INTERNATIONALE PRIJSSTUNT! expert Voordelig vliegen €4," SCHOEMAKER Even ertussenuit? Prijzen bij paasactie Rabobank n Turkse de Kerk Fietsboot actief op de Eem "ursus voor ouders om troblemen te voorkomen DataDidact trakteert nieuwe cursist op een waardebon Enlar,0f:'S°Dan?o nato 50 jaar Geslaagde actie van kantoor Soest Baarn Eemnes yZo wordt opvoeden weer leuk' Ook Soest merkt iets van Nationale Organizing Dag PIET VAN HEUGTEN Portable DVD speler met GROOT 18 cm scherm BURG. GROTHESTRAAT9, SOEST - TELEFOON 035-6010344 Boeken vanuit je luie stoel Tips voor een voordelige en prettige reis Meer weten? i^!NA8 WOENSDAG 13 APRIL2005 meer introverte, aan 'rende, momenten is zeer lovend over oemt het optreden oedig, melodieus en tres Maraeh Reyhani :worden op de mu. im. Met deze over- ziliaans uitstap lijkt heldere stem, haar nden te hebben. Ze ishock begeleid door len Frederike Darius Metropole Orkest en gitarist Maarten van 00 uur; entree: 10/ veren: tel. 603 789] 601 9577. SOESTER COURANT PAGINA 9 ide bijeenkomst is op zon- ei, 15:00 uur in de NPB- de Rembrandtlaan 20 te reker is dan de landelijk neesterverteller Peter van :n (winnaar van de Louis 0 met indiaanse en joodse en inclusief muzikale be- oud Sharif van de Saz- nsen van 50 jaar zullen er cel bezwaar tegen hebben ze 25 worden geschat, bij accordeonvereniging zullen ze zich vorige /en achter de oren heb- rabd toen ze in de Soester lazen dat ze hun zilveren achter de rug hadden, elijkheid bestaat Animato IWILLIGERSHULP NODIG? 603 11 19 derij kijkt een meisje houder met een raad- lik de schilder en dus ;r aan. Wie dit meisje rol zij in het leven van :elde is nooit duidelijk n het boek en dus ook wordt een mogelijke s verteld. a pearl Earring gaat 'entienjarige Griet die in het kille huishouden meers. Ze zorgt voor en helpt de schilder gen van de pigmenten, zijn vrouw en schoon- meer in status dan in zijn geïnteresseerd, ïeer in de dienstmeid :rwante, die op deze ds meer een muze voor 20:30 uur; entree CJP65+ 3,50; reser- rijdag en maandag van )0 uur, tel. 6029367. s te volgen, bespieden isecten in slowmotion, :schouwer bij om part- jnde krabben. De beide 'olgen een onafscheide- raienkoppel, maar ook alledaagse dieren als de jiper. Ze willen immers op het doek brengen, zien waar het allemaal omt. Waar wij vandaan 20:30 uur; entree 5,00 3,50; reserveren op maandag van 10:00- tel. 6029367. rmatie op internet: artis- t.nl Woensdag 6 april vond op het hoofdkantoor in boes/ de prijsuitreiking plaats van de paasactie van tRabobank Soest Baarn Eemnes. Alle jonge klanten Ivan de bank konden in de week voor Pasen een blan- \o paasei naar eigen inzicht versieren. De makers van hie vijf mooiste eieren kregen van de Manager Parti culieren, Harm Jan Hilgeman, een certificaat en een cadeaubon van 25,00 die ze kunnen besteden in een speelgoedwinkel. De winnaars van de paasactie zijn Fanouritza Dam en Nico Valk uit Soest, Fleur van Dijk uit Baarn en Justin Koenen en Caitlin Ma- ree uit Eemnes. 'oor mensen die opvoeden soms oeilijk vinden, die een steuntje In de rug wel kunnen gebruiken en erlangen naar harmonie in hun ;ezin, kan de cursus 'Ken je Kind' ellicht uitkomst bieden. In deze ursus leert men zichzelf en het :ind beter kennen door een com- inatie van inspirerende inzichten en concrète oefeningen. In Zweden is het heel normaal om een oudercursus te bezoeken. Maar liefst negentig procent van de ouders volgt zo'n cursus, of heeft eraan meegedaan toen de kinderen klein waren. In Nederland is de ou dercursus nog niet zo ingeburgerd. Een bekend misverstand is dat men problemen moet hebben om aan zo'n cursus mee te doen. Terwijl het juist preventief kan zijn; als een ouder aan zichzelf werkt, verbetert hij de relatie met zijn kinderen en kan hij problemen voorkomen. De cursus wordt gegeven door Anita Matheij. Naast moeder is zij communicatietrainer en kinder therapeute. In De Kinderpraktijk begeleidt zij kinderen die verdriet hebben, faalangst hebben of op school buiten de boot dreigen te vallen. Daarnaast geeft zij op voedingsadviezen aan ouders. In september verschijnt haar eerste boek over opvoeden bij uitgeverij Kosmos-Z&K. De meeste opvoedingsmethodieken gaan ervan uit dat er maar één ma nier is om het goed te doen, en een heleboel manieren om het fout te doen. Als die ene manier niet bij je past, kun je als ouder het gevoel krijgen datje faalt als opvoeder. In de praktijk blijkt dat schuldgevoel geen vruchtbare voedingsbodem is voor verandering. 'Ken je Kind' biedt ouders de ruim te hun eigen stijl van opvoeden te ontwikkelen. Om ouder en kind te ondersteunen, heeft Anita Matheij tien inspirerende regels voor de op voeding ontwikkeld, waarmee de eigenheid van het kind behouden blijft. Bijzonder aan deze regels is dat zij ouders de ruimte geven er hun eigen interpretatie aan te geven. Zo voegen de regels zich naar het gezin, in plaats van an dersom. 'Ken je Kind' is bedoeld voor ouders met kinderen in de basis schoolleeftijd. De cursus wordt De fietsboot van de Stichting Eem- lijn gaat vanaf zaterdag 16 april weer varen van Amersfoort naar Spakenburg en nu soms ook naar Huizen. Onderweg wordt aange legd in Soest, Baarn en Eemdijk. De boot kan ook een begin- of eindpunt van een mooie wandel- of fietstocht zijn. Er zijn elf mooie fiets(boot)routes, die aansluiten op de verschillende opstapplaat sen van de boot. Deze routes zijn te vinden en te downloaden in het hoofdstuk Eemlijn van website: Jennifer Mulder uit Soest is 'pro fessional organizer' en zaterdag 16 april in Boekhandel Van de Ven aanwezig om het publiek in de ge legenheid te stellen kennis met haar te maken. Dat kan tussen 10:30 en 17:00 uur in de winkel aan de Zuidpromenade. De Soesterse doet mee aan de Na tionale Organizing Dag die de Ne derlandse Beroepsvereniging van Professional Organizers voor de tweede keer houdt. Ook haar col lega's nestelen zich in hun woon plaats in een boekwinkel. 'Veel mensen zouden hun werk of privé-leven graag letterlijk beter op orde willen hebben. Door toene mende tijdsdruk en informatiestro men op het werk of verandering in privé-situaties lukt dat soms niet. Wij helpen ze om heersende wan orde op te lossen', zegt Jennifer Mulder. Stapels papieren, uitpuilende brie- venbakjes, achterstand in de huis houdelijke administratie, met advies en concrete hulp staan organizers op deze terreinen, maar bijvoor beeld ook bij een (re)organisatie van woon- en werkruimten, men sen bij. Voor meer informatie: www.nbpo. nl of www.jennifermulder.nl Openingstijden kantoor SOESTER COURANT ma, 9.°° - 17.00 uur di. 9.00 - 16.°° uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10.00 - 15.00 uur gegeven in centrum Klavervuur aan de BW-laan in Amersfoort (te genover de Kabouterhut). Start 21 april. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Inschrijving is moge lijk via dewebsite www.kenjekind. nl of telefonisch 035-6028931. www.fietsen.123.nl. Wandelroutes staan o.a. in het boekje 'Eem- en duinpad' dat voor €3,- te koop is op de fietsboot. Ook de fietsroutes zijn daar verkrijgbaar. In de maanden juli en augustus kan men op dinsdag en donderdag na aankomst in Huizen overstappen op de Aqualiner, die fietsers in 10 minuten naar Almere brengt. Om die overstap nog aantrekkelijker te maken werken Eemlijn en Aqua liner samen: tegen vertoon van het kaartje van de ene boot op de tweede boot, mag de fiets op die tweede boot gratis mee. Boswachter Vereniging Natuurmonumenten en Stichting Eemlijn hebben voor vrij dag 15 april opnieuw een fietsboo- texcursie naar het polderland van de Maatpolder en de Noordpol der, nabij de mond van de rivier, georganiseerd. De excursie maakt duidelijk waarom dit gebied be schermd wordt en niet te intensief door mensen moet worden bezocht. De Boswachter fietst en loopt mee en vertelt. Het maximum aantal deelnemers is 20. De kosten bedragen 13,50 per persoon. Reserveren is nood zakelijk en kan bij de Eemlijn: 033-46.12.393. Informatie is ook te verkrijgen bij de VW of op www.eemlijn.nl. De kaartverkoop is aan boord en reserveren is op de lijndienst niet mogelijk. De Fietsboot aan de oever van de Eem. Foto: Johan Evers DataDidact Computeropleidingen bestaat twaalf en een half jaar. Dat wordt gevierd met verschillende acties. Iedereen die zich in april, mei of juni bij DataDidact opgeeft voor een cursus, kan kiezen uit twee waardebonnen ter waarde van €37,00. Eén bon geeft recht op een gratis controle op de beveiliging van zijn of haar computer tegen virussen en spyware. Ook wordt Microsoft Antispyware kosteloos op de com puter geïnstalleerd. Met de andere waardebon krijgt de nieuwe cursist een uur privé-les. Bij DataDidact wordt lesgegeven in kleine groepjes. Iedereen wordt individueel begeleid. Daardoor krijgen de cursisten optimale aan dacht en kan men op ieder moment met een cursus starten. De lessen kunnen aan de hand van de eigen agenda worden gepland. Daar door hoeft er nooit een les gemist te worden. Het cursusaanbod is breed: zowel beginnende computeraars als ge vorderde gebruikers komen aan hun trekken. Men kan kiezen uit de volgende cursussen: Word (van basis tot heel gevorderd), Win dows, Excel, Access, PowerPoint, Internet/E-mail, computertypen, websites maken, twee cursussen digitale fotobewerking, digitaal rijbewijs, introductiecursussen en speciale kindercursussen. Voor meer informatie: Hans de Jong en Maija den Boer, tel. 6022826; internet: www.datadi- dact.nl. HOOGPOLIGE TAPIJTTEGELS rs UIT EIGEN TAPIJTFABRIEK [l -• kl.«rit, («rnl, touw, zw«rl, tijdelijk p.t 5# x 5# cm zoom vj. unvMpat vm heug a urumtas Utrechtseweg 4, RENSWOUDE 1000 m2 tapijtlegelshowroom Méér dan 560 Ideuren en dessins cw www.vanheugten.nl Tel: 0318-571225 Altijd beironckoslen ywywfmg binntn Had-land 188r Het lijkt zo mooi. Voor 9,95 naar Londen. Of voor 19,95 naar Nice. Als je de aanbiedingen mag geloven, is vliegen tegenwoor dig spotgoedkoop. Maar in werkelijkheid ben je vaak veel meer geld kwijt. Je betaalt ook voor allerlei toeslagen en belastingen die bovenop de ticketprijs komen. Hou je daar geen rekening mee bij het zoeken naar het beste ticket, dan vergelijk je appels met peren. Hoe maak je wél een goede keuze? Stel, je koopt een kaartje voor de bioscoop en de prijs ligt opeens flink hoger dan je dacht. Omdat je ook nog eens zitplaatsbelasting, pop- corn-opruimkosten en een bewa kingstoeslag moet betalen. Dat klinkt raar, maar in de luchtvaartwe reld is het heel gewoon. Wie een vliegticket koopt, krijgt te maken met allerlei extra toeslagen. Denk maar aan de luchthavenbelasting, de brandstoftoeslag en reserverings- kosten. Het goedkoopste ticket is daardoor niet altijd het voordeligst. Waar moet je rekening mee houden om toch een ticket met een zo gun stig mogelijke prijs te vinden? Let op toeslagen Wil je ticketprijzen goed vergelijken, dan is het handig om rekening te houden met de extra kosten. Pas als je een goed inzicht hebt in alle toe slagen, weet je zeker hoeveel geld een ticket je uiteindelijk kost en kom je niet voor onverwachte verrassin gen te staan. Kijk bijvoorbeeld op www.klm.nl. Daar is een helder schema te vinden met alle toesla gen waarmee je te maken krijgt als je een ticket boekt. Zo weet je pre cies waar je aan toe bent. Boek via internet Sommige kosten ben je altijd kwijt, zoals de brandstoftoeslag, veilig heidstoeslag en luchthavenbelas ting. Maar de reserveringskosten bijvoorbeeld heb je zelf enigszins in de hand. Deze zijn meestal het laagst als je via internet boekt. Bovendien kun je daarmee de kos ten ontlopen die soms worden gerekend voor het toesturen van papieren tickets. Want via internet krijg je zogeheten e-tickets, die gratis worden gemaild. Waar bestaan de kosten van een vliegticket uit?* basisticketprijs luchthavenbelasting Schiphol (of andere vertrekluchthaven) luchthavenbelasting eindbestemming brandstoftoeslag (inclusief veiligheidstoeslag) reserveringskosten toeslag reserveringssysteem kosten voor papieren ticket in plaats van e-ticket Dit voorbeeld geldt voor vliegen met KLM binnen Europa. Vergelijk verschillende maatschappijen Low cost maatschappijen vertellen vaak dat zij de goedkoopste zijn. Dat kan zo zijn, maar de reguliere luchtvaartmaatschappijen staan ook niet stil. Zij bieden vaak net zulke lage tarieven en hebben overzichte lijke websites waarop zij tonen wan neer deze verkrijgbaar zijn. Kijk bij voorbeeld op www.klm.nl. Boek vroeg Nog meer geld kun je besparen door zo vroeg mogelijk te boeken. Dan heb je een grotere kans op de laagste tarieven. Overigens kan het handig zijn om niet alleen op de laagste prijs te letten, maar bij voorbeeld ook op de vertrektijden waaruit je kunt kiezen of de lucht haven waar je aankomt. Wanneer je aankomsttijd erg laat is, ben je een vakantiedag en een extra hotelovernachting kwijt en rijdt er wellicht geen openbaar vervoer meer. Dan ben je juist meer geld kwijt dan wanneer je een iets duurder ticket met een gunstigere vertrektijd kiest. En als je op een vliegveld aankomt waarvandaan je nog een heel eind moet reizen naar je eindbestemming, is je besparing ook weer heel snel tenietgedaan. Kortom, wil je wijs op reis voor de beste prijs? Een weloverwogen vergelijking loont zeker de moeite. Een reis regelen gebeurt steeds vaker thuis. Dankzij internet hoef je niet meer naar een reisbureau om een vakantie of vlucht te boe ken. Zelfs inchecken kan tegenwoordig thuis. "Ideaal", vindt mar- keteer Marieke Drost, een ervaren reiziger. In de luchtvaartwereld is de afgelo pen jaren veel veranderd. De con currentie is sterk toegenomen en de gemiddelde prijzen voor tickets zijn behoorlijk gedaald. Bovendien zijn consumenten prijsbewuster gewor den. ledereen wil zo voordelig mogelijk vliegen en zo veel mogelijk zelf regelen. Zo ook Marieke Drost, die gemiddeld zeven keer per jaar in het vliegtuig stapt voor een reis binnen of buiten Europa. Wachtrijen omzeilen "Via internet is tegenwoordig enorm veel informatie op te vra gen", aldus Marieke Drost. "En de foto's zijn zo duidelijk, dat je met een gerust hart via internet een hotel of huurauto kunt boeken. Dat scheelt weer wachten bij het reis bureau. Als je werkt, ben je aange wezen op de donderdagavond of zaterdag, en dan staan er altijd veel mensen voor je in de rij. Met inter net kun je die wachtrijen omzeilen en gewoon thuis vanuit je luie stoel boeken, op een tijdstip dat jou het best uitkomt." "Ook mijn vliegtickets boek ik via internet, meestal bij KLM vanwege de goede service en omdat zij rechtstreeks naar verre bestemmin gen vliegen. Je krijgt je ticket dan per mail toegestuurd. Erg prak tisch. Ook omdat je binnen een halfuur na boeking een bevestiging krijgt en dus heel snel zeker weet dat alles geregeld is." Thuis inchecken Een groot voordeel van zo'n e-tic- ket is ook dat je thuis al kunt inchecken, een stoelnummer uit zoeken en een instapkaart kunt afdrukken. "Van die mogelijkheid heb ik nog niet gebruikgemaakt", vertelt Marieke Drost. "Maar dat ga ik binnenkort zeker doen. Ik maak wel al gebruik van de incheckauto- maten op Schiphol. Die werken heel simpel. Even je paspoort erte genaan houden en je gegevens invoeren, en je kunt zelf je instap kaart uitprinten. Dat scheelt weer wachten bij de balie. Je bent al zo veel tijd aan reizen kwijt. Dus alle tijd eromheen die je kunt besparen, is bijzonder meegenomen." Maak eens een vergelijking tussen de verschillende mogelijkheden van vervoer. Let daarbij op de volledige reistijd en de kosten die daarbij horen. Ga je per auto naar Zuid-Frankrijk, dan ben je wel 12 uur onderweg en geld kwijt aan tol, benzine en eten en drinken. Boek vliegtickets zo vroeg mogelijk, want dan is de kans het grootst dat de goedkoopste tariefklassen nog beschikbaar zijn. Boek via internet en gebruik een e-ticket. Dat scheelt tijd en geld. Je kunt gemakkelijk prijzen vergelijken, betaalt minder aan toeslagen en kunt zelf - thuis of op je werk - inchecken en een stoel uitkiezen. Let bij vluchten op de vertrek- en aankomsttijden. Zeker bij een weekendtripje is het zonde als je vrijdag pas 's avonds laat aankomt en zondag weer heel vroeg vertrekt. Let op de luchthaven waar je aankomt. Als je bijvoorbeeld naar Londen Luton of Stansted vliegt, ben je nog een tijdje onderweg om van de luchthaven in het centrum van Londen te komen. Hou rekening met extra's die het vliegen aangenamer maken. Is er een directe verbinding? Zijn er extra diensten? Kun je frequent-flyer- mijlen sparen? Kun je Air Miles inwisselen? Maak eens een stedentrip. Dat kan nu extra voordelig. KLM heeft de ticketprijzen voor haar 66 Europese bestemmingen tot wel 40% verlaagd. Vlieg bijvoorbeeld naar het bruisende Milaan of Berlijn. Of breng een bezoek aan het nog altijd zeer populaire Londen. vee) meer. Sla je slag op de markt op Portobello Road of shop je suf in Harrods. Waan je in de antieke oud heid in het British Museum en ver diep je vervolgens in hedendaagse kunst in Tate Modern. Londen is een onweerstaanbare stad met onge looflijk veel variatie. Berlijn Indrukwekkende gebouwen en win kels, trendy café-bars en een brui send nachtleven. Slenter van de Alexanderplatz naar de Branden- Milaan Kijken en bekeken worden. Daar draait het om in Milaan. Eeuwenoude bezienswaardigheden gaan hier hand in hand met het nieuwste op het gebied van mode en design. Flaneren, shoppen, sight seeing. Het kan hier allemaal. Londen Voor trends en tradities in mode, musea, musicals, markten en nog burger Tor. Bezoek een van de schit terende musea op het Museuminsel. Of ontdek het nachtleven in Spandau of de Prenzlauer Berg. In Berlijn is op elk uur van de dag iets te beleven. En het wordt natuurlijk nog leuker als je precies weet wat je kwijt bent aan vliegtickets. Kijk voor een helder overzicht van de kosten op www.klm.nl. Kijk voor heldere informatie over de kosten van een vliegticket of tips voor Europese stedentrips op www.klm.nl. Of bel met KLM Reserveringen: (020) 4 747 747.

Soester Courant | 2005 | | pagina 9