f innen... ylartiniis laat niet nog 's met zich sollen Soest speelt zichzelf uit duel Met fantasie-elftal naar nacompetitie 'Anoniem' Smeeing/BDC tevreden 'Meer vakleerkrachten gym hoognodig' Start inschrijving voor Soester Schaakfestival PAGINA 14 wnPNSDAG 6 APRIL 2005 SOESTER COURANT PAGINA 15 Famous Grouse Olifant et de I 52 tansloze nederlaag StamSovoco in afgeladen Spleasure Centrum ^OLLEYBAL 1 'rMÏM Opwinding bij Vliegdorp-VSC zit in slotfase [SEC heeft weer I moeite om tot [scoren te komen Tactiek: sportieve zelfmoord tegen snel Nijenrodes VOETBAL -zondag SoesterCourant Sportkrant SCHAKEN Invaller Zeki Kurt van WZ'49 matchwinner tegen Benschop VOETBAL -zaterdag Ondanks blessures en slechte serie geen paniek uitgebroken HANDBAL VOETBAL -zondag lewegingsconsulent schrikt van motoriek jonge kinderen Puntverlies van SEC onnodig tegen Nederhorst ^soestersScourawt) 3n kleinere woning- ducten vaak aan- Telt u echter de ilf u zien dat u bij I u kunt rekenen op •n uitstekende serv- in een grote keten verschil uiteindelijk eren en 0.7 liter vieux 1 liter /olie rosé f, \larlinus viel zaterdag niet te I ,iien. Getergd en tot op het bot ufliotiveerd na de onverwachte Verlaag (2-3) van woensdag in ej«o huis voorkwamen de Am- iners gedecideerd dat het 1 iden Spleasure Centrum in l eJiase zou raken. Een kwartier- (:e «as er spanning, daarna ging je»edstrijd voor de ogen van de camera's van Studio Sport als een nachtkaars uit: 19-25,12-25,18- Met een tussenstand van 2-1 in het voordeel van Martinus gaan de twee teams morgenavond aan I de Dalweg op herhaling. Winnen I de gasten weer, dan zit het sei- I zoeii van StamSovoco er op, an- I ders volgt er zaterdagavond een rijfde en beslissende ontmoeting n de Bankrashal. 'ropvol zat Spleasure Centrum zaterdagavond. Het 'oranje' legi- I oen was in afwachting van het vol gende hoofdstuk in de serie korte, verrassende verhalen. 'Misschien was het iets te dik, maar Martinus de zeer acceptabel', zei Derk I de Saegher met gevoel voor un derstatement. Zijn ploeg bleef on der haar niveau steken, maar dat kwam deels ook doordat Martinus I bet spelletje van de Soesters door lijkt te hebben. •Als Martinus morgen (donderdag- I red.) weer zo speelt, gaan we het niet redden. We krijgen het heel rw w.-v e,M Na de verrassende overwinning in Amstelveen maakte StamSovovo za terdag in een propvol Spleasure Centrum een diepe knieval voor de favoriet Martinus. Wordt morgenavond vervolgd. Foto: Foto Bel] moeilijk. Als het niet lukt, hoop ik alleen dat we per set meer punten scoren. Aan de andere kant kan. het seizoen natuurlijk niet meer stuk.' De Saegher gaf zaterdag de crew van Studio Sport toestemming om ook tijdens de wedstrijdbe spreking in de kleedkamer opna men te maken. 'Dat is wel even vreemd. Sommigen meiden zeiden: moet dat nou? Misschien hebben de omstandigheden meegespeeld. Het was ongelooflijk druk, er wer den veel interviews afgenomen, de camera's. Ik vind dat je daar alleen maar beter van kunt worden. Mis schien komen ze volgend seizoen weer.' Hoger budget Volgend seizoen. De vraag is of StamSovoco dan nog eredivisie speelt, en zo ja, in welke samen stelling. Hetzelfde budget als dit seizoen binnenhalen alleen is niet voldoende, meent De Saegher. 'Het moet omhoog, anders val je stil. Het is hartstikke leuk als je dit team bij elkaar kunt houden, maar ik wil er ook een paar nieuwe ge zichten bij. Er moeten versterkin gen komen. Een middenaanvalster, een diagonaal en iemand voor links voor.' Voorlopig zit StamSovoco nog midden in de Play Offs waarin de club haar landelijke bekendheid heeft vergroot. Dat zullen de be stuurders van de Stichting Top- volleybal Soest ongetwijfeld ter berde brengen in de onderhande lingen met bedrijven. Het seizoen kan, zoals gezegd, niet meer stuk. Maar kunnen de volleybalsters nog een keer stunten? De Saegher: 'Ik hoop het, ik ga het in ieder geval aan ze vragen.' V0 ETB AL-zaterdag Het lome weer en de absentie aan beide zijden wegens schorsingen en blessures stonden een goede wedstrijd in de weg. Slordig spel was kenmerkend voor het tref fen tussen 't Vliegdorp dat om de bovenste plaatsen strijdt, en VSC dat de titel van de derde periode binnen handbereik heeft. De ploe gen kregen kansen op het veld van Abrona, maar het duel leek af te stevenen op een doelpuntloos ge lijkspel dat, gezien de verhoudin gen, terecht zou zijn geweest. De opwinding zat echter in de slot fase van de wedstrijd. Een minuut voor tijd kon Guido de Klerk pro fiteren van geklungel in de defen sie van VSC. Hij verraste de kee per in de verre hoek. Het gejuich verstomde een minuut later. De Soesterbergers waren nog bezig met de beslissing van de scheids rechter die de gasten op 25 me ter van het doel een vrije trap had gegeven. Het schot werd gekeerd, maar in de rebound was VSC at tenter: 1-1. 't Vliegdorp is nu kansloos voor de titel en zag Delta Sport en Cobu Boys twee punten afstand nemen. ISEC heeft zaterdag weer een punt I gepakt, maar Voorwaarts (waarmee Ide negende plek wordt gedeeld) ldeed dat ook. Beide teams troffen [elkaar namelijk aan de Bosstraat en jbleven in evenwicht: 1-1. Gebrek aan scorend vermogen [heeft SEC dit jaar nogal wat punten gekost. Zo ook zaterdag, toen de »roenwitten veel meer aanspraak fop de zege'mocht maken dan de gasten uit Utrecht. Omdat de ene pa de andere kans werd gemist, Was het zowaar Voorwaarts dat een ^oorsprong nam. Zoals wel vaker orgde Hans Veltmeijer voor enige bpluchting. De op het middenveld acterende aanvoerder schoot zijn ploeg op gelijke hoogte. Een blik op de ranglijst doet het ergste vermoeden voor Soest, maar het valt misschien toch al lemaal mee. De blauwwitten heb ben in de strijd tegen degradatie vooralsnog alles zelf in de hand. Bovendien lijkt De Kennemers, de voornaamste concurrent, de kluts te zijn kwijtgeraakt. Soest speelde zelf een kansloze wedstrijd bij Nijenrodes (3-0), maar werd niet gepasseerd door De Kennemers. De nummer tien verslikte zich in hekkensluiter ZAP en bezondigde zich aan ontoelaat baar gedrag. Tenminste twee schor singen hangt de Noord-Hollandse ploeg boven het hoofd en die kun nen hen in de slotserie van drie du els gemakkelijk opbreken. In de eindfase van de competitie moet Soest een voorsprong van twee punten verdedigen om te voorkomen dat het in de nacom- petitie nog eens tegen degradatie moet knokken. Na een zeer ma tig seizoen is dat beslist geen ver volg waar ze aan de Bosstraat op zitten te wachten. Extra wedstrij den voor klassenbehoud zijn niet te vergelijken met een programma waarin iets te winnen valt, zoals vo rig jaar toen Soest als periodekam pioen promotie afdwong naar de eerste klasse. Soest ontmoet de komende weken nog drie ploegen uit het rechter rij tje. Eerst zijn er voor de nummer negen uitwedstrijden tegen Hollan- dia (achtste) en ZAP (twaalfde), en tot slot de thuiswedstrijd tegen Hoofddorp (zevende). Op papier is er dus alles mogelijk, maar dan zal Soest anders moeten spelen dan zondag in Breukelen. Toen stond het na 25 minuten al 3-0. De tactische zet van Jan Boes om achterin een tegen een te spelen bleek tegen de snelle spitsen van Nijenrodes een regelrechte poging tot sportieve zelfmoord. Dat was niet eens zo zeer de schuld van de verdedigers, dan wel van de ande ren die te traag of helemaal niet aansloten na balverlies. Voor dat iedereen goed en wel in de wedstrijd zat, stond het al 3-0. De resterende 66 minuten hadden slechts een reglementair karakter. Nijenrodes hoefde niet meer, Soest kon niet meer. Het veranderde wel iswaar van strategie door een vier de verdediger in te passen, maar het kwaad was toen al geschied. Met de transfermaand mei in het verschiet, zijn op de Bosstraat- Oost nu al verschillende verhalen Het oudste schaaktoernooi van Nederland wordt elk jaar georganiseerd door de Soester SchaakClub. De 71e editie is ditmaal van donderdag 5 tot en met zondag 8 mei. De inschrij ving is geopend. Het evenement staat sinds 1995 bekend als het Soester Schaak festival, opgezet door de gelijk namige stichting. Naast het tra ditionele Hemelvaartstoernooi wordt sindsdien ook een week endtoernooi gehouden. Dit jaar vindt alles plaats in het Gildehuis aan de Steenhoffstraat. Het Hemelvaartstoernooi op 5 mei bestaat uit zeven ronden (Zwitsers systeem) met 25 minu ten bedenktijd per persoon per partij. Er zijn prijzen van 40, 20 en 10 euro te winnen. Het in schrijfgeld bedraagt 5,00. Het weekendtoernooi gaat over zes ronden (ook Zwitsers sy steem) en duurt van vrijdag tot en met zondag. Het speel- tempo is twee uur per persoon per partij. Deelnemers kunnen maximaal twee keer een 'bye' opnemen en krijgen daarvoor een half punt. In ronde 5 en 6 is geen 'bye' mogelijk. De gewenste 'bye(s)' dienen bij inschrijving te worden opgegeven. Er is plaats voor tachtig deelnemers. Voor de winnaar ligt duizend euro klaar, verder zijn er prijzen variërend van 100 tot 500 euro. Het in schrijfgeld voor dit toernooi is 22,50 (gratis voor grootmeesters en internationale meesters) Voor beide toernooien kan worden ingeschreven via zonnedl0@wanadoo.nl (bij weekendtoernooi ook de rating vermelden). Tot 25 april kan het inschrijfgeld worden over gemaakt op 37.99.94.100 t.n.v. Stichting Soester Schaakfestival te Soest. Daarna kan alleen tij dens het toernooi contant wor den betaald, maar dan wordt 2,50 extra in rekening worden gebracht. Voor meer informatie: tel. 06- 15514951 of www.gng.nl/ssc te horen. Richard Pietersen schijnt te vertrekken, Gerdo Kuenen zou in de belangstelling staan van Loos- drecht. Andere spelers schermen ook met vertrek. Voor een selectie die dit seizoen bijster weinig pres teerde klinkt dat allemaal als 'hoog van de toren blazen'. Wellicht dat de getemde blauwe leeuwen de ko mende weken hun stem ook eens op het veld laten horen. Want be halve de verrassende zege op de toenmalige koploper DWS hebben de voetballers na de jaarwisseling niet echt veel redenen om over op te scheppen. De stand onderin: 7. Hoofddorp 19-26, 8. Hollandia 24, 9. Soest 19, 10. De Kennemers 17, 11. EDO 14, 12. ZAP 11. Ze kunnen zich aan de Eemweg gaan opmaken voor het toetje van dit seizoen. De groenwitten gaan in mei weer proberen om de stap naar de eerste klasse via de na- competitie te maken. Er werd wel iswaar geen periodetitel behaald, maar de stand op de ranglijst geeft recht op de verlenging. Trainer Ronald Heerschop had za terdag zoals hij zelf zei een fanta sie-elftal op de been gebracht. 'Ik mis bijna mijn hele verdediging. Eloy Kok en Alemdar Kurt zijn geschorst. Tel daarbij op dat Zeki Kurt een maand niet getraind heeft en Johan Walen langdurig gebles seerd is, dan blijft er niet veel meer over.' Verrassend was de positie van aan valler Ferry de Smalen. De lange Amersfoorter speelde in de ach terhoede en kweet zich goed van zijn taak en had een behoorlijk aandeel in de 2-1 overwinning op Benschop. Een zege die niet mak kelijk tot stand kwam, want als de gasten in de beginfase scherp wa ren geweest, hadden de Soesters al snel tegen een achterstand aan gekeken. Het was aan attent kee perswerk van Pascal Kamerbeek te danken dat de nul op het score bord bleef. De thuisclub deed het wat dat betreft beter. Met de eerste kans kwam gelijk het eerste doelpunt. Hidde Reitsma bediende met een steekballetje Gijs Schaap die doel man Niels Lekkerkerker het nakij ken gaf: 1-0. De ruim tweehonderd toeschou wers zagen dat WZ'49 daarna verzuimde de score op te voeren. De gele kaart voor Ahmed Sah- raoui, wegens duwen, verhoogde de problemen voor Heerschop. Na de hervatting kwamen de Soesters niet meer in gevaar. Het was wach ten op treffers aan de groenwitte kant. Er kwamen veel hoekschop pen waarbij Patrick Dorrestein zijn fluwelen traptechniek kon demon streren, maar de voorhoede kwam telkens lengte tekort. En toen gebeurde het zoals al va ker dit seizoen, het doelpunt viel aan de andere kant. Sahraoui ver speelde de bal op knullige wijze en gaf vrij doorgang aan Jan Willem Schep: 1-1. Dit was voor WZ'49 het sein om een tandje bij te zetten. Heerschop haalde Ahmed Camci eruit en bracht Zeki Kurt in het veld. De invaller greep zijn kans en na goed doorzetten van Saddy de Koning knalde hij het leder tegen de touwen: 2-1. Benschop probeer de het daarna nog met veel hoge ballen. Toen na acht minuten toe gevoegde tijd het eindsignaal klonk was er sprake van een klein groen wit feestje. 'Een verdiende overwinning met zo'n opstelling. We speelden risi coloos achterin. Kansen hebben we genoeg gehad, maar we maakten het slecht af, aldus Heerschop die wel zin heeft in de nacompetitie. 'Ja, dat is gewoon opnieuw begin nen. Het begint in mei dus de rest van de competitie kunnen wij ons daarop gaan voorbereiden'. Match winner Zeki Kurt rem juigend weg. Ondanks dat hij een maand niet had getraind, mocht hij toch invallen van Ronald Heerschop. Foto: Foto Bell vA"v.&fo De negende plaats is dit seizoen het enigszins anonieme resultaat voor Smeeing/BDC in de eerste divisie. De ploeg die een jaar gele den in een tweekamp om een plek in de eredivisie mocht vechten, is na 26 duels echter tevreden. 'On danks het blessureleed kunnen we terugkijken op een geslaagd sei zoen', zegt Paul van den Deijssel. De trainer/coach vindt het vooral prijzenswaardig dat zijn team na een serie van zeven nederlagen in zichzelf bleef geloven. 'De veertien punten uit de tweede competitie- helft zijn daar het bewijs van. Bij menige andere vereniging was de paniek allang uitgebroken.' De Soesters sloten de competitie in stijl af. Voor eigen aanhang, tegen naamgenoot BDC'90 dat met tien punten een mager seizoen achter de rug heeft en tijdens de heenreis naar Soest al wist dat het was ge degradeerd. Het werd 30-27 voor Smeeing/BDC dat verdedigend vaak niet thuis gaf in Beukendal. Merkwaardig, want op White De mons (derde) na is het de minst gepasseerde ploeg van de eerste divisie. Tegen BDC'90, dat in Peter Schrooders de topscorer (214 tref fers) van deze divisie in huis heeft, had dat geen kwalijke gevolgen. In de ontmoeting, waarin niets meer op het spel stond dan de eer en de twee wedstrijdpunten, was het mis schien vooral aardig om te kijken hoe de statistieken zouden worden afgesloten. Had Smeeing/BDC driemaal vaker gescoord, dan was het niet de ploeg met de minste doelpunten gewor den. Nu bleven de Soesters steken op 624, nog minder dan Gemini (626) dat zich al maanden geleden had verzoend met een teruggang naar de hoofdklasse. Maar wat is spektakel? Dennis Die- mers stopte weer eens vier straf- worpen en Robert Wijnen, op jacht naar de titel van clubtopscorer, joeg de bal zaterdagavond vijfmaal tegen de paal of lat. Met vijf doelpunten lukte het hem uiteindelijk op het nippertje om Koen Smeeing voorbij te streven. Smeeing, die vanwege een schouderblessure de laatste vijf duels vanaf de kant toekeek en eerder al tweemaal aan de zijlijn stond, eindigde op 124 doelpun ten (6,5 per wedstrijd). Wijnen had er eentje meer, maar speelde elke wedstrijd en bleef net onder een gemiddelde van vijf. Jos Lans, die drie wedstrijden aan zich voorbij moest laten gaan, kwam precies uit op vijf doelpunten per speelbeurt: 115 uit 23. Dit drietal nam 58 procent van de productie van Smeeing/BDC voor zijn rekening. In de laatste fase van de competitie ging ook Bob van den Bergen zich steeds nadrukke lijker met de scores bemoeien. Hij kwam uit op 71 doelpunten, waar van 37 uit een strafworp (hij miste er slechts zeven). Lappenmand Tegenvallers waren dit seizoen te noteren op het fysieke vlak. Veel spelers lagen afwisselend in de lap penmand. Soms kon Van den De ijssel op twee van de drie belang rijkste scorers geen beroep doen. Charles van Kordelaar maakte pas in de 21e ronde zijn debuut in dit seizoen. Dat was eigenlijk nog een meevaller, want in de winter was de conclusie getrokken, dat de spel bepaler nooit meer voor de hoofd macht zou uitkomen. Door al dat lichamelijk leed bleef Smeeing/BDC mede afhankelijk van enkele routiniers die eigenlijk al een stapje terug hadden gedaan. Opvallend was hoe belangrijk Ar jan Roest nog steeds is op dit ni veau. Ook tegen BDC'90 loodste hij zijn ploeg in de spannende slot fase naar de eindzege. Van den Deijssel en Diemers zul len volgend seizoen de oude, maar allesbehalve afgedankte 'oudjes wellicht weer oproepen. Het tech nisch duo hoopt voor die tijd ver sterkingen te kunnen aantrekken, De komst van linkshander Bob Meester staat al een poosje vast. Zeker is ook dat Dragan Radoje- vic een punt zet achter zijn lange hahdbalcarrière. Verder blijft de se lectie intact, zegt Van den Deijssel die zijn spelers na een intensieve competitie (26 duels in minder dan zeven maanden) twee weken vrijal heeft gegeven. In plaats van drie parttimers zou den in Soest acht fulltime vak leerkrachten gymnastiek aan het werk moeten zijn. Dat is de stel lige overtuiging van Marlon van Zal, bewegingsconsulent van de gemeente Soest. Ze is in veel ge vallen geschrokken van de moto riek van basisscholieren uit groep drie. Onlangs werden 530 schoolkin deren van 6, 7 jaar getest op hun '4notorische vaardigheden. Reden tot optimisme geven de resultaten niet. Het gemiddelde niveau is (te) laag. Bijna veertig kinderen met een grote achterstand krijgen nu twaalf weken lang extra gym. Bij les in bewegen. Het zijn de kinde ren die als laatste worden gekozen bij een partijtje, niet gauw bij een club terechtkunnen en dus buiten de boot dreigen te vallen. 'Vaak blijkt dat cognitieve achter stand in het onderwijs gekoppeld is aan de motorische vaardigheid. Pas in groep 7 of 8 wordt er ge alarmeerd en een remedie gezocht. Maar net als bij lezen, schrijven en rekenen moet een kind uit groep drie op het gebied van bewegen al bepaalde dingen beheersen. Dat kun je meten aan de hand van de test', zet Van Zal. Een simpel voorbeeld: over een balk van tien centimeter lopen, halverwege om draaien en teruglopen. Zonder te vallen. Hoog trefbalgehalte Volgens Van Zal hebben verschil lende scholen zich achter de oren gekrabd bij het zien van de testre sultaten en zijn ze tot de conclusie gekomen dat ze iets extra's moe ten doen voor de kinderen. 'Het aanbod van gymles is er. Als het goed is, hebben de basisscholieren volgend jaar zelfs recht op meer gymles, maar er wordt te weinig uit de kinderen gehaald. Het trefbal gehalte is, denk ik, wel tachtig pro cent. We hopen dat de leerkrach ten anders gaan lesgeven, maar dat gebeurt niet van vandaag op mor gen. We kunnen hen coachen als de school dat wil.' Van Zal begeleidt momenteel leer krachten van slechts vier scholen. Dat het er niet meer zijn, wordt echter ook deels door haar be schikbare tijd veroorzaakt. Som mige scholen zien de noodzaak er niet van in of zijn al tevreden. In het algemeen komt het voor een belangrijk deel aan op financiële af wegingen. Heeft een schoolbestuur geld over voor een vakleerkracht gymnastiek. En hoe is dat binnen het budget in te passen? Van Zal pleit voor een ommezwaai. 'Ei genlijk zou in alle acht gymzalen en sporthallen een vakleerkracht moeten staan.' Dichter bij school kan er ook iets aan worden gedaan. Van Zal: 'Als een juf op een schoolplein ziet dat bepaalde kinderen niet goed een bal kunnen vangen, kan ze daar in de gymles meer aandacht aan besteden.' Ouders Van Zal vindt ook dat er een taak is weggelegd voor de ouders. 'Die moeten beseffen dat bewegen en buiten spelen voor kinderen heel belangrijk is. Dat is echt mijn bood schap. Nogal wat ouders die bij sportevenementen helpen bij de begeleiding, praten een kind schrik aan door voortdurend 'voorzich tig' te roepen. Een kind mag best eens vallen. Daar leert het van. Kinderen worden met de auto naar school gebracht. Dat begrijp ik aan de ene kant wel, omdat het op straat druk is en de ouders al lebei werken, maar de kinderen verzetten geen stap meer. Laat ze spelen, ga op die leeftijd desnoods al met ze ballonnen. Daarbij leren ze bewegen en vangen, dat is goed voor de motoriek.' Na zes van de twaalf weken extra gym bespeurt Van Zal een vooruit gang bij de jonge deelnemers. Naar Amersfoorts voorbeeld wil ze pro beren in Soest een Club Extra, een initiatief van de Nebas/NSG, op te richten. Daar leren kinderen die qua motoriek een achterstand heb ben, plezier te hebben in bewegen. Wellicht dat ze daardoor toch bij een sportclub terecht kunnen. Volgens Van Zal is dat geen over bodige luxe, maar ze vreest dat geld straks spelbreker zal zijn. 'Het pro ject dat we nu uitvoeren, is gratis. Natuurlijk gaan we ook voor de Extra Club subsidie aanvragen, maar ouders zullen daarvoor toch ook een eigen bijdrage moeten be talen. Mijn angst als bewegingscon sulent is dat ouders dan zeggen: laat maar. Dat was met kinderen uit de groepen 7 en 8 in Baarn zo en ik ben realistisch genoeg om te beseffen dat het hier waarschijnlijk niet anders zal zijn.' Progressie Van Zal wil de huidige kinderen van groep drie over twee of drie Zelf was hij er meer mee bezig dan zijn ploeg. Trainer René Ribberink was vol goede moed en hoopte stie kem nog op een periodetitel. Hoe teleurgesteld stond hij er dan ook bij na afloop. 'Ik kan mijn tabelle tje met berekeningen wel weggooi en. Ik was vandaag meer met de periodetitel bezig dan mijn ploeg. We werden verslagen op inzet en beleving, terwijl dat onze kenmer ken zijn.' Ruim 150 toeschouwers waren gekomen voor het duel tegen Ne derhorst. Na wat schermutselin gen aan beide zijden kwam de cu rieuze openingstreffer van Wesley Ribberink. De bal werd bij een spelhervatting door SEC ingele verd bij Nederhorst omdat er een speler geblesseerd was. Ribberink pakte het leder af en trof doel: 1- 0. Deze actie bracht een golf van kritiek over de speler heen. Ribbe rink wuifde alle kritiek weg. 'Sorry hoor, maar die speler had zoveel tijd om de bal te spelen en deed het niet. Toen dacht ik, nu maar weer verder spelen.' De doelpun tenmaker werd in de rust gewisseld. 'Er werden de vreselijkste dingen vanaf de lijn naar mij geroepen en ik raakte uit mijn spel.' Ramon Heijnen zorgde voor rust met een schitterende vrije trap recht door de muur voor de 2- 0. Even daarna moesten de gas ten met tien man door, en leek de wedstrijd beslist. Maar na de thee trok Nederhorst de zaak via twee strafschoppen recht. Marlon van Zal (links) geeft samen met Albert van de Blom bijles in gym. Volgens de bewegingsconsulente van de gemeente Soest is het niet altijd even goed gesteld met de motoriek van jonge kinderen. Ze pleit onder andere voor meer vakleerkrachten. Foto: jaar nog een keer testen om te kij ken of er progressie is geboekt, en doorgaan met de test voor groep drie. Ze hoopt dat er binnen het breedtesportbeleid van de gemeen te geld voor is en dat voldoende subsidiekranen kunnen worden opengedraaid. 'Over bijvoorbeeld een of twee jaar wil ik kijken of de scholen die nu enthousiast zijn, dan nog steeds zo actief bezig zijn met de begeleiding. Ook als het ze geld kost. Ik wil het niet proble matiseren, hoor. We hebben nu alleen de extreme gevallen er uit gepikt voor de extra gym. Opval lend bij de test is dat de drie scho len met een parttime vakleerkracht heel hoog scoren. Dat is frappant, omdat ze daar pas een half jaar aan het werk zijn.' Van Zal wil maar zeggen dat het nog niet te laat is. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per half jaar! tel.(035)6014152

Soester Courant | 2005 | | pagina 15