st BV CECIL 'Twee21': een nieuwe woon- en cadeauwinkel in Soest! ERPE Trouwceremonie op droomplek 'Cecil': casual damesmode voor een brede doelgroep Jul ■■Sn K» WD in Soesterberg Noord 1SCHRAVEMADE B.V. Bijzondere kerkdiensten in de Emmakerk h t n 1 601 23 64 Voor 'huis-, tuin- en hebbedingen' ns vindt u op ms-soest.nl Pauline Krom vervult bijzondere huwelijkswensen V erkeerscontrole Vlaaienactie bij 75-jarige Don Bosco Nog plaats bij cursussen Amant Nieuwe kledingzaak in Soest-Zuid MSkk, I PAGINA 14 WOENSDAG 23 MAART 2005 SOESTER COURANT PAGINA 15 KRUIDENBAK Nu zaaien en straks oogsten met deze kant-en-klare set van 6 soorten kruiden inclusief potgrond. 5-DELIGE TUINSET ELEGANCE Staal. 5 jaar garantie. 4 Elegance stoelen en 1 tafel 0 105 cm. Excl. kussens (per stuk39r99" 19,99). 5-DELIG SUN STAR LOUNGER Aluminium met textileen. g 31) (via Al -A27) ;lag 14) JZEMENU 19,75 ?T 2005 lokte zalm en kaas np en frambozendressing et gebakken seranoham re kip met cashewnoten met pesto spaghetti iet een stamppot van rode kool met notenbrood met chocolade sabayon se met bonbon lasdag voor onze uitgebreide ingen Paasmenu a 24,50 j op www.soesterduinen.nl maandag menu inclusief las wijn en kopje koffie (niet op feestdagen) terbergsestraat 188, Soest 035 - 603 60 10 www.soesterduinen.nl nieuw prijs nü 2004 15.112,- 11.950,- 2004 22.522,- 19.500,- 2004 €28.137,- 24.950,- 2004 16.672,- 13.450,- 2004 23.092,- 20.950,- 2004 25.717,- €21.500,- 2004 30.052,- €24.950,- De Van Weedestraat is vanaf dinsdag 22 maart een winkel in ivoon- en cadeauartikelen rijker. Twee21', gevestigd op (de naam legt het al) nummer 221, is een winkel vol huis-, tuin- en hebbe dingen. Het assortiment varieert tan functionele, tijdloze artikelen tot trendy, kleurrijke spullen voor in en om het huis. De stijl is uiteen lopend maar altijd hedendaags en verrassend. Bij 'Twee21' kun je terecht voor mooie serviezen van ASA en Dibbern, kleurrijk glaswerk, kan delaars, kaarsen, tafellinnen, man den, kussens, badkameraccessoires, bestek, leuke kookboeken, schor ten, pastamachines, felgekleurde weegschalen van Typhoon, kin- derkameraccessoires, zitzakken van Fatboy, tassen, cadeautjes, advies, ideeën en nog veel meer. Naast een uitgebreid en steeds wis selend assortiment biedt Twee21 tevens een ouderwetse service in een eigentijds jasje; de cadeaulijst. Bruidsparen kunnen hier naar ei gen inzicht een cadeaulijst samen stellen, die zorgvuldig wordt afge handeld zodat er geen doublures ontstaan. Na een jarenlange renovatie van ^Beatrijs Wouterse in het interieur van 'Tweell'. Foto: Soester Courant. hun Soester watertorenwoning heb ben eigenaars Beatrijs Wouterse en Walter Juijn nu de tijd gevonden om een lang gekoesterde droom te verwezenlijken in de vorm van deze woonwinkel. Samen mixen ze diverse producten, stijlen en prijzen zodanig dat winkelen bij 'Twee21' voor iedereen een feest is! Informatie: 'Twee21', Van Wee destraat 221, 3761 CD Soest, 035-60.90.840, fax: 035-60.90.842; email: bwouterse@planet.nl. Trouwambtenaar Pauline Krom Suidgeest op het strand, in het bos een spookkasteel of misschien ch liever dichter bij huis. De oester duinen misschien? Voor ëdigd trouwambtenaar Pauline om-Suidgeest is niets te vreemd et draait bij haar allemaal om het el. Pauline: 'Ik vind het heel erg uk om mensen te trouwen. Ieder n heeft een bijzonder levensver al. Ik wil zoveel mogelijk weten dat ik de ceremonie zo persoon k mogelijk kan maken'. Raamdecoratie rechtstreeks van de fabriek Sterk in kwaliteit, service en scherpe prijzen KORTINGEN TOT 50% www.erpezonwering.nl Tel. 0346-35 11 79 Sterrenbergweg 15-A, Soesterberg Bij verkeerscontroles op verschil lende plaatsen in Soest heeft de politie woensdag 39 bonnen uitge schreven. Automobilisten werden bekeurd, omdat ze niet handsfree belden, de gordel niet om hadden, de snelheidslimiet overschreden of hun rijbewijs niet konden tonen. De controles vonden plaats op de Koningsweg, de Dalweg en de Birkstraat. Dit jaar bestaat Scouting Don Bos co 75 jaar. En dat gaat ze natuur lijk vieren. Er staat een heleboel leuke dingen op het programma, zoals een open dag op 21 mei, een ouderdag en een reünie op 29 ok tober. De scouts beginnen dit jaar met een traditionele Limburgse vlaaienactie. Alle voorgaande jaren werden de taarten bezorgd in het Moederdagweekend. Omdat Moe derdag dit jaar in het Hemelvaart - weekend valt, zal de actie eerder gehouden worden. De bezorgdag is op zaterdag 23 april. Dit jaar willen ze proberen nog meer vlaaien te verkopen dan voorgaande jaren: de inkomsten van deze actie zijn erg belangrijk voor de groep. Van 28 maart tot en met 2 april zullen de kinderen van Don Bosco zoveel mogelijk bestellingen op komen nemen aan de deur. Er is een grote keuze aan vlaaien. Ze hebben abrikozenvlaai, fruitvlaai, rijstevlaai, kersenvlaai en een Romagnolavlaai (appelvlaai met poedersuiker). De betaling is op de afleverdag 23 april. Wie zeker wil zijn van een vlaai kan contact opnemen met Don Bosco viavlaaienactie@donboscosoest.nl of de vlaaienvoicemail op 035- 60.23.246. NEW IN TOWN SOESTERBERGSESTRAAT 3 1 -3 - SOEST Er is nog plaats in verschillende groepen van cursussen Amant maatschappelijk werk. Het gaat om de groepen: 'Van Onmacht naar kracht, voor vrouwen die door hun partner zijn mishandeld' op donderdagmorgen in Amers foort, '(N)ergens zin in' (voor mensen met depressieve klach ten) in samenwerking met Riagg op dinsdagmiddag in Amersfoort, Training 'Omgaan met spanningen' in samenwerking met fysiotherapie op woensdagavond in Soest. Deze cursussen bestaan uit tien bijeen komsten. Ook in de Vrouwengroep (18-30 jaar) op woensdagmorgen in Amersfoort is nog plaats. Dit is een doorlopende groep. Van tevo ren vinden kennismakingsgesprek ken plaats. Aan de groepen van het maat schappelijk werk zijn geen kosten verbonden. Bij de cursus '(N) er gens zin in' wordt 25 euro gere kend voor het werkboek. Voor informatie over plaats en tijdstip of aanmelding kan men contact op nemen met Karin Blogg of Adrie Noorlander 033-46.92.400. Soester Courant tachtig jaar thuis in Soes(terberg) (PP) tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 0249 tuline woont inmiddels negen jaar Soest met haar man Pieter en lar twee kinderen. Charlotte is iven en Philip is vijfjaar. Tijdens t huwelijk van vrienden was ze ser onder de indruk van de amb- naar die hen trouwde. Ze besloot werk ook te gaan doen. Haar rrière als voorlichter bij de Op- :beurs gaf ze op. Daarna is ze bij irschillende gemeenten gaan in- rmcrcn of ze daar als trouwamb- laar aan de slag kon. In Leusden is plek voor haar. e mooiste dag en huwelijk moet persoonlijk i', vindt Pauline. In de krant zij een interview met presenta ce Dyanne Beekman van 'Look- l Good'. Hierin vertelde ze dat een eigen televisieprogramma ;eg bij SBS6 'Mijn mooiste dag'. 2® heeft vervolgens SBS een e-mail gestuurd en heeft daarna een ge sprek gehad met de redactie van Endemol. De persoonlijke aanpak van het programma sprak haar enorm aan. In eerste plaats wilde het programma de plaatselijke ge meente vragen, maar toen bleek dat het huwelijk op het strand in Scheveningen niet door hen ver zorgd kon worden, is haar gevraagd te komen helpen. Een trouwerij op het strand is in Nederland niet rechtsgeldig. Dankzij Pauline kregen Isabelle en Thomas toch hun droomhuwe- lijk. Het bruidspaar ging vroeg in Ie ochtend naar het gemeentehuis 'an Rotterdam om daar de trouw- tkte te ondertekenen. Die avond verd bij zonsondergang op het trand, het huwelijk voltrokken. )oor het programma is ze op het idee gekomen om haar eigen be drijf te beginnen: 'De Bijzondere trouwceremonie'. 'Ik geef stellen hun eigen droomceremonie op de plek waar ze maar willen. Ik ben nu bezig met een huwelijk op de Veluwe. Dat stel wil heel graag in de achtertuin van de ouders van de bruid trouwen. Dit gaat buiten de gemeenten om.' Speciale ceremonie Gemeenten doen moeilijk over trouwen op speciale plekken. Vaak mag het niet volgens de wet. Het hangt van de gemeente af of iets mogelijk is. 'Voor mij is geen ce remonie gek genoeg. Behalve dan een onderwaterhuwelijk. Dat lijkt mij niet prettig', vertelt de huwe lijksambtenaar. De bruiloft hoeft niet extra duur te zijn. Pauline: 'Je kunt het zo goedkoop en zo duur maken als je zelf wilt. Je kunt bij voorbeeld op maandagochtend stil en stiekem gratis trouwen en vervolgens kan ik op zaterdag het officiële huwelijk voltrekken. In zo'n geval is het huwelijk op het gemeentehuis alleen een admini stratieve handeling, zoals het op halen van een paspoort'. Pauline: 'Er zijn mensen die dit een toneelstukje vinden, feitelijk heb ben ze gelijk. Trouwen is iets datje met z'n tweeën doet. Het stel be paalt zelf hoe ze de ceremonie wil len. De help ze daarbij. Ze moeten immers een zo mooi mogelijke dag krijgen!'. Trouwambtenaren van een gemeente doet soms wel zes huwelijken op een dag. Zij hebben daardoor veel minder tijd om veel aandacht te steken in het paar dat bij ze gaat trouwen. 'Deze ambte naren weten vaak maar weinig van het bruidspaar af, dat vind ik erg jammer. Ik voltrek niet meer dan twee huwelijken per week, omdat ik voldoende tijd over wil houden Foto: Herman van Dam om me in het stel te verdiepen'. Geen clichés Trouwen is niet alleen maar leuk en de mooiste dag van je leven, vindt Pauline. 'Ik ben een nuchter mens dat met beide benen op de grond staat. Natuurlijk ga ik niet tijdens een ceremonie vertellen dat het in Nederland barst van de echtscheidingen. Maar ik vind het ook niet nodig om alle suffe clichés op tafel te gooien zoals: 'Ik hou van jou, ik blijf je trouw', 'Scheepjes op woelige baren' en 'Eikaars rots in de branding zijn'. Ik maak er geen sprookjesverhaal van. Ik vertel het echte verhaal van het stel. Wat hen bindt en hoe ze elkaar aanvullen'. Soms krijgt ze te maken met een trouwerij waarbij net iemand is overleden. 'De eerste reactie is vaak: 'Daar moet je maar niets over zeggen'. Ik ben het daar niet mee eens. Vaak klaart de lucht op wanneer ik iets lief zeg over de persoon die er niet meer is', aldus Pauline. Formeel gezien is ze per 1 februari dit jaar gestart met haar bedrijfje. Pauline: 'Ik trouw graag mensen. Ik weet zeker dat er ook stellen in Soest zijn die graag een huwelijk willen dat de gemeente niet wil of kan voltrekken. Deze stellen wil ik graag helpen. Op www.bijzondere- trouwceremonie.nl kunnen ze meer informatie vinden. Ook staat op de site hoe ze in contact met mij kun- nen komen.' Huwelijk op het strand bij zonson dergang in 'Mijn mooiste dag'. Vorige week heeft een nieuwe da mesmodezaak in Soest zijn deuren geopend voor het publiek. Het is 'Cecil' aan de Soesterbergsestraat 31-3, waar zowel nieuwe winkels als woonhuizen zijn verrezen. 'Cecil' is een initiatief van de fa milie Schuitemaker, die ook de eigenaars zijn van First Lady, de bekende damesmodewinkel op de hoek van de Soesterbergsestraat en de Gallenkamp Pelsweg. 'First Lady' vierde onlangs nog het 20- jarig bestaan. 'Cecil' is in zekere zin een afsplitsing van First Lady, want het merk Cecil - dat in z'n eentje de collectie van de nieuwe zaak uitmaakt (een zgn. 'one brand store') - is daar al enige jaren sterk aanwezig. Dat blijft ook zo, vertelt Jacobine Schuitemaker. Maar het merk loop zó goed dat het alleszins de moeite waard is om er nu een aparte win kel mee in te richten.'Cecil is al jaren een bekend merk in Duits land, en ook in Nederland komen er steeds meer van deze winkels bij. Het is een uitstekend mode merk, met een goede prijs-kwa- liteitverhouding en dus nog echt betaalbaar.' De Cecil-collectie omvat alleen damesbovenkleding - broeken, shirts, vesten, truien, jassen en rokjes, maar geen japonnen. Ce cil heeft een jeugdige uitstraling en richt zich op een brede doelgroep, van jong tot...? 'Er zijn in elk geval nog heel wat dames van in de zestig die het ook nog makkelijk kunnen drag)en,' aldus Jacobine. Elke week wat nieuws Een bijzonderheid van Cecil is nog dat de collectie iedere maand ge heel wordt aangevuld. In de prak tijk betekent het overigens dat er 'joënne en Anjo in de nieuwe da mesmodezaak Cecil aan de Soester bergsestraat. Foto Soester Courant. elke week wel weer wat nieuws in de winkel te vinden zijn. De col lectie wisselt dus snel. Het verschil met de Cecil-collectie bij First Lady zit in de omvang; de 'sortering' bij 'Cecil' is uiteraard veel breder en omvangrijker. In de nieuwe winkel wisselen de medewerksters Joënne en Anjo el kaar op doordeweekse dagen af, maar op zaterdag zijn ze er samen. Er is bij 'Cecil' nog plaats voor een derde verkoopster. De openings tijden zijn: maandag 13:00-18:00 uur; dinsdag t/m vrijdag 09:00- 18:00 uur; vrijdagavond tot 21:00 uur; zaterdag 9:00-17:00 uur. In de Emmakerk aan de Regentes- selaan 2B worden deze week enke le bijzondere kerkdiensten gehou den: op Witte Donderdag (19:30 uur)Goede Vrijdag (19:30. uur) en Stille Zaterdag (21:00 uur). Is brood genoeg om van te le ven? Donderdag 24 maart is Witte Don derdag. In de Emmakerk wordt, net als in veel andere kerken, gevierd dat Jezus Christus het Avondmaal met zijn vrienden vierde; het zoge naamde Laatste Avondmaal. Om 19:30 uur begint de viering. Thema: is: is brood genoeg om van te le ven? Of heb je beleg nodig, dik beleg? Of heb je andere mensen nodig aan tafel? Welke mensen waren er eigenlijk bij dat Laatste Avondmaal? Het schilderij van Da Vinei lijkt aan te tonen dat er ook een vrouw was bij. Jezus' vrienden. Klopt dat? En zou dat dan erg zijn? Wat was dat eigenlijk voor maal tijd? Was er brood, maar wat nog meer? Is brood genoeg om van te leven? Ds. Pieter van Winden leidt deze dienst die ongeveer een uur duurt. i JHR 4tr "®*r. yjf De weg naar Goigotha Vrijdag 25 maart is Goede Vrijdag. Wereldwijd staan christenen op deze vrijdag stil bij het lijden van Jezus Christus. Om 19:30 uur is er daartoe een kerkdienst in de Em makerk. Thema is: 'De weg naar Goigotha'. Leden van de Emma kerk hakten 14 delen van die weg uit in steen. Met multimediaprojec- tie, bijbelgedeelten, gedichten en afbeeldingen volgen we die weg. Het is een eenvoudige dienst, met ruimte voor meditatie en gebed. Met muziek, zonder preek. Het geweld tegen Jezus komt te staan naast het geweld in deze tijd. Het nieuwe antisemitisme, het consu meren ten koste van alles en de angst voor de ontwikkeling van de economie vinden we terug in de haat tegen die ene joodse rabbi, 2000 jaar geleden. Ds. Pieter van Het Laatste Avondmaal volgens Da Vinei: wie zit er links van Je zus? Winden leidt deze dienst. Voor jongeren wordt na de dienst, om 20:30 uur, een recente, internatio nale film over het leven van Jezus vertoond. •Leven na de dood? Zaterdag 26 maart is Stille Zater dag. Veel Christenen staan op die dag en avond stil bij de dood van Jezus Christus, en zijn opstanding uit de dood. Deze avond en nacht wordt in de Emmakerk gevierd om 21:00 uur, Regentesselaan 2b. Thema is: leven na de dood? Het begint met de duisternis en de stilte van de avond. De vraag is wie er licht brengt in ons leven. Het is supermakkelijk om te zeggen: dat doet Jezus. Maar klopt dat wel? Om te beginnen staan we er bij stil dat Jezus gedood is, door mensen. Dus waar zou je Hem dan kun nen ontmoeten? Waar komt licht dan wél vandaan? Is dat licht al leen bestemd voor gelovigen, of is er licht en hoop voor alle mensen in een dorp als Soest? In deze dienst wordt gedoopt en wordt het Avondmaal gevierd. Ds. Pieter van Winden leidt deze dienst. Eén van de 14 beeldhouwwerken bij 'De weg naar Goigotha'. Op woensdag 16 maart heeft de WD-fractie een werkbezoek ge bracht aan het bedrijventerrein Soesterberg Noord. De fractiele den werden verwelkomd door de voorzitter van de Ondernemers Stichting Soesterberg Noord (OSSN), Stan Uyland, in het bijzijn van twee medebestuursleden. Tijdens de inleiding door de voor zitter van de OSSN werd waarde ring uitgesproken voor het feit dat de WD-fractie als eerste een be zoek bracht en duidelijk werd ook dat de ondernemers enthousiast waren over de inzet van de wet houder van Economische Zaken, Bert Krijger. Momenteel heeft de stichting 28 leden, maar het bestuur doet er alles aan om meer onderne mers over de welbekende streep te trekken. Bovendien werd melding gemaakt van het feit dat men was overgegaan tot het verspreiden van de eerste Nieuwsbrief. Het bleek de WD-fractie ook dat de con tacten tussen bedrijfsleven en de omwonenden goed zijn. De wens werd uitgesproken om voorlopig te komen tot één parkmanager voor de drie bedrijventerreinen, de Grachten, Soestdijk en Soesterberg Noord. Natuurlijk zijn er nog legio wensen, liet Stan Uyland weten. Met name de ontsluiting van het bedrijven terrein baart hem zorgen. Met een rotonde ter hoogte van Abrona zou een groot probleem opgelost zijn, maar hij begrijpt de houding van de provincie niet helemaal. Beide gemeenten (Zeist en Soest) zijn ak koord, zei hij, en er zijn financiën. Bovendien zijn er op het gehele terrein te weinig parkeerplaatsen en dat bleek ook tijdens de rond leiding over het bedrijventerrein. Stan Uyland (r.) geeft tekst en uitleg aan de WD-fractie. Met een scheef, maar vooral ver langend oog werd naar de vlieg basis gekeken ter hoogte van de Batenburgweg; daar zijn immers parkeerplaatsen voldoende. De fractieleden waren onder de in druk van de bewegwijzering op het terrein, maar zagen ook dat er opvallend veel overhangend groen is, hetgeen nodig gesnoeid dient te worden. Zowel het bestuur van de Onderne mers Stichting Soesterberg Noord als ook de aanwezige WD-frac- tielcden vonden het werkbezoek uiterst zinvol. WD-fractievoor- zitter Karei van Gcet gaf aan het eind ook aan dat er bij de fractie leden een heel goed beeld ontstaan was.

Soester Courant | 2005 | | pagina 15