ïmurfit COURANT V I ethouder bezorgt ID-kaarten zelf PIET FIETST ZEERU b; g ytz ►romfietsen krijgen kenteken I*aas» v. f /A Lwfümm i Regisseur als komedieschrijver nink Soestdijk zgtwijk 5W BOUWADVIES B.V. /technische keuringen o.g. /begeleiding Service van gemeente voor ouderen in De Heijbergh KERKDIENSTEN [inder parkeervakken "empellaan ongewenst Interesse bij bezoekers open dag 6De Linde' MEDISCHE DIENST Koninginnenacht met Shockproof in Time Out HULPVERLENING Odeon bereidt zich voor op bijzonder voorjaarsconcert KLu'ers van Soesterberg teruggekeerd uit Irak K@mni(ö)^ jf ||jVl»|| GSSYSTEMEN \Zn. TOF SPECMDMKERIJk IEMAKER r Linden i hal DESIGN WOENSDAG 13 APRIL 2005 L Jonus/malussysteem bij Attentiv in Soesterberg aT entiv 0800 - 0432 Optreden cabaret voor 55-plussers Utile Dulci voert 'Kort door de bocht' op Rommelmarkt M to m Klachten bezorging Soesterberg dorresteinweg,,. 3763 LL SOEST Telefoon: 035-6012s>, Fax: 035-60136JS v^hmMasS!^ Grondeaa^Ma fl«rat/ogSwertoam)lMM «W»fnjs, Sloopwwfaa,^ °ntwer" '"fra»oa»„ nzonwering Tel. (033)-480 22 44 Tel. (033)-480 25 20 installateur n Dijsselb.v. centrale verwarming lische installatie lefoon 035 - 601 24 7^ www.fischer.nl herapie raining nelaan 37a, 3762 DA Soest - 6013814, Fax 035 - 6029686 iotherapiesoestdijk. nl ysiosoestdijk@zonnet.nl D 35 - 6019666 Birkstraat 93 - Soest Tel. 601 23 54 fa Beukenlaan 46 - Soest Tel. 601 20 65 KERIJ Van Weedestraat 46A Soest - Tel. 601 38 77 Burg. Grothestraat 35 - Soest Tel. (035) 601 60 33 Fax (035) 601 37 05 E-mail: info@dejongaccountants.nl www.dejongaccountants.nl RILLEN PRECEN SLITTEN STANSEN NUMMEREN rzorging Familiebedrijf sinds 1938 \eleiding van uitvaarten, zoals u wenst. BV Soesterberg Dag en nacht bereikbaar vaart.nl 0346-351223 - SOEST TELEFOON 035 - 6010344 T~ IME KEUS LAAGSTE PRIJS iel or al uw dranken! el: 035 - 601 24 90 i Molenbeek g- en Assurantiemakelaars Grothestraat 32 Telefoon 035 - 601 1304 eek.nl www.holenmolenbeek.nl DEMEERN SOEST VIANEN ZEIST ia-Huishoudelijke apparatuur-Multimedia raat 52 3761 CG Soest 2 42 Fax: 035 - 601 04 94 Soest - Tel. 035 - 602 31 13 •bureau voor telecommunicatie ouwstation voor mobiele communicatie Nieuweweg 27-29a, Soest. J91000 - Telefax 035 - 6091009 info@vanhaltelecom.n) ercurius Golfkarton lefoon 035 - 609 53 00 lefax 035-609 53 11 v AND 0EVEL0PMENT www.rcto.nl jrtner gevestigd aan de Koningsweg in Soest wil zeggen dat wij voor iedere website een onform uw wensen. T. (035)-6032305 F. (035)-6032308 info@reto Verdook Trappen b.v. VOORHEEN cF3 a"n rheidsweg 2 - 3762 ER Soest 3on 035 - 601 35 91Fax 035 - 601 91 47 iil: verdonktrappen@tiscali.nl OESTERBERGSE Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: tussen 18:30 en 19:30 uur C. van Bameveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 -602 18 41 Zaterdag 16 april/ zondag 17 april Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 pr. Wil Veldhuis, eucharistieviering Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 10:00 geen opgave Prot. Kerk in Ned., Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. R. Zandstra Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra, H.A. World Outreach Church (info locatie: 0346-35.04.58) 10:30 H.D. Gosseth I Enige hilariteit ontstond bij het vergelijken van een jeugdfoto van me- I''trouw De Gouw met de foto op haar nieuwe identiteitsbewijs. Ook bewoner Spierenburg van De Heijbergh in Soesterberg kreeg zijn ID-kaart persoonlijk door wethouder Krijger uitgereikt. Foto's: Eemland Pers Boordat de gemeente het idee van jet Cosbo, de organisatie van sa menwerkende ouderenbonden in loest, overnam om de bewoners hn de zorgcentra de verplichte D-kaart aan huis te bezorgen, is Biet bezwaar van velen om twee leer naar het gemeentehuis te Éomen weggenomen. Vooral joor sommige bewoners van De heijbergh in Soesterberg zouden de noodzakelijke 'uitstapjes' erg pioeilijk zijn geweest. Na bewo ners van Molenschot en Groot Engendaal kregen zij de ID-kaart li huis uitgereikt. baarvoor was wethouder Bert Krij ger, die Onder meer ouderenbeleid i zijn portefeuille heeft, vorige Ifeek naar Soesterberg gekomen. In gezelschap van onder anderen Felix Thieme, directeur van de Stichting Zorgcentra Soest, en Marian van het Reve, directiesecretaresse, reik te hij in De Heijbergh aan mevrouw G.E. de Gouw en de heer H. Spie renburg de eerste identiteitskaarten uit. Ook de bewoners van Nieuw Mariënburg krijgen binnenkort hun ID-kaart bezorgd. Oorspronkelijk deed een bewoon ster van Molenschot de suggestie om de ouderen in de tehuizen de twee bezoeken aan het gemeen tehuis te besparen. Het Cosbo schaarde zich hierachter en vroeg de Stichting Zorgcentra Soest hier aan mee te werken. Het voorstel werd aan de gemeente voorgelegd en deze stemde ermee in. 'Als een dienstverlening aan de ouderen/ zei wethouder Krijger. Voor zover bekend is Soest de enige gemeente waarin de afdeling publiekszaken deze service aan ouderen biedt. Mevrouw De Gouw was de eerste in De Heijbergh die de kaart in ontvangst nam. Ze was er blij mee, 'want ik heb het al een keer mee gemaakt dat ik niets bij me had.' Ze voegde er direct aan toe: 'Bij de bank, hoor.' Na een uitgebreid praatje met mevrouw De Grouw, die praktisch haar hele leven in Soesterberg (eerst in Ons Belang, later in Bloemheuvel) heeft ge- 'woond, een hilarische vergelijking van de pasfoto op de ID-kaart met een ingelijste jeugdfoto van haar aan de muur, en de handtekening van mevrouw De Gouw voor ont vangst, ging het gezelschap naar bewoner Spierenburg voor de uitreiking van diens legitimatie- lussen 1 september 2005 en 1 november 2006 moet voor alle bromfietsen een kenteken worden aangevraagd. Nieuwe brommers Krijgen dat vanaf 1 september au tomatisch. De overgangsperiode loopt tot 31 december 2006. be procedure voor het aanvragen fran een kenteken begint bij de Erkende bromfietshandelaar. Hij Bchouwt' het voertuig en vult het Bijbehorende formulier in. Met dit Jchouwingformulier, met daarop lermeld o.m. het chassis-, het "lype- en het motornummer, wordt ér op het postkantoor een melding iedaan bij het RDW. Daarna ont- fangt de eigenaar een goedkeuring lan RDW thuis. Hiermee kan het jenteken worden opgehaald bij o.a. het postkantoor. Met het kenteken a de meidcode kan de verzekering gorden afgesloten. Beze nieuwe regelgeving voor hommers heeft ook gevolgen voor fie verzekering. De polis is straks niet meer voertuiggebonden, maar persoonsgebonden. Alle polissen zullen vanaf 1 mei a.s. worden voortgezet als doorlopende verze keringen. Wanneer de brommer wordt verkocht, kan ook de ver zekering worden opgezegd. Dekkingen Bromfietshouders kunnen kiezen uit drie verzekeringsvormen: Wet telijke Aansprakelijkheid, Diefstal en/of Aanrijding: De Wettelijke Aansprakelijkheidsdekking om vat schade die men een ander toe brengt De diefstaldekking biedt dekking voor schade ten gevolge van diefstal of pogingen daartoe en joyriding. De dekking 'Aanrijding' biedt dekking voor aanrijding- schade (ook door eigen schuld), beschadiging en vandalisme. Bij Attentiv - R.C. van der Burgt in Soesterberg kan men vanaf 1 mei a.s. de nieuwe bromfietsverzekering afsluiten met een bonus/malussy steem. Dit houdt in dat er schade vrije jaren v/orden opgebouwd, die een bepaalde korting op de premie vertegenwoordigen. Deze korting kan oplopen tot 75%. Wanneer men nu een nieuwe door lopende bromfietsverzekering bij dit bedrijf afsluit, ontvangt men direct 50% korting. Voor infor matie kan men altijd langskomen of telefonisch contact opnemen met Attentiv - R.C. van der Burgt BV, Veldmaarschalk Montgomery- weg 23 te Soesterberg, tel. 0346- 331534. Uw persoonlijk financieel adviseur Bromfietsverzekering met no-claimkorting tot 75% 0346-3315 34 Montgomeryweg 23, Soesterberg vnvwjttenfiv.nl/vanderbafgt.bv Bet verzoek van bewoners van Be Farman in Soesterberg tot op- leffing van parkeervakken aan Oude Tempellaan wordt niet fehonoreerd. Burgemeester en vethouders zien in het argument lat geparkeerde voertuigen het jutzicht belemmeren geen reden Jpn maatregelen te treffen. Voorafgaande aan het verzoek was Cl op de Farman een handtekenin- ^nactie, met name ook ingegeven )or het feit dat op het omstreden arkeerterrein aan de Oude Tem- ellaan (acht parkeervakken) re- elmatig een bus geparkeerd staat jie het zicht vanaf de uitrit van het (irkeerterrein belemmert. Burge- eester en wethouders wijzen erop kt de bus er legaal staat, in een Bguliere parkeerstrook, die aan erszijden aan de uitrit grenst, ëze situatie is niet uniek in de Imeente Soest, maar doet zich op Iel plaatsen voor. het zicht bij het verlaten van uitrit te verbeteren, verzochten voners van de Farman om op- jffing van één of meer parkeer- "een. Uit oogpunt van belem- bring van het zicht op de Oude Témpellaan is opheffing volgens B. en W. echter geen noodzaak: 'Het uitrijden van een uitrit moet altijd doorzichtig cn langzaam gebeuren. Als het zicht minder is, zal men daarbij nog extra voorzichtig moe ten zijn. De zichtbelemmering geeft friisschien het gevoel dat de situatie érg onveilig is, maar doordat de snelheid laag blijft, is de kans op een ongeval klein. Zodra iemand in het zicht verschijnt, kan men vrij wel direct stilstaan.' jurgemeester en wethouders vin den het veiligheidsrisico dan ook beperkt en niet zodanig dat zc bereid zijn daarvoor (twee) par keervakken op te heffen. Dit zou tamelijk de consequentie zijn van iet instellen van een parkeerver bod in de parkeerstroken. 'Gezien [de toenemende parkeerdruk door bet steeds hogere autobezit en de [vermoedelijke ontwikkelingen rond het Wostok-terrein dat hier direct aan grenst, is dit niet gewenst, al dus het college. Kinder- en jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar j Ondanks de tegenvallende belang stelling voor de open dag van kin derdagverblijf De Linde hebben de medewerkers zaterdag vol trots en enthousiasme 'hun' dagverblijf aan grote én kleine bezoekers getoond. Wat vooral in het oog sprong bij de nieuwe bezoekers was de grote speelhal waar de kinderen meteen volop gebruik van maakten. Het was voor de nieuwkomers met een duidelijk dat er in die grote speelhal heerlijk geravot kan wor den, maar ook lekker luieren op de grote kussens als een leidster bijvoorbeeld een mooi verhaal voorleest behoort tot de talloze mogelijkheden. Uiteraard werden de vier groepsruimten ook beke ken, de twee babygroepen waar de jongste bezoekers hun eigen plek hebben en de twee peutergroepen waar de oudere kinderen hun eigen plek hebben. De vier groepsruimten staan door schuifdeuren, gemeenschappelijke vcrschoonruimtcn en de speelhal met elkaar in verbinding waardoor kinderen en leidsters veel contact met elkaar hebben. Dit contact geeft dc kinderen een veilig gevoel. Er heerst op deze manier een ge moedelijke sfeer en er zijn weinig tot geen problemen bij bijvoorbeeld de overgang van een babygroepbe- zoeker naar de peutergroep, want iedereen kent elkaar immers. In de groepsruimten konden de nieuwkomers net als in de speel hal alvast wat sfeer proeven en het ruime aanbod van speelgoed, spel bewijs. Voor hem was de wethouder geen onbekende. 'Ik heb u wel eens eer der gezien bij de hulpacties voor Polen.' Ook hier liet Krijger weten het leuk te vinden de uitreiking te mogen en kunnen doen. 'Veel suc ces met de kaart. Ik hoop dat u hem niet vaak nodig heeft en dat hij héél lang meegaat.' Sinds 1 januari is de uitgebreide Wet op de identificatieplicht van kracht. Voor de ouderen betekent dit vaak dat een nieuw identiteits bewijs nodig is, omdat zij niet meer over een rijbewijs of paspoort be schikken. De identificatieplicht geldt voor iedereen van 14 jaar en ouder. Als de politie daar om vraagt, moet men een identiteits bewijs kunnen tonen. Alle 55-plussers in Soesterberg zijn vrijdagmiddag 15 april welkom in het ontmoetingscentrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein, wanneer daar de cabaretgroep 'Dan moet je mijn tante zien' optreedt. Het gezelschap brengt een cabaretesk liedjesprogramma vol nostalgie, humor en herkenning. Aanvang 14:00 uur. De toegang voor deze middag is gratis. Het verdient aan beveling tijdig aanwezig te zijn in verband met het aantal beschikbare plaatsen. De zaal is geopend vanaf 13:00 uur. Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, 0900- 43.01.430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorentzlaan 76, 030-69.95.952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, 35.24.67; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: @0900-88.44; alarmnummer: @1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 035-60.31.119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, 06-30.18.93.17. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 35.19.40, b.g.g. 35.16.58 of 35.13.46. Amant thuiszorg en Amant christelijke thuiszorg (voorheen Thuiszorg Eemland) Huishoudelijke verzorging, verzorging en verpleging, gespeciali seerde verpleging, overbruggingszorg, personenalarmering. U bent 24 uur per dag beschermd. 033-42.20.500; ook voor spoedeisende situaties tussen 17:00 en 08:00 uur en in de weekeinden. Amant uitleenservice Voor het lenen van hulpmiddelen en verpleegartikelen. Voor spoed eisende situaties 's avonds en in het weekeinde: 033-46.19.191. Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen: 033-29.94.669; dag en nacht bereikbaar. Eén op Eén Thuiszorg Particuliere en AWBZ-thuiszorg; gratis zorgadvies, 24-uurs bereik baarheid^ vakbekwaam, snel inzetbaar, betaalbare zorg, 035- 54.12.016; buiten kantoortijden voor spoedeisende gevallen: 06- 51.54.03.73. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 35.23.91. Grofvuil, 0800-766.20.00. Nu Koninginnedag in aantocht is, zijn weer veel vrijwilligers druk in de weer met het organiseren van allerlei activiteiten. Tot die groep behoren de medewerksters van Time Out in de Banninghal aan de Banningstraat. Zij hebben ter gelegenheid van deze dag voor vrijdag 29 april, vanaf 22:00 uur, een nachtfeest georganiseerd, met live muziek door de band Shockproof. Deze nacht zal Shockproof met als zangeres Anneloes van Kervel; Frank van den Essenburg, De groep Shockproof die in Soesterberg een afwisselend pro gramma verzorgt. bas; Jos van den Hoven, sax en gitaar; toetsen Cor van der Waal, toetsen; Willem van Doezelaar, gitaar, en Jan Beunk, drums, de avond opluisteren met afwisselend rock, soul, rock and roll, funk en blues. Voor deze avond zijn kaarten voor 5,00 te koop bij tankstation J. van Ekens aan de Rademakerstraat en in Time Out zelf. De Soesterbergse toneelvereni ging Utile Duici (UD) beleeft op vrijdag 22 en zaterdag 23 april IP $5, een primeur wanneer ze het komi sche blijspel 'Kort door de Bocht' opvoert. Het is namelijk geschre ven door regisseur Frank van den Berg, samen met Fred Goeth. en knutselmateriaal bekijken en uitproberen. Het dagverblijf heeft ook een ruime speelplaats grenzend aan zowel de babygroepen als aan de peutergroe pen. Hoewel de buitenspeelplaats verdeeld is in een baby- en een peuterkant komt het vaak voor dat oudere baby's met hun leidster(s) op bezoek gaan bij de peuters. Ook de peuters kunnen af en toe nog eens een bezoekje brengen aan de babykant. De medewerkers van het dagver blijf besteden naast het begeleiden van de groepen ook veel aandacht aan het individuele kind. Ze heb ben een goede kijk op wat het kind nodig heeft en prettig vindt en handelen daarnaar. Het kind staat onder alle omstandigheden centraal. De medewerkers van De Linde nodigen overigens buiten de open dag om iedereen uit om alsnog een kijkje te komen nemen op het dagverblijf waar zij met veel enthousiasme hun werk doen. Be langstellenden kunnen dan, net als de bezoekers van de open dag, de sfeer in het gebouw proeven en uitleg krijgen op welke manier de leidsters de kinderen verzorgen en begeleiden. Men kan gewoon eens langskomen, maar het beste is het vooraf een te lefonische afspraak te maken. Eén van de leidsters kan dan genoeg tijd vrijmaken voor een rondleiding en het beantwoorden van vragen. Het dagverblijf De Linde is op werkda gen open van 07*00 tot 18:30 uur, tel. 0346-573702. Van den Berg regisseert dus zijn 'eigen' stuk in Soesterberg in een voorstelling die volgens de acteurs veel publiek verdient. Utile Dulci heeft er alles aan gedaan een mo dern en vlot geschreven komedie op de planken te brengen en zal zorgen voor een avond met een gulle lach. Het stuk gaat over Piet Kok, een directeur van een transportbe drijf in een klein dorp. Naast zijn drukke baan wil Piet met zijn eigen partij deelnemen aan de gemeente raadsverkiezingen. Op die manier wil hij rondwegen en villawijken realiseren. Het zal duidelijk zijn dat daar veel weerstand tegen is. Om zijn politieke imago wat op te poet sen, laat zijn campagneleider Bert hem meedoen aan de plaatselijke wielerronde. Alles loopt uiteindelijk helemaal in de soep als ook nog blijkt dat zijn dochter een lesbische relatie heeft met een journaliste van de regionale krant. De secretaresse van Piet, Vera, probeert de boel ordelijk te laten verlopen terwijl zijn eigen vrouw, Fie, haar snor drukt. Het stuk wordt geproduceerd door Utile Dulci en geregisseerd door Frank van den Berg. Utile Dulci I Ontmoetingscentrum 'De Drie Eiken'f Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346-35 14 02 Op zaterdag 23 april staat het ont moetingscentrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein in Soesterberg in het teken van een rommelmarkt. Hier kan men van 10:00 tot 13:30 uur terecht om te snuffelen tussen het grote aanbod van de meest uiteenlopende spulletjes. De op brengst komt ten goede aan de organisatie van evenementen voor de 55-plussers in Soesterberg. Voor deze rommelmarkt kunnen nog spullen worden ingebracht (geen witgoed of grote meubelen). Het adres is Dorpsplein. 18, tel. 0346- 351402 -"«at mmmt* fj§§? V is trots die eer voor haar rekening te mogen nemen. Beide voorstellingen vinden plaats in dorpshuis Burgstede aan het Dorpsplein en beginnen om 20:15 uur. De zaal is open om 19:30 uur. Voor informatie en het bestellen van kaarten, tel. 0346-352060 en 0346-352222. Het drietal dat de decors voor z 'n rekening heeft genomen voor de uitvoering door Utile Dulci in Soesterberg: Van links naar rechts: Annelies Boumans, Monique Mus- ters en Thea van den Berg. Foto: Eemland Pers Na de pauze zijn de spotlights ge richt op het leerlingenorkest van Odeon. Deze doorgaans jonge muzikanten brengen 'Scenes from a Royal Tapestry' ten gehore. Di rigent Gerrit de Weerd vindt het belangrijk dat de leerlingen al vrij snel Ieren om met elkaar samen te spelen in een orkestopstelling. Ode on besteedt dan ook veel aandacht aan de muzikale opleiding van deze toekomstige orkestleden. 't Stokje wordt vervolgens overge nomen door de muzikanten van het symfonisch blaasorkest die onder leiding van De Weerd een Ameri kaans programma ten gehore bren gen. Het swingende Slaughter on tenth Avenue, met op melodisch slagwerk Thorwald Jorgensen, cn het zeer bekende American Patrol worden uitgevoerd. Odeon heeft in de muziekkeuze voor dit concert uiteraard aandacht geschonken aan het feit dat dit jaar 60 jaar bevrij ding wordt gevierd. Het prachtige koraal Hymn to the Fallen en Mars 1941 van componist John Willi ams sluiten daar uitstekend bij aan. Daarnaast laat de talentvolle slagwerksolist Thorwald Jorgen- sen zijn gevoel voor ritmiek en timing zien en horen in het thema uit de hilarische musical 'Strike up the Band' (Gershwin). Jorgensen begon zijn carrière al op jeugdige leeftijd, volgde lessen bij Peter Elbertse (paukenist bij het Neder lands Philharmonisch Orkest) en legde zich tijdens zijn conservato riumstudie slagwerk vooral toe op de marimba. Het bespelen van dit instrument met 4 of zelfs 6 stokken is één van zijn specialiteiten. Kaar ten voor dit concert a 8,50 zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Drogisterij Sukking in Soesterberg (Rademakerstraat 21) en de VW in Soest (Stcenhoffstraat 9B). Zaterdag 16 april kunnen bezoe kers van het voorjaarsconcert van symfonisch blaasorkest Odeon genieten van een muzikale avond. Het publiek wordt tijdens het eer ste deel van het concert meege nomen in de sfeer van 'Russische passie', waarna in het tweede deel een eerbetoon wordt gebracht aan de 'American Swing'. Voor dit concert heeft Odeon twee ervaren solisten uitgenodigd, Arco van Zon (hobo) en Thorwald Jor- gensen (slagwerk). De muzikale leiding van het orkest is in handen van dirigent Gerrit de Weerd. Het orkest, dat tot de landelijke top behoort, heeft inmiddels vele bijzondere concerten op zijn naam staan en bereidt zich momenteel in tensief voor om van het voorjaars concert een bijzonder spektakel te maken. Het concert vindt plaats in het Officierscasino te Soesterberg, aanvang 20:00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. Voor de pauze staat het concert in het teken van muziek waarin de passie van het Russische volk voor dansen en muziek naar vo ren komt, waaronder Lezghinka, Polovtsiaanse Dansen en Slavisch Mars. Bijzondere muziekstukken -met herkenbare melodielijnen van bekende componisten zoals Khatchaturian, Borodin en Tsjai- kowski staan centraal. Eén van de solisten die acte de pre- sence geeft, is de getalenteerde ho boïst, Arco van Zon. Hij verzorgt de uitvoering van het hobo-con cert Variations van Rimsky-Kor- sakov. Van Zon, gespecialiseerd in kamermuziek, heeft inmiddels diverse prijzen in ontvangst mogen nemen. Hij was van 1995 tot 1996 verbonden als le hoboïst aan het Balletorkest en is momenteel le hoboïst van het European Union Chamber Orchestra waar hij ook meerdere malen als sofist heeft opgetreden. Muziekliefhebbers kunnen op 16 april genieten van een bijzon der concert door Odeon in het Of ficiers Casino. In het bijzijn van de Commandant Tactische Luchtmacht, Generaal- majoor Hans de Jong, is vorige week het grootste deel van het helikopterdetachement van de vliegbasis Soesterberg en Gilze- Rijen uit Irak teruggekeerd. Onder leiding van de detache mentscommandant, luitenant-ko lonel Erik Ruizendaal, arriveer den 83 militairen op de vliegba sis Eindhoven. De laatste Cougar transporthelikopters en Apache ge vechtshelikopters, gestationeerd op Soesterberg, komen deze week te rug met een transportvliegtuig. Het 1(NL) Helidet SFTR was sinds juni 2003 onder de vlag van SFIR op Tallil Air Base in de provincie Al Muthanna gestationeerd. Het detachement bestond tot eind juni 2004 uit vier Chinook transporthe likopters van de basis Soesterberg en ruim 80 militairen. In deze peri ode heeft het Nederlandse detache ment met ruim 1400 vlieguren een belangrijke bijdrage geleverd aan de stabiliteit en rust in Irak. In augustus 2004 werden de taken van het heükoptefdetachement overgenomen door vier Cougar transporthelikopters, die in totaal 476 missies en 1.140 vlieguren maakten. Naast de algemene ta ken, het transporteren van perso neel en materieel en een 24-uurs MEDEVAC stand-by voor de Battle Group van de Koninklijke Landmacht, werd bijv. een Cougar ingezet bij het vervoer van de stem biljetten van As Salman en Bussaya naar As Samawah tijdens de eerste vrije verkiezingen in Irak. Met de terugkomst van dit detache ment komt een eind aan de aanwe zigheid van militairen van de vlieg basis Soesterberg in Irak. LI LLAUTOBEDFttJP J de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK-keuring 50,- (incl.) Rademakerstraat 31a Soesterberg - Tel.: 0340 - 351530 Vrijwilligers Terminale Zorg Vrijwillige Terminale Zorg Een activiteit van het Nederlandse Rode Kruis Afdeling Soest-Soesterberg Bel voor informatie of hulp 0630189317 Voor de abonnees in Soesterberg is het klach tennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabe- zorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op don derdag nabezorgd.

Soester Courant | 2005 | | pagina 13