Soester zeilsters varen eigen koers PULL Promotie hergebruik spullen 'ingloopcen lotors i VAR/AT Scholings- en banenmarkt Mestplaat in oude schuur zet college aan het denken ordeel 2,99 Meningen I ^^vanlezersl Grof huisvuil (4) Praagse lente in Adviescommissie Milieubeheer Werk in uitvoering Klachten over nieuwe regeling grof huisvuil Annemieke Stoke en Monique de Roder kiezen het ruime sop Apollo zingt bij herdenking overdracht Kamp Amersfoort Donderdag 21 april in De Flint De Driesprong sneuvelt in halve finale NK Avondvierdaagse: op 11 en 12 mei inschrijfavonden Personen Alarmering zoekt met spoed vrijwilligers Cel- en werkstraf agressieve Soester Vrijspraak én veroordeling Soester maakt het erg bont in Amersfoort Introductie van digitale telefonie vier weken later Verwarde man bedreigt vrouw Peilbesluit voor Eemland van toepassing Vragen en ideeën vóór 25 april Wijkschouw de Eng over Bouwvergunning leefbaarheid en veiligheid Kampioenschap voor klaverjassers voor woning V erkeerscontrole PAGINA 4 jtérhamT] n 99 m O 59 p/mnd. 13.350, 900, 850, 250, 100, 2SO, 150, 150, 16.000, 2.005, 15.182,- Soest (hoek Dalweg). ✓w.ford-eemlandmotors.nl mooie volle pl lek. ortiment, 1 per klant, 0P=0P. ERSFOORT, Amsferdamseweg 139, 33-4611203, donderdag koopavond. "JKERK, Het Spaanse Leger 1, 33-2457644/donderdag en vrijdag oopavond. www.intratuin.nl WOENSDAG 13 APRIL 2005 SOESTER COURANT Heeft u al kennisgemaakt met de nieuwe regeling ophalen grof vuil? Laat mij u hiervan dan een voor beeld geven. Op maandag 4 april belde ik met het RMN om te vragen mijn ge bundelde snoeihout op te komen halen. Dat kan, mevrouw, op woensdag morgen zijn we in uw wijk. Dat is mooi, maar op woens dagmorgen ben ik naar mijn (vrijwilligers)werk. Maar u moet wel thuis zijn, want u moet met uw pinpas 10 euro be talen, contant mag niet en u moet ook opletten dat niet iemand an ders er iets bij legt. Moet ik er dus vrij voor nemen? Tja, maar mevrouw de openings tijden van de Schans zijn verruimd dus u kunt het ook zelf wegbren gen. Het past niet in mijn auto en ik kan het niet hanteren en ik heb geen trekhaak noch aanhangwagen. De buren dan? Ook geen optie. Kan ik misschien een tijdsafspraak maken, vóór 9 uur of na 12 uur? De vrien delijke mevrouw gaat overleggen. Nee, dat kan niet. Langzamerhand komt de stoom uit mijn oren. Ik kan mijn klacht hierover sturen naar de gemeente, zegt ze nog. Ik weet niet meer hoe het nu moet met mijn grof vuil en hang maar op. Het is woensdagmorgen, mijn gebundelde snoeihout ligt nog op het achterterras, ik kijk om 10 voor 9 naar buiten en zie de grofvuil- wagens van RMN door de straat rijden Hartelijk dank gemeente Soest en RMN, u heeft echt begrip voor uw burgers. SB. de Jonge Verleden week berichtte uw co lumnist Jan Visser over een bij zondere openbare vergadering van de jubilerende adviescommis sie Milieubeheer. Het bijzondere van deze vergadering is dat deze werkelijk openbaar is. Normaal heten de reguliere vergaderingen ook openbaar te zijn. Deze winter stond het behoud van bepaalde natuurwaarden in de Soester Eempolder ter discussie. Er waren deskundigen uitgeno digd, maar de beheerders van het grootste gedeelte van de polder die zeker ook ter plaatse deskundig zijn mochten niet uitgenodigd worden. Dat deze deskundigen gebruik ge maakt hebben van de openbaarheid is mij niet in dank afgenomen en een van de redenen geweest om ontslag uit deze illustere commissie te nemen. In mijn ontslagbrief heb ik nog wat tips gegeven om de adviescommis sie nog beter te laten functioneren maar ik vermoed dat mijn bijdrage in de kelder van het gemeentehuis is beland en bij het volgende ju bileum door Joop Piekema als relikwie van de Praagse lente in de adviescommissie tevoorschijn gehaald wordt. Figuurlijk voel ik mij de Jan Palach van de Praagse lente van Soest. Door vroegtijdig een gedachtewisseling met alle par tijen te stimuleren zou er misschien^ een oplossing gevonden kunnen* worden. Nu wil uitgerekend Jan Visser meer debat gedachtewisseling) in Soest. Onderlaatst was er ook een publieksdebat waarbij ook hij aanwezig was en waarbij onze burgemeester in het afsluitende woordje opmerkte dat debat ook het luisteren naar anderen is. Op ondiplomatieke wijze verwoordde onze burgervader wat vele Soes- ters over Jan Visser denken en dat Visser duidelijk niet het 'geweten' van Soest is. Toch moet Visser zijn column blijven schrijven, het prik kelt wel de lezers. Ton Hartman Ik woon met veel plezier op een woonerf. (Bijna) iedereen weet van de verkeersles van vroeger en rijexamen dat je op een woonerf stapvoets (in de praktijk zo'n 5 tot 10 km per uur) mag rijden. Tot deze week, want er waren werk zaamheden in het straatje en die bergen zand en kuilen werden met borden 'werk in uitvoering' netjes aangeduid ten teken dat je voor zichtiger dan anders deze obstakels kan voorbijrijden. Groot was mijn verbazing dat zij ook een bord '30 km per uur' hadden geplaatst. Het moet toch niet de bedoeling zijn geweest dat automobilisten bij werk in uitvoe ring een extra dot gas gaan geven, omdat zij van 10 naar 30 kunnen optrekken. Bovendien hoop ik dat chauffeurs niet in de veronderstel ling zijn dat, als het werk afgelopen is, zij tot 50 per uur gaan optrek ken. Er wordt zo verwarring ver oorzaakt die waarschijnlijk in de toekomst tot meer drempels zal leiden. Ik hoop dat de instantie borden '30 km/uur' niet op een woonerf plaatst. Spelende kinde ren op straat zullen er dankbaar voor zijn. Frank de Groot Succesvol adverteren, het ligt voor de hand, dat doen ondernemers in de Soester Courant Wethouder Harry Witte doet zijn best om te promoten dat goede ren die opnieuw gebruikt kunnen worden, uit de afvalstroom blijven. Om het belang daarvan aan te to nen, ging hij donderdagmiddag op stap met Spullenhulp. Intus sen blijft de kritiek op de nieuwe regeling voor het afhalen van grof huisvuil toenemen. Dat sinds kort tien euro moet wor den betaald, vinden veel mensen nog niet eens het ergst. Veel lasti ger is het dat ze thuis moeten zijn, als het Reinigingsbedrijf Midden Nederland overdag voorrijdt, en dat er alleen met een pinpas kan worden afgerekend. De gemeente wil hiermee niet al leen de kosten van de afvalver werking terugdraaien, maar vooral bewerkstelligen dat mensen minder grof huisvuil aanbieden. Doel is dat meer tafels, stoelen, schilderijen en wat al niet meer aan Spullenhulp wordt aangeboden. Deze stichting neemt spullen die in goede staat verkeren aan en verkoopt ze in de kringloopwinkel aan De Schans. Spullenhulp haalt deze spullen gratis op. Aan De Schans is ook het afvalstof- fenpark gevestigd. Mensen kunnen daar gratis hun grof huisvuil afge ven. Om mensen hiervoor meer gelegenheid te geven, zijn de ope ningstijden verruimd: doordeweeks van 13:00 tot 18:00 uur (vanaf 1 april tot 17:00 uur) en op zaterdag van 9:00 tot 16:00 uur. Het mooist is het, aldus de gemeen te, als Spullenhulp wordt inge schakeld, omdat dan minder afval verwerkt hoeft te worden. Daarom reed wethouder Witte vorige week mee op een wagen van de stichting. Een bankstel, kasten, lampen, ser viesgoed en nog veel meer gingen door zijn handen. Al deze spullen staan nu in de kringloopwinkel, als ze nog niet zijn verkocht. Spullenhulp verwacht nu meer goe deren te zullen gaan afhalen bij de mensen. Wie wil dat de stichting langskomt, kan bellen naar de al gemene kringlijn die wordt bemand door de Kringloopcentrale Amers foort, tel. 0800-5746454. Wethouder Harry Witte en een medewerker van Spullenhulp zijn net op een adresje geweest en gaan op pad naar het volgende huis om spullen te halen, die in de kring loopwinkel te koop aangeboden kunnen worden. eren GRATIS bij u 0[ <""u 'De catamaran is de mooiste en snelste zeilboot', vertellen Anne mieke Stoke en Monique de Ro der uit Soest vol vuur. AI van jongs af zijn ze op het water te vinden. Nn trainen ze hard voor het WK catamaranzeilen in Rotterdam. Met de Hobie Cat Tiger willen ze eerste worden bij de dames en ook zoveel mogelijk mannen achter zich laten. Monique en Annemieke zeilen sa men al twaalf jaar met een catama ran. Ze zijn begonnen op de een- mansboot van Monique, een Hobie Cat 14. Daarna zijn ze overgegaan op een catamaran voor twee per sonen, de Hobie Cat 16. Inmid dels varen ze met de Hobie Cat Tiger. Deze catamaran behoort tot de Formule 18 klasse. Er is maar één stap hoger, dat is de Tornado Formule 20, een olympische klas se. 'Een nog grotere en zwaardere boot. De snelste catamaran! Helaas zijn wij daar veel te licht voor, we zouden dan samen 20 kilo moeten aankomen. Dat is echt veel te veel', aldus de zeilsters. Het gewicht van de zeilsters is heel belangrijk bij het catamaranzeilen. Voor een wedstrijd worden ze ge wogen. Als een team te licht weegt, moet het de boot met een stuk lood verzwaren. Monique: 'Dat moet je dan voor of achter op de boot vastmaken. De verdeling van het gewicht dat we gewend zijn met het trainen, verandert daardoor. Dat is erg vervelend. We staan dus gere geld op de weegschaal om te kijken of we niet te veel afvallen of aanko men.' Ze hopen dat de F18 klasse een olympische sport wordt. Vrouwelijke intuïtie De zeilsters vinden het erg jammer dat catamaranzeilen nog steeds ge zien wordt als een mannensport. 'Een combinatie van man-vrouw is al best bijzonder. Van twee vrou wen helemaal. Er zijn maar vier vrouwenteams die de F18 klasse zeilen. Aan de Ronde om Texel doen van de 750 teams maar negen damesteams mee. Dat is ontzettend weinig, vooral als je je bedenkt dat deze ronde de grootste catamaran- race ter wereld is', aldus Annemie ke. De belangrijkste reden waarom vooral mannen zeilen, heeft met gewicht en kracht te maken, maar daar trekken de dames zich niets van aan. 'Wie niet sterk is moet slim zijn' is hun motto. 'Met een goede techniek, kennis van het weer en veel zeilervaring kun je heel ver komen. Je moet bijvoorbeeld op de hoogte zijn van de weersverwachtingen. Het is be langrijk om een koers te varen met zoveel mogelijk windvlagen. De koers die we varen hangt echter niet alleen af van de wind. Als we tussen andere boten in "het veld" varen, kiezen we meestal een an dere koers. Wanneer je in de groep blijft varen heb je weinig kans om te winnen, want dan blijf je maar achter de kopzeiler aanvaren. We zijn goed op elkaar ingespeeld en weten wat we aan elkaar hebben. We maken volop gebruik van hun vrouwelijke intuïtie', aldus de zeil sters Kennismaking De Soesters zijn al op vroege leef tijd in aanraking gekomen met deze sport. Monique werd door haar ouders op haar vierde jaar in een bootje gezet. Op de camping, waar ze vaak met haar ouders verbleef, werden ieder weekend zeilwedstrij den gehouden. Monique: 'Een man met een speaker schreeuwde wan neer je verkeerd voer. En je werd meegetrokken als je de weg kwijt was. Spelenderwijs leerde ik wed strijdzeilen. Ik werd er steeds beter in. Op een gegeven moment onder scheid je zeilen en wedstrijdzeilen niet meer van elkaar. Zeilen is dan wedstrijdzeilen.' Ze vaart inmiddels al 25 jaar catamaran. Annemieke kwam ook door haar ouders in aanraking met zeilen. Haar vader had een motorboot staan in een verenigingshaven. Die vereniging had een heleboel zeilbootjes en peddels liggen, die niet werden gebruikt. 'Ze bedach ten dat ze de kinderen, die op het terrein rond liepen, wel zeiltraining konden geven. Zo ben ik met zei- len in aanraking gekomen. Van het een kwam het ander. Ik kreeg mijn eerste zeilbootje van mijn ouders, dat was een kielboot. Het kleine bootje groeide uit tot een grote zeilboot en vandaar uit naar een snellere boot en dat was dan de catamaran. Een catamaran is pas echt snel, die kan wel 50 km/u', aldus de zeilster. Veel zeilen In de zomerperiode zijn ze ieder weekeinde op het water te vin den. Hun boot ligt in de Eemhof. Beiden hebben een fulltime baan, maar wanneer ze klaar zijn met werken en het buiten nog licht is, dan gaan ze ook doordeweeks zoveel mogelijk het Eemmeer op. Annemieke: 'In het winterseizoen werken we weer aan ons 'sociaal leven' en hebben we tijd voor onze andere hobby's, zoals wandelen en dansen. We doen al zes jaar samen aan stijldansen. Naar het dansen en zeilen hebben we onze boot ver noemd: "ancing with waves".' Zeilen doen ze niet alleen voor de sport, ze doen het vooral voor hun plezier en ontspanning. Na het drukke zeilseizoen gaan ze vaak naar Griekenland om daar met hun catamaran het ruime sop te kiezen, maar dan bij 30 graden. 'Dat is weer eens wat anders en met een beetje geluk zien we dan dolfijnen om ons heen zwemmen', aldus Monique. Ter voorbereiding op de titelwed- strijd doen ze o.a. mee aan de Ronde IJsselmeer, het Nederlands Kampioenschap en de Ronde om Texel. Het WK vindt plaats van 9't/m 17 juli. Anne mieke: 'Het WK is gelijk een goede training op het EK, dat ook in Rot terdam plaats vindt. Dat is van 30 juli tot circa 5 augustus.' Van jongs af aan zijn Annemie ke Stoke en Monique de Roder op het water te vinden. Nu bereiden de Soester catamaranzeilsters zich voor op het WK. Foto: Foto Bell ÜWlE Apollo verleent op dinsdag 19 april medewerking aan de herden kingsplechtigheid in het voorma lige Kamp Amersfoort. Dat werd zestig jaar geleden overgedragen aan hèt Rode Kruis. Het Soeser mannenkoor zal enkele liederen zingen. In het vroegere 'Polizeiliches Dur- chgangslager' verbleven gedurende de jaren '41-'45 ruim 35.000 ge vangenen. Het kamp lag op de grens van Amersfoort en Leusden en was in 1939 nog een barak- kencomplex voor Nederlandse gemobiliseerde militairen. Vanaf oktober 1941 functioneerde het niet alleen als 'Durchgangslager'. Benamingen als 'Strafkamp' of 'Werkkamp' zijn zeker ook op hun plaats. Want vanaf 1941 tot het moment van overdracht in 1945 werden ca. 14.000 gevangenen in Duitsland tewerkgesteld en wer- In Hengelo eindigde voor De Drie sprong het Nederlands kampioen schap schooldammen. De kampi oen van Soest en de nummer twee van de provincie Utrecht sneuvelde in de halve finale. Met vijftien an dere teams moest een viertal van de Soester Daltonschool een plaats bij de eerste drie bemachtigen. Dat was te veel gevraagd in het sterk bezette toernooi met de beste teams uit Overijssel, Friesland, Gronin gen, Gelderland en Zuid-Holland. Meer dan de elfde plaats zat er niet in. Niettemin kunnen de leerlingen van De Driesprong terugkijken op een geslaagd toernooi. den ca. 5.000 gevangenen naar andere kampen gezonden. Maar liefst 15.000 gevangenen werden vrijgelaten, wisten te ontvluchten, werden geëxecuteerd of stierven door gebrek aan hygiëne, gebrek aan voedsel, slechte medische verzorging, en als gevolg van de wreedheid van bewakers. Toen het kamp op 19 april werd overgedragen aan het Rode Kruis zaten er nog vijfhonderd gevan genen. Dit jaar is die overdracht 60 jaar geleden. Reden voor een plechtige herdenking. Het Soester Mannenkqor Apollo is gevraagd om de plechtigheid met enkele liederen extra cachet te geven. De herdenking vangt aan op 19 april om 14:00 uur. Na afloop wordt bij 'De Stenen Man' een krans gelegd door twee oud-gevangenen en zul len andere aanwezigen daar een bloemengroet brengen. Dit beeld, aan het eind van de 350 meter lange schietbaan, op de voormalige fusüleerplaats, is in 1953 opgericht als teken van de machteloze woede maar ook van de ongebroken wil van de gevangenen. Apollo voelt zich vereerd om voor deze herden kingsplechtigheid opnieuw te zijn benaderd. De jaarlijkse Scholings- en Ba nenmarkt voor deze regio vindt ditmaal plaats op donderdag 21 april. In De Flint in Amersfoort worden meer dan tweehonderd opleidingen aangeboden, terwijl bedrijven en organisaties uit diver se branches een zoektocht houden naar nieuwe medewerkers. In eerste instantie is de markt be stemd voor mensen die (opnieuw) aan het werk willen. Zij hoeven niet per se geregistreerd te staan bij het CWI dat de markt in samenwerking met ROC ASA Amersfoort heeft georganiseerd. Ook voor mensen die van baan willen veranderen, kan de markt met vacatures en (om)scholingen nieuwe deuren openen. Veel zorginstellingen zijn op zoek naar medewerkers en leerlingen, met een vooropleiding die vari eert van ongeschoold tot hbo. De Openingstijden kantoor SOESTERGOURANT ma. 9.00 - 17.00 uur di. 9.00 - 16.00 uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10.00 - 15.00 uur TEL 035 - 6014152 De data voor de voorinschrijving voor de avondvierdaagse zijn vastgesteld op woensdag 11 en donderdag 12 mei. Dat heeft de plaatselijke regelingscommissie vorige week bekend gemaakt. Op beide dagen zitten de organi satoren van 19:00 tot 20:00 uur in Arkemeyde (v/h Van Arkel In stituut) aan de Hellingweg 1. Wie zich vooraf laat registreren, kan voor 3,50 meelopen. Op de eerste wandeldag bestaat ook nog de mogelijkheid zich aan te melden, maar dan kost deelname 50 eurocent meer. Met spoed zoekt de werkgroep Personen Alarmering van de SWOS vrijwilligers. Van de huidige vaste groep van tien medewerkers zal een aantal binnenkort afhaken. Daarom zijn dringend nieuwe krachten nodig. Veel ouderen in Soest en Soes- terberg maken gebruik van het alarmeringssysteem. Als ze thuis of ergens anders in nood raken, kunnen ze met een simpele druk op een knop de centrale waar schuwen. Die zorgt ervoor dat er snel hulp ter plaatse komt, onder andere door vooraf op gegeven mensen te bellen. Deze dienstverlening, uitge voerd door een werkgroep van de Stichting Welzijn Ouderen Soest, bestaat bijna vijftien jaar. Vrijwel al die jaren hebben on geveer tien vaste medewerkers zorg gedragen voor de installatie van de apparatuur. Sommigen van hen voelen zich nu te oud of te gebrekkig om dat te blijven doen en hebben aangegeven ermee te willen stoppen. Ze zijn van harte be reid om nieuwe vrijwilligers de fijne kneepjes van het vak te leren en hen in te wijden. Vandaar dat de werkgroep Per sonen Alarmering een beroep doet om mensen die belange loos hun steentje willen bij- 1 dragen. Wie daar wel iets voor voelt of meer informatie wenst, kan contact opnemen met de werkgroep, tel. 6014114, of de SWOS, tel. 6023681. Een 31-jarige Soester is vrijgespro ken van poging tot zware mishan deling van een vrouw in haar wo ning in Soest. Volgens het slacht offer was ze vorig jaar juli door de man tegen haar hoofd geschopt toen ze 's avonds thuiskwam nadat ze in een café sigaretten was gaan halen. De man werd wel veroor deeld wegens bedreiging. De verdachte heeft de beschuldi ging altijd ontkend en er waren geen getuigen. De officier van justitie had ook om vrijspraak ge vraagd omdat hij de verklaringen van de vrouw niet betrouwbaar genoeg vond. De rechtbank sprak de Soester verder vrij van het aanvallen van zijn Baarnse ex-vriendin en haar toenmalige vriend met een mes in oktober 2003. Ze achtte hem wel schuldig aan bedreiging. Bovendien had de Soester zijn ex- vriendin vorig jaar augustus tijdens een ruzie in haar woning geschopt en met haar hoofd tegen een muur geslagen. Hij bedreigde tevens een familielid van de vrouw met een mes. De rechtbank veroordeelde de Soester maandag tot 180 dagen gevangenisstraf, waarvan 91 dagen voorwaardelijk, en 100 uur werk straf. Als bijzondere voorwaarde kreeg hij verplicht reclasseringstoe- zicht opgelegd. Tegen de Soester was 269 dagen gevangenisstraf, waarvan 180 dagen voorwaardelijk, en 150 uur werkstraf geëist. technische sector is ruimschoots vertegenwoordigd, net als onder meer de zogenoemde 'uniform- beroepen', uitzendorganisaties en detacheringbureaus. ASA Amersfoort" is een van de grootste aanbieders van mbo-on- derwijs in de regio. Ze werkt nauw samen met het bedrijfsleven en brancheorganisaties. Het onderwijs is dan ook afgestemd op de praktijk en bereidt jongeren en volwasse nen voor op de arbeidsmarkt of doorstroom naar hoger onderwijs. Centrum Werk en Inkomen helpt mensen te zoeken naar een nieuwe baan. Meer informatie over beide orga nisaties kan worden ingewonnen op www.werk.nl en www.rocasa. nl Theater en Congrescentrum De Flint is te vinden aan de Hoogland- seweg-Zuid 36 in Amersfoort. De Paardenkamp wil op boerde rij Vosseveld aan de Birkstraat een mestplaat realiseren. Het col lege zit er een beetje mee in zijn maag en hinkt kennelijk op twee gedachten. Aan de ene kant zijn burgemees ter en wethouders misschien wel genegen de stichting tegemoet te komen. Maar er zijn ook harde af spraken gemaakt. Toen in 2002 de bouwvergunning werd afgegeven voor onder meer nieuwe stallen en een kantoor (De Birkhoeve), iets verderop aan de Birkstraat, was een van de voorwaarden dat de schuur op het oudste terrein (Vosseveld) zou worden afgebroken. De termijn waarbinnen dit dient te gebeuren, is bijna verstreken. De Paardenkamp wil nu overgaan tot sloop, maar vraagt de gemeente of ze de vloer mag laten liggen en de muur tot een hoogte van 1.20 meter mag laten staan. Het restant van de muur kan dan worden benut voor mestopslag. Ook paardenmest valt binnenkort onder de mestwet geving. Dat betekent dat de mest op een vloeistofdichte vloer moet worden bewaard. Vandaar dat De Paardenkamp medewerking vraagt voor bovengenoemde oplossing. Het advies van de ambtelijke af deling is helder: niet doen. Het is tegen de afspraak in. Het muurtje tast de beoogde doorkijk aan en als Soest toestemming zou verle nen, moeten er allerlei procedures worden gevolgd. Zo zwart-wit ziet het college het nog niet. Het zal de kwestie daarom nog eens be spreken. PAGINA 5 Een 22-jarige Soester, wiens rij bewijs was ingevorderd, dacht in een geblindeerde auto toch onge zien in een wagen aan het verkeer te kunnen deelnemen. De politie in Amersfoort vond die ondoor zichtige ramen maar verdacht en checkte het kentekennummer. Via de meldkamer kwamen de agenten te weten dat de man niet bevoegd was achter het stuur plaats te ne men. Ze gaven hem een stopteken en hielden hem aan. Dat laatste gebeurde niet zonder slag of stoot. De Soester verzet te zich hevig en weigerde iedere vorm van medewerking, volgens de politie. Nadat hij geboeid was meegenomen naar het bureau kwa men nog meer feiten aan het licht. De auto waarin de Soester reecj, is niet APK-gekeurd en evenmin verzekerd. Kabelbedrijf Casema heeft besloteh de introductie van digitale telefoj- nie in Soest met vier weken uit te stellen. Het bedrijf wil in die po rtode extra kwaliteitseisen testen. Vanaf 17 mei kunnen de eerste Soesters bellen via het netwerjc van Casema. Abonnees die zich voor 1 april aangemeld hebben voor telefonie (met of zonder internet) hoeven als compensatie de eerste drie maan den geen abonnementskosten voor telefonie te betalen. Bovendien kunnen zij internet (nu al) gratis laten aansluiten. Wij hadden zonder enig probleem de eerste klanten wel al op 15 april kunnen aansluiten maar we willen gewoon 100 procent zeker zijn dat het netwerk voldoet aan onze zeer hoge eisen', zegt Mike Dreisch, product marketing manager bij Casema. Een 25-jarige Soester is door de politie, overgebracht naar een psy chiatrische instelling. Dat gebeurde op advies van artsen die hem óp het bureau hadden onderzocht. De man was aangehouden, nadat hij tot tweemaal toe een 21-jarig fa milielid had bedreigd. Deze vrouw was dinsdagmiddag naar de politie gegaan om te melden dat ze de dag er voor door de man was bedreigd. Die zou volgens haar in psychische nood verkeren. Kort na dit bezoek viel de man op de Weegbreestraat in herhaling. De politie werd ingeseind en verscheen ter plekke. Omdat de Soester in het bezit zou zijn van een mes, werd de politiehond ingezet. De verwarde man werd meegenomen naar het bureau en aan professionele hulp verleners overgedragen. Het peilbesluit Eemland is sinds eergisteren in werking. Dijkgraaf en Heemraden van Waterschap Vallei Eem hebben dat besloten. In dit peilbesluit zijn de waterpeilen voor de polders in Soest, Eemnes, Baarn, Bunschoten en Hoogland in de zomer en in de winter vastge legd. De waterpeilen uit het peilbe sluit komen overeen met de water peilen die sinds 2003 in de polders in de praktijk zijn gevoerd. Het peilbesluit Eemland is op 27 november 2003 al vastgesteld door het Algemeen Bestuur en op 20 januari 2004 goedgekeurd door Gedeputeerde Staten. In'verband met een beroepszaak kon het peilbesluit pas deze week officieel in werking treden. De rechter heeft een beroepschrift van een belanghebbende vorige maand ongegrond verklaard. De avondvierdaagse beleeft dit jaar de 24e editie en wordt gehouden van maandag 23 tot en met don derdag 26 mei. Start en finish zijn bij sportpark Bosstraat-Oost van S.O. Soest. De eerste drie dagen kan worden gestart tussen 17:30en 18:30 uur. De laatste dag vertrekt iedereen gezamenlijk om 18:00 uur en wordt het wandelevenement af gesloten met het défilé langs onder meer het gemeentehuis. Voor meer informatie kan worden gebeld naar Carl en Marjo van Dorresteijn, tel. 6026289, of Henk en Mieke Krops, tel. 6238801. Op donderdagavond 12 mei vindt er een wijkschouw plaats in De Eng. Bewoners van de Eng die vragen, ideeën of opmerkingen hebben over de verbetering van de leefbaarheid van hun wijk, moeten dat de gemeente vóór 25 april la ten weten. De wijkschouw is een rondgang door de wijk of een deel daarvan. Bewoners of vertegenwoordigers van instanties die actief zijn in de wijk nemen het initiatief om aan gemeente, politie, woningcorpo raties en de welzij nsstichtingen plekken te laten zien in de buurt, die volgens hen verbeterd moeten worden. Dit kan bijvoorbeeld gaan over veiligheid, het onderhoud van het groen, bestrating, het schoon houden van de buurt en verkeers situaties. Het voordeel van de wijkschouw is dat de meeste zaken rechtstreeks kunnen worden besproken met de betrokken vertegenwoordigers van de instanties. Ook het wijkbeheer- team de Eng zal deelnemen. De wijkschouw zal waarschijnlijk per fiets gedaan worden. Van de bewoners, die een pro bleem aankaarten bij de gemeente, wordt verwacht dat ze meedoen aan de schouw. Brieven met de opmerkingen en ideeën moeten verstuurd worden 'naar Benike van der Ploeg, gemeente Soest, postbus 2000, 3760 CA Soest of naar: ploeg@soest.nl. Bellen kan ook; 035-60.93.715. Wanneer deelname niet mogelijk is, kunnen punten ook worden doorgegeven aan het Meldpunt Woonomge ving; S035-60.93.666 of via meldpunt@soest.nl. Op vrijdag 22 april houdt de wijk- vereniging 'Overhees' voor de 26e keer het Open Soester Klaverjas- kampioenschap in De Klarinet aan de IGarinet 39. Het spel wordt gespeeld volgens het Amsterdamse systeem. Voor de winnaar is er een wisselbeker en een beker die hij mag houden. Ook voor de nummers twee en drie is er een beker te winnen. Er wordt die avond ook een loterij gehouden met mooie prijzen. Soesters vanaf 16 jaar mogen aan de wedstrijd deelnemen. Het kla verjassen begint om 20:00 uur. De kosten voor leden en donateurs bedragen 3,50. Niet-ledcn beta len een euro meer. De zaal is vanaf 19:00 uur open. Inschrijven kan die avond tot 19:45 uur. Men kan zich ook al eerder opgeven via Coos van de Mijden; S 035-60.27.476. De ondernemers Van Asch en Dp Jong hebben een bouwplan inge diend voor het stukje grond op de hoek van de Albert Hahnweg en de Zwaluwenweg. Ze willen daar een twee-onder-één-kap woning bouwen. De gemeente heeft het bouwplan goedgekeurd. Voor deze locatie hebben ze der tien jaar geleden al een vergunning gekregen. Toen zijn daar twee van dit soort woningen gebouwd. Dè derde twee-onder-één-kap, op de hoek, is nooit gerealiseerd. Nu wil len ze deze alsnog plaatsen. De aanvragers hebben bij de ge meente een nieuw bouwplan inge leverd. Ze willen een zelfde soort woning bouwen, maar wel in een moderner jasje. Het plan ligt op het gemeentehuis ter inzage. Soesters kunnen binnen vier weken bezwaar aantekenen. Op diverse locaties in Soest heeft de politie donderdag boetes uit gedeeld. Ze deed dat tijdens een algemene verkeerscontrole. Vier automobilisten die de veiligheids- gordel niet droegen, werden be straft. Hetzelfde gebeurde met vijf bestuurders die met een mobiel toestel in de hand aan het bellen waren. Andere bonnen werden uit geschreven wegens het negeren van het rode verkeerslicht

Soester Courant | 2005 | | pagina 5