drs. E. Klein-Benes: 60.14.211; drs. J.H.J. en drs. W.J. Meursing, 60.15.215. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., 06-54.33.74.07. Telefonische hulpdienst SOS Telefonische hulpdienst Eemland, 't Gooi, Z.O. Flevoland. Altijd tijd voor een vertrouwelijk gesprek. Dag en nacht bereikbaar op 035-62.45.555 (lokaal tarief) of het landelijke nummer 0900- 07.67 0,05 p/m). Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Amant maatschappelijk werk biedt van maart t/m juni de groep 'Van onmacht naar kracht' aan. De groep is bedoeld voor vrouwen die kort of lang geleden lichamelijk, geestelijk en/of seksueel zijn mis handeld door hun partner. De be doeling van deze cursus is vrouwen een veilige plek te bieden waar ze kunnen praten met lotgenoten. Zij leren een begin te maken aan hun verwerking, inzicht krijgen in wat er gebeurd is en ze leren een ma nier vinden om herhaling te voor komen. In de groep wordt gebruik gemaakt van spelvormen, groeps gesprekken, theorie en huiswerk- opdraghten. Thema's die aan de orde komen zijn: grenzen voelen en aangeven, verwerken van nare ervaringen, op wat voor partner val je, omgaan met spanningen en voorkomen dat het opnieuw ge beurt. De groep wordt begeleid door twee maatschappelijk werk sters. Van tevoren vinden ken nismakingsgesprekken plaats. Er zijn tien bijeenkomsten op de Be- kensteinselaan 18 in Amersfoort op donderdagmorgen van 9:30 tot 11:30 uur. Er zijn geen kos ten aan verbonden. Voor meer in formatie en aanmelding kan men terecht bij het maatschappelijk werk:© 035-60.36.800 of contact opnemen met Adrie Noorlander 033-46.92.400 Op zondag 13 maart is er in de protestantse Emmakerk (Regen- tesselaan) een kerkdienst over het thema 'En nu is het genoeg!?' De dienst begint om 10:00 uur en duurt ongeveer een uur. De toe gang is gratis. Ds. Pieter van Win den leidt de dienst. 'En nu is het genoeg!?' gaat over kopen en hebben. We kopen wat af in ons leven. Iets nieuws hebben is belangrijk. En inderdaad, kopen is goed voor de economie. Eten is goed tegen de trek. Drinken goed tegen de dorst. Maar wat schiet je op met hebben, en met meer heb ben? Eten, en meer eten? Word je daar sterker van? Beter? De bijbel vertelt over mensen die het genoeg vinden. Er zijn mensen die namelijk ook een ander soort dorst kennen. En een ander soort honger. Mensen kunnen dorst heb ben naar rechtvaardigheid, naar erkenning en liefde. Maar waar koop je dat? Daar is geen winkel voor. Maar als je het zoekt, kun je er sterk van worden. Waar je het vinden kunt, dat wordt misschien duidelijk op zondagmorgen. Wel kom. Zaterdag 12 maart Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor J. Beekman; eucharistieviering Zondag 13 maart Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor W. Veldhuis; eucharistieviering; samenzang Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 communieviering (parochianen); samenzang Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pastor J. Beekman; eucharistieviering; herenkoor (greg.) Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pastor F. Zwarts; eucharistieviering; Toont Goed Prot. Kerk in Ned., Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P. van Winden Prot. Kerk in Ned., De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. G.H. Olsman Prot. Kerk in Ned., Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 drs. M. Koole Prot. Kerk in Ned. (oec. wijkgemeente), Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. M.T. Reichmann, Maarssen Prot. Kerk in Ned. (buitengewone wijkgem.), Heeskapel,Insingerstraat 10:00 ds. J. den Dikken, Nijkerk; 17:00 ds. L. van Nieuwpoort, Amersfoort Hersteld hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. H. Schipaanboord, Waddinxveen; 17:00 ds. R. van Koot- en Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. W. Kok Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. R. ter Beek; 17:00 ds. C. v.d. Berg, Amersfoort Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 15:00 ds. L. Blok (woensdag 16 maart 15:00 en 19:30 ds. W. Visscher (biddag)) Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 A. Rot, Amersfoort Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 geen opgave Christengemeente, Griftiand College, Noorderweg 79 10:00 rabbijn L. Erwteman Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. A.A. van Dalen Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 09:30 ds. K.T. de Jonge, Nieuwegein Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 prof. dr. L.J. Koffeman Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G,J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Meander MC, locatie Lichtenberg, Utrechtseweg 160 09:45 drs. C. Geraets Meander MC, locatie Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 09:45 ds. J.P. Dam-Oskam Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl De vrijwilligerscentrale van Balans is op zoek naar een vrijwilliger, die deskundig is op het gebied van Mi crosoft Access en die met behulp van dit programma een database kan opzetten voor de stichting. De Vrijwilligerscentrale bemiddelt tus sen mensen die vrijwilligerswerk zoeken en organisaties en stichtin gen die vrijwilligers nodig hebben. Een Microsoft Access database zou deze bemiddeling vlotter en beter doen verlopen. Voor meer informatie kan men terecht bij de Vrijwilligerscentrale in het cultu reel centrum De Schoof van 9:00 tot 12:00 uur, Molenstraat 142. Een afspraak maken kan ook: 035-60.38.414 lel is weer Boekenweek en in iedere ichzelf respecterende stad of dorp 'ordt daar uitgebreid aandacht be leed. Ook in Soest en ook op Radio oest. Soest, toch al een plaats waar iel tijd wordt besteed aan litera wen poëzie door de plaatselijke LL.A.S. ïeg ben jij lid van een leesclub? We, ik? Nee, daar heb ik toch geen fd voor. Ik krijg deze krant niet eens "lemaaf gelezen. Jij wel? lid van een leesclub, nee, maar mijn vrouw wel. En? Nou, heel enthousiast. Het liefst le- ki7e boeken waar ook recepten in tan. Hoezo? Noudan lezen ze zo'n boek heel goed «opde avond van de leesclub maakt torreen iets lekkers uit dat boek. bedoelt Jamie Oliver of zoiets. V helemaal niet. Echte literatuur, "mans en zo en als daar recepten in ]an maken ze die en tijdens het be keken van zo'n boek is het smikke len smullen. 'a- ik zie het voor me. Zo'n boek oyer die vliegramp in de Andes en dut dan de mensen van de honger el kaar... daarom kun jij nou nooit eens se rieus zijn. Zo'n leesclub is leuk en 'eerzaam, tenminste dat vindt mijn Vrouw. Weet je wat ik zo moeilijk vind? Nou? Om een boek te kiezen. Als je in zo'n winkel loopt en je ziet dan al die boe ken. Dan kan ik niet meer kiezen. Er is zoveel. Ik denk wel eens waarom toveel boeken. ';i. dat is zo. Ik denk dat er geen land n de wereld is waar zo'n groot aantal gieken per jaar verschijnen. "•n dan te moeten kiezen, hartstikke lastig. Kijk, en daarom is er de S.L.A.S. en daarom is er op Radio Soest een ech te boekenrubriek. Allebei helpen ze je kiezen. Kijk maar eens in de Cultu rele Agenda en luister vrijdag of dins dag maar eens naar Radio Soest: Goed geboekt, goed gekozen! DONDERDAG 10 MAART 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eet v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soes- terberg, presentatie Ruud van Zomeren 10.00 Cultuur in de regio h Nieuws en tips uit theater, mu seum en galerie, samenstelling Ad van Wijngaarden, presenta tie Lonneke Meijer 11.00 Even Uitblazen Muziekprogramma, presentatie Loes Moraal 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie Ruud van Zomeren 13.00 Nederlandse Hits Presentatie Thari Schröder 14.00 Operetteland Music from Broadway - 2 FM 102.4 (stereo); ether: FM 105.9. Muzikale komedies hebben een belangrijke bijdrage geleverd aan het succes van theaters op Broadway. In deze uitzending hoort u o.a. Say it with music; I could have danced all night; My funny valentine en Some enchanted evening. Muziek om van te genieten. Presentatie Paul Sparnaaij, techniek Ben Verschoor. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De Soester en zijn muziek KNIJN Lonneke Meijer ontvangt Ge- rard Wortel (Gerard Wortel?) en Hans van Hees van de fol kloristische groep KNIJN. Er is een nieuwe cd in de maak is en bovendien spelen zij in het vooijaar weer in Openluchtthe ater Cabrio in Soest. Vandaag alvast een voorproefje. Meer weten kijk dan op de website www.knijn-folk.nl 18.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur VRIJDAG 11 MAART 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eefv.d. Horst 09.00 Soest Actueel Presentatie Inske den Duik 10.00 Goed geboekt Het boekenprogramma staat stil bij de 70e Boekenweek. Het thema van dit jaar is 'Spie gel van de lage landen - Boe ken over onze geschiedenis'. Trees Nelissen en Ad van Veen schenken volop aandacht aan de diverse activiteiten. Gast Henk ten Berge, schrijver van het boek 'Spiegel van de lage landen - Monumentale verha len'. In dit boek beschrijft hij de verhalen achter dertig Ne derlandse monumenten. Van Michiel Adriaenszoon de Ruy- ter en Hugo de Groot tot Thor- becke en Kenau Simonsdochter Hasselaer. Tweede gast is Wil van der Plas, lerares geschiede nis aan het Griftiand College in Soest. Met haar praten we over het belang van goed geschie- •denisonderwijs. Verder is er uiteraard muziek, de vaste co lumn en het allerlaatste nieuws op uitgevers- en boekengebied. Techniek Rob van Es, samen stelling en presentatie Ad van Veen. 11.00 Soest 55+ Nieuws voor senioren, presen tatie Karin de Lange en Ben Berndsen 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie Inske den Duik 13.00 Ontmoeting inet Flip Hallema Goochelkunstenaar Flip Halle ma, geen onbekende in Soest, heeft verleden jaar oktober tijdens het sport en cultuurgala in de tent van circus Renz zijn kunsten laten zien. Onlangs heeft hij opgetreden in Las Ve- gas tijdens het goochelcongres World Magie Seminair. Presen tatie Karin de Lange, techniek Lida van Steendelaar. 14.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Blues uit Artishock Presentatie Ab van Schaik 18.00 Het Sportcafé Presentatie Jouke Sjaardema 19.00 Jazz uit Artishock Presentatie Rosamint Faas en Semmy Prinsen 20.00 Radio M. tot zaterdag 08.00 uur ZATERDAG 12 MAART 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef van der Horst 09.00 Oud Goud De beste muziek uit de jaren zestig en zeventig, gepresen teerd door Ap Kruitbos 12.00 Radio M. tot zondag 08.00 uur Klassiek op zondagmiddag Het Requiem van Andrew Lloyd Web ber Webber is ontegenzeggelijk de groot ste musicalcomponist van deze tijd. Maar hij schrijft ook moeiteloos klas sieke muziek. Hij heeft ook een Re quiem gecomponeerd ter nagedach tenis aan zijn vader. Let u eens op wat er met het Hosanna gebeurt: wat een vreugde en onvoorwaardelijke blijdschap. De zanger is Placido Do mingo, tenor. Het 'Pie Jesu' staat op gelijke hoogte met het 'Pie Jesu' van Gabriel Fauré. De jongenssopraan Paul Miles-King- ston zingt een prachtig duet met de beroemde sopraan Sarah Brightman. Het werk wordt uitgevoerd door het Winchester-Choir en het En glish Chamber Orchestra olv Loorin Maazel. De Engelse componist en dirigent John Rutter heeft in 1985 een Re quiem geschreven, ook ter nagedach tenis aan zijn vader, evenals Gabriel Fauré en Andrew Lloyd dat heb ben gedaan. Hij ging naar de Biblio- theque Nationale te Parijs bekeek de originele partituur van Gabriel Fau ré en nam zich voor een eigentijds requiem te schrijven. Hij richtte zich vooral op het R.K. Requiem, maar met meer troost en warmte. 'Aan het Requiem, zou mijn vader vreug de hebben beleefd'. Overal werd het Requiem van John Rutter gezongen en gespeeld en het mag in een adem worden vernoemd met de Requiems van Verdi, Dvorak, Berlioz, Brit ten, Fauré en Duruflé. Hij heeft veel gecomponeerd, koorwerken, orkest werken, kamermuziek, een piano concert en twee kinderopera's. Het Requiem wordt gezongen door het Choir van Clare College Cambridge en leden van de City of London Sim- fonia olv Tim Brown. Zondagmiddag 14.00 uur ZONDAG 13 MAART 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie Maria Drost 10.00 Ommetje natuur en milieu Vandaag kunt u kennismaken met een aantal net opgeleide IVN gidsen. Binnenkort doen ze examen en daarna kunt u met ze op pad. Wat leerden zij over de natuur? Natuur is over al, ook in Suriname, maar wat is, behalve de temperatuur, het grote verschil. Pieter Augusti- nus is onze gast. Presentatie Ina Aangeenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein h Nieuws uit het gemeentehuis met o.a. Het Soestgevoel, de column van de Burgemeester 12.00 De historische vereniging Presentatie Wim de Kam 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, ver zameld en gepresenteerd door Karin de Lange, techniek Lida van Steendelaar 14.00 Klassiek op zondag Centraal staat net Requiem. Nu eens niet dat bekende van Fauré of Verdi of Dvorak maar van de musicalcomponist And rew Lloyd Webber, de compo- niste van o.a. Cats. Het Requiem wordt gezongen doior Placido Domingo. In het tweede uur opnieuw een Re quiem, ditmaal een compositie van de Engelse componist/diri gent John Rutter. Gespeeld en gezongen door het Choir van Clare College Cambridge en leden van de City of London Symfonia olv Tim Brown. Pre sentatie Inske den Duik Zie toelichting hiernaast 16.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 17.00 Kerkdienst De Samen Op Weg Kerk De Open Hof te Soest 18.00 Samen de Bijbel lezen Presentatie Herman Spoor 19.00 Radio M tot maandag 08.00 uur MAANDAG 14 MAART 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Presentatie Kees Vroon 10.00 De Soester en zijn muziek h KNIJN Lonneke Meijer ontvangt Ge rard Wortel en Hans van Hees van de folkloristische groep KNIJN. Zie ook donderdag 11.00 Het praattheater Televisie. Mensen met een verstandelijke beperking praten olv Maaike Aarts en Ab Faas over televi sie. Gast is een programma maker van ATV, Amerpoort televisie. De Amerpoort is een instelling voor verstande lijk gehandicapten, zij maken maandelijks een programma over cliënten en de organisatie. En natuurlijk ook vandaag 'De Meezinger Van De Maand'. 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie Kees Vroon 13.00 Even uitblazen Muziekprogramma, presentatie Loes Moraal 14.00 Brassbandtime In deze Brassbandtime aan dacht voor de Fairey FP Music Band, een Engelse band met een rijke concerttraditie. Zij spelen vooral lichte muziek, speciaal geschreven voor brass band soms op basis van een compositie van Respighi. Daar naast een Noorse band, de Ei- kanger-Björsvik Band uit Ber gen. Noorwegen is het tweede brassbandland van Europa. Samenstelling en presentatie Kees Vroon, techniek Elena de Hollander. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De derde helft Sportmagazine. Uitslagen, ge sprekken en commentaar, de sport van het afgelopen week einde, presentatie Rob Dekker 18.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur DINSDAG 15 MAART 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Presentatie Dirk Jan Arnold 10.00 Ontmoeting met... h Flip Hallema Karin de Lange praat met de goochelkunstenaar Flip Hal lema. Techniek Lida van Steen delaar. Zie ook vrijdag 11.00 Senioren vragen Verzoekplatenprogramma met aanvragen van bewoners van woon- en verzorgingshuizen in Soest en Soesterberg, productie Atie Derksen, presentatie Ben Berndsen, techniek Lida van Steendelaar 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie Dirk Jan Arnold 13.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 14.00 Operetteland h Music from Broadway - 2 In deze uitzending hoort u o.a. Say it with music; I could have danced all night; My funny Valentine en Some enchanted evening. Presentatie Paul Spar naaij, techniek Ben Verschoor. Zie ook donderdag 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Goed geboekt Deze maand staat Goed Ge boekt, het boekenprogramma op Radio Soest, uiteraard stil bij de 70e Boekenweek. Het thema van dit jaar is 'Spiegel van de lage landen - Boeken over onze geschiedenis'. Gas ten Henk ten Berge, schrijver van het boek 'Spiegel van de lage landen - Monumentale verhalen' en Wil van der Plas, lerares geschiedenis aan het Griftiand College in Soest. Met haar praten we over het belang van goed geschiedenisonder wijs. Techniek Rob van Es, samenstelling en presentatie Ad van Veen. Zie ook vrijdag 18.00 Religieus programma met om 18.00 Van Psalm tot pop 18.30 Weg met hobbels 19.00 De verrekijker 19.30 Het kompas 20.00 Het Boek, het binnenste buiten 20.30 Bijbelverzen 21.00 uur Zingen derwijs, aanbiddingsliederen pres. Ellie van Tol, techn. Lida van Steendelaar 21.30 Avond- sluiting 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur WOENSDAG 16 MAART 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel 10.00 Ommetje natuur en milieu Radio Soest en de natuur, die hebben iets met elkaar. Hoe kan het ook an ders in een zo groene gemeente. Van daag opnieuw aandacht voor onze omgeving en haar bewoners: de vo gels. Presentatie Ina Aangeenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeentehuis met o.a Het Soestgevoel en de column van de Burgemeester 12.00 Lunchroom. Het middagmagazine van Radio Soest. Presentatie Ria Hilhorst 13.00 Over het Voetlicht Cabaret en musical De leukste liedjes en conferen ces van Toon Hermans, Lu- relei, Seth Gaaikema, Kabaret Ivo de Wijs en melodieën uit de musicals Sweet Charity, My Fair lady en Joe. Samenstelling Ad van Wijngaarden 14.00 Soest 55+ h Nieuws en tips voor senioren. Presentatie Karin de Lange 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Cultuur in de Regio Tweemaal per week brengen wij u op de hoogte van alles wat in de regio op cultureel ge bied te beleven is. Redactie Ad van Wijngaarden. Presentatie Lonneke Meijer 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur Bericht voor alle luisteraars Tijclens veel van onze programma's wordt verwezen naar een telefoon nummer, een postbus of postadres, een e-mail adres. Heeft u het allemaal niet zo snel kunnen noteren? Geen nood! Bel voor informatie met Radio Soest en u krijgt alle gegevens die u wenst. Nou?

Soester Courant | 2005 | | pagina 15