3£| Jeanette Lek 4 m" €5,50 30% KORTING M\AN»SIVIA Kleurenwand met A4-staIen van Flexa bij Brandsma Tot 3 maanden geen rente betalen :deel TARA MONADE JAN SLUYTER 3BELING ELLE" Steun Yves Rocher voor natuurprojecten vrouwen 'De Soester' winnaar van Louis Chevrolet Award HANDEL WMÖËL I Eerste kalfje van Soester stamboekfokstier geboren tuk- Q ijl kJ/ J één ei is geen ei twee is een half ei drie ei is een PAASEI Kom paaseieren schilderen bij Het is tijd voor de Rabobank. ruisstedeir Verf kiezen wordt veel makkelijker (soesterScouraint PAGINA a WOENSDAG 16 MAART 2005 SOESTER COURANT Nieuw in de praktijk josch i Rademaker Alzheimer Café De gehele maand maart op uw permanentbehandeling E NIEUWE Milieuprijzen 'Vrouwen voor de natuur' T rouw-ambtenaar Pauline Krom in 'Mijn mooiste dag' Avond over 'Kanker in het gezin' Weer of geen weer Eerste hulp aan kinderen Boomfeéstdag voor leerlingen Burgemeester huldigt prijswinnaars PAGINA 9 Bijenproducten en gezondheids- waarde j VLEEsfOP j 50 EURO INRUIL! rïJËUBO 1 j INRUIL! cupfRCOMPACT op zaterdag 19 maart a.s. tussen 10.00-14.00 uur. Lever deze bon in de komende dagen zodat we een plekje voor je vrijhouden. - -X Ja, ik kom een paasei schilderen op zat. 19 maart a.s. Naam Adres Tel.nr. Leeftijd ngsbedrijt Rabobank Soest Baarn Eemnes TEL. 035-6014152 /^ELKEWEEKEEN^N DE BUS?X Neem een abonnement: 9,25 per half jaar! tel. (035) 6014152 Openingstijden kantoor SOESTERGOURANT ma. 9.00 di. 9.°° woe. 10.00 do. 10.00 vr. 10.® -17.00 uur -16.00 uur - 17.00 uur -16.® uur - 15.® uur Een hypotheek oversluiten is eigenlijk niet meer dan overstappen op een nieuwe hypotheek. Op dit moment nemen veel mensen die stap om te profiteren van de historisch lage hypotheekrente. De Rabobank maakt oversluiten nu nóg interessanter. Want als u uw hypotheek vóór 15 mei bij de Rabobank oversluit, kan uw voordeel oplopen tot 3 maan den geen rente betalen." Kom dus snel langs voor een adviesgesprek of bel telefoonnummer (035) 609 63 19. Vraag naardeactievoorwaarden.Toetsing bij BKRteTiel. Soesterbergsestraat 52, 3768 EJ Soest Telefoon (035) 603 72 46, www.verf-wand.nl Sinds 1.1.2005 ERGOTHERAPIE EN KINESIOLOGIE Parklaan 19 3765 GH Soest Afspraken onder 06-18815362 Wilt u meer weten over ergotherapie en/of kinesiologie? Bel dan voor gratis informatie 06-18815362 ERGOTHERAPIE KINESIOLOGIE Chardonnay - 75 cl astische Kaapse wijnen ierlijk laten smaken lapjes of een doorde- aaltijd. Baie lekker! I BANSTRAAT 44 S0EST I L.: 035 6012957 I Dementie is een verzamelnaam voor verschillende soorten hersen- aandoeningen. De meest voorko mende is de ziekte van Alzheimer. Eén kenmerk is de stoornis in het geheugen, met als mogelijk gevolg de verandering van het gedrag van de patiënt en zijn of haar dagelijks functioneren. Op maandag 21 maart is er weer een Alzheimer Café in Baarn. Gespreksleider Margo Lak spreekt met geriater R. van Bruggen van Meander M.C. over het stellen van de diagnose dementie. Er is gelegenheid om vragen te stellen. Het café wordt gehouden in ontmoetingscentrum De Leuning, Oranjestraat 8 te Baarn, van 13:30 tot 16:00 uur. Het programma gaat van start om 14:00 uur, de toegang is gratis. In formatie: anamersfoort@wanadoo. nl of 033-432.61.15. Rabobank Nu ook op maandag de hele dag geopend Openingstijden: ma. t/m do. 9.00 -18.00 vr. 9.00-21.00 zat. 9.00-17.00 Zuidpromenade 2a Soest Tel. 601 86 13 kapsalon allhof 2 - Soest -Mm 5-601 27 15 Plus 290 Watt Je hulpstuk eren: 3V7205 lic Action zuigtechniek, oplaadindi- ulpstuk- 'att, meervoudige h oprolsnoer, elek- jeling, verstelbare ind. 149.95 prijs: 129,95 Verf in de juiste kleur kiezen is voor veel mensen een heel probleem. Eenmaal thuis lijkt de gekozen kleur toch vaak nét iets anders dan in de winkel. Bij Brandsma Verf Wand in Soest- Zuid is daarvoor de oplossing oorhanden. Sinds kort is in de bekende verfwin- kel aan de Soesterbergsestraat 52 een acht meter lange 'kleurenpre- sentatie' van Flexa aanwezig, waar op maar liefst 224 echte kleuren zijn aangebracht. Diezelfde kleuren zijn - met échte verf - aangebracht op de stalen op A4-formaat, die de klant voor slechts 2,00 mee naar huis kan nemen. Dat bedrag geldt als 'borg', want wie vervolgens verf [bestelt en de A4-stalen bij Brands- [ma terugbrengt krijgt dat bedrag terug als reductie op de rekening. jWie meer dan één staal meeneemt betaalt uiteraard even zoveel keer dat bedrag. Akzo - de fabrikant van Flexa - heeft de kleurenwand neergezet bij meer dan de ca. 100 zaken van de Verf Wand-orga nisatie, waarbij ook Brandsma is aangesloten. De A4-stalen - het grote formaat maakt het veel makkelijker om de kleur thuis te controleren - tonen zoals gezegd de échte kleuren in de originele verfsoort, in tegenstelling tot de kleine kleurkaartjes waar voor doorgaans drukinkt wordt gebruikt in een kleur die de echte verf min of meer benadert. Met de A4-stalen is de klant echter altijd zeker van zijn keuze. Dat wordt bevestigd door Sven Spiekerman van Wezelenburg van Brandsma, die erg enthousast is over de nieuwe kleurenwand in zijn zaak. Uit onderzoek heeft hij kunnen vaststellen dat de klanten uitgerust, en kinderen en ouderen krijgen voorlichting, zodat ze leren verantwoord om te gaan met het planten- en dierenrijk. De tweede plaats 5.000) in Ne derland ging naar Cecile Neggers die de tuin van Kasteel Geldrop restaureert. De kunstenaressen Hestcr Pilz en Hendrien van Ge- mert kregen drieduizend euro toe gekend voor een project, waarin kinderen en volwassenen met groe ne materialen een groot kunstwerk bouwen. De Tcrre de Femmes prijzen worden door de Fondation Yves Rocher al vier jaar uitgereikt in Frankrijk, België en Duitsland, en sinds dit jaar ook in ons land. De stichting zet vrouwen in het zonne tje, die achter de schermen natuur projecten starten en mensen voor hun zaak weten te winnen. Deze vrouwen kunnen met hun werk zaamheden als voorbeeld dienen voor anderen, aldus Yves Rocher. Vrouwen die volgend jaar willen meedingen naar de prijzen, kunnen zich aanmelden bij de Klantenser vice van Yves Rocher aan de Nieu- wegracht in Soest, tel. 6091122. De Nederlandse prijswinnaars v.l.n.r. Ries Sieswerda, Hester Pilz en Cecile Neggers. Ries Sieswerda won ook de internationale prijs van Terre de Femmes van de Fondation Yves Rocher. Elk jaar beloont de Fondation Yves Rocher vrouwen die zich bui tengewoon inzetten voor natuur en milieu. De cosmeticaproducent heeft de stichting opgericht om projecten op dit gebied actief en concreet te ondersteunen. Terre de Femmes bestaat uit drie natio nale prijzen in zes landen én een internationale erkenning. Ries Sieswerda uit Amsterdam mocht vorige week in de Botani sche Tuinen in Utrecht de lande lijke hoofdprijs, een cheque van 10.000 euro, ophalen. Maar een week later was ze ook te gast bij het Franse cosmeticabedrijf in Parijs, waar ze uit handen van Jacques Rocher nog eens tienduizend euro ontving. Dc jury oordeelde dat Ries Sieswerda het beste project heeft van de deelnemers uit Frankrijk, België, Duitsland, Amerika, Spanje en Nederland. De Amsterdamse zal het geld in Madagascar besteden om haar natuur- en milieuproject verder te ontwikkelen. Daar wordt de flora en fauna bedreigd, doordat de be volking explosief groeit. Aange zien de bevolking van oudsher de natuur gebruikt als voorraadkast, krijgt die niet de gelegenheid om zich te herstellen. Ries Sieswerda maakt de lokale bevolking bewust [van dit probleem. Bij het project [worden onderwijzers geschoold cn Sven Spiekerman bij de nieuwe Flexa-kleurenwand bij Brandsma Verf en Wand Foto Soester Courant. er geen moeite mee hebben om voor de A4-kleurstalen die ze mee naar huis nemen een bedragje als 'statiegeld' neer te leggen, en zeker niet omdat ze dat geld toch weer terugkrijgen. De kleurenwand is de afgelopen weken geïntroduceerd met een grote poster en Sven heeft de klanten aan de hand daarvan gevraagd wat ze van het nieuwe systeem vonden. De antwoorden waren zonder uitzondering zeer positief. Wie de juiste kleur gevonden heeft kan de verf direct bij Brandsma laten mengen. Daar staan de me dewerkers uiteraard altijd klaar om advies te geven over het juiste product en de beste materialen. Trouwambtenaar Pauline Krom uit Soest (niet als trouwambtenaar verbonden aan de gemeente Soest, maar wel woonachtig in Soest) heeft vorig jaar september op het strand van Scheveningen een heel bijzonder huwelijk voltrokken. Een huwelijk zonder wettelijke status, maar wel een prachtige ceremonie, die komende zaterdag 19 maart om 21:55 uur wordt uitgezonden in het SBS6-programma 'Mijn mooiste dag'. Door haar medewerking aan dit programma kwam Pauline op het idee dat meer mensen willen trouwen op locaties die door ge meenten niet als trouwlocatie zijn aangewezen. Vanuit dit besef start te zij haar bedrijf 'De Bijzondere Trouwceremonie'. Daarover meer in de volgende edi tie van de Soester Courant. Op woensdag 23 maart vindt de themabijeenkomst 'Kanker in het gezin' plaats in het Toon Hermans Huis Amersfoort. Centraal staat wat het voor het gezin betekent als een van de leden kanker krijgt en hoe daarmee kan worden omge gaan. Pieternel Haspels, psycholoog en coördinator van het TF1HA, zal een inleiding houden. De bijeen komst is bedoeld voor mensen met kanker en hun naasten, zoals partners, familie en vrienden. Ook andere belangstellenden, bijvoor beeld uit de gezondheidszorg, zijn van harte welkom. Aanvang: 20:00 uur. Deelname is kosteloos. Aanmelden:® 033- 46.55.227 of info@thha.nl. Het Toon Hermans Huis Amersfoort is een inloophuis voor mensen met kanker en hun naasten. Het is ge vestigd aan de Regentesselaan 39 (direct tegenover het station) in Amersfoort. In ontmoetingscentrum 'De Kla rinet' zal op vrijdag 18 maart de weerman Henk van Dorp een praatje houden met dia's. Hij gaat het hebben over het weer. Van Dorp is bekend van onder andere de televisie. Elke bezoeker ont vangt, naast een gratis kopje kof fie of thee, ook nog een gratis lot voor een loterij. Deze wordt tijdens de pauze gehouden. Er is dan een aantal artikelen te winnen, die be trekking hebben op het weer. De middag wordt georganiseerd door dc ouderenbonden ANBO, KBO en PCOB. De aanvang is 14:30 uur aan dc Klarinet. De zaal is al open vanaf 13:30 uur. Vanaf die tijd is iedereen welkom om alvast over het weer te praten. De toegang is gratis. Chevrolet dealer 'De Soester' is door importeur Chevrolet Neder land onderscheiden met de Louis Chevrolet Triple A Award 2004 voor de uitzonderlijk goede pres taties die het bekende automobiel bedrijf in 2004 heeft geleverd. 'De Soester' heeft zich onderschei den door de uitstekende prestaties op de diverse gebieden, aldus Che vrolet Nederland. Criteria waarop de dealers worden beoordeeld zijn o.a. verkoopresultaten, mar kering-aanpak, rapportage, aantal beschikbare demonstratieauto's, actuele internetsite, participatie in promotionele activiteiten en klantentevredenheid. Directeur Jorg Karwoczik van De Soester: 'Uiteraard ken je als dealer je ei gen verantwoordelijkheid jegens de klanten en de importeur en baseer je je activiteiten en aanpak daarop. Dat ons bedrijf hoog scoort en zelfs wordt onderscheiden met de pres tigieuze Louis Chevrolet Award is een bevestiging dat wij op de juiste, weg zijn. De uitdaging is nu dit hoge niveau te continueren of zelfs nog te verbeteren. Het klinkt afge zaagd, maar zonder de inzet en het vakmanschap van onze medewer kers was deze Award niet in onze prijzenkast terechtgekomen.' Sinds januari 2005 zet General Motors haar wereldwijde groei strategie versterkt voort door de vernieuwde, mondiale aanpak van Chevrolet, momenteel één van de grootste automerken ter wereld. Het merk werd in 1911 opgericht door de Europeaan Louis Chevro let, die rond 1900 naar Amerika vertrok, en de Amerikaan Billy Durant, de latere oprichter van General Motors. Chevrolet is dus een merk met Europese'roots'. Deze maand wordt de nieuwe Chevrolet Matiz geïntroduceerd, waarna Chevrolets kleinste in mei in de showroom van vDe Soester' zal staan. In de nabije toekomst zal een serie ultramoderne dieselmoto ren op de markt worden gebracht, terwijl ook een fraaigelijnde SUV op het programma staat. 'De Soester' is per 1 januari 2005 de officiële Chevrolet dealer voor Soest en omstreken geworden, maar het aloude motto is gebleven: servicegericht, klantvriendelijkheid en de bedrijfsvisie 'een bedrijf waar de klant zich nog koning waant. De Soester' is een bedrijf dat al bijna 50 jaar deze doelstellingen nastreeft en daardoor een hechte klantenkring heeft opgebouwd. De Soester' is in 1995 aangesteld als Daewoo-dealer en op 1 januari als Chevrolet-dealer. Directeur Jorg Karwoczik: 'In 1999 hebben wij voor het eerst de eervolle titel "Dealer van het jaar 1999" behaald en nu met de Louis Chevrolet Award voor de tweede keer, dat is de bekroning van ons werk.' Jorg Karwoczik is trots op de onderscheiding van de Chevrolet- organisatie. Foto: Herman van Dam. Jaarlijks moeten ongeveer 50.000 kinderen in de leeftijd tot vijf jaar na een ongeval behandeld wor den in het ziekenhuis. Vaak ge beuren deze ongelukken in en om het huis. Spelenderwijs ontdekken kinderen de wereld en doen zij ervaring op. Zij onderkennen de gevaren die er dreigen meestal niet. Hoe oplettend ouders/verzorgers ook zijn, onge lukken zijn niet helemaal te vermij den. In de cursus 'Eerste hulp aan kinderen' leert men om zowel bij kleine ongelukken als in ernstige situaties doeltreffend te reageren. De cursus is bedoeld voor ouders of verzorgers van kinderen tot 12 jaar. Het doel van deze cursus is ouders of verzorgers kennis, vaar digheden en de juiste houding aan te leren, zodat men verergering van letsel voorkomt en de overle vingskansen van het kind worden vergroot. Tijdens de cursus wordt o.a. ingegaan op: organisatie hulp verlening, herkennen en handelend optreden bij stoornissen in bewust zijn, ademhaling en bloedsomloop, algemene verwondingen, kneuzin gen cn botbreuken, brandwonden en vergiftigingen. Medische kennis is niet vereist om de cursus te kun nen volgen. De cursus bestaat uit drie bijeen komsten van tweeëneenhalf uur cn start bij voldoende belangstelling op donderdag 12 mei om 19:30 tot 22:00 uur op de Koningsweg 4 te Baarn. De kosten van dc cursus be dragen 99,- p.p. en 89,- voor leden van Amant. Genoemde be dragen zijn inclusief consumptie cn cursusmateriaal. De meeste zorg verzekeraars geven korting op de cursussen die Amant gezondheids voorlichting organiseert. Eén infor matieset met aanmeldingsformulier is aan te vragen bij afdeling klan tenservice: 033-46.00.046. Aan melden kan tot vrijdag 15 april. Leerlingen van zes scholen uit Soest doen vandaag mee aan een bijzondere Boomfeestdag. Onge veer 170 kinderen uit de groepen 5 en 6 zullen ook deze keer geen bomen planten. In plaats daarvan gaan de kinderen een zogeheten 'bomenpad' met opdrachten lopen op het natuurterreintje 'Op Hees' van de Vereniging Natuurmonu menten. Dit programma is be dacht en georganiseerd door het milieucentrum De Kwekerij van de gemeente Soest. 1 Om 10:30 uur komt wethou der Harry Witte de kinderen een handje helpen. Tijdens de wande ling verzamelen de kinderen spul len uit de natuur. Daarvan maken ze kunstwerken die wethouder Wit te later op de dag zal jureren. De klas die het hoogste eindigt mag waarschijnlijk in het najaar bomen planten. De in Soest geboren stamboekïok- stier Nautus is vader geworden. De naam voor Nautus' eerste dochter luidt Heesster en ook al is er op dit moment nog geen stierkaltje van Nautus geboren, ook voor zijn eerste zoon is de naam al bekend: Bilheesie. De bedenkers van deze namen én het pasgeboren vaarskallje worden door burgemeester Janssen 'gehul digd' op donderdag 17 maart om 15:00 uur aan de Dorresteinweg 72. Het kalfje krijgt een naams- bordje en de prijswinnaars worden in de bloemen, de rosbief en en treebiljetten voor het Ouwehands Dierenpark gezet. De naam Heesster is verzonnen door Anneke Visser uit Soest. 'Het kalfje is een ster en gebo ren in Hees', legt ze de keus voor haar naam uit. Hans ten Hoedt uit Soest verdient de tweede prijs. 'We hebben thuis vreselijk om de naam 'Bilheesie' moeten lachen', glundert boerin Gerda Tupker. 'Er zat zo'n mooie uitleg bij... Dat 'bil' is van dikbil. Het 'Hees' verwijst naar deze streek en de laatste let tergreep, het 'ie' verwijst naar het overbekende citaat uit Dik Trom: 'Het is een flinke jongen en dat is ie'.' Naamwedstijd Meestal wordt een vaarskalf ge noemd naar haar moeder en een stierkalf naar zijn vader. Maar omdat het om het allereerste Belgisch Blauwwitte kalfje uit in Soest gefokte en geboren ouders gaat, besloot Gerda dat het dit keer anders moest. Ze schreef een naamwedstrijd uit, waaraan ieder een in Soest en omgeving mocht meedoen. Meer dan 60 mensen reageerden. Samen met haar man en haar kinderen zocht Gerda de winnende naam uit. 'Dat was wel moeilijk, ja,' beaamt de boerin, 'want we kregen heel veel leuke inzendingen binnen, maar het zijn deze twee gewor den. Ze verwijzen allebei naar deze streek. De meeste mensen kennen dit gedeelte van Soest als Pijnenburg, maar dat is historisch gezien een onjuiste naam. Want de oorspronkelijke naam is Hees, een buurtschap dat al eerder op de kaart stond dan Soest. De hui dige Wieksloot was de grens tussen Hees en Zoys (Soest). Kraamvisite Op zaterdag 9 april, van 12:00 tot 16:00 uur organiseert de boerin op haar eigen erf, Insingerstraat 13, een kraamochtend. Iedereen kan Heesster, haar vader Nautus en haar moeder Marjolein 5 dan uitge breid bewonderen. 'Er zijn zo veel mensen die dit kalfje willen zien, dat we besloten hebben open huis te houden. Iedereen is van harte welkom. Eerder kan ik gewoon echt geen kraamvisite ontvangen, hoe leuk ik al die belangstelling ook vind. Want Nautus wordt de komende weken nog zo'n 14 keer vader en ook de schapen staan op het punt van lammeren. Op 9 april is dus veel meer jong spul te zien. En ik heb dan alle tijd om vragen te beantwoorden.' De kleine Heesster is volgens boerin Gerda Tupker 'een echte Belgisch Blauwwitte beauty.' lacht ze. 'Heesster is bijna helemaal wit, alleen aan beide oren heeft ze een blauw randje.' Moeder Maijolein 5 is op natuurlijke wijze bevallen. 'Daar ben ik helemaal blij om', zegt de boerin, 'want dat betekent dat mijn fokprogramma goed is. Het Belgisch Blauwwitte ras is vroeger zo doorgefokt op die dikke bil len, dat de bekkens van de koeien gaandeweg te nauw werden voor een natuurlijke bevalling. Ik pro beer die smalle bekkens er nu weer uit te fokken. Ik wil dat mijn koeien een goed en natuurlijk leven leiden. Aan doorfokken om maar zo veel mogelijk vlees te verkopen heb je niets. De dieren worden er onge lukkig van en dat proef je als het ware terug in het vlees. Het vlees dat ik verkoop heeft echt veel meer smaak en je kan er zonder schuld gevoel van genieten.' Toekomst Bilheesie moet nog geboren worden en Heesster staat nu nog lekker bij moeder Marjolein 5 in de stal. 'Ze blijft net zo lang bij haar moeder als nodig is', zegt de boerin. 'Meestal is dat iets van een half jaar, dan drinken de kalfjes niet meer bij •hun moeder en krijgen ook voor Producten van bijen - zoals honing, stuifmeel, bijenbrood, koninginne- gelei en bijenbroed - worden wel als voedsel of als gezondheidsvoe ding gegeten. Ook worden ze the rapeutisch toegepast bij een kwaal of ziekte, als huismiddel of genees middel. Veel van de bijenproducten zijn nagenoeg onbekend, terwijl ze een prima aanvulling kunnen zijn op onze dagelijkse voeding. Marieke Mutsaers is al vele jaren gespecialiseerd in bijenproducten. In haar lezing op 18 maart bij de Baarnse bijenvereniging laat ze de verschillende soorten producten de revue passeren. De lezing wordt ge houden op vrijdagavond 18 maart in het Natuur en Milieucentrum, Geerenwcg 8 in Baarn. Aanvang: 20:15 uur. De toegang is gratis. I1 I ScAwut rtatuccufieed I I tuut yiiu&ie I Exclusief vlees per pakket van 12,5-25 kg of meer (voor uw VTiezer) B.S.E. vrij GERDATUPKER TEL. 035-6016991 I www.schoonnatuurvlees.nl andere koeien belangstelling. Als ze een jaar of anderhalf zijn komen koeien in de pubertijd. Dan trek ken ze zich meestal helemaal niets meer van hun moeder aan en als ze een jaar of twee, tweeënhalf zijn, worden ze meestal zelf moeder.' Pas als ze te oud zijn om zelf kin deren te krijgen brengt de boerin haar koeien naar de slacht. 'Niet leuk, maar het hoort er wel bij.' De kleine Heesster en de pas bevallen Marjolein 5 lijken van dit vooruit zicht inderdaad geen last te hebben. Heesster drinkt onverstoorbaar door en Marjolein 5 eet onderwijl haar eigen voerbak leeg. En Nautus? Die lijkt er helemaal geen weet van te hebben dat die vader is geworden en toont al leen maar belangstelling voor de brokken die de boerin hem voor houdt. Meer weten? Kijk dan op www. schoonnatuurvlees.nl

Soester Courant | 2005 | | pagina 9