fu intratuin 1.25 0.99 3.25 'Groenstrook geen bouwstrook' Sneeuwpret in de Lange Duinen N NIJHOf Bananen Chocolademelk Ambachtelijke rookworst Verse zalmfilet Inbrekers pikken pick-up en apparatuur brandweer Van de Graaf VERKOOPPLANNEN? Speciale bijeenkomst voor gedecoreerde Soesters I A. van der Lee BS OPEL-0- GRATIS luxe badjas van Esprit t.w.v. 65,- bij aankoop van een designradiator' Hol Molenbeek Winter stempelactie Campina WOENSDAG 9 MAART 2005 83e JAARGANG NO. 30 DEZE WEEK SOESTER KALENDER Woningmakelaardij -Taxaties Hypotheken - Assurantiën BEL VOOR EEN GRATIS EN DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 Verzet tegen moskee blijft; werkgroep gevormd 17 maart opent Intratuin Amersfoort haar deuren! U bent van harte welkom Maandag 14 maart 20:30 Film 'Dopo Mezzanotte', Artishock, Steenhoffstr. 46A, 3,50/5,00. Dinsdag 15 maart 20:00 Lezing Wim de Kam: 'Het mysterie van de Ewijck- shoeve', Artishock, Steenihoff- straat 46A, 5,00/7,50. Woensdag 16 maart 10:00 Lezing Jaap de Vos: 'De kathedraal van Chartres', Soes- ter Kring, NPB-kerk (ingang Pieter de Hooghlaan), 3,00. 20:00 Creatieve avond voor vrouwen, school Arkemeyde, Hellingweg 1. 20:30 Film 'Girl with a Pearl Earring', Artishock, Steenhoff- straat 46A, 3,50/5,00. Openingstijden kantoor SOESTERÜCOUUANT ma. 9.00 - 17.00 uur di. 9.00 - 16.00 uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10.00 - 15.00 uur TEL 035 - 6014152 Autobedrijf Rfl Exclusicf-Dcaler voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 BX Ll HET GR0ENE WARENHUIS DEMODAG-VRIJDAG 11 MAART 2005 in de Nuon shop boutven woon waren, baarn minervaweg 3. tel. 035 54 86 111, vwvw.nljhofbaarn.nl. bel voor meer informatie over deze aanbieding met Nuon, telefoon 0800 20 21 of kijk op www.nuon.nl Woning- en Assurantiemakelaars www.holenmolenbeek.nl Nieuwegracht 1-3, 3763 LP Soest Tel. 035 - 601 11 37 - Fax 035 - 601 64 47 info@hooijersoest.nl - www.hooijersoest.nl Meer informatie? Kijk op www.hooijersoest.nl Bij Cl000 Van de Graaf wordt u de komende weken extra verwend1. Want bij een volle stempelkaart krijgt u een gratis eierkoker, citruspers of keukenweegschaal en met bijbetaling van slechts 3.50 euro een broodrooster of frituurpan. Bij iedere 10 euro boodschappen krijgt u een stempel. De kaart is vol als u 25 stempels heeft gespaard. De actie loopt van 16 februari t/m 26 maart 20051 Uw volgestempelde kaart is een huishoudelijk apparaat waardl 2 pakken a 1 liter COURANT Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52" - Telefax 035 - 602 49 04 - B-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar 9,25 - Buiten Soest 18,50 - Losse nummers 0,65 Gecontr. oplage 11.900 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG grof of fijn M stuks 250 gram Inbrekers zijn in het weekeinde wel op een zeer speciale manier ontkomen, nadat ze hun slag hadden geslagen in de brand weerkazerne. Ze pikten een pick-up van het korps, laadden de buit in en gaven gas. Van de daders ontbreekt ie der spoor. Ze namen volgens de politie in elk geval drie flatscreens en een dvd-speler en de vierwiel aangedreven wagen van de brandweer mee. Mogelijk betreft het hier een voorlopige aangifte en is er in werkelijkheid meer apparatuur ontvreemd. Zo zou er ook een laptop zijn verdwenen. De inbraak aan de Lange Brinkweg moet zijn gepleegd tussen vrijdagavond laat en zondagmorgen acht uur, toen deze werd ontdekt. De inbre kers konden ongestoord hun gang gaan in het verder ver laten pand. Ze vernielden een ruit van dubbel glas om binnen te komen en forceerden binnen ten minste twee tussendeuren. Waarschijnlijk hebben ze de sleutels van de pick-up gevon den en besloten ze daarin de benen te nemen. Het akoestisch alarm is waar schijnlijk wel afgegaan, maar zo ver bekend heeft niemand daarop gereageerd. Volgens een woordvoerder van de gemeente en de brandweer is de kazerne voorzien van degelijk hang- en sluitwerk en wordt daarmee voldaan aan de eisen voor be veiliging van nieuwbouw. Of er een ander alarmsysteem wordt aangebracht, kon ze nog niet zeggen. De waarde van de buit en de hoogte van de schade die is aangericht, was maandagmid dag niet bekend bij de politie. Naast apparatuur mist de brandweer ook een pick-up. Deze deed dienst als waarschu- wings- en verkenningsdienst voertuig voor meetploegen en bij bosbranden. In de pick-up, die is uitgerust met een mega foonsysteem, kunnen uiteraard ook manschappen worden ver voerd. De wagen staat bekend als de 777, een Mitsubishi L- 2000 2,5 TDi pick-up. Grapjas De een of andere grapjas, die zich C. Rimineel noemde, heeft de gestolen pick-up maandag voor 7.950,00 te koop aan geboden via www.marktplaats. nl een website waarop iedereen zijn waar kan 'uitstallen'. Wie hem telefonisch wilde bereiken, moest maar naar Peter R. de Vries bellen, die zou zijn num mer wel kunnen geven, aldus de 'verkoper' uit de regio Bijlmer bajes. Er zouden eergisteren al achttien mensen een bod heb ben gedaan. De betreffende pa gina werd evenwel nog dezelfde dag van de site verwijderd. Actueel 3 Nieuwe politiechef Hans de groot: 'Die pet past ons nog steeds allemaal." Marokkaans protest tegen gemeente. Gemeente geeft strijd rond King's Home nog niet op. Column Visser. Op 't Hoogt Actueel 4 Actueel Evacuatie bij brand Patrijsgang. Buurtbewoners boos over vuilcontainers.' Column Hospice. Familieberichten 6 Huurwoningen 8 Cultuur 9 Boekenweek uitbundig van start. De Soester Kalender biedt vereni gingen en instellingen in Soest ge legenheid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'weekagenda' te melden. Donderdag 10 maart 19:30 Workshop energie besparing, dorpshuis Burgstede, Dorpsplein, Soesterberg. 20:00 Klaveijasavond p.v. De Vriendschap, Mezenhof 1. 20:00 Lezing Rens Bijma over Matthaus Passion, De Deel, Kerkstraat 11B. Vrijdag 11 maart 14:00 Bingo 55+, De Klarinet, Klarinet 39, 3,00. 20:00 Meezingavond 'Kun je nog zingen, zing dan mee', Artishock, Steenhoffstr. 46A, 2,00. Zaterdag 12 maart 10:00 Paaspakketten voor Polen, fam. De Groot, Di Lassostraat 40. 11:00 Klaveijasmarathon w.v. 'Overhees', De Klarinet, Klarinet 39, 4,50/6,00. 14:00 Workshop dans/muziek Andrew Muwowo, Emmakerk, Regentesselaan 2. 20:00 Lezing Andrew Muwowo over Afrikaanse muziek, Emmakerk, Regentes selaan 2. 21:00 Jazzconcert met Storm vogel Trio, Artishock, Steenhoffstraat 46A, 7,00. Zondag 13 maart 14:00 IVN-wandeling in de Korte Duinen, start: rest. Avia, Birkstraat. 15:00 Spoordalmonoloog Thera Coppens over 'Dageraad van Oranje Nassau', Artishock, Steenhoffstraat 46A, 5,00/7,50. 15:00 Concert Pergolesi 'Stabat Mater', Ned. Cantorij, H. Fami- liekerk, St. Willibrordusstraat 19. 17:00 Oecumenische vesper, Open Hof, Veenbesstraat 2. 20:30 Film 'Der Untergang', Artishock, Steenhoffstr. 46A, 3,50/5,00. Hol Molenbeek Soest Burgemeester Grothestraat 32 C1000 versvoordeelmarkt Winkelcentrum 'Hartje-Zuid' Geldig t/m zaterdag, druk- en zetfouten voorbehouden. Op Soest 7 Verdwenen Soest hervonden. Wim Boot: 'Soester met goeie orgeloren'. Meningen van lezers. Met onder meer een spandoek hebben omwonenden van de denken ze. Volgens de omwonenden die in actie zijn gekomen, had de mos kee best aan de Parallelweg kun nen blijven. Menigeen vermoedt dat die locatie is geschrapt door de gemeente, uit angst dat een mos kee op die plek de verkoop van de nieuwbouwwoningen in Spoor- dal (project Koningsvogel) zou be moeilijken. Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon (035) 601 23 64 Burg. Grothestraat 13, SOEST BuijsRegiomakeloors.nl gyj Soest@Buijsregiomakelaars.nl nvm ÜW MAKELAAR IN DE REGIO! (KANTOREN TE SOEST EN AMERSFOORT) De witte deken die Soest een groot deel van de afgelopen week bedekte, heeft hier en daar tot overlast en zelfs schade geleid, maar duizenden mensen ook veel plezier gebracht. Zelden was het zo druk in de Lange Duinen die veel weg hadden van een wintersportoord. Vooral in het weekeinde trokken honderden, zo niet duizenden mensen er met sledes op uit. Overal in de bossen kwam je ze tegen. Langlaufers haalden hun latten tevoorschijn. Sneeuwballen gooien was populairder dan voetbal. De voorraad zout van de gemeente slonk sneller dan de sneeuw vanaf maandag smolt. Menigeen nam zijn fotocamera mee naar buiten. Zie ook pagina 5. Foto: Evert van Brummelen Soesterberg 11 'Burgerluchtvaart ondenkbaar'. Defensie handhaaft deel vliegbasis. 'Goed nadenken over ontwerp ecoduct'. Prikbord IS Medische dienst. Kerkdiensten. Radio Soest. Voor alle inwoners van de ge meente die een (koninklijke) on derscheiding hebben gekregen, wordt vrijdag 29 april een speciale bijeenkomst gehouden. Die vindt plaats in het kader van zestig jaar bevrijdingen het 25-jarig jubileum van koningin Beatrix. Mensen die een koninklijke onder scheiding in de Orde van Oranje Nassau of de Nederlandse Leeuw hebben gekregen, zijn welkom. Maar ooit dragers van civiele or den mogen komen. Daarbij gaat het om personen aan wie een dap perheidsonderscheiding is toege kend, maar ook om mensen die als lid van de Nederlandse Krijgs macht, het KNIL, de Koopvaardij, de Visserij of de Burgerluchtvaart of in het Verzet hebben bijgedra gen aan de bevrijding. Hetzelfde geldt voor militairen die na de Tweede Wereldoorlog zijn uitgezonden voor (vredes)missies en daarvoor zijn onderscheiden. Zij zijn allen van harte uitgenodigd door burgemeester Koos Janssen, maar ze worden verzocht zich aan te melden bij de gemeente. Dat kan met de aanmeldingsbon die in de Soester Courant van woens dag 16 maart zal zijn afgedrukt. Wie toegang heeft tot internet, kan zich via de gemeentelijke website inschrijven: www.soest.nl/gedeco- reerdendag. Iedereen die zich aanmeldt, ont vangt daarna meer informatie over de speciale bijeenkomst op 29 april. Bevrijding Omdat ons land dit jaar zestig jaar is bevrijd is er onlangs een comité in het leven geroepen, dat in sa menwerking of overleg met an dere verenigingen en organisaties diverse activiteiten zal organiseren. Hierover treedt het comité 60 jaar bevrijding binnenkort naar bui ten. Vrijheidsweg hun ongenoegen kenbaar gemaakt over het plan voor een moskee. 'Groenstrook is geen bouwstrook', luidt de tekst die niets aan duidelijkheid te wen sen over laat. Een groep actievoerders, die ano niem brieven in de ruime omge ving heeft verspreid en waarvan de omvang niet bekend is, laakt de houding van het college dat stelt dat de locatie van de moskee niet meer ter discussie staat. In de werkgroep, die maandag avond voor het eerst bijeenkwam, mag alleen gesproken worden over de vorm en het gebruik van de moskee, de parkeervoorzienin gen en het groen. Over eventue le alternatieve locaties wordt niet gesproken. In de werkgroep zitten vertegenwoordigers van gemeente, het moskeebestuur, het bedrijfsle ven en (buurt)bewoners. De actievoerders: 'De gemeen te doet het voorkomen alsof de groenstrook, annex bufferzone tussen industrie en Klaarwater, al bouwklaar is. Alleen nog even een werkgroep saiüenstellen voor de zogenaamde democratische vorm, even het bestemmingsplan aanpas sen, een bouwvergunning regelen en de klus is Volgens de actievoerders heeft het voor de tegenstander^ van be bouwing geen zin gehad om zich aan te melden voor de werkgroep. 'Aan hen heeft de gemeente niets, omdat hun mening niet in over eenstemming is met het beleid.' De actievoerders, die wonen aan de Johannes Poststraat, de Wiar- di Beckmanstraat en de Jan de Rooijstraat, steken hun bezorgd heid niet onder stoelen of banken. Ze willen er alles aan doen dat de groenstrook onaangetast blijft. Be halve dat er bomen moeten ver dwijnen, vrezen ze dat de nieuwe moskee dagelijks veel toeloop zal hebben. Die vrees is gebaseerd op het feit dat het gebedshuis ook voor andere, culturele activitei ten van de Turkse gemeenschap gebruikt zal worden. Overlast en waardevermindering van hun wo ningen zullen de gevolgen zijn, U bent van harte welkom van 7.00 tot 17.00 uur! Sport. 13 Toekomst damesteam Sovoco onzeker. BDC definitief veilig. Pijnenburg crosst door sneeuw. DVSB wapent zich tegen elk detail. Deze speciale Demodag, met vele grandioze acties, wordt georganiseerd in samenwerking met: Bosch Elektrische Gereedschappen, Fein Elektrische Gereedschappen, Fischer bevestigingstechnieken, Heco spaanplaat- en betonschroeven en Bison lijmen en kitten. AMERSFOORT, AmstenJamseweg 139, 033-4611203, donderdag koopavond.

Soester Courant | 2005 | | pagina 1