a 1EBÉE b.v. Drie inloopbijeenkomsten over ontwerpplan Hart voor Groen Zonnepaneel op gemeentehuis Raadsman acht verklaringen over mishandeling tegenstrijdig Ontmoeting met bosmannetje r, 1'%i a mm Ook op Goede Vrijdag bent u van harte welkom bij de Rabobank Soest Baarn Eemnes. 7 VARIA t GTST-ster Nick viert kermis in Den Dolder PAGINA 6 Broeckman-v. Hall .ss»»* €995 FEIKEVSl WOENSDAG 23 MAART 2005 SOESTER COURANT PAGINA 7 In Soesterberg en Soest; tweemaal 's middags Campagne Schoon en Spaarzaam Soest begonnen Meningen ^^vanlezerel Soest Vitaal In kraag gepakt Grove fout met grof huisvuil Grofvuil (2) Weidevogels (6) Alcoholcontrole 0800 - 0432 Wethouder Witte komt kijken bij Boomfeestdag 2 r Het is tijd voor een bank met ruime openingstijden. Rabobank Soest Baarn Eemnes Het is tijd voor de Rabobank. est - 035-6019633 jstijden per 1 april 2005 19.00 - 20.00 uur 13.30 - 14.00 uur 19.00 - 20.00 uur 19.00 - 20.00 uur 13.30 - 14.00 uur e emm'iu! of 2 - Soest - fiIE 01 27 15 in dakdekkersbedrijf Gas- en waterleiding Lood- en zinkwerk Keuken- en badsanitair Dakbedekking Rioleringswerkzaamheden en reparaties aan technische installaties, ontstoppingen - DATADIDACT computeroplei dingen. Al 12,5 jaar specialist in flexibele computercur sussen. Feestactie; win een cursus of krijg 12,5 korting! Tel.: 035-6022826; internet: www.datadidact.nl GITAARLERAAR (uit Soest) gevr. voor 13 jr. jongen. Thuis of op locatie. Tel. 035- 6012646. Welke vrouwen houden van LEZEN en vinden het leuk om dat met elkaar te doen en samen over boeken te praten in een leeskring? Als u dit aanspreekt kunt u bellen naar Riet v. Oers 035- 6029480. A.J.W. Bedrijfshygiëne ook particulieren Ongediertebestrijding tevens HOUTWORM/BOKTOR verdelging Bel. 033-2462248 06-53446804 e-mail:info@ajw.nl boilers/geysers thermostaten en alle hulpmaterialen Alle bekende merken te zien en direkt uit E AANBIEDING GESLOTEN GASWANDKETEL .g^0ESKUN01G tijdelijk ARNHEMSEWEG 149 AMERSFOORT TEL: 033-4621162-FAX: 4655423 www.feiken-verwarming.nl Op 30 maart en 5 en 8 april houdt de gemeente bijeenkomsten voor mensen die vragen en of opmer kingen willen afvuren over het ont- werp-bestemmingsplan Hart voor Groen. Betrekking daarop hebben de locatie voor het ecoduct over de Amersfoortsestraat en nog zeven deelgebieden. In Soesterberg gaat het verder om bedrijventerreinen in noordoost, aan de Zuiderweg en aan de Ri- chelleweg (nu nog alle in gebruik voor militaire doeleinden) en om Apollo-Noord (nu bos achter Kontakt der Kontinenten) waar de gemeente de mogelijkheid van woningbouw wil openhouden. In Socstduinen beslaat het bestem mingsplan het Jessurunkamp van defensie en het Kodak-terrein, beide gelegen aan de Beaufortlaan. Soest wil deze twee complexen te ruggegeven aan de natuur. Voor het bedrijventerrein heeft Soest al een koopoptie. Omdat Hart voor Groen groten deels van invloed is op Soesterberg en daar ook veel gevoeliger ligt, worden in deze woonkern twee bij eenkomsten belegd. De gemeente verwacht in Soesterberg de groot ste toeloop en houdt daarom zowel een inloopmiddag (30 maart) als een inloopavond (dinsdag 5 april). In Soest is er een inloopmiddag op vrijdag 8 april. Het is enigszins merkwaardig, dan wel opvallend dat de gemeente twee van de drie sessies 's middags houdt. Normaliter vinden infor matiebijeenkomsten als deze in de avonduren plaats, zodat werkende mensen in de gelegenheid zijn hun zegje te doen. Een woordvoerder van de gemeen te zegt dat in Soesterberg bewust is gekozen voor een middag- en een avondsessic, zodat iedereen in de gelegenheid is om te komen. 'In Soest wilden we ook 's avonds een bijeenkomst houden, maar door het volle programma is dat niet mogelijk. Omdat we weten dat veel mensen op vrijdagmiddag vrij zijn, hebben we de inloop op die dag gepland.' Het (ontwerp)bestemmingsplan is uniek, omdat het niet uit één aan eengesloten gebied gaat, maar om zeven kleinere en grotere terreinen. Deze rode en groene plannen ma ken allemaal deel uit van het groot schalige en inmiddels omstreden Hart voor Groen project, waarin provincie, gemeenten, ministeries en instellingen samenwerken. Belangstellenden kunnen het plan inzien in het gemeentehuis. De mo gelijkheid om bezwaren (zienswij zen) in te dienen bij de gemeente, bestaat tot en met 13 april. De zienswijzen worden behandeld door het ambtelijk apparaat en het college, waarna het ontwerp- bestemmingsplan op dinsdag 14 jupi wordt besproken door de raadscommissie ruimtelijke orde ning. Negen dagen later besluit de gemeenteraad of het plan al dan niet wordt goedgekeurd en zo ja, in welke vorm. Programma Het programma van de inloopbij eenkomsten is als volgt. Woensdag 30 maart 14:00-16:30 Dorpshuis Soester berg. Dinsdag 5 april 19:30-21:30 Kontakt der Konti nenten Vrijdag 8 april 14:00-16:00 Gemeentehuis. Het oprichten van Soest Vitaal is een logisch gevolg van het re ferendum. Als je in korte tijd, met beperkte middelen, zoveel medestanders weet te mobilise ren spreekt dat van uitzonderlijke klasse. En dat is wat onze gemeente nodig heeft. Bestuurders die naar de burgers luisteren en hun han delen daarop afstellen. Want daar schort het nogal eens aan en dat wekt grote irritaties op. Een paar voorbeelden. Wat doen onze bestuurders om de geluidsoverlast van de A28, die al jaren boven de toegestane limiet is uitgegroeid, terug te dringen. Na langdurig drammen van de VSB kan er eindelijk een briefje naar Rijkswaterstaat af. Een schril con trast met de geldverslindende actie om het ecoduct door onze strot te wringen. Wat deden onze bestuurders om de milieulast van de spitsstrook tegen te houden? Dankzij de VSB en niet onze bestuurders is Rijkswaterstaat verplicht een Milieu Effect Rap portage (MER) op te stellen. Waarom is bij het plaatsen van ondergrondse papier- en glascon tainers een heroverweging van de brengplaatsen niet mogelijk? Ant woord: 'Omdat er overal onder grondse kabels liggen!' Kletskoek: Men wil geen inspraak van de bur gers, omdat men op het gemeente huis de dienst wel uitmaakt. Wordt er geluisterd naar de reacties van de burgers op concept-bestem mingsplannen? Vergeet het maar. Zelfs het verstrekken van een com plete argumentatie aan de indie ners van de bezwaren is nog teveel Verschillende ambtenaren doen nog even hun vvarming-up. Hun groene t-shirts glinsteren in de zon. Wethouder Harry Witte verklaart via zijn luidspreker de campagne 'Schoon en Spaarzaam Soest' voor geopend. Frans Donders, Hans de Jong, Dick Snijders, Jan Loogman, Rik Schutter, Heijko Ligtermoet en Hans Wester trekken met alle macht aan het touw om het zonne paneel omhoog te krijgen. En het lukt. Het gemeentehuis heeft er nu nog één bij! Op het dak van het gemeente huis staan nog veel meer zonne collectoren. En ook het dak van De Plantage aan de Smitsweg is er mee versierd. De gemeente doet uiterst haar best het goede voorbeeld te geven. 'We willen de Soesters zoveel mogelijk stimule ren alternatieve energie te gebrui ken. Alle gemeentegebouwen en straatverlichtingen werken al op groene stroom. We willen graag dat iedereen dat gaat doen', aldus wethouder Harry Witte. 'De poolkappen smelten door ons energieverbruik. Zelfs de Kiliman- jaro smelt!', vertelt Evelien Mid dendorp van de afdeling Algemene Zaken en Milieu. 'Daarom is de gemeente vorig jaar gestart met het klimaatbeleid. In Soest zijn vijftien klimaatprojecten gepland. In 2004 is het eerste van start gegaan. De projecten lopen door tot en met 2007. 'We organiseren bijvoorbeeld workshops voor buurtbewoners en bedrijven. 'Hoe kunnen wij als Soester of bedrijf energiebesparend zijn' is het centrale thema van de workshops. Soesters kunnen op veel verschil lende manieren meehelpen om de CO2 uitstoot te verminderen. 'Minder vaak met de auto rijden en minder energie verbruiken zijn belangrijke voorbeelden', vertelt Middendorp. 'Naast het overgaan op groene stroom en het gebruik maken van zonnecollectoren kun nen de Soesters ook op andere manieren energie besparen. Ze kunnen spaarlampen gebruiken, minder warm water verbruiken, de verwarming wat minder vaak of minder hard aanzetten', aldus Middendorp. De gemeente vindt dat Soesters zuiniger moeten omgaan met ener gie. Ze heeft aan de actie zelfs Ambtenaren hijsen een zonnepa neel op hét gemeentehuis. 1 Foto: Soester Courant een prijsvraag verbonden. Diege ne met de leukste, origineelste en beste energiebesparende tip krijgt een beloning van de gemeente! De tip moet voor 15 april binnen zijn. Meer informatie over de prijsvraag en over Schoon en Spaarzaam Soest is te vinden op www.soest.nl. De politie heeft vrijdagavond twee vermoedelijke dieven opgepakt. Het betreft een Utrechter en een IJsselsteiner die in een bosje on der meer een computerscherm en een laptop kwamen ophalen. Deze goederen waren eerder die dag ontvreemd uit een bedrijfspand. Na de melding trof de politie de spullen aan in een bosje, vlakbij het bedrijf. Even later verschenen de twee verdachten. Een van hen werd aangehouden, de ander nam de benen, maar meldde zich later zelf bij de politie. De Utrechtse officier van justitie mr. M. van Leent wil dat een 31- jarige Soester wordt vrijgesproken van het aftuigen van een dorpsge- note. Volgens de aanklager laten de verklaringen van de vrouw te veel vraagtekens open om tot een veroordeling te kunnen komen. De vrouw legde maandag in de Utrechtse rechtszaal een verkla ring af over wat zich vorig jaar op 30 juli in haar woning zou hebben afgespeeld. Volgens de Soestersc was ze rond middernacht door d( verdachte haar huis binnengeduwd nadat ze in een kroeg sigarettei was wezen halen. Ze was gcvallei en zou door de verdachte meerma len tegen het hoofd zijn geschopt De man en de vrouw kenden elkaa uit het uitgaanscircuit. Advocaat mr. J. Dassen wees ii zijn pleidooi op diverse tegenstrij digheden in de verklaringen die d( vrouw bij de politie en in de rechts zaal had afgelegd. Zo verklaarde het slachtoffer in de rechtszaal voor het eerst dat ze met haar hoofd te gen een radiator was gevallen. Ver der zei ze dat ze de verdachte had zien weglopen, terwijl de vrouw bij de politie had verteld dat ze op dat moment buiten bewustzijn was geweest. Omdat er geen getuigen waren, vond Dassen dat zijn cliënt moest worden vrijgesproken. Ook Van Leent was niet overtuigd door de vrouw. Volgens de officier van jus titie deed het haar geloofwaardig heid geen goed dat ze in de rechts zaal, op een vraag van de advocaat, eerst had ontkend dat ze ooit was veroordeeld, terwijl dit wel het ge val was. Pas na een vraag van de officier had ze dit toegegeven. De Soester ontkende zelf dat hij de vrouw had aangevallen. Hij zei een naam van een perspon aan politie en justitie te hebben doorgegeven, van wie hij had gehoord dat dit de dader was. Andere feiten Hoewel de officier van justitie vond dat de Soester moest wor den vrijgesproken van mishande ling van zijn dorpsgenote, achtte hij de man wel schuldig aan diverse andere feiten. Hij eiste 269 dagen gevangenisstraf, waarvan 180 da gen voorwaardelijk, en 150 uur werkstraf tegen verdachte, met als bijzondere voorwaarde verplicht rcclasseringstoezicht. Zo zou de man vorig jaar augus tus zijn Baarnse ex-vriendin in haar woning in haar rug hebben geschopt en met haar hoofd tegen een muur hebben geslagen. Boven dien zou hij in oktober 2003 zijn ex en haar toenmalige vriend hebben bedreigd. Volgens de vriend had de Soester een mes getrokken en was het daarna in de woonkamer tot een vechtpartij gekomen. Hij zou de verdachte uit zelfverdediging met een stoelpoot op het hoofd hebben geslagen. Dat de Soester had geprobeerd de vriend en zijn ex neer te steken, vond Van Leent niet bewezen. De Soester ontkent ook de be dreigingen met het mes. Volgens de man had de vriend van zijn ex hem met de stoelpoot bewusteloos geslagen, nadat hij eerder al in de hal van de woning een klap zou hebben gekregen. Toen hij weer bijkwam was de vriend gevlucht. Die zou het verhaal over het mes hebben verzonnen om zijn eigen gewelddadig gedrag goed te praten. De ex-vriendin van de Soester ver klaarde later ook dat ze geen mes had gezien, nadat ze dit eerst bij de politie wel zou hebben bevestigd. De advocaat van de verdachte vroeg om vrijspraak voor alle fei ten. Volgens Dassen had de vrouw meer letsel moeten oplopen dan een snee en een bultje als ze met haar hoofd tegen een muur was geslagen. De rechtbank doet maandag 4 april uitspraak. De Soester heeft het onvoorwaardelijke deel van de geëiste celstraf al in voorarrest uitgezeten. Vaststellen WOZ. In veel gevallen natte vingerwerk aan de hand van wisselende vergelijkingsobjecten. Bij het ophalen van gegevens uit www.soest.nl wordt alles in het werk gesteld om het de burger zo moeilijk mogelijk te maken. Op de instructiepagina wordt een dusda nig klein lettertype gebruikt, dat van het scherm niet is af te lezen wat de volgende handeling moet zijn. Als het de bedoeling is om de burger van het indienen van een bezwaarschrift af te houden, is dit een perfecte methode. En omdat het beter kan en moet, verwelkom ik Soest Vitaal van har te. Ik wens u veel sterkte toe, want er is genoeg werk aan de winkel. B. van Engelen Vorige week berichtte de Soester Courant over het onzalige idee van de gemeente om grofvuil ophalen voortaan 10 euro te laten kosten. Met name mensen met een kleine of geen auto zullen er door getrof fen worden. Deze mensen kunnen de onbruikbare spullen namelijk niet naar De Schans brengen. Ook Kringloopwinkel Spuilenhulp zal er geen profijt van hebben, want daar gaat het om hergebruik, niet om grofvuil. Op zo'n manier schuift de gemeente haar grof vuil rondes af op deze sympathieke vrijwilligersorganisatie. Het zou verder heel goed kunnen dat de maatregel niet hergebruik en af valscheiding bevordert, maar juist illegale dump en zwerfvuil. Iets dat het milieu en de leefomgeving niet ten goede komt en de gemeente uiteindelijk alleen maar meer geld gaat kosten. Ik hoop dat de gemeente zich over dit plan nog eens beraadt en op zoek gaat naar een betere oplos sing. Of als het om een 1 april grap gaat, hoop ik dat de gemeente op zoek gaat naar een betere mop. Martin Stolk Uit de krant van vorige week: RMN rekent 10 euro voor het op halen van uw grofvuil. Beter voor het milieu en voor de recycling! Denkt men dat nou echt? Mijn vermoeden: illegale dumpingen (kijk maar eens wat er nu al bij de papier- en glascontainers wordt achtergelaten). Op een na slechtste reden: niet iedereen is in praktische zin in de gelegenheid om grofvuil te (laten) vervoeren naar De Schans. Slechtste reden: anders kost het geld. En wie wel bereid is te betalen, zal zonder twijfel naast z'n eigen grofvuil een groeiende stapel troep uit de buurt en verre omstreken voor zijn deur zien. Die mensen gaan dus betalen voor Jan-en-al- leman, want je hoeft echt niet uit te gaan van de goedheid van andere mensen. Gevolg, niemand die nog wat aan biedt! Nou inderdaad, dat is héél goed voor het milieu. Of misschien toch niet? Zeg nou eerlijk, dit gaat toch niet werken! Wie ruimt straks de illegale dumpingen op en wie betaalt dat? De RMN? Soest wil toch de schoonste gemeente van Nederland worden? Daaraan gaat deze regeling echt niet bijdragen. Het zal zelfs op dit moment al niet lukken met al het zwerfafval. Bovendien zie ik in de praktijk een fantastische recycling van bruikbare producten die als grofvuil langs de weg geplaatst worden. Karren vol worden al weggesleept nog voor de RMN langs komt. Ik ben hoogst verbaasd over de redenering achter deze regeling en dus ook over de invoering ervan. Pièter Adelaar Ik vind het jammer dat mijn op ponenten in het weidevogeldebat het debat gesloten verklaren, zon der dat zij op mijn hoofdpunt in gegaan zijn. Niemand ontkent dat er predatie van weidevogels door vossen (en andere dieren) plaats vindt. Maar om daaruit te conclu deren dat dat dus de oorzaak van de achteruitgang van weidevogels is, is een beetje te snel. Omdat wei devogels meerdere jongen per jaar hebben en meerdere jaren kunnen leven, hoeft dat helemaal niet het geval te zijn. Ieder paartje hoeft, gemiddeld, immers maar 2 jongen in hun leven voort te brengen om de populatie stabiel te houden. Dat de vos evident niet de oorzaak is van de achteruitgang van wei devogels in de Eempolder, volgt direct uit de grote dichtheden in de reservaten en de lage dichtheden daarbuiten. Nu de grutto's weer terugkeren, kan ieder dat zelf in het Noorderpolder vaststellen. Dat negeren is de kern van het pro bleem missen. Dat de mens de maat aller dingen is, is een inzicht dat we aan de an tieke Griekse filosoof Protagoras danken. Volgens de maat van som migen mogen, nee moeten vossen gedood worden omdat zij weide vogels doden. Volgens mij is de oplossing gelijk aan de aanklacht, met dat verschil dat vossen geen mensen'zijn en dus geen maat heb ben. Vossen eten, onder andere, vogels, omdat zij zo gebouwd zijn. Doen alsof kieviten wel echte na tuur zijn en vossen niet, omdat zij kieviten eten, is een merkwaardig moreel standpunt. Omdat vossen kieviten doden, mogen wij, de mens, vossen doden? Willen de weidevogelbeschermers ook alle hermelijnen, kraaien en raven gaan uitmoorden? Schiet het middel het doel niet ver voorbij? Wie roept ons tot de orde? Het verschil tussen mensen en vossen is dat de mens kan nadenken over de gevolgen van zijn daden. Dat brengt moreel besef tot stand. Ik hoop dat allen, die de vos het recht op vlees in het eten willen ontzeggen, zelf ook zo consequent zijn om per direct vegetariër te .worden. Want anders wordt er wel met heel veel maten gemeten. Theo Zeegers Naschrift redactie: Het lijkt ons een goed idee dat, wanneer de heren nog verder willen debatteren, dit persoonlijk doen en dat de discus sie op deze plek als gesloten wordt beschouwd. Menige Soester heeft vrijdagavond moeten blazen tijdens een alcohol controle op de Biltseweg. Die vond plaats ter hoogte van de rotonde bij Den Dolder. De politie contro leerde 1167 bestuurders. Van hen moesten er twintig mee naar het bureau voor de ademanalysetest. Die viel voor vijftien personen ne gatief uit. Een automobilist werd voor de vierde keer in vijfjaar be trapt op rijden onder invloed. Hij moest zijn rijbewijs afstaan. Kinder- en jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar PonneiikoekeH feest met de PaasKaas! op 1ste en 2de Paasdag komt de Paashaas van 42:00 tot 19:30 wwn bij ons op bezoek! Vooi4 alle. kindeken ~g»*ooT en klein- hebben wij een leuk en origineel feestprogramma gemaakt... 'met'de Paashaas een spannend avontuur belevenI kom eieren schilderen op de hooizolder! laat je fotograferen met de Paashaas! laat je schminken! Voor *ncmr IwforwitiJi 035-6016527 Lange Bcinkwcg 26, Soest - www.smickel.nl reserveren; 'De jas om de stam van een boom noemen we de schors. Dit is ei genlijk de huid van de boom en beschermt hem. We vergelijken de schors van de boom met onze eigen huid. Kijk en voel goed en ontdek de verschillen.' Dit was een van de vragen die de kinderen van verschillende basisscholen moesten beantwoorden tijdens de 'speurtocht' op het natuurter- reintje 'Op Hees'. De speurtocht bestond uit een rode en een blauwe route met opdrach ten. Johan Simon, beleidsmedewer ker van Milieu en Educatie van de gemeente: 'lk heb twee routes uitgestippeld, zodat het ene deel van een klas de rode kan lopen en het andere deel de blauwe. Dan lopen ze elkaar wat minder voor de voeten. Het thema van dit jaar is bomen en dieren. De bedoeling van zo'n Boomfeestdag is dat kin deren dichter bij de natuur en bij de bomen komen te staan. Kin deren leren bijvoorbeeld door dit speurtochtje hoe ze aan een knop van een boom het type kunnen herkennen.' Tijdens de tocht moesten de kinde ren allerlei spulletjes verzamelen uit de natuur, zoals takken en blade ren. Connie van den Hoeven van De Buut: 'Iedere school verzamelt materiaal in het bos en maakt daar een mooi kunstwerk van. De school met het mooiste kunstwerk mag in het najaar een boom planten. Vorig jaar heeft onze school gewonnen. Wij hopen dit jaar natuurlijk weer te winnen met het mooiste kunst werk.' Ook de kinderen van deze school hopen dat. Kinderen van De Buut hebben aan de hand van een boomstronk, mos, bladeren en takken een echt bosmannetje gemaakt. De kinderen laten het kunstwerk aan wethouder Harry Witte zien. 'Het mannetje heeft meerdere benen. Het heeft korte armen, want lange armen zijn lastig voor de andere bosbewoners. En het heeft haar. De taak van het bosmannetje is om met behulp van andere mannetjes het bos mooi te maken', vertelt Van den Hoeven aan de wethouder. Zes scholen, waaronder De Buut, PWA, De Bron, De Achtbaan, De Driesprong en De Wegwijzer, met leerlingen uit groep vijf en/of zes deden mee aan deze dag. De school met het mooiste kunstwerk mag in het najaar een boom planten. 'Maar dat kunnen ook een aantal struikjes zijn', aldus Johan Simon. Kinderen van basisschool De Buut bij het natuurkunstwerk. Foto: Soester Courant Meet and greet. Oog in oog staan met je favoriete sport- of televi- sieheld, hem of haar aanraken, samen op de foto. Die droom kan werkelijkheid worden voor de (voornamelijk vrouwelijke?) fans van soapster Nick (Christopher Haddad is zijn naam) uit 'Goede tijden, slechte tijden'. Komende zaterdag is hij vanaf half vier twee uur te gast op de paasker- mis in Den Dolder, die gisteren van start ging en draait t/m Tweede Paasdag. Een ritje met Nick in 'The Lovemachine'? Het zou zo maar kunnen. Helemaal nieuw is het fenomeen 'Meet and greet' niet voor de Dolderse paaskermis op het terrein rond dorpshuis/sporthal De Delta (naast het NS-station). Negen jaar geleden brachten John van Loen en Foeke Booy, toen nog spelers van FC Utrecht, een bezoek aan het evenement. De laatste jaren waren kinderhelden te bewonderen als Kabouter Plop, Bob de Bou wer en Pipo de clown en Mamaloe. Voor deze kermis had De Delta in eerste instantie het oog laten vallen op Neerlands populairste familie van dit moment, de Tokkies, maar dat bleek niet haalbaar. Kermissen omlijsten met extra festiviteiten begon beginjaren 80, toen de populariteit van het oudste volksvermaak minder werd. Arties ten gingen optreden op de kermis, er werden markten en braderieën omheen georganiseerd, vuurwerken afgeschoten, dat alles om de kermis aantrekkelijk te maken voor een zo breed mogelijk publiek. De kermis in Capelle a/d IJssel spande daarbij de kroon; daar werd de volledige opbrengst van de kermis gebruikt voor een omlijstend programma met artiesten. Op het oude terrein aan de Schroe- der v.d. Kolklaan kende ook de Dolderse kermis een aantal jaren neven festiviteiten. Er was een aantal jaren een Paasmarkt, een playbackshow en een ballonnen wedstrijd. Ook vond er een demon stratie schapen scheren plaats en konden er in 1986 rondvluchten met een helikopter boven het dorp worden gemaakt. Tijdens die ker mis trad Rob de Nijs belangeloos op om geld bijeen te brengen voor het bouwfonds van de toen nog te bouwen Delta. Het kermisterrein rond De Delta leent zich niet voor dergelijke fees telijkheden en dus gooiden de orga nisatoren het daar over een andere boeg om het publiek aan de kermis te binden. De Piekenkermis was zes jaar lang een doorslaand succes en ook deze keer zijn betaalbare rit en entreeprijzen een belangrijke troef van dit traditionele Dolderse festijn. Op Goede Vrijdag vindt de inmiddels vertrouwde actie '2 kaartjes halen, 1 betalen' plaats. Vermaak bieden voor een breed publiek is een voorname pijler on der het succes van de kermis, waar de jongste bezoekertjes de 'Mini- cars' als nieuwe attractie mogen begroeten. De kermis is dagelijks geopend van 14:00 tot 23:00 uur. De Del ta ligt aan de Dolderseweg 150a. Rondom het kermisterrein is volop gratis parkeergelegenheid aanwe zig. Gedurende de kermisperiode is een informatienummer openge steld voor alle informatie: 06- 22.18.19.51. Nick Christopher Haddad) van GTST. Rabobank

Soester Courant | 2005 | | pagina 7