1.39 1.39 3.75 0.99 1.19 Onderzoek woningbouw Staringlaan 4 49 |||HIMNIW||IIN2UHIIIff Vijf maanden intensieve controle op helmgebruik Ruim anderhalf jaar cel voor brutale afpersers GROTE BELANGRIJKE V00RJAARS KUNST- EN ANTIEKVEILING .20% NIJHOf Biefstuk Yorkham Van de Graaf SUCCESVOL VERKOPEN? WOENSDAG 6 APRIL 2005 83e JAARGANG NO. 34 DEZE WEEK Kfc 'Bromfietsers meest risicovolle groep' Politieke sympathie voor, maar ook kritiek op PvdA-plan Ook Soester krijgt gevangenisstraf Vernielzucht Anton v.d. Dijssel erelid Historische Vereniging Soest Kom zondag 10 april naar Intratuin Amersfoort OPEL-0- Rijverbod man SOESTER KALENDER A-van der Lee korting NU NAAR NIJHOf 15% korting op alle badmeubelen' 15% korting op alle schuifwanden' Woningmakelaardij - Taxaties Hypotheken - Assurantiën Hol Molenbeek DESKUNDIG ADVIES Technis Aardbeien Terrale Catarrato Saucijzen- of kaasbroodje Sperziebonen Bel voor een goed gesprek 035 6032737 REGIOMAKELAARS Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar 9,25 - Buiten Soest 18,50 - Losse nummers 0,65 Gecontr. oplage 11.900 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Actueel 3 Buurt fel tegen woningbouw. WD wil ouderenwoningen op plek tankstation. Soester 'hackt' tekeningen van Pentagon. Column Visser. Op 't Hoogt Actueel 4 Varia Liefde ontstond op de dans vloer. Wake tegen 'mensonterende situatie' in detectiecentrum. Reizigerspanel bewaakt kwali teit Regiotaxi. Familieberichten 6 Op Soest 7 Verdwenen Soest hervonden: Peter van den Breemer. Anton van den Dijssel erelid Historische Vereniging Soest. Tot en met september zal de po litie extra controleren op het ge bruik van de helm door bromfiet sers en hun duopassagiers. Met ingang van direct houden motor rijders van het Bureau Verkeer Onder Controle (BVOC) zestien uur per week deze groep in de ga ten. Ook het Scooterteam wordt ingezet. De extra controles zijn nodig, al dus de politie, omdat brom- en snorfietsers de meest risicovolle groep in het verkeer vormen. Hoewel ze slechts 0,6 procent van de verreden kilometers voor hun rekening nemen, vormen ze tien procent van het aantal verkeersdoden en achttien pro cent van het aantal gewonden. Die hoge slachtofferpercentages worden volgens de politie vooral veroorzaakt door het niet of on juist gebruik van de helm. Vaak zijn helmen kapot of te ruim, of ontbreekt er een kinband. Het BVOC gaat in Soest en de andere Eemlandse gemeenten een half jaar lang vier keer per week de routes langs waar veel brom- en snorfietsers komen. Dat gebeurt steeds door twee motor agenten die in tegenovergestelde richting het gebied doorkruisen. Ook het Scooterteam zal regel matig in Eemland noord en zuid te vinden zijn. Verkeershandhaving is het enige waarmee het BVOC zich bezig houdt. Het team bestaat uit 28 mensen die ter aanvulling van de politiedistricten de controles zul len uitvoeren. De komende vijf maanden letten ze vooral op het helmgebruik. Andere speerpun ten zijn alcohol, rood licht, gor del en snelheid. Huurwoningen 8 Cultuur 'Opruimbende' mondt uit in groot theaterspektakel. Open Huis bij muziekschool. Soesterberg Weinig inloop Hart voor Groen. VSB verzoekt heroverweging regeling grofvuil. Sport I 15 Martinus laat niet nog 's met zich sollen. WZ'49 plaatst zich voor na competitie. 'Meer vakleerkrachten gym hoognodig'. Prikbord Medische dienst. Kerkdiensten. Radio Soest. 17 De Utrechtse rechtbank heeft maandag drie Utrechters veroor deeld tot 21 maanden gevangenis straf wegens het afpersen van een gezin uit Soest. De 21-jarige zoon uit het gezin kreeg voor zijn be trokkenheid bij een andere afper singszaak anderhalf jaar celstraf, waarvan een half jaar voorwaar delijk. Ook kreeg de Soester verplicht reclasseringscontact opgelegd. De rechtbank vond bewezen dat de zoon vorig jaar in eerste instantie met de drie verdachten uit Utrecht een medestudent geld had afge perst. Toen dit slachtoffer financi eel was uitgeknepen, verlegden de Utrechters in september hun aan dacht naar het Soester gezin. On der bedreiging van geweld deden de Soesters afstand van een auto en 10.000 euro. De rechtbank nam het de Utrech ters kwalijk dat ze 'uitsluitend met het oog op financieel gewin' hun slachtoffers in financiële proble men hadden gebracht en doods angsten hadden aangejaagd. De medestudent zou zijn afpersers in totaal 25.000 euro hebben be- In Amersfoort is een negentien jarige Soester aangehouden op verdenking van vernieling. Hij zou met een zestienjarige Amers- foorter mogelijk een ruit van een woonkamer hebben ingegooid. Een bewoonster had het tweetal voor de centrale entree zien staan en hoorde direct daarna glasgerin kel. Ze belde de politie die de ver dachten even later aanhield. taald. Hij sloot zelfs met valse pa pieren een lening af om aan geld te komen. De Soester verdachte en twee Utrechters werden overeenkom stig de eis veroordeeld. Tegen de derde verdachte uit Utrecht was 21 maanden cel, waarvan zeven maanden voorwaardelijk geëist. De rechtbank vond echter dat daar niet mee kon worden volstaan, ge zien de ernst van het feit. Tijdens de algemene ledenver gadering van de Historische Vereniging Soest, die vorige week dinsdagavond plaatsvond in het Gildehuis aan de Steen hoffstraat, is Anton van den Dijssel met algemene stemmen benoemd tot erelid. HVS-voor- zitter Wim de Kam maakte dat bekend. Als reden noemde hij de zeer bijzondere verdiensten die Van den Dijssel in de afge lopen 25 jaar als bestuurslid van de HVS heeft gehad en zijn bui tengewone inspanningen voor het museum Oud Soest. Van den Dijssel was door ziekte zelf niet aanwezig. Het PvdA-plan voor 39 (goedko pe) woningen op het korfbalveld aan de Staringlaan kan in alge mene zin op de sympathie van een raadsmeerderheid rekenen. Maar dat betekent allesbehalve dat er een principeakkoord is gesloten. Inhoudelijk is er stof genoeg voor flinke discussies. Dat bleek donderdag uit de eerste politieke reacties op het initiatief voorstel van de sociaal-democra ten. Jongerenhuisvesting prima, maar als het al tot een concreet plan komt, dient het gemeentebe stuur onder meer te bepalen hoe veel en wat voor type woningen er komen. Bovendien is overleg nodig met alle belanghebbenden. Van die groep zijn de buurtbewo ners al in het verweer gekomen (zie pagina 3). Het bestuur van De Eemvogels, dat gebruik maakt van de gemeentegrond, wil niet reage ren totdat er een officieel plan op tafel ligt. Met uitzondering van GGS, dat liever een project van huurwo ningen van de grond ziet komen en helemaal geen haast heeft, vin den alle fracties het prima dat er op 24 mei in de raadscommissie voor het eerst inhoudelijk over het plan voor jongerenwoningen wordt gesproken. In de tussentijd wordt het college op onderzoek uit gestuurd. Niettemin kreeg de PvdA een la ding kritiek over zich heen over de manier waarop het initiatiefvoor stel tot stand is gekomen. Het feit dat de partij een bevriende pro jectontwikkelaar (oud-fractievoor zitter Kees Boerkoel) gevraagd heeft een plannetje op te stel len, kan volgens D66 en GGS de schijn wekken dat er sprake is van belangenverstrengeling. Die ballast wil PvdA-leider Paul Lemmen best van zich afwerpen. 'Wij zitten niet aan Boerkoel vast. Het mag ook een andere project ontwikkelaar worden, hoor. Het plan hoeft ook niet ons plan te zijn. Laat het college het verder ontwikkelen. Het gaat ons erom dat er voor jongeren betaalbare huisvesting komt.' CDA-fractievoorzitter Margreet van Roomen noemde het 'bedroe vend en misleidend' dat de PvdA zonder vooroverleg een plan pre senteert, dat de krant haalt voor dat betrokkenen op de hoogte zijn gesteld. Volgens Lemmen is het nog maar een eerste concept, met als doelstelling dat er verder over Zaterdag 9 april Grond water Testdag! U bent van harte welkom van 10.00 tot 17.00 uur. AMERSFOORT, Amsterdamsevveg 139, 033-4611203, donderdag koopavond. V.l wordt gesproken, ook met de be trokken verenigingen en burgers. 'Je kunt eerst met iedereen praten en afwachten of er een plan uit komt, maar je kunt ook een ini tiatief nemen en daarover gaan praten. Bij de gemeente komt er heel weinig uit op het gebied van volkshuisvesting, daarom hebben we voor deze volgorde gekozen.' Soest 2002 huilde niet met de frac ties mee, die stelden dat de raad alleen maar plannen van het colle ge moet beoordelen en zelf niet de markt moeten opgaan. 'Het colle ge heeft acht jaar de kans gehad, maar niets gedaan. De raad mag best op onderzoek uitgaan. Ik heb liever een woning van 160 duizend euro van een projectontwikkelaar dan een van 190 duizend euro van het college', aldus Teun Middel koop, wiens partij vorig jaar met haar bevriende projectontwik kelaar Jan Smeeing een plan be dacht voor goedkope woningen op het voormalige terrein van In de Ruimte, dat eigendom is van Smeeing Beheer. Dat plan haalde het niet, omdat een deel van de beoogde woningen de strikt ge trokken bebouwingsgrens van de gemeente zou overschrijden. Middelkoop greep de kritiek van MMW NEFKENS SOEST Wie cnders VOOR NIEUW EN GEBRUIKT AUTOMOBIELBEDRIJF HENRI NEFKENS SOEST BV iBirkstraat 30 - 3768 HH Soest] Telefoon (035) 601 23 64 Tussen eind maart en eind okto ber korfbalt De Eemvogels op het gemeentelijke terrein aan de Sta ringlaan. Het PvdA-plan voor be taalbare jongerenwoningen kan in algemene zin rekenen op veel poli tieke sympathie, maar inhoudelijk is er nog veel stof voor discussie. Foto: Foto Bell bewoners in Soest Zuid, op het volbouwen van de laatste restjes groen, nog wel even aan om het plan van Soest 2002, c.q. Smeeing te promoten: 'We moeten zuinig zijn op die plekjes. Je kunt beter een paar hectare buiten de rode contouren bebouwen.' Lees verder op pagina 3 Een dertigjarige Soester maakte het zondagmorgen wel erg bont. Rond kwart over vier negeerde hij het rode verkeerslicht op een kruising van de Dalweg. De politie zag dat en hield hem aan. Omdat de man naar alcohol rook, moest hij blazen. Hij had te veel gedron ken, zodat zijn rijbewijs werd in gevorderd. Dat bleek te zijn ver lopen. Met twee processen-verbaal en een rijverbod werd de Soester heengezonden. v V Van Breukelen, vast goed! y# v Makelaardij, hypotheken en assurantiën De Soester Kalender biedt vereni gingen en instellingen in Soest ge legenheid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'weekagenda' te melden. Donderdag 7 april 10:00 Vertelochtend 55+, Klaarwater, Wiardi Beekman- straat 475. 19:00 Inschrijving Oranje Vrij markt, De Plantage, Smitsweg 311. 20:00 Inloopavond 'Schuil plaats', Parallelweg 1, Vrijdag 8 april 14:00 Bingo 55+. De Klarinet, Klarinet 39, 3,00. 14:00 Inloopmiddag ontwerpbe- stemmingsplan Hart voor Groen, gemeentehuis, Raad huisplein 1. 20:00 Theater: Ingeborg Uijt den Boogaard met 'Lof der Zot heid', Idea-theater, Willaert- straat 49, 8,50/10,00. 20:30 Salon van de wijsbegeerte, Artishock, Steenhoffstraat 46A, 5,00. Zaterdag 9 april 06:00 Vroege-vogelwandeling IVN, start Wieksloterweg/Insin- gerstraat. 10:00 Open Ochtend voor vrou wen, Schuilplaats, Parallelweg 1, 5,00. 12:00 'Kraamfeest' boerderij Gerda Tupker, Insingerstr. 13. 19:00 Interculturele vereniging C4, Plantage, Smitsweg 311. Zondag 10 april 14:00 IVN-wandeling in Hooge Vuursche, start SBB, Hilver- sumsestraatweg. 15:30 Concert Nederlandse Cantorij, H. Familiekerk, St. Willibrordusstraat 19. 20:30 Film 'Samaritan Girl', Artishock, Steenhoffstraat 46A, 3,50/5,00. Maandag 11 april 20:30 Film '06/05', Artis hock, Steenhoffstraat 46A, 3,50/5,00. Dinsdag 12 april 19:00 Inschrijving Oranje Vrij markt, De Plantage, Smitsweg 311. Woensdag 13 april 14:00 Koekjesmiddag De Veen- weide, Vedelaarpad 53, 1,00. 16:00 Inschrijving Oranje Vrij markt, De Plantage, Smitsweg 311. 19:00 Snoeischouw Overhees, start bij Idea, Willaertstraat 49. 20:00 Lezing H. Lugtmeijer, 'Landschap ad referendum', Artishock, Steenhoffstraat 46A, 5,00. Autobedrijf Exclusief-Dealcr voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Neem grond mee uit uw tuin, neem water mee uit uw vijver en laat het GRATIS testen bij 't Vaarderhoogt. Grond: Schep op drie plaatsen in uw tuin wat grond op ca. 20 cm diep. Doe het bij elkaar en neem het mee naar'tVaarderhoogt. Grond- specialisten van het natuurbedrijf ECOstyle testen uw grond en geven u GRATIS een vakkundig advies. Water: Neem wat water uit uw vijver mee naar 't Vaarderhoogt. Onze medewerkers testen GRATIS uw vijverwater en vertellen u precies of verbetering wel of niet nodig is. Attentie: uitsluitend op zaterdag 9 april; Kijkdagen: Vrijdag 8 april Zaterdag 9 april Zondag 10 april Veiling: Maandag 11 april Vrijdag 15 april 19.00-22.00 uur 1 1.00-17.00 uur I 1.00-17.00 uur t/m aanv. 19.00 uur op alle ECO style producten en op alle artikelen ter verbetering van vijverwater. In het openbaar zullen ca. 3000 kavels aan kunst, antiek, schilderijen, goud, zilver, kleingoed en diversen verkocht worden. II .'Ti Vaartweg 109, Hilversum, Tel: 035-6247170, Fax: 035-6231623 Internet: www.vanzadelhoff.nl, E-mail: info@vanzadelhoff.nl bouwen woonwaren. baarn minervaweg 3, tel. 035 54 86 111, www.nijhofbaarn.nl Hol Molenbeek Soest Burgemeester Grothestraat 32 -j? Woning- en Assurantiemakelaars www.holenmolenbeek.nl 035 601 13 04 Installatie van alle topmerken AIRCONDITIONING. Snelle levering service - Onderhoud. Ook portable modellen direct uit voorraad. Zonder hak- en breekwerk. Bouis oan Airconditioning en luchtbehandeling Koningsweg 2-29, Soest - 035-6035650 E-mail: lgrift@tiscali.nl www.louisvandegrift.nl 500 gram JÊw 100 gram 500 gram 'n Fris droge witte wijn uit Sicilië per fles per stuk 500 gram C1000 versvoordeelmarkt Winkelcentrum 'Hartje-Zuid' Geldig t/m zaterdag, druk- en zetfouten voorbehouden- funda NVM QUALIS "Kijk op onze site" www.buijsregiomakelaars.nl

Soester Courant | 2005 | | pagina 1