e.com Van Breukelen heeft ze op een rijtje. 'Beleid voor recreatiewoningen is vooral zaak van gemeente' iMSÜUÊÊ Lezing imam Abdulwahid van Bommel in Oude Kerk v Van Breukelen, vast goed! Verzet tegen kap 120 bomen voor moskee Slechts deel van Soest )EBÉE b.v. Ecoduct in Soesterberg: noodzaak of koehandel? Provincie stimuleert kleine woonvormen in de wijk blijft hoog en Lange gevangenisstraffen na gewelddadige overvallen Molotovcocktail gooien bij benzinepomp: straf Kinderen geven collage Nederlandse Cantorij: 'Het Engelse hof rond 1600' PAGINA 4 'De mystiek van de islam' SOESTERCOURANT -m Makelaardij, hypotheken en assurantiën Gevolgen stijging zeespiegel WOENSDAG 30 MAART 2005 SOESTER COURANT PAGINA 5 rt 2005 CDA-vrouwenberaad Soest Voor demente ouderen Boom mag weg droog De Egelantier op bezoek bij minister Zondag 10 april, Soest-Zuid Hek moet weg Rinkel Nooit geweten 199.000,- k.k. Hendrick de Keyserlaan, Amersfoort Op loopafstand van winkelcentrum 'Emiclaer' rustig gelegen moderne mid denwoning (3 slaapkamers) met berging en tuin. Ind.: hal, toilet, m.k., tuingerich- te woonk. met plav. vl„ ged. open hoek- keuken. Verdieping; 2 slpk badkamer en 2e toilet. Zolder, vaste trap, ruimte voor wasm. en droger en 3e slpk. met velux dakraam. GEN 1 maart )5 1 berk, 1 Ghamacyparis iet genomen besluit tending van het besluit I het college van burge gemeente Soest, Post- 1 MAKEN/ VEG. :rgunning verleend voor Op zondag 17 april vindt in de Oude Kerk een lezing plaats door de Nederlandse imam Abdulwa hid van Bommel. Aan deze bijzon dere bijeenkomst wordt meege werkt door de Iraaks-Koerdische saz-band van M. Sharif uit Soest. Daarnaast zijn diverse moslim organisaties betrokken bij deze middag. Beknopte inhoud van de lezing: 'Het grote kwaad heeft grote ide alen, het kleine goed kent slechts de liefde'. We koesteren graag de illusie dat geweld en spiritualiteit ver van elkaar staan. En dat we ons aan geestelijk leven zouden kunnen wijden zonder met het geweld in onszelf te worden geconfronteerd. Hebben we niet met een werke lijkheid te maken waarin zinloos geweld zijn bron kan vinden in wat wij voor spiritualiteit aanzien? Onze spiritualiteit is al snel de enige ware en onverstaanbaar voor een ander. Een van de eigenaardighe den in onze mensengeschiedenis is dat politieke waarheden zich net zo rigide en met uitsluitingsmecha nismen manifesteren als religieuze waarheidclaims. Mondiaal staat re ligieus fundamentalisme vandaag tegenover seculier fundamentalis me. Er is geen gezamenlijke taal meer, want er is geen doel meer waarbinnen de gelijkwaardigheid en gelijkheid van mensen centraal staat. Er zijn alleen nog belangen. Hoe onschuldig zijn wij, die nog nooit een kalashnikov van dicht bij hebben gezien en mijmeren bij het geruststellend groen van onze monitor? Of luisteren naar 'feel good'-muziek bij een kalme rend theelichtje? Is vredelievend hetzelfde als vredebrengend? En is er gewapende strijd nodig om vrede te brengen? Wat zijn precies de verschillen tussen Pax Ameri- cana en Pax Islamica? En staan die noodzakelijkerwijs tegenover elkaar? De Pax Americana koestert een vijandsbeeld en heeft Starwars- nodig. Openingstijden kantoor ma. 9.00 - 17.00 uur di. 9.°° -16.°° uur W08. 10.00 - 17.°° uur do. 10.°° -16.00 uur vr. 10.°° - 15.00 uur Abdulwahid van Bommel. Een meester stelt zijn leerlingen de volgende vraag: 'Op welk moment gaat de nacht over in de dag?' De leerlingen discussiëren er samen over, maar ze komen er niet uit. Uiteindelijk geeft hun meester hen zijn antwoord: 'Op het moment waarop het licht in jezelf sterk ge noeg is om het licht in de ander waar te nemen.' Abdulwahid van Bommel, geboren 16-04-1944 in Amsterdam, ging na twee jaar letteren en filosofiestu die op 23-jarige leeftijd over tot de islam, studeerde op een 'imamse minarie' in Istanbul, Turkije; was daarna voorganger en koranleraar binnen de Turkse gemeenschap in Utrecht; later voorzitter Federatie Moslim Organisaties Nederland; algemeen secretaris FMON; tolk- leraar ISK en wereldoriëntatie; medeoprichter en voorzitter, later voorlichter en tevens voorganger, van het Moslim Informatie Cen trum Nederland; eindredacteur van het moslimkwartaalblad Qi- blah; directeur van de Nederlandse Moslim Omroep en hoofdredacteur van het kwartaalblad Karavaan. Hij werkt sinds 1998 twee dagen per week als geestelijk verzorger voor moslims bij het Medisch Centrum Haaglanden. Daarnaast is hij free lance publicist voor diverse bladen en kranten. De lezing begint om 15:00 uur. De toegang is 8,00, inclusief een glaasje na afloop. De Oude Kerk is vanaf 14:30 uur open. Reserveren is niet nodig. Informatie: Stichting Levenskunst Soest, Bert en Marijke Smit: 60.19.815. www.vbo.nl Gecertificeerd taxateur 04R802scvm Uitgebreide brochures - 60 17 962 info@vanbreukelenvastgoed.nl Permanente bewoning van recre atiewoningen is vooral een zaak van de gemeenten. Dat vinden Gedeputeerde Staten (GS) van Utrecht die beleidsregels hebben vastgesteld voor de omzetting van een recreatiewoning naar een woning die permanent bewoond mag worden. 'Binnen die regels kunnen gemeenten zelf bepalen, hoe zij hiermee omgaan', stelt ge deputeerde Ekkers. Vorig jaar oktober heeft de pro vincie haar voorlopige beleidsregels voorgelegd aan gemeenten en an dere belanghebbenden en zijn deze besproken in de statencommissie Ruimte en Groen. De regels zelf zijn naar aanleiding van de binnen gekomen reacties niet gewijzigd, maar de toelichting daarop wel. 'Zowel gemeenten als de provin ciale statencommissie Ruimte en Groen wilden dat de toelichting zich zou beperken tot de provin ciale rol; het goed- of afkeuren van bestemmingswijzigingen. Zaken als handhaving van regelgeving en ge dogen van permanente bewoning in recreatiewoningen is de eigen ver antwoordelijkheid van gemeenten', benadrukt Ekkers. Verruimd beleid In november 2003 heeft minister Dekker in een brief aan de Tweede Kamer een verruimd beleid voor permanente bewoning van recre atiewoningen aangekondigd. Zij stelde richtlijnen op, waarbinnen recreatiewoningen een bestem mingswijziging kunnen krijgen en dus een reguliere woning worden. Het Rijk droeg de gemeenten en provincies op invulling te geven aan dit verruimde beleid en daar mee de bewoners duidelijkheid te geven. Ekkers: 'Ons streven naar duide lijkheid voor bewoners heeft geleid tot een beperkt aantal, heel heldere regels.' Er zijn twee manieren om perma nente bewoning mogelijk te maken: een omzetting van de bestemming van recreatie naar wonen of een persoonsgebonden beschikking. Een wijziging van de bestemming kan alleen als de woning op 31 oktober 2003 permanent bewoond was en de woning niet ligt in kwets baar gebied zoals dc Ecologische Hoofdstructuur, Vogel- en Habi- tatgebieden of in delen van een Nationaal Landschap. De woning moet ook voldoen aan de bouwtechnische vereisten uit het Bouwbesluit. (Sta-)caravans en eenvoudige houten huisjes horen hier dus niet bij. De precieze gren zen van de Nationale Landschap pen binnen de provincie worden momenteel nader in kaart gebracht cn beschreven. Hierbij wordt ook bepaald welke delen daarvan kwetsbaar zijn. Verzoeken tot be stemmingswijzigingen binnen de Nationale Landschappen kunnen pas worden beoordeeld als deze beschrijvingen gereed zijn. Persoonsgebonden De andere manier om permanente bewoning mogelijk te maken is het afgeven van een persoonsgebonden beschikking door de gemeente. Dit is een tijdelijke gedoogbeschikking, die ook in kwetsbaar gebied mag Bewoners van Klaarwater heb ben met verontwaardiging kennis genomen van de plannen om aan de Vrijheidsweg 120 bomen te kappen voor de toekomstige mos kee. Dat plan is ze in het verkeer de keelgat geschoten omdat een voorstel om aan de Wiardi Beck- manstraat slechts drie bomen te kappen door de gemeente eerder werd afgewezen. J. Vooren kreeg op zijn verzoek (vorig jaar oktober) de reactie van gemeentewege dat de drie bomen nog gezond waren, dat het rijtje waarvan ze deel uitmaken juist zo fraai was en dat de nadelen - scha duw, bladval en verlies aan parkeer ruimte - 'geaccepteerd' waren. Hij is dan ook uiterst verbaasd dat de gemeente nu wél een kapvergun- ning wil afgeven voor maar liefst 120 bomen, die in een groenstrook staan (als buffer tussen woningen en industrie). Die bomen dienen worden afgegeven. Ook in dit geval moet de recreatiewoning op 31 ok tober 2003 bewoond zijn geweest en moet aan de milieuwetgeving worden voldaan. 'De minister geeft aan dat in alle overige gevallen ge meenten actief moeten handhaven om permanente bewoning tegen te gaan', aldus Ekkers. In de provincie Utrecht zijn ruim 3200 recreatiewoningen. Hierin zijn eenvoudige houten huisjes en stacaravans of andere onofficiële verblijven niet meegerekend, want deze komen niet aanmerking voor een bestemmingswijziging. Volgens een globale inventarisatie van de provincie ligt ruim driekwart van de recreatiewoningen in kwetsbaar gebied. Blijven over 850 woningen, die in aanmerking zouden komen voor een bestemmingswijziging. Volgens gemeentelijke cijfers is hiervan circa dertig procent per manent bewoond. Alleen deze wo ningen komen volgens het beleid van minister Dekker in aanmerking voor een bestemmingswijziging. meerdere doelen, aldus Vooren, en hebben geen enkel nadeel; ze moeten alleen wijken 'omdat ie mand binnen onze gemeente in zijn/haar onnavolgbare wijsheid heeft besloten op dat plekje een moskee te bouwen, en de kap van drie bomen die zes gezinnen tot last zijn tegen te houden'. Volgens Vooren zou de moslim gemeenschap van Soest ook best tevreden zijn met een ander plek je. Hij verwacht van de gemeente dan ook zij de huidige bewoners - de familie Bladluis, Pissebed, Woelmuis, Veldmuis, Eekhoorn, Regenworm, Merel, Koolmees, Vink, Duif, Spreeuw etc. - hun woning niet zal ontnemen en de kapvergunning zal weigeren. ELKE WEEK EEN SöESTHÖCXRJRANT, \IN DE BUS?/ Neem een abonnement: tel.(035)6014152 Koninginnelaan 40, Soest Tel. 035 'n dokdekkersbedrijf Gas- en waterleiding Lood- en zinkwerk Keuken- en badsanitair Dakbedekking Rioleringswerkzaamheden l en reparaties aan technische installaties. Iontstoppingen 136.000,- k.k. Van Goyenlaan, Soest Op één van de mooiste plekjes op de Van Goyenlaan ligt op de 4e etage dit 3- kamer (v.h. 4) appartement. Ind.; gang, toilet, hal, ruime woonk., 2 slpk., mod. keuken, bijkeuken en douchecel. Dit app. is geheel gerenoveerd en is o.a v. v kunstst koz. (dubb. glas), laminaatvl.en centr. intercominstallatie. De servicekos ten bedragen.€ 168,- p.m. (ind. voor schot gas-c.v., watergebr., opstalverz., onderh., etc K I K 195.000,- k.k. Weteringpad, Soest Op modern bedrijventerrein, nabij uitvals wegen, gelegen bedrijfshal (bouwjaar 1998) van circa 240 m' (begane grond circa 120 m' en verdieping circa 120 m1) met 2 parkeerplaatsen. De bedrijfshal is o.a. voorzien van krachtstroominstallatie, toiletgroep met keuken, verlichtingsappa- ratuur, alarminstallatie en centrale ver warming. Soest en omstreken Soest kent veel goede taxateurs, maar het kan alleen veel goedkoper! Van Breukelen, vast goedl taxeert uw pand met 60% korting op het standaard tarief! Binnen 2 werkdagen het taxatierapport voor hypotheekverstrekker, bank, ver zekeringsmaatschappij of pensioenfonds in uw bezit! ININGEN naart kapvergunning zijn Irijven milieubeheer lergracht 47, Soest aker, Belvedereweg nst uwen milieubeheer 97 Soest i bezwaar worden inge- i zullen aan de algeme- betreffende algemene n voldoen. Op woensdag 13 april geeft Mareo Glastra, adjunct-directeur van Het Utrechts Landschap, op uitnodi gingvan het CDA-vrouwenberaad Soest een lezing over het ecoduct bij Soesterberg en het achterlig gende project Hart van de Heu velrug. Daar is de afgelopen maanden al veel over gezegd, maar dan in felle debatten waarin de emoties hoog opliepen. Tijdens deze bijeenkomst zal er gelegenheid zijn om wat meer op de inhoud in te gaan: Voor wel ke dieren is het ecoduct bedoeld? Is het een ramp als er geen ecoduct komt? En wat gebeurt er eigenlijk elders op de Utrechtse Heuvelrug? En waar komt die koppeling van daan tussen het ecoduct en aller lei bouwprojecten in de gemeente Soest? Het Utrechts Landschap stond in 2001 aan de basis van het project Hart van de Heuvelrug en Marco Glastra zal ingaan op wat er sindsdien allemaal is gebeurd. De bijeenkomst vindt plaats in de NPB-kerk (ingang parkeer plaats Pieter de Hooghlaan). Aanvang: 9:30 uur. Informatie: 60.16.248. Steeds meer ouderen willen op een andere manier wonen. Ook demente ouderen. Zij voelen zich niet thuis in het klassieke ver pleeghuis en willen een alternatief. Geen dokters, maar een begelei der; geen standaardinrichting, maar eigen meubels en spullen; geen zalen en gangen, maar een huiskamer. De provincie Utrecht daagt men sen met het initiatief 'Als je de ja ren niet meer kunt tellen' uit om mee te werken aan de totstand koming van meer kleinschalige woonvoorzieningen voor ouderen met dementie. Er bestaan al klein schalige woonvoorzieningen voor ouderen met dementie, maar niet genoeg. Vandaar dat de provincie op zoek is naar mensen die zo'n wooninitiatief willen opzetten. Wie de schoen past, trekke hem aan; gedacht wordt vooral aan ouderen, hun vertegenwoordigers en orga nisaties. Het is niet de bedoeling dat de initiatiefgroep zelf een voorzie ning gaat runnen of bouwen. De initiatiefgroep stimuleert andere partijen, zoals gemeenten, corpo raties, zorgaanbieders en financiers. Tegelijkertijd kan de initiatiefgroep worden ondersteund door deze partijen. Samen kunnen zij de voorziening tot stand brengen. Als de woonvorm er eenmaal is kan de initiatiefgroep een rol spelen bij het vrijwilligerswerk in en rondom de woonvorm en bij de contacten met de buurt. Samen met het NIZW ondersteunt de provincie Utrecht de mensen die in hun buurt (wijk, dorp of stad) een kleinschalige woonvorm voor dementerenden willen realiseren. Wie zich daarvoor wil inzetten of een poging wil wagen kan contact opnemen met: NIZW Centrum Zorg, t.a.v. P.F. Driest, postbus 19152, 3501 DD Utrecht, of e- mail: p.driest@nizw.nl. Dit project is een onderdeel van het provinciale programma Wel Thuis! Dat zorgt er, samen met anderen, voor dat er meer wonin gen met zorg en welzijn komen. Goede voorbeelden van Wel Thuisl-projecten zijn te vinden op www.provincie-utrecht.nl/kennis- bankwelthuis. Schrikslaanbewoner Janssen mag toch zijn ceder omkappen, ondanks het protest een buurtbewoonster. Zij vindt dat de boom moet blijven staan, omdat hij zo karakteristiek is voor de straat. Janssen heeft door de ceder veel last van vogelpoep en de boom houdt veel daglicht tegen. Het college vindt dat hij inderdaad veel ongemakken heeft van zijn boom en geeft hem een kapver gunning voor 67,50. Maar de meest doorslaggevende reden van het college is, dat de ceder niet meer in goede conditie verkeert. Bij de volgende zware regenslag met wind kunnen er grote takken afbreken. Dat is gevaarlijk voor wandelaars en automobilisten. De gemeente vindt bovendien dat de boom niet beeldbepalend is voor de straat. maken bekend dat zij kader van de Wet mi- Regeren is vooruit zien, zegt men wel, en dat geldt zeker voor het gemeentebestuur, de vroede va deren van Soest. Wat is het geval? We kennen allemaal het Postbus 51-spotje waarin Peter Timofeeff in het wassende Noordzeewater zit en de kijker wijst op de toekom stige stijging van de zeespiegel en eindigt met 'Nederland leeft met water'. Het gemeentebestuur kijkt verder dan het water aan Timofeeffs voe ten hoog is. Het heeft met belang stelling, 'maar ook met bezorgd heid in het achterhoofd', kennis genomen van het rapport dat het Instituut voor Milieuvraagstukken van de Universiteit van Amsterdam eind februari heeft uitgebracht. Kern daarvan is dat er, als binnen honderd jaar de zeespiegel met vijf tot zes meter stijgt, waarschijnlijk een uittocht plaatsvindt van bewo ners en bedrijven uit de Randstad naar hoger gelegen delen van Ne derland en andere delen van Eu ropa. 'Van de regering hoeven we niet veel initiatief te verwachten,' besluit het rapport somber. Dat komt omdat politici moeite hebben prioriteiten te stellen en zich vooral instellen op de korte termijn. Bovendien zijn de kosten voor dijkverhogingen tot zeven meter enorm. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft we gens de Wet op de Waterkering al op de begroting enkele honderden miljoenen gereserveerd. Het KNMI houdt voor het jaar 2100 rekening met een zeespiegelstijging van 20 tot 110 cm (gebaseerd op Inter- govemmental Panel on Climate Change, IPCC van de VN). Maar als grote internationale be drijven besluiten hun hoofdkan toren naar buitenlandse steden te verplaatsen kan dat misschien een trend in beweging zetten, die versterkt wordt door gevoelens van onveiligheid. En zo komt ook voor de bewoners de trek naar ho ger op gang. In Noord-Duitsland bestaat al een systeem dat de be woners mogelijk maakt via internet, uitgaande van hun postcode, het overstromingsrisico van hun woon gebied vast te stellen. Is dat risico reëel, dan is het verstandig een op blaasboot, radio en levensmiddelen te hebben voor-het-geval-dat. Hogere OZB Wie verder in de toekomst kijkt wil wel eens weten hoe hoog of laag zijn huis ligt. Immers, lager gelegen huizen zullen wellicht min der aantrekkelijk zijn, dus minder waard. En zal de overheid dat ook compenseren? Omgekeerd zal de waardestijging vanwege hógere lig ging leiden tot een hogere OZB! Hoewel het rapport van de VU de kans op de genoemde stijging 'erg klein' noemt, is het ook voor Soesters interessant te weten hoe hoog hun huis ligt. De gemeente heeft voor heel Soest een overzicht gemaakt van de ver schillende hoogten, van Eng tot Eem, per buurt of delen daarvan. De gegevens, gerangschikt naar postcode, kan men straks raadple gen op de gemeentelijke website (www.soest.nl). Bovendien ligt er vanaf a.s. vrijdag een gratis infor matiefolder klaar bij de receptie van het gemeentehuis. Op deze schets van Soest is glo baal te zien welk deel - aangege ven met de stippellijn - bij' een ver hoging van de zeespiegel met 5 a 7 meter nog boven het water zou uitsteken. Bij het sterretje ligt het gemeentehuis. Bewoners van het gearceerde deel moeten oppassen voor natte voeten. Twee Utrechters die vorig najaar een mislukte poging hebben ge daan om de McDrive in Soester berg te overvallen, zijn veroor deeld tot lange gevangenisstraf fen. Een 19-jarige verdachte die zes gewapende overvallen en twee pogingen daartoe heeft bekend, kreeg tien jaar cel opgelegd. Een 20-jarige mededader die het schot loste waardoor de overval op de McDrive mislukte, moet vijf jaar de cel in. Deze verdachte ontkende vrijwel alles, maar de rechtbank achtte toch vier gewa pende overvallen bewezen. Al noemde de rechtbank de actie in Soesterberg 'het voorbereiden van een overval'. 'Intimiderend en gewelddadig' noemde de rechtbank de werkwijze van de overvallers die het vooral op restaurants en winkels in Utrecht en omgeving hadden voorzien. De overvallers vielen meestal na sluitingstijd binnen en zetten dan de aanwezige personeelsleden een pistool op het hoofd. De zaak te gen een derde verdachte, die acht overvallen heeft bekend, wordt in april voortgezet. De straffen die vrijdag werden uitgesproken, waren gelijk aan de Omdat hij een molotovcocktail gooide naar twee personen bij een benzinestation aan de Weeg breestraat, is een 18-jarige Soester veroordeeld tot 101 dagen jeugd detentie. Daarvan legde de recht bank zestig dagen voorwaardelijk op. De jongeman kreeg ook 180 uur taakstraf. De rechtbank achtte be wezen dat de Soester op 13 novem ber vorig jaar samen met een ander een molotovcocktail gooide in de richting van het benzinestation. Twee mensen die bij het pomp station aanwezig waren, moesten wegspringen om niet door het ding te worden geraakt. De cocktail ontplofte toen hij de grond raakte, maar veroorzaakte geen verdere schade. De rechtbank wees er op dat dit heel anders had kunnen aflopen, vanwege de nabij heid van het pompstation. Bij haar vonnis hield de rechtbank rekening met het feit dat de min derjarige verdachte niet eerder is veroordeeld. Bijzondere voorwaar de bij zijn straf is dat hij zich moet houden aan de aanwijzingen van de stichting Jeugdzorg. De 16-jarige medeverdachte van de Soester moet in mei voor de rechtbank verschijnen. De Egelantier heeft in december 2004 bij de schoolbouwprijs de vernieu- wingsprijs gewonnen. Minister Van der Hoeven van Onderwijs kon echter in verband met het overlijden van prins Bernhard niet bij de prijsuitreiking in Rotterdam aan wezig zijn. Deze maand zijn de prijswinnaars alsnog bij de minister in Den Haag op het Ministerie van Onderwijs uitgenodigd. De leerlingen Yasmina en Sinem hadden zelf een video van de school gemaakt en gaven een presentatie van hun mooie nieuwe school met alle extra leuke activiteiten die op De Plantage georganiseerd worden. Hierna overhandigden zij de minister een collage met gedichtjes en tekeningen. Het gambaconsort van de Neder landse Cantorij herhaali op veler verzoek een programma met o.a. de 'Lacrimae' van John Dowland, de beroemde componist die rond 1600 aan het Engelse Hof werk zaam was. Een gambaconsort met vijf gamba's (is een zeldzaamheid in deze tijd en zeker in Soest. In Bachs passionen heeft men in de vorige weken de gamba als solo-in strument kunnen horen. Een instru ment met een schitterend karakter. Dit strijkinstrument in de passies behoort tot de gambafamilie en is een tenorinstrument. De gehele fa milie bestaat uit sopraan- (discant- alt-, tenor- en basgamba. De vier soorten worden als kwintet alle op het concert bespeeld. Het gambakwintet van de Ne derlandse Cantorij. De Engelse muziek uit de 'Eli- sabethperiode' is buitengewoon aansprekend en indringend. Niet alleen de liefhebbers komen in dit programma aan hun trekken maar ook diegenen die zelden naar con certen gaan. En daar is het voor bedoeld. Susanne Weide en Mari- anne Ketel zingen enkele songs met begeleiding van het kwintet. Zoals altijd toegang naar draag kracht, kopje koffie of thee vanaf kwart voor drie en het concert om half vier met veel plezier in de monumentale kerk aan de St. Willibrordusstraat in Soest-Zuid op zondagmiddag 10 april. 259.000,- k.k. Theo Dobbehof, Soest In leuk en gezellig hofje gelegen, ruime geheel gemoderniseerde middenwoning met 5 slaapkamers, blokhut en vrije tuin (ca 147 m'). Ind.; hal, toilet, ruime woonk. met plav.vloer, open boekkeu- ken. Verdieping; 3 slpk., luxe badkamer, 2e toilet. Zolder; vaste trap, wasruimte voor wasm. en droger en 2 grote slpk. met dakkapel. iuglasspar, 1 berk ngen te worden ge- inning kunnen dit 4 weken na deze >ij de afdeling Wijkbe- i de gemeente Soest, lefoon (035) 6093674. n liggen de aanvragen zage op de afdeling uur in het gemeente en 8.30 uur tot 13.00 De dependance Vosseveld van het Universitair Medisch Centrum Utrecht aan de Birkstraat moet het toegangshek verwijderen, dat er zonder vergunning is geplaatst. Het pand is een gemeentelijk mo nument. Het hek wat er nu staat, is niet passend bij het gebouw, vindt het College. Omdat het hekwerk geplaatst is zonder bouwvergun ning en omdat de gemeenteraad niet alsnog een vergunning ervoor verleent, moet het hek verwijderd worden. Naar aanleiding van een klacht over lantarenpalen aan de Birk straat is geconstateerd dat zowel de verlichting als het hek er illegaal geplaatst zijn. Voor de lantarenpa len is inmiddels wel een vergunning verleend. \£&V, qMOS-iAML.-' Steenboffstraat 9A, tel. 602 8132 Je hebt het nog nooit gedaan. Altijd ben je daar zomaar langs gelopen. Maar toch! Iets trekt je! En dan sta je midden in de Wereldwinkel. Nooit geweten dat daar zoveel bij zondere dingen uit zoveel verschil lende landen te koop zijn. Nooit geweten dat daar zoveel voedselproducten, zoals choco laatjes, jam, thee, koffie, wijn en kruiden te koop zijn. Nooit gewe ten dat de Wereldwinkel zoveel unieke nijverheidsartikelen heeft. En nooit geweten dat er zulke bij zondere sieraden en wenskaarten met mooie motieven uit die landen aanwezig zijn. Toch eigenlijk wel geweten dat bij de aanschaf van deze artike len degene die het gemaakt heeft meer hoop op een betere toekomst heeft. Een regelmatig bezoek aan de We reldwinkel is zeker te weten op z'n plaats, al zou het alleen maar zijn om als regelmatig bezoeker deze dingen te kopen zodat de mensen in de ontwikkelingslanden een be ter bestaan krijgen. En fijn is het te weten, dat je, als je een leuk cadeau zoekt, je in de Wereldwinkel altijd tevreden naar huis gaat. Openingstijden Wereldwinkel aan de Steenhoffstraat 9a: maandag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur; 035- 60.28.132 299.000,- k.k. t bestuursrecht kunnen eerd bezwaarschrift irift wilt indienen, dan n gericht aan burge est, Postbus 2000, 3760 oet binnen 6 weken na <ing worden ingediend. gemeentehuis, Raad- :r, Groen en Infrastruc- t 8.30-12.30 uur. Leeuwerikweg, Soest In een kindvr. woonomgeving (Soestdijk) ligt deze fraaie in 2004 geheel verbouw de hoekwoning met garage, carport en tuin. Ind.; hal, m.k., toilet, woonkamer met erker, parketvl. en opensl. deuren naar tuin en mod. open hoekkeuken (div. inb. appVerdieping; 2 ruime slpk., luxe badkamer (ligb. ap. douche 2e toilet, en aparte wasruimte voor wasm. en droger.) Zolder: vaste trap, voorzolder met werk plek en ruime 3e slpk. met dakkapel id voor 4e

Soester Courant | 2005 | | pagina 5