Expo in het Vaarderhoogt Nieuwe Intratuin geopend Stel niet uit uitvaartkosten stijgen snel ov-124 Echt Soester verhuisbedrijf Van Net kent de hele wereld housen met kwaliteit gemeten Bromfietsen krijgen kenteken 1 HANDEL WANDEL f >t in ;on K-j SCHRAVEMADE B.V. Healthclub Better Bodies gaat overgewicht te lijf Jan Sluyter bij top-tien Nederlandse visagisten |Max Kruijtzer lid Bestuur Waterschap ANTWOORDCOUPON 3een plaats te ver voor negentigjarige onderneming WSÊÊtÊÊÊÊÊÊÊÊM uw koor zoekt ïn en dirigent Voor 'uitgaansmake-up' /oortaan inspraak tijdens vergaderingen illy Hilhorst helpt Soest aan steunkousen ELKE WEEK EEN Bonus/malussysteem bij Attentiv in Soesterberg Schilderijen van ArTToujours idactie-adres; n van Steendelaar 1.06-22450173. lachten bezorging: ssen 18:30 en 19:30 Uur van Barneveld, olenstraat 112, Soest 1. 035 - 602 18 41 /VOENSDAG 30 MAART 2005 SOESTER COURANT PAGINA 9 Soesterbergse Cougar worè nspectie uit de reusachtig, ov gehaald op de Wiegtai, •■drecht. ;t ernaar uit dat Soesterberg iet al te lange tijd een nieuw L )or rijker zal zijn. Er zijn na-1 al veel aanmeldingen ont- voor het nieuw op te rich- or van Dorpshuis Burgstede :sterberg. Belangstellenden :h hierbij willen aansluiten I slkom. Vooral mannen zijn >dig. r zoekt het koor in oprich- en enthousiaste dirigent(e) naf het najaar één keer in j :k met dit koor wil repeteren ien mogelijk af en toe optre- Vat er precies wordt gezon- ïoet nog in overleg tussen de I it en de koorleden worden steld. De gedachten gaan ar populaire Nederlandsta- :deren. gstellenden kunnen contact I ien met Dorpshuis Burg- tel. 0346-351975. >t aan het Balletorkest en is «teel eerste hoboïst van het ean Union Chamber Orches- lar hij ook meerdere malen ist heeft opgetreden. 3ncert in het Officierscasino ;sterberg staat in het teken Russische Passie en Ameri- ving'. Het concert begint om uur, de zaal is open vanaf uur. slooft een gevarieerd concert >rden, waarin verschillende kgenres de revue passeren, de pauze laat het orkest mu- ukken horen waarin de passie ït Russische volk voor dansen iziek naar voren komt. Bij* :re muziekstukken met her- ire melodielijnen van compo- zoals Borodine, Tsjaikowski iiatchaturian staan centraal, anwezigen worden vrij snel ïnomen in de Oost-Europese van Polovtsiaanse Dansen, che Mars en Lezghinka. pauze opent het leerlingen- t van Odeon het tweede deel et concert met het muziekstuk ;s from a Royal Tapestry. De tgen zijn over het algemeen muzikanten die sinds kort istrument bespelen. Daarna n de muzikanten van het misch blaasorkest het stokje over. De Weerd laat met zijn canten dan een Amerikaans amma door de zaal van het erscasino klinken, ordt onder andere het swin* i Slaughter on tenth Avenue :t bekende American Patrol eel verve uitgevoerd. Odeon in de muziekkeuze uiteraard icht geschonken aan het feit t jaar 60 jaar bevrijding wordt rd. •rachtige koraal Hymn to the i en Mars 1941 sluiten daar kend bij aan. :en zijn alleen in de voor- >op verkrijgbaar a 8,50 bij isterij Sukking in Soesterberg emakerstraat 21) en de VW est (Steenhoffstraat 9B). i «j'.ifj'ï tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 0249 Seen plaats te ver, geen doos te eel. Van 't Net verhuist u profes- ioneel'. Met deze slogan won het chtpaar Besselink de verhuiskos- ■ii terug van hun overgang van mersfoort naar Hilversum. Ter jelegenheid van zijn negentigjarig iestaan had Verhuisbedrijf Van 't let een prijsvraag uitgeschreven nder alle mensen die zich vorig ar in eigen land lieten verhuizen loor de Soester onderneming. De winnaars werden donderdag- liddag gefêteerd in het pand aan Koningsweg. Bert van 't Net jjverhandigde bij die gelegenheid bijbehorende envelop. Hij vormt net zijn broers Aart en Robert al weer de derde generatie van het bedrijf. Vader Aart en oom Jan pingen hen voor, nadat opa Aart 1919 de spullen van de eerste ilanten vervoerde naar hun nieuwe ivoning. iGeen plaats te ver, vonden we wel toepasselijk voor ons', zegt Bert Van 't Net. Het bedrijf opereert Brnmers wereldwijd. Als lid van de TIDI regelt het verhuizingen van Nederland naar bijvoorbeeld de /erenigde Staten, maar het wordt Dok ingeschakeld door (vaste) Janten die een (top)manager van bijvoorbeeld Australië naar Canada overplaatsen. Van 't Net werkt bij overzeese op drachten samen met agenten en be drijven die eveneens lid zijn van de FIDI. 'Als iemand vanuit Neder land vertrekt, laden we de inboe del in, en laten we die verschepen via Rotterdam of Antwerpen. We kunnen voortdurend precies zien waar de lading is. Via onze agenten zorgen we ervoor dat in het land van bestemming alles verder wordt geregeld, tot en met de complete inrichting toe. De FIDI is een inter nationale club, waar je niet zomaar bij komt. In Nederland zijn er maar enkele verhuisbedrijven lid van.' Thuisbasis Binnen Europa verplaatst Van 't Net alles met het eigen wagenpark dat uit vijftien voertuigen bestaat. Deze week zijn verhuizers onder weg naar Griekenland en Ierland. Er is geen continent of Europees land, waar Van 't Net nog niet is geweest, maar de (thuis)basis wordt beslist niet vergeten. 'Een verhui zing naar Molenschot is voor ons net zo belangrijk', benadrukt Van 't Net. 'We zijn een echt Soester bedrijf en hier nog nooit weggeweest. We hechten net zo veel belang aan een verhuizing van een bejaarde inwo ner van Soest', zegt hij. Bert van 't Net is er trots op dat veel van de 45 medewerkers uit Soest komen en dat de meeste van hen al lange tijd bij het bedrijf in dienst zijn. Bert van 't Net (links) ontving donderdagmiddag de prijswin naars, het echtpaar Besselink, bij Verhuisbedrijf Van 't Net BV. Zij voeren ook zogenaamde pro jectverhuizingen uit voor onder meer kantoren en instellingen. Daaruit is medio jaren negentig nog een tak ontstaan: het archiefbeheer. Klanten die te weinig ruimte had den voor de opslag van hun archief, zochten een oplossing en Van 't Net vond die. In een pand bewaart de onderneming een groot aantal strekkende kilometers archieven van diverse organisaties en zie kenhuizen. Daarbij geldt een 24 uur service. 'Als een klant iets wil inzien, zoeken we dat aan de hand van een barcode op. Binnen twee uur hebben ze het gewenste docu ment op tafel liggen.' Bert en zijn broers Robert en Aart hebben het vak met de paplepel ingegoten gekregen. Aart is inmid dels veertig jaar werkzaam binnen het familiebedrijf. Hij is degene die letterlijk en figuurlijk grensverleg gend te werk ging. Bert voegde zich 32 jaar geleden bij zijn oude re broer, 'Benjamin' Robert heeft net zijn zilveren jubileum achter de rug. Als kleine jongens liepen ze al te helpen als er met dozen moest worden gesjouwd. Bert: 'We zijn er ingegroeid, we zijn geboren verhuizers.' Meer dan de helft van de Neder landse volwassenen lijdt momen teel aan overgewicht (obesitas). We behoren tegenwoordig tot de vijf 'dikste' volken van Europa en als we niet snel meer gaan bewe gen en minder gaan eten, zullen deze cijfers de komende jaren al leen maar toenemen. Healthclub Better Bodies aan de Koningsweg draagt haar steentje bij door aan nieuwe leden het Bo- dyContour boek cadeau te doen. Dit zeer succesvolle boek werd twintig jaar geleden geschreven door Toon Vollering en heeft nog niets aan actualiteit ingeboet. Dit jaar is BodyContour bovendien in een geheel vernieuwde en moderne versie uitgebracht, compleet met 70 nieuwe recepten, oefeningen en de laatste trends op sportgebied. Body+Mind heeft samen met Sky Radio 101 FM een grote landelijke actie opgezet om nieuwe leden naar alle professionele health- fitness centra te krijgen. Met BodyContour kan men per fect in balans komen, aangezien het boek vol staat met gezonde en lekkere recepten. Iedereen die wel eens een dieet gevolgd heeft, weet hoe moeilijk het is om dit vol te houden. BodyContour is dan ook niet zo zeer een dieet, als wel een 'way of life', waarin beweging en gezonde voeding een belangrijke ■Max Kruijtzer uit Soest is be- Inoenid tot lid van het Algemeen ■Bestuur van Waterschap Vallei Eeni voor de categorie ingeze- Ktenen. Kruijtzer (63) was bij de ■verkiezingen voor het Algemeen ■Bestuur in 20Ó3 plaatsvervanger t van Peter Schinkel. Hij heeft om persoonlijke redenen ontslag ge- nomen en in dergelijke gevallen Ivult de plaatsvervanger de open gevallen plaats op. Kruijtzer wordt op 21 april offi- jcieel geïnstalleerd als bestuurslid. Net als Schinkel vertegenwoordigt Kruijtzer de groene organisaties ^in het waterschapsbestuur. Hij is bioloog en actief lid van het IVN Ecmiand. Het is vanaf nu mogelijk om het dgemeen Bestuur van het Water- ichap tijdens een vergadering toe [te spreken over onderwerpen die op de agenda staan. Ook mogen de bestuursleden van het Water schap vragen stellen aan mensen die het woord willen voeren. Tot nu kon iemand die het Algemeen Bestuur van het waterschap wilde toespreken alleen vooraf aan de vergadering zijn zegje doen. Het Reglement van Orde stond tot dus ver niet toe om vragen te stellen, maar dat is nu veranderd. De maximale spreektijd blijft 5 mi nuten per onderwerp. Ook moeten mensen die gebruik willen maken van het spreekrecht bij vergaderin gen van het Algemeen Bestuur dat van tevoren melden bij het directie secretariaat van het Waterschap. Waterschap Vallei Eem wil de relatie met bedrijven versterken. Dat zal gebeuren door de Kamers van Koophandel deel te laten ne men in de klankbordgroepen bij belangrijke plannen, zoals die op grond van de Europese Kaderricht lijn Water en door twee keer per jaar een nieuwsbrief te versturen. De nieuwsbrief is bestemd voor alle bedrijven die afvalwater lozen en dit afvalwater moeten meten en be monsteren, voor bedrijven die een lozingsvergunning van het water schap hebben, bedrij venkringen en Kamers van Koophandel. De eerste nieuwsbrief verschijnt in juni. Ook andere bedrijven kunnen op de verzendlijst komen te staan. Daartoe moet men een e-mail stu ren naar secretariaatwbl@wve.nl Succesvol adverteren, het ligt voor de hand, dat doen ondernemers in de Soester Courant Jan Sluyter, de bekende kapper van Soest-Zuid, heeft vorig week end bij het Nederlands Kampioen schap voor visagisten in Utrecht een eervolle plaats veroverd. Hij werd negende in de categorie uit gaansmake-up (cosmetica). Het thema was 'Blondes have more fun', waarvoor Jan had ingeschre ven met zijn model Louise. Naar het oordeel van de jury was Louise net niet blond genoeg - 'ze ver wachtten kennelijk alleen hoog blond,' aldus Jan - en dat scheelde meteen een paar punten. Anders had een 4e of zelfs 3e plaats in het verschiet gelegen. 'Ik wist niet pre cies hoe extreem het moest,' legt Jan uit. 'Je zag er heel wat merk waardige creaties bij.' Het was de eerste keer dat hij meedeed aan het kampioenschap, dat in de cosmeticabranche hoog staat aangeschreven. De 'beauty- beurs' werd van vrijdag t/m zon dag gehouden in de jaarbeurs. Het kampioenschap werd georganiseerd door enkele vooraanstaande bla den op dat gebied, zoals Visagie en Esthetienne, en er waren meer dan honderd deelnemers. Ook zijn medewerkster Sandra Walet deed mee aar. het kampioenschap. Zij kwam uit in de categorie 'Beau- luim zesentwintig jaar heeft Elly lilhorst-Verhoef haar eigen prak tijk aan de Graanakker als gecerti ficeerd bandagiste. Ze meet patiën ten elastische kwaliteitssteunkou- sen aan. Op doktersrecept kunnen Soesters bij haar terecht. Steunkousen worden vooral ge- door mensen met trom- e, spataderen en open benen. j)ok zwangere vrouwen maken er teel gebruik van. De verandering in hun hormoonhuishouding kan patadcrklachten veroorzaken. 'Het is van groot belang dat mensen er vroegtijdig bij zijn, want dan is de kans een stuk kleiner dat de klacht verergert. Vooral voor mensen met trombose is dat van groot belang', aldus Elly. Steeds meer zorgverzekeraars eisen dat hun cliënten zich steunkousen laten aanmeten door een gecerti ficeerd bandagiste, die is aangeslo ten bij SMEH. Elly: 'Zonder een Elly Hilhorst in haar praktijk kamer aan de Graanakker. Foto: Soester Courant certificaat krijg je als bandagiste geen contract meer met de verze keraars. Agis is hier bijvoorbeeld al erg streng in.' Patiënten die steun kousen vergoed willen krijgen moe ten dus hun kousen laten aanmeten door gecertificeerde bandagisten. Elly kan verschillende kousen van verschillende merken bestellen. 'Mijn voorkeur gaat uit naar het merk Juzo. Ik heb de kousen die ik lever eerst uitgeprobeerd. Zo kan ik uit eigen ervaring de voor- en nadelen aan de patiënt vertellen', aldus de bandagiste. IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per half jaar! tel. (035) 6014152 Tussen 1 september 2005 en 1 november 2006 moet voor alle bromfietsen een kenteken worden aangevraagd. Nieuwe brommers krijgen dat vanaf 1 september au tomatisch. De overgangsperiode loopt tot 31 december 2006. De procedure voor het aanvragen van een kenteken begint bij de erkende bromfietshandelaar. Hij 'schouwt' het voertuig en vult het bijbehorende formulier in. Met dit schouwingformulier, met daarop vermeld o.m. het chassis-, het type- en het motornummer, wordt er op het postkantoor een melding gedaan bij het RDW. Daarna ont vangt de eigenaar een goedkeuring van RDW thuis. Hiermee kan het kenteken worden opgehaald bij o.a. het postkantoor. Met het kenteken en de meidcode kan de verzekering worden afgesloten. Deze nieuwe regelgeving voor brommers heeft ook gevolgen voor de verzekering. De polis is straks niet meer voertuiggebonden, maar persoonsgebonden. Alle polissen zullen vanaf 1 mei a.s. worden voortgezet ais doorlopende verze keringen. Wanneer de brommer wordt verkocht, kan ook de ver zekering worden opgezegd. Dekkingen Bromfietshouders kunnen kiezen uit drie verzekeringsvormen: Wet telijke Aansprakelijkheid, Diefstal en/of Aanrijding: De Wettelijke Aansprakelijkheidsdekking om vat schade die men een ander toe brengt De diefstaldekking biedt dekking voor schade ten gevolge van diefstal of pogingen daartoe en plaats innemen. Men kan met dit programma in 10 weken tussen de 2 en 12 kilo afvallen, mits men het combineert met minimaal één, maar bij voorkeur twee of drie bezoeken aan de sportschool per week. Het programma wordt door de vele deelnemers die het de afgelopen 20 jaar hebben gevolgd als zeer prettig ervaren. Het bewust met een eetpatroon bezig zijn en het bezoeken aan de sportschool zijn nog nooit zo uitdagend en plezierig geweest. Het BodyContour boek bevat tevens diverse bonnen voor gratis proeflessen en korting op de BodyContour NOVO voedingstest. Aan de hand van deze test wordt een geheel persoonlijk voedings advies opgesteld. Sky Radio 101 FM wil ook graag de helpende hand bieden in de strijd tegen overgewicht. Op hun site vindt men allerlei informatie. Volhouders kunnen bovendien leuke prijzen winnen (kijk op www. skyradio.nl). Voor meer informatie kan men terecht bij de sportschool. Tijdens de Nationale Sportweek (tot en met zondag 3 april) kan men ter kennismaking kosteloos een les naar keuze volgen of een fitness afspraak onder begeleiding van een instructeur maken, tel. 6030237 of: www.betterbodies.nl. Wie zich inschrijft als lid ontvangt op vertoon van dit artikel gratis het boek BodyContour. Een bijzonder moment heb je vaak als je ergens aan herinnerd wordt. Soms kan het zijn door een beeld op je netvlies. Een herinnering kan vastgelegd worden en heeft daardoor een speciale emotione le waarde, die kan voor een ieder verschillend zijn. Met dat gevoel schilderen Thécla Algra en Tanja Wiggerts. Zij leg gen sfeer en gevoel in hun schil derijen vast. De expositie in het Vaarderhoogt (Dorresteinweg) heeft in de maanden april en mei iets bijzonders. ArTToujours, hun kunstenaarscollectief, heeft Oud Soest op een impressionistische wijze weergegeven. Zowel Tanja als Thécla heeft ruime ervaring met het schilderen van huizen en andere gebouwen. Onafhankelijk van hun collectief werken zij ook in opdracht. Soest heeft een prachtige kern met monumentale panden, maar ook op andere plaatsen staan huizen die de aandacht trekken. Zij hebben de afgelopen maanden gewerkt aan deze schilderijen en willen ze graag bij iedereen onder de aandacht brengen. Misschien zit uw huis er wel bij of heeft u een speciale herinnering aan een plekje in Soest dat toevallig door hen is geschilderd... Tanja en Thécla werken als col lectief met acrylverf op doek en maken hun werk in één zelfde Twee voorbeelden van de schil derijen van Tanja en Thécla. sfeer. De stijl waarin zij werken is figuratief. De trend van deze tijd gaat naar het realisme, mensen wil len graag iets herkenbaars. Naast de schilderijen van Oud Soest heb ben zij een aantal doeken waarin de zee en het strand een belangrijke rol spelen. Ieder werkt vanzelf sprekend aan haar eigen schilde rij. Zij presenteren zich samen als ArTToujours. De doeken variëren in grootte: 20x20 cm, 30x30 cm, 40x40 cm en 40x80cm. Informa tie: Tanja Wiggerts, 60.22.436 Théda Algra, 54.18.233. tiful Briae'. De modellen werden gekleed door de modezaken Betty Boop Fashion en Exra Fashion, beide uit Soest-Zuid. Sinds twee jaar legt Jan zich, naast het werk als kapper, toe op visagie. Hij houdt zich graag - als 'schilder van het gezicht' - met vormen en kleuren bezig. 'Het is mooi als je op die manier iemands sterke punten naar voren kunt halen, zowel in het haar als in de make-up. Op die manier ontwikkel je ook je eigen stijl,' aldus J«m, 'maar dat kost tijd.' Hij zou graag voor de toonaange vende maandbladen willen werken en heeft daarvoor al goede con tacten gelegd. De plannen zijn in een vergevorderd stadium, zoals hij zegt. Het feit dat hij 'van huis uit' kapper is, is een groot voordeel, omdat hij ook op dat terrein erg goed thuis is. Sinds kort is de kapsalon aan de Zuidpromenade ook op maandag de hele dag open. De openingstij den zijn dus: maandag t/m vrijdag 09:00-18:00 uur, vrijdag tot 21:00 uur, zaterdag tot 17:00 uur. Jan Sluyter (met oorkonde) en zijn model Louise, met wie hij de 9e plaats veroverde. Foto: Get In the Picture. Sinds kort is Amersfoort een splin ternieuwe Intratuin rijker aan de Amsterdamseweg. Na een maan denlange verbouwing is een groot modern pand verrezen, waarin duizenden artikelen voor in en om het huis worden gepresenteerd. Het tuincentrum staat in het te ken van inspiratie opdoen. En dat begint al bij binnenkomst, want in de entree is een nieuwe afdeling Bloemen Vazen gevestigd. Een kleurrijke afdeling met een uitge breid assortiment verse snijbloemen en trendy vazen. Verderop in de winkel zijn drie paviljoens te vin den met de nieuwste woontrends, een sfeervolle voorbeeldtuin en praktische tuintips. Een andere aanvulling bij Intratuin Amersfoort is Aan de Dis. Een af deling gericht op koken, gezellig samenzijn en smakelijk eten. Ingre diënten voor deze eigentijdse afde ling zijn onder andere serviezen, placemats, diverse soorten olie, azijn, mosterd en pesto. Ook met de jongste bezoekertjes is rekening gehouden in het nieuwe tuincentrum. Kinderen kunnen op de afdeling Natuurlijk spelen ontdekken alles vinden wat zij nodig hebben voor in de tuin: tuingereedschap, minikassen, maar ook insectendozen. De vertrouwde afdelingen met o.a. planten, vij- Het nieuwe lntratuin-pand aan de Amsterdamseweg. ver- en dierenbenodigdheden zijn uitgebreid en in een nieuw jasje gestoken. En tenslotte: even ontspannen tus sen het winkelen door kan in Het Goede Leven. Een sfeervol tuin- café waar kan worden bijgekletst onder het genot van een kop koffie, een broodje, salade of soep. Kinder- en jongerentelefoon 0800 - 0432 Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: verslaving sexualiteit geslagen worden j VRIJWILLIGERSHULP NODIG? 603 11 19 joyriding. De dekking 'Aanrijding' biedt dekking voor aanrijding- schade (ook door eigen schuld), beschadiging en vandalisme. Bij Attentiv - R.C. van der Burgt in Soesterberg kan men vanaf 1 mei a.s. de nieuwe bromfietsverzekering afsluiten met een bonus/malussy steem. Dit houdt in dat er schade vrije jaren worden opgebouwd, die een bepaalde korting op de premie vertegenwoordigen. Deze korting kan oplopen tot 75%. Wanneer men nu een nieuwe door lopende bromfietsverzekering bij dit bedrijf afsluit, ontvangt men direct 50% korting. Voor infor matie kan men altijd langskomen of telefonisch contact opnemen met Attentiv - R.C. van der Burgt BV, Veldmaarschalk Montgomery- weg 23 te Soesterberg, tel. 0346- 331534. I Ja, wil wil graag meer informatie over een uitvaartverzekering. Neem contact met mij op voor het maken van een afspraak. Naam: Adres: Postcode: Telefoonnr. overdag: Voorletters: Huisnr.: .Woonplaats: 's avonds: - Stuur deze antwoordcoupon in een envelop zonder postzegel naar: Rabobank Soest Baarn Eemnes, Afdeling Cliënten Advies, Antwoordnummer 45,3760 VB Soest Het is tijd voor een uitvaartverzekering. Rabobank

Soester Courant | 2005 | | pagina 9