DEZE WEEK OP RADIO SOEST ytz RADL0 De Bijbel in Muziek 1 MEDISCHE DIENST 1 PRIKBORD L KERKDIENSTEN L—1 SCHRAVEMADE B.V. PAGINA 2C lortprogramma HOENSDAG 16 MAART 2005 SOESTER COURANT NPB Dierenlief Dierenleed Iportuitslagenj ipeelgoed- en abybeurs in |e Klarinet TRIATLON tahel Bellinga WATERPOLO )uinkikkers sogstebScourawt Muziek in Domkerk 5e borrel Foxnet NPB-lezing over 'De bijbel in de muziek' T oestemming voor gastouderbureau ïsldIi/inkel PAGINA 21 .tfti qoeoe-ZAAic.. Het spinnetje Paasgroet Amnesty Bloemenseance Spiritueel wandelen Kookmiddag op kinderboerderij De lopers van de week Emigreren De Mattheus- passion van Maarten Kooij lleybal 3 StamSovoco (D)-AMVJ e duel Play Offs (Spleasurf rum) tsal 0 Urk-Firtina'93 (Urk) sketbal sketbal 0 Red Stars (D)-Oegstgeest ikendal) feitennis 0 Shot-GTTC Groesbeek (Or- ogebouw) Vrijzinnige Geloofsgemeenschap te Soest Rembrandtlaan 20 Donderdag 17 maart, aanvang 14.30 uur Lezing van ds. A. van Lunteren en Mevr. E. Schoon De toegang is gratis Amivedi, 035-6015493 >etbal 10 Argon-WZ'49 drecht) 10 Nita-Hces (Kockengen) Ft 10 SVP-1 Vliegdorp (Veenei-L willige Terminale Zorg Vrijwilligers Terminale Zorg )0 Sterrenwijk-SEC (Utrecht) ïlleybal 10 Keistad 2-StamSovoco (H) icrsfoort) )0 AMVJ-StamSovoco (D), le duel Play Offs onder voor* oud (Amstelveen) jterpolo 45 UZSC 5-Duinkikkers (H) echt) Een activiteit van het Nederlandse Rode Kruis Afdeling Soest-Soesterberg Li voor informatie of hulp 0630189317 NDAG 20 MAART andbal 30 Bevo 2-Smeeing/BDC (HJ nningen) ockey 45 MHC Soest (D)-Locher isstraat) 30 MHC Soest (H)-Spanders ;ch (Bosstraat) 'oetbal 00 Soest-Velsen (Bosstraa st) 00 Achtervcld-SEC (Achter d) Vaterpolo :00 Duinkikkers (D)-DWT t jleasure Centrum) AANDAG 21 MAART rutsal :00 DVS-Adelaars (Beuken-I •pp vDB-wedstrijd Den Bosch. Piet en nny Hoogland: 2e sen. 2 A-klasse. :DC-wedstrijd Zeist. Ronald en Es- •x Kraak: 6e deb. 4 standaard; Rob Quinta Schambach: 5e deb. 4 stan- ird; Jasper van Schaik en Lorraine 'om: le deb. 4 standaard en le deb. atin; Wim en Ineke Mengerink: 4e :n klasse; Jeugdstreetdancegroep: 3e tienergroep en 2e in wedstrijd, nateunvedstrijd Dalfsen. Sander Eg- i en Linda Westerveld: 4e B-klasse ndaard; Dries van Wassenberg en in Tank: 5e hoofdklasse standaard 2e basis Engelse wals. i zaterdag 19 maart is er een jrtlgpedbeurs in De Klarinet, rjrinét 39. Speelgoed voor zo- binnen als buiten, maar ook «ken, video's, dvd's, verkleed den en andere spullen kunnen iden aangeboden. Ook kan men babyartikelen als wandelwagens, cosi's, boxen, kinderstoelen inbrengen. tegenstelling tot eerdere berich- gaat 60 van de opbrengst ir de mensen die spullen in- :ngen. Een ander gedeelte gaat jlkeer naar Stichting de Opkik- :r, die wensen van ernstig zieke ideren in vervulling laat gaan fo: tvww.opkikker.nl). Op de eurs kan men zich aanmelden als ionateur of vrijwilliger, peelgoed en babyartikelen die niet •erkocht worden en die de inbren gers niet terug willen wordt door ie organisatie geschonken aan de jiichting Kinderhulp Tsjernobyl ]iDfo:www.kinderhulptsjernobyl. al). Die zal ervoor zorgen dat de «pullen terecht komen bij een kin- tertehuis in Minsk, waar weeskin- deren worden opgevangen. De speelgoed- en babyartikelen- beurs is open van 10:30 tot 12:30 Informatie of aanvragen ver koopnummer: Manuel en Lianne van den Berg 60.25.534; e- mail: lianne. vandenberg@wanadoo. nl) of Michel en Marion Bloe mendal 60.24.646; e-mail: marion@micmar.nl) ihel Bellinga van TV De Schieter ndigde zondag als derde in een /cmloop in Amersfoort. Voor de 100 meter zwemmen en 9,6 kilo eter lopen had ze 57 minuten en ertig seconden nodig. Na een uur iets meer dan acht minuten be- ikte ook haar clubgenote Cindy ierikx de finish. jrt den Breejen deed op de 'hal- afstand mee en kwam in 33.39 nnen. Op deze afstand werd Eef- Vroemen bij de dames tweede 28.38. Bij de aspiranten eindigde 2ra den Breejen als tweede. Ze akte 12.27 na 200 meter zwem en en 1,6 kilometer lopen, e zwemloop was de eerste wed- 'ijd die meetelt in de regiocom- titie van triatlonverenigingen uit omgeving. Op 20 maart is er een n-bike-run in Hilversum. 3 stonden op dezelfde plaats op ranglijst en maakten er een doel- intrijk duel van. De heren van De uinkikkers en DJK deden zon- igavond nauwelijks voor elkaar ider in Spleasure Centrum. In het erde kwart werkten de 'Soesters :n achterstand van twee doelpun- n weg, maar toen vlak voor tijd j een 10-9-voorsprong een van 3n een tijdstraf kreeg, leek de 3lijkmaker een kwestie van tijd. uud Lecluse onderschepte echter e bal en stuurde Marco Bremer p pad, die er 11-9 van maakte. >e tegentreffer in de slotseconden eed daarom geen pijn meer. /-"ELKE WEEK EEN \^INDEBUS?^^/ Neem een abonnement: 9,25 per halfjaar! tel.(035)6014152 Zaterdag 19 maart: 'Die sieben letzte Worte unseres Erloesers am Kreuz' van Joseph Haydn: omvat zeven sonates, geïnspireerd op de zeven woorden die Jezus uitsprak bij de kruisiging. Domorganist Jan Jansen voert de sonates uit op or gel en piano. Aanvang: 15:30 uur. Toegang gratis, maar na afloop graag 5,00 per bezoeker. Foxnet, het 'Foxboro Old Boy Netwerk' - waarin oud-collega's van Foxboro Soest nog regelmatig contact met elkaar houden - orga niseert op vrijdagavond 25 maart de vijfde inloopborrel bij restau rant Fusions, Burgemeester Gro- thestraat 37. Belangstellenden zijn vanaf 19:30 uur welkom. De borrel is vrij toegankelijk, ook voor (nog) niet-leden. Zoals ook bij de eerdere borrels en de recente Spektakel vi deo-show verwacht de club dat veel bezoekers met hun partners komen. Het wordt dus gezellig. Primeur van deze bijeenkomst van de 'Old Boys' is dat voor het eerst een dame de initiatiefneem ster is. Marjolein Peters, die het evenement organiseert, heeft de oud-collega's gevraagd foto's van hun werkperiode bij Foxboro mee te nemen, bijvoorbeeld het fotoal bum van hun afscheid. Leuk om op die manier oude herinneringen aan collega's op te halen. De vereniging FoxNet bestaat sinds november 2003 en telt nu 265 leden; 90 communiceert met elkaar via de Internetsite www. foxobn.org. Een deel van de site is voor iedereen toegankelijk, men vindt hier de nieuwsbrieven, his torische informatie en foto's van de clubactiviteiten, de rest is al leen toegankelijk voor leden met wachtwoord. Hier vindt men de uitgebreide ledenlijst en het gas tenboek. Voor de leden die geen computer gebruiken wordt de nieuwsbrief 'Back to the Future' gepubliceerd. Meer details over FoxNet en de inloopborrel: R. Schlunk, 60.20.570, Marjolein Peters, 53.16.396, of mailen: info@foxobn.org. Vermist Kater, zwart, witte keel, wrat op oor, rode halsband, Rademaker- straat. Gevonden Poes, cypers, rood petje, mager, Nieuwe weg. Kater, grijs, A. van Leeuwen hoeklaan. Grasparkiet, Veldweg. Konijn, wit, zwarte oren, Weeg breestraat. Informatie: Lieze van de Pol, tel. 6015493, l.v.d.pol@hetnet.nl Morgenmiddag - donderdag 17 maart - wordt in de kerk van de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB te Soest, Rembrandtlaan 20, een lezing gehouden over 'De bijbel in de muziek'. Inleiders zijn ds. Aart van Lunteren en Els Schoon. Heel wat zang en muziek zijn geïn spireerd door de bijbel. Lang niet altijd wordt de bijbeltekst zelf ge volgd. Vaak permitteert de compo nist zich een eigen interpretatie van de tekst plus commentaar daarop. Toch zijn in heel wat composities bijbelteksten wel letterlijk gevolgd. Interpretatie en commentaar zijn dan uitsluitend in de muziek te horen. Op twee middagen wordt een aantal passages, met name uit het Eerste Testament, gelezen en vervolgens beluisterd hoe de op muziek zijn gezet. Daarvoor wor den cd-opnamen gebruikt. De bij eenkomst begint om 14:30 uur. Ouders die hun kinderen niet bij familie kunnen of willen onder brengen, en een kinderdagverblijf niet zo zien zitten, kunnen kiezen voor een gastgezin. Gastouders zijn mensen, die tegen een bepaalde vergoeding in een huiselijke omge ving kinderen opvangen, wanneer ouders bijvoorbeeld werken. De familie Van Garderen wil gast ouder worden. Zij heeft daarom aan het gemeentebestuur een ver gunning gevraagd om-een gastou derbureau te beginnen. Met de ver gunning kunnen zij zelfstandig als een 'kinderopvangcentrum' func tioneren. Het gemeentebestuur heeft de fa milie Van Garderen toestemming gegeven om gastouder te worden van maximaal zes kinderen in hun eengezinswoning aan de Ereprijs- straat 36. De woning is groot ge noeg en het blijft een woonhuis. Stecnhoffstraat 9\ tel. 602 81 32 De Wereldwinkel verkoopt een heleboel leuke artikeltjes, bij voorbeeld aardewerk met de af beelding van een spin. Die wordt geleverd door Sarana, een impor teur van kunstnijverheidsartikelen uit Ghana. De spin Anansi is een bekend figuur uit de verteltraditie van Ghana. Anansi was heel be langrijk voor de Ashantivolkeren, die destijds als slaven weggevoerd werden uit Ghana, 's Nachts ver telden deze mensen verhalen over Anansi aan elkaar. Anansi is een klein zwak spinnetje, dat steeds wint van zijn machtige overheersers, o.a. van de tijger en de koning. Daardoor kregen de sla ven het. gevoel, dat zij misschien hun vrijheid ook wel terug zou den kunnen krijgen. De slavernij in Ghana is in 1863 afgeschaft. Het spinnetje blijft daar een herinne ring aan die tijd. De afbeeldingen van de spin op de aardewerkartike len verwijzen dus naar de verhalen over de dappere Anansi. In de Wereldwinkel zijn ook nij verheidsartikelen te vinden waarop andere dieren zijn afgebeeld. Ook daarover zijn soms verhalen te vertellen. Heel vaak wordt daarbij gedacht aan bepaalde karakterei genschappen van het betreffende dier. Van een aantal dieren is een kleine beschrijving aanwezig in de winkel. De openingstijden van de Wereld winkel zijn: maandag van 13:00 tot 17:00 uur en op dinsdag t/m za terdag van 09:30 tot 17:00 uur. ©035-60.28.132 Zaterdag 19 maart zondag 20 maart Huisartsen, vanaf vrijdag 17:00 uur Huisartsenpost Eemland, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): 0900- 33.11.233. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen) Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden) Centrale Dienstapotheek, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): 033- 43.28.500. Tandarts, vrijdag 13:00 maandag 08:00 uur A. Noorman, 60.12.000. Amant thuiszorg en Amant christelijke thuiszorg (voorheen Thuis zorg Eemland) Huishoudelijke verzorging, verzorging en verpleging, gespeciali seerde verpleging, overbruggingszorg, personenalarmering. U bent 24 uur per dag beschermd. 033-42.20.500; ook voor spoedei sende situaties tussen 17:00 en 08:00 uur en in de weekeinden. Amant uitleenservice Voor het lenen van hulpmiddelen en verpleegartikelen. Voor spoedeisende situaties 's avonds en in het weekeinde; 033- 46.19.191. Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen: 033-29.94.669; dag en nacht bereik baar. Een op Een Thuiszorg AWBZ- en particuliere thuiszorg Soest e.o., 24 uur per dag huishoudelijke verzorging, verzorging en verpleging, 035- 54.12.016; buiten kantoortijden voor spoedeisende gevallen: 06-51.54.03.73. Dierenarts, vrijdag 20:00 maandag 07:30 uur Via het antwoordapparaat van de dierenartsen hoort men wie er weekenddienst heeft: drs. J.M.L. Broeckman-van Hall, 60.19.633; drs. E. Klein-Benes: 60.14.211; drs. J.H.J. en drs. W.J. Meursing, 60.15.215. Dierenambulance, 24 uur per dag Dierenambulance Amersfoort e.o., 06-54.33.74.07. Telefonische hulpdienst SOS Telefonische hulpdienst Eemland, 't Gooi, Z.O. Flevoland. Altijd tijd voor een vertrouwelijk gesprek. Dag en nacht bereik baar op 035-62.45.555 (lokaal tarief) of het landelijke nummer 0900-07.67 0,05 p/m). Corrie Dupuis verzorgt maandag 21 maart een bloemenseance bij PASO. Vanaf 20:00 uur zal ze in het clubgebouw van De Vriend schap aan de Mezenhof waarne mingen verrichten aan de hand van een bloem. De entree bedraagt €2,00 voor leden en 4,50 voor anderen. De kerkengroep van Amnesty Soest vraagt iedereen een paas groet te sturen naar gevangenen in het buitenland. In alle kerken zijn op Palmzondag (20 maart) kaarten met adres en postzegel te koop voor 1 euro. Zelf kan men er een groet en een adres op zetten. De kerkengroep hoopt op ieders medewerking. Kinderen van vier tot en met twaalf jaar kunnen woensdag 23 maart gaan koken op kinderboerderij De Veen weide aan het Vedelaarpad. Paasbroodjes bakken en gekookte eieren beschilderen staat tussen 14:00 en 16:00 uur op het pro gramma en natuurlijk wordt het re sultaat daarna lekker opgepeuzeld. Deelname kost 1,00. Op woensdag 23 maart vindt er weer een spirituele wandeling plaats in Soest. Iedereen die inte resse heeft om mee te wandelen is van harte welkom. De wandelingen zijn een initiatief van de Spiritu ele Kring Soest, die in januari is overgegaan in de Stichting Levens kunst. De spirituele wandelingen zijn echter onder de eigen naam voortgezet. De wandelingen vinden iedere 4e woensdag van de maand plaats. De deelnemers verzamelen zich om 10:00 uur in restaurant De Korte Duinen aan de Birkstraat, waar iets gedronken wordt. Daarna wordt er 1 a IV2 uur gewandeld. De wandelingen worden geleid door Floris Aukema. Er is tijdens de wandelingen geen speciaal the ma, de gesprekken zijn individueel en ieder geeft daar zijn/haar eigen invulling aan. Er zijn (behoudens de consumpties) geen kosten aan verbonden. Men hoeft ach ook niet van tevoren aan te melden. Voor inlichtingen kan men contact opnemen met Floris Aukema, 035-60.21.447. Inmiddels zijn de 'lopers van de week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal zonder één klacht de Soester Courant be zorgen, door weer en wind, win ter en zomer. De Soester Cou rant is met recht trots op deze jongens en meisjes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgen de volgende bezorgers een bonus: Thijs Koster en Christian Veldhuijzen Maikel Fagel (50e X) Daniël Rademaker Margot van Dijk Zaterdag 19 maart Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor W. Veldhuis; eucharistieviering; samenzang Zondag 20 maart Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor F. Overbeek; communieviering; gemengd koor Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastor H. Jurriaanse; communieviering; jeugdkoor Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pastor W. Veldhuis; eucharistieviering (met Ludgerus-kleuters); Kleine Familie Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pastor R. Bouwman; communieviering; Kleine Joannes Prot. Kerk in Ned., Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P.F. Goedendorp Prot. Kerk in Ned., De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H.R. van Heil Prot. Kerk in Ned., Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 J. ter Beek Prot. Kerk in Ned. (oec. wijkgemeente), Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. R. Bartlema Prot. Kerk in Ned. (buitengewone wijkgemeente), Heeskapel, Insingerstraat 10:00 ds. G. Lustig, Voorthuizen; 17:00 ds. J.H. van Daalen, Nij- kerk Hersteld hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. W. van Gorsel; 17:00 kand. B.W. Bouwman, Sommels- dijk Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. H. Peet, Bunschoten Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. R. ter Beek; 17:00 ds. J.J. Schreuder, Spakenburg Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 19:00 ds. G. Beens Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 drs. W. Dijkstra, Bilthoven Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A Geen opgave Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Harpert Tromp Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. T.L.Th. Broer, Bathmen Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 student C. de Winter, Hoogland Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. van der Horst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Meander MC, locatie Lichtenberg, Utrechtseweg 160 09:45 ds. M. van de Pol Meander MC, locatie Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 09:45 pastor M.J. Burger Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl rp"P) tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 0249 Zou jij willen emigreren? Ik weet het niet, het lijkt me nogal moeilijk. Je laat alles achter, ik weet het niet. Maar waarom vraag je dat? Wist jij dat er in Soest, alleen al in Soest, bijna 8000 mensen wonen die uit een ander land komen? Zoveel, nee dat wist ik niet. Dat zijn dus ook allemaal emigranten, mensen die alles hebben achtergelaten. Sommigen vrijwillig, anderen door omstandigheden gedwongen. Je zal maar kind zijn in bv Turkije en je ouders besluiten naar Neder land te verhuizen. Ja, dan blijft alles achter. Je opa fn oma, je dorp of stad, je school, je vriendjes. Ik zou me dood ongelukkig voelen. En je kunt niemand verstaan. Nog een geluk dat er dan zwarte scholen zijn, daar zitten tenminste kinderen die je kunt verstaan. Nou, die is gek zeg. Zo leer je de 'aal nog niet. Nee, ik zou dan wel op een school willen zitten waar ze vooral Nederlands spraken. Als ze je daar willen hebben. Bedoel je dat er nog steeds scholen ajn die verschil maken tussen niet en wel Nederlandse ouders? Reken maar van yes. Lees de kran ten er maar op na. En heel wat ou ders willen hun kind op een witte school hebben. Weetje wat ik laatst hoorde, en dat 'ijkt me nog veel erger, mensen uit een ander land die hier kinderen hebben gekregen en die hier zijn opgegroeid gaan vaak in de zomer naar bv Turkije terug. Dat vinden ze Prettig, terug naar je geboorteland. •Ja> lijkt me wel logisch Maar weet je wat er dan gebeurt? Die mensen voelen zich wel Turk, maar de mensen die ze daar ontmoeten vinden dat ze dat niet zijn, die vinden dat ze Nederlander zijn. Rijke Nederlander en ze horen er niet echt meer bij. Echt? En dan gaan ze naar Neder land terug en dan... Precies, dan zijn ze hier geen Nederlander, maar Turk. Tenminste zo laten wij ze dat merken. Dat lijkt me moeilijk. Nee, emigreren. Denk niet dat ik dat doe. Weet je wat jij zou moeten doen? Luister vrijdagmiddag eens naar Radio Soest 'Een ontmoeting met...' daar hoor je het van een Turkse mevrouw zelf hoe dat is. DONDERDAG 17 MAART 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eefv.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Ruud van Zomeren 10.00 Cultuur in de regio h Nieuws en tips uit theater, mu seum en galerie, samenstelling Ad van Wijngaarden, presenta tie Lonneke Meijer 11.00 Even Uitblazen Muziekprogramma, presentatie Loes Moraal 12.00 Lunchroom Middag magazine, Presentatie Ruud van Zomeren 13.00 Nederlandse Hits Presentatie Thari Schröder 14.00 Operetteland Music from Broadwny - 3 Wat is de sleutel tot succes van een lied? Is het de muziek of is het de tekst? Een echt goed antwoord hierop is niet moge lijk. Wij willen u in dit uur graag een aantal prachtige combinaties laten horen zoals Button up your overcoat; Where or when; Se- venty-six trombones en Moun- tain Greenery en nog vele ande ren. Presentatie Paul Sparnaaij, techniek Ben Verschoor. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De Soester en zijn muziek Anita Vreugdenhil Anita woont alweer acht jaar in Soest. Zij is beeldend kun stenaar. Sinds kort ook lid van het Cultuurplatform Soest. Zij was een van de organisatoren van de Kunstroute langs Soester bedrijven in 2004 en werkte mee aan het VRIJDAG 18 MAART 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Inske den Duik 10.00 Rondje om de kerk Over zaken die met geloven te maken hebben. Over de islam en de moskee. Over tolerantie en godsdienstvrijheid. Presentatie Ab Faas 11.00 Soest 55+ Nieuws voor senioren, presen tatie Karin de Lange en Ben Berndsen 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie Inske den Duik 13.00 Ontmoeting met Kubra Balei ZATERDAG 19 MAART 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef van der Horst 09.00 Oud Goud De beste muziek uit de jaren zes tig en zeventig, gepresenteerd door Ap Kruitbos 12.00 Radio M. tot zondag 08.00 uur Klassiek op zondagmiddag Knikkerpadproject van Judith Gör Tijdens een raadsvergade ring heeft ze de gemeenteraads leden en het college van B&W geboetseerd. Presentatie Lon neke Meijer. 18.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur In Soest wonen meer dan 45.000 mensen. Dat zijn niet allemaal mensen die in Nederland zijn geboren of die de Nederlandse nationaliteit hebben. Nee, er wonen in Soest mensen uit 157 verschillende landen. Ze komen o.a. uit Irak, Marokko, Iran, Suriname, Somalië en ook uit Turkije. Turken, zij vormen de grootste groep instromers uit het buitenland. Ruim 2000 mensen uit Turkije wonen in Soest. Een daarvan stellen wij vandaag aan u voor. Kubra Balei. Zij werkt bij de gemeente Soest op de af deling Sport, Onderwijs en Wel zijn. Werner Paans in gesprek met Kabra Balei. Een aange name kennismaking. Techniek Lida van Steendelaar. 14.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Blues uit Artishock Presentatie Ab van Schaik 18.00 Het Sportcafé Actueel sportprogramma, pre sentatie Jouke Sjaardema 19.00 Jazz uit Artishock Presentatie Rosamint Faas en Semmy Prinsen 20.00 Radio M. tot zaterdag 08.00 uur Om na de indrukwekkende Passionen van Bach, Haendel en Telemann nog eens een Mattheus- passion te componeren, daar is moed nodig. Maarten Kooij had dat en deed het. Met een andere thematiek om de passie van onze tijd te laten doorklinken. Hij componeerde het werk voor kinderkoor en kind solisten. Die begrijpen het Passieverhaal, zeker als zij getraind worden door een dirigent die met kinderen om kan gaan. En dan is er het orgel, dat een heel uitgebreide rol speelt. Het orgel speelt solo de recitatieven met het zo karakteristieke slot. En het orgel speelt rond de meditatieve zang een beschouwende rol; brutaal en hard als de menigte in opstand komt en majestueus en verheven aan het eind van de Mattheus Passion van Maarten Kooij. De orgelpartij wordt gespeeld door een van de bekwaamste organisten in Nederland, Jan Jansen, organist van de Domkerk in Utrecht. Het orgel en de kinderen, een nieuwe formule voor de passie, gesitueerd in onze tijd. Het kinderkoor en kindsolisten behoren tot de Nederlandse Cantorij. Het geheel staat onder leiding van Maarten Kooij. Een zeer indrukwekkend en prachtig passieverhaal. Zondagmiddag 14.00 uur ZONDAG 20 MAART 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie Maria Drost 10.00 Ommetje natuur en milieu De eerste vogels uit Afrika zijn alweer gesignaleerd. Ad van den Herik komt het u vertellen. Presentatie Ina Aangeenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein h Nieuws uit het gemeentehuis met o.a. Het Soestgevoel, de column van de Burgemeester 12.00 De vrijwilligers h Het Rode Kruis Nel Pelzer ontvangt Marijke en Ben van de Berg en Christien Harmsen. Zij zijn alle drie zeer actief bij het Ned. Ro.de Kruis afdeling Soest -Soesterberg. 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, verza meld en gepresenteerd door Ka rin de Lange, techniek Lida van Steendelaar 14.00 Klassiek op zondag De Mattheus Passion van Maar ten Kooij, uitgevoerd door het Kinderkoor van de Nederlandse Cantorij en kindsolisten. Orgel Jan Jansen, algehele leiding Maarten Kooij. In het tweede uur de Canadese pianist Glenn Gould. Hij speelt pianoconcerten van Johann Se- bastian Bach. Gould verdiepte zich zozeer in de persoon van Bach dat hij besloot diens wer ken anders te vertolken met af wijkende tempi, andere frasering en een aangepaste melodie. In de Klavecimbelconcerten, door hem bewerkt tot pianoconcerten is dat goed te horen. Zes pianoconcerten bewerkte hij, we laten er vier horen. Glenn Gould heeft een andere kijk op Bach. Luistert u maar eens. Presentatie Inske den Duik Zie toelichting hiernaast 16.00 Het praattheater Een discussieprogramma door mensen met een verstandelijke beperking. Zij praten onder lei ding van Ab Faas en Gerda van Empelen over alledaagse dingen. Aan het eind opnieuw de mee zinger van de maand. Presentatie Gerda ven Empelen 17.00 Kerkdienst RK Maria onbevlekt ontvangen 18.00 Het Boek open Presentatie Herman Spoor 19.00 Radio M tot maandag 08.00 uur MAANDAG 21 MAART 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Kees Vroon 10.00 De Soester en zijn muziek h Anita Vreugdenhil Anita is beeldend kunstenaar, lid van het Cultuurplatform Soest en was lid van het comité dat de 'Kunst in Bedrijf route vorig jaar zomer organiseerde. Tijdens een raadsvergadering heeft ze de raad en het college in klei geboetseerd. Het resul taat kunt u bekijken tijdens de raadsvergadering op donderdag 31 maart. Lonneke Meijer praat met haar. 11.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie Kees Vroon 13.00 Even uitblazen Muziekprogramma, presentatie Loes Moraal 14.00 De jaren 50y(60 Een uurtje muziek uit de jaren vijftig en zestig. De tijd van de skifflemuziek, van The Shadows en natuurlijk Cliff Richard en verder van Chris Barber en Lon- nie Donegan, Ken Colyers jazz- men, Chas McDevitt en Nancy Whiskey, Mieke Telkamp, Lawrence Welk en Larry Hoo- per, Doris Day en Frankie Laine, Percy Faith, Cliff en Olivia, The Everley Brothers, Dusty Springfield en Freddy Canon, Davia Garrick en Tnn Lopez, Ricky Nelson en The Four Sea- sons. De jaren vijftig, einde van een muzikaal tijdperk, begin van de popmuziek. Presentatie Kees 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De derde helft Sportmagazine. Uitslagen, ge sprekken en commentaar, de sport van het afgelopen week einde, presentatie Rob Dekker 18.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur DINSDAG 22 MAART 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eefv.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Dirk Jan Amold 10.00 Ontmoeting met... h Kubra Balei In Soest wonen meer dan 45.000 mensen. Dat zijn niet allemaal mensen die in Nederland zijn geboren of die de Nederlandse nationaliteit hebben. Nee, er wo nen in Soest mensen uit 157 ver schillende landen. Een daarvan stellen wij vandaag aan u voor. Kubra Balei. Zij werkt bij de gemeente Soest op de afdeling Sport, Onderwijs en Welzijn. Werner Paans in gesprek met Kubra Balei. Een aangename kennismaking. Techniek Lida van Steendelaar. Zie ook vrijdag 11.00 Senioren vragen Verzoekplatenprogramma met aanvragen van bewoners van woon- en zorgcentra in Soest en Soesterberg, productie Atie Derksen, presentatie Ben Bernd sen, techniek Lida van Steen delaar 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie Dirk Jan Arnold 13.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 14.00 Operetteland h Music from Broadway - 3 Wat is de sleutel van het succes van een lied? Is het de muziek of is het de tekst? Een echt goed antwoord hierop is niet mogelijk, luister vanmiddag maar eens. Presentatie Paul Sparnaaij, tech niek Ben Verschoor. Zie ook donderdag 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Rondje om de kerk h Over zaken die met geloven te maken hebben. Over de islam en de moskee. Over tolerantie en godsdienstvrijheid. Presentatie Ab Faas 18.00 Religieus programma met om 18.00 Van Psalm tot pop 18.30 Weg met hobbels 19.00 De verrekijker 19.30 Het kompas 20.00 Het Boek, het binnenste buiten. 20.30 Bijbel verzen 21.00 uur Zingenderwijs, geen zinloos lijden pres. Ellie van Tol techn Lida van Steen delaar 21.30 Avondsluiting 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur WOENSDAG 23 MAART 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Presentatie Ria Hilhorst 10.00 Ommetje natuur en milieu Ons wekelijks Ommetje heeft twee gasten. Koos van Vliet weet dies over de natuur in de binnenstad van Amersfoort. Wist u b.v. dat van de 1500 soorten wilde planten die de Ne derlandse flora telt er 2/3 van in die binnenstad te vinden zijn? Verder vertelt Joop van Drie iets over een bijzondere ontdekking die gedaan is op vlindergebied. Presentatie Ina Aangeenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeentehuis met o.a Het Soestgevoel en de column van de Burgemeester 12.00 Lunchroom. Het middagmagazine van Radio Soest. Presentatie Ria Hilhorst 13.00 Over het Voetlicht Cabaret en musical FM 102.4 (stereo); ether: FM 105.4. Herman van Veen is zestig jaar geworden. En veertig jaar artiest. Ad van Wijngaarden brengt een hommage aan deze grote kleinkunstenaar. 14.00 Soest 55+ h Nieuws en tips voor senioren. Presentatie Karin de Lange 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Cultuur in de Regio Tweemaal per week brengen wij u op de hoogte van alles wat in de regio op cultureel gebied te beleven is. Redactie Ad van Wijngaarden. Presentatie Lon neke Meijer 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur.

Soester Courant | 2005 | | pagina 21