I Glunderen na een compliment hand in hand bij Soest Zuid Hockeyers stevenen af op titel Overleg sport ter discussie Versterkt LTC Soestdijk gaat voor kampioenschap Heren StamSovoco moeten toch nog op tellen passen Robin Ammerlaan weer op eersteplaatswereldranglijst Koers Jan Bos met jonkies betaalt zich na winterstop uit Galerij der kampioenen Dowlands 'Zeven Tranen' bij Nederlandse Cantorij Firtina'93 nog ambitieuzer Galerij der kampioenen] WOENSDAG 6 APRIL 2005 SOESTER COURANT W PAGINA 16 I W)ENSDA( Onvergetelijke tennisclinic Jan Siemerink bij LTC Soestdijk Winnen en gezelligheid Sportprogrammaj TENNIS TENNIS TENNIS VOLLEYBAL VOETBAL -zaterdag Zowel dames als heren MHC Soest soeverein HOCKEY Voetbaluitslagen Sportfederatie wil integreren in Sportplatform BADMINTON Ilse Vaessen ROLSTOELTENNIS Nederland danst zondag bij Sepp tegen Engeland Soester Courant tachtig jaar thuis in Soes(terberg) Frustratie bij Red Stars over spel en leiding WATERPOLO Duinkikkers wint in matig duel Zondagmiddag, H. Familiekerk FUTSAL Subtopper wil naar eredivisie De lo] van de v Open Ochtei vrouwen in S Streetdance plaatsen vrij iitueel begeli Voor de dubbels en mixkoppels van LTC Soestdijk ligt de lat wel erg hoog. Vorig seizoen werden 26 van de 28 partijen gewonnen. Dat moet weer haalbaar zijn, meent Brian Reijngoud. 'Er is maar één mix gewijzigd en ik denk niet dat de mix van vorig jaar daar van wint.' Het eerste mixteam van LTC richt zich vanaf zondag volledig op het kampioenschap in de derde klasse. De versterkingen in de personen van Taco Koelewijn (terug van weggeweest) en Lianne Bröhlman (v/h Baarn, daarna Enschede) lig gen aan de basis van de ambities van de tennissers. In 2004 leverde Soestdijk veel en kelspelen in, en moest het met zijn tweetallen orde op zaken stellen. Twee punten kwam de ploeg te kort voor de titel. Reijngoud ver wacht dat Koelewijn en Bröhlman in de singles de extra punten zullen binnenslepen. Zelf is Reijngoud alleen in het he- rendubbel en de eerste mix actief. Hij speelt daarin samen met res pectievelijk Arjan de Bruijn en Ka ren van Koningsbruggen. De laatste dubbelt verder met Nanda Reems die ook een single voor haar reke ning neemt. Net als tweede heer De Bruijn. Het zestal staat sinds de winter on der leiding van de nieuwe hoofd trainer Freek Klerk. Hij komt van ALTA dat dit seizoen een van de tegenstanders is en speelt zelf bij Shot, dat eveneens de degens met LTC Soestdijk gaat kruisen. Van deze twee teams kan hij dus alle geheimen verklappen aan zijn nieuwe manschappen. Afwachten is hoe sterk de vijf overige oppo nenten, alle uit de omgeving van Barneveld en Apeldoorn, zullen zijn. Onder hen bevindt zich on der anderen de nummer één van Nederland (t/m 16 jaar). De tennissers van Soestdijk zijn allen fit en hongerig naar de bal. Vrijdag trainden ze voor het eerst buiten, zondag beginnen ze aan de eerste van zeven duels die moet leiden tot een plek in de tweede klasse. LTC Soestdijk Trainer: Freek Klerk. Team: Lianne Bröhlman, Ka ren van Koningsbruggen, Nanda Reems, Arjan de Bruijn, Taco Koelewijn, Brian Reijngoud. Derde klasse: LTC Soestdijk, De Manege, ALTA, Shot, LJsselweide, Daisy, Barneveld, ETC. geven door het feit dat het bestuur toezeggingen op het organisatori sche vlak niet nakwam - sloegen de heren geen deuk meer in een pakje boter. Er is nog geen opvolger aangetrok ken voor de succesvolle coach en een aantal volleyballers staat in de belangstelling van andere clubs. 'De onzekerheid speelt een rol binnen de ploeg, maar ik denk niet dat het van invloed was op de wedstrijd. Als je een nieuwe coach wilt heb ben, probeer je je toch in de kij ker te spelen', aldus Van Slooten die beweert dat eigenlijk iedereen van de huidige groep voornemens is te blijven. 'Maar dan willen som mige jongens wel snel duidelijk heid hebben over de nieuwe trai ner/coach.' Zelf heeft Van Slooten nog geen nieuwe club. Hij heeft contacten, maar er zit nog geen aanbieding bij waarop hij direct zou willen in gaan. 'Ik hou me er nog niet zo mee bezig, wil eerst het seizoen met StamSovoco goed afmaken.' Hij sluit niet uit dat hij een jaar tje vrijaf neemt als coach en in het tweede team van zijn club blijft spelen. 'Het was geweldig Jau Siemerink als gast te hebben!' Die conclusie trok Alma Dijkgraaf van de eve nementencommissie van LTC Soestdijk. De clinic van de voor malige prof viel zeer in de smaak bij de senioren van de club aan de Schrikslaan. Glunderende gezichten na een compliment van Siemerink en alom waardering voor de sympathieke manier waarop de winnaar van vier ATP-toernooien tennisles gaf. Het seizoen had geen betere opening kunnen krijgen. Nadat de 64 deelnemers een ont bijt en een inlooppartijtje achter de rug hadden, verscheen Siemerink die groepsgewijs met hen aan de slag ging. Hij was ook zo sportief om deel te nemen aan de cooling- down, de zogenaamde beruchte Soestdijk estafette. Na vijf uur onafgebroken op de baan te heb ben gestaan, nam hij ook de uit daging aan om een lange tiebreak Jan Siemerink, rechts, aan slag met een van de 64 deelnemers aan de tennisclinic bij LTC Soestdijk. Foto: Foto Bell tegen Taco Koelewijn te spelen. De eerste heer van LTC Soestdijk mocht na afloop de felicitaties in ontvangst nemen. Op humoristische wijze nam Sie merink de prijsuitreiking voor zijn rekening en zette hij onvermoei baar zijn handtekening op 64 t- shirts en tennisbalsleutelhangers. Daarmee werd 'een dag om niet snel te vergeten' afgesloten. Gaan gezelligheid en hoofdklasse samen? Volgens Danny Egter wel. 'Op de baan willen we winnen, als het dan niet goed gaat worden we kwaad op elkaar. Daarbuiten gaat het om de gezelligheid', zegt de hoofdtrainer van TV Soest Zuid. Het eerste herenteam (zaterdag) komt opnieuw uit in de hoofd klasse. Het debuutjaar werd afge sloten met de vierde plaats, ditmaal rekent Egter op een soortgelijke positie. Hij constateert dat het ni veau in de hoofdklasse steeds ver der wordt opgeschroefd. 'Van horen zeggen moet Baarn over een sterk team beschikken en schijnt Mijdrecht heel goed te zijn. Dat team bestaat uit voorna melijk A-spelers die vorig jaar in de eerste klasse zondag speelden. Voor de rest hoeven we niet zo bang te zijn.' In de hoofdklasse zijn veel spelers van het niveau 3 te vinden. Be halve Egter heeft bij Soest Zuid alleen Xander de Groot die sta- tus. Het team bestaat uit ^zelfde tennissers als vorig jaar. Zij e ben gezelschap gekregen van Oscar Deeteman die uit Utrecht is over gekomen. Het zevental zal niet elke wedstrijd compleet de baan opgaan, want er is er waarschijnlijk altijd wel eentje die verhinderd is. Vandaar dat er ook nog plek was voor de nieuwkomer. De taakverdeling tijdens de wed strijden van vier enkel- en twee dubbelpartijen is nog niet helemaa ingevuld. De Groot is in elk geval eerste heer en ook Egter zal een single spelen. Waarschijnlijk doet ook Maarten Zoetelief dat, maar voor de vierde partij is nog geen naam ingevuld. Dat zal mede af hangen van de vorm van de dag, zegt Egter. 'Wie geen single speelt, zal zeker in een dubbel uitkomen, want het is de bedoeling dat ieder een aan de bak komt.' Zaterdag vertrekt de vriendenploeg naar Maarn voor het eerste com petitietreffer Egter, die zijn team eenmaal per week traint, schat in dat Soest Zuid per week gemid deld zeker drie punten moet kun nen pakken. Tegen elke verwachting in moeten de heren van StamSovoco op hun tellen passen. Van de laatste twee duels moet er minimaal eentje worden gewonnen oni opgelucht adem te kunnen halen, want de voorsprong op de potentiële de gradanten bedraagt nog maar vier wedstrijdpunten. De volleyballers stapelen nederlaag op verlies. In de afgelopen periode was er een excuus te zoeken in de blessuregolf, maar zaterdag in De Bunt faalde het team collectief. 'Ik had verwacht dat we anders voor de dag zouden komen', zei coach Juijan van Slooten na de 1-3-ne- derlaag tegen Croonenburg 2. Te spreken was hij niet over de pres tatie van zijn troepen. 'Als we niet snel wakker worden, dan kunnen we het nog moeilijk krijgen.' Van Slooten gelooft niet dat de ontwikkelingen bij de herentak van invloed zijn op het tegenval lende spel van StamSovoco. Sinds hij zijn vertrek aankondigde - inge- Het moet wel heel raar lopen, wil len de dames van MHC Soest een dezer weken niet de titel in de wacht slepen. Na vijftien van de 22 wed strijden hebben ze nog geen punt verspeeld. Het kampioensfeest voor de soevereine ploeg is een kwestie van tijd. Een feeststemming was er zondag niet wegens een sterfgeval bin nen de club. De uitwedstrijd tegen Leeuwarden werd daarom vooraf gegaan door een minuut stilte. Op het hobbelige veld in het hoge noorden kwamen de Soesters maar niet in hun spel. De bal sprong voortdurend van de sticks of er overheen. Pas tien minuten voor rust kon de lijstaanvoerder zich la- SO SOEST A-junioren: Zandvoort Al - SO Soest Al 3-3; Schalkwijk Al - SO Soest A2 5-0; MB-junioren: CSW MB1 - SO Soest MB1 6-0; B-junioren: NVC BI - SO Soest BI 2-2; SO Soest B2 - Baarn B2 7-0; SO Soest B3 - De Bilt B3 0-6; C-junioren: SO Soest Cl - Al- mere Cl 2-3; Jonathan Cl - SO Soest C2 3-0; SO Soest C3 - Baam C2 5-10; Cobu Boys. C2 - SO Soest C4 0-11; D-pupillen: SO Soest Dl - Victoria Dl 1-1; SO Soest D3 - Nieuwland D3 2-2; SO Soest D4 - CJW D5 3-1; SO Soest D5 - Hooglanderveen D2 1-4; MD-pupillen: SO Soest MD1 - DVSA MD1 3-1; E-pupillen: Quick AFC El - SO Soest E2 4-0; Roda E5 - SO Soest El 4-0; SO Soest E4 - WZA E5 0-2; SO Soest E5 - Quick AFC E5 6-2; Roda E9 - SO Soest E6 3-7; Hoogland E10 - SO Soest E7 5-4; SO Soest E8 - Quick E8 5-3; SO Soest E9 - Eemdijk E2 8-2; Cobu Boys E4 - SO Soest E10 2-7; F-pupillen: SO Soest F1 - APWC F1 0-8; Roda F3 - SO Soest F2 1-1; SO Soest F3 - KWA F1 2-9; WZA F3 - SO Soest F4 1-0; SO Soest F5 - Hooglanderveen F2 3-1; SO Soest F6 - CJW F5 3-0; Roda F8 - SO Soest F7 3-7; WZ'49 F8 - SO Soest F8 1-8; SO Soest F10 - Hees F2 6-2; Cobu Boys F5 - SO Soest Fll 3-3; SO Soest F12 - CJW F9 2-3; Hooglanderveen F6 - SO Soest F14 9-2; G-team: SO Soest G1 - DOSC G1 0-11. ten gelden. Via een vrije slag van Merion van Asch kwam de bal te recht bij Lisanne Kok, maar de topscorer sloeg volledig mis. Ach ter haar stond Chris-Marije Sud- meijer klaar om de bal hoog op de plank te schieten. In de tweede helft was het veldspel beter, maar lieten de hockeysters zich afleiden door de fluitisten. Vier strafcorners werden afgefloten en regelmatig werd Soest aangepakt wegens vermeend afhouden. Daar voor ontsnapte Soest aan de gelijk maker toen Leeuwarden in kansrij ke positie naast schoot. Nadat een mooie combinatie tot de tweede Soester treffer (Lisanne Kok) had geleid, speelde Soest de wedstrijd vakkundig uit. Heren De heren, eveneens koploper, kwa- Ilse Vaessen en haar teamgenoten van Oranje zijn er niet in geslaagd een bronzen medaille te winnen op de EK voor jeugd. De badminton ners verloren in de strijd om de derde plaats met 3-1 van Duits land. In het individuele toernooi kreeg de Soesterse andermaal te maken met een zware loting. In de mix met Jorit Ruiter was het toer nooi na één beurt voorbij, omdat Zweden te sterk was. In de dubbel had ze een bye, won ze vervolgens van een Frans duo, maar stuitte ze met haar partner in de achtste fi nale wederom op Duits verzet. Komend weekeinde speelt Ilse Vaessen op de Nederlandse kam pioenschappen onder 19 jaar. Succesvol adverteren het ligt voor de hand, dat doen ondernemers in de Soester Courant De overlegstructuur binnen de lo kale sport staat ter discussie. Al thans, de Sportfederatie Soest wil weer een dikke vinger in de pap hebben. De belangenbehartiger van de clubs zal binnenkort om de tafel gaan zitten met het Sport platform, het officiële adviesorgaan van de gemeente. Die intentie is onlangs uitgespro ken tijdens een conferentie over het sportbeleid. De federatie voelt zich achtergesteld en wil tijdens het adviestraject worden ingeschakeld in plaats van daarna met kant en klare rapporten te worden gecon fronteerd. Dat was een poosje ge leden nog het geval, toen het plat form een advies aan het college had opgesteld over het accommodatie- beleid. Voorzitter Piet Moree pleit er voor dat in het Sportplatform plaats wordt gemaakt voor enkele be stuursleden van de federatie. Plat formpreses Ton Schneider is best bereid tot overleg met de federatie en geeft haar, als het gemeentebe stuur dat goed vindt, ook graag in zicht in adviesrapporten. Maar van een integratie kan volgens hem in de huidige structuur geen sprake zijn. 'Wij willen best samenwerken, maar niet als het gaat om advies over een bepaalde club. Wij advi seren richting raad en college over het totale sportbeleid, van kortings kaart tot het toekomstbeleid. Wij doen geen uitspraak over indivi duele clubs, dat is aan de Sport federatie.' Volgens Schneider is in 2000 door de gemeente bewust voor de hui dige overlegstructuur gekozen, omdat in de voormalige Sportraad de advisering aan de raad en het clubbelang niet uit elkaar gehou den konden worden. In het ver leden waren de buitensporten in zijn ogen 'redelijk oververtegen woordigd' in de overlegstructuur. 'Het gevolg is dat er over de bui tenaccommodaties geen klachten zijn, maar dat er een gebrek aan overdekte accommodaties is ont staan. Dan zul je als onafhankelijk adviserend orgaan moeten zeggen: niet meer zoveel investeren in de buitensport', aldus Scheider. Zolang er clubmensen in het plat form zitting hebben, is de onafhan kelijkheid ervan niet garant gesteld, stelt Jan Paauw van de federatie. Schneider verwerpt dat. ikverzeker u dat er geen individuele voorkeu ren zijn. Niet zolang ik voorzitter ben.' Samenwerking Moree zoekt het vooral in de sa menwerking, want de federatie er vaart het als merkwaardig dat ze als spreekbuis voor de clubs niet direct betrokken is in het driehoeksover leg over bijvoorbeeld de breedte sport. Terwijl de clubs hierin toch uitvoerend orgaan zijn. Tijdens de conferentie van twee weken geleden riep burgemeester Koos Janssen op tot een dialoog in een kleine groep. 'De huidige situ atie is niet vanzelf ontstaan. Als je er nu weer aan gaat sjoemelen, ben je meer met elkaar bezig dan met de sport. Vanuit de gemeente zijn we voorzichtig om de structuur opnieuw te veranderen. Het gaat om de mensen, niet om de struc tuur. Als de structuur niet hele maal goed is, maar wel werkzaam, wees dan blij met wat je hebt. Gaat het niet, praat er dan over, als de sport dat wil. Praat erover met mensen die wellicht iets verder er vanaf staan.' basis van Hall, was Ammerlaan te sterk. De Soester stond ook al in drie dubbelfinales en maakt dus wederom een ijzersterk jaar door. Deze week is hij actief in Boca, Florida, en daarna vliegt hij door naar Brazilië waar hij zal deelne men aan nog eens twee toernooien. Na terugkeer zal hij zich voorbe reiden op onder meer de Grand Slams van Londen en Parijs. Van 20 tot en met 26 juni is Ammerlaan te zien in Groningen, waar hij met zijn landgenoten de titel verdedigt in de World Team Cup. Vorig jaar in Nieuw-Zeeland was Nederland in alle categorieën het sterkst. men eenvoudig aan drie nieuwe wedstrijdpunten. Kraaien werd in de derde minuut op achterstand ge zet door Tim van Tol. Nog voor rust verdubbelde Garreld Klaucke de voorsprong. MHC Soest was vrijwel voortdu rend in balbezit en had weinig tot niets te vrezen van Kraaien. Nadat Tim van Tol de stand naar 0-3 til de, nam de ploeg van Paul Jonker gas terug. Het stelde de gastheren in de gelegenheid terug te komen tot 1-3, maar het laatste woord was aan Klaucke. Hij verzilverde een strafbal en schoot zijn team weer wat dichter naar de titel. Het ziet ernaar uit dat zowel de da mes als de heren van MHC Soest volgend seizoen weer in de eerste klasse uitkomen. In de eerste helft van de jaren negentig was dat ook al eens het geval. Bij Danscentrum Sepp aan de Weegbreestraat vindt zondag 10 april een dansinterland plaats. Ne derland neemt het dan in een team match op tegen Engeland. Deze wedstrijd begint om 15:00 uur. Vanaf tien uur die dag zijn er al activiteiten, want er is ook een re gionale danswedstrijd. Daarin staan stijldansen en streetdance van de Fun&Dance Company op het pro gramma. Belangstellenden kunnen een kijkje komen nemen. De entree bedraagt 4,00. Wouter Leeflang de marge weer op vier. Daarna liet Bos de jonge Jeroen Hop en Niels van Mourik opdraven. Volgend jaar wil hij met Hees een gooi doen naar een peri- odetitel in de vierde klasse. 'We willen verder groeien en je moet afwachten hoe je wordt inge deeld en welke volgorde van tegen standers je krijgt. Maar je moet er gewoon voor gaan', aldus de Bun- schoter trainer van Hees. Waarschijnlijk is Robert Schadee er straks niet meer bij, zodat het duel met VIOD van aanstaande za terdag wel eens zijn laatste thuis wedstrijd voor het vlaggenschip zou kunnen zijn. VIOD hield Hees negen jaar geleden in een directe confrontatie van promotie af. De ploeg uit Tienhoven staat nu derde en is nog kansrijk. Hees aast op een verrassing. Tijdens de winterstop gingen er bij Hees stemmen op om ouderen terug te halen naar het eerste. Met drie punten stond de ploeg hope loos onderaan. Maar Jan Bos wei gerde de koers te wijzigen. 'We gaan door met de jongeren en zien wel waar het schip strandt', aldus Bos toen. Zeven wedstrijden verder staat Hees op 18 punten. De vijfde zege van dit kalender jaar werd ten koste van Sloterpark geboekt: 5-1. Binnen het half uur was het al 4-0 door Baskaya (twee maal), Tim Baars en Bas Altena. Vooral de vierde (Baskaya) was een 'beauty'. Door een misverstand werd het voor rust 4-1, maar tien minuten na de hervatting bepaalde Voor de heren van Red Stars ont aardde de thuiswedstrijd tegen Rotterdam in een deceptie. In het vierde kwart deelde het scheids- rechtersduo achter elkaar drie tech nische fouten en een diskwalifice rende fout uit. Thomas Kok en coach Tommy van Eeten moesten als gevolg daarvan de zaal verla ten. De Soesters speelden toen al een verloren wedstrijd, want het ver schil was opgelopen tot bijna twin tig punten. In de alleraardigste eer ste helft kon Red Stars met veel kunst- en vliegwerk de Rotterdam mers nog enigszins bijbenen (13- 17, 27-27, 32-40). Nadat de teams van basket hadden gewisseld, ging het heel snel met de teloorgang. Binnen vijf minu ten snelden de gasten naar 32-53 en speelde Red Stars een verloren wedstrijd. De frustratie daarover en over de bij vlagen irritante wijze van fluiten werd steeds groter. De verbanning van Van Eeten en Kok zal ongetwijfeld gevolgen hebben. Om er zeker van te zijn, dat het niet als voorlaatste eindigt, moet Red Stars nog één duel winnen. Zondag staat koploper Green Ea- gles de basketballers op te wach ten, de zaterdag ema komt Leiden op bezoek dat twee punten meer heeft. In een matige wedstrijd hebben de heren van De Duinkikkers het be zoekende De Otter met 5-3 ver slagen. Tot tweemaal toe moest de thuisploeg een achterstand wegwer ken, door onder anderen jeugdspe ler Wesley Bezemer. Pas na de rust (3-3) nam De Duinkikkers, zij het moeizaam, afstand. Vincent van der Vaart was de enige waterpoloër die in de derde periode scoorde. In het begin van het vierde kwart profiteerde Ruud Lecluse van een overtalsituatie. Beide teams kregen nog een keer zo'n voordeel, maar buitten dat niet uit. Futsal 's Graveland 2-DVS Volleybal 19:30 StamSovoco (D)-Marti- nus, lh finale NK (Spleasure Cen trum) Futsal 21:00 Firtina'93-Leekster Eagles (Spleasure Centrum) Volleybal 21:00 Gemini-StamSovoco (H) (Hilversum) Basketbal 20:30 Red Stars (D)-BOB (Beu kendal) Korfbal 15:30 KVO-Het Bosch (Kerklaan) 15:30 De Eemvogels- KCD 3 (Sta ringlaan) Tafeltennis 16:00 Shot-Rega 2 (Orlandoge- bouw) Tennis 10:30 Maarn-TV Soest-Zuid (H) Volleybal 19:30 Martinus-StamSovoco (D), 1/2 finale NK onder voorbehoud (Amstelveen) Waterpolo .19:30 De Bron-De Duinkikkers (H) (Grootebroek) 20:00 HPC-De Duinkikkers (D) (Heemstede) ZONDAG 10 APRIL Basketbal 15:00 Green Eagles-Red Stars (H) (Maassluis) Dansen 15:00 Teammatch Nederland- Engeland bij Danscentrum Sepp (Weegbreestraat) Hockey 12:45 MHC Soest (D)-HCM (Bos straat) 14:30 MHC Soest (H)-IJsseloever (Bosstraat) Tennis 10:00 De Manege-LTC Soestdijk (Apeldoorn) Voetbal 14:00 Hollandia-Soest (Hoorn) 14:00 SEC-De Zebra's (Bosstraat- West) MAANDAG 11 APRIL Futsal 21:50 SEC-Allen Weerbaar (Beu kendal) orenstraa De kracht van reclame ligt in de herhaling Robin Ammerlaan heeft onlangs de eerste positie op de wereld ranglijst heroverd en die zaterdag in Key Biscane verstevigd. In de fi nale van 'Miami' versloeg hij zijn 'eeuwige rivaal' David Hall in drie sets: 6-4,2-6,6-4. Tijdens drie eerdere toernooien dit jaar, alle in Australië, speelden de twee ook tegen elkaar in de eind strijd. Hall won tweemaal, maar uitgerekend in Sydney, de thuis- wonnen moeten worden van de di recte concurrenten Leekster Eagles (thuis) en Estudiantes (uit). Deze teams hebben een overbrugbare voorsprong op de Soesters. Ove rigens geeft de tweede plaats geen recht op (indirecte) promotie. Voor volgend seizoen wil Firtina'93 de doelstelling mogelijk opschroe ven. De club ambieert een plaats in de eredivisie en zal daarvoor kam pioen moeten worden. Achter de schermen wordt bekeken welke or ganisatorische voorwaarden getrof fen dienen te worden om de spor tieve uitdaging een stap dichterbij te brengen. De stand bovenin: 1. ZSW 24- 57, 2. Leekster Eagles 23-44, 3. ZVU'95 24-43,4. Estudiantes 24- 43, 5. Firtina'93 24-42, 6. Snetse- laar 24-39. Het aprilconcert op zondagmiddag 10 april om half vier in de kerk van de H. Familie, St. Willibrordus- straat 19, staat in het teken van muziek uit de Engelse Gouden Eeuw. Centrale figuur hierin was koningin Elisabeth I (1533-1603). Zij verzamelde aan haar hof in Lon den belangrijke componisten, die zowel voor de kerkmuziek als voor de wereldlijke muziek van grote be tekenis waren. In deze omgeving werd met de composities van Thomas Morley het Engelse madrigaal (een prachti- Firtina'93 is teruggezakt naar de vijfde plaats van de eerste divisie. In Wijchen was koploper ZSW te sterk voor de Soesters die zonder Saban Aksit en Zeki Kurt waren afgereisd. De absentie van dit tweetal was een te grote aderlating voor Firtina'93 dat met 6-1 verloor van ZSW dat al kampioen was. Ahmet Camci en Ibrahim Kurt uit het tweede team debuteerden op het landelijke ni veau. Voor Firtina'93 zijn er nog twee mogelijkheden te klimmen op de ranglijst. Om als tweede of derde te eindigen in de competitie zal ge- ge vorm van wereldlijke, meerstem mige liedkunst) heel populair. De luitist John Dowland (1562-1626) werd beroemd door zijn liederen met luitbegeleiding (ayres) en zijn muziek voor de viola da gambasolo en viola da gambaconsort. De zevendelige reeks 'Lacrimae or Seven tears figured in Seven Pas- sionate Pavens' voor gamba-kwin tet zal integraal worden uitgevoerd. Dowland gebruikte hiervoor het lied 'Flow my tears' als basis. In deze cyclus weet Dowland enerzijds een indrukwekkende melancholi sche sfeer op te roepen, anderzijds bereikt hij met de door hem toege voegde oude dansen (pavanes, al- lemandes en galiardes) de nodige vreugde. Het stuk wordt integraal uitgevoerd door het gambaconsort van de Nederlandse Cantorij, be staande uit Maarten Kooij, discant; Hanneke Waardenburg, alt; Piëta Gardien, tenor; Jan Kaldeway, bas; Corinne Cassini, bas; het geheel o.l.v. Maarten Kooij. Vocale so listen zijn Susanne Weide, sopraan, en Marianne Ketel, alt. Aanvang: 15:30 uur. Entree: naar draagkracht. Voorafgaande aan het concert, vanaf kwart voor drie, is er koffie/thee. Tijdens de ontvangst is er nog een kleine verrassing. De jongens junioren B vanA V Pijnenburg zijn crosskampioen geworden van de provincies Utrecht, Noord-Hollanden Flevoland. In de finale in Amstelveen bekroonden ze een goed seizoen met de eerste plaats in het ploegenklassement. Timo van Beek ging zijn teamgenoten voor en pas seerde als vierde de finish. Met Thijs, Niels, Tim en Joël onderging hij even later een huldiging. Inmiddels zijn de 'h ,(££tL' een begrip ra bezorgers maken er van. Op school zijl 0p. En het isookni „eken helemaal Wacht de Soester zorgen, door weer e Ieren zomer. De Si -jnl is met recht tr ongens en meisjes, ^extraatje verdie Deze week krijgen c bezorgers een bonu gas en Frank Ko Lisa Koedijke Bram van Iperen Dirk Smit 'stfeli fe^ln'ndêH"" 'Kee kamPioens'cms heeft De Gemshoorn een uZsemaorntL mn,ercomPCitie. He, negental werd in de tweede hoger gaart DraherpnSPr)°?^ ^rsteen maS het komende winter een klasse dJtenZndearh^Z S'°ld'ook mor Ben Rademaker en Arie Alberti Zii moZoot165 mTden- die aan de competitie deelnamen Henrtëtte BZkwè,ie em,e klasse°P he' complex aan ie Daar wordt elke maandag-^^dojtdertdagavot^dgespeeld^budensedoE" IKomende zaterdag (9 in de vrijgemaakte ge kerk 'Schuilplaats' aar Speg 1 de 29e Open C vrouwen gehouden. 1 ker komt spreken ovt innerlijk heel worder E raak wordt op creati. ht door drama, mi van Gert en Wia van Jonneke is een bekt liefde spreekster en C van der Vijver zijn ta 'gepassioneerde jonge prachtig kunnen zinge De ochtend is een mog Vrouwen met het evan raking te brengen. De koffie staat klaar o Het programma begin uur en duurt ongevee uur. Er is dit keer g Aanwezig, omdat de tend op een zaterdag er een boekentafel. D prijs is 5,00. Infor nelies Polderman, B-mail: openochtendts Zie ook: www.interkei wenwerksoest.tk. De cursus Streetdance i deren van circa 10 tot jaar. Er zijn nog plaats lessen vinden plaats op middag in De Plantage 311. Bij voldoende dee een les van 15:30 tot en van 16:30 tot 17:3 kosten zijn 50 euro voo van één uur. Inschrijve informatie bij Stichting 035-60.99.255. Bijna elke dag worc verrast met een beri crant over een onbe erzoek of een nieuv eroep. Soms worde inders daarvan uit oms worden de 1 wereldberoemd. Wa an Marktplaats.nl. C erzoek naar 'Hoe b de smaak van een a£ iedoel maar. En nu 1 iver Ritueel begeleic nderclaad Ritueel begel ij je begrafenis al gerej jloe bedoel je? Ik denk even te zijn, hoor. Ik voi meer voor cremeren. M; Vaak moetje zoiets in 5 elkaar krijgen en dat va als je daar weinig van v Daar heb je t( begrafenisondernemer Selefoontje en ze kom angs. )at klopt. Maar als je n lersoonlijk afscheid wi liet in welke vorm prei )an bel ik de kerk. -n als je nou niet kerk ja, dan weet ik het reatief familielid zoeke bijvoorbeeld. Of wellic :elbegeleider bellen, lebben we die in Soest e dan ook echt van c loen? loe bedoel je, van die Veet je dat je elke dag ueel doet? Koffiedrink itueel, bijvoorbeeld. je het zegt, zo hat niet naar gekeken, itueelbegeleider is er na 'oor de koffie. Wat doe Jrecies? Regelt die all< litvaart? Of moet ik tc 'egrafenisondernemer temen? En is dat sp< "rematies? En als ik no :en gesprek wil om te wat voor mij is? Hoe zii tosten? En als ik nu tot _egelen voor mijn eigen Een vraag tegelijk gras Of, nog beter: luister v Radio Soest 'Een niet...'. Daar hoor je li van een ritueelbegeleii FM 102. ether

Soester Courant | 2005 | | pagina 16