€27,- Volleybalsters verzorgen eigen PR Plek voor Soest kan niet met kleintjes omgaan DYSB komt nog net iets te kort Ontketend WZ'49 nadert koploper debutanten bij BDC LAAR I Motors Soest Rustig Red Stars beloond [volleybal Lokaal sportbeleid ter sprake op conferentie •VV/vVS^VWVv^' auto smecing PAGINA 1» 9.995,- 575,- n 45,- 47,25 500,- C11.175,2 ng 500,- 677,25 9.995,- NEDERLAND BASKETBAL Apparatuur laat dames in de steek VOLLEYBAL StamSovoco mist spelverdelers in thuiswedstrijd VOETBAL zaterdag VOETBAL zaterdag HANDBAL WOENSDAG 16 MAART 2005SOESTER COURANT PAGINA 19 (035) 6012364. Sponsors stellen zich garant voor vergoedingen StamSovoco Jan Boes spreekt van collectief falen in Hoofddorp Wiersma en co versperren Soesters weg naar ereklasse Dinsdag 22 maart in raadzaal Wie aan sport doet, leest de Soester Courant Overtuiging in krachten verslindend spel: 28-23-zege DAMMEN Schier onverslaanbare Montfoort aan zegekar gebonden: 2-0 Kcuiri* URmt leljerse b\ PROCA.R hURfflUJ Opel. Fresh thinking - better cors. Dealer zijn niet van één hand. t aan uw Opel altijd beter uit. r voor uw geld. pecialisme van d gebruik van delen met jaar garantie w Opel gewerkt n die getrqind porteur aken uitsluitend reedschap dat pel is ontwikkeld n onderhoudsbeurt ilieutóeslag, microfilter, ie (indien voorgeschreven) I 142,- 'an een onderhouds- luto, krijgt u de rvice Mobiliteitsgarantie iben weer een keur van Heken voor u ingekocht een betaalbare prijs Wie rekent, bij Het Vleescentrum Exploitatieplan p/mnd. aarticuliere aankopen. Afgebeelde foto specificatie. Zolang de voorraad strekt, •egistreerd. Nederland treden op als intermediair. Ford - au Krediet Registratie in Tiel om gegevens igheid op te vragen. Prijzen zijn incl. BTW verwijderingsbijdrage en leges. Wijzigingen 10-82, Soest (hoek Dalweg). www.ford-eemlandmotors.nl afhangen van AMVJ. ik ben heel benieuwd. Persoonlijk denk ik dat ze bij AMVJ de koppen bij elkaar hebben gestoken, dat er is geschol den en met deuren gesmeten, en dat we met 3-0 klop krijgen. Maar ja, misschien denken mijn meiden nu wel dat ze het nog een keer kun nen flikken en zetten ze AMVJ on der druk. Hoe je het ook wendt of keert, het seizoen is sowieso ge- De Saegher is inmiddels gevraagd voor de coaching van zowel een heren- als een damesteam, beide uitkomend in de eerste divisie. 'Het liefst blijf ik bij Sovoco, maar ik kan niet te lang wachten, anders heb ik straks geen club. Ook voor de speelsters is het van belang, zegt de trainer, dat er in Soest snel dui delijkheid ontstaat. Want hij sluit niet uit dat er clubs zijn, die interes se hebben voor sommige speelsters. Ook die ontwikkeling ligt stil bij StamSovoco. 'Zolang er onduide- slechts vier punten en is met drie tot vier duels voor de boeg nog steeds overbrugbaar. Dames Wat dat betreft wordt het voor de dames steeds moeilijker. De ploeg werd zaterdag, nota bene in eigen huis, geveld door een technische storing. Omdat de schotklok defect was, werd de wedstrijd administra tief afgehandeld. Zoebas kreeg de zege (een reglementaire 0-20) in de schoot geworpen. Stevig balen voor de plaatselijke basketbalsters, want die hadden er op gerekend revanche te nemen op de Zoetermeerse ploeg, waarvan in januari was verloren. Met een over winning zouden ze kunnen meelif ten om de laatste plaats te verlaten. Dat zal nu steeds lastiger worden, maar ook in de tweede rayonklas se blijven de marges gering. Red Stars staat onderaan met twee pun ten, maar de nummers één tot en met drie hebben niet meer dan zes punten. De Soester basketbalsters hebben nog drie wedstrijden om daar iets aan te doen. Twee daar van worden in Beukendal gespeeld. Als de apparatuur functioneert. Evenals eerder in Soest waren de heren van Red Stars net iets te sterk voor Jumpers 2. In januari werd het 58-51, zaterdag in Den Haag 61-66 voor de Soester bas ketballers. De grootste winst boekte Red Stars op het mentale vlak. De spelers ble ven de hele wedstrijd kalm en lie ten zich niet intimideren door het bij vlagen zeer harde spel van de Zuid-Hollanders. Die rust kwam het spel ten goede en hielp de ploeg in het vierde kwart aan de verdien de overwinning. Het merendeel van de wedstrijd leidde het team van Tommy van Eeten, maar tot in de laatste pe riode bleef er onduidelijkheid be staan over wie er als winnaar van het veld zou stappen. Concentratie en geduld bleken van doorslagge vende betekenis. Red Stars passeerde Jumpers op de ranglijst en staat nu derde. Het verschil tussen koploper Green Ea- gles en Jumpers (vijfde) bedraagt Elske van Diepen slaat de bal via het Amstelveense blok binnen. Morgenavond staan StamSovoco en AMVJ voorde vierde keer in dertien dagen tegenover elkaar. Bij winst van de Soester club word zaterdag een beslissingswedstrijd gespeeld in Amstelveen. Foto: Foto Bell lijkheid is, ga ik geen tijd en moeite investeren in nieuwe speelsters.' Duur verkopen StamSovoco zal de huid morgen avond duur verkopen. Om 19:30 uur begint de vierde wedstrijd in de Play Offs tussen StamSovoco en AMVJ. Is het de laatste wedstrijd van de dames van dit seizoen of meteen in de eredivisie? Of kun nen de volleybalsters op eigen bo dem nogmaals stunten en Spleasu- re Centrum aan de kook brengen? Eén ding is zeker: de TVS gaat (potentiële) sponsors uitnodigen om een kijkje te komen nemen. Juijan van Slooten trok zaterdag zelf'de "stoute schoenen aan en maakte in de vierde set zijn ren tree als spelverdeler. Hij verving bij StamSovoco oud-gediende John van Brummelen die ook van stal was gehaald. Noodgedwongen, want de spelver delers Rick van Ginkel (ziek) en Jeroen de Bruijn (werk) ontbraken op het appèl voor de thuiswedstrijd tegen Volendam. Libero Richard van Rouwendaal was eveneens ab sent en tegen Volendam (vierde) was dat allemaal een beetje te veel van het goede. En dus speelde de Soester ploeg een kansloze wed strijd: 0-4 (17, 18, 20, 24). Om dat Van Slooten zelf weer zou gaan spelen ('Wel wennen, maar het ging best lekker'), het hij de coaching over aan Edwin Bakker. Twee dagen daarvoor had StamS ovoco wel de belangrijke uitwed strijd tegen US in winst omgezet. Het werd een zege op karakter, want in twee sets moesten de Soes- ters van heel ver komen. In de vier de set werd zelfs een 13-19-achter- stand weggewerkt: 23-25, 23-25, 25-19, 22-25. De volleyballers bezetten momen teel de achtste plaats in de derde divisie, maar de strijd om de vijfde tot en met de negende plek is nog lang niet beslist. Hevig teleurgesteld stond Jan Boes in de catacomben na de ver loren wedstrijd (3-1) in en tegen Hoofddorp. 'Zulke wedstrijden moet je gewoon winnen, we had den echt geen wereldtegenstander. Maar we hadden totaal geen bele ving vandaag', aldus de trainer van Soest. 'We kunnen alleen maar winnen van hoger geplaatste clubs. Tegen de mindere goden zijn we niet gemotiveerd genoeg.' Echt genieten was het zondag niet in Hoofddorp, de Soesters speel den lusteloos en gedwee. De gast heren maakten er niet veel meer van, maar toonden wel meer in zet. Toegegeven moet worden dat scheidsrechter Toonen niet echt aan een vlot verloop van het duel meewerkte. De man was beslist niet partijdig, maar dat was ook het eni ge pluspunt voor hem. Soest kreeg wel enkele kansjes, maar een slappe kopbal van Mark van der Lee was kenmerkend voor de inzet van zondag. Hoofddorp had het meeste recht op een doel punt en nadat er eerst een werd af gekeurd wegens vermeend buiten spel was het Rosco van Amsterdam die mocht aanleggen van de zestien meter na een overtreding van Mo Chait: 1-0. Boes maakte zich daar nogal kwaad over: 'Ik had nog ge waarschuwd, maak geen overtre dingen bij het strafschopgebied. Ik wist van die Rosco, hij is een speci alist, en toch gebeurde het.' Na de thee bracht Nico Verburg de stand nog wel op 1-1 met een vrije trap. Maar van een wederopstan ding van de Soesters was geen spra ke. En nadat Ton Edelbroek een fraaie mogelijkheid op de 1-2 had gemist, viel de 2-1, die bovendien tot ergernis van Boes een kopie was van de eerste. Rosco van Amster dam krulde de bal weer achter de kansloze Olaf van der Grift. Boes probeerde het tij te keren en bracht Richard Pietersen, Nick Timmerman en Dennie Holwerda in het veld, maar veel effect had dat niet. In de slotfase maakte Joey Ca- rolina het karwei voor Hoofddorp af. 'Je mag best wel van collectief falen spreken reageerde Boes fu rieus na afloop. 'Het was erop of eronder vandaag, nou, dat heb ik niet gezien. Ik heb geen ploeg ge zien die zich realiseert dat het in de eerste klasse speelt.' Soest moet het volgende week opnemen tegen het hoog geklasseerde Velsen. Stand onderin: 8. Hollandia 17- 20, 9. Soest 17-19, 10. Kenne- mers 16-17, 11. EDO 17-11, 12. ZAP 17-8. Handhaving was al zeker en met het laaggeklasseerde Quintus 2 als tegenstander kon Smeeing/ BDC zaterdagavond onbevangen het thuispubliek op zijn wenken bedienen. Daarin was zelfs een rol weggelegd voor de vijftienjarige Nicky Egbers en Mark Hofstede (18). Beiden debuteerden en wer den door Paul van den Deijssel een keer naar de zeven meterlijn gedirigeerd. Wars van plankenkoorts benut ten de twee jonge handballers dit buitenkansje en bedankten ze hun coach voor het in hen gestelde ver trouwen. Hun eerste optreden in de hoofdmacht eindigde in een 28-23- overwinning. Aanvallend startte Smeeing/BDC uitermate fel. Via 3-1 werd het snel 8-3, waarbij ook weer een woord van dank verschuldigd is aan Den nis Diemers, de negentienjarige doelman die moeiteloos Manasse Wisse (29) vervangt. Wisse nam overigens na rust plaats tussen de palen. Feit is dat Van den Deijssel zijn langetermijnvisie bij de Soester handbalclub steeds nadrukkelijker kan tonen aan de aanhang. Die kreeg zaterdagavond de ene na de andere fraaie aanval te zien. De keerzijde was dat met name Robert ""Qde-'H roodpleeg uw Service Adviseur. £en betere PR hadden de volley balsters zich niet kunnen wensen. Tegen elke prognose in kregen ,e zaterdagmiddag AMVJ op de iiiieëiï en dwongen ze ten minste >én extra wedstrijd in de Play Offs 4f. Direct daarna stelde een groep sponsors zich garant voor de ver- jedingen van dit seizoen voor jeelsters en begeleiders. Na het afhaken van de in proble men verkerende hoofdsponsor is ;r voor de korte termijn weer rust m de tent. In hoeverre de even ,errassende als fraaie zege op de nummer drie van Nederland heeft bijgedragen aan de gulheid van geldschieters, is moeilijk meetbaar, nndt Leo Verver van de Stichting lopvolleybal Soest (TVS), waarin bet damesteam is ondergebracht. \jaar door de goede wedstrijd en je spanning was iedereen, ook de <ponsors, net zo enthousiast. Daar- joor kreeg je toch een stemming ,an: dit is hartstikke mooi, dit mag je toch niet zomaar verloren laten gaan.' Natuurlijk was er onrust ontstaan onder de speelsters, van wie som migen minder waren gaan werken. De inkomstenderving zou worden aangevuld met een onkostenver goeding, maar de stichting (lees: hoofdsponsor) kon niet aan de ver plichtingen voldoen. In de afgelo pen week was er evenwel geen vol leybalster die zei dat ze haar biezen zou pakken. Integendeel, de meeste mes verlengen het liefst hun ver blijf in Soest, zo lijkt het. Verver: 'We proberen nu eerst op de korte termijn de problemen op te lossen, parallel daaraan werken we aan volgend seizoen. Er zijn ge sprekken gaande, maar daar kun nen we nog niets over zeggen. Of we het gaan halen? Mijn puur per soonlijke mening is van wel, ik heb er een goed gevoel over.' Een goed gevoel hadden de speel sters vorige week woensdag zelf ook. Weliswaar verloren ze toen het tweede duel met AMVJ ook met 3-0, maar ze zaten vaak dicht bij setwinst. Dat besef namen ze zaterdag mee in de derde confron tatie. 'Als AMVJ een slechte dag heeft en wij een goede, hebben we dus een kans', zei Derk de Saegher. Of de financiële perikelen een rol hadden gespeeld, durfde hij niet te zeggen. 'Misschien heeft het ze geprikkeld, maar als je in het veld staat, denk je niet aan geld.' De overwinning was het bronzen randje voor een geweldig debuu tjaar in de eredivisie. In de vierde set kon StamSovoco twee keer een matchpoint niet verzilveren (25- 27), daarna lukte het bij het vierde wedstrijdpunt wel: 15-11. Tijdens de reguliere competitie wedstrijd was StamSovoco voor eigen publiek ook al dichtbij een vijfde set geweest. Of zijn ploeg morgenavond wederom kan stun ten, zal voor een belangrijk deel slagen 1-3. DVSB moest nu vol in de aanval overgaan en dat bracht uiteraard risico's met zich mee. Op de borden verschenen wisse lende kansen. Francis Tholel kwam aan bord 1 niet verder dan remi se (2-4) en Piet Karregat hield in een veel betere stand Ruud Palmer van het lijf maar ook hier moest men genoegen nemen met remise (3-5). De verrassing die de coach m petto had door niet Leo v.d. Laan, maar de Zeister Jelmer Martens op te stellen, pakte goed uit. Martens speelde tegen de theoreticus Edgar Haagh en behaalde een meer dan verdienstelijke remise (4-6). Ook Kees Binnenkade ging niet door de knieën tegen de sterke Toby Hage (5-7). Paul Sier trof Harm Wiersma. Hoewel de voormalig wereldkam pioen niet erg in vorm is dit sei zoen, bleek hij toch een maatje te groot (5-9). Andrew Tjon A Ong moest het op nemen tegen Wiebe van der Wijk. Tegen de tijdcontrole zag Andrew kans om zijn opponent combinatief van het bord te meppen. De span- Bestuurders, maar vooral ook kaderleden van sportclubs zijn van harte uitgenodigd voor de sportconferentie op dinsdag 22 maart. Deze begint om 19:30 uur in de raadzaal van het ge meentehuis. De discussiebijeenkomst is be legd door de Sport Federatie Soest (SFS) die de belangen van ongeveer vijftig plaatselijke clubs behartigt. Ook vertegen woordigers van het gemeente bestuur zijn aanwezig, evenals ambtenaren van de Breedte sport Soest en het Sportplatform Soest, het adviesorgaan voor de gemeente op sportgebied. Vier jaar nadat de Breedte sport is ingetreden, wil de SFS het beleid van de gemeente eva lueren. Zo wil ze onder meer inzicht krijgen in het effect dat de breedtesport heeft. Heeft het inderdaad ertoe geleid dat mensen, jong en oud, zich bij een club aanmelden om structu reel te gaan sporten? Of vallen de deelnemers na een activiteit weer terug in niet of nauwelijks bewegen? De SFS wil antwoord op die vragen en hoopt cijfers te zien van de resultaten. Als mensen via de breedtesport er voor kiezen om lid van een club te worden, dan moeten de verenigingen ook de faciliteiten krijgen, vindt de SFS. Knelpun ten uit de praktijk kunnen daar om op 22 maart op tafel worden gelegd en besproken. Ook an dere zaken, zoals bijvoorbeeld het plan voor een multifunctio nele sportzaal in het Smitsveen, kunnen aan de orde worden ge bracht. De sportconferentie begint met een inleiding door Simon Ott van Sportservice Midden-Ne derland. Hij uit enkele state ments waarop de de'elnemers aan de conferentie kunnen re ageren. De discussie wordt ge leid door Robert Meeder, pre sentator bij Radio 1. ning was weer terug. Zou het dan toch nog lukken voor DVSB? Klaas Bor, die op papier de zwakste tegenstander had, kon de stand gelijk trekken. Maar Bor ver raste vriend en vijand door van Ad de Hoon te verliezen. Daardoor was de halve finale in de promotie- strijd beslist. Dat Harry Clasquin in een gewonnen positie niet verder kwam dan remise maakte daarom niet meer uit. DVSB werd uitgeschakeld in de strijd voor promotie naar de erek lasse, maar gaat volgend seizoen een nieuwe poging wagen. Met hier en daar een kleine versterking moet het mogelijk zijn om volgend seizoen het kampioenschap binnen te halen, aldus Evert Davelaar van DVSB, de club die vier jaar achter elkaar promoveerde. Wynen en Remco Hofstede de hele voorraadkist met karakter moesten leegschrapen om de rust te halen. Het attractieve spel verslond de krachten, vooral bij Remco Hof stede die nog niet helemaal fit is, maar voor de gelegenheid als mid denopbouwer aan het werk was ge zet. Met 16-9 kon Smeeing/BDC in dubbel opzicht met een goed ge voel gaan rusten. Nicky Egbers debuteerde zater dagavond op vijftienjarige leeftijd in de hoofdmacht van Smeeing/BDC, net als overigens zijn achttienjarige ploeggenoot Mark Hofstede. Beiden scoorden uiteen straf worp. Onder aanvoering van 'kwelgeest' Vincent Kwint (dertien treffers) be gon Quintus 2, een jonge kweekvij ver van de eredivisieclub, de ach terstand te repareren (18-13). Toen vond de Soester routinier Charles van Kordelaar het de hoogste tijd om zijn vermoeide ploeg op sleep touw te nemen. De opbouwer scoorde zelf tweemaal en legde de bal ook nog eens op een presen teerblaadje voor Jos Lans en Wy nen: 22-13. Onder invloed van onder anderen Oswaldo Gomes slonk de marge weer tot vijf. Toen liet Wisse zien, dat hij normaliter niet voor niets de nummer één is. Zijn reflexen waren bestand tegen het spervuur van Quintus 2. Smeeing/BDC ver keert met Wisse en Diemers in een luxe-positie. Op White Demons (tweede) na, is Smeeing/BDC de minst gepasseerde ploeg (571) van de eerste divisie. Aan de andere kant hebben de Soesters het minst gescoord (570) van alle veertien teams. Smeeing/BDC heeft er sinds 11 september alweer 24 competi tieduels opzitten. Zondag vertrekt het team naar Panningen om het tweede team van eredivisieclub Bevo (gedeeld vierde) te ontmoe ten. Op zaterdag 2 april sluit het de competitie af met een thuiswed strijd tegen BDC'90, de naamge noot uit Landgraaf dat moet vrezen voor degradatie. DVSB heeft de laatste kans op promotie naar de ereklasse niet kunnen verzilveren. Tegen Angar- de, de club met toppers als ex-we- reldkampioen Harm Wiersma, ex- junioren wereldkampioen Wiebe van de Wijk en supertalent en NK finalist Jasper Lemmen, gaven de Soester dammers prima partij, moesten ze uiteindelijk met hun meerdere in de Tilbur- ers erkennen. ooraf was Angarde uit Tilburg er ang niet gerust op, dat ze succes n Baarn zouden boeken. Daarom erd grootmeester Ruud Palmer ls extra versterking opgetrom- eld. oor de echte damliefhebber werd een thriller. De score werd ge pend door Bert Zwart tegen Toi- e Brouwers: 1-1. Topscorer Eric an Dusseldorp werd het slacht- ffer van een bekend offer tegen asper Lemmen. Aan schijfverlies as niet meer te ontkomen en Van usseldorp werd verrassend ver- Harm Wiersma (links) was een van de toppers die voorkwam dat DVSB verder mocht in de promo ties trijd. A ngarde speelt o ver ander halve week de finale voor een plek in de ereklasse, DVSB waagt volgend seizoen een nieuwe poging. Foto: Foto Bell WZ'49 heeft goede zaken gedaan door verdiend van het schier on verslaanbare Montfoort te win nen. De groenwitten staan nu nog vier punten achter op de koploper, maar beide teams treffen eikaar nog een keer aan het einde van de competitie. Met dat scenario in handen stijgen de titelaspiraties aan de Eemweg. Aangenaam was het zaterdag niet op sportpark Zonnegloren, regen en wind teisterden het veld. De thuisclub had de eerste helft de wind tegen, maar weinig te duch ten van de gasten die de fout maak ten om de lange bal te hanteren. Gedragen door de wind verdween het leder regelmatig over de ach terlijn. Het was een saaie vertoning voor de thee met als enige feit een bal tegen de paal buiten bereik van Pascal Kamerbeek. Na de hervatting liet VVZ'49 met de wind in de rug zien hoe het wel moest. Met kort combi natiespel werd Montfoort onder druk gezet. Dat resulteerde in een prachtig schot van Hidde Reitsma dat even mooi door doelman De Vlieger werd gepareerd. Maar een doelpunt kon gewoon niet uitblij ven. Het was dan ook Saddy de Koning die in de 60e minuut de 1- 0 aantekende, hij verraste de doel man door eerst over de bal heen te maaien, om daarna het speeltuig tegen de touwen te drukken. Het was daarna over en uit met het ver zet van de ploeg van trainer Peter van Diermen. 'Na die treffer brak er iets bij ons, het was gedaan.' Amper zes minuten later werd het 2-0. Patrick Dorrestein gaf met een briljante lob Gijs Schaap de gele genheid de bal a la Bep Bakhuis in te koppen. De Soesters kregen daarna vleugels, het werd genieten van mooi voetbal. Dat de formatie van Ronald Heerschop vergat de score op te voeren, was ook het enige minpuntje van de tweede helft. Er waren mogelijkheden te over voor Ferry de Smalen en Gijs Schaap, maar beiden misten jam- iperiijk. Gemotiveerd Toen na negentig minuten het eindsignaal klonk waren er alleen maar blije gezichten te bespeuren. Eloy Kok was een van de betere spelers. 'Het ging lekker vandaag.- Alleen dit weer is niet mijn favo riete voetbalweer.' De kleine ver dediger die longen moet hebben als een paard, vond dat zijn team goed gemotiveerd was. 'We moesten wel, want als we vandaag verloren had den, waren we uitgeschakeld voor de titel. Nu hebben we nog kans, en dat is geen valse hoop. In ieder geval kunnen we de nacompetitie niet meer ontlopen, maar het liefst word ik direct kampioen.' Over zijn spelstijl is hij nogal nuch ter: 'Ja, ik ben een bijtertje. Ik noem mijzelf wel eens een kleine pitbull. Maar dat zit nou eenmaal in mij. Ik heb het hier ontzettend naar mijn zin. Het is een leuke groep'. Grote blijdschap na de treffer van Gijs Schaap 9) die een prachtige lob van Patrick Dorrestein middena la Bep Bakhuys verzilverde. Foto: Foto Bell

Soester Courant | 2005 | | pagina 19