tie uinen! OESTERBERGSE Open huis van kinderdagverblijf Weinig inloop Hart voor Groen 2005 Odeon bereidt zich voor op bijzonder voorjaarsconcert VSB verzoekt heroverweging regeling ophalen grofvuil WWF Soesterberg toont nauwelijks interesse KERKDIENSTEN Geldboetes voor bedreiging medewerker bungalowpark J* MEDISCHE DIENST Mahatma Soesterberg inspiratiebron bedrijf HULPVERLENING Zaterdag bij De Linde in Soesterberg ?menten Borneo k kans op: )feestje in de in de buurt F-orang oetan inbon I mei 2005!) j jou in de De adressen Winnaars t. Vanaf half id gemaakt te NVD en op WOENSDAG 6 APRIL 2005 Soesterberger voor ruim drie mille opgelicht Bingo grootouders en kleinkinderen Motorcrossers aangehouden Motorfiets botst achter op auto 0800 - 0432 t; irade,de hoed ït als in New deze dag een I op het park. t/m 17 april; allenweekend, van zomerbol- ratis tuinadvies. 1 met 30 april; traties voor het 'an de mooiste jllen hanging lei; /ogeldagen, is deze dagen i vanaf 06.00 uur. ;s fietsverhuur; n fietstocht door nstreek. n voorproefje? st op: ikenhof.nl 465555 52 465565 ikenhof.nl ikenhof.nl -19.30 uur, nstandigheden. n gecorrespon- worden COURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: tussen 18:30 en 19:30 uur C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035-602 18 41 )f het aan het mooie weer lag of an het in naar de mening van oei inwoners van Soesterberg zo leurstellend verlopen 'ecoduct- jerendum' is niet bekend, feit is at de belangstelling voor de eer- te inloopbijeenkomst in dorps- uis Burgstede aan het Dorpsplein ver het ontwerpbestemmingsplan lart voor Groen 2005 gering i. Niet meer dan een handjevol iensen nam de moeite om de te erlingen en plattegrond te komen kijken en vragen te stellen aan vertegenwoordigers van de ge- leente. lart voor Groen 2005 is onderdeel an het project Hart voor de Heu- elrug. Het belangrijkste uitgangs- unt hiervan is dat de realisatie van woningbouw en bedrijventerrein rood) moet worden gecompen- cerd door natuurontwikkeling groen) en dat de groene projecten worden betaald uit de opbrengsten an woningbouw en ontwikkeling an bedrijventerreinen, beter be- ;end onder de noemer 'rood voor roen'. i april 2004 was er een inspraak- vond over het ontwerpbestem mingsplan. In de periode dat het 'oorontwerp ter inzage heeft ge- ;gen, zijn er tal van inspraakreac- ies binnengekomen. De gemeente eeft die kritisch bekeken en de nsprekers laten weten wat daarmee ebeurd is. Er is overigens al veel te oen geweest over de plannen. Het eferendum van januari ging dan weliswaar over het eerste aankoop- echt van de gemeente van grond n opstallen die nodig zijn voor e aanleg van een ecoduct over c Amersfoortsestraat, in de ogen an velen ging het wel degelijk om et ecoduct zelf, onderdeel van het ood-vöor-groen'-plan. [oewel het (overigens al bij voor- aat niet bindende) referendum iet het vereiste aantal stemmen pleverde, maakte de uitslag door iet grote aantal tegenstemmers wel Zaterdag 9 april zondag 10 april Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 pastor F. Overbeek; communieviering; gemengd koor Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 10:00 pastor J. Koopmans, Nijmegen, en pastor J. Litjens; tv-uitzending; oec. jongerenkoor Prot. Kerk in Ned., Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. M.A.A. Nawijn Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. B. Prinsen World Outreach Church (info locatie: 0346-35.04.58) 10:30 H.D. Gosseth duidelijk dat de inwoners niet op een geldverslindend ecoduct zitten te wachten. De uitslag heeft ook geen enkele invloed gehad op het enthousiasme van de gemeente voor Hart voor de Heuvelrug in het algemeen en Hart voor Groen 2005 in het bijzonder. Paul Haagen van de gemeentelijke afdeling Planologie en Bouwen be nadrukte nog eens het volgens hem unieke van het plan: het tegen el kaar 'uitruilen' van rode en groene projecten. 'We maken groene pro jecten op plekken waar nu industrie zit, bijvoorbeeld in Soestduinen (het militaire Jessurunkamp en het voormalige Kodak-Chemco- terrein). Die bebouwing verdwijnt dus voor groen. Dat groen kan niet* zomaar gerealiseerd worden. Dat kost de gemeente geld. Dat komt beschikbaar uit de rode projecten, bijvoorbeeld woningbouw achter Kontakt der Kontinénten of aan leg van industrieterreinen langs de Richelleweg. Uit de opbrengt daarvan kunnen we meer natuur rondom Soesterberg realiseren.' Afgezien van de initiatiefnemers tot de oprichting van de nieuwe politieke partij Soest Vitaal en een enkele particulier lieten de inwo ners van Soesterberg het afweten in de bovenzaal van het dorpshuis. Gisteravond was de tweede inloop avond, in het Kontakt der Kon tinenten. Bij het sluiten van deze editie was niet bekend of daarvoor meer belangstelling bestond. In Soest kan men aanstaande vrijdag nog terecht om antwoord te krijgen op vragen over Hart voor Groen 2005, van 14:00 tot 16:00 uur in Slechts een handjevol belang stellenden kwam vorige week naar het dorpshuis in Soesterberg om het ontwerpbestemmingsplan Hart voor Groen 2005 te bekijken. Foto Eemland Pers. het gemeentehuis. Het ontwerpbestemmingsplan ligt nog tot en met 13 april ter inzage. Tot die tijd heeft iedereen de mo gelijkheid om zienswijzen kenbaar te maken bij de gemeente Soest. Op dinsdag 14 juni staat het ontwerp plan ter behandeling op de agenda van de raadscommissie ruimtelijke ordening, verkeer en milieu. Ter afronding van de procedure stelt de gemeenteraad het bestemmingsplan op 23 juni vast. Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, 0900- 43.01.430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorentzlaan 76, 030-69.95.952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, 35.24.67; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Amant thuiszorg en Amant christelijke thuiszorg (voorheen Thuiszorg Eemland) Huishoudelijke verzorging, verzorging en verpleging, gespeciali seerde verpleging, overbruggingszorg, personenalarmering. U bent 24 uur per dag beschermd. 033-42.20.500; ook voor spoedeisende situaties tussen 17:00 en 08:00 uur en in de weekeinden. Amant uitleenservice Voor het lenen van hulpmiddelen en verpleegartikelen. Voor spoed eisende situaties 's avonds en in het weekeinde: 033-46.19.191. Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen: 033-29.94.669; dag en nacht bereik baar. Eén op Eén Thuiszorg AWBZ- en particuliere thuiszorg Soest e.o., 24 uur per dag huishou delijke verzorging, verzorging en verpleging, 035-54.12.016; bui ten kantoortijden voor spoedeisende gevallen: 06-51.54.03.73. Twee boze gasten van bungalow park De Meijerij in Soesterberg zijn vrijdag door de Utrechtse politierechter veroordeeld tot geldboetes van 150 en 400 euro. De 21-jarige vrouw uit Soest en de 23-jarige Amersfoorter bedreig den vorig jaar maart een mede werkster toen ze uit hun bungalow werden gezet. Het stel moest voortijdig uit het vakantiepark vertrekken omdat de twee luidruchtig ruzie met el kaar hadden en een ravage had den aangericht in de bungalow. De medewerkster kreeg van de Amersfoorter onder meer te ho ren dat hij terug zou komen en dat hij dan 'de hele zooi' in de fik zou steken. Daarbij zou hij dreigend een stuk hout in zijn hand hebben gehouden. De vrouw uit Soest eiste tegelij kertijd op hoge toon haar geld te rug omdat ze een dag eerder dan gepland moesten vertrekken. Po litierechter mr. P. Bender veroor deelde haar overeenkomstig de eis tot 150 euro boete. De vrouw was nog nooit eerder veroordeeld. De Amersfoorter kreeg een boete van 400 euro opgelegd. Tegen hem was een boete van 650 euro geëist, maar Bender achtte niet bewezen dat de man destijds ook met een mes had gedreigd. Dat was volgens de rechter slechts door één getuige gezien. De Amersfoorter heeft al een fors strafblad. Het kinderdagverblijf De Linde voor bedrijven en particulieren aan de Chr. Huijgenslaan in Soes terberg houdt op zaterdag 9 april een open dag. Van 10.00 tot 13.00 uur kunnen ouders er terecht om te kijken hoe kinderen worden opgevangen en beziggehouden ge- lurende de tijd die ze in De Linde loorbrengen. Het dagverblijf is p werkdagen open van 07.00 tot 18.30 uur. Er kunnen per dag 44 onderen worden opgevangen. let is voor het eerst dat De Linde :en open dag houdt. Er kunnen ónderen van 0 tot 4 jaar terecht. Telkens als en aantal kinderen de eeftijd heeft bereikt dat ze niet neer in aanmerking komen voor )pvang in een kinderdagverblijf ko nen er plaatsen vrij. Uiteraard is eze opvang vooral voor werken- le ouders een uitkomst. Ze moe- en sinds 1 januari van dit jaar wel ekening houden met een nieuwe /et. Ze moeten in tegenstelling tot oorheen een heleboel zaken zelf egelen, en voortaan de complete ekening betalen, wat in de praktijk eerkomt op voorschieten, terwijl et tot voor kort zo was dat ze al- ;en het niet vergoede deel moes- ;n voldoen. Jverigens gaan met de name de ïgere inkomens erop vooruit, om- at die van de overheid meer te- jgkrijgen. nieuwe wet gaat ervan uit dat e werkgever een zesde deel van e opvangkosten voor zijn reke- ing neemt, dat de ouders een der- e deel betalen en de overheid ook en derde deel, afhankelijk van het nkomen. Hoe meer men verdient, oe minder ervan het overheids- eel overblijft. Als een werkgever iet bereid is in de kosten van kin- eropvang bij te dragen, dan is er en regeling waarbij de overheid ok voor dat (zesde) deel bij- )ringt. Overigens is dat deel ook ikomensafhankelijk. De nieuwe etgeving leidt dus tot meer ad ministratieve handelingen voor de >uders ter verkrijging van de finan- ële compensatie, aast het feit dat het aantal kin- rdagverblijven de laatste jaren is tegenomen, is dat mogelijk de :den dat de wachtlijsten die er tot ior kort bestonden verdwenen ajn. Het lijkt erop dat ouders een achtende houding aannemen >m te zien hoe de nieuwe situatie :ich in de praktijk ontwikkelt. 3e Linde in Soesterberg behoort amen met De Larix in Amersfoort die zaterdag eveneens een open dag houdt) en Het Berkje in Ben- Sekom tot een groep van drie op •dezelfde leest geschoeide kinder dagverblijven. In Soesterberg kun- pen 44 kinderen worden opgevan gen. Er zijn twee babygroepen van maximaal 9 baby's en twee peuter- groepen van maximaal 13 kinderen. Naast hoofdleidster Petra Adamic zijn er per groep twee leidsters. De meeste kinderen komen twee tot drie dagen per week. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: ©0900-88.44; alarmnummer: ©1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, ©035-60.31.119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, ©06-30.18.93.17. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 35.19.40, b.g.g. 35.16.58 of 35.13.46. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 35.23.91. De kinderen worden, de slaaptijd, bezig gehouden met binnen- en buitenspelletjes, knut selen, wandelingen al dan niet met de bolderkar, en bezoekjes aan bij voorbeeld de bibliotheek en de kin derboerderij bij Abrona op Ster renberg. Vaste onderdelen zijn het fruit eten om negen uur, de brood maaltijd om half twaalf en een yog- hurtdrankje om drie uur. De kinderen die in De Linde wor den opgevangen, komen niet alleen uit Soesterberg, maar bijvoorbeeld ook uit Soest en Den Dolder. De leiding verwacht zaterdag dan ook niet alleen uit de eigen plaats be langstelling. Bezoekers kunnen alle tijd nemen om een kijkje te nemen in het ruime kinderdagverblijf. Kin deren die meekomen, worden bezig gehouden met allerlei activiteiten of kunnen terecht bij het poffer tjes bakken of het popcorn poffen. Voor ouders die op de open dag hun kinderen voor De Linde in schrijven, ligt een presentje klaar. Smikkelen en smullen van de broodmaaltijd. Eén van de belangrijke zekerheiden in kinderdagverblijf De Linde in Soesterberg is dat voor bepaalde onderdelen, zoals het middageten, elke dag dezelfde tijd wordt aangehouden. Foto's: Eemland Pers Een Soesterberger is voor meer dan drieduizend euro opgelicht door onbekenden. Hij had een brief gekregen, waarin stond dat hij een aanzienlijk geldbedrag had gewonnen in de Loteria Primitiva, een zogenaamde Spaanse loterij. De man moest wat persoonsgege vens verstrekken en geld overma ken aan de Security Company S.A. en dan zou hij de winst kunnen opstrijken. De man ging daarop in. Toen hij ontdekte dat hij flink was beetgenomen, schakelde hij de politie in. Dat deed ook een in woonster van Utrecht, die de brief niet vertrouwde. De politie raadt iedereen af op dit soort loterijen in te gaan, als men zich niet heeft aangemeld. De financieel econo mische recherche van de Politie Utrecht heeft de zaak gemeld bij het Fraude Meldpunt. Voor twee zussen in Amersfoort, Mariel en Chantal ten Haken, is het contact met het spiritueel Rei- kicentrum Mahatma van Maria en Charles Vrugt de inspiratiebron geweest voor het oprichten van een eigen bedrijf: Humanimal, een naam die ontstaan is uit de combinatie van mens (human) en dier (animal). Humanimal biedt trainingen, cur sussen, workshops en coachingses- sies voor bedrijven en particulieren op het gebied van persoonlijke en intuïtieve ontwikkelingen. In de trainingen maken de zussen ge bruik van dierenwijsheid, aangezien dieren vaak een voorbeeldfunctie hebben. Dieren zijn in de taal ver weven en worden vaak gebruikt in de spreektaal. Twee jaar geleden kwam Mariel ten Haken, één van de oprichters van Humanimal, in contact met spiritueel Reikicentrum Mahatma in Soesterberg. Ze was op zoek geweest naar een betrouwbaar centrum waar zij een cursus Reiki kon volgen om haar zieke konijn zelf te kunnen behandelen. Door haar positieve ervaringen met Ma ria en Charles Vrugt van Mahatma, ging zij daar, samen met haar zus Chantal, ook de cursus intuïtieve ontwikkeling volgen. Voor beiden was dit het begin van een grote persoonlijke ontwikke ling én de eerste stap op weg naar het realiseren van beider droom: werken met mens en dier. En nu, twee jaar later, hebben ze aan de Sint Ansfridusstraat 36a in hun woonplaats Amersfoort hun eigen bedrijf opgericht, Humanimal. Voor informatie bij Humanimal (www.humanimal.nl) over het aanbod voor bedrijven en particu lieren kan men bellen met 033- 46.56.377 of contact opnemen met info@humanimal.nl. Ontmoetingscentrum 'De Drie Eiken' Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346-3514 02 Op zondag 10 april is het ontmoe tingscentrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein het domein van grootouders en kleinkinderen: dan staat er speciaal voor hen een bingo op het programma (klein kinderen tot 14 jaar). De kosten van de kaarten bedragen 2,50, inclusief een kopje koffie of glaasje frisdrank. De zaal is geopend vanaf 13:30 uur. De eerste bingoronde- gaat om 14:00 uur van start. Bij een tankstation aan de Amers foortsestraat zijn zondagmiddag drie motorcrossers aangehouden. De kentekenplaten van de mo toren waren kromgebogen, inge smeerd met een vette substantie en besmeurd met zand en modder. Hierdoor waren de nummers niet leesbaar. Omdat het drietal geen identiteitskaart of rijbewijs kon overleggen, werden ze aangehou den In een brief aan het college heeft de Vereniging Soesterbergs Be lang (VSB) laten weten dat de nieuwe regels voor het ophalen van grofvuil niet met gejuich is ontvangen. Ze. dringt dan ook aan op het zoeken naar een voor de in woners acceptabele en werkzame oplossing van het probleem dat door de gemeentelijke maatregel is ontstaan. Het gratis ophalen van grofvuil is een vorm van dienstverlening die veel waardering ondervindt bij de bevolking, maar wordt nu in ge meentelijk voorstel zodanig gefa- ciliteerd dat ernstig gevreesd moet worden voor een mislukking met alle gevolgen voor het milieu om dat illegale dumping vrijwel zeker toe zal nemen, aldus de VSB. 'Dat er kennelijk opnieuw bezui nigd moet worden ten koste van de gemeentelijke dienstver-lening moet waarschijnlijk als onvermij delijk worden geaccepteerd. Wij kunnen ons echter niet voorstellen dat er geen andere mogelijkheden zijn om te bezuinigen.' De VSB voorspelt dat het besluit (voortaan 10 euro betalen voor het ophalen van grofvuil, direct bij ophalen te voldoen door te chippen) voor wat betreft de uitvoering op een aantal problemen zal stuiten. Indien een inwoner verzoekt om grofvuil op te halen is men ge dwongen om thuis af te wachten tot de wagen langs komt, omdat een precieze aanduiding van het ophaaltijdstip in de praktijk niet haalbaar zal zijn. Dit nog afgezien van het feit dat in vele huishoudens vooral met twee werkende men sen het thuisblijven op bezwaren zal stuiten. Het verrekenen van de kosten met een betaalpas is naar de mening van de VSB bepaald onhandig om dat men de pas met code niet aan buren (zo die al willen of kunnen optreden) af zal geven. Nog afge zien van ouderen die niet allen een betaalpas hebben. Voor de inwoners van Soesterberg is een rit naar de Schans in Soest niet een ritje maar een rit, en zeker wanneer men tweemaal moet rijden een bezwaar. Het risico dat men grofvuil bij an deren op de stoep zal dumpen is groot. Versterking van de vuilop- ruimploeg zal nodig blijken en dus extra kosten meebrengen. Om deze redenen verzoekt de VSB het colle ge om het besluit te heroverwegen. Mochten de inkomsten (volgens de VSB twijfelachtig) toch een grote factor zijn dan doet ze de volgende suggesties aan de hand. Maak gebruik van een machtigings formulier om de kosten te innen. Het formulier waarop alleen een handtekening en een banknummer hoeft te worden ingevuld, kan door de ophalers in de bus worden ge daan. Desnoods kan dit gepaard gaan met een waarschuwing voor extra kosten of plaatsing op een zwarte lijst bij wanbetaling. Een gesprek met de firma Tammer recycling leverde op dat deze firma gaarne bereid is bijvoorbeeld op zaterdag mogelijkheden te bieden voor het storten van grofvuil mits de gemeente Soest de bereidheid heeft hierbij tot uitvoeringsafspra ken te komen. In dit verband wijst de VSB erop dat de gemeente Driebergen ook een dergelijke regeling heeft getrof fen met een lokaal recyclebedrijf. De VSB vertrouwt erop dat het college een serieuze poging zal ondernemen om tot een voor de inwoners acceptabele en werkzame oplossing te komen, waarbij het voorkomen van omgevings-vervui- ling een belangrijk aandachtspunt zal moeten zijn. Op de Birkstraat is zondag weer een ongeluk gebeurd Ditmaal botste een motorfiets achter op een auto. De bestuurder van de motor, een 68-jarige man uit Leusden, zag te laat dat de automobilist remde. Daardoor kwamen hij en zijn 66- jarige vrouw ten val. De vrouw brak een middenhandsbeentje en werd per ambulance naar Meander, locatie De Lichtenberg, gebracht. Hoewel de belangstelling voor het voorjaarsconcert op zaterdag avond 16 april door het symfo nisch blaasorkest van muziekver eniging Odeon onder leiding van dirigent Gerrit de Weerd groot is, zijn er nog kaarten verkrijgbaar. Het orkest bereidt zich intussen intensief voor om van het concert een bijzonder spektakel te ma ken. In het avondvullend programma treden twee solisten op. Odeon heeft slagwerker Thorwald Jor- gensen en hoboïst Arco van Zon uitgenodigd om het concert in het Officierscasino te Soesterberg muzikaal op te luisteren. Het staat dit jaar in het teken van 'Russische Passie en American Swing'. Het concert begint om 20:00 uur, de zaal is open vanaf 19:30 uur. Het belooft een gevarieerd con cert te worden, waarin verschil lende muziekgenres de revue passeren. Voor de pauze laat het orkest muziekstukken horen waarin de passie van het Russische volk voor dansen en muziek naar vo ren komt. Bijzondere muziekstuk ken met herkenbare melodielijnen van componisten zoals Borodine, Tsjaikowski en Khatchaturian staan centraal. De aanwezigen worden meegenomen in de Oost-Europese sfeer van Polovtsiaanse Dansen, Slavische Mars en Lezghinka. Zo wel qua techniek als samenspel zijn deze muziekstukken buitengewoon hoogwaardig te noemen. Na de pauze opent het leerlingen orkest van Odeon het tweede deel van het concert met het muziekstuk Scenes ff om a Royal Tapestry. De leerlingen zijn over het algemeen jonge muzikanten die sinds kort een instrument bespelen. Dirigent Ger rit de Weerd vindt het belangrijk dat de leerlingen al vrij snel leren om met elkaar samen te spelen in een orkestopstelling. Er wordt dan ook veel tijd en energie gestoken in de muzikale opleiding van deze toekomstige orkestleden. Daarna nemen de muzikanten van het symfonisch blaasorkest het stokje weer over. De Weerd laat met zijn muzikanten dan een Amerikaans programma door de zaal van het Officierscasino klin ken. Zo worden onder andere het swingende Slaughtcr on tenth Ave nue en het zeer bekende American Patrol uitgevoerd. Odeon heeft in de muziekkeuze voor dit concert Vorig jaar verzorgde Odeon een muzikale uitvoering in het open luchttheater Cabrio in Soest, waar mee het Soesterbergse orkest veel bijval oogstte. uiteraard aandacht geschonken aan het feit dat dit jaar 60 jaar bevrij ding wordt gevierd. Het prachtige koraal Hymn to the Fallen en Mars 1941 van componist John Williams sluiten daar uitstekend bij aan. Er zijn nog kaarten voor dit concert beschikbaar. Kaarten zijn alleen in de voorverkoop verkrijgbaar a 8,50 bij Drogisterij Sukïcing in Soesterberg (Rademakerstraat 21) en de VW in Soest (Steenhoff- straat 9B). Kinder- en jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: verslaving sexualiteit geslagen worden

Soester Courant | 2005 | | pagina 13