erk<> €28,- Speelvoorzieningen in gebruik SP bereidt zich in alle rust voor op rol in gemeentelijke politiek GGS wil sluiting spoorovergang met initiatiefvoorstel tegengaan Tulpenboom en het vertrouwde programma op Koninginnedag 'Voetbal bij Abrona onverantwoord' Vi§ser Mariënburg slaat brug naar verleden en werkt aan toekomst 1 ACTUEEL! NU NAAR NIJHOf NIJHOf PAGINA 2 WOENSDAG 13 APRIL 2005 SOESTER COURANT iEUR M/V Hagen 4 LEVEN. SIRO 55055 •cv/ mmb 18.482,- lotors Soest PAGINA 3 Tweede-kamerlid Harry van Bommel naar Soest KNVB trekt keiharde conclusie, maar neemt nog geen stappen Geen feesten en partijen in voormalig Kodak-pand Kinderhulp stuurt 85 kuub goederen naar Mogilev Soest: 'Geen kunstgrepen in boekhouding gemeente' soesterScöurant, Loop, voetbal en volleybal op 24 april Sportfestijn in Smitsveen Reumafonds haalt 12.000 euro op Ouderen op Koninginnedag met paardentram in optocht Witgoed specialis SOEST Service voor alle merken 15% korting op alle badmeubelen 15% korting op alle schuifwanden move your mind Je betere vakanties ng jnctie: den 3izen in je reactie met CV n. jt oophagen.nl Exploitatieplan p/mnd. 16.200,- 900,- 350,- 850,- 200,- s. 750,- 19.250,- 2.255,- Soest (hoek Dalweg). w.ford-eemlandmotors.nl Tientallen kinderen hebben vrijdagmiddag speel voorzieningen in gebruik genomen bij Koningsva ren, de locatie waar vroeger de Mavo Soest stond. Het startsein gaf wethouder Bart Krol die een net open knipte, waaruit tal van ballonnen kwamen en het i luchtruim kozen. Bij de nieuwbouw en het (speel)park kunnen kinderen zich voortaan uitleven op diverse klimtoestellen. Verder zijn er onder meer een wip en een zandbak gerealiseerd. Foto: Herman van Dam De gemeenteraadsverkiezingen (maart volgend jaar) komen voor de werkgroep van de SP Soest/ Soesterberg nog te vroeg, maar in 2010 hoopt de partij wel een kan didatenlijst gereed te hebben. Be wust kiest de Socialistische Partij voor een gedegen voorbereiding. Anders dan bijvoorbeeld Soest Vi taal, dat binnen enkele maanden een draagvlak tracht te krijgen voor de oprichting van een plaatselijke partij en over elf maanden de gunst van de kiezer wil veroveren, neemt de SP de tijd om een fundament onder de ambities op plaatselijk niveau te leggen. Soest Vitaal is het mogelijke vervolg op het ac tiecomité Gebukt onder Ecoduct dat via een referendum de voor waarden voor een ecoduct over de Amersfoortsestraat probeerde te tackelen. De bestaande partij SP wil graag in de raadzaal zetels verdienen, maar wil goed beslagen ten ijs komen. 'Als we gekozen worden, willen we goed voorbereid aan het werk beginnen. Dan moeten de potenti ële raadsleden bekend zijn met de materie die in de gemeente speelt.' Doen we dat niet, dan zou dat geen goed doen aan de partij, onszelf en de kiezer', zegt Mariëtte van den Bank uit Soesterberg. Zij is lid van de werkgroep in oprichting. 'Waren de verkiezingen een jaar later geweest, dan hadden we kun nen meedoen. We zijn vorig jaar pas gestart en willen eerst kijken of er voldoende belangstelling is voor onze plaatselijke afdeling en of we de werkgroep kunnen uitbreiden met actieve mensen.' Doelstelling in deze fase is om de inwoners van de gemeente en de regio te informeren over de partij in het algemeen en de invloed die ze in de lokale politiek zou kunnen uitoefenen. Om erachter te komen of er voldoende draagvlak is voor de oprichting van een plaatselijke afdeling van de SP worden de ko mende tijd verschillende activitei ten georganiseerd. Zo komt Tweede-Kamerlid Harry van Bommel op maandag 18 april naar Soest. In De Rank zal hij de belangstellenden vertellen over on der meer het belang van een Soes- ter afdeling. Uiteraard kunnen de aanwezigen vragen stellen en met hem het debat aangaan. Mobiliteit, 'stille' armoede, ouderenbeleid, zorg en wellicht ook de Europese Grondwet zijn items, waarvan kan worden verwacht dat ze ter sprake komen. De SP wil zich, aldus Mariëtte van den Bank, vooral sterk maken voor de mensen die als gevolg van de regelgeving en het beleid uit Den Haag in de problemen komen. Die groep wordt volgens de SP almaar groter. De bijeenkomst van de SP met Harry van Bommel begint maandag 18 april om 20:00 uur. De Rank, achter de Wilhelminakerk aan de Soesterbergsestraat, is vanaf 19:30 uur open. Behalve Van Bommel en de lokale initiatiefnemers staan ook koffie en thee klaar. GGS zal volgende week een initia tiefvoorstel presenteren om de af sluiting van de spoorwegovergang bij de Gouden Ploeg tegen te gaan. De fractie liet enkele weken gele den al een protestgeluid horen te gen het voornemen van ProRail en voegt nu de daad bij het woord. Ze voelt zich daarbij gesteund door de bijna veertig mensen die via de website van GGS allemaal aanga ven, dat ze de overweg open willen houden. Burgers waren opgeroepen om op de website van de partij hun mening te ventileren. 'Het onderwerp leeft duidelijk in de samenleving', stelt Roder van Arkel. Hij kondigt aan dat GGS dinsdag 19 april in de vergadering van de commissie ruimtelijke or dening (aanvang 19:30 uur) een initiatiefvoorstel lanceert. Daarmee wil de fractie de andere partijen de kans geven zich aan te sluiten bjj dit voorstel dat op donderdag 28 april in de gemeenteraad aan de orde kan komen. ProRail wil alle onbeveiligde over wegen opheffen en vervangen door een tunnel of een brug. Die twee opties zijn ter hoogte van de Gou den Ploeg om verschillende rede nen niet te verwezenlijken, stelt het college. Het is wel bereid de overgang op te heffen en langs de spoorlijn een voetgangerspad aan te leggen. Verbinding Dat gaat GGS en in ieder geval tientallen Soesters te ver. De over weg vormt in hun ogen een per fecte verbinding met de Eng, waar veel fietsers en wandelaars (met en zonder hond) gebruik van maken. Ook treinreizigers gebruiken de overweg om van en naar station Soest te lopen. Een tunnel zien sommige inwoners, die op de website van GGS rea geerden, nog wel zitten. Toch lijkt de meerderheid van deze groep te opteren voor behoud van de huidige situatie. Volgens hen is de overweg helemaal niet gevaarlijk, zoals ProRail wil doen geloven. De treinen rijden er stapvoets voorbij en er zijn geen (bijna)ongelukken bekend. Elke verandering is verspilling van gèld, zeker als daar een dure fy sieke ingreep voor nodig is, aldus menigeen. Sommigen pleiten voor eenvoudige spoorbomen, maar dat mag weer niet van het rijk. Een onbeveiligde overweg moet wor den afgesloten en vervangen door een tunnel of een brug, maar mag niet worden opgewaardeerd met AHOB's, aldus het ministerie. Met haar initiatiefvoorstel wil GGS voorkomen, dat het college ProRail toestemming geeft de overweg te sluiten. Ze hoopt dat de andere fracties zich achter het voorstel zullen scharen. Op het Nassauplantsoen zal vrij dag 29 april een tulpenboom wor den geplant. Deze Liriodendron tulipiferum is het geschenk van het Oranje Comité Soest aan de bevolking ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van koningin Beatrix. Nog dezelfde dag wordt traditiege trouw het startsein gegeven voor de festiviteiten van Koninginnedag. Dc lampionnenoptocht voor kinderen begint om 21:00 uur bij de Meu belboulevard aan de Birkstraat, de route slingert zich een weg door Soest-Zuid. Twee muziekkorpsen begeleiden de stoet. Ook de volgende ochtend (10:30 uur vanaf OC De Klarinet in Over- hees) kunnen kinderen opnieuw aan een optocht deelnemen, maar dan op hun versierde fietsen. Deel nemers kunnen zich tussen half tien en tien uur aanmelden. Voor ouderen bestaat de mogelijkheid mee te rijden in de Paardentram of de Jan Plezier (zie elders op deze pagina). Na terugkeer is er voor de kinde ren van alles te doen tijdens de zo genoemde Kids-boulevard op de parkeerplaats tegenover tuincen trum 't Vaarderhoogt aan de Dor- resteinweg. Een springkussen, een kartbaan, een ballonnenwedstrijd, schminken, optredens van clown Benno, mode- en dansshows, een Idols-verkiezing en nog veel meer passeert daar de revue tussen 11:00 en 16:00 uur. Vaste prik op Koninginnedag in Soest zijn ook de fietstocht van IVN Eemland (start tussen 11:00 en 12:00 uur vanaf De Kwekerij aan de Molenstraat en het paar- denspektakel bij Manege Eldorado aan de Bosstraat (aanvang 10:00 uur). Oranje Vrijmarkt Grote publiekstrekker zal ongetwij feld weer de Oranje Vrijmarkt van de Hopman Masselman Groep zijn. Op de Eng bemannen jong en oud honderden zitplaatsen en nog eens ruim honderd kramen. Vanmiddag is/was tussen vier en zes uur in De Plantage aan de Smitsweg de laat ste mogelijkheid om een plek te reserveren. Op 30 april zelf zijn er (eventueel) nog grondplaatsen te bemachtigen, maar dan moet men tussen 7:00 en 9:00 uur aanwezig zijn. Bij Artishock is er vanaf 15:00 uur muziek van Perron 5B, de 'huis band' van de culturele vereniging. In het St. Josephgebouw aan de Steenhoffstraat vormt jazzmuziek uit de jaren zestig de hoofdmoot. Perron 5B laat zich daarbij inspi reren door de wijze waarop Ho- race Silver en Art Blakey muziek speelden. Het is onverantwoord te voetbal len op het veld van Abrona dat 't Vliegdorp in gebruik heeft. Dat stelt de KNVB die in Soesterberg een cultuurtechnische check heeft uitgevoerd. 'Het risico van enkel blessures is zeer groot', aldus de voetbalbond die nog veel meer gebreken heeft waargenomen. Wat de consequenties daarvan zijn, is nog niet bepaald, zegt Timo Rees- sink van de KNVB. Het gelegenheidsvoetbalvcld wordt ondermijnd door vooral konijnen. De holen die zij graven en gaten die ze achterlaten, vormen een ge vaar voor de sporters. Het veld, dat ook niet aan de officiële richtlijnen voldoet, is toch al hobbelig en de len van de grasmat liggen lager dan de rest van het veld. Het is onwaarschijnlijk dat Abrona duizenden euro's gaat spenderen aan een veld, waarmee ze andere bedoelingen heeft. Evenmin is het logisch te veronderstellen dat de gemeente zoveel geld investeert voor een tijdelijke oplossing. De zin van minder ingrijpende her stelwerkzaamheden lijkt ook al gering, omdat het terrein in de zomermaanden wordt benut voor diverse activiteiten, waaronder een autoshow, een circus en het hutten- bouwdorp. Kortom, 't Vliegdorp vreest het ergste, nog afgezien van een aantal praktische tekort komingen van het veld die door de KNVB zijn aangestipt. Drie jaar geleden verleende de bond 't Vliegdorp compensatie. Voorwaarde was dat de gemeente er op korte termijn voor zou zor gen, dat het veld aan alle voor waarden zou voldoen. Ondanks toezeggingen is dat niet gebeurd. Soest dacht binnen drie jaar een accommodatie voor 't Vliegdorp te kunnen realiseren aan de Kerklaan, maar omdat ze daarbij afhankelijk is van onder meer Abrona (gron druil) en de gemeente Zeist (wij ziging bestemmingsplan) liep dat proces grote vertraging op. Nu ligt er een plan voor een gefa seerde uitvoering van een complete accommodatie voor 't Vliegdorp (kosten: 2,5 miljoen euro). Het ziet ernaar uit, dat de gemeente raad dit voorjaar zijn goedkeuring zal geven. 't Vliegdorp moet dan nog drie jaar wachten, alvorens alles gereed is. Volgend seizoen krijgt ze wel de beschikking over één veld aan de Kerklaan. Die ruimte wordt gecre- eerd door KVO een kunstgrasveld te geven, waarop de korfballers alle wedstrijden en trainingen kunnen afwerken. Clubhuis Om als club te kunnen functio neren wil de voetbalvereniging de komende twee, drie jaar ook de beschikking krijgen over een clubhuis aan de Kerklaan. Er zijn twee opties: een noodgebouw of 't Vliegdorp maakt gebruik van de KVO-kantine. Aan de laatste mogelijkheid kleven volgens KVO veel praktische be zwaren, onder meer omdat ze het clubhuis een groot deel van het jaar zelf nodig heeft en er ook in de wintermaanden vaak vertoeft. Een noodvoorziening is weer een kwestie van geld. Het bestuur van 't Vliegdorp heeft aangegeven veel te laten afhangen van de voortgang. Is er volgende maand geen bevre digende tussenoplossing, dat stapt het op. Dat overweegt ze althans. Vanmiddag vond er overleg plaats tussen de gemeente, de Sportfede ratie Soest en de gebruikers van sportpark Kerklaan: 't Vliegdorp, KVO, LTV Soesterberg en Otto Zoetelief. Dat ging over het (ge faseerde) plan voor het voetbal complex. Of er een doorbraak is geforceerd voor een tijdelijk club huis voor 't Vliegdorp was bij de druk van deze editie uiteraard niet bekend. Het idee van een ondernemer om het voormalige Kodak-gebouw in Soestduinen tijdens de weekein den te gebruiken voor feesten en trouwpartijen is door het college in de kiem gesmoord. Het weigert medewerking te verlenen. Uit het oogpunt van veiligheid is het niet verantwoord om in het grote pand feesten te laten plaats vinden. Er zijn bijvoorbeeld geen noodvoorzieningen, zoals nooduit gangen. De ruimte wekt de indruk dat er plaats is voor veel mensen, maar juist dan kunnen gevaar lijke situhties ontstaan. Daarnaast zou dergelijk gebrüik bezwaarlijk kunnen zijn voor de bedrijven en stichtingen die in het pand zijn ge huisvest. Maar zelfs als dat alles geen punt zou zijn, dan nog zijn er andere belemmeringen. Zoals het bestem mingsplan. Dat laat niet toe dat er feesten en trouwpartijen aan de De Beaufortlaan worden gehou den. Eerder werkte Soest even min mee toen toestemming werd gevraagd voor een houseparty. Het verzoek voor de vestiging van een kinderdagverblijf vond ook al geen gehoor. Het gebouw, waarin vroeger on der meer Chemco aan honderden mensen werk bood, mag alleen worden gebruikt door kantoren. Het is momenteel eigendom van de Amersfoortse projectontwik kelaar Hoogevest. Soest heeft een koopoptie op het perceel en wil het terrein teruggeven aan de natuur. In het conceptbestemmingsplan, dat de gemeenteraad in juni be handelt, wordt de juridische weg daarvoor vrijgemaakt. Hallo vreemden Ken ik jullie? Heb ik jullie ooit eerder gezien? Loop een eindje met me mee Vertel me je verhaal Laat je muziek horen Hallo Turkije, Marokko Iran en Irak Soesterberg en Klaarwater Elkaar ontmoeten, ontmoeten Om de hoek, onderweg Aan de buitenkant We kijken elkaar aan maar zien niets We horen elkaar maar verstaan nooit wat We praten langs elkaar heen. Hallo mensen van vlees en bloed Witte ménsen, zwarte mensen Mensen met hun hele hebben en houden Mensen te kust en te keur Ken ik jullie? Zal ik jullie ooit kennen? Hallo buurman, dag buurvrouw Hoe is uw zoontje nu? De paus is gister begraven Prins Reinier is dood April doet wat hij wil Alles wordt maar duurder Zonder geluk vaart niemand wel Zonder vallen geen opstaan Zonder licht geen duisternis. Hallo, je bent een mens geen steen Ontmoet ontmoet ontmoet Kom elkaar tegemoet Val op ons Wacht niet af Dans met ons Kijk niet om Los niet op in de massa Kruis het pad van de ander Laat je niet deren kwetsen scha den In je geest ben je vrij •In de geest vind je vrede. Hallo ben je daar nog? Wie goed doet goed ontmoet En mooie muziek. (de plantage zaterdagavond 9 april) Soest legt geen beperkingen op aan de accountants die de boek houding van de gemeente contro leren. Dat schrijft het college in zijn beantwoording op vragen van GroenLinks. Er is hier geen sprake van in de Volkskrant gesuggereerde 'kunst grepen'. Yolgens het bewuste ar tikel zouden veel gemeenten niet vastleggen waarop de accountants moeten letten bij hun onderzoek. Zo zouden ze kunnen ontkomen aan een waslijst van klachten. GroenLinks wilde daarop van het college weten of dit soort vermeen de praktijken ook in Soest worden toegepast. Pertinent niet, reageert het college. Het is de gemeenteraad zelf, met alle fracties, die de regels heeft vastgesteld. Zij heeft er voor gekozen géén beperkingen op te leggen aan de accountant. 'Daarmee valt dus alles onder de reikwijdte van de controle', schrijft het college die er aan toevoegt dat het overgrote deel van de wetge ving hierover wordt bepaald door het ministerie van Binnenlandse Zaken en de (beroepsorganisatie van) de accountants. De controles die in Soest hebben plaatsgevon den, hebben verder geen klachten van de accountants opgeleverd, al dus burgemeester en wethouders in de brief aan GroenLinks. Daarin verwoordt het college te vens zijn verbazing over de teneur in het artikel van het dagblad, waarin (ogenschijnlijk) een mede werker van het accountantskantoor Deloitte is geciteerd. Soest heeft contact gezocht met deze mede werker en volgens het college vindt hij dat de teneur van het artikel te negatief is weergegeven en vindt hij de term kunstgrepen 'absoluut onjuist'. Verder ml Deloitte, aldus het college, niet op het artikel re ageren, om er niet nog meer aan dacht op te vestigen. Er kon werkelijk geen doosje meer bij. De vrachtwagen die zaterdag met hulpgoederen werd volgeladen, puilde uit. De Stichting Kinderhulp Tsjernobyl kon zodoende weer 85 kubieke meter spullen naar Mogilev sturen. Het transport voor de stad in Wit-Rusland is inmiddels op pad. De vracht, waarönder een aanhangwagen, is verzameld door de stichting die opnieuw steun kreeg van tal van bedrijven, instellingen en particulieren. Het echtpaar Tolsma zal later dit jaar naar Mogilev reizen om er op toe te zien, dat de hulpgoederen op de juiste plekken terechtkomen. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,25 per halfjaar! tel. (035) 6014152 Op een steenworp afstand is er vanaf 16:00 uur feest. Vijf Soester horecaondernemers zorgen ervoor dat er dan weer gefeest kan wor den. Eetvilla Van den Brink, Bar/ Eetcafé Centraal, The Cardinal, Grandcafé De Kerkbrink en Café Bar De Kuil houden ook rekening met de inwendige mens. Evenals vorig jaar zal er geen sier- en knal vuurwerk worden afgestoken, maar voor het muzikale vuurwerk staan Nobody's Home, de DJ's van Disco Sunway en de lokale band Laag- Land garant. Het programmaboekje van het Oranje Comité Soest is vandaag, met deze Soester Courant, huis aan huis verspreid. In Soest is tijdens de landelijke col lecte van het Reumafonds 12.046 euro en 48 cent opgehaald. De collectanten gingen langs de deur in de week van 13 tot en met 19 maart. Het fonds is blij met deze op brengst en wijst op zijn bank- (35.76.74.812) en gironummer (324) dat blijft openstaan voor mensen die een bijdrage willen le veren, maar de collectant hebben gemist. Het Smitsveen staat zondag 24 april geheel in het teken van sport. De wijkbewoners kunnen dan meedoen aan de Smitsloop, het volleybaltoernooi of het voetbal toernooi. De activiteiten vinden plaats aan de Smitsweg, al moet er voor de loop uiteraard een om metje worden gemaakt. Deze loop is voor kinderen tot en met 12 jaar en gaat over een af stand van 2 kilometer. Om 12:00 uur worden de deelnemers bij breed educatief centrum De Plantage op pad gestuurd. Een uur later begint het volleybaltoernooi in de gymzaal aan de Smitsweg. Dit is bestemd voor meisjes vanaf 12 jaar en vrou wen. Het voetbaltoernooi op het kunstgrasveld bij de Plantage staat open voor alle wijkbewoners vanaf 12 jaar. Inschrijven kan alleen per team. Het idee voor het sportfestijn is aangezwengeld door bewoners van de Ereprijsstraat. Zij denken dat de mensen elkaar beter leren kennen als ze samen sporten en stelden daarom voor geld uit het wijkbudget hiervoor ter beschik king te stellen. Net als veel andere wijken krijgt het Smitsveen van de gemeente jaarlijks 2 of 3 euro per inwoner. De bewoners mogen zelf beden ken wat ze daarmee doen. In het Smitsveen werd eerder bijvoorbeeld een speeltuintje in de Kamperfoe liestraat gerealiseerd en werd er een winterfeest georganiseerd met het geld van de gemeente. Ditmaal werd het idee van de bewoners van de Ereprijsstraat gehonoreerd. Stichting Balans werkt van harte mee met de wijkbewoners. Bij me dewerkers van deze instelling kan men zich opgeven voor de diverse activiteiten op 24 april. Smitsloop: De Veenweide, tel. 6018136; volleybal: Hawa Zihni, tel. 6099255; voetbal: De Schoof, tel. 6017615. Deelname kost 0,50 voor kin deren, 1,00 voor volwassenen of 5,00 per team. Het is 25 jaar weggeweest, maar binnenkort komt het witte brug getje over de vijver bij Mariënburg weer terug. Begin tachtiger jaren was het oude bruggetje aan vervan ging toe, maar financiële middelen voor een nieuwe brug ontbraken. Het is toen verwijderd en een deel van de vijver werd gedempt. Daarna is het nooit meer goed ge komen. Het pad is op dat gedeelte onbegaanbaar door de drassige grond, en dat nodigt niet uit tot een wandelingetje rondom de vij ver. Daar komt nu verandering in. Dank zij de inspanningen van de Stichting Vrienden van Mariënburg kan de brug worden herbouwd en de situatie in ere hersteld. Via sponsoring en donaties is het geld voor de brug nagenoeg bij elkaar vergaard, en naar verwach ting zal nog deze zomer de brug worden geplaatst. Ongetwijfeld zullen de bewoners zich daardoor meer gestimuleerd voelen tot een wandelingetje, is de verwachting bij Mariënburg. Het bejaardencentrum slaat niet alleen een brug naar het verleden. De organisatie bouwt ook een brug naar de toekomst. Vorig jaar stond alles nog in het teken van het zoge naamde 7000beddenplan, wat door o.a. de bezuinigingsmaatregelen van de overheid geen doorgang kon vinden. Samen met Woonzorg Ne derland, Zorggroep.Eemhoven uit Amersfoort en de gemeente Soest wordt nu een plan ontwikkeld voor gefaseerde nieuwbouw, die uiterlijk in 2020 moet zijn afgerond. Als eerste wordt gewerkt aan het ontwikkelen van een nieuw te bouwen verpleegunit in de directe nabijheid van het verzorgingshuis. Het huidige blijft voorlopig nog be staan. De opnamestop is al weer enige tijd opgeheven en nieuwe bewoners zijn weer welkom. Na circa zes jaar zullen door nieuw bouw de verzorgingshuisplaatsen worden omgezet in zelfstandige wooneenheden met verzorging. Als laatste zijn de aanleunwonin gen aan bod voor nieuwbouw in fa sen. In de praktijk betekent dit, dat op één locatie een samenhang van zorg ontstaat van zelfstandig wonen tot en met verpleeghuiszorg. Om dit alles te realiseren is de samenwerking met Zorggroep Eemhoven geïntensiveerd en zal de juridische fusie per 1 juli a.s. een feit zijn. Uitgangspunt daar bij is dat Mariënburg met behoud van haar rooms-katholieke iden titeit en het lokale karakter haar plaats blijft innemen in de Soester samenleving. Deel uitmakend van een grote zor ginstelling kiest Mariënburg voor nog eens tenminste 25 jaar zorg met aandacht. V.l.n.r. Jos BÏeijenberg, Zorg groep Eemhoven, Ria Lamé, Ma riënburg en Harry Luykx, voor zitter Stichting Vrienden van Ma riënburg. Foto: Herman van Dam Op Koninginnedag kunnen 55- plussers plaatsnemen in de Paar dentram of de Jan Plezier voor een gratis rondrit door Overhees. Deze tocht is speciaal voor ouderen die moeilijk ter been zijn en niet goed uit de voeten kunnen met een fiets of scootmobiel. Op 30 april start vanaf ontmoe tingscentrum De Klarinet om 10:30 uur de traditionele optocht van versierde fietsen. Ook mensen met een scootmobiel kunnen aan sluiten. Om ook andere senioren de kans te bieden de rondrit mee te maken, zet de werkgroep van de SWOS de Paardentram en de Jan Plezier in. Deze twee gaan om 10:30 uur op pad en vervolgens om 11:30 en 12:30 uur nog eens. Per tocht is er plaats voor dertig personen, zodat maximaal negentig rnensen kunnen meerijden. Opgeven voor de rondrit kan vanaf vrijdag 15 april aan de bar van het ontmoetingscentrum of bellen naar de ouderenwerksters: 6023139. In De Klarinet aan het gelijkna mige woonerf staat tussen 10:00 en 14:00 uur de televisie aan. Via een groot scherm kunnen ouderen daar de rechtstreekse uitzending zien over koningin Beatrix en haar familie. De toegang is gratis, net als het kopje koffie of thee en de limonade voor (klein)kinderen. Linedance Op dinsdag 19 april is er voor ouderen een gratis demonstratie country linedance. Verschillende groepen treden op tussen 14:00 en 16:00 uur. Het voordeel van deze dansvorm is dat men geen partner nodig heeft, omdat in'groepsver band wordt gedansL Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 bouwen woonwaren. boam minervaweg 3, tel. 035 54 86 111, www.nijhofbaarn.nl

Soester Courant | 2005 | | pagina 3