€4," 'Van heidehut tot residence' Don Bosco 75 jaar: volhouders voorkwamen telkens opheffing VIO I ie Tot 3 maanden geen rente betalen 1 OP SOEST I Uit de historie van Soest(erberg) 1 CULTUUR r Kunst/theateravond in Anna Paulownahuis Beste versierders van Soest Open ochtend voor vrouwen op 9 april in Schuilplaats Inschrijving Oranje Markt PAGINA 6 ordillera i Rademaker tnd® :rjack helotti SOEST A/OENSDAG 30 MAART 2005 SOESTER COURANT Lammetjes kijken op de boerderij Wie vergelijkt leest de Soester Courant PAGINA 7 Met o.a. Frederik de Groot en Bartho Braat HOOGPOLIGE TAPUTTEGELS PIET VAN HEUGTEN Drie Soesters vernielen ruit Paaskleurwedstrijd van Winkelkring Byzantijns koor in Amsterdam AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! FPimst AUTOSCHADE STALENHOEF SOEST De Klarinet' Gooise Operette Kindermiddag Speelinloop Volksuniversiteit Soest Ayurveda: Indiase natuurgeneeskunde Met Tonneke Bijker Op 7, 12 en 13 april in De Plantage Eg o ver ijjH Het is tijd voor de Rabobank IALE VERKOOP 1:268 Burgerlijk Wetboek, 48 lid 4 Wetboek van Rechtsvordering). Bokdam, notaris te Soest, dan n kantoor Jager Bokdam De n te Soest, D uur in het gebouw De Rank lat 18 te Soest, in één zitting bij enbaar worden verkocht: it ondergrond, erf en tuin, est aan de Hofstedering 140, ente Soest, sectie G, nummer erpande roerende zaken als an het Burgerlijk Wetboek. d en is niet bewoond geweest. met onderstaand notariskan- oassing de Algemene Veiling- :ieveilingen 1993 (AWE 1993), erleden voor mr. H.R. Okkens, december 1992, en gedepo- i 's-Gravenhage diezelfde dag voorzover daarvan niet wordt te stellen bijzondere veiling- oorwaarden zullen ter inzage tariskantoor. erecht ten bedrage van i kosten, welk bedrag voor tornt een bedrag aan wettelijke Dopsom vanaf de datum van i betaling van de koopsom, de jsten verschuldigd conform 1993, alsmede eventuele openbare verkoop desge- ien verklaring van hun bankre- iit hun financiële gegoedheid jt overgegaan, dient de koper .00 uur aan onderstaande een bankgarantie c.q. bij torten een bedrag voor de 5 bedoeld in art. 9 lid 1 van de i/E 1993. n met 12 april 2005,17.00 ftelijk onvoorwaardelijk bod Jager Bokdam De Visser Weedestraat 2, Postbus 3011 ilichtingen: de heer J. Reitsma. Fax: 035 - 602 14 60. KARPETTEN 170x240 nu 35,-. Wasiel Steitner, Lange Brinkweg 38. TE KOOP GEVRAAGD AUTOBEDRIJF Mugro v.o.f. in- en verkoop loop-, sloop- en schadewagens, arn-rdw. Specialist Alfa Romeo en diverse andere merken. On derdelen los op voorraad. 035 - 6011276. www.mugro- vof.nl Blanc Blend -75 cl tussen Stille Oceaan esgebergte heerst in tzonderlijk gunstig Daar komen deze ike wijnen vandaan. \ANSTRAAT 44 SOEST L.: 035 6012957 "-TT )e padvinderij in Soest is na de Lerste Wereldoorlog ontstaan, waarschijnlijk eind 1918, begin 1919. Dat wil niet zeggen dat deze involle vrijetijdsbesteding voor le jeugd in de gemeente onbe tend was. Immers, de Leusderhei lij Soesterberg was voor veel groe ien de favoriete plek om te kam- leren. Wanneer dat voor 't eerst ^ebeurde en door welke groep, is liet bekend. Vast staat dat al in 1915 een groep uit Amsterdam er mar tenten opsloeg. n maart 1919 meldt het Maand- ilad voor den Nederlandschen jon- »en ,De Padvinder' onder officiële lerichten, dat te Soest een Afdee- ing is opgericht'. Bijna gelijktijdig verd in Soest De Groene Patrouille >pgericht. Deze was in het begin >lijkbaar zelfstandig actief. In 1921 neldde de groep zich aan bij de •«lederlandsche Padvinders Ver eniging (NPV). Deze groepen legden de basis voor :en bloeiend scoutingleven in Soest waarvan tot op de dag van vandaag iprake is. Een bewijs daarvoor le gert de Don Boscogroep, sinds haar samengaan met de Agnesgroep ïalverwege de jaren negentig ac- ief aan de Heideweg, die dit jaar 75 jaar bestaat. Ze is de enige die .elfstandig is (over)gebleven van alle scoutinggroepen. De meeste daarvan zijn in de loop van hun icstaan gefuseerd dan wel opge- ïeven. Op 26 februari 1930 richtten zes catholieke jongens uit Soest, die lid van een groep in Baarn te waren, n de eigen gemeente een groep op. Eén van de initiatiefnemers was Coen Visser, hoewel hij op het punt stond naar Italië te vertrekken om zich bij de Orde van Don Bos co aan te sluiten. Dit was een zeer arme orde. Omdat ook het zestal nauwelijks bezittingen had, besloot het de groep de naam Don Bosco te geven. Soest sloot zich aan bij de Katholieke Verkennersbeweging die niet veel eerder van de grond was gekomen. Hopman P. Reintjes was de eerste leider. De groep maakte onder meer gebruik van de paardenstal van de oude tramremise aan de To renstraat, het pand aan het Witte Paardstraatje, nu woning, waar later de glazenier Stokhof de Jong zijn atelier had, de garage van Fu- gers aan de Middel wijkstraat en een houtloods van Rademaker aan de Lange Brinkweg. In 1935 kwam er een eind aan het vrijwel doorlopende verhuizen toen Don Bosco een splinternieuw gebouw betrok bij de Bonifaciusschool aan de Steenhoffstraat. Het kreeg de naam De Basis. Ontslagen Destijds waren binnen de padvin derij de jongens- en de meisjes- groepen strikt gescheiden. Toen het Soester Natuurbad (op de plek van hotel Hilton Royal Pare) in gebruik was genomen gingen de jongens daar natuurlijk ook zwemmen, Maar dat deden ze, tegen de regels in, gemengd. Toen dit de aalmoe zenier als geestelijk verzorger van de groep ter ore kwam, verbood hij dit ten strengste. Blijkbaar was niet iedereen hiervan onder de indruk. In het troeprapport van 5 februari 1933 staat: Van de Zwaluwen patrouille is P.S. na de troep ont slagen wegens het gebruik maken van het Soester Natuurbad. P.S. is dus niet met de groep mee geweest naar de legendarische Wereld Jam boree in Vogelenzang. De Basis is zestig jaar lang het on derkomen geweest, met uitzonde ring van de oorlogsperiode. Toen werd alles verboden wat een uni form droeg, omdat dit beschouwd Op de boerderij van de familie Kuijer aan de A.P. Hilhorstweg 5 is er weer een geboortegolf van lammetjes. De 50 zwangere ooien bevallen in de loop van deze we ken en kondigen het vootjaar aan. Om papa's, mama's, opa's, oma's en vooral kinderen hiervan te laten genieten zijn er net als vorig jaar lammetjesdagen. Natuurlijk kunnen ook de koeien, pinken en kalfjes bekeken worden. Iedereen is op zondag 3 april en zondag 17 april van harte welkom, van 11:00 tot 16:00 uur. De entreeprijs is 3,50 inclusief koffie, thee of limonade met iets lekkers erbij. Kinderen onder 3 jaar gratis. Op 17 april kan een rit gemaakt worden met paarden en huifkar van Stalhouderij Klein Middel- wijck, tegen betaling van 3,50 per persoon. Kinderen onder 3 jaar gratis. Tijdens de lammetjesdagen kan men kennismaken met de weck- potten met Soester Knollen en toastjes met Soester Knollenjam proeven. Zie voor meer informatie de kersverse website: www.lamme- tjeskijkcn.nl. werd als een concurrentie van de Hitier Jugend. Don Bosco zag toch nog kans anderhalfjaar door te gaan, hoewel de Duitsers het groepsgebouw hadden bezet. Zij maakten er een munitiedepot van. Gedurende de oorlog kwam Don Bosco in 't geheim bij elkaar in een piepklein, door ontelbare vlooien bewoond daggeldershuisje op de hoek van de Birkstraat en de Van Lenneplaan, waar nu Birkstaete is gevestigd. Nog voor het uitbreken van de oorlog werd ook in Soestdijk een groep opgericht, de André de Thayegroep. Deze kon beschouwd worden als een min of meer na tuurlijke afsplitsing van Don Bosco. De nieuwe groep noemde haar on derkomen aan de Korte Brinkweg De Wigwam. Iedereen wist dat ge bouwtje achter het verkooplokaal van Jut in tweedehands meubelen te vinden. Het bestaat trouwens nog. Het is als bedrijfsgebouw in gebruik Een mozaïek in de voor gevel, voorstellende de schutspa troon van scouting, Sint Joris, in zijn strijd tegen de draak, herinnert nog aan de tijd dat scouting er ge bruik van maakte. Dipjes Na de oorlog kwam ook de pad vinderij, inmiddels omgedoopt tot scouting, weer tot leven, al was er wel sprake van enige leegloop als gevolg van de talloze sport- en culturele verenigingen die toen werden opgericht. Ook het feit dat het clubgebouw De Basis van Don Bosco nauwelijks nog te gebruiken was door de schade die de Duit sers er hadden aangericht, was voor jongeren niet bepaald een stimulans om het spel van verkennen te gaan beoefenen. De groep had boven dien te lijden van de opkomst van tal van nieuwe (sport)verenigingen. Het was vooral aan het enthousi- 'Van Heidehut tot Residence' is een gewaardeerde, tweewekelijks verschijnende rubriek. De schrijver, Jan van Steendclaar, beschikt zelf over een omvangrijk archief waaruit hij gegevens kan putten. Daarnaast bezoekt hij archieven in Soest maar ook daarbuiten. Verder leveren gesprekken en bijdragen van lezers interessante verhalen op. Elke keer probeert de schrijver waar mogelijk een link te leggen naar de actuali teit. Hiervoor zijn tips, geschreven artikelen, boeken, tijdschriften, an sichten en foto- of ander illustratie materiaal uiterst welkom. Uiteraard worden desgewenst de spullen na reproductie onbeschadigd aan de eigenaar geretourneerd. Contact met de schrijver is mogelijk via telefoon 06-22450173 of e-mail eempers@wanadoo.nl Op zaterdag 4 juni organiseert Bibo Organisatiebureau, in sa menwerking met het Anna Pau lownahuis aan de Burgemeester Grothestraat te Soesi», een exclu sieve kunst/theateravond. Beken de acteurs als Frederik de Groot, Bartho Braat en Ernst Zwaan spe len de voorstelling 'Art'. Door deTipstelling van de stoelen rondom de acteurs - nemen de bezoekers op intieme wijze een kijkje in de huiskamer van deze drie vrienden, die ruzie maken over de aanschaf van een geheel wit schil derij. Na afloop van de voorstelling is er uitgebreid gelegenheid om met de acteurs te praten. Voor deze bijzondere avond zijn slechts 50 kaarten beschikbaar. De prijs voor deze exclusieve avond is 55,00 per persoon, inclusief drankjes en een uitgebreid hors d'oeuvre-buffet. Wie deze unieke avond wil meema ken kan zich aanmelden bij Bibo De kracht van de reclame ligt in de herhaling asme van hopman Ben Mulder te danken dat de groep, zij het met slechts enkele leden, kon blijven bestaan. Aan het eind van de jaren zestig was er opnieuw sprake van een dip. Anton van den Dijssel en Piet van de Wansum brachten redding door tijdelijk de leiding op zich te nemen totdat eerst Harry Groenestein en later Piet van der Linden als echte scouts hun taak overnamen. Ook aan de langjarige en spontane inzet van onder anderen Dinl Backelandt en Els Stolwijk heeft de groep veel te danken gehad. Hoogtepunt Een hoogtepunt in de rijke geschie denis van Don Bosco vormde in 197,7 het opnieuw in gebruik ne men van de vernieuwde Basis, het clubgebouw achter de Bonifacius- UIT EIGEN TAPIJTFABRIEK X kl. ».fl. wit, («iwl, Wauw, zwart, tijdelijk p.t 59x59 cm ZOOH V-D. MTVWDOt VAN HEUCA TAfl/TTItQi Utrechtseweg 4, RENSWOUDE 1000 m2 tapijttegelshowroom Méér dan 560 kleuren en dessins dkk www.vanheugten.nl Tel: 0318-571225 Altijd benzinekosten vergoeding binnen Nederland Eén van de vele hoogtepunten in de 75-jarige geschiedenis van Don Bosco was het leveren van de es corte ter weerszijden van het rijtuig met notabelen tijdens de optocht ter gelegenheid van het 900-jarig bestaan van Soest. school. Een ander hoogtepunt was het samensmelten van Don Bosco met de Agnesgroep en als gevolg daarvan de verhuizing naar de Hei deweg. Daar viert Don Bosco haar 75-jarig bestaan met enkele acti viteiten die bewijzen van de groep springlevend is. Vooral ook dank zij al diegenen, die ervoor hebben gezorgd dat ze zelfs in moeilijke tijden overeind is gebleven en aan wie het eigenlijk te danken is dat de groep nu aan de vooravond van de feestelijke viering van haar bij zondere jubileum staat! Een meisje van 17 en twee mannen van 19 en 24 jaar uit Soest zijn za terdagmorgen in Baarn aangehou den. Dat gebeurde omstreeks drie uur op, de Kerkstraat. Het drietal zou een ruit van een horecazaak hebben vernield en zich agressief hebben gedragen. Op bromfietsen en een fiets gingen de drie ervan door, maar de politie achterhaalde ze en nam ze voor verhoor mee naar het bureau. De paaskleurwedstrijd van de Winkelkring Van Weedestraat inspi reerde veel kinderen om met kleurpotloden en viltstiften aan het werk te gaan. Uit de 150 ingeleverde kleurplaten koos de jury de vijf mooiste, waarbij natuurlijk ook rekening werd gehouden met de leeftijd van de deelnemers. De vijf beste versierders van Soest werden zaterdag door winkelkring-preses Emile Wortmann en Joost Mets ontvangen. Van hen kregen ze een goed gevulde paasmand. Organisatiebureau, Theo Dob- behof 28, 3762 XS Soest. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Josephine Bibo, 035-58.85.669. Op vrijdag 1 april geeft het Soester Byzantijns Kleinkoor onder leiding van dirigent Frans Wertwijn een benefietconcert in de St. Gabriël- kerk aan de Deurloostraat in Am sterdam-oud Zuid. Dit concert beschouwt het ensemble als een 'try-out' voor het grote lustrum- concert in de Oude Kerk in Soest. Vervolgens zal het ensemble ook nog optreden binnen een concert serie van de Willem de Zwijgerkerk te Amsterdam op zondagmiddag 24 april. Daartussenin vindt het feestelijke lustrumconcert plaats in de Oude Kerk in Soest op zaterdag 16 april vanaf 20:00 uur, met medewer king van tweede dirigente Elena Sjimanskaja en de sopraan Janna Berends. Tegen die tijd zal daar in deze kolommen nog extra aandacht aan worden besteed. V stalenhoef als één aanspreekpunt voor alle verzekeringen en schade-afwikkelingen. vervangende auto direkt inzetbaar. GARANTIEBEDRIJF REPARATEUR veilig en vakkundig autoschadeherstel, met 4 volte jaren schriftelijke Focwa t o p^h e s t e i garantie. r e i nieuwste technieken spotrepair/ uitdeuken zonder spuiten. erkende autoschade hersteller Ind. terr. Nieuwegracht 29 3763 LP Soest Tel. (035) 602 27 44 Fax (035) 602 74 56 LEDENVERGADERING RODE KRUIS SOEST/SOESTERBERG 5 april 2005 De ledenvergadering van de afdeling Soest/Soesterberg van het Neder landse Rode Kruis zal plaats vinden op dinsdag 5 april 2005. De bijeenkomst wordt gehouden in het gebouw van de afdeling. Valeriaanstraat 2-b in Soest en begint om 16.00 uur. Op de agenda staan o.a. de volgende onderwerpen: bestuursmutaties notulen ledenvergadering 7 september 2004 jaarstukken 2004: o jaarverslag o jaarrekening Speciaal voor 55-plussers geeft de Gooise Operette een voorstelling in De Klarinet. Het gelegenheidscon cert in het ontmoetingscentrum in Overhees begint zondag 3 april om 14:00 uur. Gratis toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de bar. Muziek en zang van verschillende compo nisten komen aan bod. De gekos tumeerde zangers worden begeleid op de vleugel. Schilderen .Voor beginners begint er donder dag 14 april een cursus schilderen en tekenen. Voorwaarde is dat er voldoende belangstelling is. Op maandag 11 april start er een andere schilder- en tekencursus. Beide cursussen bestaan uit tien lessen en worden gegeven door Y. Hamaker uit Zeist. De kosten bedragen 55 euro. Zowel de lessen op maandag als op donderdag zijn telkens van 13:30 tot 15:30 uur in De Klarinet. Voor opgave of meer informatie kunnen de ouderenwerkers worden bena derd: Tosca van Bussel of Anja van Vliet, tel. 6023139. Computercursus Op maandag 4 april start in het internetcafé van De Klarinet een cursus Word 2000. Ouderen kun nen daarin tekstverwerken leren. Voor de deelnemers is het van be lang dat ze een basiskennis hebben over de omgang met een computer. Ze leren dan in acht lessen hoe ze brieven kunnen maken, opslaan, plaatjes invoegen en wat al dies meer zij. De lessen worden gege ven aan een groep van maximaal acht personen zodat iedereen over een 'eigen' computer beschikt, op maandagmiddag van 13:30 tot 15:00 uur. De cursuskosten bedra gen 46,00 exclusief materiaal. Voor meer informatie of inschrij ving, tel. 6023139. Balans Kinderboerderij Vedelaarpad 53, tel. 601 81 36 De wijkvereniging Overhees houdt woensdag 6 april weer een kinder middag (6-12 jaar). In ontmoe tingscentrum De Klarinet wordt om 14:00 uur begonnen, maar de zaal gaat al een half uur van te voren open. Deelname kost 1,50 voor kinderen van leden en donateurs en 3,00 voor andere kinderen. Di Lassostaat 65", tel. 6022195 Op donderdag 14 april houden de ayurvedisch therapeuten mevrouw Veltmeijer en de heer Van Velzen bij Volksuniversiteit Soest een le zing getiteld Ayurveda: de Indiase natuurgeneeskunde. Ayurveda is een vierduizend jaar oude Indiase wetenschap die nog altijd actueel is; zij wordt door de wereldgezond heidsorganisatie (WHO) erkend als een volwaardige geneeskunst. Ze is van grote betekenis voor het voor komen van ziekte, maar geeft ook handvatten voor de behandeling van chronische ziekten. Ayurve da legt daarbij de nadruk op het versterken van het zelfgenezend vermogen en op de eenheid van lichaam en geest. Ayurveda gebruikt veel methodie ken om het persoonlijk evenwicht te herstellen. Zij legt veel nadruk op passende voeding, het gebruik van natuurlijke kruiden, een levens ritme dat bij de individuele aanleg past, ontspanning en meditatie. Ayurvedisch therapeuten, zullen de toepassing van deze methodie ken uitleggen. Na deze ervarings gerichte lezing zal er ruimte zijn voor vragen. Mevrouw Veltmeijer heeft een praktijk in Baarn en de heer Van Velzen in Soest. Tijd van de lezing: 19:30-21:30 uur, prijs: 12,00. Proven^aalse keuken Tijdens de laatste culinaire work shop dit seizoen bij de Volksuni versiteit zal onder leiding van de docente, mevrouw Mea Gerrits, een Provengaalse maaltijd bereid worden. De Provence kent een eeuwenoude culinaire traditie. Tijdens deze workshop bereiden de cursisten een voortreffelijke salade Nigoise, een salade d'Uzes, vissoep met brood, gevogelte met bijpassend garnituur, een groen tetaart millefeuilles van kaas en een klassiek dessert met vruchten. De workshop wordt gehouden op maandag 18 april, 13:00-17:00 uur. De cursusprijs is 29,00, kosten voor ingrediënten zijn 22,50. Aanmelden en programma: Volksuni versiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3765 EB Soest, 602.21.95 (inspreken kan altijd), e-mail: vu-soesl@csnet.nl; maandag t/m donderdag 9:00-12:00 uur. Het programma is ook af te halen bij de VVV en de bibliotheken, het gemeentehuis en bij boekhandels en supermarkten. Zie ook: www.volks- universiteit.nl/soest. Op zaterdag 9 april wordt in de Schuilplaats, het kerkgebouw aan de Parallelweg, weer een 'open ochtend' voor vrouwen georga niseerd. De bezoeksters kunnen daar met elkaar in gesprek komen over levens- en geloofsvragen. Het comité dat de open ochtenden voorbereidt bestaat uit een groep christenvrouwen van diverse ker kelijke achtergrond. Ze doen dit al een aantal jaren, met succes. Na de ontmoeting op de open ochtend zijn er ook mogelijkheden om door te gaan met het gesprek of om aan te sluiten bij al bestaande werk groepen. Hoofdgast tijdens de bijeenkomst van 9 april is Tonneke Bijker, pu bliciste en programmamaker voor televisie en radio (met name bij de EO). Haar inleiding is getiteld: 'Innerlijk heel worden', waarbij ze o.m. aansluit bij het bekende verhaal over Jezus' opwekking van de gestorven Lazarus. In haar toespraak zal ze uitleggen hoe mensen ook vandaag de 'doods klederen' kunnen afleggen - alle negativisme, pijn, schuld en verbit tering - en een nieuw leven kunnen beginnen. Lach en traan Aan de open ochtend wordt dit maal ook medewerking verleend door Gert en Wia van der Vijver. Zij brengen een zeer afwisselend theaterprogramma met zang, mu ziek, drama, dans en pantomime. Met humor, afwisseling, maar vooral ook inhoud weten ze het publiek vanaf het begin tot het eind te boeien. Het wordt een onverge telijke voorstelling met een lach en een traan. Iedereen is welkom tijdens deze open ochtend: gelovig, niet-gelovig, kerkelijk, niet-kerkelijk, etc. Ieder een kan vrijblijvend komen luiste ren. Er is dit keer geen crèche; de organisatoren rekenen erop dat de vaders zich deze ochtend over hun kroost willen ontfermen. Het programma begint om 10:00 uur en duurt tot ca. 12:30 uur. Vanaf 09:30 staat de koffie (of thee) klaar. De entree is 5,00 (of naar draagkracht). De Schuil plaats is het kerkgebouw aan de Parallelweg 1. Gert en Wia van der Vijver. Iedere woensdag (niet in de school vakanties) van 9:00 tot 10:30 uur houdt Stichting Balans een Spee linloop voor kinderen van 0-4 jaar. Ouders kunnen samen kof fie of thee drinken en informatie met elkaar uitwisselen, terwijl hun kinderen spelen. De Speel-inloop is gratis. Jonge vrouwen Voor vrouwen tussen de 15 en 23 jaar houdt Balans op elke eerste en tweede zondag van de maand onder andere een gezellig middag koken en film kijken van 14:00 tot 16:00 uur. De kosten bedra gen 1,00 per keer. Wel is het de bedoeling dat de deelnemers een Balanspas aanschaffen. Deze kost 2,00. De activiteiten worden gehouden in De Plantage aan de Smitsweg. Voor meer informatie en vragen kan men bellen met Nebahat Ce- tin 035-6018136 op dinsdag, woensdag en vrijdag van 9:00 tot 12:00 uur. Mailen kan ook: kinderen@stichtingbalans.nl. Op donderdag 7, dinsdag 12 en woensdag 13 april vindt de in schrijving plaats voor de Oranje Vrijmarkt. Met ruim honderd marktkramen en vijfhonderd grondplekken op de Eng is die op Koninginnedag in de regio weer een van de grootste in haar soort. De organisatie is traditiegetrouw in handen van de Hopman Mas- selman Groep (HMG). Verschil lende scouts zitten volgende week en de week daarna in Breed Edu catief Centrum De Plantage aan de Smitsweg om jonge en oude, particuliere en zakelijke hande laren te registreren. Op 7 en 12 april doen ze dat tussen 19:00 en 21:00 uur, op 13 april van 16:00 tot 18:00 uur. Voor een grondplaats van 3x4 meter betaalt men 3,50 5,00 borg). Een kraam kost voor parti culieren 20,00 en voor hande laren 50,00 (in beide gevallen 20,00 borg). Stroomgebruik kost 30 euro. Deze bedragen dienen bij de inschrijving te worden vol daan. De borg krijgt men terug als de kraam of de grondplaats weer schoon worden opgeleverd. Wie tot Koninginnedag wacht, mag hopen dat er wellicht nog een grondplaats vrij is. Die kost dan wel 5 euro borg) en men dient hiervoor tussen 7:00 en 9:00 uur op de Eng aanwezig te zijn. De HMG kan niet garanderen dat er dan nog ruimte is. Op het middenterrein mogen tij dens de Oranje Vrijmarkt geen etenswaren worden bereid. Wie vanuit een kraam etenswaren wil verkopen, wordt verzocht dit te melden bij de inschrijving. Het is strikt verboden alcoholische dran ken te verkopen. Voor meer informatie zie: www. hmg-soest.nl/vrijmarkt. Voor drin gende vragen kan men mailen naar: vrijmarkt@hmg-soest.nl maar het is onmogelijk via dit e-mailadres een plaats of kraam te reserveren. Een hypotheek oversluiten is eigenlijk niet meer dan overstappen op een nieuwe hypotheek. Op dit moment nemen veel mensen die stap om te profiteren van de historisch lage hypotheekrente. De Rabobank maakt oversluiten nu nóg interessanter. Want als u uw hypotheek vóór 15 mei bij de Rabobank oversluit, kan uw voordeel oplopen tot 3 maan den geen rente betalen Kom dus snel langs voor een adviesgesprek of bel telefoonnummer (035) 609 63 19. Vraag naar de actievoorwaarden. Toetsing bij BKR te Tiel. Rabobank Soest Baarn Eemnes Rabobank

Soester Courant | 2005 | | pagina 7