ne.com l'Opruimbende' mondt uit in [root theaterspektakel Metamorfose bij Bauers Jeugdtheaterschool Antares speelt 'Weggelopen aruówxK iCULTUUR NIJVERE NICO? WORD VRIJWILLIGER! Open Huis bij Muziekschool Interculturele ontmoeting met poëzie, muziek en zang Spetterend concert van zilveren Animato Ing. Henk Lugtmeijer in Artishock over landschap p^yiiT vi/v (niveau 3) VERHülzERS j Drie kunstenaars exposeren Volksuniversiteit Soest Hoe beveilig ik mijn computer? Druivenoogst in Afrika de a Zaterdag 16 april, 10:00-12:00 uur Vereniging C4 in De Plantage Ingeborg Uijt den Boogaard 'De Lof der Zotheid' Vrijdag 8 april Salon van de wijsbegeerte Jazzconcert: Joris Roelofs Kwartet Maandag 11 april Theo van Goghs film'06/05' 'ff: ledesie ut de (Ju& «ww mukvi 9,25 fret Juzt/fazn. PAGINA 10 BWOËNSDAG 6 APRIL 2005 SOESTER COURANT een verzorgingshuis - 180 ouderen zijn ïrgingshuis verleent Ie aanleunwoningen, ers met psychogeri- »n wordt geboden. ligheid, professionele delijk centraal. e zorg) i begeleiding van de liteit met ouderen; igsvermogen, )EN (niveau 3) i begeleiding van de liteit met ouderen; ngsvermogen, •iftelijke sollicitatie richten Mariënburg, Burg g.nl.Voor eventuele infor- n maandag t/m donderdag est.nl Kompleet verzorgde verhuizingen Nationaal en internationaal Tijdelijke opslag Overzeeverhuizingen Projectverhuizingen TB£L CRATIS\ L0800-022.31.91 PAGINA 11 ■Op donderdag 14 april is het zo Jver... alle leerlingen van de Ege lantier treden op met de voorstel ling 'De Ronunelruimrock' in het ■theater van ldea, ter afsluiting van ■liet project De Opruimbende. De voorstelling is het resultaat jvan een gezamenlijk initiatief van hdea en de Egelantier. Het idee jontstond bij Laurien Fleer, die ter (afsluiting van haar stage bij ldea [(in het kader van haar opleiding Kociaal Cultureel Werk) een groot finaleproject moest organiseren: |Hoc beleven kinderen hun eigen ■wijk en dat verwerken in een groot [theaterstuk?' Laurien zag het hele maal voor zich. Al snel ontstond de [samenwerking met de Egelantier, die als kunstmagneetschool in het onderwijs veel aandacht besteedt laan kunst. Marijke Kemp, direc- Iteur van de Egelantier, was meteen Jreuze enthousiast. De link naar het ■jaarlijks terugkerende project De ÏOpruimbende van Stichting Balans, Igemeente Soest, Portaal en de Ege- llantier, was snel gelegd. Er werd Imeteen een werkgroep geformeerd ■met daarin vertegenwoordigers van Idc Egelantier, Stichting Balans en ■ldea. ■Inmiddels zijn de kinderen uit de ■Egelantier vol enthousiasme en ge- Iwapend met prikstokken en bezems ■weer begonnen aan de Opruim- Jbende. Anders dan in voorgaande Ijaren, toen De Klimop en de Des- Imond Tutu nog aparte scholen ■waren, stroopten de kinderen uit ■beide wijken (De Engh en Smits- Ivecn) gezamenlijk de mouwen op. |En al staat de Egelantier in de wijk I Smitsveen, toch werd ook de Engh niet vergeten. In de huifkar trokken de oudste kinderen erop uit om het ook daar aan kant te vegen. Tegelijkertijd gingen de kinderen ook in de klas aan de slag. Er is onder de leerlingen een kleine en quête gehouden waarin ze konden aangeven wat ze niet mooi vinden in hun wijk en wat juist wel. Ook hadden ze ideeën over hoe de wijk eruit zou moeten zien. Met deze informatie is de dramadocent van de Egelantier tot een fantastisch theaterstuk gekomen. De kinderen zijn inmiddels druk aan het werk o.l.v. de dramado cent van de Egelantier en met een dansdocent van ldea. Daarnaast zal er samen met een beeldend docent van ldea een prullenbak worden beschilderd. Groep 5 en 6 mogen hiervoor ontwerpen maken. De twee mooiste ontwer pen worden uitgekozen en zullen daadwerkelijk worden uitgevoerd. Deze prullenbakken zullen tijdens de uitvoering van het theaterstuk Vaders aan het werk met het schilderen van de decors voor de voorstelling op 14 april. worden onthuld. Met deze mooie prullenbakken hopen de kinderen dat Smitsveen en De Engh schoon zullen blijven. Maar niet alleen de leerlingen zijn druk bezig. In de voorbereiding hebben ook vele leerkrachten en ouders geholpen. Zo was er een knutselavond waarbij het decor en de kledingstukken van de kinderen zijn gemaakt. De kinderen zullen 14 april twee keer optreden (om 14:00 uur en 19:00 uur), zodat alle ouders gelegenheid krijgen hun kind te bewonderen. Na afloop van de voorstelling mogen de kinde ren eindelijk hun groene kaarten verzilveren. Deze groene kaarten hebben zij verdiend tijdens het op ruimen en kunnen zij verzilveren voor speelgoed voor de school en de wijk. I Afgelopen zondag is er weer een I metamorfose geweest bij restau- I rant Bauers aan de Burgemeester I Grothestraat. Drie nieuwe kun- I stenaars - Ria Frijlink, Sylvia IJs- 1 brandy en Mitzy Renooij - hebben hun werk opgehangen en er is weer I een totale nieuwe 'look' ontstaan. Bauers biedt maximaal vier beel- dende kunstenaars de mogelijkheid I om bijvoorbeeld vier a zes schil- I derijen per persoon te exposeren. Ook de mensen met een kleinere [collectie komen dan aan bod en het is voor hen ook niet zo'n gro- I te investering om alle schilderijen I eerst van een lijst te voorzien en/of achter glas të zetten. Het schilderij- enoverzicht bij Bauers is ook terug te vinden op www.bauers.nl. Wie belangstelling heeft voor een vol- gende expositie kan zich melden: I 60.12.516. Ria Frijlink is zes jaar geleden begonnen met schilderen. Dat is een hobby geworden die veel van haar vrije tijd in beslag neemt. Inspiratie haalt ze uit alles wat ze beleeft; dat vertaalt ze onder meer via kleurcomposities. De schilde rijen bij Bauers zijn alle op papier geschilderd met acrylverf. 'Het mooie van papier schilderen zijn de afwijkende maten. Dat biedt nieuwe perspectieven voor mijn werk,' aldus Ria. Bij Sylvia IJsbrandy kwam de cre ativiteit er al vroeg uit, tekenend en knutselend groeide ze op. Mede [door haar opvoeding is ze een heel [andere richting opgegaan. Vele [jaren en ervaringen later heeft ze [gekozen voor de passie die altijd is [gebleven: schilderen! Puur op ge- Ivoel creëert ze zeer uiteenlopende Jthema's waarbij de kleuren het [belangrijkst zijn. 'Kleuren beteke- Inen heel veel voor mijn stemming,' aldus Sylvia. 'Daardoor voel ik mij energiek en vol in het leven staan. De rode draad in al mijn schilde rijen is dan ook het sprankelende kleurgebruik. Inspiratie daarvoor krijg ik van de natuur. Veel mensen die mijn schilderijen zien krijgen vanzelf een prettig gevoel. Dat fas cineerde me. Daarom heb ik me verdiept in wat kleuren voor de ge moedstoestand van mensen kunnen betekenen en ben ik in 2000 de opleiding Kunstzinnig Helend Te kenen gaan volgen. Daaruit blijkt dat mensen zichzelf kunnen helen door zich te omgeven met prettige kleuren. Mijn motto is dan ook: 'Omgeef jezelf met kleuren waar je je fijn bij voelt en de rest gaat vanzelf.' Op woensdagavond 13 en 20 april spelen de jongeren van jeugdthe aterschool Antares van ldea de voorstelling 'Weggelopen' in het eigen theater. Docente Carine Da- velaar heeft de tekst geschreven. ['Ik heb mij laten inspireren door het stuk 'Midsummernightsdream' van Shakespeare en door het gege- jven van subculturen binnen vrien dengroepjes onder jongeren.' let stuk duurt ongeveer een uur en gaat over Eva en Thijs, die uit hun dorp weg lopen omdat ze daar niet samen kunnen zijn. Als ze tij dens hun wegloopactie in het bos overnachten, blijken zij daar niet de enigen te zijn. Iedereen die zich !er mee wil bemoeien, is ook naar het bos gegaan. Of om hun ver trek tegen te houden of om een i verhaal voor de schoolkrant te vinden. Als de elfen zich er ook nog mee gaan bemoeien gaat het helemaal fout. Thijs wil niks meer van Eva weten en de hele vlucht poging lijkt mislukt. Net als het Iverhaal van Shakespeare, loopt [het wel goed af. Een stuk over vriendschap, verwarring, strijd en f veel humor! Dat Antares goed aan de weg timmert, om uit te groeien tot een jeugdtheaterschool waar velen hun weg naar toe vinden, bleek ook op 3 en 5 maart toen de voorstellin gen van de toneelklassen speelden. Ruim 300 bezoekers hebben in twee dagen zes presentaties gezien. Kinderen van 6 tot en met 12 jaar presenteerden allemaal op geheel eigen wijze een korte voorstelling. Over vogels die niet kunnen vlie gen, typemachines die je wensen laten uit komen, de eerste dagen op Griezelstijn, moord, vriendschap en jaloezie. 'De avonden waren helemaal ge slaagd. Er was enorm veel belang stelling. Volle theaterzalen, dat is waar je het met elkaar voor doet!' aldus Carine. Het was met name voor alle spelers wel heel span nend, maar tegelijkertijd ook ge weldig om voor zo'n groot publiek te spelen. 'Elk kind houdt daar een goed gevoel aan over, zeker als de presentaties goed zijn gegaan. Bij zonder is dat elke groep alles zelf doet op het podium. Er zit niemand aan de zijkant om de kinderen te instrueren, zelfs niet bij de jongste kinderen van 6/7 jaar. Ze kunnen alles zelf, ook al is het spannend. Dat vertrouwen heb ik in kinderen en dat vertrouwen moet je ze ook geven. Het plezier, de durf die je misschien niet van jezelf verwacht had en de kick van het applaus: het zat er allemaal weer in dit jaar!' aldus een trotse Carine Davelaar. De aanmelding voor het komende cursusjaar is voor de toneelklassen (6-12 jaar) al weer gestart. Som mige klassen zaten meteen al weer vol. Van de meeste leeftijdsgroepen zijn echter twee klassen en dus is er voor kinderen die nog mee willen ma. 9.00 - 17.00 uur di. 9.00 - 16.00 uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10.00 - 15.00 uur TEL. 035 - 6014152 Di Lassostaat 65% tel. 6022195 Een schilderij van Ria Frijlink aan de wand bij Bauers. Mitzy Renooy (Soest, 1964) schil dert alles wat dierbaar is. Dat kun nen portretten zijn van kinderen, volwassenen of dieren. Daarnaast maakt ze schilderijen in opdracht en vrij werk, waarvan enkele voor beelden te zien zijn. Mitzy's stijl is ongecompliceerd, realistisch en vrolijk. Ze werkt vooral met olie verf op doek. Nieuwsgierig naar meer? Kijk dan op www.mooi- portret.nl of bezoek haar atelier aan het Kerkpad Zuidzijde 22c. Alle schilderijen zijn gemaakt met olieverf op doek. De schilderijen zijn ook te koop. De laatste tijd zijn er veel onheil spellende berichten in de me dia geweest over de gevaren van computergebruik. Voornamelijk computers die op het internet zijn aangesloten zijn kwetsbaar. Die geweldige poort naar de buiten wereld blijkt vaak een open deur te zijn voor allerlei kwaadwillen den. Virussen, computerinbreuk, spam, trojaanse paarden, privacy schending, een kleine greep uit de problemen waar een hedendaagse computergebruiker rekening mee dient te houden. Bij Volksuniver siteit Soest kunt u deelnemen aan een cursus van één avond waarin de docent, de heer Ronald Konij nenberg, de verschillende soorten gevaren en de te nemen beveili gingsmaatregelen uiteen zet, waar na u een duidelijk beeld heeft van uw digitale kwetsbaarheden en de te ondernemen stappen. Datum en tijd: dinsdag 26 april, 19:00-21:30 uur. Kosten voor deelname: 25,00. Bestuur en medewerkers van de Volksuniversiteit zijn alweer druk bezig met de samenstelling van het cursusprogramma voor dit najaar. Hebt u niet eerder deelgenomen aan een van de activiteiten van de Volksuniversiteit en wilt u wel graag begin juni het nieuwe programma ontvangen, dan kunt u uw naam en adres doorgeven aan Volks universiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3765 EB Soest, 60.22.195 (inspreken kan altijd), e-mail: vu- soesl@csnet.nl. Het programma is ook te zien op internet: www. volksuniversiteit.nl/soest. In maart is het in Zuid-Afrika drui venoogst. De arbeiders en arbeid sters op de wijngaarden zijn in de regel kleurling, waarvan een groot deel al in vaste dienst is. Deze mensen behandelen de drui ven tijdens de pluk op de kwali teitsbewuste plantages zorgvuldig. De druiven moeten heel blijven; kapotte druiven gaan meteen gis ten. Met een tangetje knipt men de trossen, vervolgens worden ze in kisten of manden gelegd en op grote trucks" naar de wijnfabrikant gebracht. In de fabriek roteren en gisten de druiven in grote tanks of in kleine houten vaten. De kleine vaten hebben het voordeel dat de wijn van aparte plantages ge maakt wordt. Na het bottelen kan de wijn worden verscheept. Het is deze wijn die in de Wereldwinkel wordt verkocht. Als er geplukt wordt moet het wel droog zijn. Voor die tijd mag het gerust regenen, want dan kan er in de druiven voldoende suiker worden gevoFmd. Op de plantages plukken zowel mannen als vrou wen de druiven voor de Fair Trade wijnen. Ze werken er niet alleen, ze wonen er ook. Kinderarbeid is strikt verboden, de kinderen gaan naar school of naar de crèche. Ook hier zijn de Max Havelaar en FLOI (Fairtrade Labelling Organisation International) voorwaarden gel dig. Rode wijn wordt van blauwe drui ven gemaakt, men laat het vrucht vlees zo lang mogelijk in contact met de schil! Voor witte wijn ge bruikt men zowel blauwe als witte druiven. De Wereldwinkel heeft ook 'groe ne' wijn! Die komt van Cooperati- va Vitivinifructicola La Rioja Ttda in Argentinië, een biologische wijn dus, maar dat is weer een verhaal apart. doen wellicht nog een plekje. De inschrijving voor de theaterklassen I en II (resp. jongeren 12-14 jaar en 15-17 jaar) start vanaf 13 april. Omdat de groepen niet te groot worden is snel inschrijven aan te raden. Wie voor een eventuele inschrijving eerst nog een presentatie wil zien van Antares is ook van harte wel kom op de cultuurdag (21 mei) of op de Open Dag van ldea (29 mei). Er speelt op beide dagen een korte voorstelling van een toneelklas 3. De voorstellingen van 13 en 20 april beginnen om 19:30 uur. Kaarten a 2,50 zijn te koop bij het cultuurpunt in ldea. Informa tie/reservering: ldea, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, 60.95.829, www.ideasoest.nl. Het cultuurpunt is geopend dinsdag t/m vrijdag 11:00-17:30 uur; zaterdag 11:00- 15:00 uur. Openingstijden kantoor SOESTERCOURANT W.lacrtttmt 3766 CP SOEST VRIJWILLIGERSCENTRALE SOEST DOE T GOED! 035 60 39 414 Om 10:00 uur gaat op zaterdag 16 april in Soest het Open Huis van de Muziekschool van Scholen in de Kunst van start. Tot 12:00 uur kan iedereen zien, horen en bele ven wat er het komend cursusjaar allemaal hier is te doen. De docenten van de Muziekschool demonstreren tussen 10:00 en 12:00 uur alle muziekinstrumen ten waarop wordt lesgegeven en iedereen (j°ng én ouder!) mag ze ook zelf proberen. Ook kan men hier het cursusboekje (voor kin deren, jongeren en volwassenen) en algemene informatie over het hele cursusaanbod krijgen. Dus ook over de oriëntatiecursussen voor (jonge) kinderen, zoals de 'multidisciplinaire' cursus De Hoge Hoed. Voor iedereen die wil weten of Scholen in de Kunst wat te bieden heeft: het cursusboekje 2005-2006' ligt tijdens het Open Huis klaar. De Muziekschool is te vinden aan het Kerkplein 1. De toegang is gratis. Informatie: 033-46.73.473 of www.scholenindekunst.nl. Ook in Amersfoort wordt die dag bij Scholen in de Kunst een Open Huis gehouden, op twee plaatsen in de stad (van 13:30 tot 16:00 uur). Op locatie Coninckstraat 58 vindt men Dans, Drama en Beeldende vakken. Er zijn lespresentaties en inloopworkshops. Het gebouw ziet er van binnen extra feestelijk uit, omdat ook de Enige Echte Amers- foortse Kinderkunsttentoonstelling te zien is. Op locatie Muurhuizen kom je alles te weten over het cur susaanbod Muziek. Voor de jongsten 'Muziek voor de jongsten' is een korte cursus voor kinderen van ongeveer 9 maanden tot 3 jaar, samen met hun (groot)ouder of oppas. Het accent ligt op zingen. Er wordt een repertoire van allerlei liedjes en spelliedjes opgebouwd. Het liedmateriaal mag mee naar huis, zodat de liedjes en spelletjes ook thuis kunnen worden gedaan. Verder mogen de kinderen diverse instrumentjes proberen, zodat ze de verschillende geluiden ontdekken. ,Er is veel herhaling, maar iedere keer is er ook weer iets nieuws te beleven. Vanaf begin april gaan er weer cursussen van start, op dins dag- en vrijdagen in Hoogland en op donderdag in Amersfoort-cen- trum. De prijs bedraagt 47,00 voor 8 lessen van 40 min. Aanmel den: 033-46.73.473 of www. scholenindekunst.nl. Komende zaterdagavond - 9 april - organiseert de intercul turele vereniging C4 (i.o.) in De Plantage een bijzondere ontmoe ting. Deze nieuwe vereniging wil in Soest woonachtige, uit diverse culturen afkomstige groeperingen en de overige inwoners met elkaar in contact brengen door intercul turele ontmoetingen vol kunst en cultuur. Iedereen is welkom en de toegang is vrij. De ontmoeting wordt ingeleid door Frans Wertwijn, muzikaal en zakelijk leider van het Soester Byzantijns Kleinkoor (ensemble voor uitvoering van Russische kerkmuziek) en voorzitter van de werkgroep Culturele uitwisse ling Soest (NL) - Soest (D). Saule Gaizauskaite, Hussein Önal, Jan Visser, Tuna Prekpalaj en Fardad Etemad zullen gedichten voordra gen uit eigen land. Kunstenaar Burney Koelemij ex poseert zijn beeld 'De Ontmoeting' (1,20 hoog, verstold in brons). De beelden van deze kunstenaar heb ben altijd een achtergrond, een verhaal, maar hij laat vooral de vrijheid aan de kijker. Burney Koe lemij heeft zijn atelier in de bossen van Soestduinen. Muziek van Khaled Ahmed (So malische drumbeats) en een jonge talentvolle Turkse muziekgroep uit Soest, bestaande uit Volkan Sert, Levent Sert, Ugur Balei, Ugur Ugar en Seyfulleh Ilhan onder begelei ding van Ibrahim SahingÖz. Kom genieten van de verschillende klankkleuren, beelden en ontmoe tingen, u bent van harte welkom! Aanvang: 19:00 uur (einde ca. 22:00 uur). Informatie: 60.31.316 (Fardad Etemad). Vrijdag 8 april Erasmus schreeft 'De Lof der Zot heid' (Moriae Encomium) in 1509 als een speels commentaar op de lachwekkende gedragingen van de mens, om er zijn vriend Thomas More in Engeland mee te ver maken. De Zotheid die Ingeborg Uijt den Boogaard een uur lang aan het woord laat geeft zich on bekommerd over aan haar gebab bel en vrijmoedig onderricht in de ondeugdelijke logika, zonder een ogenblik moeilijk te doen. 'Het gaat erom dat er vrolijkheid heerst', houdt de Zotheid ons voor, 'als de ene dwaas lacht om de andere heb ben ze beiden pret'. Erasmus slaagde er in met zijn tekst de bitterheid van zijn visie op de wereld te verpakken in luchtige scherts. Een satirische conference van een uur en na de pauze: cau serie over de mens Erasmus door Ingeborg Uijt den Boogaard! Aanvang: 20:00 uur. Entree: 10,00; CJP/Pas65: 8,50. Kaar ten reserveren bij het Cultuurpunt in ldea: 60.95.829; dinsdag t/m vrijdag 11:00-17:30 uur en een uur voor de voorstelling. De Soester accordeonvereniging Animato vierde afgelopen zater dag het 25-jarig jubileum. De or kesten speelden tijdens het jubile umconcert voor een uitverkochte zaal! Het werd een spetterende avond. Het B-orkest (beginners) mocht het spits afbijten met pittige stukken als 'Pina Colada', zigeunermuziek, 'Gus' (uit de 'Cats'), 'Rondo fur Rosie' (met een solo voor dwars fluitsoliste Machteld Kampf) 'Ty- ana taxi' en een sprookje 'Cinde- rella'. Voor een aantal was dit het eerste optreden voor een groot publiek en dus erg spannend. De jongste speelster is 13 jaar. De stemming was erg geanimeerd, veel oude bekenden zagen elkaar na jaren weer terug. Zelfs uit Frankrijk was een oud-lid overgekomen. Er waren veel dirigenten in de zaal, wat het extra spannend maakte. Na de pauze speelde het A-or kest, aangevuld met oud-leden die een aantal keren meegerepeteerd hadden om met dit jubileumcon cert mee te kunnen spelen. Gestart werd met de nieuwe Animato-tune: 'Strike up the band'. Er speelden drie solisten mee, voor wie dirigent Rob Kater een speciale bewerking had gemaakt: Mariska Smit op de altsaxofoon met 'Harlem Nocturne' 'Het landschap ad referendum' is de titel van een lezing die ing. H.K.M. Lugtmeijer (1946) op woensdag 13 april in Artishock houdt. De lezing gaat over de groe ne dooradering van Nederland, de ecologische hoofdstructuur, voor al in de provincie Utrecht. Lugtmeijer is directeur/rent meester van de Stichting Utrechts Landschap (1927), een particuliere terreinbeherende natuurbescher mingsorganisatie, die hoge priori teit verleent aan het herstel van het landschap. Onder zijn leiding is het Utrechts Landschap gegroeid van een kleine, enigszins elitaire orga nisatie tot een organisatie met ruim 22.000 beschermers (donateurs), 50 medewerkers en 230 vrijwilli gers. Zijn onvermoeibare, enthou siaste en vaak ook onconventionele Kinder- en jc t%*\ I Vjongerentelefoon jg/ 0800 - 0432 Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: sexualiteit geslagen worden SteenholTstraat 46, tel. 601 95 77 Op vrijdagavond 8 april om 20.30 uur zal de eerste Salon van de wijsbegeerte plaatsvinden, georga niseerd door de werkgroep Podi- umPlus van Artishock. In de salon zullen eens in de twee maanden mensen bijeenkomen die plezier beleven aan het filosoferen. Tege lijk is dit het selectiecriterium voor deelname. Al meer dan dertig men sen hebben aangegeven in principe geïnteresseerd te zijn in deelname aan de salons. In de salon wordt een ongedwon gen en intieme sfeer geschapen van maatschappelijke betrokkenheid, gesprek, kritiek, luisteren, debat. Het gaat niet om het vinden van Zaterdag 9 april Joris Roelofs begon al op jeugdige leeftijd klarinet en altsaxofoon te spelen en op te treden. Tegen woordig speelt hij alt-, tenor- en sopraansax alsmede klarinet en valt regelmatig in bij de New Cool Col- lective Big Band o.l.v. Benjamin Herman en het Jazzorchestra van het Concertgebouw, o.l.v. Henk Meutgeert. Hij is vast lid van het Toon Roos Kwartet, Benjamin Herman Trio, Martij n van Iterson/ Sjoerd Dijkhuizen Kwartet en het Brussels Jazz Orchestra. In 2003 heeft Joris Roelofs de Stan Getz/Clifford Brown Award ge wonnen en vorig jaar de Deloitte Jazz Award 2004. Naar aanleiding van deze laatste prijs speelde hij in het concertgebouw met Chick Corea, wat voor hem een gewei- Zondag 10 april 'Samaritan Girl' Rauw en extreem, maar een schit terende film over de ontreddering van de moderne samenleving en het definitieve bewijs dat Kim een van de interessantste filmmakers van het moment is. Boezemvrien dinnen Yeo-Jin en Jae-Young, bei den zo'n 14 jaar oud, sparen voor een reis naar Europa. Om snel aan geld te komen werkt Jae-Young na schooltijd als prostituee. De zaken lopen goed; vooral oudere heren vallen voor het engelachtige schoolmeisje. Yeo-Jin regelt de reserveringen, de administratie en staat op de uitkijk. Op een dag let ze wat minder op. Ze ziet te laat dat de politie het pand binnenvalt waar haar vriendin aan het werk is. Jae-Young springt uit het raam en sterft. Yeo-Jin wordt verteerd dé waarheid of om het oplossen van een maatschappelijk probleem, maar om het zoeken naar wijsheid en net vergroten van inzicht in sa- menJevingsvragen. Filosofische ver wondering is het uitgangspunt in de gesprekken, waarin de deelnemers principes en aannames proberen te achterhalen. De avonden hebben een magazine- opzet. Er is dus niet één spreker of één bepaald thema, maar er is variatie naar vorm en inhoud met muzikale intermezzo's. Op 8 april staan op het programma een in terview met Dirk de Wit over het Enneagram, een column van Jan Postema met als titel 'Zeloten op reis' en een tafelgesprek over de kwaliteit van het onderwijs met Ans Mann, Christa van Wijhe en Hans Kruiswijk, gevolgd door een debat met alle deelnemers. De muzikale intermezzo's worden ver zorgd door Marijke te Vaatwerk (zang en gitaar). Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00 (inclusief twee consumpties); alleen toegankelijk na aanmelding 60.24.951. dige ervaring was. Joris heeft in zijn jeugdige leven (hij is nu twintig) al met veel vooraanstaande musici sa men gespeeld in binnen- en buiten land en heeft ook een beurs gekre gen om in New Yörk te studeren bij verschillende vooraanstaande jazzmusici zoals Chris Potter, Sea- mus Blakc en Mark Turner. Het repertoire van het kwartet bestaat uit eigen composities en standards. Bezetting: Joris Roelofs, saxen, klarinet; Karei Boehlee, piano; Jos Machtcl, contrabas; Joost van Schaik, drums. Aanvang: 21:00 uur. Entree: 7,00. Joris Roelofs. door schuld. Ze besluit de rol van Jae-Young over te nemen, waar bij ze niet alleen alle klanten gratis bedient, maar ze ook hun eerder betaalde geld teruggeeft. Dan krijgt de vader van Yeo-Jin in de gaten wat er gebeurt. De vader, die po- litierechercheur is, wil wraak. Een bittere jacht naar de klanten van zijn dochter begint. Steeds meer erkent ook de interna tionale filmwereld de enorme talen ten van Kim. Op het Filmfestival van Berlijn won 'Samaritan Girl' de Zilveren Beer voor de beste regie (Zuid-Korea 2004, kleur, 95 min.). Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reserve ren: vrijdag en maandag 10:00- 13:00 uur, 60.29.367. Zie ook: artishock-soest.nl. Scène uit 'Samaritan Girl1. en Saskia Barkema met de viola da gamba in een Sonate van Telemann en Wim Stolp (bas bariton) in 'Ster' uit 'Les Misérables'. Er werd ook een tango gespeeld van A. Piazolla, 'Concerto d'Amore' en 'Music' uit het oude repertoire, en als afsluiting de Ani- mato-mars, gecomponeerd door R. van de Broek voor het eerste con cert dat Animato in 1957 gaf. De componist was ook zelf aanwezig. Tot grote hilariteit werd het stuk gedirigeerd door de eerste dirigent van Animato, de inmiddels 82-ja- rige Bert Pot. Medaille Burgemeester Janssen kon helaas door ziekte niet met zijn vrouw aan wezig zijn, maar wethouder Witte nam de honneurs waar. Fijn te we ten dat er ook vanuit de gemeente belangstelling was. Leonieke v.d. Munt kreeg een oorkonde en me daille voor 40 jaar trouw accorde- onspel, uitgereikt door de Novam. Daniëlle en Renee presenteerden de avond met de nodige anekdotes. Tot slot kregen alle spelende leden en degenen die in de loop der jaren veel voor Animato hebben bete kend een accordeonsculptuur, ont worpen en vervaardigd door Joop Phielix. De accordeonvereniging kan terugkijken op een zeer ge slaagde avond. Van Gogh (regisseur, 1957-2004) en Thomas Ross (scenarist) baseer den de film '06/05' op de novelle van Ross, 'De zesde mei'. In het boek zijn de politie en de AIVD op de hoogte van waar en wan neer Pim Fortuyn door Volkert van der G. zal worden vermoord, maar ze doen niets. Met Tara Elders in de rol van Turkse milieu-activiste Ayse Him en Reinout Bussema- ker als Volkert van de G., en Jack Wouters en Marcel Hensema als de 'slechte AIVD-ers' (Van Dam en Wester) komen diverse uitver grote cliché-scènes voorbij, van afgeluisterde gesprekken tot ach tervolgingen (let op het subtropisch zwembad!) en uitvergrote details op foto's. Achtergehouden belang rijke informatie, omlijst door rela tiverende en sarcastische humor, typeert de film. Wie zit achter wie aan? De kat achter de muis... of is het andersom... Regie: Theo van Gogh. Scenario: Theo van Gogh, Thomas Ross. Camera: Joost van Herwijnen, Thomas Kist, Alex de Waal. Met Thijs Römer, Tara El ders, Cahit Ölmez, e.a. (Nederland 2004, 117 min.). Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reserve ren: vrijdag en maandag 10:00- 13:00 uur, 60.29.367. Zie ook: artishock-soest.nl. Scène uit '06/05'. aanpak hebben er toe geleid dat de stichting koploper is (geweest) van tal van activiteiten. Zo is bijvoor beeld het idee van de landelijke publieksactiviteit, de Week van Het Landschap, samen met de elf andere provinciale Landschappen, geboren bij het Utrechts Land schap. Gastheer is Jan Visser. Aanvang: 20:00 uur. Toegang: 5,00; leden 3,50. Reserveren wordt aanbevolen: 60.10.577. INLICHTINGEN: TELEFOON 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest www.soestercourant.nl - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl

Soester Courant | 2005 | | pagina 11