NIEUWE START 1.99 1.49 1.89 3 1.99 'Overgang Gouden Ploeg open houden!9 mjHof Budo Ryu Soest Dreigend hartinfarct burgemeester Janssen Soester (46) om het leven gekomen na val onder trein Inspraak Hart voor Groen van start MU NAAR MIJHOf Van de Graaf SUCCESVOL VERKOPEN? WOENSDAG 30 MAART 2005 83e JAARGANG NO. 33 DEZE WEEK Vli 'Geen schade door tijdig ingrijpen' Gemeentebelangen Groen Soest peilt meningen via website Vriend slachtoffer aangehouden Woningbouwplan van PvdA morgen al in gemeenteraad Nog twee inloopbijeenkomsten 15% korting op alle buitenverlichting 20% korting op alle deurkrukken" Ons advies voor deze week: A. van der Lee -0EN SOESTER KALENDER Vrouw bezwijkt aan gevolgen van aanrijding Woningmakelaardij -Taxaties Hypotheken - Assurantiën ^jpHol Molenbeek Wij feliciteren onze zoon Patrick en onze schoondochter Bianca met hun dochter NENA Boerenappelcake Javaanse aard appelschotel Palm bier Blue Band Shoarmareepjes Elstar appels Oma en opa rusten van 13.00 tot 14.30 uur Anne en Henk van Asch Bel voor een goed gesprek 035 6032737 mmmm Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar 9,25 - Buiten Soest 18,50 - Losse nummers 0,65 Gecontr. oplage 11.900 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Actueel 3 Levensvatbaarheid van Soest Vitaal moet in mei helder zijn. Mariënburgsters 101 en 102. 1 Voorleeskampioen Column Visser. Op 't Hoogt Actueel 4 Varia 5 Verzet tegen kap 120 bomen voor moskee. 'Beleid voor recreatiewoningen zaak van vooral gemeenten.' Lange gevangenisstraffen na ge welddadige overvallen. Burgemeester Koos Janssen is op Goede Vrijdag bijna ge troffen door een hartinfarct. In Utrecht werd hij met spoed ge dotterd, zodat schade aan zijn hart kon worden voorkomen. Vrijdag kreeg Janssen (49) alle symptomen van een dreigend hartinfarct. Hij werd direct naar locatie De Lichtenberg van Meander Medisch Centrum in Amersfoort gebracht. Vandaar werd hij nog dezelfde dag over gebracht naar het Utrecht Me disch Centrum (UMC), waar een specialist hem dotterde. 'Doordat tijdig en adequaat is ingegrepen, zowel in Amers foort als Utrecht, heeft mijn hart geen schade opgelopen', aldus Janssen die zondag weer werd ontslagen uit het zieken huis. 'Vrijdag heb ik pech gehad, maar uiteindelijk ook veel ge luk. Ik voel me nu dolgelukkig. De komende weken neem ik de tijd om goed te herstellen.' De burgemeester verblijft nu thuis, maar maakt het goed. 'Ik hoop maandag 18 april weer aan het werk te gaan', zegt Janssen die sinds het voorjaar van 2000 burgemeester van Soest is. Familieberichten 6 Op Soest 7 Van heidehut tot residence: Don Bosco 75 jaar. Soesterberg 8 Twee wieiers op hun paasbest. Politiehonden stapje verder in opleiding. Sport 11 Spannende weken voor 't Vliegdorp. Sovoco op achterstand in halve finale. Aanvallend Hees komt te kort in derby. Prikbord 13 Medische diensten. Kerkdiensten. Radio Soest. V Van Breukelen, vast goed! Makelaardij, hypotheken en assurantiën In Den Dolder is een 46-jarige Soester om liet leven gekomen, toen hij op het station van een per ron op de rails viel en werd overre den door een trein. De machinist van de naderende trein remde in alle macht, maar kon niet tijdig stoppen. De politie heeft een 29-jarige vriend van hem aangehouden. Het betreft een ex-Soester die te genwoordig in Baarn woont. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van de Soester. Jus titie heeft hem doodslag ten laste gelegd, de voorhechtenis is vorige week door de rechter commissaris verlengd. De recherche heeft direct een uit gebreid onderzoek ingesteld. Ze probeert antwoord te krijgen op de vraag of het slachtoffer is geduwd door zijn metgezel of dat er sprake is van een ongeluk. Verschillende getuigen werden snel gehoord. Zowel van de verdachte als van het stoffelijk overschot nam de politie een bloedproef af. Naar verluidt had het tweetal samen een bar in Den Dolder bezocht. Wat zich daarna precies op het perron heeft afgespeeld, is nog niet duidelijk. De twee zouden wellicht met elkaar hebben gevochten, maar of dat menens was of een dolletje, is niet bekend. Bekeken wordt of de Soester is gestruikeld of dat zijn vriend hem van het per ron heeft afgeduwd. Over de inhoud van de zaak doet justitie geen mededelingen. De rechtbank bepaalt deze week wat er verder gaat gebeuren. Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon (035) 601 23 64 OPEL De PvdA heeft haar woningbouw plan voor de Staringlaan inmiddels als initiatiefvoorstel ingediend. Dat betekent dat de partij kenne lijk gerust is op voldoende sympa thie van andere fracties. Het plan komt morgenavond al ter sprake in de gemeenteraad. Dat betekent niet dat er een be sluit wordt genomen. De raad zal zich vermoedelijk uitspreken dat het plan verder onderzocht kan worden en dat er met betrokken verenigingen en partijen nader overleg kan plaatsvinden. De PvdA wil op het korfbalter rein aan de Staringlaan tien ap partementen van 125.000 euro en 29 woningen van circa 180 duizend euro laten bouwen. Voorwaarde om deze betaalbare (jongeren)woningen te kunnen realiseren is dat de gemeente niet het onderste uit de kan haalt bij de grondtransactie. In het plan wordt uitgegaan van een grondopbrengst van 1 miljoen euro. Daarvan kan de gemeente voor Eemvogels een nieuw club huis (300 duizend) neerzetten op de Bosstraat, en een kunstgrasveld (500 duizend) aanleggen, waarop zowel de korfballers als MHC Soest kunnen spelen. Het huidige onderkomen van De Eemvogels is dringend aan ver vanging toe en gezien de sterke groei van de jeugd van MHC valt in de nabije toekomst niet te ont komen aan een extra hockeyveld, aldus de PvdA. ProRail - eigenaar van het spoor wegennet - wil de overgang bij de Gouden Ploeg binnenkort afslui ten. Gemeentebelangen Groen Soest wil dat voorkomen en de Eng toegankelijk houden voor Soesters. De partij vindt dat het gemeente bestuur zich moet verzetten tegen de pogingen van ProRail om de spoorwegovergangen op te hef fen. Veel Soesters gebruiken deze overgang om een wandeling over de Eng te maken of om de hond uit te laten. Daarnaast is het een aantrekkelijke landelijke fietsroute over de Eng. Als in de toekomst de molen bovenop op de Eng komt wordt een ritje of wandeling er naar toe alleen maar aantrekke lijker. Het opheffen van de over gang zal het einde betekenen van deze mooie fietsroute van de Eng naar de polder, aldus GGS. ProRail voert een beleid om on bewaakte overgangen op te hef fen. ProRail heeft daar budget voor gekregen en realiseert daar van tunnels, bewaakte overgangen etc. Of ze vragen de gemeente om de overgang op te mogen heffen. ProRail heeft ook voorgesteld om in plaats van de overgang bij de Gouden Ploeg een voetgangers brug aan te leggen. De welstand commissie vindt de voorgestelde voetgangersbrug snoeilelijk en een tunnel onmogelijk in verband met het hoogteverschil, aldus GGS. Daarom pleit het college voor au tomatische halve overwegbomen (AHOB's). Parallelpad ProRail beweert echter dat een AHOB niet kan, omdat het Mi nisterie van Verkeer Waterstaat geen toestemming geeft voor het opwaarderen van onbewaakte spoorwegovergangen naar bevei ligde overgangen. Op 8 maart j.1. heeft het college besloten wel ak koord te gaan met het opheffen van de spoorwegovergang bij De Gouden Ploeg en hiervoor in de plaats een pad aan te leggen pa rallel aan de spoorlijn (tussen het Chris Uiterwijkpad en de Van Goyenlaan). ProRail dient nog officieel de gemeenteraad te ver zoeken om de spoorwegovergang op te heffen, en dat is nog niet ge beurd, aldus GGS. Het besluit van 8 maart ligt ter inzage voor de ver gadering van de commissie RVM van 19 april, in deze vergadering zal het dus aan de orde komen. De partij roept belangstellenden op daar te komen en eventueel het woord voeren. Meningen Gemeentebelangen Groen Soest vindt dat de gemeente ProRail hoe dan ook geen toestemming moet De overgang bij de Gouden Ploeg verbindt de Eng met de polder. Foto Soester Courant geven om deze verbinding te slui ten. Als ProRail de overgang wer kelijk te gevaarlijk vindt moet het bij het ministerie, samen met de gemeente, maar voor overwegbo men pleiten. Ook staat GGS open voor alternatieve maatregelen die de veiligheid bij deze overgang kunnen vergroten. De partij roept voor- en tegenstanders op om hun mening te geven - ook over een eventuele tunnel of brug - via de GGS-website: www.gemeentebe- langengroensoestnl VRIJMETSELARIJ EN DE DA VINCI CODE. Informatieavond van Loge Eemland met o.a. Fred Butter (van de musical Mama Mia) op maandag 4 april om 20.00 uur in Eetvilla van den Brink, Soesterbergsestraat 122 te Soest. Zie ook www.vrijmetselarij.nl/eemland bouwen woonwaren. baarn minervaweg 3, tel. 035 54 86 ui, www.nijhofbaarn.nl de zomer Lavendel kunt u het beste snoeien in de eerste week van april. Deze lipbloemige komt oorspronkelijk uit het Middelandsezee gebied, maar voelt zich prima thuis in uw Hollandse tuin. Als u deze altijd groene plant goed behandelt wordt hij zo'n 30 k 60cm groot en zal zijn heerlijke geur u steeds weer in een opgewekte stemming brengen, 't Vaarderhoogt heeft een aantal schit terende Lavendelsoorten voor u in huis Nu op alle Lavendelsoorten een tipkorting van Vanmiddag vond in het Dorpshuis Burgstede in Soesterberg de eerste inloopbijeenkomst plaats over het ontwerp-bestemmingsplan Hart voor Groen. Op dinsdag 5 april (19:30-21:30 uur) gebeurt hetzelf de in het Kontakt der Kontinenten aan de Amersfoortsestraat. In het gemeentehuis in Soest is er op vrijdag 8 april (14:00- 16:00 uur) nog een inloopbij eenkomst. Burgers kunnen dan hun zegje doen over en bezwaar maken tegen het ontwerpplan. Dit behelst een bestemmingswij ziging voor zeven deelgebieden. Het gaat om onder meer de be oogde locatie voor het ecoduct aan de Amersfoortsestraat en de (defensie)terreinen aan de Zuider- weg, Richelleweg en in Soester berg noordoost, waar de gemeente plaats wil maken voor bedrijven. Ook Apollo-Noord (woningbouw) maakt deel uit van het het plan, net als het Jessurunkamp en het Kodakterrein aan de Beaufortlaan in Soestduinen. Deze laatste twee complexen moeten in de ogen van de gemeente worden teruggegeven aan de natuur. Soest heeft al een koopoptie op het Kodakterrein. In het gemeentehuis ligt het ont werp-bestemmingsplan ter inzage. Schriftelijke bezwaren kunnen tot en met 13 april worden ingediend bij de gemeente. Nadat het colle ge de reacties heeft verwerkt, be spreekt de raadscommissie ruim telijke ordening het plan op dins dag 14 juni. Op donderdag 23 juni hakt de raad de knoop door. Soester Engweg 11 -13, 3764 TL Soest, tel. 6023S58 Autobedrijf ExcJusief-DeaJcr voor Soesl, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 De Soester Kalender biedt vereni gingen en instellingen in Soest ge legenheid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'weekagenda' te melden. Donderdag 31 maart 19:30 Gemeenteraad, gemeen tehuis, Raadhuisplein 1. Vrijdag 1 april 19:00 Film'Lepel', Idea-theater, Willaertstraat 49, 4,50. 21:00 Swingavond, Artishock, Steenhoffstraat 46A, 4,50. Zaterdag 2 april 20:00 Jubileumconcert Animato, Idea-theater, Willaertstraat 49. 20:15 Concert Raido-ensemble, Cenakel, Amerfoortsestraat 18, 13,00/15,00. 20:30 Jazzclub Artishock en ex positie, Steenhoffstraat 46A. Zondag 3 april 11:00 Lammetjes kijken, fam. Kuijer, A.P. Hilhorstweg 5, 3,50. 14:00 Optreden Gooise Operet te (55+), de Klarinet, Klarinet 39. 14:00 Film 'Der Untergang', Artishock, Steenhoffstraat 46A, €3,50/5,00. 14:30 Jazzsessie-Plus, Artishock, 4,50. 20:30 Film 'Der Untergang', Artishock, Steenhoffstraat 46A, 3,50/5,00. Maandag 4 april 20:00 Voorlichtingsavond vrij metselarij loge Eemland, Rest. Van den Brink, Soesterbergse straat 122. 20:00 Lezing fa. Kaat over bouw en techniek orgel Emmakerk, Re- gentesselaan 2. Dinsdag 5 april 19:30 Inloopavond over bestem mingsplan Hart voor Groen, Kon- takt der Kontinenten, Amersfoort sestraat 20, Soesterberg. 20:00 Lezing Haro IJkema over 'De Hoop', Kath. Vrouwengilde, Gildehuis, Steenhoffstr. 46B, 2,50. Woensdag 6 april 10:00 Harpconcert Edward en Chris Witsenburg, Soester Kring, NPB-kerk (ingang Pieter de Hooghlaan), 3,00. 10:45 Fietsboot-excursie Eemlijn, Verlengde Hooiweg, 13,50. 15:00 Jeugdtheater Het Rijke Leven: 'Koning en kip', Idea-the ater, Willaertstraat 49, 5,00. Een 64-jarige vrouw uit Amers foort, die woensdag zwaar ge wond raakte bij een onge val op de Birkstraat, is maan dag in het ziekenhuis overle den. Ze bezweek aan het letsel. Mogelijk doordat ze onwel was ge worden, raakte ze woensdagmor gen met haar auto van de weg. De auto schampte twee bomen, draaide en kwam tegen een der de boom tot stilstand. Vanwege de ernst van het ongeval schoten meerdere eenheden van politie, de ambulancedienst en de brand weer te hulp. Ook de traumahe likopter vloog naar de plaats van het ongeluk. Per ambulance werd het slachtoffer naar het UMC in Utrecht gebracht, waar ze eergis teren overleed. vVj Geldig t/m woensdag 6 april hjlllLÜ Dorresteinweg 72 b Soest Tel.: 035 - 601 28 83 Hol Molenbeek Soest Burgemeester Crothestraat 32 -/ Woning- en Assurantiemakelaars www.holenmolenbeek.nl 035 601 13 04 500 gram Uil de diepvries 2 zakken krat 24 flesjes Voor de keuken 5 pakjes tas 3 kilo C1000 versvoordeelmarkt Winkelcentrum 'Hartje-Zuid' Geldig t/m zaterdag, druk- en zetfouten voorbehouden- Op 22 maartom 17.16 uur is ons eerste kleinkind geboren en weegt 3800 gram en is 52 cm lang REGIOMAKELAARS funda NVM QUALIS "Kijk op onze site" www.buijsregiomakelaars.nl

Soester Courant | 2005 | | pagina 1