emng 1,_ 1.49 6.29 0.49 5.99 Brand in vier trailers transportbedrijf Gebukt onder ecoduct wil politiek in u intratuin kleurposters Soest krijgt Beatrixboom Voortaan kost afhalen grof huisvuil huishouden 10,- 'Loverboy' uit Soest moet anderhalf jaar achter tralies Autodief met 140 km per uur op de vlucht NU NAAR NIJHOf NIJHOf Javaanse aardappelschotel Amstel bier Jonagold appels Varkensfilet rollade Van de Graaf VERKOOPPLANNEN? WOENSDAG 16 MAART 2005 83e JAARGANG NO. 31 DEZE WEEK Koninginnedag zonder vuurwerk Gitzwarte rookpluim tot in verre omtrek te zien Betalen alleen ter plekke met pinpas Bejaarde vrouw overlijdt na botsing met auto Soest Vitaal: nieuwe partij bij voldoende draagvlak 15% korting op alle buitenverlichting' 20% korting op alle deurkrukken' OPEL-©- SOESTER KALENDER TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Woningmakelaardij - Taxaties Hypotheken - Assurantiën Molenbeek Woning- en Assurantiemakelaars Winter stempelactie C1000 versvoordeelmarkt Winkelcentrum 'Hartje-Zuid' BEL VOOR EEN GRATIS EN DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar 9,25 - Buiten Soest 18,50 - Losse nummers 0,65 Gecontr. oplage 11.900 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG (zolang de voorraad REGIOMAKELAARS Actueel 3 'Door verwarring was voor keursrecht weinig geschikt voor referendum'. Raad: 'Te laat discussie aange gaan'. Column Visser. Op 't Hoogt Actueel 4 Actueel 5 Mevrouw Vonno 100 jaar. Mevrouw Scheuermann 103 jaar. 'Tafeltje-dek-je'. Familieberichten 6 Op Soest 7 Van heidehut tot residence. Bevrijdingsontbijt op 5 mei. Soest 50 jaar geleden. Varia 9 Gert Muts: 'Eens pelgrim, altijd pelgrim'. Forumavond over consumptie maatschappij. Cultuur 13 Hoge opkomst Vrouwendag. Nieuwe collectie in Kunstuit leen. Concert Logos Cantat. Soesterberg 17 Forse daling aantal klachten vliegbasis. Gewapende bende loopt door domme overtreding tegen de lamp. Sport 19 Volleybalsters verzorgen eigen PR. Prikbord 21 Medische dienst. Kerkdiensten. Radio Soest. Bijlagen Seniorenvaria De komende Koninginnedag is een speciale dag. Niet alleen de verjaardag van de koningin wordt gevierd, maar ook haar 25-jarig jubileum als koningin. Het Soester Oranje-comité is druk doende om van deze dag weer een succes te maken In verband met het jubileum zal het Oranje-comité de Soester bevolking een boom aanbieden, die op het Nassauplantsoen zal worden geplant en waarvan de onthulling in tegenwoordigheid van burgemeester Janssen op vrijdag 29 april om 16:00 uur zal plaatsvinden. Het comité laat weten dat het wederom alles in het werk zal stellen om de lovende recensie van 2004 te evenaren, waarbij uiteraard de traditionele onder delen als de lampionoptocht, de grote vrijmarkt, de kinderspe len bij 't Vaarderhoogt met als afsluiting het muzikale festijn op het Kerkplein voor de Ra bobank niet zullen ontbreken. 'Toegevoegde waarden zullen ongetwijfeld zijn dat wij de se nioren onder ons bij de acti viteiten zullen betrekken door een muzikale omlijsting bij de diverse verzorgingshuizen. Ook zal daarvandaan meermalen een Paardentram of janplezier gaan rijden,' aldus het comité. Het comité zou niets liever wil len de dag feestelijk af te sluiten met een spetterend vuurwerk. Maar aangezien de regelgeving op dit terrein aanzienlijk is aan gescherpt en er de laatste tijd nogal verzet is geweest van ei genaren van dieren die aan de Lange Brinkweg weiden, be hoort het vuurwerk helaas niet tot de mogelijkheden. Niette min hoopt het comité dat deze dag, mede mogelijk gemaakt door de steun van de vele vrij willigers, leuk en gezellig zal verlopen. Ontketend WZ'49 nadert kop loper. DVSB komt nog net iets te kort. - Per 4 april moeten inwoners van de gemeente Soest 10,00 beta len als ze hun grof huisvuil laten ophalen door het RMN. Betaling kan alleen met een pinpas, dus de bewoners moeten thuis zijn als medewerkers van het reinigings- bedrijf langskomen. Zij hebben een mobiel pinapparaat bij zich en accepteren beslist geen contact geld of ander betaalmid del. Per keer mag maximaal drie kubieke meter grof huisvuil wor den aangeboden. Om de burgers meer gelegenheid te geven hun spullen zelf naar De Schans te brengen, worden de openingstijden van afvalbreng- station De Schans aan de Lange Brinkweg verruimd (doordeweeks van 13:00 tot 18:00 uur, op zater dag van 9:00 tot 17:00 uur). Hier kan het afval gratis worden afge geven. Spullenhulp blijft goederen gratis ophalen, die hergebruikt kunnen worden. Hiervoor kan de kring- looplijn (0800-5746454) worden gebeld. In verband met het betaald ophalen van grof huisvuil door RMN verwacht Spullenhulp een toename van de aangeboden hoe veelheid spullen die hergebruikt kunnen worden. De gemeente hoopt dat het betaal- tarief ertoe zal leiden, dat de in woners hun afval beter scheiden. Dat drukt de verwerkingskosten en is goed voor het milieu, aldus de gemeente. In het afvalstoffen- plan van Soest staat de doelstelling dat over twee jaar 56 procent van het afval aan de bron moet zijn ge scheiden. Op dit moment gebeurt dat met circa 52 procent. De nieuwe regels voor het opha len van grof huisvuil staan op de ansichtkaart die deze week huis aan huis in Soesterberg wordt ver spreid. Op het terrein van transportbedrijf Ben Becker zijn zaterdagmiddag twee vrachtwagens^ vier trailers verwoest door brand. De rookontwikkeling was tot in dé wijde omtrek te zien, waardoor veel mensen een kijkje kwamen nemen. De drukte was van dien aard, dat de politie iedereen wegstuurde en het bedrijventerrein afsloot. Het verkeer werd omgeleid. Omdat aanvankelijk niet bekend was wat er zich in de trailers bevond, kregen bewoners van onder meerde Boerenstreek het advies om ramen en deuren van hun woningen te sluiten. De politie maakte daarbij gebruik van Een 78-jarige vrouw uit Soest is in de nacht van vrijdag op zater dag overleden aan de gevolgen van letsel, opgelopen bij een aanrijding op de Nieuweweg. Daar was 's middags rond vijf uur een Soes ter (49) achteruit de uitrit van zijn woning afgereden. De bestuurder zag de wandelende vrouw over het hoofd en botste tegen haar op. De bejaarde vrouw viel en bleef met een been- en bekkenfractuur lig gen. Per ambulance werd ze naar Meander Medisch Centrum, lo catie De Lichtenberg, gebracht. Daar stierf zij in het begin van de nacht. Een 29-jarige man uit Soest is donderdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van 24 maan den, waarvan zes voorwaarde lijk. De rechtbank in Amster dam acht bewezen dat hij zijn vriendin waarmee hij in Soest woonde, heeft gedwongen tot prostitutie. De vrouw moest onder toezicht werken in Den Haag en Utrecht. Bovendien had de man gok schulden die met het verdiende geld moesten worden betaald. Daarnaast heeft hij haar mis handeld. Voor de tweede aangifte van een eerdere vriendin van de Soester zag de rechtbank te weinig be wijs en sprak de 'loverboy' daar van vrij. De rechtbank heeft in dit oordeel mee laten wegen dat de vriendin zelf geld nodig had voor familie in het buitenland en al eens eerder in de prostitutie had gewerkt, voordat ze de ver dachte kende. Wel is de rechtbank ervan over tuigd dat de Soester een aantal malen gewelddadig is geweest tegen klanten van zijn vriendin. Hij moet daarvoor een agres sietraining gaan volgen. De of ficier van justitie had drie jaar geëist. Volgens de man had hij juist problemen met het werk van zijn vriendinnen en was hij daarom zo gewelddadig. Ter zitting verklaarde hij dat de vrouwen zelf in de prostitutie wilden werken. wagens met dakmegafoons. Toen bleek dat slechts één oplegger was gevuld met cd's en dvd's en de andere leeg waren, werd het advies ingetrokken. Naar de oorzaak van de vuurzee, die iets na drie uur werd gemeld, doet de technische recherche van de politie nog onderzoek. Brandstichting wordt niet uitgesloten. Mensen die mogelijk iets hebben gezien, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de politie van Eemland noord, tel. 0900- 8844. (Lees verder op pagina 3) Foto: Brandweer Soest Bij voldoende draagvlak gaat Ge bukt onder Ecoduct een politieke partij oprichten, die in maart 2006 zal deelnemen aan de gemeente raadsverkiezingen. 'Het plan is heel concreet', zeggen Klaas-Jan Rodenburg en Cor Brinkers van het actiecomité dat vorig jaar een referendum afdwong in de kwestie over het ecoduct in Soesterberg. Voornaamste doelstelling van Soest Vitaal, zoals de partij moet gaan heten, is om de burgers veel meer te betrekken bij de besluit vorming in de gemeente. 'Je kunt mensen voor een voldongen feit stellen, zoals in Soest gebeurt, maar je kunt ook in overleg za ken bespreken', aldus Rodenburg. Nu bekokstoven politici en be stuurders volgens hem kwesties te vaak in gesloten kamers, en komt er witte rook uit de schoorsteen, nog voordat de burger is gehoord. Vooral en uitgerekend als het om zaken gaat, waar een zwaar ge wicht aan hangt en die veel impact hebben op de bevolking. Het gevolg is, aldus Rodenburg, een opeenstapeling van inciden ten die het vertrouwen van de in woners schaden. Het opgedron gen plan voor een moskee aan de Vrijheidsweg, de locatie voor de nieuwbouw van de Wethou der de Haanschool, het onterecht verwijderen van chalets bij King's Home, onjuiste informatie over de bezwaarprocedure van het re ferendum, zijn daarvan recente voorbeelden die de voorman van het actiecomité opsomt. De toe komst van de vliegbasis Soester berg is een van de belangrijke tra jecten die nog bewandeld moeten worden. 'De gemeente zegt dat de commu nicatie anders en beter moet, maar het gaat volgens ons om de manier van besluitvorming. Je moet voor af coöperatief te werk gaan. Soest moet weer vitaal worden, vandaar de naam', aldus Rodenburg. Alle pogingen van de gemeente om de bevolking bij het lokaal bestuur te betrekken, zoals de Toekomst Ori ëntatie Soest/Soesterberg (TOSS) van enkele jaren geleden, schil dert hij af als 'pedagogische fop spenen'. Of Soest Vitaal over precies een jaar meeloopt in de stoelendans in de raadzaal zal afhangen van de respons van de inwoners van Soest en Soesterberg. Gebukt onder Ecoduct gaat haar website (www. euroduct.nl) ombouwen en via dat kanaal proberen de burgers warm te krijgen voor haar politieke am bities. 'Alleen als er voldoende draagvlak is, gaan we door. Komt er niemand op af, dan moeten we het niet doen', vinden Rodenburg en Brinkers. Een verkiezingspro gramma is er in deze fase nog niet. Bij de invulling daarvan wil het ac tiecomité alle sympathisanten be trekken. (Lees verder op pagina 3) 2' paasdag open van 10 tot 17 uur bouwen woonwaren. baorn minervaweg 3, tel. 035 54 86 111, www.nijhofbaarn.nl Vanaf jj HET GROENE WARENHUIS bent u van harte welkom! GRATIS bij Intratuin Amersfoort Ikeidant ontvangt •>bi] de kassa Bigshopper strekt) AMERSFOORT, Amsterdamseweg 139, 033-4611203, donderdag koopavond. ËÊW NEFKENS SOEST Wie andets 1 VOOR NIEUW EN GEBRUIKT AUTOMOBIELBEDRIJF HEN RI4M EI K ÉNStSOES-T«BV Birkstraat 30 - 3768 HH Soest] Telefoon (03 S) 601 23 64 Met een 'gangetje' van 140 kilo meter per uur en gedoofde lichten scheurde een man dinsdagnacht van Soest naar Amersfoort. Hij probeerde een politiewagen van zich af te schudden, die hem van af de Lange Brinkweg was achter volgd. Reden daarvan was dat de politie bij de meldkamer het ken tekennummer controleerde en te horen kreeg dat het voertuig was gestolen. Toen de bestuurder de politie achter hem aan zag komen, gaf hij vol gas. In Amersfoort zette hij de auto stil en trachtte te voet te ontkomen. Maar in een poortje tussen huizen hield de politie hem snel daarna aan. De 42-jarige man, die geen vas te woon- of verblijfplaats heeft, werd overgedragen aan de poli tie van de Gooi- en Vechtstreek, waar de gestolen auto thuishoort. De Eemlandse politie schreef een procesverbaal uit voor alle ver keersovertredingen en stelde vast, dat de man nog een celstraf van 22 dagen moet uitzitten. Autobedrijf A. van der Lee -noEN Exclusicf-Dcaler voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Van Breukelen, vast goed! Makelaardij, hypotheken en assurantiën De Soester Kalender biedt vereni gingen en instellingen in Soest ge legenheid hun publieksactiviteiten niet een eenmalig karakter kort in deze 'weekagenda' te melden. Donderdag 17 maart Paasstukjes maken 55+, De Klarinet, Klarinet 39, 7,50. 14:30 Lezing A. van Lunteren e.a. 'De bijbel in de muziek', NPB-kerk, Rembrandtlaan 20. 19:30 Discussieavond PvdA over jongerenhuisvesting, De Plantage, Smitsweg 311. 20:00 Dialezing Groei Bloei over daglelie, EHBO-gebouw, Parallelweg 7A. 20:00 Lezing Herman Pleij, SLAS, Idea-theater, Willaert- straat 49, 5,00/7,50. Vrijdag 18 maart 09:45 Workshop creatief haken 55+, De Klarinet, Klarinet 39, 5,00. 20:00 Concert Klein Soester Koor/Colenso Consort, Oude Kerk, Torenstraat 1, 6,00/7,50. 21:00 Swingconcert 'Heel de band is favoriet', Artis- hock, Steenhoffstraat 46A, €8,00/10,00. Zaterdag 19 maart 10:30 Speelgoed/babybeurs, De Klarinet, Klarinet 39. 11:00 Lammetjes kijken, fam. Kuijer, A.P. Hilhorstweg 5, 3,50. 11:00 Expositie Kunstuitleen Soest, Idea, Willaertstraat 49. 13:00 Open middag Cantate koor Soest, Open Hof, Veenbesstraat 2. 19:30 Vooijaasrconcert Soester Muziekgezelschap, Gildehuis, Steenhoffstraat 46B, 1,50/3,00. 19:30 Paasbingo 55+, Klaar- water, Wiardi Beckmanstraat 475, 3,50. 20:00 Concert kamerkoor Logos Cantat, Oude Kerk, Torenstraat 1, 7,00/8,00. Zondag 20 maart 10:00 Open dag golfbaan Soestduinen, Van Weerden Poelmanweg 8. 14:00 Zangconcert 55+, De Klarinet, Klarinet 39. 15:00 Concert Romeo Kwar tet, Muziekkring Eemland, Hilton-Soestduinen, Van Weerden Poelmanweg 4-6. 15:00 Lezing Jaap en Els Lodewijks: 'Wachten op Zach', Artishock, Steenhoffstraat 46, 3,50/5,00. 16:00 Bachconcert Tjalling Roosjen en declamatie Wim Pendrecht, Open Hof, Veenbesstraat 2. 16:00 Theater Van Santen: 'Het tinnen soldaatje', Idea- theater, Willaertstraat 49, 5,50/6,50. 19:30 Concert Slavisch koor Byzantium, -Oude Kerk, Torenstraat 1. 20:30 Film 'The Russian Ark', Artishock, Steenhoffstraat 46A, 3,50/5,00. vervolg op pagina 3 voor een degelijke taaltraining ENGELS - FRANS - DUITS - SPAANS - PORTUGEES - ITALIAANS - NEDERLANDS www.talenpraktikumamersfoort.nl Telefoon 033 - 4729097 PRACTICUM DIGIPRINT Koninginnelaan 6 3762 DE Soest Tel.: 035 - 602 7017 Fax; 035 - 602 3012 digiprint@practicum.nl www.practicum.nl ormaten van diverse formaten van A4 t/m A0 Hol Molenbeek Soest Burgemeester Grothestraat 32 Digitaal Printen Digitaal Foto Station DTP Mailing Service Kopieëren H www.holenmolenbeek.nl 035 601 13 04 Av/lco m Mm 2 zakken 3.10 krat 24 flesje Bij C1000 Van de Graaf wordt u de komende weken extra verwend. Want bij een volle stempelkaart krijgt u een gratis eierkoker, citruspers of keukenweegschaal en met bijbetaling van slechts 3.50 euro een broodrooster of frituurpan. Bij iedere 10 euro boodschappen krijgt u een stempel. De'kaart is vol als u 25 stempels heeft gespaard. De actie loopt van 16 februari t/m 26 maart 20051 Uw volgestempelde kaart is een huishoudelijk apparaat waardl Geldig t/m zaterdag, druk- en zetfouten voorbehouden. Burg. Grotheslroot 13, SOEST BuijsRegiomakelaors.nl Soest@Buijsregiomakelaars.nl nvm ÜW MAKELAAR IN DE REGIO! (KANTOREN TE SOEST EN AMERSFOORT)

Soester Courant | 2005 | | pagina 1