n fc# k/tz MHC gaat op oude voet verder ERPE Siemerink opent seizoen LTC Acteurs betrekken publiek bij spectaculaire reddingsactie Firtina'93 eist nu al derde plaats in eerste divisie op Nieuw begin van Fit Start WhoZnext: 1100 scholieren komen in september in actie €4,95 't Vliegdorp doet plotseling weer mee voor alle prijzen Wie aan sport doet leest de Soester Courant De Bijbel ir VOETBAL-zondag SEC geeft zich zelf alvast een prima voorzet VOETBAL zaterdag SEC beheerst in tumultueus duel naar winst GOLF Dames en heren consolideren koppositie in 2e klasse HOCKEY WATERPOLO ATLETIEK Vanaf 2 april bij AV Pijnenburg Open dag op golfbaan Soestduinen TURNEN Rick Olthoff in halve finale NK TAFELTENNIS Shot maatje te klein voor Victoria: 2-8 TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN De Klarinet BADMINTON Ilse Yaessen komende week op EK badminton Tennisclinic op zondag 3 april aan de Schrikslaan TENNIS Tweede Paasdag in Militaire Luchtvaart Museum Voorlichting over ontwikkelingen in de zorgsector Als u niets van Soest en Soesterberg wilt missen Klachten bezorging Soester Courant Sportprogramma! IV E Sportuitslagen Speelgoed- en labybeurs in |e Klarinet TRIATLON Rahel Bellinga WATERPOLO Duinkikkers ,soesterBcourjvnt/ Emigreren WOENSDAG 16 MAART 2005 SOESTER COURANT PAP; i niItJ tioENSDAG 16 MAART 2 Met een 0-4-zege op DEV heeft SEC achzelf een uitstekende voor zet gegeven voor de slotserie in de competitie. De Doornaars, die te gen degradatie knokken, kwamen beide helften het felst uit de start blokken, maar daarna controleerde SEC steeds het duel. In de eerste helft scoorde Timo Timmer, die vanwege een blessure nauwelijks traint, de 0-1. Hij verzilverde met zijn hoofd een vrije trap van Jeffrey Hoed die vorig seizoen bij DEV zijn kuit- en scheenbeen had ge broken. Na rust was het Fred Kcntie die de groenwitten op de been hield tijdens een offensief van de thuis club. DEV verspeelde zijn kansen, toen de doorgebroken invaller Fa- rouk Augun van achteren werd ge vloerd. Vlak daarna kopte hij uit een corner de bal binnen. De derde treffer was er eentje om in te lijsten. De bal werd over vier schijven steeds in een beweging verder getransporteerd en Wesley Ribberink mocht voor open doel het laatste tikje uitdelen. Met op nieuw een kopstoot bepaalde Au gun de eindstand op 0-4. Met een relatief gunstig programma voor de boeg hoopt trainer René Ribberink dat zijn ploeg er nog in slaagt het linker rijtje te bereiken. 'Dat is ons doel. Zelf zijn we he lemaal veilig, dus we kunnen al vast junioren inpassen en ook naar volgend seizoen kijken. Het is dan wel prettig als je afsluit met een goede, reeks.' SEC heeft zaterdag in Utrecht drie kostbare punten van het beduidend hoger geklasseerde Eminent Boys afgesnoept. Dat gebeurde in een tumultueus duel dat de scheids rechter nooit onder controle kreeg. De leidsman liet zich van meet af aan door de Utrechters verbaal intimideren zonder op te durven treden. Qua voetbal moest de thuisploeg het afleggen tegen de beheerst combinerende Soesters. Toch verzuimde SEC al voor de rust definitief afstand te nemen. De 0-2, door doelpunten van Kemal Bayzan en Hans Veltmeijer, was slechts een magere afspiegeling van het spelbeeld. •Hierdoor kregen de gasten het in de tweede helft nog lastig tegen de op portunistisch spelende Utrechters die de wind bovendien in de rug hadden. Toen Hasan Yilmaz vijf minuten voor tijd de 1-3 maakte, leek het pleit beslecht. Niemand kon toen bevroeden dat in de res terende minuten nog een Utrechts doelpunt toegekend werd en een treffer werd afgekeurd wegens bui tenspel. Over dat laatste wond de thuisploeg zich zozeer op dat de scheidsrechter ditmaal ook fysiek werd aangevallen. Toch hield hij de kaarten op zak. SEC sloop met drie punten op zak terug naar Soest. Hartverwarmend was het spel niet, maar de winst telde en daar was het de heren van MHC Soest toch om te doen. Immers, bij de hervatting van de hockeycompeti- tie wilde de koploper geen punten verspelen. Moeizaam was de 1-2- zege op Nieuwkoop wel. 'Waar je nu steeds tegen aanloopt, is dat wij bovenaan staan en de te genstander zich ingraaft. Dan moet je elke keer de wedstrijd openbre ken', zei coach Paul Jonker. Zijn ploeg slaagde er via Robert Justus snel in de muur te slechten (straf- corner), maar omdat MHC even niet attent was, kon Nieuwkoop twee minuten later alweer de ge lijkmaker vieren. Valk voor rust was Justus weer suc cesvol, maar daarna hinkte MHC Soest op twee gedachten. 'Je wilt de tegenstander onder druk zetten, maar ook niet te veel vrij .geven', aldus Jonker. Justin van de Bom had een goede kans om de wed strijd te beslissen, maar zijn schot sloeg stuk op de paal. Daarnaast liep de strafcorner niet. Uit elf po gingen viel geen score. Het in nood verkerende Nieuw koop ging nog even va banque op zoek naar de gelijkmaker en de Soesters kwamen met de schrik vrij, toen de bal tegen de lat spatte. De concurrenten IJsseloever en Nieuwegein morsten na de win terstop van ruim drie maanden meteen punten, zodat de strijd om de twee promotieplaatsen nu al verdeeld lijken te zijn tussen Soest en HBS. De vraag is wie van de twee kampioen wordt. Soest heeft een voorsprong van drie punten en moet nog op bezoek bij HBS dat een beter doelsaldo heeft. Dames Op papier zouden de dames van MHC een makkie moeten hebben aan Kromhouters. Het verschil tus sen de ongeslagen nummer één en de hekkensluiter werd echter pas na rust in cijfers uitgedrukt. Li- sanne Kok verstevigde toen haar positie als topscorer door tweemaal doel te treffen. Nadat Kromhouters iets had teruggedaan, was Mariëlle Ros tweemaal succesvol, waarvan eenmaal uit een strafcorner. Britt Dorrestein maakte de 1-5 voor de ploeg die tot dusver alle duels won. Firtina'93 heeft inmiddels de der de plek in de eerste divisie C opge ëist. Daarin zal koploper ZSWzich het kampioenschap waarschijnlijk niet meer laten ontfutselen, maar de Soesters kunnen eventueel nog wel de tweede stek overnemen van Leekster Boys. In Spleasure Centrum sloeg Firti na'93 vrijdagavond een aanval af van Snetselaar. De subtopper werd Op afstand gehouden door een 5- 3-overwinning. Abdcl El Jerari, Zeki Kurt (beiden tweemaal) en Alemdar Kurt verzorgden de tref fers in het duel. Dat gebeurde niet zonder emotie. Bij een 1-3-achterstand werd de wedstrijd even stilgelegd, omdat een van de bezoekers het thuispu bliek provoceerde. Nadat iedereen tot rust was gekomen, concentreer den de Soesters zich op voetbal en bogen ze de stand om. Met 126 doelpunten is Firtina'93, samen met ZVU, de meest pro ductieve ploeg in de eerste divisie C. In de 22 duels tot dusver val len de doelpunten, in vergelijking met de andere ontmoetingen, als rijpe appels van de boom. De Soes ters incasseerden 109 tegentreffers, slechts drie van de veertien teams kregen er meer om de oren. Fit Start is bestemd voor men sen die een poosje of langer niets aan sport hebben gedaan en geen lid zijn van de atletiekvereniging. Actief aan de conditie werken en gezelligheid gaan hand in hand, al dus de trainers. 'Veel mensen heb ben reeds deelgenomen. Zij konden in het begin niet ge loven, dat het programma in be trekkelijk korte tijd zo'n verbeterde conditie zou opleveren.' Fit Start duurt dertien weken, de gedoceerde trainingen zijn op za terdag, van 8:45 tot 9:45 uur, en op maandag, van 19:00 tot 20:00 uur. Er is plaats voor vijftig deel nemers. Het principe is: wie 't eerst komt, wie 't eerst maalt. Aanmelden (bij voorkeur per e- mail) kan via: info@europa-indi- vidueel.nl en anders bij Piet Steen bergen, tel. 6218046 (overdag) of 6026049 ('s avonds). Belangrijke gegevens bij de aanmelding zijn naam, adres, telefoonnummer, geslacht en leeftijd. Al jaren stelt AV Pijnenburg onge trainde mensen in staat hun condi tie bij te schaven. Geheel op hun ei gen niveau kunnen de deelnemers hun loop- en lichaamshouding ver beteren en de spieren versterken. Op 2 april start er een nieuwe serie van Fit Start onder leiding van An- net Verhoeven, Loes Nel en Chris Hulstede. Naast looptraining en het recrea tieve (hard)lopen worden er oefe ningen gedaan voor de houding en de spieren. Ook een fittest maakt onderdeel uit van het programma. Sinds 2001 is AV Pijnenburg een door de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) erkend Fit test-station. Aan de hand van de test wordt de fitheid van de deel nemer vastgesteld, op basis waar van het trainingsprogramma wordt samengesteld. Later vindt er nog een test plaats om de progressie te kunnen vaststellen. De golfbaan in Soestduinen is zon dag 20 maart toegankelijk voor belangstellenden. Tijdens de open dag kunnen de bezoekers ter ken nismaking meelopen met de deel nemers aan het eerste toernooi van dit seizoen. De negen holes baan (par 3) wordt geëxploiteerd door de Stichting Golfclub Soestduinen. Daarnaast is er een golfvereniging die wedstrij den en toernooien organiseert en instructielessen houdt ten behoe ve van het golfvaardigheidsbewijs, ook voor de jeugd. Zonder zo'n GVB is het niet toegestaan te spe len op een golfbaan. De Australi sche PGA pro Andrew Hastie ver zorgt op het complex aan de Van Weerden Poelmanweg de lessen en de clinics. Met inmiddels 170.000 beoefenaars is golf de snelst groei ende sport van ons land. De golfvereniging telt ongeveer vijfhonderd leden, maar heeft geen ledenstop. Informatie over de ver eniging en de mogelijkheden van de baan wordt op 20 maart des gewenst verstrekt. Belangstellen den zijn vanaf 10:00 uur welkom. Ook bij slecht weer gaat de open dag door. Raamdecoratie rechtstreeks van de fabriek Sterk in kwaliteit, service en scherpe prijzen KORTINGEN TOT 50% www.erpezonwering.nl Tel. 0346-35 11 79 Sterrenbergweg 15-A, Soesterberg Elfhonderd middelbare scholieren ,uit Soest en Baa'rn nemen in sep tember deel aan diverse sport- en cultuurworkshops. De activiteiten zijn onderdeel van WhoZnext, een project voor en door jongeren. Negen scholieren van het Griftland College, het Baarnsch Lyceum en de Waldheimmavo gaan op basis van een enquête onder hun me deleerlingen uit de klassen drie en vier het programma verder uitwer ken. Doel van WhoZnext, een lan delijke campagne, is om de jeugd tussen 14 en 18 jaar aan het spor ten te krijgen en/of te interesseren voor culturele activiteiten. Een groot aantal sportclubs heeft reeds de medewerking toegezegd. Bij navraag onder de scholieren bleken de traditionele sporten als voetbal, hockey en volleybal het meest populair. Op het culturele vlak gaat de aandacht van de scho lieren vooral uit naar theaterlesscn, Als debutanten bij de pupillen C wilden Rick Olthoff en Timon Sloos vooral ervaring opdoen om volgend jaar wellicht een rol van betekenis te kunnen spelen. Maar Olthoff plaatste zich min of meer verrassend voor de halve finale van het NK, begin april in Roer mond. In de eerste voorronde in Beekber gen eindigde hij als achttiende, met 36.80 punten. In Heerenveen toon de hij meer inhoud: 38.75 punten en dertiende. Dat was vooral te danken aan een prima oefening aan de rekstok, met een huizen hoge salto als afsprong (vierde) en een knappe prestatie op de vloer (zevende). Sloos, nationaal kampioen in een jongere leeftijdsgroep, belandde in beide wedstrijden op de negen tiende plaats. In Beekbergen had hij pech aan de rekstok en bij de brug. Shot verloor zaterdag met 8-2 van Victoria 2. De tafeltennissers wa ren een maatje te klein voor de nummer twee van de derde divi sie. Zonder veel verwachtingen reisde Shot af naar Hilversum. In de strijd tegen degradatie was het zaak de schade beperkt te houden. Dat lukte redelijk. André Louwen was voor iedereen veel te sterk, maar tegen de andere spelers van de thuisploeg deed Shot aardig mee. Martin Fransen moest alles uit de kast te halen om van Eu- gène Staffhorst te winnen. In vijf zware games lukte het hem om de taaie linkshander op de knieën te krijgen. Marcel Jansen steeg zaterdag boven zichzelf uit. Hij won zeer knap van de vroegere Nederlandse subtopper Erik Brakkee. 'Marcel speelde een waanzinnig goede wedstrijd', sprak Fransen zijn bewondering uit. On danks sterk spel bleef Paul Roest met lege handen staan. Ook het dubbel Jansen/Roest moest een nederlaag incasseren. HOOGPOLIGE UIT EIGEN TAPIJTFABRIEK ki. o.a. wit, camel, blauw, zwart, cognac tijdelijk Vp.t. 50 x 50 cm ZOON V.D. UITVINDER VAN HEUGA TAPIJTTEGELS Utrechtseweg 4, RENSWOUDE 1000 m2 tapijttegelshowroom Méér dan 560 kleuren en dessins ciick www.vanheugten.nl Tel: 0318-571225 Altijd benzinekoslen vergoeding binnen Nederland Het WhoZnext team. Bovenste rij v.l.n.r. Pieter Brandjes en Pim van Asch; middelste rij Lisette van Leusden, Willemijn Doesburg, Laura Abbink, Rogier Kamp, Jo- lien Verhoef, Matthijs Baarspul en Mas van Sonsbeek; hurkend: Sanne van Lith en Levi Schouten. streetdance, graffitykunst en foto grafie. Cultuurverenigingen worden nu benaderd met het verzoek om te participeren. Net als eerder is een team van ne gen scholieren gevormd die met medewerking van onder anderen hun coaches Pim van Asch (Breed tesport Soest) en Pieter Brandjes (Baarn) het sport- en cultuureve nement gaan opzetten. Het zal op vrijdag 16 september plaatsvinden. De bedoeling is dat de leerlingen dan een route afleggen, waarlangs ze op diverse locaties aan activitei ten kunnen meedoen. Over drie dagen begint voor Ilse Vaessen het Europees kampioen schap badminton voor de jeugd. De Soesterse kan voor het laatst hieraan deelnemen. In de aanloop naar deze titelstrijd in Den Bosch deed de badmintonster mee aan de Dutch en de German Open. Op vaderlandse bodem sneuvelde ze zowel in de mix als in de dubbel in de eerste ronde. In het Duitse Bot- trup reikte ze in beide categorieën een ronde verder. 'Pech bij de loting', vond Ilse zelf, maar toch kijkt ze met een goed gevoel terug op een aantal partijen, vooral op die tegen een Japans duo dat eerder de Dutch Open op zijn naam schreef. In Den Bosch begint vrijdag de EK voor landenteams. Vanaf volgende week woensdag beginnen de indi viduele toernooien. VOETBAL-zaterdag 't Vliegdorp is weer helemaal in de race om het kampioenschap. In een geweldige wedstrijd werd zaterdag koploper CDN met 2-0 verslagen. De achterstand werd daarmee verkleind tot drie pun ten. Delta Sports staat twee pun ten achter 't Vliegdorp op de derde plaats, maar heeft een wedstrijd minder gespeeld. CDN verloor voor de tweede maal na de winterstop. Het duel in Soes terberg was drie keer eerder afge last, maar kon nu wel doorgaan. Precies op tijd voor 't Vliegdorp dat een van zijn beste wedstrijden speelde. Het liet het initiatief aan CDN, maar zat er wel steeds bo venop, en wilde in de tegenaanval toeslaan. De door Hans de Weerd uitgedok terde tactiek en opstelling kwamen goed uit de verf. CDN vond geen gat en de kansen waren voor 't Vliegdorp. Na een kwartier scoorde de thuisploeg, enigszins geholpen door de gasten, de 1-0. Guido de Klerk was de doelpuntenmaker. Het belang van het duel zette de ploeg onder spanning, maar het lukte 't Vliegdorp de concentra tie te behouden. Toen Olaf van Amstel, de aanvoerder was na vijf weken weer van de partij, in de 55e minuut een vrije trap promo veerde tot doelpunt, geloofde t Vliegdorp echt in de overwinning. CDN was uit het veld geslagen en liep voortdurend tegen de hech te Soesterbergse linies op. Enkele plotselinge kansen waren niet aan CDN besteed. De bezoekers mik ten de bal eenmaal tegen de paal, maar echt gevaarlijk waren ze ver der niet meer. Zowel in de algemene stand als die van de derde periode doet t Vliegdorp nog volop mee voor de prijzen. Er moeten nog vier wed strijden worden gespeeld. Hij won vier toernooien, waar onder dat van Rotterdam, nam deel aan 41 Grand Slams en twee Olympische Spelen en speelde tus sen 1990 en 2001 zestien partijen voor het Davis Cup Team. Op zon dag 3 april is Jan Siemerink van de partij op tennispark Schrikslaan. Daar opent hij het seizoen voor LTC Soestdijk. Op de tennisclinic is over ruim twee weken plaats voor 64 seniorenle den van de vereniging. Zij worden eerst een half uur onder handen genomen door clubtrainster Rachel Beijer en na deze stevige warming- up worden ze in groepjes van acht doorgesluisd naar Siemerink die hen aan de hand van technische en tactische tips de fijne kneepjes van het tennisvak zal proberen aan te leren. Na de cooling-down, om vier uur 's middags, verzorgt Siemerink de prijsuitreiking. Nadat hij bijna drie jaar geleden uit het profcircuit stapte, begon hij met het geven van tennisclinics. Cartoon van Jan Siemerink. LTC Soestdijk kon hem boeken dankzij de steun van het bedrijf van de oom van Rachel Beijer. Op maandag 28 maart (Tweede Paasdag) wordt in het Militaire Luchtvaart Museum te Soester berg de luchtige voorstelling 'Hol landse Heli Helden' opgevoerd. De spannende reddingsactie vindt plaats in het Flying Center van het museum en wordt verzorgd door Pandemonia Science Theater Ne derland. De voorstelling 'Hollandse Heli Helden' speelt zich af in de zwoe le zomer van 1976. Vlieger Moers en boordmonteur Vroom zijn werkzaam bij de Search and Res- cue (SAR), een onderdeel van de Koninklijke Luchtmacht, dat ge specialiseerd is in de hulpverle ning aan mensen in nood rond de Waddeneilanden. Op Terschelling maken Moers en Vroom zich ge reed om met hun helikopter, een Alouette III, een reddingsactie uit te voeren boven de golven van de Noordzee. Hollandse Heli Helden is een dyna mische voorstelling waarbij zowel de vlieger als de boordmonteur de hulp van het jonge publiek regel matig inroepen. Wie wil weten of de reddingsoperatie goed afloopt, is in het museum welkom om met eigen ogen te zien of vlieger Moers en boordmonteur Vroom deze red dingsactie met succes zullen afron den. De voorstelling is, net als het mu seum, gratis te bezoeken en wordt 28 maart (Tweede Paasdag) om 13:00, 14:00 en 15:00 uur opge voerd. De openingstijden van het museum zijn van dinsdag tot en met vrij dag van 10:00 uur tot 16.30 uur en op zondag van 12.: 00 uur tot 16:30 uur. Het museum is gesloten In De Klarinet vertelt een mede werker van Agis Zorgverzekeraar over de wijzigingen die per 1 ja nuari zijn doorgevoerd in de Zie kenfondswet. De bijeenkomst is ge organiseerd door de werkgroepen seniorenvoorlichting en De Klari net van de SWOS. Welke medicij nen worden wel vergoed? Wanneer krijgt men aan het eind van het jaar geld terug? Hoe zit het met de ver goeding van ziekenhuisopnamen? Al dat soort zaken wordt uit de doeken gedaan. De voorlichting is op donderdag 24 maart, van 10:00 tot 12:00 uur in het ontmoetingscentrum en be stemd voor 55-plussers. De toe gang is gratis. Vertelochtend In verband met ziekte van de be geleider gaat de vertelochtend van donderdag 17 maart niet door. Creatief haken Vrijdag 18 maart kunnen ouderen -meedoen aan de workshop creatief haken. Die vindt plaats van 9:45 tot 11:45 uur. Beginners wordt geadviseerd garen mee te nemen dat past bij haaknaald nummer 2. Deelname kost 5,0Q exclusief materiaal. Op 1, 8 en 22 april is er een workshop fijn haken. Liederen Klassieke liederen en songs uit musicals worden zondag 20 maart ten gehore gebracht door leerlingen van zangpedagoge Bernadette Dor- hout. De kinderen worden begeleid op de vleugel. Het gratis optreden begint om 14:00 uur. De zaal gaat een half uur eerder open. Klaverjassen Oudere klaverjasliefhebbers kun nen dinsdag 22 maart tussen 10:00 en 17:00 uur aan de slag. Er wor den vijf ronden van zestien spelle tjes gespeeld volgens het Amster damse systeem. Deelname kost 4,00 inclusief lunch. Vooraf aan melden kan aan de bar van De Kla rinet of bij de heer Brouwer, tel. 6022128. www.soestercourant.nl Van Weedestraat 227 3761 CD Soest Telefoon (035)601 41 52 E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Cou rant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kantoor bellen (ffi 601 41 52). De krant wordt dan dezelf de avond nog nabe zorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het ant woordapparaat inspre ken. In dat geval krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag be zorgd. Openingstijden kantoor SOESTERCOURANT ma. 9.°° - 17.°° uur di. 9.°° - 16.°° uur woe. 10.°° - 17.°° uur do. 10.°° - 16.°° uur vr. 10.°° - 15.°° uur TEL. 035 - 6014152 De activiteitencommissie van de club is bijzonder in haar sas met het feit dat de tennisser met een grote staat van dienst naar Soest komt. Behalve in Rotterdam won Siemerink tijdens zijn carrière ook toernooien in Singapore, Toulouse en Nottingham. Zijn beste ranking op de mondiale lijst als enkelspeler was de veertiende plaats. Siemerink, in sportkringen geroemd voor zijn linkshandige servicevol- leyspel, staat algemeen bekend als een sympathiek persoon. Gepaard aan zijn kennis en ervaring staat hij daarom garant voor een interes sante clinic. Bij de inschrijving van de senio ren van LTC Soestdijk geldt: wie 't eerst komt, wie 't eerst maalt. De' deelnemers worden om negen uur 's morgens onthaald bij een geza menlijk ontbijt en een uurtje later beginnen de onderlinge partijen. Om 11:30 uur is de warming-up onder leiding van Rachel Beijer, daarna neemt Siemerink de regie over. Deelname kost 8,00. Be langstellenden kunnen de clinic gratis bijwonen. Volleybal 19:30 StamSovoco (D)-AMvl vierde duel Play Offs (Spleasur| Centrum) Futsal 21:00 Urk-Firtina'93 (Urk) Basketbal 18:00 Red Stars (D)-OegstgeeJ (Beukendal) Tafeltennis 16:00 Shot-GTTC Groesbeek (Or| landogebouw) Voetbal 14:30 Argon-WZ'41 (Mijdrecht) 14:30 Nita-Hees (Kockengen) 15:00 SVP-'t Vliegdorp (VeeneiJ daal) 14:00 Sterrenwijk-SEC (Utrechtl Volleybal 14:30 Keistad 2-StamSovoco (Hl (Amersfoort) 16:00 AMVJ-StamSovoco (Dm vijfde duel Play Offs onder voorf behoud (Amstelveen) waterpolo 19:45 UZSC 5-Duinkikkers (H Utrecht) ZONDAG 20 MAART Handbal 13:30 Bevo 2-Smeeing/BDC (H (Panningen) Hockey 12:45 MHC Soest (D)-Locheir (Bosstraat) 14:30 MHC Soest (H)-Spanders bosch (Bosstraat) Voetbal 14:00 Soest-Velsen (Bosstra; Oost) 14:00 Achterveld-SEC (Achtei veld) Waterpolo 20:00 Duinkikkers (D)-DWT (Spleasure Centrum) Futsal 20:00 DVS-Adelaars (Beuken dal) Vrijzinnige Geloofsgeme Rembrandtla Donderdag 17 maart, a; Lezing van ds. A. v en Mevr. E. S De toegang is Vrijwilligers Terminale Zorg Lijwillige Terminale Zorg Een activiteit van het I Nederlandse Rode Kruis Afdeling Soest-Soesterberg il voor informatie of hulp 0630189317 Zi lei Ki Sepp NADB-wedstrijd Den Bosch. Piet en Ronny Hoogland: 2e sen. 2 A-klasse. F&DC-wedstrijd Zeist. Ronald en Es- ther Kraak: 6e deb. 4 standaard; Rob en Quinta Schambach: 5e deb. 4 stan daard; Jasper van Schaik en Lorraine Voorn: le deb. 4 standaard en le deb. 4 latin; Wim en Ineke Mengerink: 4e open klasse; Jeugdstreetdaneegroep: 3e in tienergroep en 2e in wedstrijd. Amateurwedstrijd Dalfsen. Sander Eg- ges en Linda Westerveld: 4e B-klasse standaard; Dries van Wasscnberg en Lian Tank: 5e hoofdklasse standaard en 2e basis Engelse wals. Op zaterdag 19 maart is er een rielgoedbeurs in De Klarinet, Jannet 39. Speelgoed voor zo- rel binnen als buiten, maar ook toeken, video's, dvd's, verkleed- lieren en andere spullen kunnen lorden aangeboden. Ook kan men sbabyartikelen als wandelwagens, «saxi cosi's, boxen, kinderstoelen je. inbrengen. b tegenstelling tot eerdere berich- •jo gaat 60 van de opbrengst aar de mensen die spullen in mengen. Een ander gedeelte g#at |t keer naar Stichting de Opkik ker, die wensen van ernstig zieke kinderen in vervulling laat gaan (info: www.opkikker.nl). Op de ■beurs kan men zich aanmelden als jonateur of vrijwilliger. Speelgoed en babyartikelen die niet verkocht worden en die de inbren gers niet terug willen wordt door te organisatie geschonken aan de Stichting Kinderhulp Tsjernobyl (info: www. kinderhui ptsj ernobyl nl). Die zal ervoor zorgen dat de spullen terecht komen bij een kin dertehuis in Minsk, waar weeskin deren worden opgevangen. De speelgoed- en babyartikelen- beurs is open van 10:30 tot 12:30 uur. Informatie of aanvragen ver koopnummer: Manuel en Lianne van den Berg 60.25.534; e- mail: lianne. vandenberg@wanadoo. nl) of MicKel en Marion Bloe mendal (S 60.24.646; e-mail: marion@micmar.nl) De acteurs in de voorstelling Hol landse Heli Helden die in het Mi litaire Luchtvaart Museum wordt opgevoerd, betrekken het publiek bij de voorstelling. Foto Mischa Keijser op maandag, zaterdag en Eerste Meer informatie over het muse um is te vinden op de vernieuwde website: www.militaireluchtvaart- museum.nl Rahel Bellinga van TV De Schieter eindigde zondag als derde in een zwemloop in Amersfoort. Voor de 1000 meter zwemmen en 9,6 kilo meter lopen had ze 57 minuten en veertig seconden nodig. Na een uur en iets meer dan acht minuten be reikte ook haar clubgenote Cindy Dierikx de finish. Bert den Breejen deed op de 'hal ve' afstand mee en kwam in 33.39 binnen. Op deze afstand werd Eef- ke Vroemen bij de dames tweede in 28.38. Bij de aspiranten eindigde Vera den Breejen als tweede. Ze klokte 12.27 na 200 meter zwem men en 1,6 kilometer lopen. De zwemloop was de eerste wed strijd die meetelt in de regiocom petitie van triatlonverenigingen uit de omgeving. Op 20 maart is er een run-bike-run in Hilversum. Ze stonden op dezelfde plaats op de ranglijst en maakten er een doel puntrijk duel van. De heren van De Duinkikkers en DJK déden zon dagavond nauwelijks voor elkaar onder in Spleasure Centrum. In het vierde kwart werkten de 'Soesters een achterstand van twee doelpun ten weg, maar toen vlak voor tijd bij een 10-9-voorsprong een van hen een tijdstraf kreeg, leek de gelijkmaker een kwestie van tijd. Ruud Lecluse onderschepte echter de bal en stuurde Marco Bremer op pad, die er 11-9 van maakte. De tegentreffer in de slotseconden deed daarom geen pijn meer. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per half jaar! tel. (035) 6014152 Zou jij willen emigreren? Ik weet het niet, het lijkt me nogal moeilijk. Je laat alles achter, ik weet het niet. Maar waarom vraag je dat? Wist jij dat er in Soest, alleen al in Soest, bijna 8000 mensen wonen die uit een ander land komen? Zoveel, nee dat wist ik niet. Dat zijn dus ook allemaal emigranten, mensen die alles hebben achtergelaten. Sommigen vrijwillig, anderen door omstandigheden gedwongen. Ie zal maar kind zijn in bv Turkije en je ouders besluiten naar Neder land te verhuizen. Ia, dati blijft alles achter. Je opa en oma, je dorp of stad, je school, je vriendjes. Ik zou me dood ongelukkig voelen. En je kunt niemand verstaan. Nog een geluk dat er dan zwarte scholen zijn, daar zitten tenminste kinderen die je kunt verstaan. Nou, die is gek zeg. Zo leer je de 'aal nog niet. Nee, ik zou dan wel °P een school willen zitten waar ze v'ooral Nederlands spraken. Als ze je daar willen hebben. Bedoel je dat er nog steeds scholen zijn die verschil maken tussen niet en wel Nederlandse ouders? Reken maar van yes. Lees de kran ten er maar op na. En heel wat ou ders willen hun kind op een witte school hebben. Weetje wat ik laatst hoorde, en dat ojkt me nog veel erger, mensen uit oen ander land die hier kinderen hebben gekregen en die hier zijn opgegroeid gaan vaak in de zomer naar bv Turkije terug. Dat vinden zc Prettig, terug naar je geboorteland. 'ijkt me wel logisch Maar weet je wat er dan gebeurt, "ie mensen voelen zich wel Turk, teaar de mensen die ze daar ontmoeten vinden dat ze dat niet ^jn» die vinden dat ze Nederlander ^jn. Rijke Nederlander en ze horen or niet echt meer bij. Echt? En dan gaan ze naar Neder land terug en dan... ■redes, dan zijn ze hier geen Nederlander, maar Turk. Tenminste 20 laten wij ze dat merken. Dat lijkt Je moeilijk. Nee, emigreren. Denk niet dat ik dat doe. Weet je wat jij zou moeten doen"! juister vrijdagmiddag eens naai ',adl° Soest 'Een ontmoeting met- uur hoor je het van een Turks( Mevrouw zelf hoe dat is. I

Soester Courant | 2005 | | pagina 20