>e slagroom én het toetje zijn op €27,- s.v. V.V.Z/49 C.S.W. '70 Procent begroting rond' Clubkampioenen Springbokken Situatie Soest nog penibeler Na 53 weken verlies van MHC Hotors Soest PAGINA 14 VÓÉNSDAGJ3APRÏL2ÖÖ5™ 9.395,- 900,- 350,- 10.645,- 650,- 9.995,- 575,- 45,- 47,- 15,- 500,- 11.177,- 9.995,- EDERLAND pamSovoco moet nu keihard werken aan volgend seizoen SOESTER COURANT PAGINA 15 VOLLEYBAL Openingstijden kantoor SOESTER COURAJ\3T Stichting TVS honderd procent optimistisch VOLLEYBAL TURNEN TEL. 035 - 6014152 De Zebra's met 'buitenspelgoal' toch naast SEC VOLLEYBAL Na wekenlange strijd gymnasten en springers Nog twee of drie puntjes voor heren Sovoco SOFTBAL ATLETIEK Deelname aan nacompetitie dreigt Dames laten zich verrassen door HMC: 0-1 HOCKEY Knickerbockers openen seizoen met fraaie zege I FUTSAL DVS eindigt in middenmoot Aanstaande zaterdag is de laatste thuiswedstrijd! Eet-Villa Van den Brink WATERPOLO Arno Priem Duinkikkers komt pas laat op gang sterberg len g gelegen tdlopend is recent ulrt biedt ersgroep O G al uw binnen- en aschilderwerken. )okvoor uw undig onderhoud. 8 06-52333810 Exploitatieplan p/mnd. uliere aankopen. Afgebeelde foto icatie. Zolang de voorraad strekt. reerd. land treden op als intermediair. Ford rediet Registratie in Tiel om gegevens iid op te vragen. Prijzen zijn incl. BTW/ deringsbijdrage en leges. Wijzigingen Soest (hoek Dalweg). vw.ford-eemlan.dmotors.nl I tl- '8*8 i Hartstochtelijk bedanken speelsters en fans van StamSovoco elkaar voor opportunistische prognoses. Nu moet de Stichting Topvolleybal Soest een een spectaculair seizoen. Met een zesde plaats in de reguliere competitie en topprestatie leveren, anders dreigt het avontuur als een nachtkaars uit te een halve finaleplek in de Play Offs overtroffen de volleybalsters de meest gaan. Foto: Jaap van den Broek ln augustus zaten volleybalsters en begeleiders van StamSovoco in hef zonnetje. Terwijl ze zich daar lieten koesteren door de warme zonnestralen besloten ze dat ze geen negende of tiende wilden worden, om maar vooral niet te gen degradatie uit de eredivisie te hoeven spelen. Zeven, acht maan den later speelden ze voor honder den uitzinnige toeschouwers in Amstelveen en Soest. Negenmaal maar liefst. Drie weken en zes wedstrijden la ter dan verwacht brak de 'vakantie' aan voor de sportploeg die bijna een maand lang 'hot news' was in landelijke sportkringen. Tot dat Martinus na de eerste thuis nederlaag van dit seizoen resoluut een einde maakte aan wat op het meest gelezen medium (Teletekst) een 'sprookje' werd genoemd. 'De slagroom op het toetje, mag nifiek', beschreef Derk de Saeg- her de roes, waarin volleybalmin- nend Soest en omgeving tijdens de Play Offs raakte. De trainer/ coach had nog het meest genoten van de enorme ambiance in met name Spleasure Centrum. 'Vijf- tot zevenhonderd mensen, dat is voor iedereen hartstikke leuk, dan zie je dat het leeft.' De uitschakeling door Martinus kwam niet als een donderslag bij heldere hemel en werd niet eens als een nederlaag geslikt. Natuur lijk had De Saegher vanuit spor tief oogpunt graag gezien, dat zijn ploeg wat meer punten had ge scoord in de laatste twee duels met de Amstelveense titelkandidaat. 'Maar ja, de zesde plaats in de competitie was al ruim boven verwachting. En toen we met 2- 0 achter stonden tegen AMVJ, dacht iedereen dat het gebeurd was. Daarna hebben we nog ze ven finales gespeeld en Martinus de enige thuisnederlaag van dit sei zoen toegebracht.' Donderdagavond liet Martinus niets aan het toeval over. De ploeg die voor aanvang van de competi tie verkondigde voor de beker én ie titel te gaan, wilde het niet op :en beslissende wedstrijd in Am- telveen laten aankomen. Daarom verd het in Spleasure Centrum veer 0-3 (21, 17, 19). Volgens )e Saegher maakt Martinus een oede kans in de finale tegen titel- erdediger Longa'59 dat met veel ïoeite Pollux (3-2) uit de eind- rijd hield. Het zou de ideale re- anche zijn voor de nipt verloren ekerfinale. elf zit de volleybalcoach mo- lenteel in een vacuüm. Op ver- >ek van de Stichting Topvolleybal Baest (TVS) polst hij speelsters die •walgend seizoen de selectie moge lijk kunnen versterken. Maar het I «moeilijk onderhandelen met een Hldbuidel waar (nog) niets in zit. 'ik heb contacten met speelsters van verschillende verenigingen. Als je met tien meiden praat en er kómen er twee, dan mag je al in je Banden wrijven. Maar dan moet je ze wel iets kunnen bieden. Zonder jeld begin je niets. Dan mag je niet fan mij verwachten, dat ik kan to- -eren. Ik vraag geen budget van •00 duizend euro, maar er moet rel 20 duizend meer komen dan oor dit seizoen was toegezegd, wil je goede volleybalsters kunnen aan- ma. 9.00 - 17.00 uur di. 9.00 - 16.00 uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10.00 - 15.00 uur trekken. Bij een andere club krij gen ze veel meer dan hier wordt betaald. En ze komen heus niet, omdat ze Soest zo'n leuke plaats vinden hoor. Als StamSovoco een stapje hoger wil, moet het budget omhoog.' Spelersgroep De trainer zit deze week met de huidige spelersgroep om de ta fel. De verwachting is dat Molly gaan. O'Brien na de zomervakantie niet terugkomt. Als ze komt, zal ze pro beren in een ander land onder de pannen te komen, vermoedt De Saegher. Dat betekent dat er een nieuwe middenaanvaller moet komen en verder onder meer een aanvaller voor de linker kant. Dit seizoen bleef StamSovoco gevrijwaard van blessureleed, maar als er volgend seizoen iemand langdurig uitvalt, De Stichting Topvolleybal Soest (TVS) heeft momenteel 70 dui zend euro binnen aan sponsorgel den, dan wel toezeggingen daar voor. Gelet op het enthousiasme en de bereidheid van potentiële geldschieters venvacht bestuurslid Leo Verver dat de resterende der tig procent ook kan worden bin nengehaald. Dat zou betekenen dat eredivisievolleybal in Soest voor volgend seizoen is gegaran deerd. Hoewel er op dit moment geen grote vis in de vijver zwemt, is de TVS ervan overtuigd, dat het de begroting kan dichten. Het concen treert zich nu vooral op een grotere groep (kleinere) sponsors in plaats van op één grote. 'Van de huidige groep sponsors gaan we er van uit, dat ze allemaal doorgaan. Daarnaast hebben we een aantal toezeggingen van nieu we sponsors, maar die willen nog afspraken maken en vervolgens de contracten ondertekenen', zegt Verver. Hij zegt er honderd procent ver trouwen in te hebben dat topvol leybal in Soest behouden blijft. 'Ons uitgangspunt is dan ook dat we doorgaan. Voor 1 mei willen we helderheid kunnen geven of we zeventig tot tachtig procent van de begroting hebben zeker gesteld.' De TVS gaat, net als bij dit sei zoen, uit van een budget van 100 duizend euro. Hoofdsponsor Co- nesco zou dit jaar een substantieel bedrag overmaken. Het was de be doeling dat een deel daarvan zou worden gereserveerd voor het ko mend seizoen, zodat de TVS en StamSovoco met een gerust hart aan het nieuwe seizoen zou kun nen beginnen. Door het wegvallen van hoofd sponsor Conesco kwam de stich ting dit seizoen plotseling in de problemen. Een groep mensen heeft zich inmiddels garant ge steld voor de vergoedingen voor speelsters en begeleiders voor dit seizoen. De stichting moet nog wel enkele rekeningen aan leveranciers voldoen. Maar de vlag wappert inmiddels uitbundiger dan enkele weken ge leden. De succesvolle deelname van het damesteam aan de Play Offs heeft daar zeker een rol in gespeeld. 'Daar hebben we abso luut profijt van gehad. We had den geen betere PR kunnen krij gen. De aandacht, de volle zalen. We hebben veel mensen uitgeno digd en die hebben het met eigen ogen kunnen zien. Het heeft effect gehad, door de Play Offs hebben we een gemakkelijke opening naar sponsors gekregen.' Het stichtingsbestuur gaat onver droten voort in de zoektocht naar sponsors. In de loop van de ko mende week zal het ook met trai ner./ coach Derk de Saegher om de tafel gaan zitten om diens sportieve wensen te inventariseren. De trai ner, die een contract voor nog een seizoen heeft, meent dat een begro ting van 120 duizend euro nodig is, wil de ploeg een stap verder kun nen maken (zie ook andere artikel over StamSovoco). De Springbokken heeft sinds vrij dag vier nieuwe (overall) club kampioenen. Dat zijn Britt de Groot, Eric van Zandwijk, Esther Beukema en Joep de Jonge. Daar naast waren er tal van winnaars in de diverse categorieën. Van de damesselectie toonde Britt de Groot zich de beste. Eric van Zandwijk versloeg de overige selec tieleden bij de heren. De Jonge en Esther Beukema pakten hun titel bij de gymnasten. De afgelopen weken stonden bij De Springbokken volledig in het te ken van de interne titelstrijd. Voor de ogen van de jury kwamen ruim 250 leden in actie, die allen in hun eigen leeftijdsgroep en discipline hun beste beentje voorzetten. De clubkampioenschappen leverden een regen aan kampioenen op, niet dan nadat zich in veel categorieën een zeer spannende strijd had afge speeld. Vaak waren de onderlinge verschillen minimaal. Gymnastiek meisjes. 6-8 jaar: Anne Beukema, Annekoos Wieman, Ra chel van den Brink, en Rachel Trap man; 9-11 jaar: Carlien Gordijn en Nynke Mostard; 12-15 jaar: Bri gitte Sprengers. Gymnastiek jongens. 6-8 jaar: Joep de Jonge; 9-11 jaar: Ruben van Vliet; 12-15 jaar: Ruben Eylers. Selectie meisjes: 1. Kimberley Voest, 2. Fleur Jongma, 3. Mar- lien Pos. VOETB ALrzondag kan dat zomaar twee of drie plaat sen op de ranglijst schelen. En dan is het succes van dit jaar snel ver geten. De Saegher is optimistisch gestemd over het vinden van nieuwe geld schieters, waardoor StamSovoco ook volgend seizoen in de eredi visie kan blijven spelen. 'Als ik de geluiden hoor, verwacht ik wel dat het rondkomt.' Tot een minuut of tien voor tijd wees alles er op dat SEC de thuis wedstrijd tegen de Zebra's zou gaan winnen. De groenwitten leid den met 1-0 en de gasten hadden eigenlijk nog geen kans gehad. Toch viel de gelijkmaker. Daar hing een penetrante geur van buitenspel aan. De grensrech ter vlagde, maar de scheidsrechter negeerde dat signaal en wees even later naar de middenstip. Voor SEC, dat stevig in de mid denmoot staat, maakte het allemaal niet veel uit. De ploeg had het duel wellicht voor rust kunnen beslis sen. Toen was er sprake van een richtingsverkeer met een hoofdrol voor Wesley Ribberink en een vrije trap van Antek Wojtkowski die de bal tegen de lat zag stuiten. Pas na 65 minuten voetbal schoot Ramon Heynen, in een wirwar van spelers, de bal in het doel. Een kwartier tje later stelden de Hilversummers, die meer aanvallers hadden ingezet, een belangrijk punt veilig. Trainer René Ribberink kan ont spannen naar het eind van het sei zoen werken. 'Ik heb besloten dat ik blijf rouleren met de spelers. Er staat niets meer op het spel en ik wil iedereen laten spelen.' Wint StamSovoco zaterdag in De Bunt met minimaal 3-2 van US 2 dan maakt het helemaal niets uit wat de andere degradatiekandi daten doen. Zelfs bij een 2-3-ne- derlaag kunnen de Soesters waar schijnlijk opgelucht ademhalen, want het zou een grote verrassing zijn als alle concurrenten met 4-0 zouden winnen. Maar liever neemt Jurjan van Slooten in zijn laatste wedstrijd als trainer/coach van de volleyballers het zekere voor het onzekere. Hij denkt dat zijn afscheid met een overwinning kan worden opgeluis terd. Het uitduel met US 2 werd met 1-3 gewonnen, alle spelers zijn weer fit en afgelopen weekeinde lieten zij eindelijk weer eens goed volleybal zien. Dat was niet genoeg om Gemini de stuipen op het lijf te jagen. De Hil versummers zijn gewoonweg beter en dankten de winst in de eerste twee sets vooral aan hun blokke ring. StamSovoco kwam sterk terug (21-25) en dreigde zelfs langszij te komen toen het 21-23 in de vierde set werd. Daarna ging het toch nog mis, maar Van Slooten heeft veel vertrouwen in een goede afloop. Na vijf jaar stopt hij als trainer/ coach van de ploeg die in die peri ode tweemaal promoveerde. Selectie dames: 1. Britt de Groot, 2. Floor van Wakeren en Romee van de Plaats, 3. Mayke Eich- holz. Selectie jongens: 1. Steven Kuipers, 2. Rijk de Vries, 3. Rock Olthof. Selectie heren: 1. Eric van Zand wijk, 2. Merijn Burgers, 3. Evert van Dijk. Springen recreanten. 6-9 jaar: Anne Beukema; 10-12 jaar: Lau ra Steendijk; 13-15 jaar: Nienke Beukema. Springen selectie, t/m 12 jaar: Timon SIoos; 13-15 jaar: Esther Beukema. We/cenlang was De Springbokken in de ban van de clubkampioenschappen. De strijd leverde veel winnaars op. Foto: Herman van Dam VOETBALrzondag Voor Soest is de situatie nog peni beler geworden. De ploeg verloor niet 1-0 bij Hollandia en hoorde tot haar schrik dat concurrent De Kennemers een 1-3-achterstand had omgebogen in een 6-3-zege op subtopper Stormvogels/Tel star. Bij dat laatste nieuws krabde menigeen zich achter de oren. In de slotfase van een competitie vallen vaak de meeste verrassen de uitslagen. De enigszins opval lende zege van de De Kennemers betekent wel dat de Noord-Hol landers de Soesters zijn gepasseerd op de ranglijst. Verandert er niets in de stand, dan zal Soest in de nacompetitie moeten knokken te gen degradatie. Maar het kan ook gebeuren, dat Soest zondag bij het reeds gedegradeerde ZAP wint en dat De Kennemers onderuit gaat bij koploper FC Hilversum dat de titel nog niet heeft veilig gesteld. In de laatste speelronde zou Soest dan op eigen veld, tegen Hoofd dorp, direct klassenbehoud kunnen realiseren. Het blijft koffiedik kijken tot het laatste fluitsignaal van de betreffen de wedstrijden. De vraag is hoeveel schorsingen Soest over zich uitge sproken krijgt na de hoosbui van gele kaarten. Vraag aan alle Soest- leden wie ze niet op hun verjaar dag uitnodigen, en je hoort in koor de naam van Smit. Niet die van de voorzitter Paul Smit, maar van de invaller scheidsrechter die zon dagmiddag zowel Nico Verburg als Jörgen van Hattem met een tweede gele kaart uit het veld stuurde en nog een aantal Soesters een kaart toonde. De vervanger van beoogd scheidsrechter Van Diemen wekte in het Soester kamp sterk de in druk dat hij zich schuldig maakte aan willekeur. Verburg kreeg zijn tweede prent toen hij de bal weg trapte, Van Hattem werd als eni ge bestraft, nadat spelers van beide elftallen betrokken waren geweest in een opstootje. Polletje In voetballend opzicht had Soest niet veel in te brengen. Het veld- overwicht was meestentijds voor Hollandia. Het enige doelpunt van de wedstrijd viel vijf minuten voor rust. Reijer Ran, die na maanden zijn rentree maakte, zal er met wei nig plezier aan terug denken. De doelman werd verrast door een 'polletje' dat de bal een andere richting meegaf. Verder keepte Ran weer prima en hield hij in de tweede helft zijn ploeg in de race. Zonder doelpunten kom je echter niet ver. Voordat hij van het veld moest had Verburg de gelijkmaker op zijn schoen. Jordie Brouwer en Gerdo Kuenen combineerden, de bal kwam bij Verburg, maar diens schot was een prooi voor de col lega van Ran. Zelfs met negen man kreeg Soest nog een mogelijkheid om een punt uit het vuur te slepen, maar aan de overzijde sprong Hollandia te kwistig met grote kansen om. Het bleef daarom 1-0. Stand onderin: 9. De Kennemers 20-20, 10. S.O. Soest 20-19, 11. EDO 20-15, 12. ZAP 20-12 (ge degradeerd). Na 371 dagen verloren de dames van MHC Soest weer eens een competitiewedstrijd. Middenmo ter HMC verraste de ongeslagen lijstaanvoerder aan de Bosstraat: 1-0. De voorsprong van Soest op de nummer twee blijft 12 punten, want ook Arnhem gleed uit. De Soester hockeysters hadden de vijftien voorgaande duels in deze competitie gewonnen. Vorig sei zoen sloten ze af met een serie overwinningen, die eenmaal werd onderbroken door een gelijkspel. De laatste nederlaag dateerde van 4 april vorig jaar. Dat was dus even wennen voor Soest dat echter geen schade op liep. Het kampioenschap kan de ploeg van Hans Kroon nauwelijks meer ontgaan. Aan zeven punten heeft Soest voldoende, en dan mag Arnhem geen punt meer verspelen. De titel kan wellicht deze maand nog worden gevierd. Met de beste bedoelingen begon nen de hockeysters aan het thuis duel met HMC, maar in de zeventig minuten bakten ze er weinig van. De bezoeksters overdonderden de koploopsters en er moest worden geknokt. Veel balverlies voorkwam dat Soest een vuist kon maken. Via een counter scoorde HMC voor rust de 1-0. Soest kreeg kansen op de gelijkmaker, maar onder meer de paal stond die in de weg. 'Gelukkig hoeven we niet te vrezen voor onze positie op de ranglijst. Wakker geschud zijn we zeker', al dus Chris Marije Sudmeijer. Heren Ook het herenteam van MHC Soest morste punten. Tegen IJsseloever kwam de formatie van Paul Jonker niet verder dan 1-1. Het stond lang 1-0, nadat Pepijn Goedhart in de eerste helft had gescoord. Daarna verzuimde Soest verschillende ke ren de voorsprong meer gewicht te geven. De ploeg had eigenlijk alles onder controle, maar moest het duur betalen dat ze een twee de doelpunt achterwege liet. Soest dacht de slotfase van de wedstrijd te kunnen uitspelen, maar een mi nuut voor het eind sloeg IJsseloe ver, derde op de ranglijst ineens toe. Voor promotie naar de eerste klas se hoeft MHC Soest niet te vrezen. De ploeg staat er nog steeds riant voor en blijft lijstaanvoerder. Merion van Asch in duel met een tegenstandster van HCM. De gas ten verrasten de Soesters aan de Bosstraat. Foto: Foto Bell De softbalsters van De Knickerboc kers hebben de ouverture van de competitie met een overwinning op Almere cachet gegeven. Het werd donderdag 9-14 voor de dames die zich de hele winter hebben voorbe reid op de wedstrijdenreeks. De ploeg van Daan de Clippelaar is versterkt met drie speelsters, terwijl Britt van de Vlag de rol van pitcher toebedeeld heeft gekregen. Dat ging haar goed af. Ze ging on zeker van start, maar haar zelfver trouwen groeide en ze zette twee slagvrouwen met drie slag aan de kant. Het in- en het outfield kwamen scherp voor de dag en maakten weinig fouten. Ook het slaan ging iedereen goed af. Enkele fraaie honkslagen van Corry Nauwelaerts en Van de Vlag hielpen De Knic kerbockers aan de overwinning. Voor DVS zit de competitie er op. In de tweede klasse speelde de ploeg een bescheiden rol. De ze vende plaats was de beloning voor het futsalteam dat in een nieuwe samenstelling was gaan spelen. Dat wordt door DVS als een 'redelijk resultaat' beschouwd. De laatste twee duelé, met NVC, en 's Gra- veland, werden met 2-3 en 0-3 verloren. aanvang 14.30 uur op Sportpark Zonnegloren De wedstrijdbal wordt aangeboden door: Met een nieuw persoonlijk record kan Arno Priem tevreden terug blikken op de marathon van Rot terdam. Ondanks de regen, die al gemeen als spelbreker werd gezien in de poging van de toppers het wereldrecord te verbeteren, kwam de Pijnenburger uit op een eind tijd van 3.12.24, ruim een uur na winnaar Jimmy Muindi. Priem liep tien minuten van zijn oüde record af. Voor Jan van de Lee verliep de wedstrijd minder geslaagd. Door problemen met zijn hiel moest hij na 24 kilometer uit de race stap pen. In de moeilijke uitwedstrijd in Grootbroek tegen Bron lukte het de heren van De Duinkikkers pas in het laatste part te overtuigen. In het ondiepe bad hadden de Soester waterpoloers even de tijd nodig om zich aan te passen. Toen dat een maal lukte, konden ze in de tweede helft voortvarender te werk. In die periode werkten ze een 3-1-achter stand weg. Het werd 3-2, maar pas in de vierde periode gaf de Soester ploeg vol gas. Bovendien maakte ze handig gebruik van de overtalsitu- aties, zodat na afloop een 4-6-zege kon worden bejubeld. Hoofdsponsor: Brink Kantoorartikelen Co-Sponsor: Bosman Bedrijven B.V. €B Adviesgroep Kledingsponsor: Sport 2000 Sub-sponsors: Bar Eetcafé d'Oude Enghe Procar B.V. Bar Eetcafé Centraal Jeugdsponsor: René de Bruin Bouwbedrijf Overige selectie ondersteunde sponsors zijn: Bakker Bedrijfswagen Groep Becker Int Transport Bouwbedrijf Van den Hengel Deelen B.V. Makelaars Harrie Toonen Assurantiën Linden Bedrijfskleding B.V. Printkado Promotie/ Relatiegeschenken Van Hengstum Apparatenbouw B.V. Van de Meer Dakbedekkingen Van de Munt Automaterialen B.V. Van der Wardt Horeca Amusement Van f Net B.V. Verhuizingen Wasiel Steitner Witgoedspecialist

Soester Courant | 2005 | | pagina 15