1 9.9S Voort Het evangelie van Dan Brown "(QMüm 0PSG3 B/Mm a? Prijzen bij p VLIJTIG LIESJE? WORD VRIJWILLIGER! 'Geloven met je handen' Ronald Giphart bij Boek handel Van de Yen iCULTUÜRÏ aruóKXK Cursus voor oi problemen te Boeken vai Ds. Pieter van Winden bespreekt de 'Da Vinei Code' F» Het perkplantenseizoen kan weer beginnen! Demonstratie plantenbakken opmaken. ea Een Soester Spiegeltje (2) Theatermaker Sylvia Wardenaar met 'Ik heet Daan' Woensdag 27 april Film: Streep wil racen Soester Byzantijns Kleinkoor geeft lustrumconcert in kerk Het leven van Giacomo Puccini Creativiteit en cultuur met CVS Bouwvergunning voor een atelier Vroege vogel wandeling Bas Borsten geeft cursus djembé Afrikaans Ieren trommelen Geloofsverbeelding in de Emmakerk Troost Debat in Artishock over het Landschap ad referendum 'In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden 'A girl with the pearl earring Genesis Soester Saz-band en Turkse thee 17 april in Oude Kerk Animato 50 jaar reslaagde actie van ■Zo wordt opvoeden 1 WOENSDAG 13 APRIL 2005 SOESTER COURANT Dan Brown's 'Da Vinei Code' is een ongekende bestseller. Er zit iets in dat boek dat veel mensen aanspreekt. Het is meer dan al leen een spannende thriller. De Da Vinei Code gaat ook over gods dienst, over Jezus' leven, over de kerk en de ketters. Klopt het al lemaal wat in de Da Vinei Code staat? Op donderdag 21 april is er in de Emmakerk aan de Regen- tesselaan een open avond over dit boek, aanvang 20:00 uur, toegang gratis. De bijeenkomst staat onder leiding van ds. Pieter van Winden. Pas sages uit het boek worden bespro ken. Wat klopt ervan, en wat niet? Maar het gaat ook verder. Want de stelling zal zijn dat dit boek een 'apocrief boek' is. Dat wil zeggen, dat het een christelijk boek is dat zonder officiële erkenning wel de gelijk invloed heeft op het geloof van mensen van deze tijd. In alle eeuwen van de joods-chris telijke traditie verschenen zulke 'apocriefe boeken'. Steeds opnieuw verschenen verhalen over God, zonder dat die door het officiële jodendom of christendom erkend werden. Toch hebben ze vaak grote invloed gehad op het geloof of het inzicht van de mensen van hun tijd. Voorbeelden zijn het evangelie van Maria Magdalena, en dat van Thomas. Maar ook het onlangs hervonden Evangelie van Judas is zo'n boek. Vergeet niet het boek van Mormon, dat de basis werd van het geloof van de Mormonen. Kazantzakis' 'The last temptation of Christ' hoort ook bij die stroom Het laatste avondmaal volgens Da Vinei. van inzichten rond de officiële tra ditie. Ook sommige films en songs horen bij de apocriefe traditie. Nu dan dus de 'Da Vinei Code'. Belangrijker dan de vraag of het feitelijk klopt, is daarom: helpt dit boek iemand verder in het vinden van God? Geeft het iemand van deze tijd een behulpzaam inzicht in wie Jezus Christus is? Of is dit al lemaal te veel eer voor een thriller? Wie dat laatste bij voorbaat vindt, kan deze avond beter overslaan.- Voor anderen is deze avond een interessante mogelijkheid om hel derheid te krijgen in de verhouding tussen cultuur, persoonlijke bele ving en geloof of ongeloof. Voor informatie vooraf: ds. Pieter van Winden, tel. 6033770. KWEKERIJ OPENINGSAANBIEDING-. HANGPOT 21 CM keuze uit diverse soorten 6.95 per stuk nu 2 voor Kortenhoef, Kromme Rade 5, tel. 035 - 656 38 37. Iedere werkdag geopend van 08.00 tot 17.30 uur. •tökrararwt 19 37e6CPSX5T Foto: W. van Oosten Wij kraaien, wij kauwen Wij schrapen de keel Wij zwieren en zwerven Zo zwart en zo veel Wij ronden uw toren En dat in uw krant Zijn hoogwelgeboren Zo zijn wij van stand Wij kwamen op stoom Al vóór Batavieren Wij zijn dan wel dieren Maar zwart autochtoon Zo vrij elke ochtend Wij wiegen de dag In kruinen van bomen Op Soest en dat mag Wij zien u wel smachten In rijtjes beneden Voor stoplichten wachten Van Birkstraat tot Weede Maar wij mogen vliegen Zo hard als wij willen De Engh na het wiegen De honger wat stillen Met eitjes van sufferds Die zoeken asiel Op al uwe weiden Betalen nihil De zon is 't horloge U onze TV Geen luister-, geen kijkgeld Uw tuin onze plee Wij houden de bek nie Geen rechter, die bromt Wij snoepen en poepen Zodra het er komt Zaterdag 16 april 'Mijn vader wilde een jongen met een stoere naam. Mijn moeder wil de een meisje met een lieve naam. Mijn ouders konden niet kiezen, dus noemden ze me Daan. Ik ben een heel lief meisje met een stoere naam.' 'Ik heet Daan' van Sylvia Warde naar is een muzikale, humoristische en interactieve voorstelling met circuselementen, liedjes, verhaal tjes, gedichtjes en dansjes. Over niet kunnen en niet willen kiezen. Over voetbal en ballet, ridders en prinsessen, hijskranen en bar bies. En over dat jongens net als meisjes kunnen zijn en andersom. Over het verschil tussen jongens en meisjes. Aanvang: 16.00 uur; duur: 60 minuten; leeftijd: vanaf 4 jaar en ouder(s); entree: kinderen 5,50, volwassenen 6,50. De jonge zebra 'Streep' wordt per ongeluk achtergelaten door een rondreizend circus. Hij wordt ge adopteerd door Nolan Walsh, een plaatselijke boer, en zijn dochter Channing. Naast hun boerderij bevindt zich een renbaan. Streep beeldt zich van jongs af aan al in dat hij niet een zebra, maar óók een renpaard is. Maar hij merkt al snel dat de snobistische paarden in de racerij hem liever zien gaan dan komen. Hij beseft dat hij, om het als renpaard of liever 'renzebra' waar te maken, in zichzelf moet geloven, wat anderen er ook van denken. Deze film is Nederlands gespro ken. Aanvang: 14:00 uur (alle leeftij den); entree: €4,50. Kaarten reserveren bij het Cul- tuurpunt IDEA, tel. 6095829. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 11:00 tot 17:30 uur, en vanaf een uur voor aanvang van de voorstelling. Kinder- en jongerentelefoon 0800 - 0432 Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: iemand verliezen gepest worden verliefd zijn sexualiteit geen onderdak hebben ziek zijn je uiterlijk geslagen worden alleen zijn ruzie verslaving Jan Menne (Uit de bundel: In onze straat II) Op zaterdag 16 april geeft het Soester Byzantijns Kleinkoor onder leiding van oprichter en di rigent Frans Wertwijn het eerste lustrumconcert in De Oude Kerk aan de Torenstraat. Dat begint om 20:00 uur. Het ensemble is op 2 september 1999 ontstaan uit het voormalige Soester Byzantijns Koor en bestaat nu uit twaalf geselecteerde ama teur-vocalisten. In de loop der ja ren is het SBK een veelgevraagd ensemble voor kerkdiensten en concerten. Sinds enige tijd beschikt het ensem ble ook over een tweede dirigent, Elena Sjimanskaja. Ze is geboren in de Oekraïne, studeerde aan het Conservatorium van Oemanj en gaf Stichting De Soester Kring I cr Secretariaat: IS Secretariaat: Krommeweg 5 Tel. 035-6014403 Woensdag 20 april bespreekt Ton Elderenbosch het leven en werk van de beroemde operacomponist Giacomo Puccini (1858-1924). Voor de pauze wordt er een groot beelddiaserie over de componist vertoond met privé-foto's over zijn wederwaardigheden. Daarna volgt het grote liefdesduet uit Madame Butterfly. De tijd na de pauze wordt besteed aan de eerste akte van zijn Opera Tosca. De vertoning in zijn geheel volgt binnenkort bij de Soester Luisterkring. Puccini heeft tot zijn 35e in ar moede geleefd. In 1893 schreef hij zijn eerste wereldsucces Manon Lescart. Daarna schreef hij La Bo hème, Tosca en Madame Butterfly. Zijn laatste werk, Turandot werd pas na zijn dood in 1926 voor het eerst uitgevoerd. De aanvang van de lezing is 10:00 uur in het kerkgebouw van de NPB, ingang parkeerplaats aan de Pieter de Hooghlaan. Toegang: 3,00. Vorige week dinsdag vond het jaarlijkse uitstapje van de Cre atieve Vereniging Soest plaats. Een gezelschap van 37 dames en één heer bracht een bezoek aan de 'Sfeerboerderij' van Jan Cees Lont in Nieuwe Niedorp. Hier kregen ze een workshop stro/grashoedjes de coreren. Op eigen gelegenheid kon men daarna nog wat rondkijken bij de roofvogels, kunstexposities, mo- deltuinen en sfeermarkten. Van Nieuwe Niedorp gingen ze met de bus naar Winkel, waar ze het Parfummuseum bezochten. Twee medewerkers van het museum ga ven uitleg over het ontstaan en de geschiedenis van parfum. De groep kreeg ook de mogelijkheid om de luchtjes zelf uit te proberen. De vereniging zit in het Orlando- gebouw aan de Di Lassostraat 65. Bij Rita Roest is meer informatie te krijgen; 035-60.18.355. Ze is bereikbaar op de volgende tij den: maandag van 19:30 tot 21:30 uur, dinsdag van 9:30 tot 11:30 uur en donderdag van 13:30 tot 15:30 uur. Een familie aan de Van Goyenlaan mag een atelier bouwen !bij haar woonhuis, ondanks de protesten van een buurvrouw. De omwo nende vreest dat door de aanbouw minder zonlicht haar woning bin nenkomt en dat ze last zal krijgen van meer verkeer vanwege een eventuele tentoonstelling. De hoogte van het bijgebouw zit ver onder de maximaal toelaatbare hoogte. De gemeente is daarom van mening dat de vrouw nauwe lijks last kan hebben van minder licht. Er is geen toestemming gege ven om bedrijfsmatige activiteiten _te organiseren in het woonhuis of ih het atelier. Om die reden zal er ook geen extra verkeer in de straat komen, meent het college. Op het landgoed van Kasteel Groe- neveld in Baarn vindt zondagoch tend 24 april een vroege vogel wandeling plaats. De boswachter en de vrijwilligers van de Vogel- groep Gooi Eemland vertellen welke vogels die ochtend zingen en leggen ook uit wat hun lied be tekent. Om 05:30 uur wordt er bij het hek van het kasteel verzameld. Van 5:30 tot 08:00 uur is de wande ling. Daarna is er tot een uur of tien een ontbijt in het grandcafé. Na die tijd kunnen de deelnemers het kasteel nog bezoeken. De kosten bedragen 15,00 per persoon. Er kunnen maximaal 100 mensen aan dit arrangement deelnemen. Reserveren: 035- 54.80.994 of via reserveringsbure au@minlnv.nl. VRIJWILLIGERSCENTRALE SOEST DOE 'T GOED! 035 60 39 414 'Je hoeft geen muzikaal talent te zijn om bij mij een cursus djembé te volgen. Ik begin de cursus voor beginners heel rustig. Eerst leer ik ze de basisritmes en het samenspe len. Daarna gaan we stapje voor stapje verder. Een goede sfeer on der de groep vind ik erg belang rijk', aldus Bas Borsten. De djembé is een Afrikaanse trom mel van circa zestig centimeter hoog en uit één stuk hout gemaakt. Het instrument is smal van onder en breed van boven. Een geitenhuid is strak om de bovenkant gespan nen. Bas: 'Uit de meeste trommels komt maar één geluid, wanneer je er op slaat. Deze trommel kent drie verschillende klanken: de bas, de tap en de slap. De bas is een lage toon, de tap en de slap zijn hogere tonen. 'Ik vind het een prachtig instrument. Een vriend van mij bouwt ze zelf. Van hem kreeg ik mijn eerste djembé.' In 1996 is Bas afgestudeerd op drumspelen aan het conservatori um. Voor die tijd is hij een maand in Afrika geweest. 'In Gambia ben ik in contact gekomen met de bekende popbandleider Abdel Kabirr. Ik heb daar een paar we ken met deze band gerepeteerd. Ik speelde toen de drum. Na de repe tities leerde ik van deze Afrikanen de djembé bespelen. In die periode heb ik veel geleerd.' De cursus wordt gehouden in de Plantage aan de Smitsweg 311. Bij genoeg aanmeldingen begint woensdag 20 april een tweede cur sus djembé van 21:00 tot 22:00 uur. Aanmelding en meer infor matie: 035-60.99.255. Vanuit het project 'Geloven met je handen' is er in de Emmakerk aan de Regentesselaan tussen Pasen en Pinksteren een kleine expositie rondom 'De werken van Barmhartigheid'. Werken van Barmhartigheid zijn daden van naastenliefde, die Jezus aan de discipelen uitlegt in Mat.25: 35-46. Deze daden zijn door een aantal mensen uit speksteen in beeld gebracht. In de Middeleeu wen werden naast de zeven Licha melijke Werken van Barmhartig heid, zoals zieken bezoeken, daklo zen huisvesten en doden begraven ook zeven Geestelijke Werken van Barmhartigheid gesteld, gericht op het lenigen. Voorbeelden daarvan zijn onwetenden onderrichten, bedroefden troosten en vijanden vergeven. De Emmakerk besteedt aan deze beelden van speksteen op de zon dagen tussen Pasen en Pinksteren aandacht. Elke week wordt een ander kunstwerk belicht. Na de kerkdienst is er gelegenheid om ze te bezichtigen en vragen te stellen aan de makers. 'Geloven met je Handen' is ont staan nadat een aantal gemeen teleden in een klooster een icoon had gemaakt. Creatieve geloofsbe leving is een uiting van gevoel. In de Emmakerk heeft dat zijn eigen plaats verworven. Belangstellenden zijn hartelijk welkom om het beeld houwwerk te komen zien. Schrijver en oud-inwoner van Soest, Ronald Giphart, signeert ter gelegenheid van zijn nieuwe roman 'Troost' op zaterdag 16 april bij Boekhandel Van de Ven aan de Zuidpromenade. 'Troost' is een bijtende, hoogst onderhou dende roman over gastromonie, liefde, roem en ondergang. De signeersessie duurt van 15:00 tot 16:00 uur. Ronald Giphart Giphart is onder andere bekend ge worden door zijn romans 'Ik ook van jou', 'Phileine zegt sorry' en 'Ik omhels je met duizend armen'. Hij is in Dordrecht op 17 december 1965 geboren. Zijn moeder Wij- nie Jabaai was een geruchtmakend kamerlid voor de PvdA. Giphart studeerde Nederlands en was jaren lang nachtportier in een Utrechts ziekenhuis. Tijdens dit werk schreef hij zijn debuutroman 'Ik ook van jou', bekroond met het Gouden Ezelsoor voor het best verkochte debuut. Het boek is in 2001 ver filmd. In 2003 is de verfilming van 'Phi leine zegt sorry' in première ge- daar ook enige jaren les. In Sint Pe tersburg aan de Geestelijke Akade- mie van de Russisch-Orthodoxe Kerk voltooide ze haar opleiding. Sjimanskaja zal het middengedeelte van het omvangrijke programma dirigeren. Hiermee maakt ze haar debuut in Soest. Het Soester Byzantijns Klein koor laat stukken horen van o.a. Tsjaikovsky, Bortniansky en Ar- changelsky. Het concert begint om 20:00 uur. De kerk is vanaf 19:30 uur geopend. De voorver koop vindt plaats bij De Gouden Snaar aan de Steenhoffstraat 15. De toegangsprijs bedraagt 8,00/ CJP-65+ 6,50 en kinderen tot 15 jaar 4,00. Voor meer informatie: 035- 60.21.598 Ad referendum betekent 'er ver slag over uitbrengen'. Vanavond om 20.00 uur zal Henk Lugtme- ijer, op verzoek van Jan Visser, in Artishock verslag uitbrengen over zijn geesteskind Hart van de Heuvelrug. 'Ik wil nu wel eens weten wat die man bezielt om tegen alle kritiek in, via een vage Raamovereenkomst, rare schaakbordmodellen voor mil joenen euro's edelhertjes te laten huppelen van de Veluwe naar de Randmeren' aldus Visser. Ing. H.K.M. Lugtmeijer is sinds 1973 rentmeester-directeur bij de Stichting Het Utrechts Land schap. Sinds de oprichting in 1927 heeft de stichting ruim 50 natuur gebieden met een totale omvang van ruim 4500 ha veilig kunnen stellen. Maar niet alleen beheer en behoud staat in hun vaandel, ook het her stel van het landschap krijgt steeds meer een belangrijke plaats. Naast deze positieve ontwikkelin gen hoort men i« ons land ook veel negatieve geluiden. Zo schreef de wetenschapper Simon Rozendaal in Elsevier vorig jaar: natuurbescher ming is gebaseerd op onzekerheid, onwetendheid en onenigheid. Na de pauze is er debat. Artishock is vanavond open vanaf 19:30 uur. Toegang: 5 euro, leden 3,50 euro. Van tijd tot tijd bereiken ons via de e-mail persberichten en aankondigingen waarvan de tekst ook foto's of andere plaatjes bevat. In het algemeen is het lastig, soms zelfs onmo gelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leve ranciers' is dan ook om foto's/ plaatjes (bij voorkeur in jpg- formaat) voortaan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als losse bijlage mee te sturen. Wij rekenen graag op ieders medewerking. Redactie PAGINA8 WOENSDAG 13 APRIL 201 Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77J Zondag 17 april Marzieh Reyhani zingt Jobim 'A Felicidade'. Of: 'O Grande Amor'. Niemand die Tom Jobim op dit moment mooier vertolkt dan de zangeres Marzieh Reyhani. Zij komt op zondagmiddag 17 april met enkele leden van haar nieuwe band Dirindi naar Artishock. Ze treedt op met een programma rond de wereldberoemde Braziliaanse componist Antonio Carlos 'Tom' Jobim. Na zijn dood tien jaar gele den is Jobims muziek door Dirindi spinglevend. Dit project, waarmee ze al in het Concertgebouw stond en verder het hele land doortrekt, is ontstaan in Artishock. Het is uniek dat Marzieh Reyhani nu met haar geperfectioneerde programma terugkomt op uitnodiging van Po- diumPlus. Dirindi voegt nieuwe ingrediënten toe aan de smeltkroes van de Brazi liaanse muziek. Muziek die bekend is om zijn sterke ritmische grooves, Zondag 17 april: De schilderijen van Johannes Vermeer zijn altijd al een grote inspiratiebron geweest voor veel cineasten. Door het gebruikte licht, de zeggingskracht en de taferelen worden ze regelmatig stilstaande films genoemd. Nog niet eerder echter is de Hollandse meester zelf het onderwerp voor een film geweest. Onder andere daarom heeft de Engelse film 'A girl with a pearl Earring' internationaal veel aandacht gekregen. Zeker ook in ons land omdat de film gedeeltelijk in Nederland verfilmd is en ook omdat er een aantal Nederlanders belangrijke functies binnen deze productie vervulden. In de boek- verfilming van Peter Webber naar de roman van Tracy Chevalier, staat het schilderij het meisje met de parel van Vermeer centraal. Maandag 18 april: Een Afrikaanse verteller doet ons het ontstaan van de wereld uit de doeken. Een onwaarschijnlijk ver haal, net een sprookje. Maar dan wel een waar gebeurd sprookje, want het gaat over onze geschie denis. De geboorte van ons univer sum, de vorming van de Aarde, het ontstaan van het leven, eerst in het water en daarna op het land. De film presenteert de visie op Ontstaan van de twee Franse na- tuurfilmers die acht jaar eerder, in 1996, verantwoordelijk waren voor MicrocQsmos de veel geprezen do cumentaire over de verborgen we reld van insecten. Claude Nurids- any en Marie Pérennou geven in Genesis hun visie op de ontstaans geschiedenis van Moeder Aarde. Dat doen ze met adembenemende close-ups van een overweldigende planten- en dierenwereld, ze passen onbegrijpelijke trucs toe om de ge boorte van een struisvogel te laten zien, weten briljante camerastand punten te kiezen om de dansende maar die ook meer introverte, aan fado herinnerende, momenten kent. De pers is zeer lovend over Dirindi en noemt het optreden 'warm, weemoedig, melodieus en meeslepend'. 'Valsa Sentimental'. Of: 'So Dango Samba'. Zangeres Marzieh Reyhani is verliefd geworden op de mu ziek van Jobim. Met deze over tuigende Braziliaans uitstap lijkt zij, met haar heldere stem, haar roeping gevonden te hebben. Ze wordt in Artishock begeleid door de Dirindi-leden Fredcrike Darius, fluitiste in het Metropolc Orkest en de bekende gitarist Maarten van der Grinten. Aanvang: 15:00 uur; entree: 10/ 7,50; reserveren: tel. 603 7891 602 4951 of 601 9577. Op dit schilderij kijkt een meisje over haar schouder met een raad selachtige blik de schilder en dus ook de kijker aan. Wie dit meisje was en welke rol zij in het leven van Vermeer speelde is nooit duidelijk geworden. In het boek en dus ook in de film, wordt een mogelijke geschiedenis verteld. A girl with a pearl Earring gaat over de zeventienjarige Griet die werkzaam is in het kille huishouden van de Vermeers. Ze zorgt voor de kinderen en helpt de schilder bij het mengen van de pigmenten. Tegenover zijn vrouw en schoon moeder, die meer in status dan in schoonheid zijn geïnteresseerd, vindt Vermeer in de dienstmeid een zielsverwante, die op deze manier steeds meer een muze voor hem wordt. Aanvang 20:30 uur; entree 5,00 - CJP65+ 3,50; reser veren op vrijdag en maandag van 10:00-13:00 uur, tel. 6029367. zeepaardjes te volgen, bespieden parende insecten in slowmotion, en zijn toeschouwer bij om part ners vechtende krabben. De beide cineasten volgen een onafscheide lijk papegaaienkoppel, maar ook graag niet-alledaagse dieren als de modderkruiper. Ze willen immers de oertijd op het doek brengen, om te laten zien waar het allemaal vandaan komt. Waar wij vandaan komen. Aanvang 20:30 uur; entree 5,00 - CJP 65+ 3,50; reserveren op vrijdag en maandag van 10:00- 13:00 uur, tel. 6029367. Meer informatie op internet: artis- hock-soest.nl 6019815. De volgende bijeenkomst is op zon dag 22 mei, 15:00 uur in de NPB- Kerk aan de Rembrandtlaan 20 te Soest. Spreker is dan de landelijk bekende meesterverteller Peter van der Linden (winnaar van de Louis d'Or-prijs) met indiaanse en joodse vertellingen inclusief muzikale be- jeleiding. 'Troost' van Ronald Giphart. gaan. De film kreeg negen Gouden Kalfnominaties, waaronder die van beste actrice, beste acteur, beste speelfilm en beste regie. Tijdens het gala van het filmfestival werden vier gouden Kalveren in de wacht gesleept, o.a. die van beste actrice voor Kim van Kooten. Inmiddels wordt gewerkt aan de verfilming van zijn boeken 'De Voorzitter' en 'Ik omhels je met duizend armen'. Voor zijn oeuvre ontving Giphart in november vorig jaar de C.C.S. Croneprijs, de tweejaarlijkse litera tuurprijs van de stad Utrecht. Wie vergelijkt leest de Soester Courant De lezing van de Nederlandse Imam Abdulwahid van Bommel over de Mystiek van de Islam, op zondag 17 april, zal worden opge luisterd door de Iraaks Koerdische SAZ-band van Mahmoud Sharif. Hiernaast zijn diverse Moslimor ganisaties betrokken bij het pro gramma in de Oude Kerk dat om 15:00 uur begint. Tijdens deze bijzondere bijeen komst zal een informatietafel aan wezig zijn waarop tal van uitdruk kingen uit de islam zijn uitgestald. Na afloop van de bijeenkomst zal hierover uitleg worden gegeven. Dan worden ook Turkse hapjes en speciale Turkse thee geserveerd. Abdulwahid van Bommel zal tijdens zijn lezing in gaan op de mystieke weg van de islam, de weg van het hart die uit gaat van ver bondenheid met elkaar en met het Hogere. Mahmoud Sharif woont sinds 1996 met zijn gezin in Soest. In Iraaks Koerdistan was Mahmoud een zeer bekende musicus en speelde hij met zijn band voor duizenden toehoorders. In Soest heeft hij ai diverse keren opgetreden tijdens het Cultuur Festival, waarbij zijn grote muzikaliteit enthousiasme en bewondering afdwong. De stichting Levenskunst Soest werd in januari 2005 opgericht met als doel, het organiseren van bijeenkomsten op het gebied van spiritualiteit en cultuur. Hierbij richt de Stichting zich op thema's met als raakvlak 'de kunst het leven te leven', maar ook gericht op de kunst en cultuur in het leven. Bij elke bijeenkomst zal er gelegenheid zijn elkaar, na afloop onder het ge not van een glaasje te ontmoeten. De toegangskosten voor 17 april bedragen 8 euro, inclusief een glaasje na afloop, en kunnen bij de entree van de Oude Kerk worden voldaan. De Oude Kerk is vanaf 14:30 uur open. Reserveren is niet nodig. Bij binnenkomst zal een program ma van de bijeenkomst worden uitgedeeld. Inlichtingen: Stichting Levenskunst Soest, Bert en Marijke Smit, tel. Mahmoud Sharif van de Saz- band. ■mef Veel mensen van 50 jaar zullen er geen enkel bezwaar tegen hebben wanneer ze 25 worden geschat. Maar bij accordeonvereniging Animato zullen ze zich vorige week even achter de oren heb ben gekrabd toen ze in de Soester Courant lazen dat ze hun zilveren jubileum achter de rug hadden. In werkelijkheid bestaat Animato vijftig jaar. VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Woensdag 6 april vond op het hoi Soest de prijsuitreiking plaats van de Rabobank Soest Baarn Eemnes. Alle \an de bank konden in de week voor Pt Co paasei naar eigen inzicht versieren. L de vijf mooiste eieren kregen van de M Voor mensen die opvoeden soms E noeilijk vinden, die een steuntje n de rug wel kunnen gebruiken en Z erlangen naar harmonie in hun t [ezin, kan de cursus 'Ken je Kind' t vellicht uitkomst bieden. In deze 1 ursus leert men zichzelf en het s rind beter kennen door een com- rinatie van inspirerende inzichten n concrète oefeningen. j n Zweden is het heel normaal 1 >m een oudercursus te bezoeken. 1 vlaar liefst negentig procent van de niders volgt zo'n cursus, of heeft :raan meegedaan toen de kinderen I dein waren. In Nederland is de ou- lercursus nog niet zo ingeburgerd. Ben bekend misverstand is dat men problemen moet hebben om aan zo'n cursus mee te doen. Terwijl het juist preventief kan zijn; als een pudcr aan zichzelf werkt, verbetert hij de relatie met zijn kinderen en kan hij problemen voorkomen. Het lijkt zo mooi. Voor 9, Nlce. Als je de aanbiedinge dig spotgoedkoop. Maar ir geld kwijt. Je betaalt ook die bovenop de ticketprijs k bij het zoeken naar het be peren. Hoe maak je wél eer Stel, je koopt een kaartje voo bioscoop en de prijs ligt opeens hoger dan je dacht. Omdat je nog eens zitplaatsbelasting, corn-opruimkosten en een b kingstoeslag moet betalen, klinkt raar, maar in de luchtvaai reld is het heel gewoon. Wie vliegticket koopt, krijgt te rr met allerlei extra toeslagen. Een reis regelen gebeurt s je niet meer naar een reist ken. Zelfs inchecken kan t keteer Marieke Drost, een In de luchtvaartwereld is de i pen jaren veel veranderd. Di currentie is sterk toegenomen gemiddelde prijzen voor tickr behoorlijk gedaald. Bovend» consumenten prijsbewuster den. ledereen wil zo voc mogelijk vliegen en zo veel m zelf regelen. Zo ook Marieke die gemiddeld zeven keer per het vliegtuig stapt voor e< binnen of buiten Europa. Wachtrijen omzeilen "Via internet is tegenw enorm veel informatie op gen", aldus Marieke Drost, foto's zijn zo duidelijk, dat een gerust hart via interr hotel of huurauto kunt boek scheelt weer wachten bij t bureau. Als je werkt, ben je

Soester Courant | 2005 | | pagina 8