kerk J ITIE eo rt Palmpasenoptocht door Soesterberg Leerlingen Carolusschool beter voorbereid verkeer in Paas-toerrit oude brommers en motoren in Soesterberg DEEL ELLEN 010344 KERKDIENSTEN Twee bekende solisten in voorjaarsconcert Odeon Cosbo komt op voor de senioren in Soesterberg MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Energiebesparing door gezamenlijke aanpak PAGINa iq Nieuwe maatregelen grofvuil Paasstukjes maken Verkeersouders organiseren fiets vaardigheidstest Tweedehands kinderkleding- speelgoedbeurs Hypsos verwerft grote opdracht in HongKong Vlooien/ antiekmarkt op tweede paasdag Violenverkoop in Soesterberg soesterScourant Inloopavond over Pasen Tweede paasdag GROTE VLOOIENMARKT 10 EURO INRUIL! 30 Watt 3hulPStuk" fioWAUTEtT! cilPERCOMPACT V7205 c Action zuigtechniek, oplaadindi- ilpstuk- - - - att, meervoudige i oprolsnoer, elek- eling, verstelbare ind. 1:149,95 prijs: 129,95 50 EURO INRUIL! SOESTERBERGSE COURANT WOENSDAG 23 MAART 2005 Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. klachten bezorging: tussen 18:30 en 19:30 uur C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 -602 18 41 Een lange stoet van zo'n drie honderd kinderen en ouders irok zaterdag door Soesterberg: de jaarlijkse Palnipasenoptocht. Niet alleen de koploper, de Brand- rteerharmonie uit Bilthoven, trok de aandacht, het gold in niet min dere mate voor de mooi versierde palmpasenstokken van de kinde ren. Het weekend voor Pasen is altijd Palmpasen en in Soesterberg is de daarbij behorende optocht inmid dels een traditie. Het initiatief gaat uit van de Raad van Kerken. De uroepen 1 tot en met 4 van alle basisscholen in Soesterberg doen eraan mee. Rolf van Dee en Pe- ier Nijmeijer maken de stokken waaraan de versieringen worden bevestigd die de optocht kleur ge ven. De kinderen betalen een euro voor de kruisvormige stok samen met het volgens traditie door bak ker Tammer geleverde broodhaan tje dat op de dag van de optocht bovenop de verticale stok wordt geprikt. De stokken worden op de scholen uitgedeeld, de kinderen nemen ze mee naar huis en ver sieren ze daar met in hoofdzaak fruit en snoep. Voorafgaand aan de Palmpasen optocht was er in de Caroluskerk een korte bijeenkomst. Daarin leg de predikant Renske Zandstra de kinderen de betekenis, van Palm- De Brandweerharmonie uit Bilt hoven ging op kop van de Palmpa senoptocht in Soesterberg en trok mede door de bijzondere uniformen veel bekijks. Een deel van de lange stoet die zaterdag in het kader van de jaar lijkse Palmpasenoptocht door Soes terberg liep. pasen uit: de herinnering aan de feestelijke intocht van Jezus in Jeruzalem. Jaarlijks voor Pasen wordt dit op een feestelijke manier herdacht, in Soesterberg als oecu menisch feest op initiatief van de Raad van Kerken. De stoet trok vanuit de kerk on der begeleiding van marechaussee en politie door de kom van Soes terberg en terug over de Radema- kerstraat. Voorafgegaan door de Brandweerharmonie uit Bilthoven kregen de deelnemers onderweg veel bekijks. Na afloop mochten de kinderen de stok met de eet bare op- en aanhangels als fruit, snoep en broodhaantje mee naar huis nemen. Volgend jaar start de Palmpasen optocht in de Vredekerk aan de Generaal Winkelmanstraat. Dan wijkt men af van de gebruikelijke route door dan de wijken Apollo en Gemini aan te doen. Twee jeugdige deelnemers aan de optocht in Soesterberg met hun feestelijk versierde Palmpasenstok. Donderdag 24 maart t/m zondag 27 maart Rooms-kathoJiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Donderdag 19:00 pastor W. Veldhuis; eucharistieviering; dames koor Vrijdag 15:00 kruisweg; ds. M. Nawijn/R.Zandstra en pastor B. Tie- man; gemengd koor Vrijdag 19:30 oecumenische viering, zie Vredekerk Zaterdag 20:30 (paaswake) pastor P. van Hooijdonk, eucharistievie ring; gemengd koor Zondag 10:30 pastor V. de Bruin; eucharistieviering; gemengd koor Rooms-katholiek, Cenakel, Ainersfoortsestraat 18 Zaterdag 23:00 (paaswake); pastores P. Denneman/J. Litjens; schola (tv-uitzending) Prot. Kerk in Ned., Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 Donderdag 19:30 ds. R. Zandstra; avondmaal; 19:30 ds. M. Nawijn, avondmaal (Drie Eiken); Vrijdag 19:30 ds. R. Zandstra/ds. M. Nawijn en pastor J. Beekman; oecumenische viering Zondag 10:00 ds. R. Zandstra/ds. M. Nawijn Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide Vrijdag 19:00 ds. H. Henstra Zondag 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church (info locatie: 0346-35.04.58) 10:30 H.D. Gosseth Het Centraal Overleg Samen- erkende Bonden van Ouderen Soest/Soesterberg is in de bres ge sprongen voor senioren, met name in Soesterberg, nu de gemeente heeft aangekondigd dat voor het ophalen van grofvuil iedere aan bieder hiervan 10 euro moet beta len. Niet alleen hiervan heeft het Cosbo 'met verbazing via de krant' kennis genomen, maar ook van de erplichting dat betalen alleen mo gelijk is door gebruikmaking van de pinpas. In een brief aan het College van Burgemeester en Wethouders noemt het Cosbo dit 'twee maat regelen die voor de senioren met weinig inkomen wederom extra uitgaven met zich mee gaan bren gen. Is net de afvalstoffenhef fing voor 2005 met zo'n 50 euro per woning verhoogd, nu komt deze maatregel daar nog eens ex tra bovenop. Vooral senioren uit Soesterberg worden hiermee ex tra gedupeerd. Werden voor ja ren terug de grofvuilcontainers verwijderd onder het motto 'het grofvuil wordt wekelijks gratis bij u opgehaald', nu moeten de in woners van Soesterberg het zelf maar naar Soest brengen, of ze nu vervoer hebben of niet. 'En of dat nog niet genoeg is, worden de senioren ook nog opgezadeld met het verplicht betalen met de pin pas.' Veel senioren zijn niet ver trouwd met dit betaalmiddel, aldus het Cosbo-bestUur. Daarnaast is het Cosbo de mening toegedaan dat deze maatregel het deponeren van grofvuil bij de flat containers en/of in de mooie na tuurlijke omgeving alleen maar in de hand zal werken. Het Cosbo pleit dan ook voor een meer senio- renvriendelijke oplossing van deze maatregelen door onder meer in Soesterberg een locatie te creëren waar men wekelijks het grofvuil heen kan brengen. I Ontmoetingscentrum 'De Drie Eiken' Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346-3514 02 Voor morgen, donderdag 24 maart, staat een nieuwe activi teit op het programma in het ont moetingscentrum Dq Drie Eiken: paasstukjes maken. Creatievelin- gen kunnen aan de slag onder de enthousiaste leiding van een des kundige. Tijd: 9:30 tot 11:30 uur. Het materiaal, zoals de bakjes en de spullen om mee op te maken, is bij de prijs inbegrepen. Kosten 7,50 per persoon. Paasbrunch op Tweede Paasdag Voor 55-plussers bestaat op Twee de Paasdag de mogelijkheid in ont moetingscentrum De Drie Eiken aan te zitten aan een paasbrunch. Deze uitgebreide brunch wordt geserveerd tussen 11:30 en 14:00 uur. De kosten bedragen 4,00. Opgeven tot donderdag 24 maart bij De Drie Eiken. Op zaterdag 2 april, van 9:00 tot 12:00 uur, is er in Dorpshuis Burgstede aan het Dorpsplein een tweedehands kinderkleding- en speelgoedbeurs. Inbreng van kle ding, speelgoed en kinderfietsjes is mogelijk op vrijdag 1 april van 18:00 tot 20:00 uilr, eveneens in het Dorpshuis. Alle artikelen die nen schoon en in zeer goede staat, te zijn. Aan koper en verkoper wordt over het af te rekenen be drag 15 procent onkostenvergoe ding gevraagd. Afrekenen en ophalen van niet verkochte artikelen is op zaterdag middag van 14:30 tot 15:00 uur. Wat niet wordt opgehaald wordt geschonken aan liefdadigheids projecten. Informatie en verkoop nummers: (0346) 35.22.95, 35.12.69, 35.29.61 en (030) 69.24.552. Hypsos Leisure in Soesterberg heeft, na een internationale com petitie, de opdracht gekregen om het ontwerp en de inrichting te re aliseren van het bezoekerscentrum in het hoofdkantoor van EMSD in HongKong EMSD is het over heidsdepartement dat zich bezig houdt met regulering en controle op het gebied van energie en de toepassingen hiervan. Daarnaast wordt er veel onderzoek gedaan naar alternatieve vormen van ener gie en duurzame energie. De op dracht houdt in dat er een perma nente interactieve tentoonstelling wordt ontwikkeld, die alle aspec ten van het werk van EMSD laat zien, gericht op groepen studenten en de zakelijke bezoeker. Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, 0900- 43.01.430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorentzlaan 76, 030-69.95.952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, 35.24.67; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Amant thuiszorg en Amant christelijke thuiszorg (voorheen Thuiszorg Eemland)' Huishoudelijke verzorging, verzorging en verpleging, gespeciali seerde verpleging, overbruggingszorg, personenalarmering. U bent 24 uur per dag beschermd. @033-42.20.500; ook voor spoedeisende situaties tussen 17:00 en 08:00 uur en in de weekeinden. Ainant uitleenservice Voor het lenen van hulpmiddelen en verpleegartikelen. Voor spoed eisende situaties 's avonds en in het weekeinde: 033-46.19.191. Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen: 033-29.94.669; dag en nacht bereik- ;j?aar; Eén op Eén Thuiszorg AWBZ- en particuliere thuiszorg Soest e.o., 24 uur per dag huishou delijke verzorging, verzorging en verpleging, 035-54.12.016; buiten Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: 0900-88.44; alarmnummer: @1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, S 035-60.31.119. V rijwillige T erminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, 06-30.18.93.17. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur,@ 35.19.40, b.g.g. @35.16.58 of @35.13.46. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 35.23.91. Grof vuil, S 0800-766.20.00. In het avondvullend programma van het voorjaarsconcert op zater dag 16 april door het symfonisch harmonieorkest van muziekver eniging Odeon onder leiding van dirigent Gerrit de Weerd, treden twee solisten op. In één van de nummers staat slagwerker Thor- wald Jörgenson centraal, in een ander hoboïst Arco van Zon. Het concert in het Officierscasi no te Soesterberg staat dit jaar in het teken van 'Russische Passie en American Swing'. Het concert be gint om 20:00 uur, de zaal is open vanaf 19:30 uur. Er blijkt veel be langstelling voor het concert te bestaan, afgaande op het verloop van de kaartverkoop tot nu toe. Het belooft dan ook een gevari eerd concert te worden, waarin verschillende muziekgenres de re vue passeren. Het programma wordt geopend door het leerlingenorkest van Odeon. Dat bestaat uit over het algemeen jonge muzikanten die sinds kort een instrument bespe len. Daarna nemen de muzikanten van het symfonisch harmonieor kest plaats op het podium. Voor de pauze laat het orkest muziekstuk ken horen waarin de passie van het Russische volk voor dansen en muziek naar voren komt. Bijzon dere muziekstukken met herken bare melodielijnen van componis ten zoals Borodine, Tsjaikowski en Khatchaturian staan centraal. De aanwezigen worden meegenomen in de Oost-Europese sfeer van 'Polovtsiaanse Dansen', 'Slavische Mars' en 'Lezghinka'. Solisten Na de pauze laat Odeon een ge varieerd Amerikaans programma horen met onder meer 'Slaughter on tenth Avenue' en het bekende 'American Patrol'. Odeon heeft in de muziekkeuze uiteraard aandacht geschonken aan het feit dat dit jaar 60 jaar bevrijding wordt gevierd. Het prachtige koraal 'Hymn to the Fallen' evenals 'Mars 1941' sluiten daar uitstekend bij aan. Voor deze avond heeft Odeon ook twee solisten uitgenodigd. In 'Strike up the Band' staat slag- Op tweede paasdag - maandag 28 maart - wordt in sporthal De Ban- ninghal weer een vlooien/antiek markt georganiseerd. Er zijn ruim 100 deelnemers aanwezig. De markt duurt van 10:00 tot 16:30 uur. Particulieren verkopen er hun overtollige artikelen: boeken, glas werk, meubelen, speelgoed, curio sa, antiek, gereedschap enz. Ieder een die tweedehands spullen heeft kan een kraampje huren. Er wordt ook veel klein antiek te koop aan geboden. Parkeergelegenheid: gra tis en goed. Entree: volwassenen 2,20; 65+: 2,00. Informatie: 0343-44.29.62. werksolist Thorwald Jörgenson centraal. Voor velen een bekende naam doordat hij aJ eerder solo stukken voor (melodisch) slagwerk op een uitstekende wijze heeft uit gevoerd bij concerten van Odeon. Hoboïst Arco van Zon brengt het Hoboïst Arco van Zon is op 16 april één van de solisten in het; voorjaarsconcert van muziekver-J eniging Odeon. hobo-concert 'Variations' van! Rimsky-Korsakov ten gehore.! Deze zeer getalenteerde hoboïst) studeerde aan het Sweelinck Con-j servatorium bij Jan Spronk en aan! het Musikhochschule 'Mozarteum' in Salzburg bij Lothar Koch. Van Zon volgde masterclasses bij onder anderen Han de Vries en Maurice Bourgue. Hij behaalde in 1993 een eerste prijs op een concours voor; jongeren, evenals een eerste prijsj op het internationale kamermu-; ziekconcours van Colmar (1995).J Hij gaf diverse solistische optre-; dens met onder meer het Jeügd' Orkest Nederland en het Ballet-! orkest en was van 1995 tot 1996: verbonden als le hoboïst aan het| Balletorkest en is momenteel le| hoboïst van het European Unionj Chamber Orchestra waar hij ook! meer dan eens als solist heeft op-! getreden. Kaarten a 8,50 zijn in de voor-I verkoop verkrijgbaar bij drogisterij! Sukking in Soesterberg (Radema-i kerstraat 21) en de VVV in Soest (Steenhoffstraat 9B). Komende zaterdag (19 maart) isj er de traditionele violenmarkt, van> 10:00 tot 13:00 uur, bij de Vre-1 dekerk aan de Generaal Winkel-! manstraat. De opbrengst is voor dej straatkinderen van Peru. Met het' kopen van de violen snijdt het mesi aan twee kanten. De kopers fleu-i ren er huis en tuin mee op in het-1 vroege voorjaar en meestal voor. een flinke periode, en terwijl ze genieten van het bloemetje doen ze dat in de wetenschap dat kin deren ver weg geholpen worden voor hun toekomst. De mooiste zijn violen ingekocht en worden verkocht voor een zeer redelijke prijs. Tevens worden er mosmand jes en paasstukjes verkocht. ELKE WEEK EEN^\ IN DE BUS?^/ Neem een abonnement: 9,25 per half jaar! tel. (035) 6014152 De deelnemers aan de workshop Energie in Soesterberg hebben zich uitgesproken voor een geza menlijke aanpak om energie te be sparen. Zij kwamen tot deze con clusie in relatie tot het op termijn verplichte energiecertificaat voor de bestaande woning. Dit in het kader van de Europese richtlijn Energieprestatie van gebouwen, die in Nederland op 1 januari 2007 van kracht wordt. Bij 90 procent van de fietsonge- lukken bij de jeugd tot 14 jaar is geen tweede verkeersdeelnemer betrokken. Het gaat dus om een eenzijdig ongeluk, meestal het gevolg van onvoldoende fietsbe- heersing. Om de fietsvaardigheid van de leerlingen te vergroten, haakten de verkeersouders van de Carolusschool in Soesterberg in op het initiatief van de ANWB en de Schoolbegeleidingsdiensten om de jeugd in de groep 10-12-jarigen op de basisscholen een betere fietsbe- heersing bij te brengen. Dat gebeurde vorige week in de speciale actieweek op de Carolus school. De groepen 5/6, 7 en 8 deden eraan mee. Aan het eind van de fietsvaardigheidstest wer den alle 71 leerlingen beloond met een certificaat. De ANWB streeft naar een alge mene onderkenning van het belang van een goede fietsvaardigheid. De bond wil de jeugd als meest kwets bare groep betere begeleiding en oefenmogelijkheden bieden. De cijfers over ongevallen met fietsers tonen aan dat met name 0-14 jari gen extra risico lopen. Uit recente jaarcijfers van slachtoffers ten ge volge van fietsongevallen in deze categorie blijkt dat er zo'n 23.000 EHBO-behandelingen nodig zijn, dat in 1.320 gevallen sprake is van ziekenhuisopname en dat bijna 40 kinderen aan de gevolgen van een fietsongeluk overlijden. Bij de jeugd tot 14 jaar is in 90 procent van de gevallen sprake van een eenzijdig fietsongeval. Daarom vonden de verkeersouders van de Carolusschool dat hieraan aandacht besteed moest worden. Dat gebeurde dus in een leuke ac tieweek voor de 10-12 jarige leer lingen. Deze groep is 'motorisch rijp' om de gewenste vaardigheden aan te leren. Ze spelen nu met de fiets maar straks gaan ze naar een andere school, meestal verder van huis, met als gevolg zelfstandige verkeersdeelname. Na afloop van de fietsvaardig heidstest kregen alle deelnemende scholieren van de Carolusschool in Soesterberg een certificaat. Het was een zeer geslaagde week met de hulp van veertien verkeers ouders, onder wie als nieuwkomer Nicole Alfrink. De benodigdheden voor het uitzetten van het fietspar- cours zaten in het 'trapvaardigkar- retje'. Dagelijks werd de route op het schoolplein uitgezet. Deze be stond uit acht oefeningen gericht op de vaardigheden wegrijden, recht rijden, met één hand sturen, over smalle paden fietsen, afstan den inschatten, van rijstrook wis selen, rijden over schuin wegdek, en over korte afstand remmen. Op dit parcours werden moeilij ke situaties die in het echt kunnen voorkomen 'overwonnen'. Zelfs de leerkrachten deden enthousi ast mee met de kinderen. Alle 71 leerlingen van de groepen 5/6, 7 en 8 werden beloond met een cer tificaat voor hun fietsvaardigheid. Het gezamenlijk laten uitvoeren van noodzakelijke besparende maatregelen maakt deze betaal baar door het voordeel van collec tieve aanschaf en installatie. Voor het treffen van grotere energie besparende maatregelen (dubbel glas HR++, vloer-, dak- en spouw muurisolatie) is op dit moment geen subsidie beschikbaar. De deelnemers aan de workshop onderkennen dat planning, overleg en een goede voorbereiding tus sen inwoners per straat of buurt noodzakelijk is. Als voorbeeld is de vervanging van een oude cv- installatie genomen. Hèt gebeurt nog te vaak dat de vervanging van een cv-ketel een spoedklus is, om dat de oude ketel er opeens mee ophoudt. De gemiddelde leeftijds- duur van een cv-ketel is vijftien jaar. Dit gegeven maakt een ge plande en gezamenlijke vervanging van ketels in een buurt mogelijk. Het voordeel kan oplopen tot 20 procent op aanschaf en installatie. Het inkoopvoordeel maakt zo de vervanging van een cv-ketel door een hoogrendement (HR) type be taalbaar. Meer dan 50 procent van de deel nemers geeft aan een EnergiePres tatieAdvies(EPA) te willen. Door de workshop is de gemiddelde deelnemer nieuwsgierig naar de energieprestatie van de eigen wo ning. Ook hier wordt onderkend dat het laten uitvoeren van een EPA, gezamenlijk met andere be woners, een betaalbare mogelijk heid schept. J' Maatwerkadvies Door het laten uitbrengen van een EnergiePrestatieAdvies(EPA) is het mogelijk de energie-index van de woning te bepalen. Een EPA is een maatwerkadvies van een onafhankelijk gecertificeerde ad viseur over de mogelijkheden om vooral, door isolatie, gas te be sparen. Van de jaarlijkse behoefte aan gas wordt ongeveer 80 pro cent gebruikt voor het verwarmen van de woning. De noodzaak om het huis te isoleren is hiermee aan gegeven. Met de workshop Energie in Soes terberg is een einde gekomen aan een serie van zes buurtworkshops. De workshops zijn elke keer in een andere wijk van de gemeente Soest gehouden. Met de organisatie van de workshops heeft de gemeente zicht gekregen op de wensen van de individuele inwoners ten aan zien van de mogelijkheden om te komen tot energiebesparing. Informatie: Guus Steegmans, 030 656 79 05 Kent u ze nog? De Mobylette met het felgele koplampje, het 'eitje' van Berini, de Puch met het hoge stuur en de stoere 'buikschuivers? van Batavus en Zundapp? Of de politie-BMW, de 2-takt DKW motoren en de Engelse Triumphs en BSA's? Het zijn brommers en motoren die eindjaren '50 en in de jaren zestig het dagelijkse straatbeeld bepaal den en door velen werden gebruikt voor het woon-werkverkeer. Lief hebbers van dit stukje motor- en brommernostalgie kunnen op tweede paasdag, maandag 28 maart, hun hart ophalen in- Soes terberg. Dan houdt de veteranen toerclub Oud Maar Sterk (OMS) haar traditionele openingsrit met als vertrekpunt eethuis De Stoete rij aan de Amersfoortsestraat 91 in Soesterberg. De rit start om 11:00 uur. Dan gaat de bonte stoet van motoren en brommers en hun berijders (som migen in leren jas en met pothelm- pje) van start bij De Stoeterij voor de rit die ook geschikt is voor zeer oude en lichte voertuigen. Voor bromfietsen is de rit ongeveer .80 kilometer lang, voor motoren en scooters ongeveer 120 km. Het zal voor velen een feest van herkenning zijn, vooral die oude brommertjes. De jeugd reed ermee naar school en een enkeling prepa reerde zijn tweewieler zodanig dat er zelfs mee geracet kon worden. In het begin van de jaren '70 daal de de populariteit van met name de bromfietsen drastisch en vele oudjes kwijnden weg in vochtige schuurtjes of werden bij het grof vuil gezet. Gelukkig zijn er nog vele modellen bewaard gebleven uit die tijd en proberen liefhebbers deze brommers en motorfietsen op de weg te houden. Sommigen res taureren hun tweewieler daarbij van top tot teen, anderen houden hun model juist in de oorspronke lijke staat en vinden dat zo'n klas sieker van meer dan 25 jaar oud best wel wat roest of beschadigin gen mag hebben. Liefhebbers van een stukje mo tor- en brommernostalgie kunnen dus op maandag 28 maart hun hart ophalen aan het begin van de openingsrit van OMS. Dat is geen racepartij; de gemiddelde snel heid ligt voor de brommers rond de 30 km/u en voor de motoren rond de 60 km/u. Er zijn voorrij ders en er is een bezemwagen pa raat voor pechgevallen onderweg. Tijdens de rit zullen korte pauzes worden gehouden om de benen te strekken. Tevens is er een lange rustpauze waarin de deelnemers de lunch kunnen gebruiken en in de gelegenheid zijn om met ande re hobbyisten over de voertuigen te praten en ervaringen uit te wis selen. De toerrit wordt georganiseerd door Annemieke en Jos Smul ders. Zij zijn de grote animators van deze tocht en twee van de bijna 800 leden van 'Oud Maar Sterk'. Deze landelijke vereniging maakt zich sterk voor het behoud van alle klassieke gemotoriseerde tweewielers v m 5 jaar en ouder. De leden proberc i hun tweewie lers in stand en op de weg te hou den en organiseren in heel Neder land toerritten en andere evene menten. Ook zijn zij op beurzen en evenementen vertegenwoordigd met een speciale stand, die veelal wordt opgeluisterd met een paar mooie en bijzondere tweewielers van de leden. De club geeft zes maal per jaar een clubbulletin uit en heeft een actuele website www. oudmaarsterk.nl. Wie zelf zo'n oud beestje staan en aan deze rit wil meedoen, kan zich hiervoor aanmelden bij de fam. Smulders. Tel. 035-6014634. De rit start op tweede paasdag om 11:00 uur, inschrijven is mogelijk vanaf 10.00 uur. Het inschrijfgeld is voor leden van OMS gratis en voor niet-leden 2,50. Geïnteres seerden kunnen ook bij het ver trekpunt komen kijken om een stukje nostalgie uit vervlogen tij den te aanschouwen en een praatje te maken met de enthousiaste ei genaars. Vraag mensen naar de betekenis van Pasen en je krijgt vooral te ho ren: vruchtbaarheidsfeest (paasei eren en paashazen) en lentefeest. Pasen is inderdaad het feest van het nieuwe leven. Maar dat Jezus Christus daar alles mee te maken heeft is voor velen nieuw. Op de Paasdag - tweeduizend jaar gele den - is Hij opgestaan uit de dood, weer levend geworden. De dood was overwonnen, een nieuw leven tot in eeuwigheid werd weer mo gelijk. Donderdagavond 24 maart is 'Pasen' het onderwerp op de inloopavond in de 'Schuilplaats', Parallelweg 1. Zo rond de klok van acht uur is er bij binnenkomst koffie of thee. Inloopavonden zijn een (nieuw)'initiatief van de ge reformeerde kerk (vrijgemaakt). Belangstellenden, gelovig of (nog) niet-gelovig, zijn heel hartelijk wel kom. De toegang is gratis en opge ven is niet nodig. 110 Stands Sporthal "Banninghal" te Soesterberg 10.00 t/m 17.00 uur Huur ook een kraampje tel. 0343 442962

Soester Courant | 2005 | | pagina 17