velen fijn Evacuatie na brand Patrijsgang Voor de één hinderlijk, voor 'Doorzichtiger verantwoording woningcorporaties nodig' 12?9 6?9 Buurtbewoners boos over containers PvdA wil opheldering over asbest in flats van Portaal HALENj fs 999 Klachten bezorging Soester Courant VRIJWILLIGERSHULP NODIG? PAGINA 4 WOENSDAG 9 MAART 9005 SOESTER aart 2005 Werkbezoek Groenlinks aan Smitsveen PAGINA 5 Moskee (4) Soest verbreedt fietspaden in duingebieden Poging straatroof Indringer in pand Richting Hospice Pas op voor 'makkelijke mega-winsten' Brandweer schat schade op 200.000 COURANTACTUEEL Soesterschipberghol? Weidevogels (4) linal Irish Cream ironi o Autentico rtins Port rswnS' BEE3E niïïiii Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Cou rant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kantoor bellen 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het ant woordapparaat inspre ken. In dat geval krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag bezorgd. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg o est itie 14 55 @soest.nl nl >ENPARKEERPLAATS \T ers van Soest maken in in artikel 26 van het Besluit i inzake het wegverkeer sloten hebben: J E6 van bijlage I van het -JP-47 nabij de woning 3762 GE te Soest een par aten op te heffen. nnen tegen dit besluit lege van burgemeester en ?ken na de datum van de iar dient te worden gericht an Soest, Postbus 2000, ipalingen over bezwaar) en lijzondere bepalingen over e wet bestuursrecht zijn van t kan ook om een voorlopige agd, als er tijdelijke maatre- niet tot de beslissing op het i gewacht. Het verzoek moet sident van de rechtbank te 500 DA te Utrecht, /erschuldigd van 136,- n of 273,- voor een rechts- klgemene wet bestuursrecht ERGUNNINGEN met 3 maart 2005 >or een kapvergunning zijn boom ierken beuk I boom aangevraagde kapvergun- 2 knotwilgen jn belangen te worden iele vergunning kunnen jk binnen 4 weken na deze laken bij de afdeling Wijkbe- uur van de gemeente Soest, Dest, telefoonnummer 035- mijn van 4 weken liggen de iningen ook ter inzage op roen en Infrastructuur in het Openingstijden van 8.30 uur NNINGEN n met 3 maart 2005 - 1 Acer Platonoides (2- bur hollandse eik i, 4 eiken egen het genomen besluit ia verzending van het be- gediend bij het college van ïers van de gemeente Soest, Dest. geldig WWW.BOT dig t/m 19 maart 2005 j TE LI ER NL. Het verkeer werd hier en daar ont regeld, veel mensen bleven binnen uit angst voor glij- en valpartijen. Sommige schade-experts en verze keraars kregen extra claims binnen. Medewerkers van het reinigingsbe- drijf maakten overuren. Sneeuw is voor de één hinderlijk en gevaar lijk, maar voor velen ook een bron van plezier en inspiratie. Geachte actievoerders. Het was absoluut niet mijn bedoeling mij te mengen in de discussie over het wel of niet bouwen van een moskee aan de Vrijheidsweg. Maar helaas viel er een brief van verontruste be woners van de Johannes Poststraat, de Wiardi Beckmanstraat en de Jan de Rooijstraat op mijn deurmat. Ik word niet in de gelegenheid gesteld hier op te reageren, want de 'ver ontruste bewoners' ondertekenen de brief niet met namen en adres sen. Dus geef ik publiekelijk mijn mening. Ik heb geen enkel bezwaar tegen de bouw van een moskee aan de Vrij heidsweg.' En ik vertrouw op het volgen van de juiste, wettelijk ver plichte procedures. Mocht dat niet zo zijn, dan kunnen wij volgend jaar de politiek daar op afrekenen tijdens de verkiezingen. Inhoudelijk is de brief trouwens weinig overtuigend en getuigt deze van eigen belang van enkele omwonenden. De bewoners van de Wiardi Beckmanstraat en de Jan de Rooijstraat hebben al helemaal geen recht van spreken, want zij hebben totaal geen zicht op de nieuwe moskee. Ik wens de werk groep veel succes! JosTak Tot ongeveer medio april zullen fietsers in de omgeving van de Kor te en de Lange Duinen hinder kun nen ondervinden van werkzaamhe den. In verband met het intensieve gebruik van de fietspaden worden deze verbreed van 1.20 naar twee meter. Bij de reconstructie wordt de asfaltverharding gefreesd. Daar op wordt een betonnen bovenlaag aangebracht. Het gaat om de fietspadverbindin gen tussen de Foekenlaan en de Maarschalkersteeg (via de Soester- bergsestraat) en de Bartolottilaan- Monnikenboschweg. Deze week is een aanvang gemaakt met de werkzaamheden. Waar ge werkt wordt, is fietsverkeer niet mogelijk. Dit wordt met borden aangegeven. De gemeente finan ciert de verbreding met onder meer bijdragen van de Europese Unie en de provincie Utrecht. Een 29-jarige man uit Soest is vo rige week woensdagavond op de Smitsweg overvallen door een jon gen, die zijn laptoptas wilde stelen. De jongen pakte de man beet en duwde hem tegen de grond. De eerste poging mislukte, maar bij de tweede keer viel de man op de grond. Het lukte de jongen niet om de laptoptas van de man af te pakken. Uiteindelijk wist de man weer overeind te komen en kon met laptop en al ontkomen. Een bedrijfseigenaar trof zater dag in zijn afgesloten pand aan de Korte Brinkweg een 44-jarige dakloze aan. De eigenaar heeft de politie gebeld, omdat hij de man van inbraak verdacht. De man is vervolgens voor verhoor meegeno men naar het politiebureau. De buurtbewoners rondom het Nassauplantsoen zijn ontevreden over het beleid dat de gemeente Soest voert met betrekking tot de verzamelcontainers. Zij vinden dat de bakken voor te veel over last zorgen en het uitzicht op het plantsoen bederven. De gemeente wil nieuwe containers plaatsen. Ditmaal worden ze ondergronds geplaatst. De bakken komen in dat geval nog dichter bij het gras veldje te staan. Ook daar zijn de bewoners niet blij mee. Er staan twee soorten afvalbakken op het Nassauplantsoen: papier en glasbakken. Vooral in het week einde hebben de bewoners te kam pen met veel zwerfafval. Volgens hen wordt dit probleem verergerd doordat ook de winkeliers aan de Van Weedestraat hun karton in de bakken bij het plantsoen depo neren. Ook komt het volgens de omwonenden van het plantsoen ge regeld voor dat glas en papier naast de containers worden geplaatst. Meestal gebeurt dat wanneer de containers vol zijn. Ze worden te weinig geleegd, is de mening van Jan Jonasse, woordvoerder van de bewoners. Uitzicht In een brief aan de Burgemees ter en Wethouders van 19 maart 2002 protesteren de Soesters al tegen de overlast van de contai ners. Naast het zwerfvuil vinden de bewoners dat hun uitzicht op een mooi stukje Soester groen verpest wordt door .een stel onaantrekke lijke verzamelbakken. Het afval komt er geregeld naast te liggen. De nieuwe containers komen nog dichter bij het plantsoen te staan, waardoor omwonenden bang zijn dat het zwerfafval zich over het hele plantsoen zal verspreiden. Verschrikkelijk, vinden zij. Daarnaast ergeren de bewoners zich aan de grote verkeersdrukte op zaterdag en de steeds terug kerende containerbranden. In de zomer, vertelt buurtbewoner Jan Jonasse, staan de afvalbakken gemiddeld drie maal per week in de fik. Het uitlaadverkeer bij de containers bemoeilijkt de doorgang van het gewone verkeer, waardoor de bewoners van het Nassauplant soen, de Beatrixlaan en de Dillen burglaan tijdens de zaterdagspits weinig rust kennen. Illegaal 'De containers staan daar illegaal', is de mening van de bewoners van het Nassauplantsoen. In een brief van R.H. Klein Schiphorst van 22 juli 2004 aan de gemeente staat dat de bakken zonder overleg en toe stemming van de omwonenden zijn geplaatst. Klein Schiphorst schrijft: 'Dit is in strijd met het geldende be stemmingsplan. Ondanks de talloze bezwaren die wij aan de gemeente hebben gericht tegen de aanwezig heid van deze inzamelplaats, heeft de gemeente tot op heden deze be zwaren volkomen genegeerd'. 'Nu doen ze het weer. Ditmaal wil de gemeente de containers nog (lichter bij het plantsoen neerzetten, omdat de ondergrondse afvalbakken niet op de oude plek geplaatst kunnen worden vanwege een waterleiding. Een zeer illegale handeling!', aldus Jonasse. Jonasse is erg teleurgesteld dat de gemeente nog steeds niet persoon lijk met de buurtbewoners in ge sprek is gegaan om samen tot een betere oplossing te komen. 'Ik heb samen met alle andere bewoners al veel tijd en energie gestoken in de containerproblematiek. Vrije avonden hebben we opgegeven om met zijn allen te vergaderen. Containers op het Nassauplant soen zijn een ergernis voor de buurt. Foto: Soester Courant Samen hebben wij bijvoorbeeld handtekeningen van alle omwonen den gespaard en aan de gemeente overhandigd, als teken dat we het niet eens zijn met de plaatsing van de containers bij het Nassauplant soen.' Gemeente De gemeente deelt de mening van de bewoners niet. Henk Dillingh, van de gemeenteafdeling Groen en milieu, vindt de half ondergrondse bakken een grote vooruitgang. 'De containers zien er in vergelijking met de oude een stuk beter uit. Ze zijn kleiner, waardoor het veel meer opvalt als mensen hun be sognes naast de pakken neerzetten. Door de kleine maat en de kleinere opening zijn de bakken veel minder vatbaar voor vandalisme. Ook de geluidsoverlast zal een stuk minder worden', aldus Dillingh. 'Vanwege een dikke waterleiding onder de stoep kunnen de verza melbakken alleen op de nieuw ge kozen locatie geplaatst worden aan de rand van het Nassauplantsoen. Wel komen er minder containers. In plaats van vijf komen er vier: twee papierbakken en twee glas bakken. De nieuwe bakken zijn groter dan de oude, waardoor de bewoners er nog evenveel afval in kwijt kunnen als voorheen. Uit sta tistisch onderzoek is gebleken dat er niet meer capaciteit nodig is op deze locatie. Daarnaast worden de containers voldoende geleegd. De glasbakken worden één keer per week leeg gemaakt, de papierbak ken zelfs twee keer per week', al dus Dillingh. door Maijan Haak De groep mensen die zich voor het hospice interesseert wordt groter en groter. Vooral vanuit Baarn is de belangstelling de laatste maanden enorm toegenomen. Er melden zich vrijwilligers om straks in het hos pice zorgtaken te doen. Ook bellen of mailen er mensen die geld willen geven of donateur willen worden. Daarnaast krijgen we vragen van jongeren in opleiding die graag stage willen lopen in een hospice. En dan heb je nog de groep mensen in onze directe omgeving, die we op het werk of op straat tegenkomen en die op de hoogte gehouden wil worden van de vorderingen rond het hospice. We houden voorlich tingsavonden en bezoeken zelf ac tief bijeenkomsten. Ook hebben we natuurlijk de krant met regelmatige berichtgeving en een plek voor de column. Allemaal uitstekende mogelijkheden om iedereen op de hoogte te houden. De maandelijkse nieuwsbrief per e-mail vervult daarin een heel be langrijke rol. En daar hebben we een probleem met de adressering. Het aantal geïnteresseerden voor het hospice wordt inderdaad steeds groter. Daar zijn ook veel mensen bij die aangeven dat ze de nieuws brief willen ontvangen. Dat kan elke drie maanden per post, maar ook maandelijks digitaal. Nu is zoals u weet de mail gratis en de post niet. Wij verspijkeren liefst zo weinig mogelijk geld aan postzegels, dus hebben we een voor liefde voor mailadressen. Daar doet zich een ander verschil met TPG voor. Als u mij een brief stuurt en u stuurt hem naar de Steenhofstraat, terwijl pastoor Steenhoff toch echt twee effen in zijn naam had, dan doet de post daar niet moeilijk over. De brief wordt gewoon bij mij be zorgd Bij de e-mail ligt dat net even anders. Eén lettertje verkeerd en de hele nieuwsbrief komt niet aan. Nu Zijn er nogal wat mensen die ons de bon van de folder toegestuurd heb ben, met de vraag om de nieuws brief te mogen ontvangen. Helaas heeft niet iedereen een duidelijk handschrift en dus is. er een aan tal digitale nieuwsbrieven dat zijn doel nimmer bereikt. Daarom een oproep om in geval van twijfel even een mailtje te sturen, dan hebben wij gelijk het goede adres. Ook nieuwe nieuwsgierigen zijn natuurlijk van harte welkom. Er valt niet aan te ontkomen dat bij al deze communicatie een zekere routine ontstaat. De telefoontjes en mailtjes verdelen we onder elkaar, afhankelijk van de vraag die gesteld wordt. Bezoeken spreken we op de vergaderingen af. Soms besluiten we tot het schrijven van een brief of het plegen van een telefoontje als we van iemand iets nodig hebben. Tot kort geleden er opeens een mailtje tussen mijn post zat van een mevrouw die op zoek was naar een plaats voor haar terminale ouder. Natuurlijk wordt er wel vaker bij ons geïnformeerd of we al open zijn. Soms oudere mensen die ons met een lachje aanmanen om op te schieten omdat ze zelf het hospice wel eens nodig zouden kunnen heb ben. Maar als er dan opeens zo heel concreet de vraag gesteld wordt of wij een plaats hebben, dan wordt het gevoel van urgentie heel groot. Wat zal het geweldig zijn als we zover zijn dat we zo iemand kun nen helpen en een plaats kunnen bieden. Wat zal het fijn zijn als de vrijwilligers die zich gemeld heb ben ook daadwerkelijk hulp kunnen verlenen. Hoe eerder dat moment komt hoe meer mensen geholpen kunnen worden. Marjan Haak is voorzitter van de ini tiatiefgroep voor het hospice in Soest. Informatie: www.hospicesoest.nl of @60.37.654. Ook in Soest hebben in de afge lopen periode diverse inwoners een brief ontvangen van de firma Vrie-Ja uit Putten, waarin hun een 'makkelijke manier' om geld te ver dienen in het vooruitzicht wordt gesteld. De ontvangers worden ech ter uitgenodigd om eerst 10,00 over te maken op een aangegeven rekeningnummer, met vermelding van hun naam en adresgegevens. Alleen op die manier komen ze dan in het bezit van een tweede brief, waarin uit de doeken zal worden gedaan hoe zij 'mega-winsten' kun nen gaan maken door hun kennis, ideeën of advies te delen. 'U kunt uw of andersmans idee gebruiken en vanuit uw luie stoel hoeft u het alleen maar op papier te zetten,' aldus de brief. Sommige ontvangers vertrouwen de zaak niet en vinden het uiterst merkwaardig dat zij eerst geld moeten storten om in het bezit te komen van een tweede brief met 'rekenvoorbeelden, ideecnvoor- beelden en een uitgebreide toe lichting om u op het juiste spoor te zetten'. De brief vermeldt ver der alleen een postbusnummer, een KvK-inschrijvingsnummer en het nummer van een bankrekening. Verschillende ontvangers van de brief dringen aan op een publieke waarschuwing tegen deze en der gelijke praktijken. Men zij dus op zijn hoede. Een woning aan de Patrijsgang mag volgens de brandweer vrijwel ge heel als verloren geacht worden. Reden daarvan is de brand die er woensdagavond woedde. De kap constructie is verdwenen en verder is er veel water- en rookschade. De totale schade schat de brandweer op 200.000 euro. Het vuur is vermoedelijk ontstaan door een ontploffing in de cv-ketei. Vlak voor de brand was een felle lichtflits en een harde knal waar genomen. De bewoners konden zich tijdig in veiligheid stellen, de brandweer redde enkele reptie len die zijn overgedragen aan de Dierenambulance. Buren moesten worden geëvacueerd, maar konden later terugkeren naar hun woning. Dat geldt niet voor de bewoners van de uitgebrande woning, zij wer den ondergebracht bij familie. De brand ontstond rond kwart voor negen 's avonds. Door de explosie werd de zolder uit zijn voegen ge blazen. De metershoge vlammen sloegen uit de dakkapel. Met zes man trok de brandweer de wo ning binnen om het vuur vandaar te bestrijden. Vanaf de autoladder aan de voorzijde en met een vierde straal aan de achterzijde van de wo ning werd het vuur bestreden. Om de naastgelegen woningen zoveel mogelijk te beschermen, werden deze voortdurend nat gehouden. Bij het zoeken van een putdeksel van een brandkraan ondervond de brandweer veel hinder door het pak sneeuw dat op straat lag. Omdat de brand groter werd, riep de brandweer een derde autospuit Metershoog sloegen de vlammen uit de dakkapel van de woningDe bewoners en omwonenden konden zich in veiligheid stellen. Foto: Foto Ti es Kweekei in en schoten ook de korpsen van Bilthoven, Amersfoort en Wouden berg met speciale voertuigen of ap paratuur te hulp. Na twee uur blus sen was de brand onder controle en konden de extra eenheden terug naar de kazerne, niet dan nadat de uit het lood geslagen schoorsteen met behulp van een haakarmbak van de Amersfoortse brandweer werd gestut. Het nablussen duurde tot twee uur 's nachts. De Stichting Salvage verscheen ter plaatse om de bewoners en omwonenden op te vangen en de schoonmaakwerkzaamheden zo snel mogelijk in gang te zetten. Boven: de iglo van de familie Steenman aan de Houtsnip. Onderin: Rik, Jordi en Jeffrey Steenman (v.l.n.r.) nemen plaats in hun sneeuwbouw- werk. Moeder Helma maakte de foto's. De Pvd A-fractie in Soest wil ophel dering over de aanwezigheid van asbest in flats in het Smitsveen. In een brief vraagt ze burgemeester en wethouders wat zij van plan zijn te ondernemen. Daarmee reageert de PvdA op artikelen in de pers over asbest in flatwoningen van Portaal. Een huurder sloopte een dag voordat hij naar een andere wijk verhuisde, een vloerbedekking uit de flat en stuitte toen op asbest. Als dit ma teriaal in stofdeeltjes vrijkomt, kan dat schadelijk zijn voor de gezond heid. Nu wil de PvdA van het college weten of het op de hoogte is van de berichten over asbest in het Smits veen en of het heeft onderzocht of deze berichten juist zijn. Volgens een bericht in een dag blad zou woningbouwvereniging Portaal bereid zijn alleen nieuwe huurders op de hoogte te stellen van de feitelijke situatie en de mo gelijke gevaren. Het college wordt verzocht aan te geven of het dat voldoende vindt. Ook wil de fractie weten welke actie de gemeente gaat ondernemen om de bezorgdheid bij huurders van de Portaalflats in het Smitsveen weg te nemen. Het college moet nog antwoord geven op de vragen. 'Zo mooi kan Soest zijn', vindt Hans Horbach. Aan de Dorpsstreek legde hij dit winters landschap vast. 'Zo mooi kan Soest nu zijn', schreef Hans Horbach in een mail aan deze krant. Hij legde met zijn digitale fo tocamera een landschap met sloot aan de Dorpsstreek in winterse omstandigheden vast. Op de Van Weedestraat hadden 'grapjassen' een enorme grote sneeuwbal gerold en die op het kruispunt pal voor het oversteek- punt voor fietsers achtergelaten. Anderen gingen creatiever om met de samengepakte vlokken en versierden het straatbeeld met een fraaie sneeuwpop. De familie Steenman ging nog een stapje verder en bouwde in de ach tertuin aan de Houtsnip een iglo van vier bij drie meter, waarna de zonen des huizes het zich gezellig maakten in het 1.30 meter hoge bouwwerk. Meer dan ooit een ontmoetings plaats waren de bossen en dan met name de duingebieden, waar het pak sneeuw alle mogelijkheden bood tot lokale wintersport of gewoon voor een mooie en extra lange wandeling. Dat leverde par keerproblemen op in de invalswe gen naar de natuurgebieden, maar dat mocht de pret niet drukken. Zo vaak komt het niet voor dat de sneeuw in zulke hoeveelheden valt en bovendien een poosje blijft lig gen. Weggespoeld is de witte laag, de foto's zijn een herinnering aan enkele memorabele dagen. Ik geloofde mijn ogen niet toen ik de voorpagina van de Soester Cou rant van 2 maart las en daarbij ge waar werd dat er plannen bestaan om vliegveld Soesterberg tot een verlengstuk van Schiphol te ma ken. Ach, dacht ik, een misplaatste grap, uit de eerste Soester Courant van de volgende maand zal blijken dat ik erin getrapt ben. Maar toen ik de voorpagina om sloeg en op pagina 3 las dat een politieke partij op 21 maart in Hilton Royal Park een grote informatieavond over de toekomst van het vliegveld organiseert be kroop mij het onbehaaglijke gevoel dat dit geen één-aprilgrap is en dat e.e.a. ook geen toeval is. Volgens de besturen van de plaat selijke afdelingen van de organise rende politieke partij belooft het een uiterst interessante en infor matieve avond te worden. Ik geloof het graag, maar weet nu al dat deze avond één groot pleidooi zal wor den vóór het plan. Bovendien zal het mij niet verbazen als ook het plan voor de rondweg uit de ijskast wordt gehaald, omdat die nu toch wel dringend gewenst is vanwege de te verwachten grotere verkeersdrukte. Overigens, de actievoerders tegen het ecoduct krijgen gratis en voor niks steekhoudende argumenten aangereikt om het ecoductplan te torpederen. Immers met het oor verdovende lawaai van opstijgende en landende Boeings en Airbussen zal geen muis, bunzing, hert noch enig ander beestje de oversteek wagen. Soesters, let op uw zaak, en laat straks bij het kiezen van een burge meester zwaar meewegen of zij/hij voor of tegen Soesterschipberghol is. Hans de Bruin na mijn bijdrage over de vos en weidevogels verscheen een landelijk onderzoek (zie de Volks krant) waarin precies hetzelfde be weerd wordt: niet roofdieren zijn de oorzaak van de grote achteruit gang, maar vooral de daling van de grondwaterstand ten gevolge van moderne landbouw. Daarbij komt, dat uit onderzoek blijkt dat de vos niet meer eieren predeert dan andere roofdieren als de egel, hermelijn en buizerd. Als 'deze persoon' dus, zoals de heer Van den Breemer beweert, zo ondeskundig is, dan troost ik mij met de gedachte dat ik in goed gezelschap ben. Het elkaar vliegen afvangen op details - met verlaging grondwaterstand doelde ik inder daad op de ruilverkaveling in de tachtiger jaren, die de nekslag is geweest voor broedvogels als wa tersnip, kemphaan en zomertaling - is een leuke hobby, die evenwel afleidt van de hoofdlijnen. En die is: er is, ook in de Eempolder, geen (negatieve) correlatie tus sen de dichtheid weidevogels en de dichtheid vossen. En dus kan de vos niet de hoofdoorzaak zijn van de dalende trend in onze wei devogelstand. Dat predatie meer zichtbaar is dan de langzamere ef fecten van de mishandeling van ons landschap en dus kennelijk meer emotie oproept, doet daar niks aan af. In relatie tot die emotie rond de vos stelt deskundige Teunissen van het SOVON: 'Eigenlijk is er sprake van een menselijk probleem.' Theo Zeegers De verantwoording van woning corporaties moet doorzichtiger worden. Dat concluderen de Sta tenfractie van GroenLinks Utrecht en de gemeenteraadsfractie van GroenLinks Soest/Soesterberg naar aanleiding van een werkbe zoek, afgelopen donderdag aan de wijk Smitsveen in Soest. Uit gesprekken met enkele actieve belangenorganisaties en huurders kwam als belangrijkste aandachts punt naar voren dat bewoners vaak geen zicht hebben op de plannen van een corporatie met haar wo ningvoorraad. En dat in afwegingen over sloop, renovatie of nieuwbouw van woningen nog te weinig wordt gekeken naar de gevolgen voor de totale voorraad woningen in de re gio, vooral voor de voorraad in de sociale huursector. Woningcorporaties zijn belangrij ke spelers in dit veld. Gezien hun maatschappelijke rol mag worden geëist dat hun keuzes transparanter worden. Dat kan bijvoorbeeld door een zogenoemde visitatie, een door lichting van de werkwijze. Daarvan moeten de voornaamste conclusies en aanbevelingen openbaar wor den. Deze praktijk wordt landelijk meer en meer gebruikelijk. De Statenfractie vindt verder dat de provincie een actieve rol moet spelen op het gebied van volkshuis vesting en sociale cohesie. Daarom zou de provincie kunnen stimuleren dat in een breder verband, bijvoor beeld met de gemeenten in de regio Eemland, tot zo'n visitatie van cor poraties wordt overgegaan. Daar naast is het van groot belang dat de gemeenten binnen het gewest Eemland tot afspraken komen over het aantal woningen in de sociale huursector, zodat een evenwichtige verdeling wordt bereikt. Cultureel café Ook werd informeel een bezoek gebracht aan het vijfde cultureel café. Ditmaal werd dat georga niseerd in Galerie De Ploegh van het kunstenaarsgenootschap De Ploegh, na verhuizing van Amers foort naar Soest-Zuid nu geves- Harry Witte, raadslidAns Mann, statencommissielid Bert Koopman schap uit Houten, Coco Michels, Jan Hazelaar en statenlid Bas Nugteren uit Utrecht (v.l.n.r.) in De Ploegh. tigd in het fraaie gebouw van De Hazelaar aan de Pimpelmees. Het thema was 'En de Soester cultuur ploeght voort'. De deelnemende leden en mede werkers van de Statenfractie toon den zich onder de indruk van wat zij daar zagen en hoorden en voer den gesprekken met onder meer de Soester cultuurconsulent Coco Michels, Jan Hazelaar en wethou der Harry Witte.

Soester Courant | 2005 | | pagina 5