ERPE Bakkerij Yan Kooten opent vestiging in Soesterberg KERKDIENSTEN Cougar terug per Antonov-124 Depots opengesteld tijdens Nationaal Museumweekend Tweewielers op hun paasbest Kousen Project om werklozen aan betaalde baan te helpen MEDISCHE DIENST Slagwerker solist in concert van Odeon Max Kruii Politiehonden stapje verder in opleiding Lr) 0800 - 0432 KORTINGEN TOT 50% WOENSDAG 30 In Militaire Luchtvaart Museum Soesterberg Eysink, Berini, DKW, Mobylette en veel meer leden en dirigent snder alle mcnsen die zic Voortaan inspr Elly Hilhorst Zo'n beetje alle merken waren er. De legendarische Eysink-brom- fiets uit begin jaren zestig, waarvan het eerste exemplaar aan de Bar- tolottilaan in Soest werd gefabri ceerd, de Puch, Kreidler, DKW, noem maar op. Ruim vijftig van die door de echte liefhebber met liefde bewaarde bromfietsen (en motoren) waren Tweede Paasdag te zien bij restaurant De Stoete rij aan de Amersfoortsestraat in Soesterberg. Ze waren daar verzameld voor de openingsrit van de veteranen toer club Oud Maar Sterk. Zo'n beetje alle merken waren er. De Mobylet- te, de Batavus, de Zündapp en de Honda. In een conditie waarvan de liefde van de eigenaar voor zijn voertuig afdroop. Een eigenaar die vaak in al even nostalgische kleding (vaak nog ouder dan de bromfiets): leren jas, veterlaarzen en met een oude (pot)helm op aan de rit be gon. Ze waren uit alle delen van het land gekomen, zelfs uit Zeeland en Limburg, maar ook uit het noor den. Ze voelden zich weer even 16, 17 jaar, de tijd dat ze hun eerste brommer kregen en glunderden bij alle belangstelling en vragen van de vele belangstellenden. 'Er zijn eigenaren die hun brommer zo mooi vinden, dat ze hem zelfs in de slaapkamer hebben staan,' zei een deelnemer. 'Dat is jammer, w&nt het is echt de bedoeling datje ermee rijdt.' Zoals de deelnemers aan deze door de familie Smulders uit Soest georganiseerde rit. Voor de deelnemers was de eerste trip in het nieuwe jaar een hernieuwde kennismaking, waarbij de laatste stand van zaken en ervaringen wer den uitgewisseld. 'Nog gefeliciteerd met je nieuwste aanwinst,' kreeg één van hen te horen. Terwijl een ander er niet-begrijpend bij stond, legde de man de felicitatie uit: 'Ja, hij heeft een kleinzoon.' De begrij pelijke reactie van de ander: 'O, ik dacht een nieuwe brommer!' De Florett, de Berini, de NSU en de DKW, ze werden van alle kanten gefotografeerd en met kennersogen en soms enige jaloezie bekeken. Ook de zwart-wit en de verkleurde kleurenfoto's van eindjaren vijftig, begin jaren zestig ('hier zit ik op m'n eerste brommer') gingen van hand tot hand. Kortom, het was een feest voor zowel de deelnemers als de belangstellenden. Kort na elf uur werd het startsein gegeven voor de openingsrit. Ze gingen allemaal voorspoedig van start, op één brommer na die niet wilde aanslaan. Maar met de helpende hand van een begeleider lukte het de berijdster ten slotte toch om aan een inhaalrace te beginnen. Na het vertrek van de brommers volgden de oude mo toren, zoals de Triumph, BSA en BMW. Via Amersfoort, Stoutenburg en Baraeveld ging de rit naar Nijkerk, waar rond half twee de geplande stop was op het marktplein. Drie kwartier later zette de stoet, die onderweg veel bekijks had, koers richting Almere. Via Bunschoten, Baarn en Soest waren de rijders omstreeks vier uur terug in Soes terberg na een rit van ongeveer 90 kilometer. Onderweg moest een paar keer gestopt worden om 'Maakwerk van uw toekomst'. Dat is het motto van het reïntegratie- project Werk Alert dat de gemeen te Soest is gestart. Met Werk Alert gaan mensen die werkloos zijn ge worden en een bijstandsuitkering aanvragen aan de slag in ruil voor een uitkering. De eerste vijf deelnemers van het project Werk Alert zijn inmiddels al een paar weken aan het werk bij het conferentieoord Kontakt der Kontinenten in Soesterberg. Zij werken daar aan het onder houd van het bos en knappen fiet sen op. Vorige week werd het project of ficieel gepresenteerd. Wethouder Bert Krijger was daar bij aanwe zig en verrichtte zelf ook de nodige werkzaamheden. Ook de directeur van Kontakt der Kontinenten, Wico Bunskoek, was er, evenals uiteraard de vijf mensen die nu al aan Werk Alert meedoen en hun werkleiders. De start in Soesterberg van de openingsrit van Oud Maar Sterk, club van bezitters en instandhou- ders van oude bromfietsen en mo toren. Foto Ecmland Pers materiaalpech te verhelpen. Tussen Nijkerk en Bunschoten werd de rit voor een fikse regenbui even onder broken. Niet om te schuilen, maar om regenkleding aan te trekken en daarna weer verder te gaan. Terwijl de brommers met een ge middelde van .zo'n 30 km per uur de route aflegden, deden de mo toren dat met 60 km per uur iets sneller. Maar het woord snelheid is voor de echte liefhebbers uit den boze. Het gaat hen om het plezier. Niet alleen om het laten zien van wat zij zorgvuldig in stand houden, maar ook en vooral om ermee op pad te gaan. Daarom zijn ze zeker ook weer van de partij bij de vol gende rit in het circuit van toer tochten die Oud Maar Sterk ook voor dit jaar heeft uitgezet. De gemeente Soest heeft als uit gangspunt voor haar reïntegratie- beleid dat inwoners zoveel mogelijk zelfstandig in de kosten van hun levensonderhoud moeten kunnen voorzien. Het project Werk Alert beoogt dan ook dat meer werk lozen sneller een betaalde baan vinden. Deelnemers aan Werk Alert wer ken 20 uur per week en worden daarnaast begeleid door gespecia liseerde reïntegratiebedrijven met bijvoorbeeld sollicitatietraining. De gemeente Soest biedt waar nodig ondersteuning door het regelen van kinderopvang en dergelijke. L/mder-en /"ïfcN iVjongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: geslagen worden y was eerder al wel enkele keren op Soesterberg geland. De Antonov-124 is van Russische makelij. Het toestel was oorspron kelijk ontworpen om ruimtevaart materialen van de voormalige Sov jet-Unie te vervoeren. Het trans portvliegtuig heeft een spanwijdte van 73 meter en een lengte van 69 meter. De Antonov kan totaal 150 ton aan vracht vervoeren. De eerste Antonov vloog in 1982. Na het afleveren van de Soesterbergse helikopter op Woensdrecht vloog het gigantische vrachtvliegtuig naar de volgende bestemming in Noor wegen. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Raamdecoratie rechtstreeks van de fabriek Sterk in kwaliteit, service en scherpe prijzen www.erpezonwering.nl Tel. 0346-35 11 79 Sterrenbergweg 15-A, Soesterberg Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: tussen 18:30 en 19:3(1 uuj C. van Bameveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Zaterdag 2 april zondag 3 april Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Vrijdag 14:30 pastor G. Claassens; viering in De Heyberg Zondag 10:30 communieviering (parochianen); dameskoor Prot. Kerk in Ned., Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. J. van Marion, Nijmegen Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church (info locatie: 0346-35.04.58) 10:30 H.D. Gosseth De twee nieuwe medewerksters van bakkerij Van Kooten in Soes terberg zijn al helemaal vertrouwd met hun werk in de winkel aan de Rademakerstraat. Foto Eemland Pers leeg. Bij een bezoek aan zijn broer in Soesterberg sprak Marcel van Kooten een kennis die hem op de leegstand attent maakte en infor meerde of het niets voor hem was om die zaak over te nemen. 'Dat was in december en toen had ik er ik niet zoveel trek in, want dat was natuurlijk de drukste maand. In januari kreeg ik een telefoontje van de slager aan de overkant en die vroeg hetzelfde. Toen ben ik er samen met mijn vrouw eens gaan kijken. We vonden het best een mooi winkeltje, dus we voelden er wel wat voor.' Er was nog wel een probleem om dat er geen omzetcijfers beschik baar waren. 'Dus het was voor ons een grote stap. Maar omdat we er met weinig middelen konden be ginnen, vonden ze dat we het maar moesten doen', aldus Van Kooten. Dat was het begin van een periode van onderhandelen met de toenma lige eigenaar. 'In het begin ging het een beetje moeizaam, maar we zijn er na verloop van tijd toch uitgeko men.' Toen kon het interieur van de huiskleuren van de andere Van Kooten-vestigingen in Soest wor den voorzien: bordeaux en beige. 'Het is een mooie frisse winkel ge worden,' vindt Van Kooten zelf, en hij kennelijk niet alleen want de in woners van Soesterberg hebben het adres inmiddels herontdekt. Al zal het vooral de kwaliteit van brood en banket zijn die de Soesterberg- sers naar de winkel trekt. Marcel van Kooten verwacht veel van de nieuwe vestiging in Soester berg, waar hij met nieuw personeel aan de slag is gegaan. Vanaf acht uur 's morgens kunnen klanten in de winkel terecht voor de meest uiteenlopende soorten wit, bruin en luxe brood en broodjes, maar ook voor allerlei soorten banket, alles de nacht ervoor gemaakt in de eigen bakkerijen in Soest. Alle pro ducten worden 's morgens vroeg vers in de winkel afgeleverd. Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, 0900- 43.01.430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorentzlaan 76, S 030-69.95.952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, 35.24.67; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Amant thuiszorg en Amant christelijke thuiszorg (voorheen Thuiszorg Eemland) Huishoudelijke verzorging, verzorging en verpleging, gespeciali seerde verpleging, overbruggingszorg, personenalarmering. U bent 24 uur per dag beschermd. 033-42.20.500; ook voor spoedeisende situaties tussen 17:00 en 08:00 uur en in de weekeinden. Amant uitleenservice Voor het lenen van hulpmiddelen en verpleegartikelen. Voor spoed eisende situaties 's avonds en in het weekeinde: 033-46.19.191. Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen: 033-29.94.669; dag en nacht bereikbaar. Eén op Eén Thuiszorg AWBZ- en particuliere thuiszorg Soest e.o., 24 uur per dag huishou delijke verzorging, verzorging en verpleging, 035-54.12.016; bui ten kantoortijden voor spoedeisende gevailen: 06-51.54.03.73. Een Antonov-124 is op de vlieg basis Woensdrecht geland om een Cougar-transporthelikopter, gestationeerd op Soesterberg bij het 300 squadron, af te leveren voor een zogeheten 'post desert inspection'. De Cougar was op eigen kracht van de basis Tallil naar Koeweit gevlogen. Het toestel en de bij behorende onderdelen zijn voor onderhoud aan de Defensie Ma terieel Organisatie (DMO), het logistieke centrum op Vliegbasis Woensdrecht aangeboden. Voor de verkeersleiders van Woensdrecht was het de eerste keer dat zij een dergelijk reusachtig vrachtvliegtuig binnen haalden. Dit reuzentoestel Brood- en banketbakkerij Van Kooten in Soest heeft z'n vleugels verder uitgeslagen en een verkoop punt in Soesterberg toegevoegd aan wat met vier vestigingen in de gemeente langzamerhand op een keten begint te lijken. Eigenaar Marcel van Kooten is enthousiast begonnen. Hij is van plan binnenkort een broodjes-cateringservice te begin nen voor het bedrijventerrein Soes- terberg-Noord en verwacht daar veel van, 'want ik heb al gemerkt dat er vraag naar is.' Bedrijven kunnen dan ook een mailing ver wachten waarin ze van deze service op de hoogte worden gesteld. Naast de vestigingen aan de Birk- straat (met broodbakkerij), de Beukenlaan (waar het banket wordt vervaardigd) en de winkel aan de Van Weedestraat, heeft Van Kooten sinds kort met een winkel aan de Rademakerstraat 8 in Soes terberg het kwartet vol gemaakt. Na het vertrek een halfjaar geleden van bakker Neplenbroek stond de winkel aan de Rademakerstraat Het Nationaal Museumweekend op zaterdag 9 en zondag 10 april staat in het Militaire Luchtvaart Museum aan de Kampweg in Soes terberg geheel in het teken van het landelijke thema De kunst van het bewaren'. Tijdens het weekend opent het museum voor het eerst sinds vijftien jaar de museumde pots voor het publiek. 'Geen plaats te ver, geen De Soesterbergse Cougar mi veeL Van 't Nel verhuis! u voor inspectie uit de reusaMu sionel.|\ Mei deze slogan v Antonov gehaald op de vltegbtuii echtpaar Besselink de verh Woensdrecht.Jen (erUg van hun overga Amersfoort naar Hilversu gelegenheid van zijn negen lVipllW koor 7npkf jbestaanhad Verhuisbedrij lNieUW KUUI ZUeKl Net een prijsvraag uitgesc jaar in eigen land lieten vei door de Soester ondernem Het ziet ernaar uit dat Soesterberg over niet al te lange tijd een nieuw pe winnaars werden dont zangkoor rijker zal zijn. Er zijn na- middag gefêteerd in het pe melijk al veel aanmeldingen om- de Koningsweg. Bert van vangen voor het nieuw op te rich- överhandigdc bij die gelej ten koor van Dorpshuis Burgstede de bijbehorende envelop. H te Soesterberg. Belangstellenden piet zijn broers Aart en Ro die zich hierbij willen aansluiten weer de derde generatie 1 zijn welkom. Vooral mannen zijn bedrijf. Vader Aart en oi nog nodig. |ingen hen voor, nadat Of ih 1919 de spullen van d< Verder zoekt het koor in oprich- planten vervoerde naar hun ting een enthousiaste dirigent(e) woning, die vanaf het najaar één keer in SDcen plaats te ver, vonden de week met dit koor wil repeteren toepasselijk voor ons', ze en indien mogelijk af en toe optre- van 't Net. Het bedrijf o den. Wat er precies wordt gezon- immers wereldwijd. Als lid gen, moet nog in overleg tussen de FIDI regelt het verhuizing dirigent en de koorleden worden Nederland naar bijvoorbt vastgesteld. De gedachten gaan Verenigde Staten, maar he uit naar populaire Nederlandsta- ook ingeschakeld door lige liederen. klanten die een (top)mana bijvoorbeeld Australië naar Belangstellenden kunnen contact overplaatsen, opnemen met Dorpshuis Burg-Van 't Net werkt bij overze stede, tel. 0346-351975. drachten samen met agentei Max Kruijtzer uit Soest noemd tot lid van het Al; Bestuur van Waterschap Eem voor de categorie tenen. Kruijtzer (63) was verkiezingen voor het Al Bestuur in 20Ü3 plaatsve van Peter Schinkel. Hij h persoonlijke redenen ont nomen en in dergelijke j vult de plaatsvervanger d gevallen plaats op. Kruijtzer wordt op 21 aj ciecl geïnstalleerd als bes Net als Schinkel vertcgenv Kruijtzer de groene org in het waterschapsbestuu bioloog en actief lid van Ecmland. Het is vanaf nu mogelijk Algemeen Bestuur van he schap tijdens een vergadi te spreken over onderwe Ieder jaar heeft het Museum weekend een aansprekend thema, waarmee een aspect uit het mu seale werk extra aandacht krijgt. Dit jaar is gekozen voor het thema De kunst van het bewaren'. Gedu rende het Nationaal Museumweek end biedt het Militaire Luchtvaart Museum (MLM) een gevarieerd programma dat inhaakt op het lan delijke thema. Het museum biedt zijn bezoekers de gelegenheid één van de depots op het Kamp van Zeist en het grote vliegtuigendepot op de Vliegbasis Soesterberg te be zichtigen. Het depot op het Kamp van Zeist toont een grote collectie vliegtuigmotoren en het depot op de Vliegbasis toont diverse vliegtui gen, vliegtuigonderdelen en grote vliegtuigmotoren. De bezoekers komen oog in oog te staan met de boeiende objecten die in deze depots zijn opgeslagen. Voor het eerst in vijftien jaar biedt het museum het publiek de unieke kans om de collectiestukken van dichtbij te bekijken. Het thema De kunst van het bewaren' toont de verborgen werkzaamheden die een groot deel van het dagelijkse museale werk uitmaken. Het Militaire Luchtvaart Museum zet bussen in om de bezoekers naar de verschillende depots te brengen. In de Vreeburghal van het museum worden tickets uitgegeven voor het bezichtigen van de depots. Per dag kan echter slechts een beperkt aan tal bezoekers de depots bezichti- Een kijkje in het depot van het Militaire Luchtvaart Museum op de vliegbasis Soesterberg. gen. Van te voren reserveren is niet mogelijk. Op beide dagen, zaterdag 9 en zondag 10 april, is het Militaire Luchtvaart Museum geopend van 12:00 tot 16:30 uur. De toegang tot het museum is gratis. In het avondvullend programma van het voorjaarsconcert op zater dagavond 16 april door het symfo nisch blaasorkest van muziekver eniging Odeon onder leiding van dirigent Gerrit de Weerd, treden twee solisten op. In een van de nummers staat slagwerker Thorn- wald Jergensen centraal, in een ander hoboïst Arco van Zon. Slagwerker Jorgensen speelt solo in Strike up the Band en Slaughter on tenth Avenue. Voor velen een bekende naam, omdat hij al eer der solostukken voor (melodisch) slagwerk op een uitstekende wijze heeft uitgevoerd bij concerten van Odeon. Op 16-jarige leeftijd be gon Thorwald als drummer in een plaatselijke harmonie. Hij bewees zich al snel als getalenteerd slagwer ker, volgde lessen bij Peter Elbertse (paukenist bij het Nederlands Phil- harmonisch Orkest). Enkele jaren later begon hij als slagwerker bij Symfonisch Blaasorkest 'De Am sterdamse Tramharmonie'. Jorgensen ging slagwerk stude ren aan het conservatorium van Utrecht en Tilburg, waar hij zich vooral toelegde op de marimba. Het bespelen van dit instrument met 4 of zelfs 6 stokken is één van zijn specialiteiten. Ook volgde hij een jaar zanglessen op het conser vatorium te Rotterdam. Hij heeft les gehad van Johan Faber, Hans Sontrop en Werner Otten. Daar naast volgde hij masterclasses bij Peter Prommel, Ian Wright en Dar- cy Grey. Momenteel heeft hij les van Arnold Marinissen en soleert en remplaceert bij diverse orkesten, waaronder het Zeeuws Orkest. De andere solist is de zeer geta lenteerde hoboïst, Arco van Zon. Hij schotelt het pubüek zijn uit voering voor van het schitteren de hobo-concert Variations van Rimsky-Korsakov. Van Zon, gè- specialiseerd in kamermuziek, heeft inmiddels diverse prijzen in ont vangst mogen nemen. Hij was van 1995 tot 1996 verbonden als eerste hoboïst aan het Balletorkest en is I momenteel eerste hoboïst van het European Union Chamber Orches- tra waar hij ook meerdere malen als solist heeft opgetreden. Het concert in het Officierscasino te Soesterberg staat in het teken van 'Russische Passie en Ameri can Swing'. Het concert begint om 20:00 uur, de zaal is open vanal 19:30 uur. Het belooft een gevarieerd concert te worden, waarin verschillende muziekgenres de revue passeren. Voor de pauze laat het orkest mu ziekstukken horen waarin de passie van het Russische volk voor dansen en muziek naar voren komt. Bij zondere muziekstukken met her kenbare melodielijnen van compo nisten zoals Borodine, Tsjaikowski en Khatchaturian staan centraal. De aanwezigen worden vrij snel meegenomen in de Oost-Europese sfeer van Polovtsiaanse Dansen, Slavische Mars en Lezghinka. Na de pauze opent het leerlingen- orkest van Odeon het tweede deel van het concert met het muziekstuk Scenes from a Royal Tapestry. De leerlingen zijn over het algemeen jonge muzikanten die sinds kort een instrument bespelen. Daarna nemen de muzikanten van bet symfonisch blaasorkest het stokje weer over. De Weerd laat met zijn muzikanten dan een Amerikaans programma door de zaal van het Officierscasino klinken. Zo wordt onder andere het swin gende Slaughter on tenth Avenue en het bekende American Patrol met veel verve uitgevoerd. Odeon heeft in de muziekkeuze uiteraard aandacht geschonken aan het feit dat dit jaar 60 jaar bevrijding wordt gevierd. Het prachtige koraal Hymn to the Fallen en Mars 1941 sluiten daar uitstekend bij aan. Kaarten zijn alleen in de voor verkoop verkrijgbaar a 8,50 bij Drogisterij Sukking in Soesterberg (Rademakerstraat 21) en de VW in Soest (Steenhoffstraat 9B). Ruim zesentwintig jaar h> Hilhorst-Verhoef haar eig tijk aan de Graanakker al* ficeerd bandagiste. Ze met ten elastische kwaliteitsst sen aan. Op doktersrecept Soesters bij haar terecht. Steunkousen worden vo bruikt door mensen mt bose, spataderen cn opei Ook zwangere vrouwen r veel gebruik van. De ver; in hun hormoonhuishoui spataderklachtcn vcroorzal Een groot aantal belangstellenden heeft zaterdagmiddag op het ter rein van zorgcentrum Abrona een demonstratie met politiehonden in opleiding bezocht. Vooral de bewoners van Sterrenberg volg den enthousiast de verrichtingen van de dieren. Zelfs de leek kon wel zien wat de jonge en wat de wat oudere hon den waren. De eerste categorie was nog wat speels, de oudere dieren luisterden al wat beter, konden wat meer beheersing opbrengen en probeerden niet stiekem al aan de opdracht te beginnen voordat het commando gegeven was. Duidelijk was wel dat alle honden nog moesten leren, de een wat meer dan de ander, maar voor het echte werk waren ze nog niet klaar. Dat bleek wel bij de gehoorzaam heidstests. Voor het publiek was het in ieder geval aardig om te zien dat de dieren geen machines zijn, maar een eigen wil hebben. Naast de gehoorzaamheidstest moesten ze bijvoorbeeld voorwerpen zoeken of 'daders' opsporen. Het meest spectaculaire onderdeel van politiehondendemonstraties is altijd weer het optreden van de pakwerken, een in een voor hondenbeten ondoordringbaar pak geklede vrijwilliger die door de honden zodanig moet worden aangepakt dat hij geen gevaar meer vormt voor degenen die hem moe ten arresteren. Een altijd spectaculair onderdeel van demonstraties met politiehon den is het optreden van depakwer- ker, op wie de hond zich kan uit leven. Foto Eemland Pers

Soester Courant | 2005 | | pagina 8