Saskia van Dorresteijn: 'Als ik schilder vergeet ik alles' RAPPERS GEZOCHT! Gefke Koelbloed: 'Kleuren hebben voor mij klank' Hou je van rappen? En wil je optreden tijdens een bijzonder evenement in Soest? Bel voor meer info: 06 24145761 Kwartetspel op niveau bij muziekkring Eemland Fietsboot en boswachter Ruud Pausma exposeert unieke serie aquarellen aruóhOCK I Gooise Operette zoekt huishoudelijk personeel Nieuwe expositie in Artishock Harpconcert Vrijdag 1 april Film: 'Lepel' Het Rijke Leven: 'Koning en Kip' Vrijdag 8 april 'De lof der zotheid' Soesterse exposeert in Driebergen Bestuursleden voor Opvang Nieuwkomers Klein Soester Koor op herhaling met Colenso Consort Excursie op woensdag 6 april .soesTEBScouRiwr. Vrijmetselarij en Da Vinei Code 'Dimensies in papier' WOENSDAG 30 MAART 2005 SOESTER COURANT PAGINA 12 ^nÉNSPAG 30 MAAI De loper van de week Sportp^grammaJ Vrijdag 1 april Swingavond Jazzsessie-Plus Nog plaats in cursus djembé Film'2046' Stichting Af De Soester Kring Secretariaat: Kfommeweg5 Tel. 035-6014403 Artishock-exposant in april is de geboren en getogen Soesterse Saskia van Dorresteijn (35). Na de Griftland-mavo en de havo in Hilversum volgde ze aan de Utrechtse Kunstacademie de gra fische richting. Daarna werkte ze als ontwerpster, eerst bij reclame studio's en later zelfstandig. Tegenwoordig eisen de schoenen zaken, die zij met broer en zus exploiteert in Soest, Bussum en Utrecht, haar voor een groot deel op. Ook in de commercie kan zij haar creatieve talent kwijt, zoals bij het verzorgen van presentaties en het ontwerpen van kinderschoenen. Twee jaar geleden pakte ze haar oude liefde voor het schilderen weer op. Met als gevolg dat haar bovenwoning nu het midden houdt tussen woonhuis, atelier en galerie. Met de expositie debuteert Saskia als kunstschilder. Hoewel haar beeldend talent zich al vroeg aftekende was de kunstaca demie niet haar eerste keus. Met een hoger cijfer voor wiskunde zou ze voor patholoog-anatoom zijn gaan studeren. Van een medische carrière kwam het niet, maar haar oog voor het fysieke is te herken nen in de beelden van mensen en dieren in haar schilderijen. Wat dieren betreft gaat het vooral om paarden. Een passie van haar naast het schilderen.' Saskia's werk is surrealistisch van stijl. Een belangrijk inspirator is de Catalaanse schilder Angel Planells, een tijdgenoot van Salvador Dali. Ze werden in dezelfde stad gebo ren: Figueras. Saskia werkt met zowel olieverf als acryl op doek. Eenmaal aan het schilderen gaat ze er helemaal in op. 'Ik begin met penseel en kwast, maar al snel ne men mijn handen het over. Een scherpe lijn kan ik ook met een Saskia van Dorresteijn aan het werk. wijsvinger maken. Als ik schilder vergeet ik alles om me heen. Vaak luister ik met een koptelefoon op naar keiharde muziek. Bijvoorbeeld de Red Hot Chili Peppers.' De feestelijke opening van de ex positie is op zaterdagavond 2 april om 20:00 uur in het Artishockge- bouw, Steenhoffstraat 46a. De opening wordt zoals altijd gecom bineerd met Artishocks JazzClub, waarin het huisensemble Perron 5B optreedt. De expositie loopt t/m 20 april en is dinsdag, woensdag en vrijdag 10:00-12:00 uur te be zichtigen, ook op filmhuisavonden (zondag en maandag 21:30-22:30 uur). Extra openstelling: Koningin nedag 14:00-18:00 uur. Iedereen is welkom. De toegang is gratis. Info: Semmy Prinsen, huismeester, 60.19.577. Op uitnodiging van de Soester Kring geven de harpisten Edward en Chris Witsenburg op 6 april een concert. Zij spelen 'The Best of Anne Macdearmid'. Het pro gramma is gewijd aan deze Schotse componiste. Haar bewerkingen voor twee harpen van Schotse volksmelodieën getuigen van groot vakmanschap. Vooral met de Kel tische (kleine) harp kreeg zij een grote binding. Chris heeft al meerdere malen een optreden met zijn harp voor de Soester Kring verzorgd. Hij is de eerste leerling van zijn oudere broer Edward. Tegenwoordig spe len zij vaak samen. Edward staat bij muziekliefhebbers bekend om zijn krachtige toon; daarmee zet hij de traditie voort van de des tijds befaamde Nederlandse har piste Rosa Spier. Hij geniet grote internationale bekendheid. In 1957 werd Edward benoemd tot leraar aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Hij doceerde ook aan het Sweelinck Conservatorium Amsterdam. Ook in andere lan den speelt hij een toonaangevende rol. Hij gaf bijvoorbeeld concer ten, 'masterclasses' en lezingen in Australië. De Soester Kring komt bijeen in het gebouw van de NPB aan de Rembrandtlaan, ingang parkeer plaats aan de Pieter de Hooghlaan. Toegang 3,00; aanvang 10:00 'Lepel' is een avontuurlijke familie film over het negenjarige jongetje Lepel. Na de mysterieuze verdwij ning van zijn ouders ontfermt zijn gemene oma Koppenol zich over Lepel. Zij gebruikt hem als haar knechtje. Wanneer Lepel op een dag de kans krijgt ontsnapt hij en verstopt hij zich in een warenhuis. Hij raakt daar bevriend met het stoere meisje Pleun, dat stiekem achter de truien woont. Pleun en Lepel krijgen hulp van Max, een vriendelijke verkoper, die in stilte verliefd is op juffrouw Broer, de cheffin van de winkel. Max en Pleun bedenken een plan waar mee ze Lepels ouders hopen te vinden... Aanvang: 19:00 uur. Toegang: 4,50. Alle leeftijden. Woensdag 6 april Kip komt iedere dag bij Koning op bezoek en brengt dan een kakelvers eitje mee. Koning is een bofferd! Iedere ochtend een vers eitje bij zijn ontbijt. Maar vandaag is het Kip niet gelukt om een ei te leggen. Koning is hevig teleurgesteld als zelfs het kussen van kippentenen en het aanbieden van een soesje Kip niet kunnen vermurwen. Wat gaat Kip doen om toch een eitje te leggen? Koning weet het ook niet. Als Kip eindelijk aan de leg lijkt gebeurt er iets heel merkwaardigs. Koning staat perplex. Dit is een wereldkip! Aanvang: 15:00 uur. Duur: 50 minuten. Leeftijd: vanaf 3 jaar. Toegang: 5,00. Erasmus schreeft De Lof der Zot heid ('Moriae Encomium') in 1509 als een speels commentaar op de lachwekkende gedragingen van de mens, om er zijn vriend Thomas More in Engeland mee te ver maken. De Zotheid die Ingeborg Uijt den Boogaard een uur lang aan het woord laat geeft zich on bekommerd over aan haar gebab bel en vrijmoedig onderricht in de ondeugdelijke logica, zonder een ogenblik moeilijk te doen. 'Het gaat erom dat er vrolijkheid heerst', houdt de Zotheid ons voor. 'Als de ene dwaas lacht om de andere hebben ze beiden pret'. Erasmus slaagde erin met zijn tekst de bitterheid van zijn visie op de wereld te verpakken in luchtige scherts. Een satirische conference van een uur en na de pauze: cau serie over de mens Erasmus door Ingeborg Uijt den Boogaard! Aanvang: 20:00 uur Toegang: 10,00; CJP/Pas65: 8,50. Kaarten reserveren bij het Cultuurpunt in Idea: 035-60.95.829; dinsdag t/ m vrijdag 11:00-17:30 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling. Na het Florestan cello-piano duo en het Escher pianotrio nu het Romeo Strijkkwartet voor de Muziekkring Eemland. Het in 1997 opgerichte kwartet bestaat uit Cindy Afbracht, eerste viool; Jurjen Soeting, tweede viool; Con- stantijn van de Wetering, altviool en Maike Reisener, cello. Als een rode draad liep in het pro gramma voor de pauze de dans in de volksmuziek. Begonnen werd met twee walsen van Dvorak uit zijn opus 54 uit 1880. Zeer meesle pend gespeeld. Daarna een aantal liederen en dansen uit de Kaukasus. Dit was tevens een mooie inleiding voor het tweede strijkkwartet van Sergei Prokofiev (1891-1953). In het oorlogsjaar 1941 werd Prokofi ev met nog een aantal andere kun stenaars geëvacueerd naar Noltchik in de noordelijke Kaukasus. Hier kwam hij in aanraking met de rijke muziekcultuur van deze streek die hem inspireerde tot het schrijven van zijn tweede strijkkwartet, dat vol zit met melodieën en dansen uit deze uithoek van Europa. Het Romeo Kwartet toonde hier zijn Van 3 april tot en met 28 mei ex poseert de Soester kunstenares Gefke Koelbloed twintig van haar schilderijen in galerie Champ'Au- bert te Driebergen. Gefke Koel bloed (1948) studeerde aanvan kelijk piano en schoolmuziek aan het Muzieklyceum in Amsterdam en muziektherapie aan de Hoch- schule für Musik und darstellende Kunst in Wenen. Na een periode als muziekthera- peute en docente werkzaam te zijn geweest stapte ze over naar Het Ko renhuis, centrum voor kunst en cul tuur in Den Haag. Ze werkte hier samen met onder anderen beeldend kunstenaar Gerard Ram van wie ze haar eerste schilderlessen kreeg. In 1997 vestigde Gefke Koelbloed zich in Soest waar ze zich verder op de schilderkunst toelegde. Naast haar werk als coach, therapeute en mediator schilderde ze een aantal seizoenen met een groep kunste- Na elf jaar bestuurslidmaatschap moet de heer R. von Bartheld zijn werkzaamheden voor Vluchtelin genwerk/Opvang Nieuwkomers wegens drukte beëindigen. De organisatie is daarom op zoek naar twee nieuwe bestuursleden. Interesse voor andere culturen is belangrijk. Kennis van onder wijs, gezondheidszorg of sociale wetgeving is een pre. Voor meer informatie en aanmelding kunnen belangstellenden terecht bij de co ördinator van de instelling: Ammy Langenbach; dinsdag en donderdag 035-60.26.053. naars in Brugge. Ze volgde de zo- meracademie van Christian Artists en had les van beeldend kunstenaar Mare Klijn. Haar schilderijen kenmerken zich door uitbundig kleurgebruik en ab stractie. Gefke Koelbloed: 'Schil deren heeft voor mij te maken met zwanger zijn en geboren laten wor den. Ik begin met een gevoel en de kleur die zich aandient. Daar laat ik me door verrassen. Ik vergelijk het met de manier waarop ik com poneer. De start is een tekst die een klank 'voorschrijft'. Vandaar ga ik verder. Mijn schilderijen heb ben dus een duidelijke connectie met mijn muzikale achtergrond. Kleuren hebben voor mij klank, ze zijn onhoorbaar te zien.' Voor een bezichtiging tussen 3 april en 28 mei eerst even bellen met de galerie: (0343) 51.42.33. Het adres van Champ'Aubert in Driebergen is: Boterbloem 1. Een De samenwerking tussen het Klein Soester Koor en Colenso Consort is uitermate goed bevallen. Onlangs gaven ze in de Oude Kerk een ge slaagde uitvoering van Stabat Ma ter van G.B. Pergolesi, waarbij ook de solisten Anja Blom en Anjolet Rotteveel van zich lieten horen. Dat is niet onopgemerkt gebleven, want de organisatie van het Maarn- se evenement 'Muziek in de The- resiakerk' vroeg de uitvoerenden op zaterdag 23 april van de partij te zijn. Dan zal in dezelfde bezet ting nog een keer Stabat Mater van Pergolesi ten gehore worden gebracht. klasse. Zij gaven een ronduit in drukwekkende interpretatie van dit boeiende werk. Na de pauze een kwartet van die andere grote Russische componist, Dmitri Shostakovich (1906-1975). Schreef Prokofiev slechts twee strijkkwartetten, Shostakovich schreef er maar liefst vijftien. Het Romeo Kwartet koos voor nr. 3 uit 1946. Het is een van zijn meest ge speelde kwartetten. Ook hier lieten de musici horen hoe goed ze thuis zijn in deze muziek. Zo'n boeiende en perfecte uitvoering heb ik zelden gehoord. Het publiek dankte met een langdurig applaus. Ik sprak na afloop tijdens het tra ditionele glas wijn enkele muziek liefhebbers, die het programma wel interessant maar toch een. beetje modern vonden. Ja, wat is modern, beide kwartetten zijn al meer dan een halve eeuw geleden geschreven, dus modern!? Er waren iets minder bezoekers dan gewoonlijk, maar de thuisblijvers hadden ongelijk; zij hebben een middag kwartetspel op zeer hoog niveau gemist. J.W. Vereniging Natuurmonumenten en Stichting Eemlijn houden op woensdag 6 april een unieke fiets- bootexcursie naar de Maatpolder en de Noordpolder nabij de mond van de Eem. De excursie maakt duidelijk waarom dit gebied be schermd wordt en niet te inten sief door mensen moet worden bezocht. Het wordt fietsen met de boswach ter over kleine weggetjes, soms af stappen en rondkijken en af en toe een stukje lopen. De deelnemers kunnen kiezen waar zij met hun fiets op de fietsboot stappen: in Amersfoort om 10:00 uur, in Soest om 10:45 uur of in Baarn om 11:30 uur. Zij varen met<de fietsboot over de Eem naar het punt waar de bos wachter van Natuurmonumenten hen opwacht. Samen ontdekken zij twee uur lang de bijzondere kwa liteiten van dit poldergebied. Het verband tussen de geschiedenis van deze grond en de aanwezige natuur wordt duidelijk door de uitleg van de boswachter. Er zijn veel verschillende soorten weidevogels die de deelnemers kunnen aantreffen. Natuurmonu menten heeft daar namelijk een groot reservaat in beheer, waarin onder andere de kemphaan, de kie vit, de tureluur en de grutto hun broedgebied hebben. Daarnaast zijn er in het gebied ook tal van eenden aanwezig. Ook verschil lende roofvogels zijn in dit gebied waar te nemen, zoals bijvoorbeeld de bruine kiekendief. Ieder die een verrekijker bezit, neemt die mee om de vogels beter te kunnen zien. Verder wordt er uitleg gegeven over het beheer en de doelstelling van dit gebied De boswachter brengt de deelne mers naar de fietsboot, die inmid dels een andere plaats heeft gevon den. Daarna kunnen de deelnemers weer kiezen waar zij afstappen (Baarn, Soest of Amersfoort). Op woensdag 6 april vaart de lijn dienst nog niet en daarom is de fietsboot exclusief beschikbaar voor de deelnemers aan deze speciale fiets(boot)excursie. Het maximum aantal deelnemers is 20. De kos ten van deze excursie bedragen 13,50 per persoon. Daarvoor ontvangt men een kop koffie of thee naar keuze, tijdens de heen- en terugreis. Telefonisch opgeven is noodzakelijk. Dat kan vanaf 1 april bij de Infotelefoon Eemlijn, tel: 033-46.12.393. -jr ELKE WEEK EEN n ^^JINDEBUS?^^ Neem een abonnement: tel. (035)6014152 Gefke Koelbloed bij een van haar schilderijen. Foto Soester Courant. eerdere expositie van schilderijen van Gefke Koelbloed werd in ok tober. 2004 gehouden in de Broe- rekerk te Zwolle. Ook zo geïnteresseerd na het le zen van de Da Vinei Code wat de vrijmetselarij nu eigenlijk inhoudt? Op maandag 4 april houdt loge Eemland om 20:00 uur weer zijn jaarlijkse voorlichtingsavond om belangstellenden eens nader kennis te laten maken met de vrijmetselarij in Eetvilla van den Brink, Soester- bergsestraat 122. Soest en Baarn hebben sinds 1932 een eigen vrijmetselaarsloge. Die loge bestaat uit een enthousiaste groep mannen, die elke maandag avond bij elkaar komt om te praten over wetenschap, religie, filosofie en spiritualiteit. Voorop staat het vrije denken van ieder mens. In de speurtocht naar de waarheid zoeken zij naar datgene wat hen bindt en niet naar datgene wat hen scheidt, maar wel met behoud van de verschillen! De vrijmetselarij is geen leerschool, maar tracht via symbolen en rituelen aloude ken nis en wijsheid over te brengen die de zoekende mens kunnen helpen op zijn levenspad. De koffie is gratis. De sprekers zijn Sergio van Tiel uit Bussum en Fred Butter uit Baarn, bekend van o.a. Cats en Mamma Mia. Ze houden een voordracht over de beginse len van de vrijmetselarij. uit de prullenmand', aldus Ruud Pausma. Toen hij een achteloos weggegooide prop papier op pakte en voorzichtig opentrok, ontvouwde zich het plan voor een serie aquarellen van gekreukte of gevouwen vellen papier. De basis van elke compositie wordt gevormd door twee soorten papier: een vel helder wit schrijfpapier en een vel sterk houthoudend papier dat nog dateert uit de eerste helft van de vorige eeuw. Pausma heeft ruim een jaar aan de collectie gewerkt. Het resultaat is een serie van ruim vijfentwin tig unieke aquarellen waaruit de kunstenaar een keus heeft gemaakt voor de expositie in 'De Korte Dui nen'. Het restaurant is dagelijks geopend vanaf 10:00 uur; zondag vanaf 11:00 uur. Een van de aquarellen van Ruud Pausma, zoals te zien in De Korte Duinen. Vanaf 26 maart exposeert de Soes ter kunstenaar Ruud Pausma met een nieuwe collectie aquarellen in café-restaurant De Korte Duinen (Birkstraat 108). Het onderwerp in elk kunstwerk is gevouwen en gekreukt papier. Het karakter van de schilderijen is uniek. Door het toepassen van verschillende soorten achtergron den, een ruimtelijke of juist een uitwerking in het platte vlak, va riëren de kunstwerken van figura tief tot vrijwel abstract. Pausma is er in geslaagd de complexe licht en schaduwlijnen nu eens fijn dan weer krachtig neer te zetten. Door te spelen met verschillende belichtingsbronnen en -hoeken en een subtiele toepassing van kleur krijgen de papiercomposities een extra dimensie die de verbeelding prikkelt. Er is voor iedereen dan ook veel te zien. 'De mooiste kunstwerken komen ZONDAG 3 APRIL DONDERDAG 31 MAART middels zijn de 'lopers van 7. weeli' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn er trots op. En het is ook Set niks: acht weken helemaal ronder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer wjnd, winter en zomer. De Soester Courant is met recht trots op deze jongens en meis- s die daarom een extraatje verdienen. peje week krijgen de volgende bezorgers een bonus: i Sabine Jansen Levi Schouten i Kevin v. Stijn 9 Glenn Schlebaum i Futsal 20:55 DVS-NVC 2 (Beukendal) Futsal 21:00 ZSW-Firtina 93 (Wijchen) Basketbal 18:00 Red Stars (H)-Rotterdair (Beukendal) Handbal 2ö;40 Smeeing/BDC (H)-BDC'9( (Beukendal) Korfbal 15:30 Huizen 3-Eemvogels Tafeltennis 16:00 Bijmaat-Shot (Huizen) Voetbal 14:30 WZ*49-Benschop (Een weg) 14:30 Hees-Sloterpark (V.C Utrechtseweg) 14:30 't Vliegdorp-VSC (Abri na) 14:30 SEC-Voorwaarts (Bosstraa West) r Volleybal 17:00 StamSovoco (H)-Croonei burg 2 (De Bunt) 19:30 StamSovoco (D)-Martini Play Offs (Spleasure Centrum) Hockey 12:45 Leeuwarden-MHC Soi (D) 14:30 Kraaien-MHC Soest (H) Voetbal 14:00 Nijenrodes-Soest (Breuk len) 14:00 SEC-Nederhorst (Bosstra; West) Waterpolo 19:15 De Duinkikkers (H)-Ottei Gooi 2 (Spleasure Centrum) 20:00 De Duinkikkers (D)-5 Ymond 2 (Spleasure Centrum) •rgen S< Presentatie Eer v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij 1 nieuws uit Soest en Soesterbe presentatie Ruud van Zomer: 10.00 Cultuur in de regio Nieuws en tips uit theater, rr seum en galerie, samenstelli Ad van Wijngaarden, presen tie Lonneke Meijer 11.00 Even Uitblazen Muziekprogramma, presents Loes Moraal 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presenta Ruud van Zomeren 13.00 Nederlandse Hits Presentatie Thari Schröder 14.00 Operetteland Music from Broadway - deel Precies zoals veel woordsj lingen en gezegden van Shal speare hun weg hebben gevi den in onze dagelijkse spreekt en zodoende eeuwen hebt overleefd, zo is dat ook bij v liederen. En om in de vorm i muziek over en met mensen praten, is het succes van de gr componisten als Irving Ber George Gershwin, Oscar Ha merstein en vele anderen. U g luisteren naar o.a. 'Wonderba 'Make some one happy'; 'Ea: parade'; 'Somebody loves n Presentatie Paul Spamaaij, te niek Ben Verschoor. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De Soester en zijn muzi< Clown Benno Hij is al 26 jaar bezig clowi zijn voor grote en kleine kir ren. Ooit is hij begonnen bi voetbalclub SEC op Konin, nedag. Sinds dat moment tr< Benno op bij scholen, buurt zen, feesten en partijen. Op ninginnedag 30 april is hij v te vinden bij het tuincentru Vaarderhoogt. Techniek I van Steendelaar, present Lonneke Meijer. 18.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 19.00 De Raadsvergadering Voorbeschouwing op de meenteraadsvergadering Soest door de griffier var Raad, Rien van Vliet 20.00 De Raadsvergadering Rechtstreeks verslag van ae meenteraadsvergadering, pre tatie Wcrner Paans 00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur Steenhoffstraat 46, tel. 601^9577^ j| Dansliefhebbers opgelet! Hoogste tijd om te ontwaken uit je winter slaap! Strek de benen, wieg de heu pen, en laat jezelf helemaal gaan op muziek van alle tijden, uit alle windstreken. Aanvang: 21:00 uur. Entree: 4,50; leden/65+: 3,00. Reser veren: maandag t/m vrijdag 09:00- 13:00 uur (maximaal veertig kaart jes voorverkoop): 60.19.577. Zaterdag 2 april Expositie en jazz met Perron 5B Perron 5B, o.l.v. Semmy Prinsen, is de vaste bespeler op de JazzClub- avonden. De JazzClub is op elke eerste zaterdag van de maand en de moeite waard om te bezoeken, vanwege de gezellige, ongedwon gen sfeer en goede muziek. Naast de bekende jazz-standards is er ruimte voor improvisaties en gast- spelers. Bezetting: Semmy Prinsen, tenorsax; Kai von Rosenberg, gi-' taar; Rico de Jeer, bas; Gunnar Graafmans, drums. Voorafgaand (20:00 uur) vindt de opening plaats van de expositie van Saskia Dor resteijn (zie het artikel elders). Aanvang: 20.30 uur. Entree vrij. Zondag 3 april De Jazzsessie-Plus is speciaal ge richt op jazzmuzikanten die al wat vaardiger zijn (een paar jaar speel- ervaring hebben, bekend zijn met de structuur van stukken, etc.) en wat verder willen komen. De sessie wordt geleid door een professioneel musicus. Publiek is van harte wel kom en het kost niets! (Op vrijdag 15 april is er weer een jazzsessie voor beginners.) Aanvang: 14.30 uur. Entree: 4,50 voor niet-leden (le keer gra tis). is verdwenen, geeft ook Hitier het op. Het einde van het Derde Rijk is het einde van zijn wereld, dus slaat hij de hand aan zichzelf. De meeste officieren volgen zijn voorbeeld. 'Der Untergang' wordt min of meer verteld door de ogen van Hitiers jongste persoonlijke secretaresse, de in 2002 overleden Traudl Junge. De film is deels gebaseerd op haar memoires en deels op het boek 'In- side Hitiers Bunker' van Joachim Fest. Door zijn zorgvuldigheid geeft regisseur Olivier Hirschbie- gel je werkelijk het gevoel dat het zó geweest moet zijn, daar in die bunker in april 1945. (Duitsland 2004, kleur, 150 min.) Aanvang: 14:00 uur én 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reserveren: vrijdag en maandag 10:00-13:00 uur, 60.29.367. Scène uit 'Der Untergang'. De Gooise Operette heeft een nieuwe dirigent. Er liggen ook nieuwe regieplannen voor de ko mende operetteproductie 'Die Glocken von Corneville', die in oktober van dit jaar wordt uitge voerd in Theater 't Spant in Bus sum. Daarom is de Gooise Ope rette op zoek naar enthousiaste nieuwe leden. Wilt u wel eens in de huid van een koetsier of een butler kruipen of in die van een dienstmaagd of die van elk ander gewenst personage? Bent u tussen de 16 en 55 jaar? Dan bent u van harte welkom binnen de gelederen van de Gooise Ope rette. Kom eens vrijblijvend kijken tijdens een repetitie, op woensdag avond vanaf 19:45 uur in gebouw Oranje/The Pride, LJsselmeerstraat 1 te Huizen (op de parkeerplaats van skibaan Wolfskamer en SV Huizen). Ervaar dat operette heel vernieu wend kan zijn. Het is muziekthea ter met alles erop en eraan! Ieder jaar een andere productieieder jaar nieuwe concerten. Zingen én acteren voor groot publiek, onder begeleiding van een (nieuw) groot orkest. Viert u het 40-jarig jubileum mee in 2006? Gaat u mee op concert reis in datzelfde jaar? Kortom: Wordt dit uw nieuwe hobby voor 2005 en verder? Kijk op www. Gooise Operette.com of bel voor nadere informatie naar het secre tariaat: 036 (Almere) 52.97.631. De Gooise Operette heet u alvast van harte welkom. Op woensdag 6 april start in De Plantage een cursus djembé-spelen. Er is nog plaats voor belangstel lenden. In tien lessen leren de deel nemers de technieken en de basis ritmes om op de Afrikaanse drum te kunnen spelen. Bij voldoende belangstelling is er een aparte les voor beginners en gevorderden. Docent Bas Borsten is gediplo meerd drummer en heeft uitgebreid in Afrika rond gereisd. De kosten bedragen 77,50 voor tien lessen van een uur. Die worden gegeven op woensdag, van 20:00 uur tot 21:00 uur en van 21:00 uur tot 22:00 uur. Voor voldoende djem- bé's wordt gezorgd. Voor opgave, tel. 6099255. Zondag 3 april 'Der Untergang' (2 voorstellingen) liefde, over liefde die te ideaal is om werkelijkheid te kunnen wor den. Chow kan geen relatie met een vrouw aangaan, want niemand kan aan zijn ideaalbeeld beantwoorden. Dat ideaalbeeld is ontstaan toen Chow, lang geleden, een korte re latie had. Chow voelt wel dat hij vastzit in zijn eigen verleden. Wie in zijn roman eenmaal is aange komen in 2046, kan die verloren herinneringen weer terugvinden. Sterker nog, die merkt dat er niets verloren kan gaan en dat men voor eeuwig zijn herinneringen kan bele ven. (China/Frankrijk/Duitsland/ HongKong 2004, 129 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reserve ren: vrijdag en maandag 10:00- 13:00 uur, 60.29.367. Zie ook: artishock-soest.nl. Hitier is in 'Der Untergang' een man die op het punt van breken staat en zich wanhopig probeert vast te klampen aan het beeld dat hij zelf heeft gecreëerd en aan de droom waarin hij zelf is gaan ge loven. Berlijn, 20 april 1945. De laatste dagen van de Tweede Wereldoor log zijn aangebroken. Het Rode Leger trekt de Duitse hoofdstad binnen. Adolf Hitier heeft zich met Eva Braun en een schare trouwe officieren teruggetrokken in een enorme bunker. Terwijl buiten de Russische bommen onafgebroken neer regenen, ondergaat Hitier de ondergang van zijn Derde Rijk. Toch weigert de Führer te capitu leren. Pas ais werkelijk alle hoop Maandag 4 april Chow Mo Wan, schrijver en jour nalist, heeft zijn intrek genomen in kamer 2047 van een Hongkongs hotel. Daar werkt hij aan een sci- encefictionboek dat zich afspeelt in 2046. In zijn roman vertrekt er van tijd tot tijd een mysterieuze trein naar het jaar 2046. Degenen die daarheen gaan, worden ge dreven door hetzelfde verlangen: het terugvinden van hun verloren herinneringen. Gemakkelijk gaat het schrijven niet. Terwijl Chow voortploetert, herinnert hij zich de vrouwen die zijn eenzame be staan doorkruist hebben. Gepassi oneerd, intellectueel of romantisch, ze hebben allemaal een onuitwis baar spoor achtergelaten in zijn geheugen. '2046' is een film over onmogelijke Scène uit '2046

Soester Courant | 2005 | | pagina 12