/7", Nog meer blessures bij BDC Golfers komen uit winterslaap WZ'49 opponent van zichzelf Korfbalplezier basisscholieren Racen in 'eredivisie' autosport Tweehonderdste Nordic Walker Degradatie Shot dichterbij Galerij der kampioenen! Willem van de Kraats beste visser in wintercompetitie Clubkampioenen Badso ZWEMDIPLOMA Sportprogramma] Vrouw botst onder invloed GOLF WOENSDAG 23 MAART 2005 SOESTER COURANT PAGINA 20 ^OENSDAG 23 MAA V^RaDH/lNKEL Jlasproducten it Egypte Het is volbracht! Jent u wel een in de boot in genomen? Grootste nederlaag in rommelig duel bij Bevo 2 HANDBAL Openingstoernooi en open dag in één Soesters stunten niet, concurrent wel TAFELTENNIS Dertig minuten goed voetbal niet genoeg VOETBAL -zaterdag Spelletjes en toernooi bij De Eemvogels Soesters Hoekzema en Van de Vendel nu ook teamgenoten Clubkampioenen BC Selby SCHAATSEN Sanne Delfgou 8e op NK sprint Loopsport neemt enorme toevlucht Tweehonderd Nordic Walki wat, zeker als een jaar tot sta snelst groeiem dit moment', z Nadat Marilyn Pouw was gehul digd als tweehonderdste cursist gin gen de Nordic Walkers gezamenlijk Foto: Foto Bell Sepp NADB-wedstrijd Badhoevedorp. Eric en Charlotte Voorn: le hoodfklasse; Klaas en Anja Hofman: 3e sen. 2 A-kJasse; Piet en Ronny Hoogland: 4e sen. 2 A-klasse; Toon en Roellie Schrijvers: 5e sen. 2 A-klasse; Hans en Colette Alma: le sen. 2 B-klasse; Harry en Ria Hofman: le sen. 1 C-klasse; Frans en Diny Pilger: 3e sen. 3 klasse; Mathijs Steegstra en Emely Hendrix: 6e nieuwelingen standaard. E-pupillen: WZ'49 El - SO Soest El 1-3; SO Soest E2 - KWA E2 4-2; SO Soest E3 - Spakenburg E2 1-3; WZA E4 - SO Soest E4 2-2; Roda E7 - SO Soest E5 4-6; SO Soest E6 - Cobu Boys E3 2-5; SO Soest E7 - CJW ES 0-9; Quick El - SO Soest E8 2-7; Baam E5 - SO Soest E9 1-4; SO Soest E10 - Spakenburg ME 4 8-1; F-pu- pillen: WZA F1 - SO Soest F1 3-9; SO Soest F2 - SO Soest F3 3-0; SO Soest F4 - AP WC F2 7-6; Hoogland F6 - SO Soest F6 1-5; SO Soest F7 - TOV F4 6-0; SO Soest F8 - Hoog land F10 0-3; SO Soest F9 - WZA F8 0-3; Nieuwland Fll - SO Soest F10 2-2; Het circuit aan de Nederlandse kust is de komende maanden vijfmaal het decor van de Seat Cupra Cup. Tussendoor nemen de coureurs de wijk naar Assen en het Belgische Zolder. De laatste van zeven races is in oktober. Elke race bestaat uit twee onderde len. Op zaterdag gaat de wedstrijd over twee uur, waarbij de rijders elkaar eenmaal afwisselen. Hoek- zema vormt een koppel met René Oudshoorn, Van de Vendel heeft Robert Heusel als partner. Op zon dag kruipt er per duo één rijder achter het stuur om zo snel moge lijk twaalf ronden af te leggen. Per weekeinde worden de resultaten gezamenlijk verwerkt in de stand die uiteindelijk een Nederlandse kampioen oplevert. Dat de twee Soesters beiden in Teamwork Racing zitten, heeft niets te maken met hun woonplaats. Hoekzema: 'Dat is in feite toeval. Kees woont sinds driejaar in Soest. Daarvoor reden we allebei al een jaar, zij het in verschillende klas sen. De samenwerking is vorig jaar ontstaan en dit jaar doorgegroeid naar een volledige samensmelting van beide teams.' Teamwork Racing willen niet al leen vanwege de zwarte en oranje kleuren opvallen, maar ook door de prestaties. Beide Soesters zijn blij met de aandacht die RTL5 gaat besteden aan de Seat Cupra Cup. Een keer of tien zal, vóór de uit zending van de Formule 1, twintig minuten zendtijd worden geschon ken aan de Seat klasse. 'In Nederland is dit echt het al lerhoogste niveau, zeg maar de eredivisie van de autosport. We realiseren ons dat we tot een heel select groepje coureurs mogen be horen', aldus Hoekzema. Veel spannende wedstrijden ken merkten de titelstrijd bij de jeugd van Selby. De finalisten deden in de sportzaal aan de Willaertstraat weinig voor elkaar onder. De dertienjarige Samantha Bou- man was een van de meest suc cesvolle deelneemsters. Ze werd clubkampioen in het enkelspel na winst op Demelza Kruis en pakte met Sebastiaan Kok de mixtitel ten koste van Kruis en Peter Meijer. Kruis, tweemaal verliezend fina- Zaterdag 19 maart zijn de volgende leerlingen, opgeleid bij Lifestyle- centrum De Wieksloot, geslaagd voor het A-diploma: Erik Ambergeri, Pcarl van Amstel, Verona Bitter Michiel Bosselaar, Ba rend van den Brink, Yasminc Uit den Bogaard, Tim Comelissen, Collin van Elteren, Max Groot, Milan de Haan, Julian Hendriks, Suzanne Hoogendoorn Sacha Hoksbergen, Ritse Broekhof, Fa- biënnc de Iloog, Maxime Jansen, Bram Janmaat, Leo Jenneskens, Lou letten, Annedorte Kok, Daniël Lanser, Pepijn Loos, Tara Neyt, Thijs Rebel, Maaike Soors dAncona, Danyck Verdonk, Marjolen Westeneng, José Visser, Lc- annc Wennekes, Maarten Wijnands. Voor het diploma B zijn geslaagd: Iskaran Basdew, Maurits Bos, Jesse Bouwer, Laurens de Mooi, Amiro el Wasif, Christel van Gemcren, Louise Heringa.Sam Helgason, Myrte Hel- mink, Mike Lansen, Diederik van der Heide, Bats Nuismcr, Lianne van Veen, Anne Simon, Wessel Visser, Veerle van der Vlist. list, kreeg haar revanche in het damesdubbel. Daarin bleef ze met Josine Murling het koppel Bouman en Linda Feron de baas: 15-10, 17-16. De enkelspeltitel bij de jongens ging naar Bernd Heinsman die in de finale met 15-11 en 15-6 van Timon Griffioen won. Toch viel er ook wat te vieren voor Griffioen. Aan de zijde van Matthijs Vasten- burg eiste hij het kampioenschap in de herendubbel op door Heinsman en Stefan Florijn te verslaan. ZATERDAG 26 MAART Tafeltennis 16:00 TwentyOneUp 2-Shot Een 63-jarige vrouw is zondag avond op de Ereprijsstraat met haar auto tegen een geparkeerde wagen gereden. Toen de politie ar riveerde, moest ze blazen en bleek dat ze te veel alcohol in haar bloed had. Toegestaan is 220 ug/I, bij de vrouw werd 385 gemeten. Tegen de Soesterse werd proces-verbaal opgemaakt. Daarnaast kreeg ze een rijverbod van drie uur. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Gasten, groei, gezellig en golf. Het kwam allemaal aan de orde tijdens de open dag die de Golfclub Soest- duinen zondag hield. Belangstel lenden konden een kijkje komen nemen, afslaan, vragen stellen en meelopen met de leden die tijdens het openingstoernooi uit hun win terslaap ontwaakten. Dat ging de één gemakkelijker af dan de ander, maar gezellig was het op de negen holes golfbaan aan de Van Weerden Poelmanweg. Golfen behoort tot de vier snelst groeiende sporten in ons land en dat werd zondag duidelijk bij de 'afslag'; voor het nieuwe seizoen. Het was gezellig en druk. Naast voorlichting en recreatie ging het echter ook om presteren. Onder prettige omstandigheden speelden de leden van de golfclub het eerste verenigingstoernooi van dit seizoen. Carmelita Parinussa slaagde er als enige in een hole in one te slaan. Dat deed ze op de vijfde hole en ze hield er een verwendag voor twee Er werd zaterdag voluit gegolfd, maar er was ook tijd en ruimte voor gezelligheid. Bovendien konden be langstellenden zich laten informeren over de sport in het algemeen en de mogelijkheden in Soestduinen in het bijzonder. Foto: Foto Bell personen aan over. Kevin Parinussa werd aan het einde van de dag gehuldigd als toernooiwinnaar. De twaalfjarige houder van het baanrecord, had zondag 61 slagen nodig voor de 3 par baan. £0UjOeO£ ZAAK annhofl»1""" 'J>- "L ''°2 81 32 Egypte woont een klein groepje p mensen. Het overgrote deel j de Egyptenaren leeft in bit- c armoede. Zeker in de slop- jwijken en op het platteland. Dc itvijze van deze mensen is in d< ^lopen duizenden jaren maai Jnig veranderd! Maadi in Cairo (Egypte) is he pject 'glasblazen' gevestigd. He glazen is van generatie op ge falie overgedragen. Een echt tra poneel en artistiek vakmanschap -j 'pyrex' glas maakt men par pflesjes. Ze zijn stuk voor stul geitjes om te zien. jg proces van glasblazen gaat al jfy: Het glas wordt, nadat hc ^gloeiend is (bijna vloeibaar) i: (juiste vorm gebracht. De glas ^er doet dit door lucht in he Me blazen en daarbij draaiend wegingen te maken. Daarna woi U de kleuren en het goudlaag) pgebracht. Vervolgens wort (I glaswerk opnieuw verhit u igeveer 650°C. Dc kleuren e (jgoud komen door dit proci jjer tot hun recht. (het project in Cairo werken tic l vijftien mannen, die op de; qze hun geld verdienen, om daa te hun gezin te onderhouden. E pporteur van de parfumfiesjes last a Business' in Ermelo. De 'j iceltjes' kan men in de Werel rinkel bekijken. Openingstijden Wereldwinkt jaandag van 13:00 tot 17:00 u a dinsdag t/m zaterdag van 09:! ut 17:00 uur. @035-60.28.13; Goede Vrijdag: een verdrieti djdag die toch heel goed wc toor alle mensen in de wereld. ;us Christus, de Zoon van G< tierf toen als mens aan een krt Daarmee voltooide Hij zijn wc op aarde: in gehoorzaamheid God de Vader heeft Hij gelee en is Hij gestorven om de me heid van straffen op de zonde verlossen. Daarom riep Jezus vlak voordat Hij stierf: 'Het is bracht!' Ds. R. ter Beek preekt vrijdagavond over in een die van de gereformeerde kerk (v gemaakt) om 19:30 uur. Zijn dood was niet het einde: de derde dag is Hij weer leve geworden! Zijn volgelingen j gen naar zijn graf en zagen tot I verbijstering dat het leeg was. paasverhaal staat vooral centrac de morgendienst op Eerste P; dag. Dc dienst begint om 10:00 in de 'Schuilplaats', Paralielwe 's Middags om 17:00 uur is er een dienst. Ook in deze dien; gaat ds. Ter Beek voor. Niet? Nou dan krijgt als luister-aai Radio Soest daar nu de kans voor. Jan wel eerst luisteren naar Van li. van Heuvelrug tot Uiterwaard maandag Tweede Paasdag. Het tramma van Frans van Dusscl tnlnske den DuJk. Zij gaan dit keer in vele opzichte Hater op. Willem Sieverink ni een interview met de schippet misschien wel het kleinste ovi veer van de Hoeksewaard en I 'an Busschoten gaat uitvoerig Je veerdienst van I Jmuidcn naa Hcastle. Vooral deze laatste oversteek is onze luisteraars wel heel interessant. De Deense maatschappij DFDS Jienst tussen IJniuiden en New onderhoudt doet deze route dit j fon jaar. Reden voor de dirccti DFDS om aan dit tweede lustrui lijzonder tintje te gerenen da bul u, luisteraars van Radio "jecprofiteren. De Deense maats fj stelt als feestelijk gebaar vier Buise's' beschikbaar. Na een succesvolle serie kon Smeeing/BDC zondag niet stun ten tegen subtopper Bevo 2. In een rommelige wedstrijd werd het 31- 24 voor de ploeg uit Panningen. Voor de Soesters maakte het niet uit, ze zullen als negende of tiende eindigen in de eerste divisie. Dat is ruim voldoende om degra datie te ontlopen. Paul van den Deijssel en co. wisten dat al een poosje en bovendien viel onderin de ranglijst afgelopen weekeinde de beslissing. Gemin en BDC'90 (Landgraaf) zijn het kind van de rekening. De naamgenoot komt za terdag 2 april naar Beukendal voor de laatste competitiewedstrijd. Smeeing/BDC reisde zaterdag al ontspannen af naar Panningen. In de buurt werd eerst geskied, vervolgens dankzij een gastvrij onthaal door Bevo in de sporthal overnacht en uiteindelijk gespeeld. Na een gelijkopgaandc strijd (8-8) namen dc jonge 'reserves' van dc eredivisieclub voor het eerst af stand. Tijdstraffen in het slot van de eerste helft droegen ertoe bij dat de Soesters in de rust met 14-11 achter stonden. De ploeg begon de tweede helft met nog steeds drie handballers op de strafbank, maar hield zich wonderwel staande. Na 15-11 liep Bevo 2 zich stuk op de wederom excellerende Manasse Wisse en mocht debutant Eric Davids (21 en overgenomen van LHV) met zijn eerste competitietreffer de span ning terugbrengen: 19-18. Ongemakken Op dat moment was Michiel van der Horst al geblesseerd uitgeval len en erna moest ook Charles van Kordelaar vanwege een stekende pijn in zijn knie de strijd staken. Deze ongemakken bleven niet onopgemerkt in het verdere wed strijdverloop. Bevo besliste het duel in korte tijd (24-20) en vervolgens was het Ten je rot' in Panningen. De doelpunten vielen als rijpe ap pels van de boom. Met 31-24 slikte Smeeing/BDC de grootste neder laag van dit seizoen. Voor Smeeing/BDC staat er dus niets meer op het spel, maar de vraag is wel wie er dit seizoen top scorer wordt. Omdat Koen Smee- ing als gevolg van een schouder blessure een reeks duels mist en over twee weken evenmin van de partij zal zijn, kan Robert Wijnen de titel van zijn ploeggenoot over nemen. De opbouwer was zaterdag achtmaal trefzeker en staat nu op 120 doelpunten. Smeeing heeft er vier meer gemaakt. Niet bekend is of de geblesseerde topschutter reeds contact heeft gezocht met de doelman van de volgende en laatste tegenstander. Hees 3 bleef ook zaterdag ongeslagen en verzekerde zich daardoor van de titel. Staand en daarna onder v.l.n.r. Marko van de Berg, André Hagen, Johan van de Brink, Nico van Veen, Rolf van de Kort, Dennis Vrolijk, Ed Knies, Peter de Jong, Raymond Schimmel, Sander van de Berg, Olaf Kroon, Jeffrey Dorrestijn, Vincent Stuivenberg, Danny Brandenburg, Roel Roest, Michael Voet, Peter Ruijsendaal, Sander Rijnja. De verwachte terugkeer naar de hoofdklasse is voor Shot sinds zaterdag een stap dichterbij ge komen. Het lukte deSoesters met een 3-7-nederlaag niet om te stunten tegen GTTC Groesbeek, terwijl concurrent Rega 2 dat wel deed tegen Victoria 2. Shot staat daardoor vaster op de vijfde plaats van de derde divisie. Een positie die aan het eind van de competitie degradatie oplevert. De teleurstelling overheerste bij Hans van Gooi echter niet. 'Deze uit slag is gevoelsmatig net te weinig. We hadden hoop dat we dichterbij konden komen, maar je moet reëel zijn. Als we eruit gaan is dat nor maal, als we erin blijven is dat een huzarenstukje.' Over zijn eigen prestatie kon Van Gooi in ieder geval tevreden zijn. Met twee overwinningen was hij de man van de wedstrijd. Eerst liet de Soester Harry Straten in drie games kansloos en vervolgens won hij in een spannende partij in vier games van Ronald van der Kroft. Tegen Pedro de Klein, de beste man van GTTC, kwam Van Gooi net tekort, maar in die partij zat wel de mooiste rally van de dag. De spelers stuurden elkaar alle kanten op en bleven ondertussen voluit overspinnen. 'Zo'n rally vergeet je nooit meer, die speel je maar een paar keer in je leven.' Marcel Jansen won ook van Stra ten, Paul Roest bleef wederom met lege handen achter. Het dubbel had Shot eigenlijk eveneens een punt moeten opleveren. In de enige vijf- gamer van de wedstrijd knokten Van Gooi en Jansen zich van een 2-0-achterstand in games terug tot 2-2. In de beslissende game namen ze vervolgens een voorsprong van 4-1, maar dat bleek niet genoeg. GTTC scoorde negen punten op rij en won alsnog met 6-11. Voor het eerst sinds november vorig jaar leed WZ'49 weer eens een nederlaag. Maar de manier waarop gaf te denken. De pupillen van Ronald Heerschop konden al leen het eerste half uur imponeren, maar misten toen het vermogen om de score op te voeren. Uitein delijk trok Argon aan het langste eind: 3-2. Het was werkelijk een droomstart voor de Soesters in Mijdrecht. De thuisclub werd met wervelend aan- valsspel helemaal zoek gespeeld. Dat de openingstreffer pas in de 16e minuut viel was een klein won der. Toen kopte Gijs Schaap door op Ferry de Smalen, die op zijn beurt de bal inkopte: 0-1. Even daarvoor hadden De Smalen, Hi- dde Reitsma en Saddy de Koning al diverse mogelijkheden gemist. Na deze treffer werd Argon op de pijnbank gelegd en was het wach ten op een walk-over van de Soes ters. Met veel kunst en vliegwerk stonden de gasten een grotere score in de weg. Aan de overkant had doelman Pascal Kamerbeek bitter weinig te doen. Daarom was het frappant dat hij bij de eerste uitval van Argon meteen de bal uit het doel kon ha len. Doelpuntenmaker Youri van Adrichem van Argon mocht een minuut na zijn treffer met rood ver trekken, de boosdoener deed mee aan een modegril en deelde een el leboog uit aan Alemdar Kurt. Het verraste WZ'49 sputterde nog wat tegen. Er kwamen nog wat kansjes, maar toen tot over maat van ramp ook Alemdar Kurt met rood kon vertrekken, was het gedaan met de groen witten. 'Het was een klein tikje, maar hij viel erg makkelijk. En die scheids be schouwde hem als een doorgebro ken speler', reageerde Kurt later. Na de thee kwam WZ'49 er niet meer echt aan te pas. Argon rook zijn kansen, en in de 53e minuut tikte Alexander Bos de 2-1 in. De Soesters gooiden achter alles open, de 3-1 was dan ook een logisch gevolg. Heerschop begon te wis selen om weer grip op dc wedstrijd te krijgen, maar moest machteloos toezien hoe zijn ploeg geen vuist meer kon maken. De aansluitings treffer van Patrick Dorrestein in de slotfase gaf de stand een wat draaglijker aanzien, maar mocht niet meer baten. Dat na afloop ook nog werd ver nomen dat koploper Montfoort ook weer punten had gemorst was extra zuur. Heerschop was teleurgesteld. 'We begonnen zo goed, een beter begin kun je jezelf niet wensen. Het had met de rust gewoon 4-0 moeten staan. Maar na een half uur zakten we in. En dan krijgen we wat tegenslag, zo als die onterechte rode kaart en de gelijkmaker. Dat was voor mij het keerpunt. Wat er dan met de jongens gebeurt, weet ik niet. Ze gaan dan andere dingen doen dan voetbal, bijvoorbeeld praten tegen de overigens zeer matige scheids rechter. Maar de nederlaag hebben wij aan onszelf te wijten'. Aanvoerder Gijs Schaap verwoord de het goed:Dit was gewoon stom puntverlies'. ^nnis kunt maken met de s schepen de 'Queen of Sca °f de 'Duke ofScandinavia c epen die dagelijks naar En "en. Vertrek rond de klok var "■aankomst 's morgens om on i ij UUr 'n Engeland, en dan I) gezellig een dagje winki ■"joelen in Newcastle, een mi met historische accenten, ei °nds weer terug aan boord v< n gezellige avond, lekker sla n ,fjt besluit na een uitstekend eer huiswaarts. °e U in het bezit kunt komen ^persoons Mini-Cruisc-ticI el r naar Van H tot U. na mg tot Uiterwaarden op m 'ee.de Paasdag. En laat u v< de boot nemen. beoefenaars van Walking. Dat is nogal zeker als dat aantal binnen stand komt. 'Het is de groeiende buitensport van moment', zegt Frans Jansen, is gecertificeerd instructeur, net als Henk Schaak en Ingrid Sükel met wie hij in Soest de deelnemers begeleidt. Het begon een jaar ge leden en zaterdag werd Marilyn Pouw uit Soesterberg in het zon netje gezet. Omdat zij de tweehon derdste cursist is, kreeg ze poles uitgereikt. Dat zijn de speciale wandelstokken waarmee Nordic Walking wordt beoefend. Dat de nieuwe sportieve wandel techniek een stormachtige ontwik keling doormaakt, was sportwet houder Harry Witte niet ontgaan. Op het voormalige Zonnegloren- terrein reikte hij zaterdagmorgen de stokken uit, die beschikbaar waren gesteld door een lokale sponsor. Witte toonde zich enthousiast over Nordic Walking, vooral vanwege de toegankelijkheid. Jong en oud kan meedoen, elk op zijn eigen niveau. Daarom vormt het, aldus Witte, een welkome aanvulling op de breedtesport die de laatste ja ren door Soest wordt gestimuleerd. Witte voegde de daad bij het woord en nam zelf ook twee stokken ter hand en stelde vast dat je bepaald niet voor 'paal' loopt. Na het officiële programma gingen de Nordic Walkers gezamenlijk op pad Meer informatie over deze sport is te vinden op de website: www. nordicwalkingsoest.nl Op de NK sprint voor junioren is Sanne Delfgou als achtste geëin digd. Daarmee gaf ze een waar dig slot aan een goed seizoen. In 42.52 opende ze zaterdag in Den Haag goed op de eerste 500 meter (zevende). Op de dubbele afstand stelde ze enigszins teleur (1.26.28), waardoor ze terugzakte naar de ne gende plek in het klassement. Ter reinwinst boekte de schaatsster van SV Eemland de volgende dag. On danks dat de op de 500 meter licht werd gehinderd door een val van haar tegenstandster en een tegen vallende tijd van 43.06 noteerde, kwam ze sterk terug op de tweede 1000 meter (1.26.06). Veel van haar clubgénoten waren goed bezig tijdens recordwedstrij den in Thialf. Zestien persoonlij ke beste tijden sneuvelden in het schaatsgeweld. In sommige geval len werden er seconden afgesnoept. Hij hoefde zich in de laatste wed strijd nergens meer druk om te maken, want hij was zeker van de eindzege. Willem van de Kraats werd zaterdag gehuldigd als kam pioen van de wintercompetitie van De Snoekbaars. In tien wedstrijden ving hij in to taal 131,13 meter vis. De afzon derlijke resultaten leverden hem 25 (straf)punten op. Achter hem knokten Sjouk Rijksen en Kik van de Hoef nog voor de tweede plaats, zodat er voor dit tweetal dit week einde in Loosdrecht nog het een en ander op het spel stond. Rouksen werd derde, Van de Hoef vierde, zodat zij in het eindklassement als respectievelijk tweede en derde eindigde. John Hibbel, zaterdag tweede, nam genoegen met de vierde plaats, op Met een herinneringsvaantje, een ruime afstand gevolgd door Peter puzzelboekje én een onvergete- de Rond, Nol Koot en Maarten van lijke ervaring keerden meer dan Loenen. De dagzege ging zaterdag honderd basisscholieren uit de naar Sjaac van der Bliek. Hij is in groepen drie en vier zaterdag huis- het algemeen klassement terug te waarts. Ze hadden zojuist meege- vinden op de achtste plaats. Daar- daan aan een spelletjesochtend achter komen Willem van Zoeren van De Eemvogels. en Erik van de Kraats. Op zaterdag 9 april houdt De Veertien teams beleefden grote pret Snoekbaars de Baarn, Soest, Bun- aan de zeven spelen die de korfbal- schoten wedstrijd. Die wordt gevist vereniging in Spleasure Centrum aan de Eem in Soest, vanaf 7:00 had uitgezet. Uiteraard waren alle uur. Deze traditionele ontmoeting onderdelen gerelateerd aan deze vindt altijd plaats vóór de zomer- typisch Hollandse sport, competitie die in april van start Na anderhalf uur was het de beurt gaat en ook uit tien wedstrijden aan de kinderen uit de groepen vijf bestaat. tot en met acht. Zij speelden een toernooi in verschillende poules (per leeftijd) en dat leverde zeven winnaars op. Kennelijk zitten er op de Insingerschool veel goede korfballertjes, want deze school greep de winst in vier poules. De andere 'dagzeges' gingen naar De Achtbaan 2, De Driesprong 2 en Da Costaschool 4. Bijzonder spannend was het in groep A, waar alle vier teams het zelfde aantal punten behaalden. Er moest gerekend worden om te kijken wie het beste doelsaldo hadden en daarna speelden de De Achtbaan en de Insingerschool de finale. De laatste won met 2-0, zodat de Insingerschool later mag deelnemen aan het provinciaal kampioenschap. De Eemvogels kon daarna een zeer geslaagde sportdag afsluiten, maar start zaterdag 2 april met een nieu we groep van vijf- tot achtjarigen. Belangstellenden in deze leeftijds groep kunnen zich dan om 9:30 uur melden op het terrein aan de Staringlaan. Soester Courant tachtig jaar thuis in Soes(terberg) Pim Hoekzema; 'De samenwerking met het team van Kees van de Vendel is vorig jaar ontstaan en dit jaar doorgegroeid naar een volledige samensmelting. Met de Paasraces van komehd weekeinde begint voor Pim Hoekzema en Kees van den Ven del het nieuwe seizoen in de Seat Cupra Cup. Op Zandvoort geven de Soester teamgenoten straks vol gas. Hoekzema aast op een top drie notering, Van de Vendel hoopt aan het einde van de rit bij de beste tien te horen. De jeugd van Badso speelde zon dag om het clubkampioenschap. Dat gebeurde in twee klassen. In klasse 1 waren er twee titels voor Reinhilde Schmit en Niek Groe- nesteijn. Schmit won het enkelspel en schreef met Chantal van Doorn ook het dubbelspel op haar naam door in de finale te winnen van Bo- nita Westbroek cn Odette Haye. Winnaar bij de jongens werd Peter Taris die in dc dubbelfinale met Wouter Moraal onderuit ging te gen Bob Hensen en Niek Groe- nesteijn. Dezelfde Groenesteijn was even eens succesvol in de mix. Met Bonita Westbroek klopte hij in de eindstrijd het koppel Frank Stech- way en Kim Reimsma. Stcchway was verliezend finalist in het en kelspel, net als Westbroek. In klasse 2 waren de winnaars: Daniël Vliet en Angela Graffner (enkel), Vliet en Fabian Uyland (herendubbel), Hilleen Smeets en Kelly de Vos (damesdubbel) en Folkcrt van Verseveld en Helga Knops (mix).

Soester Courant | 2005 | | pagina 20