'M. i? i Red Stars: 4 decennia in 1 weekeinde 1SPOBH The Red Stars Degradatie Shot een feit WOENSDAG 13 APRIL 2005 SOESTER COURANT PAGINA 16 BASKETBAL Geen eer te behalen voor basketballers VOETBAL PSV, Ajax en Feyenoord op toernooi Soest TENNIS KORFBAL Basketbalclub viert jubileum met o.a. 150 oud-leden Kampioenschap dames en heren Red Stars is een feit Soest-Zuid met achterstand de kleedkamer in BASKETBAL Basketbalvereniging bedankt DE SPONSORS van het JUBILEUMWEEKEINDE (14 en 15 mei) en zet ze alvast graag in de schijnwerpers VR Adviseurs Eetcafé/Bar Centraal Transportbedrijf C. van Heezik Drukkerij Klomp Rechtsanwaltkanzlei Notariat Cramer - Wegener - Hecker - Cramer Eetvilla Van den Brink Witgoed Specialist Brepo BV Van Hengstum Apparatenbouw Drukkerij Smit Van Dam Sports Auto Smeeing Amersfoort Soester Courant marozwembaden.nl M&M Makelaars Yves Rocher Nederland Smurfit Mercurius Slijterij Toon van den Linden De Schieter geeft startsein voor 7e duatlon Soesterberg DUATLON Sportprogrammy LTC Soestdijk moet voor dubbels terug Om effect breedtesportbeleid te meten Neerslag gooit roet in eten Onderzoek sportparticipatie Sportuitslagen U^e Vaessen sluit jeugd af met gouden en zilveren plak TENNIS TAFELTENNIS KVO richt zich op tweede plek in veldcompetitie Veel vijfde games in spannend duel ZITVOLLEYBAL Meer topvolleybal aan de Dalweg Zitvolleybal op vrouwendag Na sterk debuut in eerste divisie Firtina'93 wil naar eredivisie FUTSAL Duivenberichten Promotie voor De Duinkikkers Peter van Wegen Wie van öoest houdt, leest de TELEFOON (035) 601 41 52 BADMINTON Galerij der kampioenen WOENSDAG 16 MA, Margreet Blanken speelt 'Etty' in NPB-kerk r~ 0800 - 0432 Bericht voor alle adverteerder: in deze krant In Maassluis viel er weinig eer te behalen voor Red Stars. Green Eagles was vastbesloten het kam pioensfeest voor eigen publiek te gaan vieren en bij de Soesters draait het de laatste weken niet echt lekker. Over de uitwedstrijd zullen ze bij Red Stars niet veel woorden meer vuilmaken. Het werd 97-55, ty pisch zo'n uitslag die je snel wilt vergeten. De basketballers sluiten zaterdagavond in Beukendal de competitie af tegen Leiden 3. Af hankelijk van het resultaat maakt de ploeg nog kansen op de plaatsen drie, vier en vijf. Dames Voor de dames was er evenmin succes. Red Stars mocht het excuus aanvoeren, dat topscorer Tessa de Bruin niet kon meespelen tegen BOB waarmee de Soesters door gaans spannende duels uitvecht. Maar dat een lage trainingsop komst niet ongestraft blijft, werd zaterdag ook wel duidelijk. In de eerste helft beende Red Stars de Zuid-Hollanders nog bij (28-28), daarna kwamen ze op routine en lengte en spelvreugde te kort. De nummer een van de ranglijst won terecht met 56-69. De traditionele top drie van de Ne derlandse voetbalwereld neemt deel aan het internationale jeugdvoet- baltoernooi van Soest. Naast PSV, Ajax en Feyenoord doen op 21 en 22 mei ook de D- en E-pupillen van Germinal Beerschot, Lokeren, AA Gent en KV Mechelen mee. De pupillen van Soest completeren het deelnèmersveld. Mede dankzij Theo Westerveld, die weer bij de organisatie van het jeugdtoernooi is betrokken, krijgt het publiek een kijkje in de toekomst van het vaderlandse top voetbal. Tal van topspelers van dit moment voetbalden ooit met Ajax of Feyenoord op de Bosstraat- Oost. Het is voor het eerst dat ook PSV deelneemt. Het toernooi vindt plaats sinds 1970. Ook dit jaar is de toegang gratis. De zaterdag heren van Soest-Zuid moeten binnenkort nog een keer tje naar Maam. De wedstrijd werd namelijk onderbroken vanwege regenval. Op dat moment waren Koos Steenbakkers en Maarten Zoetelief net aan de derde set van hun dubbel begonnen. Ze zullen die partij straks moeten winnen (net als het koppel Jonkheim/Eg- ter), willen ze nog kans maken op een gelijkspel. Soest-Zuid kwam namelijk met een 3-1-achterstand uit de singles, omdat Danny Egter en Maarten en Stefan Zoetelief niet konden winnen. Alleen Martin Jonkheim slaagde daarin. Xander de Groot was nog niet beschikbaar en zal komend weekeinde voor het eerst een single voor zijn rekening nemen. De ploeg speelt dan aan de Bosstraat tegen Shot. Wedvlucht Duffel DE ZWALUW E. v.d. Brakel Znn 1; van Es Rijk- sen 2; Patrick Ingrid 3; R. van 't Net 5; R. van Hornsveld 9; H. Woudstra 10; H. Vonk 18; G.M. Schimmel 25; Th. Post 26; H. Vos 43; M. van Rou wendaal 47; Gebr. De Bruin 58; J. Benschop 63; J. van Dijk 69; C. Kamp- Jiorst 74; Th. Wigtman 75; R. van der Mast 83; P. Kanters 98; Weldink/van Hengstum 131; S. van de Heiden 136; «-/„ïëB Uit de oude doos: Een van de eerste kampioensteams van Red Stars met £)e toekomst: Vorige week meldden zich 50 basisscholieren in het kader o.a. oprichter Rinus Valk (achterste rij midden) van het breedtesportproject 'kies je sport'. Al 150 oud-leden hebben hun komst aangekondigd en de ver wachting is dat nog een groot aan tal voormalige rode sterren op 14 en 15 mei spontaan sporthal Beu kendal zal binnenstappen. Voeg daarbij de 170 huidige basketbal lers en het is duidelijk dat op het verjaardagsfeest van Red Stars alle jaargangen de revue zullen passeren. Oprichter Rinus Valk, ruim dertig jaar exploitant van restaurant Beu kendal, is er natuurlijk bij. Meer spelers van het eerste uur duiken in het pinksterweekeinde terug in de tijd. Ongeveer 115 oud-basket ballers gaan op de zaterdag ook weer de basketbalvloer op voor het historische toernooi met zes tien teams, waarin tijdgenoten met elkaar nog eens letterlijk een bal letje kunnen opgooien. Maar dan over vroeger. Er komen Nederlandse (beker)kampioenen in actie en zelfs een ex-international in de persoon van Renske Peters. San dra van Embricqs, de beste bas ketbalster die uit de vereniging is voortgekomen, is verhinderd. De meervoudige (beker)kampioen van drie verschillende landen, Europees kampioen en ex-prof (LA Sparks) woont in de Verenigde Staten. Uit dat land zou moeiteloos een team van oud-leden kunnen worden op gesteld, maar voor zover bekend is van hen alleen Christine van den Brink in de gelegenheid de Grote Oversteek te maken. Walter Russak pakt het vliegtuig in Spanje om ploegmakkers van wel eer tegen het lijf te lopen, ex-preses Leon Tromp probeert zich vrij te maken van zijn werkzaamheden in Madrid. Frits Buffart hoopt zijn verhuizing van Zuid-Frankrijk naar Denemarken zo te plannen, dat hij bij Beukendal een tussenstop kan maken. Anderen verlaten hun stel lingen in Limburg, Noord-Holland of waar dan ook voor het treffen tussen oude glorie en het actuele ledenbestand. Hoogtepunten Dieptepunten komen langs de relativeringslat te liggen. Zoals de afsplitsing in de jaren tachtig (later gevolgd door een fusie). Hoogtepunten keren in herha lingen terug, nog glansrijker dan ze waren. Zoals de nationale (beker)kampioenschappen, de le gendarische paas- en scholieren- toernooien en de uitwisselingen met clubs uit tien landen. Om or ganisatorische redenen werd ervan afgezien om de buitenlandse con tacten weer aan te knopen, maar BC'70 uit het Duitse Soest zorgt tijdens het feestweekeinde van de globetrotters voor het interna tionale tintje. Bij deze vereniging komt Red Stars nog jaarlijks over de vloer. Herinneringen ophalen kan onder andere op zaterdag 14 mei tijdens de (besloten) feestavond van de club, na het toernooi van oud-le den. Op 15 mei loopt het program ma naadloos over in toernooien voor de jeugd en de senioren, een receptie, een reünie en 'afterparty' en een 'kidsfestijn' voor de jeugd. Daarnaast heeft de redactie van deze krant uit betrouwbare bron vernomen, dat de organisatie en kele verrassingen in petto heeft. Piet Renooy, Corry Nauwelaerts, Elly van den Brink, Peter Hellinga, Bob Kooter en Yvonne Smink, het is zo maar een greep uit de namen die samen vier decennia basketbal- plezier vertegenwoordigen. Van dit moment zijn John Bertus en Dick van der Hammen de langst zitten de leden. Basketballen doen ze al meer dan dertig jaar onafgebroken. Bertus werd als coach begin jaren negentig Nederlands kampioen met de jongens aspiranten. Sinds enkele jaren spelen beide kinderen van Van der Hammen voor Red Stars, zoals inmiddels zoveel 'tweede ge neraties' in de voetsporen van pa en/of ma zijn getreden. Net als veel andere verenigingen telt Red Stars niet meer zo veel leden als in de jaren zeventig en tachtig. Basketbal is in Nederland een kleine sport, maar de club is nog springlevend. Ze kijkt straks een weekeinde lang achterom, maar heeft het vizier ook op de toekomst gericht. Mooi voorbeeld daarvan is 'Kies je Sport' waarvoor sportwethouder Harry Witte vorige week het startsein gaf. Basisscho lieren kunnen daarin vier weken lang bij een club trainen. Met vijftig leerlingen begroette Red Stars de meeste deelnemers van de achttien participerende clubs. Programma Het programma van het jubileum- weekeinde van Red Stars in sport hal Beukendal is als volgt: Zaterdag 14 mei: 12:00 Historisch toernooi oud leden 20:00 Feestavond Zondag 15 mei: 10:00 Jeugdtoernooi 12:30 Seniorentoernooi 13:30 Receptie 15:00 Reünie, afterparty en kids festijn. Inschrijven voor het toernooi voor oud-leden kan tot uiterlijk 20 april via johan@smitbv.nl Daarna is deelname afhankelijk van eventueel beschikbare plaatsen in een team. Op De Vlasakkers wordt 21 mei de Duatlon Soesterberg gehouden door De Schieter. Het hoofdge recht van de wedstrijd maakt deel uit van het nationaal duatlon cir cuit, maar er is ook aandacht voor recreanten en kinderen. De toppers komen om 14:00 uur in actie en leggen 10 kilometer te voet, 40 kilometer per fiets en nog eens 5 kilometer hardlopend af. Er kan ook recreatief worden meege daan, maar buiten mededinging. Om 11:00 uur klinkt het startschot van de Rob de Haas Memorial. De deelnemers kunnen op elk onder deel volstaan met de helft van de afstand. Voor de jeugd van 12 tot en met 15 jaar is er een speciale wedstrijd over 2,5 km lopen, 10 km fietsen en 1 Ion lopen. De kinderduatlon start om 9:30 uur en gaat over tweemaal een ki lometer lopen, terwijl tussendoor 5 kilometer moet worden gefietst. Het is de zevende keer dat triat lonvereniging De Schieter deze duatlon organiseert. Voor meer informatie en inschrijving: www. duathJonsoesterberg.nl Aanmelden voor de Rob de Haas Memorial en de kinderduatlon kan ook nog op 21 mei ter plekke. Softbal 19:30 De Knickerbockers (H) VIPS (Bosstraat) ZATERDAG 16 APRIL Baskethal 20:30 Red Stars (H)-Lciden 3 (Beukendal) Korfbal 15:30 KVO-SGV (Kerklaan) 12:30 Altius 4-De Eemvogels (Hil versum) Tafeltennis 16:00 Shot-Victoria 2 (Orlando- gebouw) Tennis 10:30 TV Soest-Zuid-Shot (Bos straat) voetbal 14:30 WZ'49-CSW (Eemweg) 14:30 Hees-VIOD (V.O. Utrecjit- sewcg) 14:30 't Vliegdorp-Cobu Boys (Abrona) 15:00 Delta Sports-SEC (Hou ten) Volleybal 17:00 StamSovoco (H)-US 2 (De Bunt) Waterpolo 17:15 VZC-De Duinkikkers (D) (Veenendaal) 18:00 Aquafit 2-De Duinkikkers (H) (Castricum) ZONDAG 17 APRIL Honkbal 10:00 Almere-De Knickerboc kers Basketbal 14:15 SBU-Red Stars (D) (Utrecht) Hockey 12:45 Kampen-MHC Soest (D) 14:30 HBS-MHC Soest (H) Tennis 10:00 LTC Soestdijk-ALTA (Schrikslaan) Voetbal 14:00 ZAP-Soest (Breezand) 14:00 HDS-SEC (Leersum) MAANDAG 18 APRIL Futsal 20:55 SEC-BFC (Beukendal) Neerslag gooide zondag roet in het eten tijdens de openingswedstrijd van LTC Soestdijk. Aan het be zoek aan De Manege kwam na de singles een vroegtijdig einde. Het duel werd gestaakt bij een stand van 2-2 en zal op 5 mei worden vervolgd. De nieuwkomers Lianne Bröhlman en Taco Koelewijn (die al eerder voor LTC Soest speelde) gaven in Apeldoorn direct hun visitekaartje af. Bröhlman moest aanvankelijk in de tiebreak buigen voor Natalie Rooks, maar klopte haar alsnog via 6-3 en 6-1. Koelewijn had twee sets (6-1,6-3) nodig. De 'oudere' garde had pech. Zowel Nanda Reems als Arjan de Bruijn legde het af in drie sets, zodat de tussenstand gelijk was. Aan de dubbels kwamen de ten nissers niet meer toe, omdat het te hard regende. Zo kwamen Brian Reijngoud en Karen van Konings- bruggen niet eens op de baan. Op donderdag 5 mei gaan ze opnieuw naar Apeldoorn om de resterende vier partijen te spelen. LTC heeft goede hoop op een gunstige uit slag, omdat het in de dubbels en de mixen op z'n sterkst is. Een overwinning op De Manege kan mogelijk een gouden zet zijn, want deze opponent behoort vol gens Reijngoud en co. waarschijn lijk tot de concurrenten voor het kampioenschap, waarop de Soes ters azen. Soestdijk speelt zondag 17 april voor het eerst thuis. ALTA wordt om 10:00 uur op sportpark Schrik slaan verwacht. De komende maanden zal on derzoek worden gedaan naar de sportparticipatie van de ruim 45 duizend inwoners van Soest. Eind 2007 gebeurt dat nogmaals, zo dat bekeken kan worden wat het breedtesportbeleid concreet heeft opgeleverd. Sportcan heeft de opdracht ge kregen om onder meer in kaart te brengen welke Soester(berger)s sporten en of ze dat in teamverband of individueel doen. Of dat ze mis schien in ongeorganiseerde vorm bewegen. Deze zogenaamde nul meting geschiedt in alle acht wijken binnen de gemeente. Inwoners van Soest kunnen een enquêteformulier tegemoet zien. Over tweeëneenhalf jaar zal het zelfde onderzoek nog eens worden uitgevoerd. Aan de hand van de verschillen tussen beide uitkomsten kan de gemeente analyseren of haar breedtesportbeleid daadwerkelijk heeft geleid tot het doel dat meer mensen van alle leeftijdscatego rieën in beweging komen. Het onderzoek naar sportparti cipatie kost 12.000 euro. Op de begroting van de gemeente is daar geen ruimte voor, maar het Sport- platform Soest hecht veel waarde aan het 'onderzoek. Het heeft zelfs gespaard en stelt zevendui zend euro uit haar subsidiepotje ter beschikking. De gemeente ziet het belang er ook van in en zal bij de Voorjaarsnota een dekking aangeven voor het restant van de rekening. Tegen Huizen lijkt geen kruid gewassen en daarom richt KVO zich in de veldcompetitie op de tweede plaats. De achterstand op de ongeslagen koploper is normaal gesproken niet meer in te halen en daarom willen de Soesterbergers proberen 'the best of the rest' te worden. Daarbij krijgen ze concur rentie van tenminste drie andere ploegen, waaronder Het Bosch. KVO deed daarom aan de Kerklaan goede zaken door deze tegenstander met 15-9 te verslaan. Vooral in de eerste helft liep de aanval van KVO op rolletjes. Via 6-2 werd het 8-3, alvorens Het Bosch trachtte aan te klampen (8-5). Met een ruststand van 10- 5 kon KVO rustig aan de tweede helft beginnen, maar daarin was het spel beduidend minder. Fransen en Hans van Gooi pas op het vijftiende matchpoint van de bezoekers: 20-18 in de beslis sende game. Tegen Gerwin Jansen maakte Fran sen eindelijk het eerste punt voor de thuisploeg. In een spannende vijfde game trok hij aan het langste eind. Rega liep vervolgens uit naar 1-6, waarna Fransen weer tegen scoorde tegen Luyer. Omdat Jan sen verloor van zijn naamgenoot en ook Van Gooi niet tot winst kwam eindigde de wedstrijd in 2-8. Fransen vond het jammer dat Shot Rega dit keer niet aan het wankelen kon brengen. 'Maar met 5-5 wa ren we ook gedegradeerd', grapte de kopman van Shot. Zijn ploeg heeft nu ook geen theoretische kans meer om in de derde divisie te blijven. 'De degradatie was te verwachten, maar we hebben het wel langer spannend gehouden dan gedacht. Ik vind dat vooral Hans en ik heel goed gespeeld hebben.' Rega 2, het team dat Shot de afge lopen seizoenen al zo vaak tegen kwam, bleek zaterdag weer eens te sterk. In het Orlandogebouw werd verloren met 2-8. De Soesters zijn nu officieel gedegradeerd naar de hoofdklasse. Beide teams kennen elkaar inmid dels door en door. De wedstrijden verlopen altijd in een goede sfeer en zijn meestal spannend. Dit keer was dat niet anders. Het knappe gelijkspel van de heenwedstrijd bleek echter niet haalbaar. De eerste partijen gingen gelijk op, maar steeds bleef Rega aan de goede kant van de score. Marcel Jansen verloor met 12-10 in de vijfde game van Robin Luyer en in het dubbel capituleerden Martin Sporten Nederlandse Sport voor Gehandicapten. Spleasure Centrum aan de Dal- weg staat zondag tussen 11:00 en 15:00 uur in het teken van in tegratie tussen valide en minder valide sporters. Dat is al enkele jaren het geval op of rond de in ternationale vrouwendag. Ditmaal is de sportdag verschoven, omdat StamSovoco verplichtingen had in de Play Offs. De Nebas/Nsg houdt in de week van 18 tot 23 april tevens haar lan delijke collecte. De opbrengst komt ten goede van sportbeoefening door mensen met een lichamelijke beperking. Deze financiële injectie is onmisbaar voor tal van organi saties en instellingen, omdat er vaak kostbare aanpassingen nodig zijn. Verenigingen die activiteiten organiseren voor sporters met een handicap kunnen een beroep doen op de Nebas/Nsg. Ook op 17 april zal de collectebus rondgaan onder deelnemers en toeschouwers. De dames van StamSovoco mogen dan eervol zijn uitgeschakeld in de halve finale van het Nederlands kampioenschap, liefhebbers van topvolleybal komen ook zondag 17 april nog aan hun trekken in Spleasure Centrum. Daar wordt in het kader van de internationale vrouwendag voor de vierde keer een zitvolleybaltoernooi gehou den. Het Nederlands team, met Marijke Roest uit Soest, dat in september zilver won op de Paralympics in Athene, neemt het dan op tegen het succesvolle damesteam van StamSovoco, de club die ook een jeugdteam afvaardigt. Zitvolley- balteams van onder andere Om- niworld zijn ook van de partij, net als een gelegenheidsteam van de Nederlandse Bond voor In Spleasure Centrum heeft Fir tina'93 zich gerevancheerd voor twee achtereenvolgende nederla gen. De ploeg won vrijdag met 7-4 van Leekster Eagles en passeerde deze tegenstander op de ranglijst. Voor eigen publiek verscheen Fir tina'93 eindelijk weer eens in een complete samenstelling. Dat leek aanvankelijk weinig verschil te maken, want binnen tien minuten keek de thuisploeg tegen een 2-0- achterstand aan. In de tweede helft wakkerde de (Turkse) storm aan. Met drie treffers werd Alemdar Kurt topscorer. Firtina'93 staat nu vierde met een punt achterstand op ZVU en Estu- diantes. De laatste ploeg is over anderhalve week de tegenstander in de afsluitende competitiewed strijd. Het debuutjaar in de eerste divi sie is Firtina'93 zo goed bevallen, dat de futsalclub over een jaar de stap naar de eredivisie wil maken. Het bestuur wil een gediplomeerde coach en een assistent aantrekken, en gaat de spelersmarkt op om een brede, en sterke selectie van tien voetballers op de been te kunnen brengen. De interne organisatie zal worden geherstructureerd. Doel stelling, aldus het bestuur, is zo snel mogelijk te promoveren naar de hoogste Idasse. De zwemploeg van De Duinkik kers is gepromoveerd naar de Dl-klasse. Met grote voorsprong op de andere clubteams sloten de jeugdzwemmers van de Soester vereniging de competitie in stijl af. Uitgerekend in het thuisbad van Spleasure Centrum zetten ze zaterdag de kroon op hun werk. Met een groot aantal persoonlijke records en eerste plaatsen maakten ze het feest compleet. De jaarlijkse viswedstrijd Baarn- Soest-Bunschoten is zaterdag ge wonnen door Peter van Wegen. Uit de Eem hengelde hij 6.53 meter vis, bijna een halve meter meer dan Jan Stevenhagen (tweede) en ruim een meter meer dan Nol Koot (derde). Hoewel de weersomstandigheden allesbehalve ideaal waren, hapte de vis redelijk toe. Vooral de brasem liet zich vangen. Aan de wedstrijd deden 35 leden van De Snoekbaars Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest Gerla NVAD-wedstrijd. Fred en Monique Zwiers: le deb. 3 latin en 5e deb. 3 standaard; Ronald Besamusca en Le- onie Gerla: 2e deb. 4 latin (gepromo veerd) en 3e deb. 4 standaard; Robin en Margot Roskam, en Olivier en Margret Hagen: halve finale deb. 4 latin; Henk en Carola Lensink: le scn. 3 latin; Har de Herfst en Ante Moerkerke: 3e deb. 2 standaard en 4e allround klasse. Sepp NADB-wedstrijd Steenwijk. Eric en Charlotte Voorn: le hoofdklasse; Piet en Ronny Hoogland: 5e sen. 2 A-klas se; Klaas en Anja Hofman: 6e sen. 2 A-klasse. NVAD-wedstrijd Hilversum. Frans en Roellie Kerstens: le 60+; Dick en Mieke van Kuik: 2e 60+; Theo en Ciska van Galen: 4e deb. 2 sen. F&DC wedstrijd Soest/teammatch Nederland-Engeland. Jeroen Kuiper en Naomi Jansen: 5e standaard en 6e latin; Quint de Groot en Linda Wijnands: 2e standaard en 4e latin; Fred Smalbrugge en Els Cornelisse: 7e standaard en 7e latin; Jasper van Schaik en Lorraine Voorn: 2e standaard en 3e latin; Rob en Quinta Schambach: 6e standaard; Toon en Roellie Schrijvers: 3e open senioren; Wim en Ineke Mengerink: 4e open senioren; Sander Egges en Linda Westerveld: le open junioren; Mathijs Steegtstra en Emely Hendrix: 2e open junioren. GV Soestduinen Jeugd Tour Golfvereniging Soestduinen, eerste van tien wedstrijden. Deelnemers met GVB: 1. Hidde Rooker, 2. Ruben Mulder, 3. Sebastiaan van Rijthoven; meisjes met baanpermissie: 1. Kirsten Scbotema, 2. Stephanie Auer. SO Soest A-junioren: WZA A3 - SO Soest A2 1-1; MB-junioren: Nieuwland MB1 - SO Soest MB1 1-2; B-junio ren: Jonathan BI - SO Soest BI 2-3; Austerfitz BI - SO Soest B3 11-2; C- junioren: Geinoord Cl - SO Soest Cl 1-1; D-pupillen: SDO Dl - SO Soest Dl 1-2; WZ'49 D4 - SO Soest D2 0- 15; Nieuwland D2 - SO Soest D3 4-1; KWA D3 - SO Soest D4 2-2; Achter veld D2 SO Soest D5 3-0; MD-pupil- len: SO Soest MD1 - Achterveld MD1 2-5; E-pupillen: SO Soest El - Ussel- meervogels El 5-7; APWC El - SO Soest E2 2-4; WZ'49 E2 - SO Soest E3 7-2; SO Soest E4 - Usselmeervogels E5 2-1; SO Soest E5 - Nieuwland E7 6-1; TOV E4 - SO Soest E7 2-6; SO Soest E8 - Hooglanderveen E4 10-0; SO Soest E10 - Spakenburg ME3 8-1; F-pupillen: SO Soest F1 - Spakenburg F1 0-5; Spakenburg B2 - SO Soest F2 1-8; Nieuwland F3 - SO Soest F3 2- 2; Usselmeervogels F4 - SO Soest F4 1-0; SO Soest F5 - KWA F2 3-0; SO Soest F6 - KWA F3 1-2; Hoog landerveen F4 - SO Soest F7 1-2; SO Soest F8 - WZA F7 1-2; SO Soest F9 - WZ'49 Fll 8-1; Spakenburg Fll-SO Soest F10 5-1; Ilse Vaessen heeft met haar mix partner Jorrit de Ruiter de Ne derlandse jeugdtitel met succes verdedigd. Voor de derde achter eenvolgende keer werd het koppel nationaal kampioen. De Soesterse won dit weekeinde verder zilver in het dubbelspel. Omdat ze zich ook moest voor bereiden op tentamens, deed Ilse Vaessen alleen op haar twee sterk ste onderdelen mee. De dubbelfi- nale verloor ze (met Patty Stolzen- bach) nipt: 16-17, 13-15. Met een koffer vol medailles zit het juniorenleven er voor de badmin- tonster op. 'Met deze laatste titel en een tweede plaats kan ik toch een goede periode afsluiten. .Ook op Europees niveau heb ik enkele leuke prijzen binnengehaald en daar kijk ik met een goed gevoel op terug', aldus de negentienjarige die nu de overstap gaat maken naar de senioren. 'Daar heb ik veel zin in. Het wordt een grote uitdaging, omdat je weer van onderaf aan moet beginnen.' Evenals haar broer Tim zal Ilse vol gend seizoen in de eredivisie (Top Sportliga) uitkomen met Almere. Het afgelopen seizoen speelden ze voor ELO United in Hengelo, waarmee ze degradeerden. Volgende week doet ze nog mee aan het studentenkampioenschap, de week erna is ze actief op een in ternationaal toernooi in Engeland (onder 22 jaar). Vrijdagavond werd het vijfde herenteam van StamSovoco kampioen in de vierde klasse door met 1-3 te winnen van Wilhelmina 4 (19-25, 20- 25, 21-25 en 25-17). Door dit kampioenschap promoveren de volleybal lers. Het team bestaat uitstaand (v.l.n.r.): Fons Hilhorst, Paul Hilhorst, Michiel Hanekamp, Remco Visser; zittend (v.l.n.r.): Cees van der Grift, Antonietta van der Vinne (coach), Jaap van der Vinne en Leo Verver. Niet op de foto staan Bert van der Zanden en Geerlof Stam. Vrijzinnige Gel Rembrand!! Een voorstelling d Zondag 24 april a Plaatskaarlen -> lussen 18.C bij Mevr. Ringer of bij de Hr. Sch Op zondag 24 april geeft Margree Blanken haar solovoorstelling in d NPB-kerk aan de Rembrandtlaa 20. In haar stuk speelt ze Etty Hii Jesum. Ze toont aan dat de dagboe ken van Hillesum veel meer zij dan een 'oorlogsdocument'. In maart 1941 begint Etty Hillesui op haar 27e jaar een dagboek b ie houden met de bedoeling 'ord ke scheppen in de innerlijke chaos Vlet veel humor en spot neemt z ïaar doen en laten onder de loe[ n haar dagboek schrijft ze eve openhartig over haar seksualite als haar spiritualiteit. Ze worste tnet haar verlangens, haar 'om hechting' en haar steeds sterkt wordende contact met 'dat allei fliepste in me dat ik gemakshah maar God noem'. Haar dagboeke zijn een weergave van haar pei ;oonlijke groei en -paradoxaa ïaar bevrijding, tegen een achtei grond van de toenemende bedre ;ing en jodenvervolging. )e voorstelling is naar Soest g< laald door NPB vrijzinnige g< oofsgemeenschap. )e toegangsprijs is 4,- p.] Reserveren is aan te bevelen c can tussen 18:00 en 19:00 ui >ij mevrouw Ringenoldus 03! 60.26.241 of bij de heer Schneidt j® 035-60.14.266. Kinder- en i .jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: iemand verliezen gepest worden alleen zijn ruzie verslaving Adverteren in de Soester Couran slim. Je bereikt zo heel wat gezinr in Soest en Soesterberg. Is dit een oproep van de kra soms? Nee, maar ik wil die adverteerd eens even vertellen hoe ze nog m mensen kunnen bereiken met 1 boodschappen. En hoe dan wel? Binnenkort kunnen ze ook Radio Soest reclame maken v< bun producten of diensten. lokale radio krijgt zijn eigen Ste Een eigen Ster? Ja, voor heel weinig geld kuni Soester bedrijven reclame mal op de lokale radio. Mag dat wel van de Radiop« tie? Ja, dat mag van de Radiopolitie. vinden dat goed en weet je wat toag? Je mag ook een progran adopteren. Adopteren, een programma' Ja, stel je voor dat je i b'oemenzaak hebt en je wilt een bepaalde dag iets bijzone aanbieden. Nou dan kies je programma uit en dat is dan j< programma, dat wordt aan het b fn aan het eind van het progran Hel negende fulsalteam van SEC heeft hel kampioenschap veroverd. Na het binnenhalen van de titel en de uitreiking van de bloemen lieten de succesvolle zaalvoetballers zich samen vereeuwigen. En dan kun je ook een bloem aanbieden aan een luisteraai Jij hebt het helemaal begrepen, is dus ook een mogelijkheid. Weet je wat zo'n middenstander kan doen? Hij kan in z'n advertt in de krant zetten dat hij op R Soest dan en dan te horen is. ito» je kunt van alles beden voor die middenstanders. I dat ook wat? Ja, natuurlijk kost dat iets, r gezien het grote aantal luistei dat je bereikt is dat maar een klein bedrag. Waarom doet Radio Soest eigenlijk? Nou, er was vraag naar bi Soester middenstanders en h ook goed voor de lokale omi Kijk zomaar geld vragen vondi een beetje raar. Ze willen bij F Soest iets betekenen voor de Sc middenstanders, daarom dus. Hoe koni ik aan zo'n radio* je? Gewoon even bellen met F Soest en je krijgt alle gegeven: Nummer 035 60145 96? Klopt 035 601 45 96!

Soester Courant | 2005 | | pagina 16